Onder hoedje een Adolf Heuninck opnieuw eerste alsterse jongeren p het podium |ic De Kimpe ïige winnaar Monique Van De Voorde: eerste zege Jlarc De Backer verrassing Elf overwinningen Strafschop besliste ATLETIEK A.C. Zele Atletiekkern Overmere Puike resultaten bij A.C. Wieze Aktueel Y0ETBAL JUNIORESTORNOOI VAN E. AALST Beveren klopt KV Mechelen De Voorpost - 22-3-74 -25 A.C. Baasrode -•zie '0,1n f Jan3 z. enoOV€ ef Lu Ie in de derde reeks een negende plaats. kadetten bleven de vier irse vertegenwoordigers ïowat half wedstrijd sa- en maakten ook deel uit Ie kopgroep. Ze klasseer- [zich als volgtHulsbosch Van Biesen (18e), Van iel (19e) en Eddy Thjis Eendracht won met rui- 'instmarge het klubklasse- blj de scholieren en on- het feit dat kopman Dirk den Berghe niet deelnam, vas een uitstekende pres- :R$ van Rudi Daeleman, die Guido De Pauw (2e in het laai kampioenschap) ach pert eerste serie miniemen, Christine Buyle zegevier- erd Ann Wellekens vijfde, Mantine, de zus van Cbris- Lutgard Lemeire zorgde e oudste miniemen voor 'n b verrassing door in de it niemand minder dan de m^$e Buyse te verslaan, hteld de Backer zag bij de tte kadetten wel aan te- f)e Lauw van Geraardsber- jmaar Godelieve Bauwens pen is dan ook weer niet iedereen weggelegd. Do- ib«f Meulewaeter werd hier Ib. Hilde Vercauteren zette I opmars verder en werd lenderleeuw derde. Bij de ilieren gaat de hoofdbrok het nieuws naar'de De lenaers (zie Uitbergen) r in deze laatste groep den een drietal andere rjéjes voor een beste globa- 'wrichting. Zelfs in afwe id van Brigitte de Palme- j en Erna j^an Gendt zou- jd 'Griet de Swaef (zesde), la9Ja Hinderdael (zevende) en e Eloot (achtste) het klub- ©ment hebben gewonnen met de reeds eerder emde Myriam. Bij de is begroetten we het moe- heroptreden van Maria de lenmaker Zij werd zesde. hoofdstuk apart schreef 9j|lirlijk Eric Gijselink. Niet zijn prestatie van vijfen- "Higste in het internationale llUjskamploenschap fenome- zou Zijn. Maar verdiens- is het alleszins en wat Kjrijk is, is het feit dat als tweede invaller dan weer bij de basis-zes de waarmee hij hielp het snklassement naar België rengen. Maar al te vaak fot n.'i e(jbeste prestaties van het jfcend kwam voor AC Zele de jongens miniemen. In perste reeks behaalde Luc ""Kimpe een eervolle over ling voor klubgenoot De rschalck. Van Hollewinckel 8 en Saerens liep 13e. In tweede reeks miniemen de ook de Zeelse atleten ige woord, niettegenstaan- ians Van Lysebettens het st stellen met een tweede ts. Van Hespen werd viijfde Permentier liep 12e en 1 tran werd 15e. Bij de pu- fn werd Geert Geerinck 5e. de kadetten waren Martin yé, Berckmoes en Fierens ©ctievelijk 21e, 33e en 37e. 1 Ie scholieren kwam de bes- •restatie van Jan Van Cau- n met een derde plaats, lek Schockaert werd 13e I Van Kerckhove 24e. Noch- zonder training deed Eu- i De Kimpe bij de seniores schuchter wederoptreden, werd een 18e plaats. De lens van AC Zele liepen te oorde. laarc iiminr iir Van r pupil Stefaan Van der Stichelen rezen er eens te meer i problemen. Hij won zowat met de vingers in de neus- hn, terwijl Yves Van Lent en Frank Steenhout respektievelijk nle en zeventiende eindigden. In eerste reeks miniemen heeft cb Van Nieuwenhove, die van meet af aan, aan de leiding zich in de ultieme meters laten verrassen. Verdienstelijk t Patrick Payne (4e) en Peter Vijverman (5e). In de tweede zette Johan De Saedeleer de wedstrijd naar zijn hand en /erwinning kwam dan ook nooit iri gevaar. Guy Thijs ver ter zich liet. Erik Vermeir (5e), Roland Van Keymeulen (10e), Louis Ornelis (12e) en Patrick Mortier (23e) hielpen de klas sering winnen. Jef Pollet be hoorde eens te meer tot de uitblinkers bij de seniores. Hij legde trouwens beslag op een eervolle vierde plaats, terwijl ook Mare Corthals (7e) voor een flinke verrichting zorgde. De andere Aalstenaars werden respektievelijk Fr. Buggenhout (31 e). Dirk Coppens (39e), Jef De Roock (45e), Willem De Cock (53e) en Omer Van Box- tael (58e). Te Steenhuize werd het voor de heren zeker geen gemakkelijke dag. Het werd trouwens een ware modderslag. In de 2de reeks pupillen kregen we een goede uitslag van Luc Van De Voorde met de 8e plaats. In de 3e reeks liep André Bauwens een mooie wedstrijd, alhoewel hij bij de start vier atleten diende laten te gaan. Hij bleef tot op 100 m. van het einde in 5e positie. André rukte echter gemakkelijk op naar de 2e plaats. In de 1e reeks miniemen werd het een 25e plaats voor Danny Van Assche. Bij de kadetten behaalde Robert Veyt zijn 2e over winning van het seizoen. Van bij de start was hij al vooraan en na 500 m. wedstrijd had Robert al een 5-tal meter voor sprong op zijn naaste achtervolger. waren enkele Vlierzele-atleten van de partij op de fenciale kampioenschappen van de rijksscholen. Bij de minie- I won favoriet Noël. Hij had het op de veel te lange slijkerige (op wel lastig gehad maar kon in de laatste honderd meter voorsprong van vijf meter rustig aandikken zodat hij aan Itreep niet meer werd verontrust. De verrassing tijdens die pioenschappen bracht Danny Liebrecht. Deze stevig gebouw knaap veel te zwaar om te crossen - is in de zomer in jijker gekomen door zijn prestaties in de horden en in het pringen (vierde in het Belgisch kampioenschap met gelijke ind als de derde). Dat hij een lange cross zou eindigen op Jelen van Van der Weeën had niemand kunnen vooropstellen, (reisjes waren van de partij in Denderleeuw. Veyt vergroete zijn voorsprong en halfkoers scheen het in kannen en kruiken. Op 500 m. van het einde mocht Robert gerust wat stoom aflaten, want hij had om en bij de 80 m. voorsprong. Met deze comfor tabele voorsprong kwam flobert dan ook over de meet. Bij de scholieren liep Jean-Pierre De Bleser een uitstekende wed strijd. In 'de start geraakte hij verstrikt middenin de groep doch na de kleine aanvangs- ronde had hij zich al wat naar voor gewerkt en volgde in 12e positie. Jean-FHerre kwam tij dens de 2e wedstrijdhelft nog sterk aandringen en legde ten slotte beslag op de 8e plaats Bij de seniors miste Laurent Vranken de goede trein. Hij liep dan ook tot halfwedstrijd in 6e positie. Het leidersgroep je viel eohter uit mekaar en Laurent kon al direkt in 5e positie komen, mede door het feit dat hij niet zo'n grote ach terstand had op de koplopers. Tijdens de laatste ronde ver speelde Laurent echter zijn 5e plaats en kwam als 6e over de eindmeet. Louis Van Spitael telden we bij de start in 40e positie. Na één derde wed strijd was hij al opgerukt naar de 17e plaats. 'Louis kwam dan nog meer naar voor en hij mag zeker op een goede wed strijd terugblikken. Hij werd 10e. Gilbert Van Den 'Bossche startte zonder ambities, maar eens aan het lopen veranderde hij toch spoedig van mening en wist vanuit 33e positie op te rukken naar de 27e. Karei Gabriels legde beslag op de 49e plaats, Gustaaf Van As sche werd 57e en Theo De Smedt 63e. De seniors behaal den de 4e plaats in het club klassement. Bij de dames, die te Dender leeuw in het strijdperk traden, kregen we weer goede uitsla gen. Monique Van De Voorde wordt vergeten dat juist cfie laatste meetellende jongens door hun inzet het resultaat bepalen en dat is nu duidelijk het geval geweest aangezien GrootBrittanië slechts drie pun ten achterstand telde. Eric lachte ermee dat het zijn 3de deelname was (Oostende, Wa- regem en Monza) en dat hij zoveel keer het genoegen smaakte in een winnende ploeg te staan... Te Uitbergen ten slotte was de meerderheid van de partij. Bij de veteranen scheen Frans van der Hoeven zo goed als opgeknapt. De terugkeer van Michel de Latte was opvallend. Hij klopte Frans de Moor voor de derde plaats. Bij de se niores kwam echter de groots te verrassing van het weekend: Mare de Backer klopte er Gil bert Maesschalck, een atleet die op basis van zijn derdiende plaats in het nationaal kam pioenschap en de vijf forfaits voor Monza normaal had moe- .ten in de ploeg komen die slechts met acht vertrok. Etien- ne van Impe - en daarmee zijn we bij de juniores - is zijn inzinking te boven gekomen terwijl Luc van Hecke tweede werd. Peter van der Eist was ook iets beter dan de vorige weken en werd derde voor Da- ny Muylaert die Georges van Acker achter zich liet. Dany van Alboom zag bij de scholle ren op tegen Ronny Ooster linck. Willy Goddaert heeft er na een rustig seizoen, met het maximum echter van vier of ficiële titels (scholen en al gemeen, provinciaal en natio naal) nu ook genoegen aan 'n paar klubcrossen te betwisten en te winnen. Hecke is wel de eeuwige twee de, want in de cross te Uit bergen bleef hij weer bij kon- kurrent Van Impe tot op 100 m. van de streep, om dan in de spurt te moeten loslaten te gen deze tweede jaars. De meisjes waren aktief te Denderleeuw en het werden 'n hele reeks ereprijzen. Bij de pupillen werd Lieve Permentier 6e en Karine Van Hecke 8e. In de eerste reeks miniemen was Maddy De Loose 8e en in de tweede reeks stond op het overwicht van de Zeelse meis jes geen maat. Bernadette Buysse 4e. Marleen Christiaens 5e en D'Heer Hil- degard 6e. vormden een mooi drietal. G. Roels werd 13e. In de reeks kadetten werden Ani ta Van de Wiele 12e, Roels 14e en J Christiaens 15e. Bij de scholieren liep Marleen Buys se een prachtige 5e plaats. AC Zele trad met een beperkt effektief op. daar verschillende atleten belet waren wegens examen of uitgeschakeld door Ho nrlon Alhoewel het veldloopseizoen 1973-1974 bijna ten einde is.legt men er het bijltje niet bij neer. Allereerst was er de interscholencross te Zele waar onze atleten 5 over winningen behaalden en verschillende ereplaatsen. Christine Buyle won voor zus Martine bij de miniemen 62. In de volgende reeks miniemen mooie ereplaatsen voor Carine Buyle 5e, Kathleen Haerrtjens 8e, Erna Heirman 9e en Paola Van Der Sijpe 10e. Annette De Meyer behaalde haar 1e zege bij de kadetten 1959. Haar naaste rivale was Simonne De Gendt. Bij de meisjes juniores 1956 was alweer de zege voor onze kern. Anny Van De Velde was de snelste. Onze jongens pupillenploeg 1964 kwam in de kijker met 5 Overmerenaars in de eerste zeven. Willy Baeyens won nipt van Johan Meganck, 3e was Guy Buyle. 5e Filip Buyle en 7e Filip De Gelder. In de reeks 1963 kwam de verrassing van Erik Sicbien die iets te kort kwam voor de zeke. Rudy Blanquaert was 8e. Goede prestaties van onze miniemen 1962 met een 1e plaats voor Patrick Van Der Sijpe, een 5e plaats voor Serge Beckers, 8e Patrick Cornells, 10e Rudy Blauwer en 15e Maurits Van Overmeiren. Danny Van Defr Stricht werd 11e, Danny Oosterlinck 14e en Franky Van Hee 18e bij de miniemen 1961. Danny Buyle liet zich de zege ontfutselen bij de kadetten en Herwig Van De Velde werd 3e bij de scholieren. Zondag streden onze jongens en meisjes op verschillende fronten. De meesten bond evenwel de spikes aan in Uitbergen. Bij de benjamins was Frank Meulwater vierde en Patrick De Veirman 11-e. Bij de pupillen 1964 streden onze jon gens alweer in de voorlinie. Van bij de start nestelde Baeyens zich op de 2e plaats en gaf deze niet meer prijs. Johan Meganck werd 3e, Filip Buyle 4e, Guy 'Buyle 5e en Mare De Bruyne 7e. Bij de miniemen 1962 zette Patrick Van Der Sijpe zijn zegereeks verder. René De Lausnay eindigde 9e. Bij de miniemen 1961 behaalde Danny Oosterlinok de 5e plaats en Franky Van Hee was 10e. Bij de kadetten zagen we Danny Buyle op de 10e plaats en 'Martin Meganck als 26e. De scholierenwedstrijd was spannend. Geruime tijd regel de Dirk Van De Velde het tempo maar naar het einde toe moest hij het meesterschap erkennen van Ronny Ooster linck. Herwig Van De Velde was 12e en Chris Blanquaert 13e. Bij de juniores was André De Maesschalck 9e, Antoine Van Der Heyden was 22e bij de seniores. In de damescross te Denderleeuw won Christine Buyle de Ie reeks miniemen. Martine was 6e. In de volgende reeks liep Carine Buyle aanvankelijk in 6e stelling maar moest ingevolge een valpartij enkele paatsen afstaan en werd 10e. Voor Dorothy Meuewater zat er een 6e plaats in bij de kadetten en Maria De Schoenmaker werd eveneens 6e maar bij de seniores. Fe Laarne zette Ingrid Verstraeten de zegereeks verder Ze won bij de pupillen 1964 voor Patricia D'Hooge en Lieve Verhofstadt, Martine D'Hooge was 6e. Carine Bauwens behaalde vrij gemakkelijk de lauweren bij de pupillen 1963. Hier mocht Lieve Maes eveneens op het ereschavotje. Ze was 3e Bij de miniemen 1961-62 liep Nelly Rasschaert een uit stekende koers en eindigde 3e. Van Accoleyen Kathy was 4e. Anita Burm 5e en Rozita Dauwe 6e. Bij de kadetten liep Paola Van Der Sijpe vrij gemakkelijk en zag zich beloond met een 2e plaats. Simonne De Gendt eindigde 5e. Ook te Schoonaarde verschenen enkele Overmerenaars aan de startlijn. Hier zorgde Marleen De Backer voor de lauweren bij de pupillen. Bij de miniemen noteerden we volgende resul taten 5e Erna Heirman, 6e Katleen Haentjens, 9e Lippens Isa'belle. Onze meisjeskadetten Annette De Meyer en Ka- tharina Verhofstadt werden respektievelijk 4e en 5e. Dirk Oosterlinck liep een prachtige wedstrijd bij de scholieren en nooht als 2e op het podium. Bij de scholie ren en mocht als 2e op het podium. Bij de seniores was Cyriel Oosterlinck 6e. Junior Chris Van De Velde liep te Sinaai en werd 2e ach ter Laureys (9e in het Belgisch Kampioenschap) voor Elle- mont van Gantoise. Zondag nemen onze jongens de start te Melle. Wieze A.C. was vorige zondag van de partij op de cross voor dames te Denderleeuw. Bij de miniemen wist Betty Van Gysegem zich 11de te klasseren. Voor veertien dagen was het be ter te Waasmunster, doch te Denderleeuw was de tegenstand heel wat sterker. Bij de kadetten "Jon Maria no Witto als 17de slaagde er in haar allereerste overwinning te behalen. Zij deed dit op prachtige wijze in de 2e reeks miniemen. Moni que was goed mee in de start en liep steeds in 2e positie. Naar het einde toe drukte ze wat harder door en won met een 5-tal meter voorsprong. Bij de kadetten 1e reeks was Go delieve Bauwens wel mee bij het vertrek, maar kreeg half weg een lichte 'inzinking. Ze kon de achterstand niet meer inhalen. Toch legde ze nog be slag op 'n prachtige 3e plaats. Bij de scholieren dienden onze meisjes sleohts voor de 2e plaats te lopen, dit door de aanwezigheid van Gerda De Palmenaere (VI. Sp.) Ingrid Bauwens nam van bij de start de 2e plaats met in haar tred Verhelpen (Grimb.) Het zag er naar uit dat Verhelpen op het laatste stuk gemakkelijk voor bij Ingrid zou gaan, doch ka- raktersterkste van Ingrid haal de het eohter op de sluwheid van Verhelpen, zodat Ingrid op de 2e plaats beslag legde. Pa tricia Famaey was nooit in strijd voor de 2e plaats, zij mist wel degelijk de trainings kilometers, en moest zich ech ter tevreden stellen met de 6e plaats. Zondag 24 maart wedstrijd voor de heren te Aalter. vertrek in het lokaal om 12,30 u. Bij AC Dsnderlard Heuninck Adolf en Van Dam me Arthur, de 2 Dénderlandat- leten, bewezen nogmaals de sterksten te zijn tijdens de competitiewedstrijden. Zaterdag 9 maart behaalden ze de Ie en de 2e plaats te Vil voorde, na de andere tegen standers gedurende de ganse cross op een veilige afstand van zich te houden Heuninck Adolf mocht toen oprecht fier zijn Belgische Kampioen te zijn. De 2 atleten lieten het niet daarbij. Ze wilden nogmaals la ten blijken wie de sterksten zijn. Zaterdag 16 maart gingen ze opnieuw aan de slag, dit maal te Brussel op de Heizei, tijdens de „Grote Prijs Chris- tiaen". Beiden kregen terug de kans hun vooruitgang van de laatste weken te laten aanvoe len Heuninck Adolf en Van Damme Arthur werden opnieuw respectievelijk de eerste en de tweede in de reeks veteranen boven de 60 jaar. De tweede reeks, van 40 tot 49 jaar, zorgde eveneens voor onverwachte resultaten. Van Ransbeeck Frans, die de voor bije week door gebrek aan tijd weinig kans kreeg te trai nen. behaalde in deze reeks 'n uitstekende 13e plaats. Roels Ph., de laatste dagen steeds aktief, naderde zijn clubgenoot op de 24e plaats. De resultaten behaald door de ze flinke Denderlandatleten, zorgden ervoor dat ze 's avonds met met lege handen naar huis moesten gaan de beker die ze gewonnen hadden, is een be wijs van hun groot uithoudings vermogen. Vorige week, tijdens de Pro vinciaal K.L.J. Veldloop te Ert- velde, lieten ook nog enkele Denderlandatleten van zich ho ren. Verbeke Christina, als enigste kadet in die reeks, liet blijken dat ze geen kans aan de an deren gaf één van de eersten aan te komen een verdiende tweede plaats was het resul taat van haar moed. Verbeke Linda, kreeg even eens de kans te bewijzen hoe sterk ze was een uitstekende eerste plaats zorgt ervoor dat ze nu het nieuwe seizoen met goede moed kan beginnen. Verbeke Marleen, ook alsenigs- te in de reeks miniemen, weer de zich flink met een 7e plaats. Verbeke Christiaan eindigde 14e in de reeks scholieren jon gens. over de meet Sonia Hertssens. een scholiere, eindigde in haar kategorie 27ste. Bij de juniores behaalde Monique \4an Herre- weghe een mooie 15de plaats. Na de dubbele deelneming vorige week heren te Lebbeke en dames te Waasmunster zijn de heren overmorgen aan de slag te Galmaarden. De atleten wor den verwacht om 12 u. 30. VRP Wie de finale van de voorbije Miaan-Sanremo anders dan met het oog van de naïeve fan bekeek, heeft meer dan eens de wenkbrauwen gefronst toen hij dat keiharde steekspel tussen de drie koplopers bekeek. We kunnen de bal totaal mis slaan, doch hadden sterk de indruk dat het veeleer een strijd was van het duo Gimondi-Huysmans tegen Mare De Meyer dan het nu toch wel tot de voor historie van de wegrensport behorende „elk zijn schelle". Televisiebeelden zijn bedrieglijk. En precies daarom heb ben we niet gezien of de Italiaan na een plotse ritmever snelling van zijn medevluchters is weggereden. Feit is dat Felice van de kop af vertrok. Een ongebruikelijke ma nier om een kloof te slaan. Tenzij op een steile berg of een lastige col... We hebben heel veel respekt voor de dwangarbeiders die alle wielrenners al na al zijn. Ze vormen een „apart milieu", net zoals de „seizoenarbeiders" waarover we deze week een aangrijpende reportage over de beeldbuis zagen. Die renners moeten het nog hebben van een lichamelijke inzet, een Spartaanse levenswijze en een karaktersterkte die niet meer van onze tijd is. Vandaag zoeken de meesten immers zoveel mogelijk winst te puren uit tot het minimum herleide fisische inspanningen.... Dat belet niet dat op het hoogste niveau, waar een massa kommerciële belangen op het spel staan, dikwijls onder één hoedje gespeeld wordt. En meestal vals dan nog. Zo dat niet altijd de beste en de sterkste wint. Al moet de triomfator het toch nog steeds doen, hij mag geen mee- loperje zijn. De nieuwsmedia proberen, tegen beter weten in, sommige overwinningen te bewieroken als heldendaden, en de „kampioenen" boetseert men tot kleine goden. Intussen is de Olympische geest al lang dood winnen en via ex ploten op het sportieve(?) vlak zijn broodheer dienen, hem de nodige publiciteit bezorgen en, god zij dank, ook zijn eigen materiële positie verstevigen, staat vandaag centraal. Doch er zou een tijd kunnen komen dat die situa tie zich wreekt. Al is dat niet voor overmorgen. Het „Pa- nem en circenses" is de mens immers ingeboren. Toch wordt het stilaan tijd zich te bezinnen graag zien we jonge mensen via een sportloopbaan uit het anommaat klimmen. Maar men moet maat houden. Akkoordjes scha den al te veel aan wat de échte sport beoogtkracht metingen tussen gezonde mensen. Met als overwinnaar de beoefenaar die zich werkelijk als de sterkste manifesteert. Of we de jongste Milaan-Sanremo in deze context moeten of kunnen plaatsen, weten we niet. We kunnen ons alleen baseren op fragiele vermoedens. M. Van Hauwermeiren. Meldert- Schroevers Moorsel 1-0 Een strafschop besliste over winst en verlies indederby Mel- dert-Moorsel. Deze ontmoeting beantwoorddet envolle aan de verwachtingen. De spelers ke ken niet op een inspanning en het werd een spannen kijk stuk. Vooral de respektievelijke verdedigingen bleven op de hoogte van hun taak zodat er niet te veel reële doelkansen werden geproduceerd. Bij de rust stond de brilscore nog steeds op het bord en 'dat was ook de juiste verhouding. Het was Wille, die de straf schop tot een doelpunt om boog, en zijn oude klub de das om deed. Net voor het wedstrijdeinde bibberde de Meldert verdediging rrog even toen Verhas praktisch alleen voor de doelman opdoemde, doch miste. Hofstade werd in de wedstrijd met een taai Wel le slechts in de tweede speel- helft zegezeker. Het moest het zonder zijn vaardige aanvaller Verhofstadt rooien en dit werd in de aanval toch wel aange voeld. Vergeylen opende de score voor Hofstade. De gas ten straften nog voor de rust een misser van de lokale ver dediging af. Bij een harde knal van De Vos - die terloops ge zegd voor een jaar zijn kon- trakt van spelertrainer verleng de - liet de bezoekende doel man de bal net over de fatale ilijn glippen. Er werden bij Wilskracht een paar ploegwijzi- gingen doorgevoerd en dit be vorderde alleszins het samen spel. Roel legde de eindcijfers vast. Is de openingswedstrijd, die al meteen een Oostvlaamse aangelegenheid was met A.A. Gent en S.V. Zotte gem.op een scoorloze draw geëindigd, dan werd het nochtans een pret tige partij. Beide ploegen die om de beurt in de aanval kwa men besteedden vooral aan dacht aan de goede uitbouw van hun akties. Het eerste ge vaar kwam voor het doel van A A Gent. dat van het ope- ningspunt gespaard bleef, toen Vermeulen de bal tegen de zij- staak knalde. In de 20e min. was ds SC verdediging even van de kook gespeeld, doch Bovie trapte het leder tegen de doelman aan. In deze eerste periode was er ook nog een poging van Deblanc waarbij de bal de dwarsligger scheerde Gaf na de rust Gent het spel toch iets meer inhoud wat re sulteerde in een bruikbare sco rekans voor Herm'ie - die eoh ter miste dan zette Zottegem hiertegen al zijn wilskracht. In de 50e min. was er een fraai schot uit de tweede lijn (Sackx) waarmee de Gentse doelman het wat moeilijk kreeg, terwijl voor de Gentenaars Ouipor nog dicht bij een doelpunt kwam De Zottegem portier verhinder de het. Daarmee bleef ook een juiste uitslag op het bord. BEVEREN-WAAS 3 KV MECHELEN 1 Liet Mechelen aanvankelijk de beste indruk, de eerste scher mutselingen verliepen haast doorlopend op het Waaslands grondgebied, dan miste Vran ken van een niet het openings- punt. Hij wachtte net iets te lang om af te drukken. Mali- nois dat van verre de beste akties op zijn naam bracht werd toch een paar keer opge schrikt door venijnige tegen stoten van de Waaslanders. En hieruit bleek dat de KV ver dediging niet al te stabiel was. Het gebeurde in de 18e min. toen Van Hove aan een duel met Dockx een hoekschop overhield. Hij nam deze keurig, de Mechelse verdiging miste de duwde binnen. Na deze niet interceptie en Van de Perre verwachte roos kwam Beveren meer in het offensief en de KV doelman had goede tussen komsten bij pogingen van Peersman. Het was trouwens laatstgenoemde die de basis van het tweede doelpunt zou leggen. Bij een persoonlijke in spanning trapte hij de bal te gen de zijstaak en de goed gevolgde Van Hove had maar in te trappen (38e min.). Nadat een schot van Irrtbert naast de staak schoof en een kop bal van Vertommen doelman Herremans tot een puike reflex dwong, werd het in de 63e min. dan toch 2-1. Wie meen de een adembenemend slotta fereel te mogen meemaken had het glad mis. Roelandt sloeg 'immers zo»verrassend toe dat amper een minuut later Me chelen al zijn illusies mocht laten varen. Nu disdag 26 maart maken 2 ploegen hun intrede in het tornooi nl. Eendracht Aalst en RWDM Twee formaties waar van mag worden verwacht dat ze zeer dicht zullen eindigen Vooral dan laatstgenoemde die over een sterke junioresploeg beschikt. Het programma 19 u. Zottegem-E. Aalst 20u 30 KV Mechelen-RWDM

De Voorpost | 1974 | | pagina 25