DENDERMONDE 21 MAART 1974 MODESHOW BOUTIQUE MADAME M-PLUS De Voorpost - 23-3-74 - 7 Enorme belangstelling voor de unieke mode «happe ning», ingericht door Bou tique Madame en M-plus. In een dekor uit 1930 evo lueerden de mannequins, Nadine, Adinda, Janine, Nicole, Marisja, Eric en Noel met een onvoorstelba re vlotheid. De komende lentemode is ontegensprekelijk geken merkt door een supreme vrouwelijkheid. Een vrou welijkheid, die in de eerste plaats tot uiting komt in de zachte kleurschakeringen, teergroen, dieplichtend blauw, zacht zonnegeel en de warme perzikkleur. Geen strakke lijnen meer, maar zwierige, prettig om dragen kleding. De rokken zijn weer wijder en bedekken in de meeste gevallen de knie. De hoog ingezette mouwen reiken tot aan de ellebo gen. De modellen getuigen van een sobere elegantie, die de vrouw weer helemaal «vrouw» maakt. Een romantische mode wordt het, met landelijke jurkjes en leuke ensembles in gebloemde zijde of ka toen. Brede extravagante ceintuurs hebben blijkbaar afgedaan, voortaan een fijn ceintuurtje dat de taille goed markeert. De jasjes van de ensembles zijn ge- cintreerd, zodat het vrou welijk silhouet weer hele maal tot haar recht komt. De jasjes zijn iets langer en hebben doorgaans grote zakken met kleppen. Een pikante toets bij dit alles vormen de leuke bijpassen de hoeden, opgesmukt door een paar bloemetjes. Voor de regenkleding schijnt de trench-coat stand te houden. Soms ho ren er zelfs geassorteerde laarzen bij. In de vrijetijdskleding vie ren jeans en T-shirts hoog tij. Jeans wordt vaak gekombi- neerd met daim, wat een leuk effekt geeft. De avondjurken, in smette loos wit of stijlvol zwart, roepen weer die nostal gische, romantische sfeer op, met strikjes en kant, met pofmouwen en wijde halflange rokken. De herenmode blijft zoals steeds op de klassieke leest geschoeid. Dit jaar schijnt men het speciaal te zoeken in de kleurenkombi- naties. Opvallend wat dat betreft, was beslist het wijnrode vest met beige ga bardine broek. Het is een mode voor pittige mannen mét stijl en smaak. Zowel voor het spel, de school of een feestelijk avondje uit, zullen onze kinderen gekleed gaan als mini-mensjes naast de «groten». Dit hele sprankelende showgebeuren zal velen aangesproken hebbende jeugd omwille van de zwie rige, dynamische stijl er van, de ouderen, omdat deze mode duidelijk knip oogt naar hun eigen kinder tijd, toen zij konden opkij ken naar die knappe dames met hun prachtige jurken. En eens te meer is waar ge bleken dat er niets nieuws is onder de zon, dat van 1974 naar 1930 maar een klein sprongetje is, enkel de drempel van Boutique Madame of M-plus... Medegedeeld

De Voorpost | 1974 | | pagina 7