Zwakke verdedigingen Moorsel Steven: plaatsje Aalst tekende voorbehoud aan Mooie uitzege! De laatste loodjes ZONDER MOEITE Zeelse damesbasket M. YSEBAERT: 31 PUNTEN ZWAK aan de top! BASKET Pitzemburg-S. Aalst 92-89 Reinaert Gent-Cabrita Zele 63-76 Vlinders Buggenhout-BBC Melsele 58-44 E. Destelbergen-S. Aalst 57-78 De Pinte-Aurora Zele 29-50 S. Aalst - Peruwelz 93-31 R. White -S. Aalst 119-107 Panters Baasrode - Chr. Oostende 41-71 j Osiris 24 - 22-3-74 - De Voorpost TWEEDE KLASSE Sun charm tekende voorbehoud aan, omdat de coach die de funktie werkelijk uitvoerde niet deze was waarvan de naam op het scheidsrechtersblad werd ingeschreven. Het is een vrij bewo gen en spannende wedstrijd geworden waarin beide ploegen elkaar weinig hebben toegegeven. Aalst nam na een tiental minu ten een kleine voorsprong vooral dan onder impuls van Allen, die inzonderheid in de verdedigende rebound een goede wed strijd speelde, en daarbij een 8 op 15 shotprestatie voor de eerste speelhelft liet noteren. Aalst kon deze luttele winst niet opvoeren omdat Pottiez voor vier persoonlijke fouten naar de bank moest halen. Pot tiez die tot dan toe al een drie op vier had gelukt. De stand luidde toen 3941 en het was onder impuls van Delporte dat de thuisploeg bij de rust de leiding had 4943. In de twee de periode hield Ritzemburg de minieme winst op het bord doch Pottiez met een vier op vier bracht Sun charm niet alleen bij maar zette het op een 7981 stand. De Aalstenaèrs hadden de wedstrijdleiding zeker niet op de hand want D'Herdt werd er letterlijk uitgefloten. Het slot was zeer boeiend vooral toen Michelet met nog luttele secon den voor de boeg en dank zij twee vrijworpen de stand op 9089 bracht. In de ultieme seconden lukte Mollekens een Een 15 punten zege afdwingen op het terrein van Reinaert is zeker een prestatie die ontzag afdwingt. De basis van deze mooie Cabrita zege werd ge legd in de eerste helft onder impuls van de gebroeders Van Miegroet, die via een gelijk 1414 na 8 minuten voor een eerste aftekening zorgde 14 26 aan de 12e minuut. Het twee tal De Loose - Philips maakte de overwinningsoptie rond door aan de rust voor 2344 te zor gen. In de tweede helft ging het niet meer zo vlot, maar dan kon Cabrita rekenen op clubspeler nummer één, Franpis Cuypers, de speler die normaliter voor de organisatie van de verde diging moet zorgen en daar naast ook nog de aanval op gang brengt. In de tweede helft van de match toonde hij ook aan, dat de afwerking tot zijn repertoire behoort. Hij lukte 16 punten en stelde de Zeelse ze ge veilig. Technische uitslag Coene 2 0, De Loose 78, Van Miegroet G. 156, Van Miegroet W. 62, Cuypers 416, Deprez 22, Philips 80. Reserven REINAERT 30 CABRITA 62 Rust 18—38. Verbruggen 2, Van Lysebetten 5, Van Miegroet W. 6, Goossens 12, Goeman, Coene 6, Michiels 10, Philips 4, Deprez 17. Jeugdwedstrijden KADETTEN I CABRITA 81 KANGOEROES 52 Na deze wedstrijd werden deze beloftevolle knapen gevierd om het behalen van de titel. Naast de schepen van de Sport, de heer Karei Goossens, het klub- bestuur en de medespelers hadden ook de ouders er aan gehouden om op de viering aanwezig te zijn. poging en de bal viel net bij het affluiten door de Aalsterse basket. De doelpunten Allen 17—13, Michelet 6—16, D'Herdt D. 6—8, D'Herdt I. 8—1, Pot tiez 68, Bieseman en Van Gijseghem. Nieuwe trainer - coach voor S. Aalst. De onderhandelingen zijn in zoverre gevorderd dat men mag verklappen dat Willy Ivens die momenteel voor Royal IV Molenbeek speelt, Geert Boc- qué als trainer coach zal opvol gen. Wedstrijd tegen Lyra wordt zon dagavond gespeeld. Om de konkurrentie van Sun shine dat zaterdagavond ins gelijks een kompetitiematch speelt te ontlopen heeft Sun- charm beslist de wedstrijd met Lyra zondagavond om 20 uur te spelen. J.V.H. Zoals steeds na een vrije zon dag speelden de vlinders heel wat minder goed dan we de laatste weken te zien kregen. Nadat de reserven verloren met 3070 moest de eerste ploeg al gauw de lichte voorsprong, die ze bij het begin van de wedstrijd genomen had, afge ven. De Melselenaars liepen uit tot 1828 en hadden de wed strijd volledig onder controle. De vlinders verweerden zich zo goed ze konden maar kwamen niet tot een harmonisch samen spel door de slechte passen terwijl ook het shot alles behal ve was. Bij de rust was de stand 2330. Tijdens de eerste 3 minuten van de tweede speel helft werd er door Melsele geen enkel punt gescoord en kreeg Buggenhout de kans weer bij te benen (3132). Tot de 11e mi nuut verdedigde Melsele zich nog dapper, doch kreeg toen een volledige verzwakking. Het spel kon rustig verder gaan, de zege was voor de vlinders weer binnen 5844. Het is te hopen dat de Bug- genhoutenaars weer hun vroe gere forme herpakken, want zondag 24 maart krijgen ze Temse op bezoek waar ze de heenwedstrijd verloren hebben. Deze wedstrijd betekent dan ook meteen de laatste thuis- match van het competitiesei zoen. Rusthuis reserven 10 u. 30, 1e ploeg 11 u. Technische uitslag VLINDERS De Smet 4—7; Van Ingelgem 1110; Goubert 01; Mahieu 67; Aelbrecht 24 Van Gucht 06. MELSELE Martens 10—4 Van Rochent 82 De Block 64; Van Keybus 24; Maes 40. GVDP Technische uitslag Van Dries- sche 12, Heirwegh 6, Van de Velde 4, Van Hassel F. 4, Van Mieghem 14, Van Lysebettens 2, Famay 11, Van Hassel G. 23, Jacobs 4. Kadetten II CABRITA 50 WERE Dl 45 Rust 2421. De Beule 10, Van de Velde 10, De Kegel 8, De Saedelare 18, De Waele, Goet- maeckers, Bogaert 4, Van Hau- waert, Martens. MINIEMEN CABRITA 24 KANGOEROES 27 Rust 814 D'hooghe T. 9, Cop- pieters 6, Moens 9, Van Dries- sche, Vanderburgt, D'hooghe I, Van Damme, D'hooghe F., De Niel, Moens J. Vooruitzichten Zondag 24 maart te 17.30 u. en 18.00 u. (Eerste Ploeg) speelt Cabrita de laatste wedstrijd van het seizoen aan huis en dit te gen Melle, een ploeg die lange tijd de indruk gaf een kandidaat kampioen te zijn. BENO EERSTE KLASSE (dames) Werd vorige week in de bekerwedstrijd Etoile te Aalst gladweg van het veld gespeeld dan moest het nu en op eigen bodem eens te meer een afgetekende nederlaag inkasseren. De zege van de Aalsterse meisjes werd trouwens nooit bedreigd. Etoile dat de handikap moest torsen van de afwezigheid van Mamot en Van Himschoot werd al direkt op achterstand gezet 09. De thuisploeg wekte dan wel een paar minuten de indruk te zullen terugkomen doch een goed afwerkende De Luyck flink gesteund door Ringoir ontnamen haar spoedig alle illusies. De rust kwam met 2244 op het bord. Na de kampwisseling ging Etoile de pressing voeren maar de treffers van De Roo en Agon werden direkt beantwoord door een nu ook vlot spelende Aalstese ploeg, die zo op het kollektieve als individuele vlak superieur was. De doelpunten Ringoir 14, Stockx 11, De Luyck 25, De Schrijver 6, Van Wijnsberge 6, De Nul 12, Heireman 4. Nu zondag speelt Sim Aalst in eigen zaal tegen Le Logis dat de derde plaats in de ranglijst bezet, maar geen dreiging meer betekent vermits het puntenverschil liefst zes eenheden bedraagt. Deze wedstrijd die beslist het aankijken waard zal zijn begint om 16 u. 30. J.V.H. Na 5 minuten zag het er niet naar uit dat Aurora een over winningskans zou krijgen, want de stand was op dat ogenblik 5 0. Maar De Waele en Ple- tinck vonden dan eindelijk de weg naar de korf en het ging in één rush naar 510 na 11 minu ten, wanneer dan ook kapitein De Graeve de goede draai vond werd het aan de rust 1225, met nochtans één schaduwzij de, meester-verdedigster Moni que Inghels had na 6 minuten reeds 4 fouten. In de tweede helft bleef Aurora dan toch nog aan bord want ook Marleen De Lintdecker stond aan het ka non. Technische Uitslag Pletinck 5 0, Bontinck 00, De Lint decker 48, De Graeve 12 13, Onselaere 00, Inghels 0 0, De Waele 44. Vooruitzichten - Zondag 24 maart spelen de Aurora meis jes op het zandbergplein tegen Melle. 1e Ploeg te 14.15 u. en reserven te 15.45 u. BENO DERDE KLASSE (dames) De leidersploeg heeft Peruwelz, dat slechts vijf namen op het scheidsrechtersblad kon invul len, een paar speelsters waren gekwetst, nooit in de wedstrijd laten komen. Ze moest daarvoor niet eens de pannen van het dak spelen, zo zwak was de tegenstand. In de eerste speel helft was Marleen Ysebaert ge woonweg niet te stuiten en liet liefst eenentwintig punten ach- er haar naam noteren. Van meet af aan stond trouwens op het meesterschap van de Aals terse meisjes geen maat. Ze stevenden alras naar een 178 .stand, en die acht schamele puntjes bleven gedurende bijna tien minuten op het score-bord. Het ging immers naar 488 om de rust met 4911 te berei ken. Het spreekt vanzelf dat in de tweede periode de vermoeid heid in de bezoekende rangen sloop, waarvan Aalst dan profi teerde om de cijfers tot 7019 op te voeren. Alleen Lacage kon nog enig noemenswaardige te genstand opbrengen. Bij een 72 23 stand haalde coach Boc- qué, die in de eerste speel helft al een paar wisselspeel sters had ingebracht, zijn vijf basisspeelsters naar de bank, maar de invalsters konden de score nog opvoeren, maar be reikten toch de drie cijfers niet. De doelpunten i Podevijn 10 7, Ysebaert 2110, Hofman 0 4. Van der Stock 24, De Cre- mer 80, Van Boxtael 0—4, Huylebroeck 14, Callebaut 0 7, Naessens 02, de Maturo 7—2. J.V.H. In de wedstrijd met Sunshine heeft Racing White zijn eerste thuiszege van deze kompetitie mogen inschrijven. Een wedstrijd die gekenmerkt werd door een statisch verdedigen van de beide ploegen. Wat meteen hoge cijfers betekende. Aalst bij wie coach Frans Verhulst in de loop van vorige week zijn ontslag aanbood, werd nu geleid door hulp coach Van Parijs die het voor zijn debuut toch niet tot een zege kon brengen, al mag men aan stippen dat dit in vrij ondankbare omstandigheden gebeurde. De dd. coach hield en dat was opvallend Steveniers gedurende meerdere minuten op de bank en maakte ook weinig gebruik van de diensten van Danny Schoreel in zoverre dat deze vrij vroeg in de tweede speelhelft, verbolgen naar de kleedkamer trok. Het waren de geroutineerde Aerts en Ibens die de wedstijd voor de thuisploeg oriënteerden terwijl de repliek kwam van het duo Steveniers-Eaton. Na amper vijf luidde de stand 188 en die winst werd verder uitgebouwd tot zestien punten. Rust 6145. Die voorsprong heeft Sunshine nooit meer kunnen goedmaken ondanks het feit dat hiertoe lovenswaardige pogingen werden ondernomen en waarbij het toch tot 109101 terugkwam. Torain trok Aalst echter de kous over de kop. De doelpunten Eaton 28, Steveniers 39, Van Keer 8, Van den Broeck 4, Van de Keer 11, De Neef 1, Schorreel 2, Van der Haegen 8, Van Cromphout 7. Nu zaterdag speelt Sunshine in eigen zaal tegen B. leper. Men kent voldoende de rivaliteit tussen beide ploegen om een span nende wedstrijd in uitzicht te mogen stellen. J.V.H. Michelet blijft voor Suncharm een vaste ikracht. (Ib) Moorsel Steven Immo-Sonck wil zich een plaatsje onder de zon veroveren en heeft daarom het beproefd spelersmateriaal uitge breid met André Bauwens (Moorsel Wilskracht) en Gino De Wilde (Zele Van Hassel). Bij deze twee talenten, en het vertrek van J. Lissens (naar Herdersem) in acht genomen, heeft Moorsel steven nog een deugdelijk pak spelers bij mekaarBoudqnne, Ledegen, Schud- dinck, Roels, Van der Steen en Beulens. Het bestuur met voorzitter Van der Stappen A., sekretaris Van Eycken, penningmeester Beeckman, de leden De Vis. Callebaut. Heirman, Verhasselt, De Landsheer, Van Humbeeck en Van Biesen is optimistisch gestemd voor de komende konfrontaties met andere ploegen al evenzeer ambitieus als de Moorselaars. Volgende week Verzekeringen Annemans Broekkant Baasrode. Segers tracht de bezoekende defensie te doorbreken tijdens een der laatste matchen van de basketters. Eerste provinciaal. i Grembergen knap skoorder. OSIRIS AALST - BEVEREN Wat men al geruime vermoeden is vorige kerheid geworden. Osiris werd kampioen n de vinciale reeks. Het klopte ren-Waas en deze zege men met de nederlaag van te rivaal E, Mere te jongste wedstrijd wentelde vankelijk in het voordeel met degradatie bedreigde die alles voor alles Het werd 1-6 maar na zes ten beheerste Osiris de Van 6-6 gig het naar 21-11 onder implus van Van Heyvaert en H. Troch. Bij met een 37-22 stand kon wedstrijd als gespeeld wen. Nochtans nam Aals achttien punten voorsprong maar toen moest zijn dediger Dirk Ellas naar wegens vijf persoonlijke Daarvan profiteerden de kers om de nederlaag me schouwelijk te maken. Nu speelt Osiris in eige zaal de te herspelen wedstrjd bedreigde Babeco als der en zaterdag moet te Bazel het terrein op, wedstrijden dus in gen. Vermelden we nog dat wedstrijd met Beveren de punten werden gescoord Keymeulen 18, De Smet Troch 3, iHeyvaert 17, 8, H. .Troch, 18. Tegen Chr. Oostende, een ploeg die bestaat uit een middelmatige Amerikaan omringd door een stel oude gloriën als Van Heule- Weenen, heeft Panters, voor een handvol toeschouwers, zijn hui dige waarde als ploeg bevestigd. Geraakte het vroeger slechts moeizaam aan de 60 punten dit keer moest de thuisploeg het met 41 eenheden stellen, en dat is toch wel een diepterekord. Startte Oostende langs Bryant-Van Heule met een 06, Panters zorgde toch voor antwoord doelen van De Block-Piron, De Smet- Colpin brachten evenwicht910 na 7 min. Dat was meteen het einde van de wedstrijd. Immers, CHR plaatste nu in 1 min. tijd een 05, even later gevolgd door een 08 en nog eens een 05, zodat met 1433 stand aan de 16e min. de situatie heel duidelijk was. Bij Panters skoorde nu alleen nog maar De Block, doch de man was in verdediging dan ook nergens te vinden. Zo doende was met de rust de «match» weer eens gespeeld 2036. Schakelde Panters in de 2e helft naar de man-verdediging over, het beterde er niet op. Dan maar terug naar de zone defensie die echter Bryant te veel vrijheid gaf. CHR pakte nu uit met vlotte kombinaties waar Panters niets kon tegenover zetten we zagen slechts een heel statisch aanvalsspel met slechts 1 skoorderDe Block die dan nog vaak van veel te ver aftrok en nooit eens oog had voor een vrijstaande maat. En een weinig agressieve ver dediging waarin alleen Van Den Broeck met een stel verdedi gende rebounds zich kon doen opmerken. Geen wonder dan ook dat Oostende, dat met zijn vetera nen een veel jonger en dyna mischer basket liet zien dan Panters, naar een ruime over winning toe ging, die we alleen maar heel verdiend kunnen noemen. Bij Panters zagen we geen en kele speler die zich voldoende in gunstige zin liet opmerken om hem meer dan middelmatig te kunnen noemen. PANTERS 41 CHR OOSTENDE 77 Panters Colpin 4, De Block 23, Coeckelbergh, Moens, De Smet 2, Van Den Broeck 6, Herssens, Florkin 2, Piron 4. Reserven PANTERS 80 CHR OOSTENDE 55 Op 2 spelers na moesten de re serven het tegen dezelfde ploeg als de eerste ploeg op nemen. Ze leverden echter een veel degelijker verrichting dan hun grotere broers. De ploeg werd flink georkesteerd door Herssens in grote vorm, terwijl de jongeren Coeckelbergh - Moens voor de aflevering zorg den. Panters Stevens 2, Moens D'Hooghe 6, De Smet J Verhulst 2, Herssens 10, Den Broeck 8, Florkin 14, ckelbergh 15. Scholieren PANTERS 59 SGOLBA AALTEI Panters' scholieren haaldei het nippertje langs Coecl bergh een punt uit de nadat scheidsrechter Coli al het mogelijke had gedaan! de zaken een andere wem te doen nemen, inklusief naar huis fluiten van Moens zelfs het uitsluiten van De voor een fout die niemand gezien. Panters Van Damme 1 vens 5, Verhulst 6, Coei bergh 27, Moens 18, De Co< Kadetten PANTERS 53 SGOLBA AALTEI Panters Stevens 18, Hermans 8, Bosteels Cock 17, Van Damme 8. Miniemen di TISSAC 42 va PANTERSj Panters Wellekens 2 Van sche P. 10, Dierick 14, Verhei 10, De Bleser 2, Verstappen Pupillen TISSAC 8 PANTER! Panters Franckaert 6, De ker G. 4, Van Bossche L De Bleser 8, De Decker P.

De Voorpost | 1974 | | pagina 24