Uitstekend K.A.V.D. - LEDE 2-2 Toch moet K.A.V.D. er blijven in geloven KOSTBAAR PUN GEDAAN? KANS VERKEKEN GERED? Weer Dré Turneer BAL ROLT NIE le PROVINCIALE 2ePR0VINGIALE Na zoveelste drawn... mómi 22 - 29-3-74 - De Voorpost De Zeienaar Lowieke Christiaens was op het KAVD-terrein de beste aanvaller van Jong Lede. (HV) Temse-S.K. Aalst 2-2 Temse en S.K. Aalst hebben een meer dan behoorlijke venrichting weggegeven en deze met fraaie doelpunten gekruid. De start was hoopgevend voor de thuisploeg die zich gedurende geruime tijd optrok aan bet openingspunt van Vanderaa die alleen voor De Coster opdoemde. Aalst dat zon der zijn spelmaker Van Royen - voor wie de kompetitie er den kelijk zal opzitten - speelde, •kreeg na een kwartier dan toch meezeggenschap. En dit resul teerde in de gelijkmaker na een zeer goed maneuver. Nevens - Wellekens waartai) laatstgenoemde het orgelpunt plaatste. De twee de speel helft bracht ongeveer hetzelfde spelbeeld. Aalst werd een tweede maal gecounterd door een strafschop, nadat Timmerman de bal met de hand had gespeeld. Vanderaa lukte de penalty In twee tijden echter. S.K. ging toen resoluut in het offensief en de thuisploeg moest meer aan ver dedigen dan aan aanvallen den ken. In de 77e min. viel dan toch de gelijkmaker, die had men al eerder verwacht, langs De Neef. Nu zondag wordt aan de haring een vrij belangrijke wed strijd gespeeld. Men heeft zich slechts even over de klassering te buigen om tot deze vaststel ling te komen. Kemzeke dat ins gelijks nog in koers is is de gast van S.K. Aalst. Het hoeft nauwe lijks betoogd dat er hard om den brode zal gestreden worden. Geen wonder dan ook dat som migen dreigden hun zelfbe heersing te verliezen, temeer daar het nu juist de derde maal is dat doelman Walraeve in een wedstrijd tegen Lede derwijze werd toegetakeld. Na meerdere minuten ter plaatse te zijn verzorgd geworden werd André geëvakueerd en naar de kliniek te Dendermonde over gebracht. Walter Reid kwam dan onder de lat maar zou voor geen •moeilijke opdrachten meer ge plaatst worden. Het ritme was immers volledig uit de wed strijd en gelukkig naderde het einde van de partij snel, want de kontakten waren in de eind fase alles behalve zacht. De 2-2 stand bleef uiteindelijk op het bord, zodat voor de leiders- ploeg alvast opnieuw een kost baar punt iis verloren gegaan, daar waar men reeds na zes minuten wedstrijd de zaak voor elkaar dacht. Lede heeft de verdienste in de periode te zijn blijven strijden, wat even wel Mergeay niet goedpraat. Bij de bezoekers kunnen Chris tiaens en doelman Van Boven worden geciteerd, terwijl bij de leidersploeg Gerard Verhelst een knappe verriohting bracht. Buggenhout- Appelterre 1-1 Drieyierden van de wedstrijd heeft Sparta tegen een 0-1 stand moeten optomen en het zag er zelfs naar uit dat de bezoekers de volle inzet zouden meenemen. Het was immers na een reeks lo kale aanvallen dat Vaeyens (bui tenspel Preveiers het nakijken gaf. Het protest van de thuis ploeg hielp niet. De schrik voor de nederlaag remde zichtbaar de akties. Toch beging Sparfa Bug genhout de fout de buitenspelval te willen openstellen. Oefen meester Huth gooide aan de rust zijn team door elkaar. Sam Coeck werd naar de verdedigings zone overgeheveld en Palmers werd stopper. Vanaf dit ogen blik kwam er wel meer vaart in. •De bezoekers, die hun voorsprong verdedigden zouden uiteindelijk toch door de knieen gaan. Drd Turneer, altijd goed voor een doelpunt aarzelde niet binnen te schieten toen het leder hem door een verdediger in de voete werd geschoven. Meteen had Sparta Buggenhout gekregen waarop het ruimschoots aanspraak mocht ma ken. Vioor Roohtus en co zaten ir In de eindfase nog wel een pasr kansen In maar de Buggen- '".outse voorwaartsen waren te ze nuwachtig om het nog waar te maken. Van Troost in de defensiezone en Tilley In het middenveld mogen als de uitblinkers worden geci teerd. Het puntje dat werd thuis gehouden Is eveneens van goud- waarde voor de jongens van Huth, die nu blijkbaar toch de reddingsoperatie als geslaagd mo ren bestempelen - al Is er nog geen reden om de boog te ont spannen. V.C. Terjoden heeft zijn laatste kans op de titel door de lang niet wachte nederlaag, opgelopen op eigen veld in de wedstrijd he* vee! minder gunstig geklasseerde Brakel, verspeeld. Het n echter in alle objektiviteit worden aangestipt dat de bal i Resocub niet rolde. Alhoewel het door Terjoden opgebrachte spel niet zo fris i deed a's in de wedstrijd van de week tevoren te Haaltert men het nochtans met een goede wedstrijd krediteren. In houding tot de aan weerszijden geproduceerde scorekansen I den de bezoekers al bij de rust op een paar doelpunten acf stand kunnen staan. Een kei van De Deyn spatte tegen de staak, bij een schot van Beerens scheerde de bal net boven dwarsligger en eens doemde De Deyn moederziel alleen de bezoekende doelman op doch miste. In het vierde kwa ontplooide de thuisploeg een zeer gevarieerd aanvalsspel eens te meer in meerdere kansen resulteerde doch niet konk op de lei werd gezet. In een tijdspanne van amper een mit was Terjoden geklopt. Twee felle tegenstoten van Brakel bri ten evenveel doelpunten op. In het slotoffensief kon Reso dan nog de eer redden wat alleszins een te kleine beloning b kende. De Deyn scoorde het doelpunt dat net iets te laat om nog een onbeslist af te dwingen J. Zo trapte Uvijn de eerste tegentreffer voorbij de toen nog fitte Walraeve. Tegen dat schot van Van Meerbeek (KAVD) vermochten De Plecker en keeper Van Boven niets. De winning-goal werd deze knal niet, want het leder flitste naast de paal buiten. (HV) Ronse-S.K. Lebbeke 1-1 S.K. Lebbeke kreeg de gelegenheid de kloof met de tweede ge rangschikte te verkleinen. Men wist dat de kopploegen zware partijen voor de boeg hadden. Lebbeke mislukte. Sommigen vra gen zich af of de kans verkeken is. Ronse was nochtans geen moeilijke tegenstrever, want aan af werken werd bij de thuisploeg niet veel gedacht. Lebbeke was ook niet in zijn beste doen het is opvallend dat thuis kan gewonnen worden en van een verplaatsing slechts één punt wordt meegebracht. Het spel verliep meestal in het middenveld. Wel kregen we een paar indi viduele pogingen die de nek werden omgedraaid. In de eer ste speelhelft viel niets bijzon ders te noteren. Na de herneming speelde Leb beke stukken beter. Het com bineren verliep vlotter. Ronse, stond na 52 minuten in het krijt na een doelpunt van Bar- bé, die blijkbaar (naarmate het seizoen vordert) de goede ope ning vindt. Misschien liet Lebbeke zich vangen aan dit doelpunt, want verdedigend spelen kan moei lijk uitgehouden worden tot de 90e minuut. Naarmate de wedstrijd vorder de kon Lebbeke de geweldige druk van Ronse niet langer weerstaan. De thuisspelers con centreerden zich en skoorden de gelijkmaker. Even voor inrukken diende doel man Murphy alle kunde te to nen om en tweede goal te ver mijden. Ondertussen blijft Lebbeke op vijf punten van de tweede ge rangschikt© staan. Nog vier wedstrijden waaronder leider Lo vendegem en Sparta Buggen hout doen vele vraagtekens stel len. Kieldrecht-Appels 1-1 In een goede afloop van de keiharde degradatiestrijd blij ven geloven, zelfs al klaart de situatie niet op, pleit voor de mentaliteit van de Spartanen. Op zichzelf is de drawn te Kiel- drecht een verdienstelijk resul taat. Doch de discipelen van trainer Vereecken hebben hun lot niet meer in eigen handen ze zijn aangewezen op wat hun rechtstreekse konkurrenten er van terecht brengen. Rode lan taarn Gerda werd door Olsa als een kaartenhuisje weggebla zen, doch Serskamp klopte Borsbeke. En precies dèt feit zou wel eens beslissend kunnen zijn. Op drie zondagen van het ein de heeft Appels drie punten achterstand op Serskamp. Kan men die kloof nog dempen Teoretisch kan het. Even naplui zen wat Sparta nog te wachten staat leert ons dat zondag een winstkans zit in de match tegen Standaard Denderleeuw, een ploeg die zonder kompleksen het seizoeneinde afwacht. Veer tien dagen later moet roodwit naar Brakel. Dat is natuurlijk geen plezierreisje omdat de bronjongens precies nu in kon- ditie schijnen. De kompe wordt afgerond met een th match tegen Sparta Geraa bergen. En ook dèèr zit winstkans in. Hoe ziet de ka der er voor Serskamp uit rozenkwekers nemen het dag op tegen een ambitie Standaard Wetteren, moet dien naar Standaard Den leeuw en ontvangt achteraf joden. Op voorwaarde dat pels zes op zes puurt uit resterende opdrachten, Serskamp nog vier punten h om er onderuit te glippen, is natuurlijk allemaal te Doch we hebben al andere gen meegemaakt. Eén staat vast als Sparta niet tegen Standaard Denderlei dan is het seizoen gedaan zit in dat geval slechts één op in «Derde» aan de we opstanding te beginnen.. De reis van EENDRACHT AALST naar Oudenaarde, een speci fieke home-team, voorspelt weinig goeds. Tenzij men bij zwart wit- per se wil doorduwen naar de derde plaats en tot de laatste sekonde van de match voor de volle buitstrijdt, houden we het eerder bij de klassieke derby-uitslag een drawn. We hebben de indruk dat het «heilige vuur» er een beetje uit is bij EENDRACHT ZELE. Vooral na de nederlaag tegen de Waal- tjes uit Dinant. De fusieploeg heeft de jongste weken met een karrevracht tegenslagen moeten afrekenen en geraakt er blijk baar niet meer op volle toeren. Om te Doornik wat te oogsten zal uit een ander vat moeten getapt worden. 'n Bevordering blijft iedereen natuurlijk uitkijken hoe dit kam- oienschap voor KAVD eindigt. londag stak er, na een lange oaternoster drawns, eindelijk log eens een zege in. Het inci dent dat keeper Walraeve in de kliniek hielp, besliste er anders 3ver. Toch moet paarsblauw er blijven in geloven. Racing Gent voor eigen fans gaan bekampen is geen «onmogelijke opdracht», vooral als men weet dat de stropkes vooralsnog thuis reeds elf punten verspeelden. We we ten hetsteeds maar op het terrein lopen met de obsessie dat 'n eerste nederlaag het ver lies van de titel kan betekenen, is geen lachtertje men moet over ijzersterke zenuwen be schikken om die spanning volle dertig weken te dragen. Tijdens de heenronde gaf KAVD een de monstratie tegen de Gente naars. Misschien kan die show nog eens worden overgedaan. JONG LEDE veroverde zondag te Dendermonde een puntje. Hoe dat gebeurde vertelt onze verslaggever die deze Hitch- cockthriller bijwoonde. Groen wit is na die «stunt» nog niet helemaal safe teoretisch kun nen ze nog altijd voorbijge- stevend worden door Izegem, Hamme, Aalter en Duffel. Alleen Gullegem is veroordeeld. Zon dag staat te Wetteren weer een moeilijk te verteren maaltijd op het fornuis. Een punt steekt er toch wel in, veronderstellen we: Voor SK LEBBEKE moet de uit stap naar Standaard Gent nor maal uitdraaien op een vlotte overwinning. Alles hangt natuur lijk af van de mentaliteit waar mee beide tegenstrevers het terrein oprennen de stroppen zijn veroordeeld en Lebbeke heeft waarschijnlijk alle illusies opgeborgen... We voorspellen een eindeseizoenmatch zonder al te veel spankracht. Voor SK AALST liggen de kaarten na tuurlijk anders met vier wed strijden voor de boeg en res- pektievelijk vier en twee pun ten achterstand op Lovendegem en Eeklo kan nog een en an der gebeuren. Kemzeke komt zondag op bezoek. Een topper, omdat de Waaslanders ook op de voorposten strijden en slechts één schamel puntje achterstand hebben op SK. Om dat men nooit weet hoe een dubbeltje rolt (Eeklo neemt het op tegen het onberekenbare Petegem en het afzwakkende Lovendegem maakt tegen Nino- ve beslist een kwade beurt) moeten de leerlingen van Willy Bellon het doen Een drawn lost niets op. Integendeel Te Geraardsbergen wacht Spar ta BUGGENHOUT een bizonder zware taak. De thuisploeg is vir tueel gered, maar of roodgeel daarom zonder slag of stoot de punten prijsgeeft, kan betwij feld worden Sparta is op weg om zijn behoud te verzekeren een punt uit deze verplaatsing puren, kan de discipelen van trainer Huth nog verder van de andere bedreigden verwijderen. FC BAASRODE, tijdens de jong- its weken vooral door tegen slagen uit de top van de rang schikking gehaald, moet het wegdeemsterende Sparta Ge raardsbergen vlot kloppen en SPARTA APPELS kan zich te gen Standaard Denderleeuw geen puntenverlies veroorloven. Roodwit MOET winnen, anders is men degradatierijp. Voor SERSKAMP is de derby tegen Standaard Wetteren nog nooit een pretje geweest. En toch pronostikeren we ditmaal een zege van Piet Van der Lippe en zijn vrienden Vooral omdat Standaard Wetteren in deze kompetitie niets meer te winnen heeft en misschien reeds stil aan stoom aflaat. Vorige zon dag speelden de groen-gelen in elk geval tegen Nieuwerkerken toch zonder veel entoesiasme. En TERJODEN De onverwach te nederlaag tegen Brakel, een tegenstander waartegen oranje- wit het nooit breed had, trok een dikke streep door de pro- moveringskanser Al steekt het er teoretisch toch nog steeds in. Maar of het te Nieuwerker ken van een leien dakje loopt, kan men geredelijk betwijfelen. Wilskracht MOORSEL drawnde od het terrein van leider Winnik. Oo zichzelf is dat een uitste kende prestatie, doch meteen behouden de Denderwindeke- naars hun voorsprong van twee punten. Zondaq reist paarswit naar SK EREMBODEGEM, Op papier heeft roodwit geen glimpje kans, al blijft het toch oppassen; Erembodegem zit im mers duidelijk in puntennood en zal zijn huid duur verkopen. Toch pronostikeren we een Wilskrachtzege. Na de verrassende nederlaag van ROBUR tegen buurploeg SK GREMBERGEN kan men zich de vraag stellen hoe de leerlingen van trainer Pieters zullen reageren op die coun ter. Robur blijft intussen toch in de leiderszetel en door de drawn van achtervolger Excel sior werd dat geen ramp. Win nen te Haasdonk moet voor Robur geen probleem zijn. Sportkring Grembergen kan zich aan de briljante zege tegen de leiders optrekken om zich tegen rode lantaarn Lokeren definitief veilig te voetballen. OVERMERE sprong over de kop van SCHELLEBELLE en nam in Vierde B de «gele trui» over. De Boerenkrijgers mogen niet denken dat de mosselen reeds aan wal zijn want Heirnis, waar merl zondag op bezoek moet, is thuis aartsgevaarlijk. De paarsjes uit de Potjesmarktge- meente tuffen naar Gentbrugge. Geen koppensneliers, die Gen tenaars, maar SOS puurde uit de jongste twee wedstrijden geen enkel puntje. Dus... Er moet hard en vlug teruggesla gen worden om te beletten dat Azalea in extremis nog beslag legt op de tweede plaats. MELDERT kan winnen tegen Vlierzele en SCHROEVERS MOORSEL zouden al heel te vreden zijn met een drawn le gen koploper Mere. HERDER- SEM neemt gemakkelijk de maat van Bavegem en Hofstade -Wieze kan best op een drawn eindigen. WICHELEN klopt Haaltert-Ede, terwijl BERLARE hemel en aarde zal moeten be wegen om OUDEGEM van de volle buit te houden. EENDRACHT SINT-GILLIS kan alleen maar op een eervolle nederlaag hopen te Hoogeinde, terwijl te ZELE HEIKANT het ook al afzwakkende ZANDSTUI- VERS APPELS op bezoek is. Een match waarin belde tegen standers hun kans hebben. EENDR. GREMBERGEN kan te gen de beste ploegen altijd wat meer, zodat het ons niet zou verwonderen als Meerdonk er op vinnige tegenstand stuit. OPSTAL moet zich weinig zor gen maken tegen Verrebroek en BOONWIJK denkt vooral aan verdedigen tegen Sombeke. Al hebben we de indruk dat Ka- mania het tegen Pierre Van der Meirssche en zijn vrienden op geen dienschoteltje Inrijgt. Serskamp - Borsbeke 1-0 Dat Serskamp, na de ontsy lend zware nederlaag tej rode lantaarn Gerda nog slecj^ dcor een «schokterapie» gered worden, was voor i insiders duidelijk. De willofSP' heid en het gebrek aan mol el waarmee te Sint-Niklaas de wir van «slachtoffer» werd verte 9®l stak de ogen uit. De cfirigen bei hebben, voor de match te( "jk Borsbeke, drastische wijzl< f'9[ gen doorgevoerd. De jei kreeg een kans en heeft met beide handen gegrepen. Vooral tijdens de eerste ti koi resulteerde het entoesias jet van die talentvolle maar routine missende knapen in reeks doelkansen. Eén enjin, werd door Duytschaever teg jjg de touwen geknald. Dat gebeeet de al na twintig minuten, minieme voorsprong stimulefe|j( de «Jong Serskamp» zo fel het verward tegenoffensief de bezoekers na de citroentje nooit tot gevaarlijke stand |Je, voor de plaatselijke doelmo uitgroeide. sp< va Bij de Serskampse dirigenten d0, het pessimisme van één we Ten plots omgeslagen een optimistische kijk op de bije toekomstdoor de dra|j|n van Appels te Kieldrecht is, amper drie zondagen van finish, nu opnieuw een kit van drie punten ontstaan. Mgei maakt zich sterk dat Appels kai de eindsprint niet meer v(no doende veerkracht bezit om extremis nog terug te kerejv0( vooral omdat het programi mE van de rozenkwekers teoretis gemakkelijke is dan dat van vla Dendermondenaars. «Wil Vlii Wc Terjoden-IBrakel 1-2 St.-IGillisjWaas - Baasrode 1-1 FC Baasrode ging een puntje in pik/ken bij St.-Gillls-Waas. Op zichzelf kan zulks normaal klin ken gezien de Scheldezonen hun promotieambities nog niet hebben opgegeven. De Waaslandens ho pen eveneens volgend seizoen op nieuw in eerste provinciale te kunnen uitkomen. Een gemakkelijke wiedstnijd is het voor Dr Heyman en co niet geworden gezien de thuisploeg vrij snel op voorsprong kwam. Baasrode dat zich verheugde in het wederoptreden van Dré Hey man, Mannaert en Verberckmoes ving de stormloop vrij kalm op e werd de defensie soins in ver legenheid gebracht, dan was er weer een uitstekende De 1 om het gevaar te bezweren, de kampwisseling kwam Baasi meer in de wedstrijd en na gelijkmaker dienden de Waas ders alle zeilen bij te zetten De Baasroodse voorbitter was lokkig na afloop van dit tre We hebben de jongste w met heel wat tegenslag after nen gehad - aldus de h. Vijf tot zes fanionspelers vervangen, stelt heel wat men. Desondanks hebben ze kansen op in stand te houden. Wij in geloven en zullen niets toeval overlaten.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22