SUSPENS Sporta Zele WICHELEN VERRAST WETTEREN IN EIGEN NEST stimuleert jeugdatletiek VOLLEY 3e MAT. KASSEISTAMPERS KOMEN LOS TE BAASRODE Ep PIETERS HOUDT EER HOOG 28 - 22-3-74 - De Voorpost Enkele zeer verrasende uitslagen dit week-end. Eerst was er de zware nederlaag van Kangoeroes Aalst tegen een niet zo sterk geklasseerd Egmont Zottegem. De Aalstenaars speelden een ty pische eindeseizoenswedstrijd en geloven klaarblijkelijk niet meer in eigen kansen. In tweede provinciale trek de gigantische 30 zege van Adec Baasrode op leider Spectrum Moerbeke alle aan dacht. Ook de zegepralen van Gilvoc en Berlare kwamen juist op tijd terwijl de Springbokken uit Zele stilaan dieper en dieper in de modder wegzakken, in derde provinciale startte Wichelen zon der veel ambitie op het terrein van Wetteren doch slaagde er in een 20 achterstand op te halen om verrassend te winnen. VK Dendermonde kroop door het oog van de naald te Lede waar men opkeek van de alles behalve sportieve houding van VK- trainer Livin Van Synghel. EERSTE PROVINCIALE JUVENES ZELE - V.C. BEVEREN 0—3 Een nieuwigheid te Zele die zeker navolging verdient. Voor deze wedstrijd tegen leider Beveren startte men op zaterdagavond te 19 uur en de publieke belangstelling leed er zeker niet onder. De bezoekers zijn zeker uit het kampioenenhout gesneden en ga ven een zeer gave prestatie weg. Gedurende drie sets demon streerden ze een taktisch en technisch sterk volley waartegen de thuisspelers, ondanks alle goede bedoelingen, weinig inbrachten. Zele was wel onder de indruk van de gestalte der bezoekers die onmiddellijk een 17 voor sprong namen vooral onder im puls van trainer-speler Truyens, de grote figuur bij Beveren. Een lichte reaktie bracht wel enke le puntjes op (39) doch het was duidelijk dat de leiders niet gekomen waren om zich te la ten verrassen. De tweede set zag er gans anders uit. Zele verzorgde het blok, veegde al les weg in het achterveld en nivelleerde de 02 achterstand (22). Gelijkopgaand tot 44 spurtte oranje-wit van zijn te genstrever weg (75) doch kon deze inspanning niet volhou den (89). Van toen af waren de blauw-witten de betere, na men geen notitie van een ver vanging van D'Hauwe door Van Uytvang en liepen onbedreigd naar een 915. Het einde was nakend. Beve ren nam de leiding (15), rukte door tot 310 en moest nog weinig drukken om met afgete kende 3f5 een onbedreigde 03 zege te behalen. Bij Juvenes waren Van Uytvang samen met Van Engeland op vallend in het moedig verweer. Kangoeroes AALST - Egmont ZOTTEGEM 0—3 De Kangoeroes waren nog niet goed op het speelveld of het was al 315. Dat was wel een slechte start doch een kollek- tieve aktie van de thuisspelers bracht 129 op het bord. Ver gissingen bij de thuisploeg wa ren koren op de bezoekende molen (1212) die onmiddellijk doorgingen tot 1215. Zelfde spelbeeld in de derde set met 04 en 64 tussenstanden tot 1212. De bezoekers waren de betere én uitten dit door een 1215 setzege die meteen twee punten van goudwaarde op brachten. Eindeseizoenwedstrijd om maar zo vlug mogelijk te vergeten. Tweede provinciale Adec Sport BAASROpE - Spectrum MOERBEKE 30 Een goed bezette sporthall te Baasrode heeft weer een nieuw opzienbarend hoofdstuk meege maakt in deze reeds spannende kompetitie 73-74. De Suikerjon gens zullen nu ook al weten wat het betekent aan de leiding van een klassement te staan, want hypernerveus gestart na men ze wel even de leiding te gen een Adec dat enkele mi nuten nodig had om te bezin nen (24). Eens Adec op ge lijke hoogte (66) werd er de gelijk gevolleyd met Spectrum eerder zwak in de receptie. De bezoekers werden hard aan gemoedigd door hun meege reisde supporters en waanden zich reeds op een 01 (1114). Ze hadden daarbij niet gerekend op het trio Meersman-De Braeckeleir-Ward Pieters die ook de vokale ta lenten van de thuissupporters aanwakkerden door in een ruk tot 1416 te gaan. Dat was wel een streep door de bezoekende rekening. Adec - kombineerde nu vlotter, kwam wel even op achterstand (45) doch liet niet begaan (108) en won uiteindelijk met 1512. Wat er de derde set bij de paars-witten omging is moeilijk te gissen. De bezoekers wier pen alle reserves in de strijd en bouwden vrij snel, zij het niet moeiteloos, een 211 voorsprong op. Toen verander de Adec... met geplaatste ser vices naar de enkele zwakke bezoekende plekken naderde Adec gemakkelijk, te gemakke lijk eigenlijk want de bezoe kende coach De Mol zag zijn T-O's als wind vervliegen (1011). Toen ook de Moer- bekenaars hun eerder schrale bank moesten aanspreken was de zaak ver bekeken bij Adec. Zonder nog één tegenpuntje te laten scoren won Baasrode dit prestigetreffen met 1511 in een sfeer die veelbetekenend mag genoemd worden. Adec trad aan met Meersman, De Braeckeleir, Ward Pieters, Ronny Pieters, Van Cauwen- bergh, Goossens, Derveaux en De Pauw. Springbokken ZELE - VDK LOVENDEGEM 1—3 Een zwak Lovendegem, falend op technisch vlak, bleef sterk in gebreke tijdens de eerste set van deze voor de Springbokken zo belangrijke wedstrijd. Met de degradatie als inzet vochten de thuisspelers voor iedere bal en konden met 156 aan de lei ding komen. Overmoed en on nodige risico's werden met ge lijke munt betaald (415) en ondanks de inspanningen van De Vetter werd het onmiddellijk 815. Deze catastrofale situ atie gaf de thuisspelers genoeg motivatie om in de vierde set tot 99 gelijk te blijven. En kele gelukkige puntjes bracht boni op het bord (912) en ondanks het feit dat de Zeie naars driemaal een matchbal heroverden trokken de Gente naars aan het langste eind. (11—15). Voor de Springbokken staat het sein op rood... dat is duidelijk wanneer men het klassement bekijkt. Met één punt achter stand op de voorlaatste en twee op ploegen als SV Lokeren en Bergougnan Evergem ziet de toestand er allesbehalve roos kleurig uit. Een mirakel is er vorig seizoen geschied, doch of dit zich zal herhalen blijft een open vraag I Bergougman EVERGEM - VC T BERLARE 1—3 De Berlarenaars kunnen o.i. ge rust op beiden oren slapen. De zege op Bergougnan heeft voor hen reeds een praktische ze kerheid tot handhaving ge bracht. Beide ploegen waren zich bewust van de inzet en speelden zeer nerveus. Gemak kelijke ballen werden verprutst terwijl reddingen in extremis al les vergoedden (78). Toen Berlare vooral in de aanval wat meer risico's ging nemen kwam het zo gemakkelijk op voor sprong, dat het met 1015 een eerste setpunt afdwong. Zelfde spelbeeld in de volgende beurt met Thunderballs zelfs met 1314 aan de leiding. Enkele misverstanden én troubles met scheidsrechter De Sloovere za gen een thuiszege geboren wor den (1614) die de bezoekers niet voor mogelijk hadden ge houden. Hiervoor waren de thuisjongens enigszins te ver gegaan zodat ze in de derde set de fysische weerbots ondervonden (115). Zonder commentaarBergoug nan wilde hieraan wat doen, hield de stand in evenwicht tot 55, kwam aan de leiding met 108 doch viel toen stil om met 1015 in het zand te bij ten. Vermelden we het optre den van Erik Van der Meersch in de vierde set. St.-LAUREINS - GILVOC 2—3 Suspens te St.-Laureins waar Gilvoc een 02 voorsprong liet te niet gaan (1315 en 1015) door met identieke setcijfers te verliezen (1510 en 1513). De vierde set behielden de bezoe kers lange tijd de voorsprong doch lieten zich naar het einde toe verrassen. St.-Laureins kreeg toen moeilijke momenten te doorworstelen, nam vele set- ballen doch mistte de nodige kalmte om af te slaan. Een mis- sertje in de Gilvocdefensie liet een 1513 optekenen, Gilvoc's ervaring bij vijfsets kennende moest er niet ge vreesd... doch wie schetst ie ders verbazing wanneer de thuisspelers met 80 aan de leiding kwamen. Onder druk van De Bock kwamen de bezoekers terug tot 12—8, trokken de streep door tot 1212, moesten de grensjongens even laten gaan (1412) doch konden op tijd weer bijbenen (1414). De fysische kracht van de St.-Gi- lissenaars sprak op het einde het laatste woord (1416). Ver diende zege I Het klassement in de tweede provinciale B ziet er nu uit als volgt: 1. Spectrum Moerbeke 19 - 36 p 2. Hades Temse 19 - 36 p., 3. Sifrano St.-Niklaas 19 - 35 p.; 4. Lovendegem 19 - 35 p.; 5. Adec Sp. Baasrode 19 - 34 p.; 6. Gilvoc 19 - 29 p.; 7. Thunderballs Berlare 19 - 27 p.; 8. Kevers St.'-Niklaas 19-27 p 9. SV Lokeren 19 - 26 p.; 10. St.-Laureins 19 - 26 p.; 11. Ber gougnan Evergem 19 - 25 p.; 12, Springbokken Zele 19 - 24 p. Voor Bergougnan Evergem (nog op verplaatsing naar Gilvoc en St.-Laureins) zien de zaken er nog donker uit. Ook Spring bokken Zele zit in geen goede papieren, dit ondanks de twee thuiswedstrijden die hen nog te wachten staan. Met 3 punten op 4 is de toestand zeker niet rechtgetrokken omdat St.-Lau- reins en SV Lokeren ook nog zegekansen bezitten. DERDE PROVINCIALE WIEZE Volt 71 lijdt duidelijk aan een gebrek aan uithou dingsvermogen. Nadat het de eerste set verloor met afgete kende 615, leidde het lange tijd in de tweede set, zelfs tot 9—4 werd bijgebeend en moest de rol lossen met 915, De derde set was het weer het zelfde liedje. 93 voorsprong werd gemilderd tot 108 doch eens op 1010 was het thuis- liedje ver gezongen. Tot 11 12 en 1213 bleef de span ning er wel in doch de homoge nere bezoekers met een goede Renders wonnen uiteindelijk met 1215 ondanks de inspan ningen van Pieters. WETTER EN-WICHELEN is een confrontatie die al sinds vorig seizoen tot de verbeelding spreekt. De bezoekers uit Wi chelen zijn er in geslaagd om een coup-de-théatre uit te ha len, ongeveer omtrent de zelfde tijd als vorig jaar toen de Wet- teraars te Wichelen met 32 kwamen verliezen. Nu was Wetteren echter eerst uit de startblokken, profiteerde van de slechte opslag van de rood-witten, om met 158 en 157 een veilige voorsprong op te bouwen. Wichelen, speelde te Wetteren zonder zijn normale spelverdelers, reorganiseerde zich toen rond een uitstekende Geert Verstraeten en maakte gebuik van een taktische flater der groen-gelen die enkele in vallers lieten spelen om met af getekende 315 te eindigen. Wichelen had ook de nodige mentale steun verzameld om de gereputeerde tegenstanders de volgende set in ogen te zien. Na een 46 werd het even warm (89) doch in een span nend seteinde bleven de be zoekers het kalmst (1315). De vijfde set steeg de spanning ten top toen de jongens van voorzitter Schoot eerst draaiden met 48, de voorsprong hielden tot 912, verzwakten (1212) doch enorm gesteund door hun supporters in een rush uitmaak ten. Met deze onverwachte zege heeft Wichelen en mooie stap gezet om zich te handhaven in de derde provinciale, dit enigs zins tegen de verwachtingen in, en zeker niet zo goed voor de andere streekploegen Leeuwe rik Lede en Kuklos Aalst. SPORT DENDERMONDE onder vond weinig tegenstand van TT Ninove en won met 715, 7 15 en 15. De wedstrijd Leeuwerik Lede - V.K. Dendermonde is een wed strijd met emoties geworden. Na en gelijkopgaand begin (3 3) kwam Lede aan de leiding (95) doch ondervond, hoe ei genaardig het ook moge klinken veel last van de hevige wind (12—15). De Landsheer was de meest opgemerkte persoon in de tweede set die door de thuisspelers doorlopend werd beheerst (42, 66 en 127) en ook gewonnen (158). VK bleek daardoor zo aangeslagen dat het de derde beurt zonder slag of stoot uit handen gaf (153). Dit werkte op de be zoekers als een rode lap op een stier. Daarbij leed Lede concentratieverlies terwijl ook de dekking verwaarloosd werd (25). Lede sloeg nog eenmaal terug, gleed op voorsprong (7 5) doch moest toen een hard kwartiertje doorbijten waarin het beurtelinks met 78 en 7 10 op achterstand stond. De jongens van voorziter Georges De Pauw sloten de boeken met 8—15. Zenuwen waren het hoofdingre diënt in de ultieme set. Koen Van Caeckenbergh, veruit de beste speler op het veld, maak te de 52 achterstand onge daan (89) die verder werd uitgebouwd tot 913. Dachten de Dendermondenaars dat het gedan was, dan kwa men ze toch bedrogen uit. De vechtlustige Ledenaars sloegen keihard terug en het scheelde inderdaad niet veel of VK was er aan voor de moeite (1313). De thuisdruk werd inderdaad op het gepaste ogenblik ingedijkt zodat beide teams nog één puntje veroverden (1414). Toen verwisselde de service 9 maal van kant zonder dat een der zestallen kon uitmaken. Het was uiteindelijk Koen Van Cae ckenbergh die met enkele mooie aanvallen een uiterst ge vleide zege bevocht voor de VK-ers (1416). De officiële rechter was afwezig zodat de toeschouwer-voorzitter van VC Wichelen de hr, Erik Schoot deze match leidde, en dit op een voortreffelijke wijze zoals beide klubs na de wedstrijd ver klaarden. Door deze uitslagen ziet het klassement er uit als volgt1. Sport-Dendermonde 18 - 34 p., 2. Elversele 18 - 34 p.; 3. VK Dendermonde 17 - 30 p. 4. Wetteren 18 - 29 p.; 5. Wiche len 18 - 28 p,; 6. Leeuwerik Lede 18 - 27 p,; 7. TT Ninove 18 - 27 p.; 8. Kuklos Aalst 17 - 26 p.; 9. Rumbac Waasmunster 19 - 24 p.; 10. 71 Volt Wieze 19 - 20 p.; 11. Denderleeuw 18 - 18 p. Wanneer we het klassement even overschouwen zien we dat Sport Dendermonde kampioen wordt met een beter setgemid delde (5112 tegen 5113) dan Elversele. VK Dendermonde, Wetteren, Wichelen, Leeuwerik Lede behouden hun plaatsje in derde provinciale terwijl de overige teams naar vierde pro vinciale degraderen waarvoor reeds heel wat nieuw aange sloten klubs voor voorradig zijn. Voör de laatste twee wedstrij den zijn er nog enkele kasnum- mers, zo ondermeer de uitge stelde Kuklos Aalst - VK Den dermonde en de Wichelen - VK Dendermonde, Kuklos Aalst - Wetteren. Wedstrijden, inderdaad, die nog verrassingen kunnen brengen omdat ploegen als Lede, hangt wel enigszins af van de andere ploegen omdat hun programma (Sport Dendermonde en Elver sele) tot de zwaarste behoort, Wichelen, Kuklos Aalst en TT Ninove inderdaad op de valreep hebben postgevat en het een zekerheid is dat minstens twee van deze klubs een ticketje krij gen. DAMESVOLLEY Geen zegepralen voor ons da mesvolley met BERLARE dat op het terrein van leider Argps Waarschoot een 10—2 achter stand ophaalde in een bewogen eerste set (12—12), toen op één zucht van de setzege kwam met 1214 doch uiteindelijk onver diend verloor (1715). Door deze onverwachte nederlaag was het verweer van de groen- witten enigszins afgezwakt en konden de leidsters, mede door de vele mislukte opslagen van de bezoeksters en ondanks de goede prestatie van De Schut ter, De Block en Tackaert, de afgetekende 3—0 zege behalen (15—7 en 15—9). Tegen de typische buitenploeg Baripo Watervliet heeft GILVOC meer gedaan dan zich verde digd. Na een 159 in de eerste set werd het tweemaal 15—13 wat zeker bewijst dat de Gil- vocmeisjes een goede wedstrijd hebben betwist en mits een tik je meer geluk zeker in staat waren een zege te behalen. ADEC BAASRODE speelde een matte wedstrijd tegen Elversele, nochtans geen reuzendoder en verloor verdiend. Setstanden van deze eindeseizoenswed strijd 615, 7—15, 15—13 en 3—15. Juvenes ZELE tenslotte geraak te de rode lantaarn niet kwijt aan Moerbeke want het geraak te er niet verder dan een 31 nederlaag met setstanden 15 11, 1614 (de bezoeksters lie ten er een 11—13 uit de han den gaan), 815 en 158. WEDSTRIJDEN EN VOORUITZICHTEN De beker van Oost-Vlaanderen gaat zijn tweede ronde in. En kele zeer interessante ontmoe tingen staan wel op het pro gramma. Gilvoc - Spectrum Moerbeke is de eerste. Met het opgekalefa terd moreel van de thuisploeg zal zeker rekening dienen ge houden zodat ze 'n grote winst kans hebben, Adec Baasrode neemt het op tegen de wispel turige eerste provincialer Su- gro Destelbergen. Winstkansen? Zeker, doch dan moet er wor den geakteerd zoals vorig week end tegen Moerbeke. Juvenes Zele krijgt Sigivoc St.- Gillis Waas voor de voeten ge schoven, een ploeg uit 4e na tionale, dat vorig seizoen met 13 een gelijkaardig treffen won. De laatste wedstrijd is VK Aalst - S.V. Lokeren, een wed strijd die de Aalstenaars voor geen problemen mag stellen, zaterdag 23 maart 15.00 u. Kuklos Aalst - VK Den dermonde (kompet.) 16.30 u. VC Adec Sport Baas rode 1) - Sugro Des telbergen 16.30 u. VK Aalst - Sporta Vol ley Lokeren 2) 17.00 u. VC Gilvoc - VC Spec trum Moerbeke. zondag 24 maart 10.30 u. VC Juvenes Zele - Si givoc St.-Gillis-Waas. AVANTI LEBBEKE - ZOVOC ZOMERGEM 3—2 Avanti Lebbeke speelde enkele maanden geleden te Zomerg m eerder een magere wedstrijd. Dat is misschien de reden waar de bezoekers niet zo vlot van stapel liepen en de eerste kC takten aan de Lebbekenaars lieten (40). Toen de reaktie eindelijk kwam was het al te laat. Onder impuls van een uit!» kende Van den Broeck won Lebbeke met 157 de eerste se Tot 66 bleven beide teams in de tweede set bij elkaar doch toen Avanti zich even rechtte werd het 86. Niet voldoende echter want de rood-witten kwamen op 1013 en eindig den 12—15. Zomergem was nu op tempera tuur. Het speelde werkelijk puik samen en de thuisjongens moesten alle hens aan dek roe pen om te kunnen weerstre ven. Zovoc kwam met 615 aan een 12 voorsprong. Lebbeke heeft de bezoekers slechts tot 88 geduld in de vierde set. Toen sloeg het ver der de goede weg in om met l) 158 de ploegen gelijk brengen. De laatste set was gekruid n het nodige laagje suspe»' (78). Toen Lebbeke ecl alle kracht in de aanval g leggen werd het 138, zo het einde van deze boeief' wedstrijd (1510). Deze wedstrijd zelf was de verwarming in de ijsko Grembergse Sporthall. Avanti speelde met Rogi Van Praet, Huau, Roger en ter De Decker, Van den Broi Van Breedam en Hom. Een onaangename verrassing, maandagavond te Baasrode, door het forfait van Untoucha bles dat slechts vier man kon opstellen en dus noodgedwon gen een nul op het rekwest kreeg. Niet zo sportief tegen over de andere ploegen die hierdoor natuurlijk wel bena deeld worden. De surprise van de avond werd geleverd door de Kasseistam pers die na een spannend zij- aan-zijduel de beide puntjes veroverden tegen kampioen '73 Simiba dat o.i. zijn titeldromen al mag vergeten. Kasseistam pers komt er wel door, doch die archi-slechte start zal hen wel een plaatsje kosten. Uitslagen Untouchables - KWB 03 ff Simiba - Kasseistam- Ders 2—3 (11—15, 15—12, 7— 15, 17—15, 10—15). V Stand 1. KWB 7-5-2-12 2. Kasseistampers 7 - 4 - 3 - 1 p.; 3. Simiba 6-3-3-10 4 Pletsers 5-4-1 - 9 p; Untouchables 7-2-5-8 p. ff.); 6. NCMV 6 - 1 - 5 - wedstrijden voor 25 maartPl»4 sers - NCMV en Kasseistampi - Untouchables. Scheidsrech is de h. Ward Pieters. Het initiatief dat de Zeelse Sportafdeling verleden jaar nam om een interscholencross in te richten viel toen al in goede aarde bij de verschillende scholen van het dekenaat Zele, want de ver schillende onderwijsinrichtingen van Berlare, Ovarmere, Uitber gen en Zele schreven in grote getale in. Het was dan ook meer dan logisch dat dit jaar het initiatief werd voortgezet. Terug wa ren inzonder de Sportraad en ook de Jeugdraad bereid om hun medewerking te verlenen. Een ganse namiddag jeugdatletiek in sdhoolverband is een grote stimulans voor de plaatselijke atletiek vereniging. Dit jaar beliep het aantal deelnemers ruim negen honderd. iets minder dan vorig jaar. De reden hiervan was hoofdzakelijk te zoeken in het feit dat dezelfde woensdagnamid dag op het gemeentehuis de proeven over het verkeer van de jeugd doorging. Langs de andere kant waren er verschillende ouders die het spijtig vonden dat hun kinderen die geen school lopen in een instelling die valt onder het dekenaat Zele er niet konden aan deelnemen. UITSLAGEN MEISJES Pupillen A (1964) 300 m. 1, Doorns Jenny (RMS) 2. Van Wiele Hedwig (gemeentesch); 3. De Martelaere Els (Uitber gen); 4. Van der Straeten Kath leen (Uitbergen) 5. De Wilde Marleen (Gemeentesch.) 6. Berckmoes Lutgard (Huivelde); 7. Rooms Greta (Gemeentesch.) 8. Wouters Karine (Heikant) 9 Roels Godelieve (Heikant) 10. Buyst Hilde (Kouter). Pupillen B (1963) 300 m. 1. Van Malderen Kathleen (Ber lare) 2, Heirwegh Nadine (Ge meentesch,) 3 Van Cleemput Greta (Durme) 4. De Wandel Hilde (Heikant) 5. 'De Puysse- leid Ria (Huivelde) 6. De Gel der Christine (Uitbergen) 7. De Graeve Daisy (Heikant) 8 Van Eetvelde Hildegarde (Hei kant); 9. De Raedt Anne-Mieke (Gemeentesch.) 10. Hooge- wijs Annick (Gemeentesch,). Miniemen A (1962) 400 m. 1. Buyle Christine (Overmere); 2. Buyle Martine (Overmere) 3. De Loose Maddy (Kouter) 4. Van Cleemput Magda (Dur- men) 5. Scheirs Chris (Ber lare) 6. Smet Marleen (BLO Zele) 7. Herrebaut Marine (Gemeentesch.); 8. Christiaens Kathleen (Kouter); 9. Van Cau- teren Ingrid (Gemeentesch.) 10. Van Puyenbroeck Sabine (Heikant). Miniemen B (1961) 400 m. 1. Buysse Bernadette (RMS Ze le) 2. Christiaens Marleen (Kouter) 3 D'Heer Hildegard (Kouter) 4. Van der Stricht Carla (Kouter) 5. Buyle Ka- rien (Overmere) 6. Van den Bossche Conny (Kouter) 7. Van de Steene Catherine (Hui velde) ,8. Haentjens Kathleen (Kouter) 9. Heirman Erna (Overmere) 10. Van de Sype Paola (Overmere). Kadetten A (1960) 800 m 1 Van Cauteren Lieve (Kouter) 2, Van de Moortel Karien (RMS Zele); 3. Van Wiele Anita (Kou-: ter) 4. Van Henden Rita (Kou ter) 5. Roels Magda (Heikant) 6. Volckerick Bernadette (Kou ter); 7. Christiaens Ingrid (Hei kant) 8. Bonnaerens Elsie (Berlare) 9 De Waele Marina (Berlare) 10. D'haese Marita (Kouter). Kadetten B (1959) 800 m. 1. De Meyer Annette (Berlare); 2. De Gend Simonne (Kouter) 3. Van Eetvelde Miranda (Kou ter) 4, Geerinck Anne (Kou ter) 5. Van Pottelberg Linda (BLO Zele); 6. Robberecht Mar leen (Kouter); 7. Geerinck Mar tine (Kouter) 8. Van Holle- winckel Monique (Kouter) 9. Baert Roze-marijn (Kouter) 10. Van der Straeten Bea (Berlare) Scholieren A (1958 en 57) 1,200 m 1. Vercauteren HM- degarde (Kouter) 2. Buysse Marleen (RMS Zele) 3. Chris tiaens Genevieve (Kouter) 4. Van Cauteren Mieke (Kouter) 5. Rogiers Marianne (Kouter) 6. Schiettecat Magda (Kouter): 7. Van Lysebettens Marian (Kouter) 8. Lippens Annette (Kouter). Juniores: 1600 m. 1. Van de Velde Anny (Kouter) 2 Kas- teleyn Annette (Kouter) 3. Vercauteren Marleen (Kouter); 4. Kesteleyn Agnes (Kouter) 5. Imschoot Francine (Kouter); 6. Segers Rosette (Berlare) 7. Geerinck Patricia (Kouter) JONGENS Pupillen A (1964) Reeks 1 400 m.1. Baeyens Willy (Overmere) 2. Meganck Jo- hon (Overmere) 3. Buyle Guy (Overmere) 4 Van Britsom Danny (RMS Zele) 5, Buyle Filip (Overmere) 6. Van de Weyer Wim (Berlare) 7. De Gelder Filip (Overmere) 8. Geerinck Johan (Gemeentesch) 9. Kint Eric (Koevliet)10. Christiaens Geert (Gemeente school). Puoillen A (1964) Reeks 2): 400 m. 1. De Vleeschouwer Luc (Pius X); 2, Eekhout Joris (BLO Zele) 3. De Graeve Dirk (Hei kant) 4, Derweduwen Mare (Heikant) 5. Dierick Ronny (Koevliet) 6. Paelinck Rau douin (Pius X) 7. Van Hecke Patrick (Pius X) 8. Roosen boom Ronny (Durmen) 9. Jan Goossens (Pius X) 10. Ver- hofsté Filip (Heikant) Pupillen B (1963) Reeks 1 400 m. 1. D'Haese Mare (BLO Zele) 2. D'Haese Peter (Hei kant) 3. Van de Velde Julien (Berlare) 4 Van Laere Fran- gois (Overmere) 8. Fiers Dan ny (Uitbergen) 9. Van Malde ren Guy (BLO Zele) 10 Luc D'hooge (Heikant) Pupillen B (1963) Reeks 2 1, Van Cleemput Johan (Koe vliet) 2. Sichien Eric (Over mere) 3 Vernimmen Patrick (Koevliet) 4. Van Doorselaere Eric (Koevliet) 5 Verheyden Dirk (Berlare) 6. Droeshout Hans (Berlare); 7. DMHeer Bart (Pius X) 8. Blancquaert Rudy (Overmere) 9. Everaert Ivan (Pius X) 10. Bisschop Patrick (Berlare). Miniemen A (1962) Reeks 1 600 m. 1Van der Sype Pa trick (Overmere) 2. Van de Cauter Erwin (Gemeentesch.) 3. Van der Straeten Luc (BLO Zele) 4. Heirman Ivan (Ber lare) 5. Beckers Serge (Over- mere) 6. Van Hese Benny (Durmen) 7. D'hooghe Eric (Berlare) 8. Cornelis Patrick (Overmere) 9 Callaert Her man (Durmen) 10. De Blau wer Rudy (Overmere). Gui Miniemen A (1962) Reeks 600 m.1. Van Lysebett Hans (Heikant) 2. Baeyi Marcel (Heikant) 3. Van pen Kris (Koevliet) 4, D Joris (Pius X) 5. Roels (Pius X) 6, De Coninck (Uitbergen) 7. Simoen I (Heikant) 8. De Lausnay (Uitbergen) 9. Van der ten Luc (Koevliet) tinck Bart (Heikant). 'Miniemen B (1961) Reeks 600 m. 1. Raemdonck (Pius X) 2. Saerens Fran (RMS Zele) 3 Van Cauwi berghe Freddy ('BLO Zele) Jacobs Edwin (Pius X) 5. rens Ludwig (Pius X) d h r v Ben Re r StR PI, F n het kampioenschap van België voor kadetten plaats. De ka- Te Hamme had vorige zondag detten Pieters en Van Damme kwamen op de tatami om hun kansen te verdedigen. Van Damme, nog niet helemaal her steld van een hardnekkige griep, haalde nochtans gemak kelijk de achtste finale door drie achtereenvolgende zege pralen met waza ari gevolgd door houdgreep. Hij strandde daarna op een ippon seoi nage. Hij werd zesde. Pieters haalde een halve fi nale doch verloor door beslis sing van de scheidsrechter en werd vierde. Patrick Schrijvers, Dirk De Smet en Paul Putteman namen een dosis competitieondervin ding mee en moeten hierin een aansporing zien om te blijven trainen met volle overgave. JUDO - KARATE Dat Yawara - Kwai Judo-Kara teclub Dendermonde wind in de zeilen heeft, bewijzen de menige aktiviteiten die er de laatste tijd plaatsvonden zijnde als ontspanning een filmvoor stelling, eindejaarsfeestje, kiek- avond enz. en op sportgebied, de deelname aan verschillende wedstrijden en het klubkam- pioenschap Judo en Karate, Momenteel telt de kliib 64 judokas en 41 karatekas waar onder het grootste gedeelte heeft deelgenomen aan 't club- kampioenschap. Onder de des kundige leiding van de heren JUDO RAYMOND VAN AVERMAET KAMPIOEN In het provinciaal individueel kampioenschap voor seniores vai bruine gordel behaalde de Asahi Kwai klub enkele mooie res c taten. In de reeks middengewichten stonder op het meestersch j van zwarte dan Raymond Van Avermaet geen maat en hij i haalde dan ook zonder discussie de Oostvlaamse titel. Hierm bewees Raymond dat zonder zijn reeks tegenslagen wege c kwetsuren, hij nog steeds bij de Belgische top zou behoren. Leo Christiaens probeerde het als middengewicht in de zwaars klasse en behaalde de eerste acsessiet. Eddy Baert werd eenj derde. Bij de halfzwaren schakelde Willy Landuyl de gevaarlijke G{ u minne uit maar verloor verrassend tegen De Bolle, Semay en Van Avermaet vo Judo en Thysman voor Karat mag gezegd dat beide in De dermonde zijn uitgegroeid t volwaardige sporten, zow voor het lichaam als voor i geest. De fair-play die er heei is in de eerste plaats te di ken aan hen. Nieuwe led komen dan ook vlug tot ontdekking dat Judo en Kara wel harde sporten zijn ma dat het ijs vlug gesmolten wat kameraadschap en aanpï sing betreft. Na een 7 jarig I staan mag Yawara-Kwai fi zijn op de vooruitgang die geboekt, zowel op technisch op materieel gebied, terwijl ledenaantal de hoogte inga p De „dojo" in de kazerne v wacht dan ook dit jaar nog gevoelige stijging van het denaantal nu blijkt dat de dre pelvrees verdwenen is. Ee een kijkje komen nemen zeker in goede aarde vall en te weten hoe het er binn allemaal aan toegaat zal v( velen een heel ander licht deze sporten werpen. De n'l: we afdeling Judo (donderdi avond voor meer dan 35 ji gen) verwacht ook van d< leeftijd een betere aangro Velen denken ten onrechte deze aangepaste judo niet mi voor hen is. Belangstellen'c kunnen terecht op maand woensdag, donderdag van 21,30 u., zaterdag 16-17,30 Karate dinsdag van 19.30-21 in de kazerne, Kazernestr Dendermonde.

De Voorpost | 1974 | | pagina 28