Opstal gelooft er nog in VERDIEND k Knapen A van S.K. Herdersem ongeslagen kampioen 91 PRACHTIG WEEK-EINDE VIJF OVERWINNINGEN André Bauwens besluit met overwinnin 4ePB0VIHCIALE Schellebelle - Overmere 1-2 Mini-tornooi der stad Aalst Beker "'t Land van Riem ATLETIEK Bij A.C. Baasrode Bij A.C. Zele Zege voor miniemenduo Hans Van Lysebettens en Luc De Kimpe! Atletiekkern Overmere A.C. Wieze organiseert Bij A.C. Uitbergen J** 24 - 29-3-74 - De Voorpost Br is in Vierde vorige zondag een en ander gebeurd. Over de fameuze schok Schel lebelle-Over- mere leest u een ooggetuigever- slag van onze medewerker Roony Van de Velde. OPSTAL blijft erin geloven na de 1-4 zege te Kallo als men nu nog Vrasene over het hoofd kan springen. Te Kallo stond Ael- brecht twee keer achter het ka non en Eddy Aga, evenals Hedwig Annert deed eveneens zijn duit in het zakje. HEIKANT ZELE werd te Vrasene afgestraft. De thuisploeg moest wachten op een strafschop van De Bruecker vooraleer het eerste gaatje viel, doch nadien maakten Van Roeyen, Kint en Ruymbeke er 4-0 van. EENDRACHT GREMBERGEN, niet «au grand completinkasseerde te Klinge eveneens vier voltref fers. Leon De Keyzer (penalty) en Famaey redden de eer. ZANDSTUIVERS APPELS haalde het tegen Eendracht Sint-Gillis. Paul Mannaert en Nijs zetten de bordjesman aan het werk. BOONWIJK kwam te Moerbeke eerst op winst via Pierre Moeren hout. maar achteraf stelde De Plukker gelijk en diezelfde speler trok het laken tenslotte helemaal over het hoofd van de Dender- mondse wljkpioeg. WICHELEN en BERtARE drawnden (1-1). Trainer Van der Putten had voor deze wedstrijd slechts Jon gens uit eigen gemeente opge steld (uitzondering gemaakt voor Roelandt die ten slotte als kind van den huize wordt aangezien) en het ging opperbest. Eddy De Winter scoorde voor de thuis ploeg maar nog voor de pauze sloegen de puiten via De Grau we terug. Te Bavegem hebben de promove- ringskansen van HOFSTADE een deuk gekregen, vermits Wilskracht er niet verder kwam dan tot een gelijkspel. Het had1 nochtans ge durende geruime tijd de schijn gewekt het te zullen halen. De thuisploeg had immers driemaal tegen een achtrstand emoeten op kijken, maar de Hofstade-verde- diging verkeerde nu eenmaal in een vrijgevige bui. Het openimgs- punt van trainer speler De Mos, die met een draai afstandschot de bal net door de winkelhaak joeg stimuleerde Wilskracht niet eens naar een voortreffelijke ver richting. Bavegem sloeg trouwens ook terug op het tweede doel punt van Guns. Moens die voor De Man was ingevallen schoot nu drie in. Maar toen H. Roels de bal met de hand stopte in de strafschopzone liet Bavegem ook dit geschenk niet liggen. HER DERSEM heeft de indrukwekkende reeks van wedstrijden zonder ne derlaag van MELDERT gestopt. Hot werd een vrij bewogen derby waarin naar het einde toe heei wat deining werd verwekt. De bezoekers hadden weliswaar een drawn kunnen verantwoorden maar het zat ze niet bepaald mee. Het enige beslissende doel punt werd door Loos ingekopt na een goede voorzet van Sohepens. De nederlaag van S. MOORSEL, op eigen veld dan nog, tegen OU- DEGEM kan men als verrassing aanzien. Bij Schroevers wijst men vooral op de off day van doelman Cooreman, om een ver klaring voor de toch wel frap pante cijferver-houding te geven. Wijnant en Van der Meersch luk ten de doelpunten vbor Moorsel, terwijl Van der Haegen (2), Ver- me Ir en Mouton de zege van Oudegem vastlegden. Leider Mere had aan GIJZEGEM geen willoze prooi en het duurde zelfs tot In de 83e min. toen de thuisploeg met de tweede reffer zegezeker werd. Het was de voor Sertin in gekomen Lanckman die scoorde en In de 30e min. had trainer speler Rudi Van Bossche voor het openingspunt gezorgd. J.V.H, Onder een schitterende zon stonden heel wat toeschouwers aan te schuiven om zich een ticket aan te schaffen. Achteraf vertelde de kassier dat niet minder dan 1100 mensen present waren, wat voor een wedstrijd in Vierde Provinciale toch een sukses is. Over- mere supporters lieten zich reeds van voor de wedstrijd opmer ken zodat we ons konden afvragen wie aan huis speelde. Van bij de aanvang van de wedstrijd was het duidelijk dat de Boe- renkrijgjongens naar Schellebelle waren gekomen om er de forsing te voeren en eventueel ook twee punten en de leiders plaats mee te nemen. Dit kon niet beletten dat SOS eerst op voorsprong kwam na een flater van stopper André Van Roy, een Van Roy, die na twee jaar inactiviteit een viertal weken terug wederoptrad en in eigen doel kopte. Dit kwam voor Overmere als een koud stortbad aan en SOS liep nu regelmatig in de aanval. De druk van de paarswitte voorhoe de onder leiding van Etienne Van den Abeeie was zo groot dat een tweede goaltje in de lucht hing. Na de rust zagen we een veel offensiever Over mere, dat voor de doelmond van Gilbert Gaile steeds paniek zaaide. Het was in één van deze ver warde fazen dat na een tus senkomst van Paul Van de Vel de. Roland'Huylebroeck de bal in eigen netten duwde. Dit gooi de nog meer olie op het vuur en een tiental minuten later schoot André Baeyens zijn ploeg op voorsprong. Voor de rest van de wedstrijd wisselden de aanvallen regelmatig van kant. Overmere kwam nog één maal dicht bij een doelpunt maar de bal ketste tegen de paal. Samengevat kunnen we zeggen dat de wedstrijd spor tief verliep. Wel stelden we vast dat Schellebelle het moest afleggen tegen een Overmere dat stukken beter speelde dan tijdens de heenwedstrijd en aantoonde een titel waardig te zijn. Voor Schellebelle kunnen we misschien inroepen dat het voor de tweede maal de dien sten moest missen van Hugo De Cooman die op Azalea gekwetst werd. De kompetitie is echter nog niet achter de rug, want voor beide ploegen staan nog drie zware wedstrijden op het programma. PLOEGEN SK OVERMERE, Eric Bonnarens, André Van Pe- teghem, André Van Roy, Paul De Schepper. Gilbert Moerman, Norbert Van Roy, André Baey ens, De Bock, René Vermoens, Jaak Steeman, Fernand Buysse. Paul Van de Velde. SOS SCHELLEBELLE Gilbert Galle, Luc Schuddinck, Victor Perreman, Hugo Bontinck, An dré Bontinck- Etienne Van den Abeeie, Werner Van Steendam, Dirk Persijn, Rojland Huyle broeck, Roland Van Gaver, Paul De Prins (invallers Norbert De Wilde Julien. Baeyens). DOELPUNTEN 9e min, André Van Roy in ei gen doel (10). 55e min. Roland Huylebroeck in eigen doel (11). 61e min. André Baeyens (12). V.D.V. R. Dat werd, via de piepjonge Baeyens de winning-goal van Overmere tegen de SchellebeJse touwen. (RVDV) gelijkmaker van Overmere over Uit deze fase ging De voetbalploeg van S.K. HER DERSEM werd in 1969 onder im puls van enkele Herdersem se spelers die in een cafépioeg occasioneel een vriendenmatch speelden, gesticht. Voorzitter Kamiel Lambrecbt, vroe- gere secretaris René De Meyst, pennkigsmeester René Van der Speeten, Raymond Van Gijsegem en Frans De Meyst, waren de Jeugdtrainer René De Meyst - Hc. in de Licfi. Opvoeding die ook meespeelde in het eerste elftal nam de trainingen op zich en bereikte flinke uitslagen met zijn jeugdelfallen. Toen hij in februari 1972 ge kwetst werd beeft vader Frans De Meyst, eveneens leraar in de Lich. Opv. noodgedwongen de zware taak van de trainingen en verplaatsingen met drie jeogd- ploegen - één miniemen - en twee knapenploegen overgenomen. Van bij de start van het seizoen 1973-74 toonde de knapen A-pioeg zich zeer sterk en behaalde on geslagen de kampioenstitel. Kapi tein Patrick Hanselaer leidde het seizoen zijn 12 spelers (want er was maar één reserve) zonder dat een enkel speler ooit een op merking kreeg van een scheids rechter. De bestuursleden Roger Bockstael, Gerard De Cock en Robert Marcoen hebben steeds bij alle verplaatsingen of thuls- matcben van de jeugdploegan met raad en daad bijgestaan om de ze naar een triomf te lelden. Volgende knapen A zijn kampioen Michel Wautens, Rormy Janseens, Bric De Wolf, Luc Van Nuffel Dirk Van Nuffel, Chris Bockstael Stefaan De Wolf, Gerry Pietens Patrick Matthije, Patrick FH laer, Louis De Cock en Johan Van Mol. De knapen van Herdersem kampioen VX. Sint-Anna Aalst - V.V. Sparta 73 Aalst 0-1 V.V. Sparta heeft deze kwallfl- katie voor de achtste finale ten völ'le verdiend. Reeds aan de 1' stuitte de dek- lat een prachtig schot van D. Moerenhout. Op de menige hoek schoppen en vrij trappen van F. De Gusseme, was er telkens gevaar voor het Sint-Annadoel. Het doelpunt werd In de eerste helft gescoord. S.K. De leeuwkens Haaltert - F.C. Morta Aalst 3-4 De Leeuwkens uit Haaltert had den werkelijk hun beste beentje voorZezet, om F.C. Morta ten val te brengen. Voor het eerst sedert hun deelname aan het Mini-Tomooi, kwamen zij kom pleet aan de start, en Morta heeft ondervonden, dat de Leeuw- ikens vogend seizoen een te duch ten ploegje zal zijn. Zij zagen op het nippertje de kwallflkatle voor de 1/8 finale en door het toeval van het reglement zelfs deze voor de 1/4 finales ont snappen. Morta is nu de geluk kige, die ondanks een mogelijk verlies in de volgende ronde reeds zeker is van een plaats bij de beste acht. F.C. Résfdence Aalst S.K. Drlevelden Aalst 1-2 S.K. Drlevelden, verkeerde nog In feestroes rta het nachtbal van za terdagavond, dat tussen haakjes gezegd uiterst geslaagd Is ver lopen. doch op weinig publiek van andere verenigingen mocht rekenen. Zij konden slechts met 11 man aantreden, en stuitten daarbij op een zeer sterk Résl- dence dat bij wijlen de grove I (Lees door op bledzljde 25) Gewoontegetrouw krijgen de laat ste wedstrijden van het seizoen rvog maar weinig deelnemers. Te Aalter werd deze traditie echter gebroken, zodat de ACB-atleten het zeker niet gemakkelijk had den om een goed resultaat te behalen. In de 1e reeks pupillen was Luc Van De Voorde goed op weg om bij de eerste 10 te ein- d.gen doch tijdens de laatste 200 m verzwakte hij sterk en werd 20e. In de 2e reeks be sloot André Bauwens het winter seizoen zoals 'hij het begonnen was met een overwinning. André liep van start tot aankomst aan de leiding, duwde op 150 m van de meet een beetje harder door en bereikte de aankomst met 5m. voorsprong zijn 3e over winning van het seizoen. In de 1e reeks miniemen kregen we een 17e plaats voor Danny Van Assche en een 22e voor Peter Coninckx. in de 2e reeks werd Joris Merckx 24e. Bij de kadet- ten wisten we reeds vóór de ten wisten Marc Van De Voorde het diende op te nemen tegen de bronzen medaille van de voor bije veldloopkampioensthappen. Mare liep echter lang aan de lei ding van het 'kopgroepje, doch op zowat 500 m van het einde kon hij de uitval van Vermeulen (Waregem) n. beantwoorden. Mare zorgde er dan voor dat zijn 2e plaats veilig bleef. Francois Pele- man zagen we ditmaal in een minder goede dag Toch werd het nog een 15e plaats. BIJ de scho lieren 'kregen we een verbluffen de wedstrijd van Jean-Pierre De Bleser. Jean-Pierre volgde haif- wedstrijd in 5e positie, liep ech ter een sterke 2e wedstrijdhelft en legde tenslotte op een prach tige 3e plaats beslag. Bij de vete ranen deed Frans Van Daele het al even schitterend. Na de Ie ronde telden we hem In 8e po sitie, een ronde verder liep hij al in 5e positie en tijdens de laatste ronde wist Frans nog een plaatsje In te winnen en behaalde een prachtige 4e plaats. Gustaaf Man Assche, heel snel vertrok ken, ondervond tijdens de 2e wedstrijdhelft wel de weerslag van zijn snel vertrek, want aan vankelijk liep bij in 5e positie, aan de aankomst werd het 13e. Alfons De Block werd 15e en Theo De Smedt 20e. De veteranen behaalden de 3e plaats in het iklubklassement. Bij de seniores mistte Laurent Vranken opnieu de goede trein, liep geruime t 'ei in 5e positie op korte afsta van de koplopers doch zag na 1er wedstrijd de achterstand verga ten. Laurent kon zijn 5e plai5 behouden. Zoal-s gewoonlijk ook Louis Van Spitael niet m in de start, hij kwam weer uit achterste gelederen en werd (fer 12e. Karei Gabriels legde op de 58e plaats. G Het eerste veldloopjaar van de nleuwgestichte Zeelse atletieik- klub mag als zeer geslaagd be schouwd worden. Het werden niet alleen ereplaatsen, maar talrijke overwinningen en klubrangschik- k.ngen waren zeker de mooiste beloningen voor het durvend be stuur onder leiding van voorzit ter apotheker Va nderl inden en se- k:'etarls Van Hecke. Vorige zondag waren de jongens aktlef in de cross te Galmaarden. Het waren eens te meer de mi niemen die de show voor zich opeisten. In de eerste reeks was het de Heikantenaar Hans Van Lyssebeftens die de verdiende winnaar werd, maar In zijn en thousiasme sleurde bij ook zijn kameraden naar eervolle uitsla gen Van Hespen werd vijfde, Joris D'Heer achtste, Jos Per- mentier 13e, Bruo Vehent 14e, Fritz Heirman 16e en H. Pletinck 25e. In de reeks twee was het de knaap van Veldeken Luc De Kimpe, die op een reuzeforme teert, die zich de beste van zijn categorie toonde. P. De Maes- schalok behaalde een zeer go$°- vierde plaats en Franky San 1 eindigde 11e. Bij de kadetp werden het zoals gewoonlijk i hele reeks prestaties na r' te tien M. Clayé 12e, P. Pleti8 1Gc, L. Claeys 19e M. Fierm d 23e, L. Berckmoes 24e Patr f. Van Acker 28e. Bij de scholieren was het kleine man van de Veldekenssti Jan Van Cauteren die de opm r kelijkste uitslag behaalde n8® een schitterende vierde pla Jan die tegen geroutineerde reis n het veld moet, beeft dit eerste seizien prachtig daan. Patrick Schoeckaert 14e en Rudi Van Kerckbove 1 Bij de juniores ilep Luc Wi Hecke steeds in de eerste rang 8S toes hij op een paar ronden het einde zijn krachten voeler verzwakken maar toch moe6 voort deed met een vierde plaf,s1 ais resultaat, maar zijn was een griep waarmee nu de kamer mag houden. ha BEfjacI Onze meisje liepen te lierzeie- Papegem, De Overmeerse atle tiekkern mocht er niet minder dan 3 overwinningen en 4 tweede plaatsen boeken. Bij de pupillen 1964 won Ingnid Verstraeten voor Patricia D'Hooge. Mira D'Hooge was 5e, Lieve Ver- hofstadt 9e, Carine Bauwens 10e en K. Tackaert 11e. Carine Bauwens liep geruime tijd In het spoor van Marleen De Backer in de reeks 1963. Mar leen was echter de sterkste en mocht de lauweren plukken. Hier wa® Lieve Maes 6e. Vanaf de start der miniemen 1962 Hepen Martioe en Kristlne Buyle aan de leiding. Tenslotte moest Martne het meesterschap van haar tweelingzus erkennen. De ze overwinning van Kristlne i® de 12e op 14 wedstrijden en ze is tevens provinciaal kampioe ne Ook Katrlen De Smet Hep een zeer goede wedstrijd en werd mooi 4e, Nelly Rassohaert 6e en Isabelle Lyppens 9e. In de reeks 1961 liep Carine Buyle een van haar beste wed strijden. De eerste wedstrijdhelft Hep ze in 6e positie en rukte geleidelijk op naar de eerste stel ing Op 50 meter van het einde werd ze eohter bljgebeend door de Ultbergense BerÜnda Poppe en werd eervol 2e vóór Lemelre die ze nog nooit geklopt had. Ka- ■tia Van Aocoleyen werd 11e. De kadettenmelsjes I960 plaat sten zich als volgtPaola Van De Sijpe 4e, Annette De Meyer 7e en Katarina Verhofstadt 9e. Maria De Scboenmaecker was 6e bij de seniores. Onze jongens bonden de spikes aan te Melle. 3 overwinningen no teren. De eerste zege kwam van Patrick De Velrman bij' de benjamins. Broer Oirk was 11e. In de reek# 1965 werd Franky Meulewater eervol 3e. Bij de pupillen 1964 werd het al weer een Overmeerse overwin ning ditmaal van WlHy Baeyens vóór Johan Meganck en Guy Buyle. Frank De Gelder was 5e en Pi-lip Buyle 6e. harder noteer den we Mare De Bruyne als 11e, Cbristlaan Tackaert 12e, Joh- ny Rasschaert 17e, Karei Rogiers 19e op 32 aangekomenen Voor een schitterende 2e plaats zorgde Patrick Van de Sijpe bij de miniemen 1962. Hier was René De Lausnay 10e, Rudy Oe Blauwer 15e en R. D'Hooge 23e. Dany Oosterlinck werd prachtig 6e bij de miniemen 1961. Franky Van Hee was 8e en FHlp Rogiers 13e. B'j de kadetten kwam Dany Buyle als 14e over de aankomstlijn en Martin Meganck als 25e. Ronny Oosterlinck klopte iedereen L,'j de scholleren. Christleen Blan- ouaert werd 11e en Herwig Van d8 Velde 13e. Bij de juniores eindigde Cris Van de Velde vijfde Cyriel Oosterlinck «tartte bij de niet aangeslotene veteranen en bi werd eervol 2e. Een normale slag voor Antoioe Van der heyi^ bij de seniores met een plaats M, rdf Op maandag, tweede paasd organiseert A.C. Wieze oefengalop waarop niet leen de eigen atleten toej laten worden, maar ook niet-aangeslotenen. De ord^ nisaforen rekenen vooral de deelname van de schol}, en jeugdgroeperingen. Vorig weekens waren de at^, ten van AC Wieze aan de sti^ te Galmaarden bij Geraart >st bergen. Jammer genoeg hi den heel wat atleten fori moeten geven o.a. wega de halfvastenvieringen. Zij m er wel waren behaalden et ter uitstekende resultaten de miniemen eindigde Ben|£ Van Gyseghem 18e, schol De Geest finishte als 21s_ Alle belangstelling van sek Dl taris A De Witte gaat nu ecl ter uit naar de oefengalop VRP Vijfmaal mochten wij dit week end juichen om een zege en andermaal waren het de meis jes die er voor zorgden Bij de jongste pupillen was Eis De Martelaer derde. Lieve Van Eeckhout zesde en Katheen Van der Straeten achtste zo dat wij gerust kunnen zeggen dat onze kleinsten zich dap per verdedigden Christa Ro giers deed het bij de pu pillen 1963 met haar vierde plaats al even goed. Bij de miniemen 1962 was Anne Van der Straeten mooi vijfde. Een eerste overwinning werd ons gebracht door Berlinde Poppe die er een erezaak van maakte haar laatste cross als miniem te winnen. Ann De Martelaer wou blijkbaar niet onderdoen voor haar zusje, ze slaagde er inderdaad in eveneens de derde plaats in de wacht te slepen. De drie wedstrijden die toen nog volg den waren allen een Uitberg- se aangelegenheid. Bij de scholieren won Gerda De Palmenaer op haar één been. In de sportiva-cross voor dames was het al Uit bergen wat de klok sloeg Marcella Van Lunter was eer ste zus. Ghislaine tweede, Mariette Vervaet derde, Hilda Van Lunter vierde en Hilda Van Hoeke zesde.. Bij de juniores was het een duel tussen de tweeling De Palmenaer, Het was Brigitte die het nipt haalde voor My- riam. Erna Van Gendt volgde als derde en Olga Blancquaert was zevende. De jongens verschenen zon dag te Melle aan de start. Bij de jongsten kwam Johan De Gucht als elfde over de streep. Bij de pupillen 1963 was Geert Van Eeckhout zes de. Onze miniemen deden het eveneens verre van slecht, Danny Van de Putte was vijde Dirk De Coninck zevende en Paul De Martelaer achtste. Bij de oudere miniemen was Luc Oe Coster negende. In de reeks kadetten stuiti^ Willy Goddaert, het werd vo jg Patrick Pieters nogmaals Patrick eens te meer 6% tweede plaats. Christiaan Vi Eeokhout was vijfde, Robfi,, De Palmenaer achtste, J4 De Palmenaer negende Mare De Coster achttiende. Bij de scholieren was Alal De Vrieze vierde en Dirk Va de Velde zesde, Cyriel Vi der Straeten en Frans VI Eeokhout' waren 21e en 25$ Bij de veteranen en bij seniors slaagde Robert Gucht er in de zesde plaa'J voor zich op te eisen, Raoi De Vrieze was hier veertiend Zondag sloot Brigitte De Pa n, menaer haar cross-seizoen i !v( met een zege. Brigitte wo^' aldus negen van de elf of ciele crossen waaraan z'1 deelnam. Neem daarbij haa tweede plaats in het kamj; pioenschap en wij kunnen vooOTl haar werkelijk van een schi! terend seizoen spreken, Mafll ■'5

De Voorpost | 1974 | | pagina 24