MIJLBEEKSE JEUGD EEN PLOEG r AALST ZEfflTH N jimp TERLinOEfl 'T TOREKEfl ZJRLOOm u JOKO 30 - 22-3-74 - De Voorpost Vanaf vrijdag 22 tot maandag 25 maart gaat in 't Apostel ken en het Jeugdhuis Ocarina een tentoonstelling door rond het tema VRIJETIJDSBESTEDING, op 20 april nodi gen het (V)K.A.J., het Jeugdkoor van Mijlbeek, de Chiro Sint-Lutgarde en het Jeugdhuis Ocarina uit tot een Show familiefeest. Je zou je kunnen afvragen waarom in Aalst waar je jaar lijks reeds een week voor de vrijetijdsbesteding hebt nu nog eens apart dergelijke initiatieven, moeten genomen worden. Het antwoord is echter vrij eenvoudig: de bedoe ling van de jeugdgemeenschap op Mijlbeek is gewoon aan hun medeburen eens te tonen hoe ze zijn, in gans hun verscheidenheid. We vonden dit een erg fijn of om het meer Aalsters te zeggen, een TOF idee. Misschien vooral omdat er aan dergelijk initiatief echt behoefte is. Gewoon lijk berusten de bezwaren van ouders omtrent een of ander jeugdinitiatief immers louter op vooroordelen, die mits een open kontakt gewoonlijk vrij vlug kunnen weggewerkt worden. Het initiatief voor de ten toonstelling over Vrijetijds besteding kwam oorspron kelijk van de animatieploeg van 't Apostelken. De jon geren van Ocarina vonden dat zij zich bij de meer passieve tentoonstelling in 't Apostel ken best met een eerder aktieve tentoonstel ling konden aansluiten. Uiteindelijk werd het dus een ko-produktie. Vanaf vrijdag na de receptie waar op iedereen reuzewelkom is kan je in de zalen van 't Apostelken allerlei door jongere en oudere buurtbe woners zelf gemaakte voor werpen komen bekijken. Dat zal wel variëren van zeilbootjes over amateur schilder- en beeldhouw werk tot postzegelverzame lingen en dergelijke. In het jeugdhuis worden terzelf- dertijd een soort open deur dagen gehouden, aan de bezoekers worden de mo gelijkheden van het jeugd huis even getoond. Deze zijn zeer verscheiden maar worden momenteel erg wei nig benut, zo is er onder meer de mogelijkheid tot emailleren, boetseren of om aan fotografie te doen, maar al deze installaties worden momenteel niet ge bruikt. Geen interesse? An derzijds zullen de andere hobbyklubs die wel aktief zijn ook aan bod komen, de ping-pong- en schaakklub zorgt voor een tornooi, ter wijl volley- en muziekklub ook haar beste beentje zal voorzetten. Deze week brengen we aan sluitend op dit initiatief een kennismakingsartikel met het jeugdhuis Ocarina, in volgende nummers lees je dan verder over de andere groepen die leven in deze de laatste jaren ontzet tend aktieve buurt. Met wie anders dan met André Van Steenkiste die sinds januari '73 als perma nent verantwoordelijke Ocarina «open houdt» kon den we even gaan praten. Januari '73 betekende een totaal nieuwe start voor de Ocari nawerking die ont stond uit de Tiny-klub en voorheen een onderkomen vond in een burgershuis op het O.-L.-Vrouweplein (aan de Kerk Mijlbeek). De ver huizing naar de kelderver dieping van 't Apostelken betekende natuurlijk enorm veel materieel werk... «de eerste paar maanden heb ben we niets anders ge daan dan geverfd en getim merd. Daar was men trou wens al mee bezig in juli '72, toen werkelijk nog al les moest gebeuren, men kon nauwelijks van de rom mel binnen.» Momenteel beschikt Ocari na echter over ruime loka len die tamelijk efficiënt zijn ingericht, benevens de instuif met disko-bar, dansvloer en ruimte voor ping-pong, tafeltennis en kikker is er een sekreta- riaat, een klein vergaderlo kaal en een nog weinig be nut zaaltje. Deze winter kwam daar in het voortuintje nog een vol leybalplein bij dat binnen enkele weken kompleet met afrastering die de buren van overvliegende ballen- last moet sparen, afge werkt zal zijn. Het publiek van Ocarina is echter met die verhuizing en de ganse rompslomp die dat meebracht, op één jaar tijd ontzettend veranderd. André vind het eigenlijk wel spijtig dat de mensen die in de beginperiode van de nieuwe Ocarina, want daar mogen we gerust van spre ken, aktief waren, er nu nog slechts enkele zijn die af en toe eens binnenwip pen zonder verder engage ment. Maar ja, de nieuwe gebou wen lokten nieuwe mensen aan die door hun andere ideeën weer nieuw volk aanlokten. Ocarina is er door veranderd, ten slotte wordt het jeugdhuis ge vormd door de leden, ze maken de sfeer, bepalen het programma en het be leid. Aan dit programma is eigen dat er weinig massa-akti- viteiten in voorkomen. «Ik en blijkbaar ook vele leden» zegt André, «geloof niet zo zeer in massa-aktiviteiten. Dat is voor een jeugdhuis te anoniem. In kleinere ak- tiviteiten krijg je tenminste de kans om als persoon naar voor te treden, om je te laten kenne, in een mas sa wordt je opgeslorpt. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat we a priori tegen het or ganiseren van aktiviteiten met een massale opkomst zijn, die hebben ook hun waarde: kleinkunstavonden bijvoorbeeld.» Nu is het zo dat vele Oca- rina-leden trouwe bezoe kers zijn van de nabije dansgelegenheden, dus zit het er voor Ocarina wel in om wekelijks met een dansinstuif uit te pakken, maar zo zegt André «Ik ge loof niet dat op die basis een jeugdhuis kan werken. Ik geloof 't meest in vol gende werking: een jeugd huis dat plaats biedt aan groepen die zich rond een bepaald interessepunt of idee verenigen en werken. Dat geeft aan de mensen de kans een hobby te be oefenen of ideeën uit te werken, en vooral, en dat is belangrijk,'zich te engage ren. De jongeren kunnen zich dan persoonlijk inzet- Zaterdag 23 maart Voetbal Jovanda - Zenith Verzamelen aan de klub te 14 uur. 's Avonds vrije instuif. Zondag 24 maart Sint-Gillisse karnavalhappe- ning vanaf 15 uur tot Deelnemers aan de half- vastenkavalkade van St.- Gillis verzamelen in de klub te 13,30 uur. Wij maken van de St.-Gil- lisse karnaval een plezier- festijn zoals nooit te voren! Zaterdag 30 maart The-Dansant van de eerste Wetenschappelijke van het St.-Vincentiusinstituut. Niet-leden betalen 30 fr, leden betalen 15 fr. Zondag 31 maart Even uitblazen na al dat gefeest en gevier zal wel in ieders smaak vallen, daarom dus een heerlijke vrije klub- avond. ten, er iets van zichzelf in steken. Zo kunnen ze bijvoorbeeld ook zich engageren om iets in te richten of iets voor een massa naar voor te brengen, waardoor uitein delijk ook dergelijke mani festaties in die zin zeker betekenis hebben.» Voor veel mensen is ons jeugdhuis ook gewoon een soort café met een bepaal de rustige sfeer waar ze een pintje kunnen komen drinken zonder verdere in leving. Dit moet volgens mij ook kunnen maar is bij zaak of liever is ergens een gevolg van de ingesteld heid van de mensen die er nu zijn en die sfeer maken. Maar het beeld naar buiten uit en de bedoeling van het jeugdhuis moet duidelijk zijnHet is niet zomaar een rustig plaatsje om pintjes te pakken. Men heeft vroe ger het jeugdhuis voorge steld als een soort ont spanningsruimte voor de jeugd die men uit de dan cings wou houden. Dit is veranderd. Een jeugdhuis moet vandaag in de eerste plaats een ont moetingscentrum zijn voor alle jongeren, waar ze van uit hun verscheidenheid met elkaar gekonfronteerd worden, en vanuit hun ge zamenlijke uitgangspunten met elkaar gaan samenwer ken.» GOEIE GROEPSSFEER «Over dat met elkaar ge konfronteerd worden nu. Een samenhangende groep of een goeie groepssfeer was vroeger ook een van de slogans in het jeugdhuis- werk. Deze termen zijn vol gens mij ook nog weinig zinvol. Ik vind dat de sfeer of de mentaliteit van de grote groep niet bestaat, er bestaan enkel jonge men- ,sen met hun eigen opvat tingen, met eigen normen, eigen ideeën, die men met elkaar kan konfronteren. Het goeie in elkaar zien en elkaar in zijn eigenheid aanvaarden, dat is belang rijk. Heeft men daarente gen te maken met groeps- ideeën en groepsnormen, dan moet men om er zich ergens thuis te voelen zich direkt gaan aanpassen. Aanpassen is meestal niet zo efficiënt als het eruit ziet. De andere aanvaarden zoals hij is, is het belang rijkste. De bedoeling van het jeugdhuis moet duidelijk zijn: naar buiten uit moet men goed weten dat het ruimte biedt tot engage ment, ruimte om zich zin vol te maken. Iets zinvols te doen, kreatief te zijn.» Tot daar de visie van André die naar we konden aflei den uit talrijke gesprekken met leden de mening van vele onder hen vertolkte. 17 Maart werd nog eens een topdag Voor de derde keer richtte onze klub de "interjeugdveldloop" in, ditmaal met medewerking van KWB en Chiro Schoon- aarde. Ondanks het weer wel wat tegenviel werd het initiatief verwezenlijkt en gezien de omstandigheden, met succes. Voor de zoveel ste maal is het terug bewe zen dat verenigde krachten wel wat meer aankunnen dan één enkele bond zou kunnen verwezenlijken. De Interjeugdklubwissel- beker werd dit jaar met overweldigende meerderheid van punten gewonnen door A.C. Denderland uit Grem- bergen. Tweede werd de jeugdklub uit Teralfene, ge volgd door jeugdklub Jimp, VTI Zele, Chiro Gijzegem en andere. De eersten in elke reeks ontvingen een prachtige beker en mochten kiezen uit een reeks prachti ge prijzen. De tweeden en derden in elke reeks mochten een medaille ontvangen geschon ken door het ministerie van kuituur. En hier volgen dan de bijzonderste uitslagen, want wellicht zitten er heel wat op te wachten hier hun naam gedrukt te zien. 500 m Pupillen jongens I. De Smet 2. Vercammen Eric 3. Van Houtte 4. Vercammen Benny 5. Roef Wim 6. Timmerman Jan 7. Van Acker 8. Van den Abbeele 9. De Dijcker George 10. De Dijcker Dirk II, Van Cauwenberghe Cris 12. De Batselier 13. De - Coninck Wim 14. Verstuyft Johan 15. Van den Abeele Koen 16. Verstuyft Ivan 17. Claessens Bart. 500 m Pupillen meisjes 1. De Backer Marleen 2. Bonnaerens Ria 3. Van Malderen 4. Dooms Gerry 5. Van Malderen 6. Pletinck An. 860 m Miniemen jongens 1. Herssens Guy 2. Verhey- den Eric 3. Van Hauwermei- ren K. 4. Troch 5. Van Den Bossche 6. Schockaert Ignas 7. Heirman Guy. 500 m Miniemen meisjes l.Uytendaele Ingrid 2. De Vriendt Karine 3. Beelaut Martine 4. De Dijcker Monic 5. Heirman Erna 6. Haentjes Katleen 7. Van Malderen Cristien 8. Tackaerl Gerda 9. Van Lyssebetten Ria 10. Van Hespen Griet 11. Tim merman C. 12. Leus Nicole. 1380 m Kadetten meijes 1. Van de Moortele Carine 2. De Backer Elsie 3. Bon naerens Elsie 4. Verhofstad 5. Van Ransbeke Magda. 1750 m Kadetten jongens 1. De Troch Rudy 2. Oosterlinck Dirk 3. Mertens Albert 1750 m Scholieren meisjes 1. Van Malderen Martine 2. Dooms Marian 3. Van Mal deren Ingrid (Juniores Go- daert uit Gijzegem liep eerst doch kon niet geklasseerd worden in deze reeks). 2450 m Scholieren jongens 1. Schockaert Mark 2. Maes Etienne 3. Inzé Dirk 4560 m Juniores en Se niors 1. Coppens Paul (Moortsel) 2. De Mey André (Schoon- aarde) 3. Nelis Francois. 2450 m Veteranen Hier houden we eraan alle namen te vermelden. 1. De Troch Pierre 2. De Bock 3. Vercammen Omer 4. Michiels Jozef 5. Ooster linck Cyriel 6. De Schepper 7. De Backer Alfons. De besturen van Jimp, KWB en Chiro danken alle spor- tieven die mee hebben gelo pen en ook in het bijzonder alle neringdoeners uit Schoonaarde die zo mild deze veldloop hebben begif tigd. Uitslag tombola 1. twee porties paling in 't groen geschonken door 't Paling huis, Brugstraat, Schoonaar de, het nr. 165 (reservenrs. 131 en 215). Andere win nende nummers 196 263 166 225 186 199 163 213 197 154 274 264 228 210 188 236 PAASVOETBALTORNOOI met wisselbeker geschonken door Jeugdklub Jimp. Datum is nog nader te bepalen. Klubs od verenigin gen die wensen deel te nemen kunnen zich richten tot Herman Roef, Dorp straat 11 - tel. 052/439.13 of Arthur Govaert, Migro- straat 10 - tel 052/439.30 KERNVERGADERING op zondag 24 maart om 10 uur in Jeugdklub Jimp. Zaterdag 23 maart om 19,30 uur inhuldiging van de nieuwe toog en de nieuwe klub. Er kan dus al getapt worden! Om 20 uur worden ook enkele ping-pong matchen in het kader van het inter- jeugdhuistornooi gespeeld. Zondag 24 maart om 10 uur aanvang van studiedag van de animatieploeg in H.A.K. Zaterdag 30 maart uitstap naar het optreden van de 3 CHARELS in de zaal Gilbos. Zondag 31 maart open sportinstuif. Als je 't ons vraagt heeft hij het bij 't rechte eind. De tijd is uit van de parochie- klubs die onder een mees tal streng autoritair beheer en met een selekt publiek werkten. Dat alles niet zo vlot van start ging in Oca rina kan niet zo erg ge noemd worden. Tenslotte is de werking maar een goed jaartje hervat (ope ning nieuwe gebouwen februari 1973) en duidt het programma van het jeugd huis op een verruimde sfeer en publiek. STRUKTUUR Ocarina is aangesloten bij de vzw Ve.J.A. en heeft verder een beheerskommis- sie die Ocarina naar buiten uit vertegenwoordigt, en waar grote financiële uitga ven besproken worden. Dan heb je de animatiekern waarin door de leden het programma en het konkreet uitwerken ervan bepaald wordt. AKTIVITEITEN Op sportgebied is de ba lans zeer positief: Er is een nieuwe voetbalploeg van de grond gekomen die tame lijk goed draait. De laatste weken kwamen ze van het interjeugdtornooi steeds met mooie cijfers weer. De ping-pongtafel wordt zel den niet gebruikt, de leden van deze hobbyklubs zijn André Van Steenkiste, bezieler van Ocarina (lb) duidelijk geen gemakkelijke tegenstanders in het inter jeugdtornooi ping-pong. Hopelijk komt de volley- klub ook van de grond en worden er mensen voor de fotoklub gevonden. Ze heb ben het materiaal voor pot tenbakken en email. Misschien wordt het bin nenkort door jou gebruikt? LIEVEN MATTHIEl V LENTEFUIF Eindelijk mensen is de lente in het land. Eindelijk kun nen we weer zingen over ontloken knoppen, bloe sems en madeliefjes. Einde lijk kunnen we weer dansen, springen, hossen omdat het lente is. Ter die gelegenheid (de lente begint niet op 21 maart) geven we een fuif. Na een ellenlange bereke ning van ondergetekende blijkt dit jaar de lente te beginnen op 23 maart, te 20 uur. Wat een uitstekende tijd is, om die supperdeluk- se, onvergetelijke dansfuif te beginnen. Alstublieft. Spe ciaal met veel flowerpower liedekens. Wij verwachten dus al onze leden op die bloemerige avond. Zondag 24 maart OUDENVANDAGEN- FEEST Je bent jong, ik ben jong wij zijn jong. Daarom denken we niet aan de dag die onherroepelijk komt De dag dat je treurig voor de spiegel staat en merkt dat je vrolijk gezicht je', je tintelende ogen en je blozende wangen weg zijn. De dag dat je beseft dat het niet weer is als vroeger, is een van de keerpunten uit het menselijk leven. Dan begint de aftakeling, moreel en fysisch. De kroost is goed en wel geborgen, het huisje is afbetaald, het jachtige leven is voorbij, en de vrienden van vroeger wor den een voor een geëlemi- neerd. En dag aan dag verval je in de sleur van opstaan, krantje lezen, middageten, dutje doen, wandeltochtje, avondeten en de stille ang stige avond. En dan de slapeloze nacht. Dagenlang kan je denken aan vroeger, aan de mooie dingen uit het leven, aan de gemiste kansen, aan de fla ters. Dan heb je rustig de tijd om je leven in gedach ten te herleven. En liefst van al duikel je dan terug in de massa's herinne ringen want vóór je staat de dood. Oud worden is een kwestie van aanvaarden, zoals wij zovele dingen, maar daarbij mag niet vergeten worden dat de derde leeftijd, nog steeds tot de mensheid, en niet in een vergeethoekje mag geduwd worden, 't Toreken kondigt voor de tweede maal dit jaar aan fat er een OUDEN VAN DA- GENFEEST plaatsgrijpt. Ditmaal zonder moeilijk heden van economische aard die het plan in het gedrang kunnen brengen. Op 24 maart, zondag, van 3 uur. Wat er zo al op ons programma staat 1. Onze oudjes worden allemaal met de auto op verplaatsing gebracht. 2. In plaats van een "bier- toreken" wordt het een "koffietoreken" met allerlei lekkere gebakjes. 3. Onze leden zullen er zeker en vast een gezellig praatje van maken en onze oudjes een gelukkige dag bezorgen. 4. En dan last but not least het belangloze optreden van tweè leden uit ons jeugdhuis die zich de naam gegeven hebben "THE BLUE JEANS". SPORT Ons elftal neemt het die zeifde namiddag op tegen de K.L.J. op het terrein in de Romerstraat. Onze voetballers worden rond 13,30 uur in ons jeugd huis verwacht en liefst dan nog met geen te grote kater. AVDS Zaterdag 23 maart DEBAT over "Vrijende jeugd en ouders", geleid door de heer Rombaut uit Dendermonde. Niet alleen de "vrijende jeugd" wordt verwacht, maar ook alle andere jonge mensen zijn hartelijk welkom. Op deze gespreksavond wordt de jeugd aan het woord gela ten. Op een latere datum worden dan ook de ouders eens uitgenodigd. Zondag 24 maart KWIS Kwinten de Konink brengt ons zijn KK-kwis in plaats van BB-kwis (Berend Boudewijn), die nog veel toffer zal zijn. Een jongen zoekt hiervoor een meisje of omgekeerd. Zie dat je er bij bent, want het wordt weer een plezierige avond. Zaterdag 30 maart INSTUIF - THE-DAN SANT! Daar hoeft na tuurlijk geen verdere uitleg bij. Iedereen weet ondertus sen al dat het plezant wordt. Dus je hebt alle reden om naar Sjaloom te komen. En geef maar zjang zulle! (uit spraak Jan De Smet) Zondag 31 maart Enkele jonge mensen heb ben zich volledig ingezet om van deze avond een kabaret- UI avond te maken. En neem van ons maar gerust aan het wordt de moeite waard! So long! T.v.d.J. Op de bestuursvergadering van 9 maart wordt nogmaals de aandacht getrokken om de OPENHEID van het jeugdhuis voor iedereen. Werkende jongeren, oude ren, sociale gevallen, allen moeten zich thuis voelen in het jeugdhuis. Dit vraagt een speciale inspanning van de bestuursleden om alle afsto tingsverschijnselen tegen te gaan. De permanent ver te genwoordige, van dienst tij dens de week, staat ter beschikking om eender welk probleem op te lossen. Elke WOENSDAG om 19,30 uur Franse les voor beginners. Om 20,30 uur Elke DONDERDAG judo te 20 uur en Engels voor begin ners te 20,30 uur. 's VRIJDAGS vrije sport instuif met oefenen volley, basket, voetbal naargelang de weersomstandigheden. Donderdag 21 maart verga dering van de werkgroep VRIJ waarop een delegatie van elke kristelijke vereni ging wordt verwacht, dit te 19,30 uur. Zaterdag 23 maart laatste sessie van kursus voor aspi- rant-JHleider in KREJA Aalst. Te 17,30 uur in het lokaal algemene bestuursvergade ring voor alle kernen. Zondag 24 maart om 8,30 uur vertrek zwemmen naar Durmebad, Lokeren; te 10 uur Judo. ii Zaterdag 30 mmart verga dering animatiekern (17,30 uur); 's avonds optre- E den van studio ELECTED in turnzaal College; te 14 uur vergadering sportkern. Zondag 31 maart te 15 uur verloofdenkursus "Klaar voor het leven" met Dr. Steyaert die jongen-meisje- relatie behandelt.

De Voorpost | 1974 | | pagina 30