SUKSES VOOR CHIRO JONGENS GREMBERGSE OUDEGEM DRIE DAGEN IN KARNAVALROES MEDELEVEN FLOR VAN DEN BERGHE HALFVASTENSTOET OOGSTTE DAVEREND SUKSES TE DENDERMONDE 30 - 29-3-74 - De Voorpost Zijn rieten zetel zal voor taan leeg staan. De zetel waarin Flor de jongste tijd zat en gemoedelijk praatte over alles en nog wat, maar liefst over voetbal. Over de prestaties van KAVD en de andere ploegen Gusta, Carine en Gilbert zullen hem missen. Wij ook. Wij die één van zijn talrijke vrienden waren. Tijd om van zijn bekenden afscheid te nemen heeft Flor niet gekregen het ging allemaal zo razendsnel 72 was Flor. Maar hij voelde zich veel jonger; precies omdat hij veel over de sport (en die wordt dan toch door de jeugd beoefend) praatte en meeleefde met de evene menten van zijn favorieten. Flor, we zullen u niet verge ten. En als we over de drem- pel stappen van het café in de buurt van het station van Grembergen, zullen we iemand missen. Een vriend die nooit terugkomt Cesar Zelden hebben wij meegemaakt dat een amateursto neel zulk een bijval kende als zaterdag jongstleden. Het waren de Chirojongens van Grembergen, al was het dan ook gemengd toneel, die met de klucht «Het laatste woord» de 350 aanwezigen van 't begin tot 't einde hebben doen gieren. Waren alle spelers in hun beste doen, dan was er toch één akteur die werkelijk boven de anderen uitstak. Kamiel D'Hooghe. Hoewel de laatste week geplaagd met griep wist hii op een manier, waarbij zelfs beroep- sakteurs zouden blozen, de zaal in vervoering te bren gen. Pros Van Laere in de rol van de knecht deed elke repetitie de verplaatsing van Pamel naar Grembergen (66 km.). Wie zou er zoveel voor over hebben? Voor Paul Van Laere, de oom van de korporaal, had regisseur Michael Fierens iets speciaals bedacht, door hem zelfs in de zaal te laten spelen, wat hij op een werkelijk fijne wijze deed. René Fierens, zowat de duivel doet al bij de Chirojongens speelde ta xichauffeur op de planken. Achter de schermen was hij voorzegger. Ge moet het maar kunnen. Is er naast deze spelers nog iemand die zeker dit stuk tot Het verhaal isg huwelijksmoraal. Flora en Max vormen een gelukkig pas getrouwd paartje. Niet lang echter. Een rustkuur van Flora, een eigenwijze schoonmoeder en Max die graag eens uitvliegt ende rest kan U zelf fantase ren. Deze klucht geschreven door Dat Oudegem, in de volksmond Hagem, een reputatie bezit als een gemeente waar nog geleefd wordt dan draagt Carnaval daar zeker zijn steentje aan toe. De zesde karnaval van Oudegem is een attraktie, niet alleen voor zijn eigen inwoners, maar ook voor de omliggende gemeenten. Tijdens het voorbije weekeinde heeft men dat beslist kunnen vaststellen. Reeds vanaf zaterdag werden de feestelijkheden ingezet met de opening van de kermisfoor door Keizer Etienne, Prins Theo I en het voltallige karna- valkomitee. Later op de avond had een receptie plaats op het gemeentehuis. Hier waren afge vaardigden van de Pieterman nen van Leuven, de Palingboe ren van Baasrode, de Lobbes van Mortsel, de Bolhoeden van Bonheiden alsook de mannen van Fienen en Wetteren. De prinsen van deze karnavalvere- nigingen werden bij deze gele genheid in de Orde van de Filosofen opgenomen. Burge meester Lambrecht overhan digde aan prins Theo 1 de sleutel van de gemeente. Deze sleutel mag de prins gebruiken op alle deuren waar hij oppast. Onder begeleiding van het trommelkorps trok men daarna stoetsgewijs naar de zaal Ikaros waar het prinsenbal kon begin nen. Hier overhandigde prins Theo 1 zijn orde aan zijn ere gasten. KARNAVALSTOET De hoofdbrok op het program ma was de cavalkade van zondagnamiddag. Het prachti ge weder had voor een zeer grote belangstelling gezorgd. Vooreerst was er een lange re- klamcstoet. Klokslag twee uur zette de karnavalstoet zich op de Hoek in beweging.met aan het hoofd een tiental ruiters van Appels gevolgd door de muziekmaatschappij «De Brandweer». Ook waren verder in de stoet het trommelkorps «Onze Hoop» en de muziek maatschappij «De Ware Bel gen.» Deze drie Oudegemse maatschappijen waren bij deze gelegenheid in prima konditie en zorgden voor de muzikale omlijsting. Het belangrijkst van de stoet waren wel de prachtige wagens van Oudegem en omliggende gemeenten. Als vreemdelingen waren er de Playboys van Dendermonde, de Heren van Zichem van Schoonaarde, de Serganten en de Slepschieters van Aalst, de Boeboelekes van Appels en Merijntje Gijsens Jeugd van Wichelen. Deze laatste groep was wel de beste uit deze reeks. Oudegem was echter ook zeer goed vertegenwoordigd. Naast de Gruwelijke Karnavalvam- pieren en de Bende van Car touche waren er verschillende uitstekende groepen. Er was de jeugdklub Move die met hun Groot OUD Dendermon- dEGEM de fusie van Dender monde met Oudegem naar voren bracht. De plaatselijke brandweer zorgde voor de echte Filosoof van Hagem. Vermel den we hier speciaal de verkie- zingsspeech van Titten voor de eretribune. De Mooie Molen van de Walvissers. die voor de zesde maal deelnamen, was het prachtig resultaat van vele uren werk. De Goede Oude Tijd had op vele plaatsen een sukses. Studentenklub Filoke had dit jaar voor echte zigeuners ge zorgd en de Scouts waren op heksenjacht. De mooiste wa gen. zowel wat de samenstelling als de idee betreft, was zeker de Arabie Oliesjeiks die hiermee een verdiende eerste plaats behaalden. Dr prinsenwagen omringd door de Oudegemse dansmariekes werd over de ganse omloop door een grote menigte uitbun dig toegejuicht. Naast prins Theo I en zijn hofmaarschalk hadden ook nog op de wagen plaatsgenomen, prins Arthur, de prins van de derde leeftijd, het kleine prinsje en het prin sesje. De stoet werd afgesloten door de wagen met keizer Etienne. Proficiat voor alle medewerkers aan de karnaval stoet van Oudegem. Het is eengroot sukses geweest over gans de lijn. UITSLAG 1. Arabie Oliesjeiks 166 p 2. Scouts 161 p 3. De Mooie Molen 159 p 4. Filosoof van Hagem 158 p 5. Groot Oud Denderm. 154 p 6. De Zigeuners 152 p 7. Merijntje Gijsens Jeugd en de Slepschieters 142 p 9. De Serganten 141 p 10. De Boeboelekes 139 p 11De Goede Oude Tijd 136 p 12. De Ronde van Oudegem 132 13. Bram Carnaval 14. De Zuipers 15. De Playboys 131 p 126 p 123 p M.V. N. Loven en A.N. Jonet is werkelijk geknipt voor ama teurstoneel, en de manier waa rop het werd gespeeld was enig. Het dekor dat dank zij onder pastoor J. Raemdonck, René Fierens en de spelers zelf was opengebouwd, was een ap plaus overwaard. Zelden werd hieraan zoveel aandacht ges chonken en sukses bleef dan ook niet uit. Driemaal per week en dit gedurende 2 méénden repeteren wierp uiteindelijk meer dan zijn vruchten af. Kamiel D'Hooghe in de rol van Oscar wist op praktisch per- fekte wijze de ware schoonpa pa uit te beelden. Schoonma ma mejuffer Regina Matthijs, die vroeger reeds in to neelkring Verbroedering speelde, liet op briljante wijze zien wat zij in haar marge heeft. Pittig detail is wel dat Regina de verloofde is van Kamiel D'Hooghe. Hetzelfde geldt voor Luc De Waele, die als laatstejaarsstudent in de rol van Max vriend zijn debuut maakte als toneelspeler en Ann Van Haute als Florence, ook voor 't eerst op de planken. Beiden werden echte meeval lers. Het is niet de eerste maal dat Jan De Brabander, ditmaal als Max, toneel speelt. Hij was samen met Pros Van Laere, Kamiel D'Hooghe, Regina Matthijs en Kamiel D'Hooghe een van de betere spelers zon der echter aan de kwaliteiten van René Fierens en Paul Van Laere in de kleine rollen te tor nen. integendeel. een sukses heeft gemaakt cj is het zeker Michael Fierej Hij is pas 22, speelde tonj van zijn 7 jaar en voerde^ voor het eerst de regie, hij prachtig in slaagde. Als toneelspeler een echte in het vak wist hij zijn onderv ding door te geven aan de S| Iers, wat door het publiek mi dan geapprecieerd werd dji een minutenlang applaus de voorstelling. Het 30-jarig jubileum van Don Bosco werd met dé voorstelling van «Het Laati Woord» op briljante wijze incj zet. Mare De Coninck zorgde vc uitstekend geluid en belicht» Het Haifvastenkomitee dat vorig jaar bij de aanstelling van Ludo I werd opgericht om de vooroorlogse halfvastenviering opnieuw in ere te herstellen zal zondag jl. bij de tweede uitgave van zijn halfvastenstoet zeker hebben geglunderd. Een warme lentezon en meerdere duizenden toeschouwers waren immers naar het vroe gere St.-Gillis-Dendermonde gekomen om de halfvastenvie ring mee te beleven. De orga nisatoren zelf mochten beslist een hoge borst opzetten, want hun stoet was inzake uitbouw, presentatie en ook timing een voorbeeld. Er kwam immers geen gebrui kelijke vertraging bij te pas en de indeling was derwijze ge beurd dat de toeschouwers aandachtig bleven tot de al lerlaatste groep was voorbij gekomen. De prinsenwagen van het Dendermonds karna- valkomitee en Miss Doncks- traat, Peggy Mangelschots, oogstten een reuze en ver diend sukses. Haar jonge, sportieve en vriendelijke ver schijning gaf kleur aan dit kar- navalesk gedoe, waarin wel enkele zeer goede voorstellin gen van bepaalde toestanden werden gebracht. Ook de jongste verkiezing van de Den- dermondse karnavalprins werd op treffende wijze geïllus treerd, terwijl Klaas Vaak, de Oliesjeiks uit Aalst en de Kozakken uit Moerzeke als gastverenigingen verdiend ap plaus kregen. Opvallend was dat de inrich ters ook het muzikaal gedeelte van hun stoet tot in de puntjes hadden verzorgd. Ambiorix uit Tongeren, De Eendracht uit Baasrode en Concordia et Docilitas uit Herdersem in hun kleurrijke uniformen vormden alvast attraktiepunten in deze geslaagde halfvastenviering, waarin de plaatselijke vereni gingen en buurtschappen ook hun beste beentje hebben voorgezet. Zonder overdrijven of chauvinistisch te zijn kan worden gezegd, dat de hal fvastenstoet een meevaller over de ganse lijn is geworden zodat kan worden gezegd dat deze aloude viering te Den dermonde (Sint-Gillis) volledig in ere werd hersteld. Wat het komitee met beperkte midde len wist te realiseren is een voudigweg prachtig te noemen en pleit alvast voor een grote organisatiezin en doorzettings vermogen.

De Voorpost | 1974 | | pagina 30