iEEN PROBLEMEN 1VERDREVEN OEDE WEDSTRIJD TAP DICHTER Oudegem uit ZIEK Duel Schellebelle - Overmere naar een ontknoping? V. Moorsel - Oudenhove 4-1 K. Erembodegem - Winnik 2-6 Joggen -Edixvelde 3-0 K. Grembergen-Melsele 0-1 inaai-Robur 1-2 2ePR0VINCIALE Gerda-Serskamp 6-0 - Voetbaltopper in vierde provinciale KAMPIOEN Voetbaltornooi stad Aalst Setok-verbond Snas klopt blauw wit TROUWEN S.K. LEBBEKE IN OOSTVLAAMSE CUP WIE WINT? DENDERBELLE XV VAN LANGENHOVE PETANQUE AALST KALENDER BASKET LIEFHEBBERS- VERBOND AALSTERS MINITORNOOI ARBEIDERS- VOETBAL- VERBOND De Voorpost - 22-3-74 - 23 de jongste voetbaldag en in het vooruitzicht van het topnum- met Winnik, heeft W. Moorsel blijk gegeven in een uitste- e konditie te verkeren. Het heeft dit trouwens met vier doel- iten dik in de verf gezet. Doelpunten die op de koop toe moch- gezien worden en die telkens het gevolg waren van goed •bouwde aanvallen. De eerste speelhelft sloot de thuisploeg twee doelpunten boni af en deze stand van zaken kon be- trlijk aangevochten worden. Moorsel had dank zij een goede >tting van het middenveld doorgaans greep op de wedstrijd iorreel en Cooreman lieten de bezoekende doelman de bal uit net halen. Het werd 30 langs Van Goethem en als Wils- :ht toen de teugels even los liet kwamen de gasten aan het reddend punt. Blanckaert zette de eindcijfers op het bord. In goed spelende Moorsel ploeg vielen Van Cauwenberghe, orreel en Roelandt op, terwijl de Oudenhove aanvallen vaak ak liepen op een degelijke stopper D'Haeseleer. Door deze len voorop te zetten mogen de verrichtingen van de andere jgleden niet in de schaduw gesteld worden. Laten we zeggen Wilskracht een hoopgevende verrichting weggaf. Het spreekt izelf dat de wedstrijd met Winnik met spanning wordt tege- it gezien. Voor Wilskracht geldt de leuze winnen want dan tn heeft men nog een kans op de eindzege. J.V.H. ke sb inik had bij S.K. Erembode- a,Eln een grondige reden om te ,ev, nen. Het moest immers zijn fste plaats veilig stellen, en was dus een mentaal gela ng leidersploeg die in het I stapte. De thuisploeg van kant was vast besloten niet zomaar in de hoek te gfin duwen en pakte vastbera- de i het treffen aan. Heeft Win- dan uiteindelijk zijn be- ihting kunnen waarmaken ging het niet zo gemakke- als uit de eindcijfers blijkt, amper vijf minuten keken de ten immers al tegen een 1 ichterstand op doelpunt Gosse en S.K. putte uit vroege doelpunt de nodige stimulans om nog gedurende meerdere minuten aan het kom- mando te blijven. Mettertijd kon Eendracht zich organizeren en nog voor de rust inging had Voestersoons al de roos getrof fen. Naderhand speelde de af wezigheid van de titularis doel man Vertongen de thuisploeg parten. De doelpunten volgden elkaar met de regelmaat van een klok, en pas toen de stand 16 luidde kon Cornand uit strafschop het tweede S.K. doel punt scoren. S.K. was nochtans in die tweede periode omzeg gens nooit de mindere ge weest. Doch in voetbal tellen al leen de goals. i men de overwinning van Iggen bezwaarlijk -aanvech- V het was trouwens de meest ,>ortunistische partij, dat dient waarheidshalve te worden igestipt dat Edixvelde zich iszins beter teweer stelde tRli de tamelijk afgetekende cij- laten doorschemeren. Dog- _ji speelde vooral in de eerste lelhelft goed offensief voet en het was dan ook in deze spanne dat de zege voor el- ir kwam. Bij de thuisploeg men spontaan toe dat bij paar doelpunten het geluk had meegespeeld. Het was steeds op vinkenslag liggen- Binnemans die de lont aan stak na ongeveer een kwartier wedstrijd. Er waren toen wel replieken van de bezoekers doch de afwerking was niet zo precies. In het half uur verdub belde Van Nieuwenhove die een van de meest markante figuren was op een eerder verrassende wijze de voorsprong. In de 35e min. velde De Winter het zware vonnis. Na de kampwisseling kon Doggen die winst met suk- ses beveiligen. Toch kreeg Edixvelde nog een wenkende kans doch verkwanselde deze. Al met al een vrij behoorlijke wedstrijd omdat ook de gasten voetbal van degelijk gehalte brachten. J.V.H. 0-1 nederlaag van SK Grem- tgen tegen een zeer wilskrach- Melsele heeft de zaak van enwit niet gediend men ge kt maar niet uit de bedreigde >e weg. En toch stak er min is één punt in voor Roger rmeulen en zijn maats. Eerst vooral was er dat eerder on- ukkig goaltje dat de Waaslan- s. die voor de rust met een e wind in de rug speelden, een hoekschop overhielden, secundo noteerde men een lot van Vermeulen tegen het doelhout, schot dat uit een on rechtstreekse vrijschop resulteer de. Gehoopt wordt dat zondag te Moerzeke een appel uit de boom valt Men zal zich in ieder geval totaal inzetten om niet ijlings huistoe te keren. Al zou een ne derlaag tegen de leiders geen fiasco betekenen Wij menen veel. eer dat alles de volgende week moet gebeuren dan komt rode lantaarn Lakeren op bezoek. En precies die twee puntjes moeten volstaan om het waar te maken lur staat na de zege tegen moeilijk te bekampen Sinaai stap dchter bij de titel met drie matchen voor de boeg een voorsprong van drie pun- op Excelsior, het nummer mag men in Moerzeke op- ist zijn. dpunten' van Lelie en Walter sn hebbe de match in de goeie rting gestuwd en dat het ten tte toch 1-2 werd. helemaal op einde van de onmoeting. was sen te wijten aan een klein sverstand tussen Van Hoey en Keyzer e hoog het moreel bij de pou- r»s van voorzitter D'Hollander wel ls{ blijtkt uit het feit dat men zware tegenslagen zoals de re cente kwetsuren van Boodts en Jef Peelman zonder kleerscheuren overleefde. Nu men ook nog een prima doelman "ontdekte», blijft men terecht in de eindoverwin ning geloven. O ja, we vergaten bijna de naam van die keeper te citeren de 17-jarige Vercauteren toonde zich van meet af aan een kraan tussen de palen en blijft vanzelfsprekend het ver trouwen genieten. Ook al staat zondag een moeilijke wedstrijd, de derby tegen een nog niet gered SK Grembergen op de affi che. Het gaat niet goed met Serskamp in het laatste schuifke van dit bewogen en waarschijnlijk tot de slotdag suspensvolle kampioen schap. Nadat zwart-wit een hele tijd de indruk verwekte dat het nooit met enig degradatiegevaar zou moeten afrekenen, sloeg de situatie vrij bruusk om. De schutters deden het gewoonlijk te krampachtig en als dan toch eens een vrij hoopgevende pres tatie werd bij mekaar gevoetbald, sloeg Pietje Pech toe. Het uit vallen van een klassedoelman als Jean-Pierre Biebaut pepte het moreel natuurlijk niet op, doch tegenslagen alleen verklaren niet alles. Het absoute dieptepunt hebben de nu toch wel fel ontgoochelde dirigenten en trouwe fans meegemaakt. In voetbal bestaan drie mogelijkheden winnen, verliezen of met een drawn naar de kleedkamer gaan. Het hoofd moeten buigen voor een sterkere tegenstander houdt niets vernederends in. Afgestraft worden door de rode lantaarn, is wat anders Vooral omdat die hekkensluiter nu niet precies een voorbeeld van schotvaardigheid was. We hebben de indruk dat vooral mentaal aan de ploeg moet gedok terd worden. Anders gaat het regelrecht naar lagere regionen. Veronderstel één ogenblik dat Gerda, tegen alle logika in, op Olsa voor een stunt zorgt en Serskamp het laat afweten tegen Bors- beke, dan heeft die minieme voorsprong van twee punten er gelegen op drie zondagen van de finish. Over de match te Sint-Niklaas kunnen we heel beknopt zijn drie doelpunten in iedere time bepaalden het zware verdikt. 4e PROVINCIALE Terwijl in Vierde B SCHELLEBELLE en OVERMERE met wisselend sukses de strijd voor de tite voortzetten, lieten in de F-reeks zowel SCHROEVERS MOORSEL als OUDEGEM fatale steekjes vallen. Schellebelle moest op het Gentse Azalea tijdens de eerste time de wet van de stropkes ondergaan. Voora het uitvallen van een waardevolle pion als Hugo De Cooman, schiep problemen. Na de citroentjes stond nog één ploeg op het veld. SOS. Maar toen speelden niet alleen de zenuwen hun nefast rolletjePietje Pech bemoeide er zich eveneens mee. In eik geval tkomt die onverdiende nederlaag op een zeer ongelegen moment, vooral omdat de paars- jes zondag in de clinch moeten tegen rivaal Overmere zon dag winnaar tegen een fel aan klampend Balegem. Hoe ook over dat treffen leest u volgen de week een speciale reportage, want alhoewel in deze periode van het jaar de zomersporten en winterdisiciplines elkaar kruisen en we ons dus noodgedwongen moeten beperken tot summiere gegevens over ploegen die in de titelstrijd niets meer te winnen of te verlezen hebben, DAT zijn we aan onze voetbalfans toch wel verplicht. HOFSTADE won tegen het wispel- tuirge Welle en kan nog altijd hopen op het falen van Mere of VHerzele om in extremis dan toch nog de top te halen vooraleer da kompetitie erop zit. Erger was voor SCHROEVERS MOORSEL de nederlaag tegen buur MELDERT. Met één wedstrijd meer achter de rug dan de drie koplopers en een achterstand van drie en twee punten op Mere en Vlierzele, meet een half mirakel gebeuren om groenwit nog in het zadel te helpen. Meldert zelf staat op de vijfde plaats. Niet zo ver wonderlijk want de jongste derby- overwinningen brachten zaad in het bakje. Voor OUDEGEM is de kous af na de nederlaag tegen leider Mere Als u het ons vraagt is blauw- "XV-- - Erg boeiend was de derby Boonwijk-Zandstuivers Appels niet. Zondag staan de twee grote rivalen in de Trompstraat te Schellebelle tegenover elkaar. Zowel voor de thuisspelen- de paarsjes als voor de Boerenkrijgers is dit treffen van uitzonderlijk belang. Voor Overmere betekent verliezen zo goed als het opdoeken van de laatste titelkans. SOS heeft aan één puntje genoeg om de minieme voorsprong veilig te stellen. De resultaten van de jongste voetbalzondag hebben de situatie aan de top zeer scherp gesteld Schellebelle ,in de eerste time minder goed tegen Azalea en bovendien gehandicapt door het uitvallen van de gewonde De Coo man, had na de pauze zo onnoemlijk veel pech, dat het in de nederlaag moest berusten. De opdracht van Overmere was op papier gemakkelijker, doch Balegem gaf zich niet zonder slag of stoot gewon nen... Resultaat is, dat slechts één puntje beide kandidaten el kaar scheidt, zodat een massa mogelijkheden openstaan... Wij hechten meest belang aan de fair-play waarmee dit duel zal betwist worden. Dat iedereen zich tot het uiterste zal inzetten om te winnen, is de meest simplistische logi ka. Beide teams kunnen rekenen op akteurs die stuk voor stuk, zowel fisisch als technisch, hun mannetje staan. Het kan dus een hoogstaand kijkstuk met boeiende spel- fazen worden. Want ook een cupmatch steekt boordevol sportieve hoogtepunten. Belangrijk is ook wel dat de leiding van de wedstrijd is toevertrouwd aan één van de toparbiters uit de provincie de heer De Saedeleer, in zijn opdracht bijgestaan door grensrechters Van den Bogaert en De Croppe. Het aanwij zen van deze scheidsrechter biedt dus de beste waarbor gen voor een prima verloop. Als nu ook de honderden sup porters hun steentje bijdragen, wordt deze Schellebelle- Overmere een kas- en kijkstuk van formaat. Een vertoning die de voetbalsport kan propageren. De zege van Juventus werd echter in de hand gewerkt door een niet al te stabiele Blauw wit verdediging die zich op een paar missers liet betrappen waarvan de tegenstander dan ook dankbaar gebruik maakte Wanneer de Blauw wit doelman de bal liet ontglippen was Van den Berghe er als de kippen bij om af te ronden. Nummer twee was een own doelpunt van Claus en Verbeeck legde de eindscore vast. In de wedstrijd met Manchester heeft St.-Anna het slechts tot een gelijkspel kunnen brengen. Het begon nochtans goed voor de thuis ploeg die op winst kwam door een doelpunt van Roels, die daarmee de ruststand op het bord zette. Irr de tweede perio de wentelde de wedstrijd in het voordeel van de gasten De Schrijder en Matthijs klopten de St.-Anna portier en toen regen de het gele kaarten in de St.- MORS MM wit één van de allerbeste ploe gen uit de reeks en vooral tech nisch-scheren de leerlingen van trainer Van Limbergen hoge top pen. Gemis aan opportunisme heeft belet dat de kwaliteiten van deze piepjonge vereniging niet tot vuïtiog komen in de rangschikking. Als men een favoriet zoekt voor volgend seizoen mag men gerust de naam SK Oudegem noteren. GIJZEGEM s nu niet precies aan een hoogkonjunktuur toe en dat bleek ook uit het negatieve resul taat tegen bezoeker HERDERSEM. WIEZE strafte, zoals algemeen verwacht, bezoeker Ede af. Maar ook voor de brouwers steekt er voor dit jaar niets meer in. HEIKANT ZELE - Eksaarde is een wedstrijd van bedenkelijke kwa liteit geworden. Geelrood verloor bovendien, al werd Boeyokens slechts door een lucky-goal ge klopt Nelle Christiaens kon na de rust het tij niet doen keren. De fut is er bij ZANDSTUIVERS APPELS totaal uitnu liep men op BOONWIJK tegen de lamp. OPSTAL maakt, niettegenstaande de nederlaag tegen Meerdonk nog een kans om volgend seizoen naar Derde te stijgen - Hoogeinde is onbereikbaar, doch Vrasene kan nog voorbijgewipt worden Een derde plaats in dit kampioen schap biedt veel minder moge lijkheden omdat er dan testmat chen bij te pas Ikomen nadat een reeks zenuwslopende kompetitie achter de rug ligt. Een overwinning van EENDRACHT GREMBERGEN tegen een noch tans niet te onderschatten Kallo en een nipte zege van EEN DRACHT SINT-GILLIS tegen Moer- beke staan evenens op ons lijstje. Het voetbalgebeuren was toegespitst op de tweede klasse en inzonderheid op de wedstrijd Snas-Blauw wit (b). De bezoekers die in hun sterkste opstelling in het veld kwamen hebben het evenwel niet kunnen bolwerken om een goed draaiende thuis ploeg de nederlaag toe te dienen. Snas was trouwens ook de meest aanvallende partij wat door De Schaepdrijver en Coppens konkreet werd uitgedrukt. Het eerreddend punt van de bezoekers viel in de slotseconden langs Brisard. Sportiva hield Stylor in bedwang in een vrij spannende wedstrijd. Slots scoorde de beide doelpunten voor de thuisploeg, terwijl Rottiers, Bosteels en Van Dooren een ruim aandeel hadden in de zege. In de hoogste afdeling was er de nederlaag van Blauw wit tegen J. Welle, die vooral opvallend was in de cijferverhouding. De juniors van F.C. Baasrode kampioen '73-'74 Anna rangen. Uit een vrijschop puurde D'Hondt uiteindelijk dan toch de gelijkmaker. In de der de afdeling kreeg F.C. Moer straat het niet te breed bij F.C. Safir, dat met slechts negen spelers in het veld kwam In het eerste kwartier hadden Putte- fnan en Heyvaert de wedstrijd in het voordeel van de bezoe kers georiënteerd, maar dank zij een vrijschop van Daenens die daarbij de roos mikte, kwam er opnieuw spanning, die dan uiteindelijk door Michiels werd weggenomen. Voetbaltornooi der stad Aalst Setokverbond - Uitslagen Ereklasse J Welle - Blauw wit 30 E. Welle - Honda 7—2 Amicale - C. Hofstade 15 St.-Anna - Manchester 22 O.C. Aalst - R.D. Denderl. 12 Leeuwerik - Den Broek 30 Tweede klasse Mijlbeek - B.M.W. 1—3 Snas - Blauw wit (b) 21 Sportiva - Stylor 22 M. Shoe - Intercom 52 Derde klasse Jaca - Zoro's 20 V K D'Hondt - Voskes 20 M.D.V. - St.-Anna 3—1 F.C. Outer - Ressegem 14 F.C. Safir - F.C. Moerstr. 13 Groen wit - D N. Haaltert 12 Voetbaltornooi der stad Aalst Setokverbond. Programma voor 23 maart Ereklasse R.D. Denderl. - Amicale Blauw wit - Leeuwerik Den Broek - E Welle C. Hofstade - Manchester J. Welle - O.C. Aalst Tweede klasse Snas - Mijlbeek Stylor - Blauw wit (b) B.M.W. - S.K. Denderl Stabyl - Sportiva Derde klasse St.-Anna (b) - Zoro's Ressegem - Jaca V.K. D'Hondt - F.C, Safir F.C. Outer - Groen wit F C. Moerstr - M.D.V J.V.H. Op vrijdag 29 maart treedt speler Ludo Pissens in het huwelijk met mejuffer Ingrid Van den Broeck. AVDS De jeugd van S.K. Lebbeke is uitgenodigd om deel te nemen aan de Oost-Vlaamse Cup met miniemen, knapen en scholie ren. De schiftingswedstrijden wor den gespeeld op 7, 21 en 28 april voor de scholieren, op 7, 21 en 28 april voor de kna pen en op 21 en 28 april voor de miniemen. De finale gaat door op 1 mei op het terrein A van K.A.A. Gent. AVDS De uitslag van de gratis tom bola verbonden aan het klub- blad van S.K. Lebbeke, ge houden ter gelegenheid van de wedstrijd tegen Deinze gaf 186. 466, 545 268 en 134. De prijzen kunnen afge haald worden in het S.K. lo kaal bij Jozef Pissens, Albert I straat. AMDS Kaatsclub Denderbelle XV opende het kaatsseizoen met een oefenwedstrijd tegen Leb beke BAB. De wedstrijd werd geschorst bij een 9-1 stand wegeens de hevige regen. Bij Denderbelle dreef nieuweling Van Langenhove reeds op een hoog peil. Op de vergadering van de Vlaamse Liga van de Belgi sche kaatsbond werd de Den derbel lenaar de hr. Van Lan genhove verkozen als onder voorzitter. Proficiat. Apolloklub zaterdag 23 maart te 20 u.. in het lokaal. Ge- raardsbergsestraat. petanque- tomooi zondag 24 maart te 15 u én woensdag 27 maart te 20 u. klubwedstrijden. Alosta in het Beukenhof, Langestraat, zaterdag 23 maart te 20 u.. tomooi zondag 24 maart te 14 u. winterkompeti- tie woensdag 27 maart, klub wedstrijden te 19.30 uur. 24.3.74 Bel Isovar - Hugh's 27.3.74 Bank v. Brussel - Hoorn 31.3.74 Tuf-Tuf Nachtwacht 3.4.74 Nachtwacht - Fox 7 4.74 Tuf-Tuf - Bank v, Brussle 8.4.74 Hoorn - Bel Isovar 18.4.74 Fox - Hugh's 21 4.74 Bel Isovar - Tuf-Tuf 24 4 74 Nachtwacht - Hoom Vijf jaar geleden gestart met vijf klubs is het minitomooi voetbal te Aalst uitgegroeid tot een zondagreeks met 13 klubs en een zaterdagkompe- ttie met 9 klubs. Ondanks de grote vlucht die dit voetbal- liefhebbersverbond nam. ble ven de basisprincipes gehand haafd voetballen zonder fi nanciële oogmerken. Diegenen die belang stellen in deelneming aan de volgende kompetitie kunnen nu reeds kontakt opnemen met de o - ganisatoren van het Aalsters Minitornooi, sekretariaat café 't Land van Riem, Grote Markt 4, Aalst. Van nu af aan is het mogelijk om zich te laten inschrijven bij het Arbeide svoetbalver- bond, sektor Oost- en West- Vlaanderen. Dit socialistisch gericht verbond staat evenwel open voor elke voetballiefheb- bersploeg. Inlichtingen kan men verkrijgen op het bonds- bureel. gevestigd in het Volks huis. J. De Graeve, Meibloem straat. Gent. Tel. 09/26.21.82 elke maandag van 20 tot 22 u. De uiterste inschrijvingsdatum is vastgesteld op 15 augustus 1974

De Voorpost | 1974 | | pagina 23