MET DERDE COACH TE TRAAG Winst en verlies voor kampioen Gestalte beslissend Beslissende eindfaze Slechts één helft Ruime voorsprong bijna weg S. Aalst - B.leper 97-108 2e NATIONALE S. Aalst - Lyra 93-91 Schaarbeek - Panters Baasrode 107-67 ^PROVINCIALE Osiris Aalst - Babeco 84-71 Blauwwit Zele - Grembergen 54-76 Cabrita Zele- Melle 91-71 BBC Geywa Moerzeke - Laarne 36-69 AALST BILJARTKLUB DE HANDBAL- TORNOOI AALST INTERSCH0LEN- WEDSTRIJD Jeugdbasket - Prima vertoon Miniemen: Hemaco - Cabrita Zele 54-15 26- 29-3-74 - De Voorpost St.-Maarten^ ït sportkomltei h< j.) 1. St.-MaablS' Atheneum 3a BASKETBAL - EERSTE KLASSE Sunshine was vorige zaterdag al aan zijn derde coach in dit seizoen toe. Frank Van Parijs die pas vorige week Frans Verhulst in de voornoemde funktie opvolgde, kwetste zich op de vrijdag avondtraining zo erg aan de achillespees dat hij naar een zieken huis diende te worden overgebracht. Luc De Saedeleer oud spe ler van Okapi - kreeg nu de on dankbare opdracht te vervullen. Zijn maiden-match als coach is geen meevaller geworden. Aan vankelijk liep het nogal vlot bij Sunshine dat aan een 74 stand kwam. Toen moest Ste veniers optornen tegen Dilissen en kreeg nog slechts weinig respijt. Dit wordt voldoende on derstreept door het feit dat hij in de eerste speelhelft slechts aan zes schamele punten kwam. Niet alleen Steveniers faalde echter in de aanval. Ook de Amerikaan Eaton bleef beslist onder zijn mogelijkheden zodat Schorreel en Van de Keere het gewicht van de afwerking dan op de schouders kregen. Het was zeker niet moeilijk voor Kunze en Dilissen na een even wichtige beginperiode (1718) om een 4452 ruststand op het bord te zetten. De zoneverde diging die Aalst na de kamp wisseling opzette haalde niet veel uit. Het ontbrak inderdaad aan een doeltreffende afweer om Dilissen, Kunze (4 op 4) en Maes te beletten naar een 54 —70 voorsprong te stevenen. De wedstrijd was hierme ech ter niet afgelopen want Van Keer en Schorreel brachten de thuisploeg op gelijke hoogte. De spanning steeg dus in de slotminuten nog naar de top. Het bleek echter alras dat Sun shine zich in deze verbazing wekkende remonte vergal lo- peerd had. leper ging opnieuw in de afwerking domineren met alle gevolgen vandien voor de thuisploeg. De doelpunten Ea ton 115, Steveniers 616, Van Keer 312, Van den Broeck 40, Van de Keer 10 10, Schorreel 108, Van der Haegen 02. Nu zaterdag reist Sunshine naar de kust om Sun- air te bekampen. Het zal be slist uit een ander vaatje moe ten tappen om te Oostende voor een degelijke repliek te kunnen zorgen, laat staan te winnen. J.V.H. Aalst dat in de eerste speelhelft veruit de sterkste partij was moest in de slotminuten nog op de tenen staan om met klein verschil van een duchtig terugkomend Lyra te winnen. De topfiguur van de eerste speelhelft was ontegenspreke lijk de Aalsterse Amerikaan Al len die inzake verdediging en afwerking boven vriend en te genstander uittroonde. Hij orienteerde goed gesteund door zijn ploegmaats trouwens de wedstrijd in het voordeel van de thuisploeg. Het ging al direkt naar 168 en bezoekers die toch wel blijk gaven van een energieke inzet werden op een bepaald ogenblik op een achttienpunten achterstand ge dreven. Ze herleidden deze dank zij vooral Lavaroni, Ver metten en De Belser tot tien punten bij de rust 49—39. Na de kampwisseling kreeg men aanvankelijk de indruk dat Sun charm zijn opmars zou herbe ginnen en nu onder impuls van Michelet en een stugge verde diging van D. D'Herdt. Maar het werd uiteindelijk nog een span nend wedstrijdeinde. Mettertijd toen bleek dat de thuisploeg haar beste pijlen verschoten had gingen de gasten langs Vermetten en vooral langs de Amerikaan Lavaroni aan de achterstand knagen, die op iets meer dan een minuut van het eindsignaal tot 9390 werd herleid. Aalst speelde dan langs Pottiez en Michelet die met af standsworpen zijn ploeg aan de winst had gehouden, op bal bezit en lokten een drietal fou ten uit, wat meteen de nodige tijdwinst opbracht. De doelpunten Bieseman 06; D. D'Herdt 66; Podevijn 0—2; De Schrijver 9—2; Michelet 9 —16; Pottiez 6—0; Allen 24— 8; I. D'Herdt 4—2. J.V.H. Op Sparta Schaarbeek, tot voor kort een der degradatiekandida ten, maar thuis voor alle ploegen te vrezen, heeft Panters de wet van de... snelste ondergaan. Inderdaad Panters, eerst in zone dan in manverdediging, slaag de ei niet in het ritme van de thuisploeg te breken, en uit de tegenaanvallen die de Brusselaars meestal in een meerderheids positie onder de ring brachten, lukte Sparta een lawine van doel punten die door Panters onvoldoende werd beantwoord. In aanval faalde De Block immers volledig. Wel was er een goede Van Den Broeck die flink met de jonge Moens kombineerde, zo dat ze onder hen beiden 20 punten lukten in de eerste helft. Toch werd er met 5434 stand gerust. Het was meteen duide lijk dat we naar de 100 punten gingen in de 2e helft. Zo gebeurde het dan ook. Pan ters ging zijn man-verdediging nu veel minder kordaat toepas sen. Daarbij kwam nog dat Bor- remans die wel enkele doelen lukte, maar dan ook veel te veel ging shotten, als spelverdeler tie diep in de aanval ging spe len, zodat Sparta nog meer ruimte kreeg voor de tegenaan val. De thuisploeg domineerde Panters nadrukkelijk zodat het 5 min. voor tijd vernederende 10153 cijfers werden. Toen De Block, naar het wedstrijdeinde toe, eindelijk zijn shot vond, kon Panters toch nog milderen. Vermeldenswaardig zijn vooral de heel vlotte kombinaties tus sen Moens - Van Den Broeck, voornamelijk in de 1e helft. Herssens mag op een degelijke spelverdeling terugzien. We noteren ook dat voor het eerst sedert heel lang 4 spe lers in de 10 punten staan Borremans, Van Den Broeck. De Block en Moens. Zondag speelt Panters zijn laat ste tnuismatch tegen Deurne. Zit er misschien toch nog eens een overwinning in PANTERS Colpin 6; De Block 14; Borremans 10; Moens 14; D'Hooghe4; De Smet, Herssens 4; Van Den Broeck 13; Florkin 2; Piron zoals steeds 0. Reserven Sparta - Panters 9365 Panters' reserven hadden hun thuiswedstrijd al tegen Sparta's tweede ploeg verloren, zodat we de uitslag maar logisch kun nen noemen. Toch zagen we een goede 1e helft van Florkin, een goede tweede van Borremans, PANTERS Borremans 25; Coe- ckelbergh, Moens 10; D'Hooghe 2, De Smet 4, Herssens 2; Van Den Broeck 8; Verhulst 4; Flor kin 10. Scholieren St.-Nik!aas - Panters 5447 Panters Verhulst 6; Moens 18, Stevens 8; Hermans 6; Coe- ckelbergh 7; De Cock 2. Kadetten St.-Niklase - Panters 4976 Panters Van Damme 13; Her mans 10; Bosteels 6; De Cock 23; Koek 7; Stevens 8; Hermans E 3; De Keersmaeker 4; Ber- tin 2. Miniemen Panters - Laarne 3550 Panters Verhulst M, 10; Van Bossche P., Esseldeurs 6; Wel- lekens 8; Aelbrecht, De Bleser 2; Van Bossche L., Franckaert. Pupillen Panters - Tissac II 2912 Panters De Bleser 4, Verstap pen M. 1; Verstappen G., Peel- man 8; De Decker P. 12; De Decker G. 2, Moens 2, Meers man. Programma week-end zat. 30 maart Pupillen en Miniemen naar Zei- zate. Vertrek 13 u. Kadetten en scholieren Pan ters - Zelzate 16 u. 30 en 15 u. zon. 31 maart 1e ploeg en reserven Panters - Deurne (met Amerikaan Foster) 11.15 u. en 9.45 u. De basketters van Osiris Aalstkampioen. Pas in de laatste tien minuten van een boeiende wedstrijd heeft kampioen Osiris aan de zege mogen denken. Tot dan toe was er immers met wisselende kansen gestreden, waarbij Babeco blijk gaf van een enorme inzet, tegen een dan toch technisch vaar diger thuisploeg. Het waren Van de Veere en Lombaerts, die niet alleen de gasten lang in koers hielden, maar Osiris van meet af aan in de achtervolging drongen. (18 —21). De thuisploeg die langs afstandsworpen van Van Key- meulen en Heyvaert, en met in leggers van Moyersoen repli- keerde, terwijl Dirk Elias een opvallend reboundoverwicht op bracht, kwam pas na 18 minu ten aan de winst 3837 om de rust met 42-39 te bereiken. Het werd 4439 en men dacht dat de Aalstenaars de beslissende kloof sloeg. Niets was minder waar, want Babeco bleef ver rassend toeslaan tot 5554. Toen sloop echter de vermoeid heid in de bezoekende rangen en H. Troch, Van Keymeulen en Heyvaert zetten 6354 op het scorebord, en meteen was de wedstrijd gespeeld. De doelpun ten De Brouwer Ö-2, De Smedt 21, H. Troch 410, Moyer soen 82, Van Keymeulen 12 14, Elias 44. G. Troch 41, Heyvaert 88. BAZEL 71 OSIRIS AALST 46 De wedstrijd van daags te vo ren tegen Babeco zat Osiris nog in de kuiten en dit kwam vooral tot uiting in de tweede speelhelft. Immers de eerste periode werd afgesloten met een 3332 stand en het was vooral H. Troch die de Aalste naars in koers hield. Na de rust vluchtte de thuisploeg van de Aalstenaars weg die nog slechts een veertien punten kwamen. Doelpunten H. Troch 18, G. Troch 2, Elias 8, Van Keymeulen 6, Heyvaert 9 en De Smedt 3. J.V.H. Het regionale derby was tot aan de rust bijzonder spannend, on danks de bezoekers doorlopend voorsprong hadden op het sco rebord bleef Blauw wit zich goed verdedigen. Grembergen zorgde er in de eerste helft nochtans voor dat de gevaar lijkste afwerker Van Malderen aan banden werd gelegd. Na 17 minuten had het duo Van Cau- wenbergh - De Clercq gezorgd voor een 1630 stand, maar Baert met insnijbewegingen en Van de Cauter zorgden er aan de rust (2732) voor dat de spanning ook in de tweede helft zou aanhouden. Onmiddel lijk na rusten stelde Grember gen de zaken op orde en wan neer nu ook Seghers de nodige punten aanbracht evolueerde de stand aan de 7e minuut naar 37—54. Eric Van Malderen was noch tans niet te houden, maar hij was de enige Blauwwitter die een korf kon scoren- maar hij toonde zich de beste afwerker van de wedstrijd. De spelers van John Caudron konden in het laatste wedstrijdgedeelte nog een ruime 20 punten zege bewerken. Technische uitslag BlauwwitBaert (54), De Win (00), Van de Cauter W. (4 2), Van Langenhove (20), Van Malderen (821), Van De Cau ter R. (80). Wauters, De Block. GREMBERGEN 00 Seghers (414), Mijs (62). Caudron (2—0), Van Keer G. (0—6), Van Cauwenbergh (1214), De Clercq (88). Franssens (00). BENO Noch promotie noch degradatie speelden een rol in deze wed strijd, doch beide ploegen aanzagen het als een prestigematch Melle wilde de thuisnederlaag van de heenronde goedmaken en Cabrita zou trachten het seizoen voor eigen supporters succesvol te besluiten. Na 7 minuten zag het er naar uit dat het een ge makkelijke thuiszege ging worden (126), maar de bezoekers kwamen goed terug en liepen zelfs uit tot 16—23 na 10 minuten. Cabrita bleef ruim 5 minuten zonder te scoren, maar men laat niet ongestraft afwerkers als De Loose en De Beule op de bank zitten. Wanneer Cuy- pers werd ingehaald kwam er opnieuw animo in de wedstrijd en aan de rust bleef de schade beperkt (3846). In de tweede stevende het thuisvijftal in een rush naar de leiding via G. Van Miegroet 5549 aan de 8e mi nuut. Melle kwam opnieuw ge lijk 5959 aan de 10e minuut. Met nog 10 minuten spel kwam De Beule in het spel en onmid dellijk begon hij te scoren en meteen was het Melle-liedje uit gezongen. Want ook Cuypers zette zijn stempel op het verder verloop van de match en De Loose sneed telkenmale gepast in de bezoekende verdediging om dan met assits zijn ploeg maats te laten scoren. Technische uitslag Coene (5 0), De Loose (82), Van Mie- groet G. (913), Van Miegroet W. (44), Cuypers (68), De- prez S. (6—6). De Beule (9—18). Michiels 00, Philips (02). Reserven Cabrita - Melle 53—50 Rust2423. Verbruggen 4 Van Lysebettens 4 Van Mie groet W., Goeman 10Goos- sens 6 Michiels 13 De Grae- ve 16. Kadetten Hemaco - Cabrita 8073 Rust 29—22. Van Driessche 6; Heirwegh 6; Van de Velde 12; Van Hassel F. 18; Van Mieghem 10; Van Has sel G. 18; Jacobs 3. Miniemen Hemaco - Cabrita 5415 Rust 267; D'hooghe T, Van Driessche 2; Vanderburgt, D'Hooghe I; Van Damme 1Ver- cauteren 6; Moens, D'hooghe, De Niel. VOORUITZICHTEN Zondag 31 maart speelt Cabrita als laatste wedstrijd van het seizoen de uitwedstrijd tegen Drongen. Re serven te 9.30 u. en 1e ploeg te 11.00 u. Zaterdag. 30 maart te 15 uur spelen de miniemen ook de laatste wedstrijd tegen Melsele in Sporthal De Zeven. BENO Voor de zoveelste maal dit sei zoen heeft Geywa een mooie uit gangspositie aan de rust en een goede eerst helf kapot gmaakt goede eerste helft kapot gemaakt in de tweede helft. Inderdaad moest kandidaat eerste-provincia- ler Laarne zich in het begin rep pen om Moerzeke, dat met een zieke Bertrand Coman was ge start, bij te houden. De stand evolueerde van 12-9 naar 20-15 in de zeventiende minuut. Dan kon den de bezoekers echter een 8-0 plaatsen en aan de rust konden ze aldus een minieme voorsprong bewerken (24-27). In de tweede helft dan was Moerzeke totaal onkennelijk, mede door het vol ledig falen van topscorer B, Col man die slechts 3ptn kon aante kenen over het verloop van de qanse wedstrijd. De stand evo lueerde van 43-29 naar 52-31 In de 11e minuut, en alle vervan gingen ten spijt kon Geywa het ti; r.let meer doen keren en moest een Zvvv.re 69-36 nederlaag fn- kasseren. Er rest thans nog één 'edstri'd te spelen en Moerzeke mag zich nog niet 100 veilig ""hten i.v.m dte degradatie In derdaad, Drongen is reeds ver oordeeld maar de mogelijkheid dat óf Temse óf Hansbeke zich nog op gelijke hoogte komen hijsen van Geywa bestaat, en vermits er 5 ploegen van tweede naar derde degraderen moet een testmatch worden gespeeld tus sen de twee tiende gerangscbik- ten van elke reeks. Zover zijn we echter helemaal nog nlt, en het is voldoende dat de laatste wedstrijd op Hansbeke wordt ge wonnen of dat Temse op ver plaatsing verliest om zeker te zijn van het behoud. Scoorders voor Moerzeke H. Ost 12. J Raemdonck 6, B, Colman 3 L. Claessens 6, F De Rechter 5. A. De Munck 2. W. 'Man Broeck 2. Voor Laarne P, De Smet 20, D. Temmerman 11. D. Raman 14, I ua Damme 22, N. De Wilde 2. Reserven Geywa Moerzeke 30 - Laarne 44. Q""prders voor 'Moerzeke De p-vcsecher 9, Ost 8, Westerllnck 3. D'Hondt 2, D'Haese 2, Van P-oeck 4. Van Riet 2, R.M. Uitslagen van de lenwedstrijden handbal, richt door het (boven de 16 H.R.I.T.O.4. A.S.K.(tot j.) 1Jozefinst,2. 3. Atheneum 4. zef 1. Koningprijskamp Lokaal E. Robberecht Lokerenbaan 81, Zele. 37 deelnemers 1Etlenne Roosenboom 2. W. Dossche 3. A. De Waele 4. Noël De Loose 5. B. De Meulenaere. StaandeHemaco kadetten. Zittend Cabrita Zele kadetten. Jochewoa-Aalst richt In menwerking met Bloso paaszondag 14 april een baltomool in voor ploegen, w.o. uit hand (Brasschaat), Spintive Arvsois' SchaeTbeek HC Fraineuse HC (Spa), Panthers (Moeskroen), HC cbewoa (Aalst), uit D.B.R. TV Sürth 05 eV. TV Mettemich 1886 eV. om 10 u. (schiftingen), 17 finales. Terrein instituut, Vrijheidsstraat Aalst. Staande Hemaco miniemen. ZittendCabrita Zele miniemen. terugbrachten tot een 50 stand. Van dit ogenblik af gil deze vriendschappelijke moeting gelijkgaand op in ei echte Hitchcock-stijl. Lanf beide kanten werd er hard v< dedigd en mooie korven gelul Op de 15 min. was de zelfs 5862 in het voordeel vi Cabrita. Maar de Cabrita-jo gens hadden zich zo ingez dat ze het initiatief moest<luri overlaten aan de Hemaco-jo gens. die, dank zij een betel fysieke conditie en spectaci® laire doelpunten van Semin< Dirk, de stand in hun voorde wisten te doen keren. Het was een mooie en genie^15 bare jeugdwedstrijd van twd ploegen die elkaar waard ware en waarin menig jeugdig tale te ontwaren was. Beide plo gen schijnen de goede weg hebben ingeslagen met hu jeugdpolitiek. Proficiat jongen doe zo voort Vermelden ook de goede leiding in dezl spannende jeugdwedstrijd vafrde de scheidsrechters Calbrecl ltd Isidoor en Van Winckel Benoi Dank hiervoor en De Cabrita-jongens liepen vlug uit tot 04, maar toen was hun kous af en begon het Hemaco-recital. Op de 15e min. noteerden we reeds 147, Het viel iedereen op dat de Hemaco-jongens technisch sterker waren. Bij de rust was de stand dan ook 267. Voor Cabrita hadden toen gescoord Vercauteren Et., D'Hooghe T. en Van Damme. In de tweede helft zagen we voor Hemaco, mooie in- lopers van Mare Meysman, een snelle Nijs Vincent en een talent rijke Pelicaen. Ook De Pauw Joris toonde zich vaak meester in de rebound en gaf blijk van reeds heel wat basketdoorzicht. Toch bleven de Cabrita-jongens zich volledig inzetten en toonden zich spor tieve verlizers van een sterkere ploeg. Kadetten HEMACO 80 CABRITA ZELE I 73 De vriendschappelijke onimoe- ting tussen de regionale kam- pioenenploeg van Cabrita Zele en de provinciale kadetten van Hemaco is uitgegroeid tot een uiterst spannende wedstrijd. Aanvankelijk zag het er zo niet naar uit, want de bal wilde er voor Cabrita niet in. Na 10 min. keken ze tegen een 140 aan. Maar toen begon Hemaco te falen in de aanval en Cabrita wist terug te komen, vooral langs Van Mieghem A., Van Hassel G. en Van Driessche R. Toch hield Hemaco stand dank zij korven van Van Cauter Filip, Van Nuffel Geert (sterke re- bounder) en De Mol Omer. Bij de rust was de stand 2922. Na de appelsientjes liep Hema co verder uit langs Fransaer Dirk en wezen de bordjes na 5 min. spel 41—30. Wie toen dacht dat de wedstrijd gespeeld was had het verkeerd voor. Ca brita pakte uit met een pres sing over heel het terrein en de Hemaco-jongens verloren hun vertrouwen en lieten zich van de wijs brengen. Het was toen dat Van Hassel F., Van De Velde E. en Heirwegh Cabrita

De Voorpost | 1974 | | pagina 26