K.A.V.D. DENKT AAN DE TOEKOMST KABELTEEVEE AALST BEVOLKING KRIJGT INSPRAAK LEBBEKE GROENKOMITEE ORGANISEERT TEKENWEDSTRIJD 4 - 29-3-74 - De Voorpost Dit jaar worden door het Lebbeekse Groenkomitee, in sa menwerking met het Lebbeekse gemeentebestuur, natuur- beschermingsdagen ingericht. Deze zullen doorgaan op 23, 24, 25 en 26 mei en hebben tot doel de massa over de verregaande gevolgen van de milieuvervuiling te doen na denken. Via een tentoonstelling in de raadszaal van het Gemeente huis, zal het publiek nader kennis kunnen maken met de huidige toestand van ons leefmilieu. Tevens wordt een te kenwedstrijd ingericht waaraan alle Lebbeekse schoolkin deren kunnen deelnemen. De tekeningen van de laureaten zullen ook op deze ekspositie worden geplaatst. REGLEMENT 1. De wedstrijd richt zich tot alle schoollopende kinde ren van Lebbeke. De maksimum-leeftijd bedraagt 16 jaar. 2. Iedere tekening zal het tema «Laat ons de natuur be schermen» illustreren. 3. Iedere deelnemer mag slechts één tekening inzenden. De tekeningen dienen uitgevoerd te zijn op stevig te kenpapier, formaat 24 x 30 cm. Alleen gebruikelijk tekenmateriaal zal worden toegelaten (kleurpotloden, water- of plakkaatverf, viltpennen) met uitzondering van olieverf. 4. De werken dienen afgegeven te worden op het gemeentesekretariaat. 5. Iedere tekening dient op de keerzijde volgende inlich tingen in drukletters te vermelden: a. naam, voor naam en volledig adres van de deelnemer, b. geboor tedatum, c. naam van de school. 6. In geval van twijfel behoudt de jury zich het recht voor de deelnemers wier inzendingen geselekteerd werden, te onderwerpen aan een bijkomende proef om de au- tenticiteit van de tekening na te gaan. 7. De wedstrijd wordt gesloten op 30 april 1974. 8. De jury zal bestaan uit leden van de Lebbeekse kunst kring «Als ich can». 10. De tekeningen blijven eigendom van het groenkomitee dat erover zal beschikken voor niet-kommercieel ge bruik. 10. De resultaten van de wedstrijd zullen schriftelijk be kend gemaakt worden aan alle scholen. De deelnemers worden ingedeeld in drie leeftijds groepen: van 3 tot 6 jaar, van 7 tot 12 jaar, van 13 tot 16 jaar. De lijst der prijzen wordt op later datum medege deeld. 13. De uitreiking der prijzen zal geschieden op het ge meentehuis. VRP vervolg van blz.1 11 12 vervolg van blz.1 Het is onnodig die op het dak te laten staan daar ze er meer schade dan goed kan aanrich ten en daarom werd ook daar iets op bedacht. Het wegne men van die antennes zal trouwens onze gemeenten een veel mooier uitzicht geven. In ons land zijn er echter streken waar het onmogelijk is om kabels te leggen, wegens him geografisch ongunstige ligging, daar worden nog heel wat antennes verkocht. De maatschappij wil de antennes van deze mensen overnemen tegen prijzen die bepaald wor den naargelang de grootte en de waarde. Daarom, als men de aansluiting komt regelen, brengt men best ook de aan- koopfaktuur of een foto van de woning met antenne mee, zodat de mensen van de kabel weten hoeveel die voor som migen toch waardeloze anten ne kan worden geschat. Men heeft ons ook verwittigd dat er partikulieren zullen aan wezig zijn die onmiddellijk de antenne willen kopen, zodat men ze daar van de hand kan doen. Daarvoor echter zal men de antenne zelf moeten meebrengen, zodat de parti- kuliere koper een prijs kan bieden. LIJST DER GEMEENTEN Vergeten wij er niet aan toe te voegen dat ook de mensen die niet de eerste keer rea geerden op het aanbod om Niemand bleef echter blind voor het gebrek aan punch: de man met het zware schot, de op portunist die een halve kans tot een doelpunt om buigt, loopt er niet bij. Sco ren is nochtans een must. En precies omdat KAVD niet achter het net wil vis sen, is men reeds aan het speuren naar de «witte raaf». SCOUTS Met een transfer van vedet ten is miljoenen gemoeid. En in de Ros Beiaardstede blijft iedereen realist: hoger mik ken dan de financiële moge lijkheden het toelaten, zal onder geen enkel beding ge beuren. Wel staan er enkele namen op het boekje van de scouts. Uitgelekt is dat eerst gesproken werd over Johan De Vrindt. De Limburger die via Anderlecht en Eindhoven bij Club Brugge belandde, is na zijn steile terugkeer echter onbetaalbaar geworden. We vernamen eveneens dat gepraat werd met andere klubsl uit de hoogste nationa le afdeling, maar na rijp be raad is het KAVD-bestuur daar van afgestapt en is het blijkbaar heel dicht in de buurt gaan zoeken. Nu er voor SK Lebbeke toch geen kans op een plaatsje in Vierde Natio nale meer inzit, is men op het Konkelgoed bereid te on derhandelen over een trans- zich te laten bekabelen, nu nog steeds van de gelegenheid kunnen gebruik maken. Buggenhout en Baasrode van 8 tot 9 uur de hh. De Visscher en Grappe; Dend er- monde en Oudegem van 9.30 tot 10.30 uur de hh. Stoep en Verfrancken, Grem- bergen, Zele en Moerzeke van 11 tot 12 uur de hh. Vervangen en Gelegen. Voor Overmere, Berlare en Uitber gen wordt zitting gehouden van 13 tot 14 uur door de hh. De Visscher, Grappe en Stoep, Schoonaarde, Gijze- gem en Oudegem krijgen tussen 14.30 en 15.30 uur de hh. Verfrancken, Vervangen en Gelegen op bezoek en Denderbelle en Wieze krijgen de laatste zitting van1* 16 tot 17 uur verzorgd door de hh. Verfrancken en Grappe. Wij zijn van mening dat de bevolking in haar eigen voor deel een gul antwoord zal geven aan deze oproep van de maatschappij. vervolg van blz.1 MEDEWERKING men waarmee de bevolking drukken wij dan ook vol- BEVOLKING dagelijks in de stad gekon- gaarne de in te vullen bon fronteerd wordt, niet op te af, die voor deze eerste in- Naast de medewerking van sommen. Maandelijks, spraakvergadering zal aan- de pers om dit initiatief de steeds de eerste maandag gewend worden bij de be- nodige ruchtbaarheid te ge- zal het hogervernoemd spreking der diverse pro ven, wordt inzonderheid de paneel zitting houden in de blemen en klachten, médewerking van de bevol- raadszaal van het stadhuis De bevolking wordt ge king gevraagd. Inderdaad, om 11 u. in de morgen. vraagd deze bon om 11 u. iedereen krijgt de kans, ie- Opdat alles voor de eerste maandagmorgen a.s. even dereen kan aan bod komen maal, maandag a.s. een voor de vergadering af te met zijn specifieke proble- vlot verloop zou kennen en geven aan de h. Van der men, gaande van niet toe- om een overrompeling te Perren in de raadszaal gestane subsidies tot be- vermijden, verzocht het (trouwzaal) van het stad- lastingsontheffing, om het stadsbestuur om medewer- huis. Nadien zal het paneel ganse gamma van proble- king van de pers. Hieronder burgemeester De Bisschop, oud-minister Moyersoen, ler uitknippen stadssekretaris Willems en Deze bon afgeven voor de informatie-zitting van maandag dfveTsTklacme'n^derzoï as- ken. Vanzelfsprekend hangt van deze eerste vergadering veel af. 20 hef mocht blij- Volledig ADRES: ken da, de Aa|stenaars maandag goed gevolg ge- (eventueel, namens welke vereniging):ven aan deze inspraak.m0. gelijkheid en heel wat Wenst volgend probleem behandeld te zienk|achten komen uiten dan zal dit systeem van direkt kontakt met de bevolking stevig uitgebouwd worden. Malkontente Aalstenaars ?n eenieder met veel ver- zuchtingen geven rendez vous maandag a.s. om 11 uur in het Aalsterse stad- huis, raadszaal. fer van Marc Van der Jeught. Deze puncher staat momen teel nog onder kontrakt, zodat de «verhuis» niet zonder slag of stoot kan gebeuren. Hoe ook: Van Der Jeught heeft van zijn bestuur de toe lating gekregen om op het Grembergs stadion te proefs- tomen. KAVD, dat voor alle kompartimenten degelijke doublures zoekt, nam ook kontakt op met andere kandi- daten: Roland Van der Borght, wiens verbintenis met Eendracht Aalst per 30 juni vervalt, is er één van. De be gaafde doelman Christiaens, een talent dat gedurende twee seizoenen bij Jong Club Brugge akteerde nadat hij in Berlare zijn groot talent de monstreerde, is eveneens geïnviteerd. Dat Fernand Casteur, de 28-jarige zigeu ner uit de wijk Appels er ook bijloopt, heeft ons wel een beetje verrast. Desgevraagd antwoordde men ons in dat verband dat Casteur bezwaarlijk een jonge belofte kan genoemd worden. Men kent bovendien ook de gebreken van Fernando: hij mist wat demarrage, doch op een vierkante meter dribbelt hij gemakkelijk twee tegens tanders. Hij heeft bovendien een keihard afstandsschot. Casteur ziet een beetje op tegen de verplaatsingen naar Appelterre waarmee hij trou wens de jongste weken niet zo goed opschiet omdat hij al eens een training durft spijbe len. Als hij aangeworven wordt zou de Appelse elektriecien, evenals Van der Borght en Christiaens trou wens, wel kans maken in de kern opgenomen te worden, doch een vaste waarde voor het fanionteam ziet men in hem vooralsnog nog niet. TESTMATCH Volgende maandag te 19.30 uur worden de verschillende kandidaten aan een test on derworpen. Een experimen teel elftal waarin Christiaens, Van der Borght, Van der Jeught en Casteur zullen op treden samen met enkele fa- nionspelers van KAVD, speelt tegen het SC Lokeren van Jef Jurion, versterkt met Raf en Eddy Bellon. Dat ook de Bellon-brothers uit Bug genhout present zijn, heeft met een eventuele transfer naar de Wase fusieploeg te maken. Naast Club Brugge en VK Mechelen zijn de Loke raars immers sterk in de Bug- genhoutse UEFA- internationaal geïnteres seerd. BOND VAN GROTE EN VAN JONGE GEZINNEN v.z w. Gewest DENDERMONDE KLOKKEN AKTIE Zoals de voorgaande jaren heeft ook dit jaar in de Paastijd de "Klokkenaktie" van de Bond van Grote en van Jonge Gezinnen plaats in het gewest Dendermonde. Een aktie, die met veel entoesiasme op gang getrokken werd door de verantwoordelijken van de zegeldienst. Dit jaar nemen er volgende gemeenten (afdelingen) aan deel Zele, Overmere, Uitbergen, Grembergen, Baasrode, Buggenhout, Berlare, Wieze, Appels, Lebbeke, Hamme, Moerzeke, Schoonaarde, Oudegem en Dendermonde. 60.000 F PRIJZEN Dit jaar loopt de klokkenaktie van 1 tot 30 april. Gedurende deze periode krijgen de leden BGJG naast de gezinszegels ook nog loten bij aankoop in winkels waar gezinszegels gegeven worden. Maar er is meer naast de bijkomende loten worden tevens meer gezinszegels gegeven dan normaal sommige handelaars geven zelfs dubbele zegels tijdens deze periode. Het is duidelijk dat dit een welgekomen gelegenheid biedt aan onze gezinnen om op korte termijn heel wat gezinszegels bijeen te sparen, terwijl het anderszijds uiteraard zijn weerslag heeft op het omzet cijfer van de winkeliers die met de aktie meedoen. Naast een speciale tombola voor de winkeliers is er dan de tombola voor de leden. Dit jaar in ons gewest begiftigd met 60.000 fr. aan prijzen, prijzen verdeeld over 210 waarde bons, met een minimumbedrag van 250 fr. Bovendien werden er de nodige schikkingen getroffen om tot een verdeling van de prijzen te komen over het ganse gewest iemand met loten ontvangen in een kleine afdeling, heeft evenzeer de kans een of meerdere waardebons in de wacht te slepen. Wie wil weten welke handelaars juist allemaal meedoen kunnen we verwijzen naar de winkeliers die gewoonlijk gezinszegels geven. Bovendien kregen deze mensen voor deze aktie affiches ter beschikking. Let derhalve op deze affiches, indien U zou twijfelen, of indien U aankopen zou doen buiten uw eigen gemeente. De trekking is voorzien op 11 mei. De uitslagen worden meegedeeld via dit blad en ook langs de andere dagbladen. Uiteraard wordt ook elke plaatselijke secretaris (de dag zelf al) in het bezit gesteld van de lijst met de winnende nummers. De winnende loten kunnen nadien steeds omgewisseld worden bij de plaatselijke zegelafgevaardigde (veelal de secretaris van de afdeling), die richtlijnen gekregen hebben om de uitbetaling vlot te laten verlopen. Het is duidelijk dat vooral in deze periode onze leden die handelaars zullen bezoeken welke meedoen aan deze "klokkenaktie". KADERDAG Tijdens de laatste vergadering van het gewestbestuur werd het voorstel tot organiseren van een kaderdag definitief vastgelegd. Het tema van de kaderdag is DDS, de intercom munale die in ons gewest zich bezighoudt met de streek- planning. De datum werd bepaald op 18 mei en zou doorgang vinden te Zele. Nadere gegevens omtrent deze kaderdag volgen later. Aan de kaderleden en aan al wie interesse mocht hebben voor het onderwerp zouden we willen vragen deze datum nu reeds vrij te houden. Ook jonge gezinnon zijn uiteraard zeer welkom er wordt trouwens kinderoppas voorzien. AFDELINGSNIEUWS Zondag 31 maart te 15 uur houdt de afdeling BAASRODE zijn jaarlijkse Algemene Vergadering in zaal Scaldis. Zoals in het verleden geschiedt alles in de gezellige omstandigheden van een kopje koffie. GewestvoQrzitter Not. P. Roosens zal spreken over Bondswerking en Gezinspolitiek. Op initiatief van de jonge Gezinnen startte te BUGGENHOUT een danscursus voor echtparen. 44 mensen zijn aan de cursus begonnen. Nu echter kan niemand meer beginnen. Voor eventueel-gei'ntresseerden die niet meedoen geef uw naam reeds op voor de volgende cursus.

De Voorpost | 1974 | | pagina 4