Streekpos Moerzeke Gijzegem Wieze Oudegem MEDELEVEN 4slba De Voorpost - 5-4-74 - 11 MAAND VAN DE KLEINKUNST. De jeugdraad van Wieze, gedistilleerd uit de verschillende bestaande juegdgroeperin- gen, en thans meer bepaald, een overkoe pelend organisme tussen Klub 71 Volt en de Chiro, startte zaterdag zijn eerste experi ment in het kader van de Maand van de Kleinkunst, die 4 onderscheiden initiatieven in reeksverband omvat. Het eerste bedrijf, een avond met de Kadullen, kende maar een geringe belangstelling. De organisato ren bleven daarom niet bij de pakken zit ten, en hopen op meer succes voor de vol gende Kleinkunst-avonden. Ze stellen daar om hun «anti-zetel-programma» voor Zaterdag 6 april te 20 u. komt Jan De Wil de, de kleinkunstenaar van het luisterlied naar de zaal Madeion aan de Schroverstr. Op die avond gaat men daar ook op zoek naar allerlei zangtalent. Volgende week op maandag 15 april brengt de groep Tamboe rijn een repertorium van commerciële schla gers. Hun optreden gaat gepaard met de tweede schifting van de Ontdek-de-Ster zangwedstrijd. Ten slotte grijpt op zaterdag 27 april in de Madeion het optreden plaats van Jef Van Uytsel, die voor het eerst een eigen groep leidt. Op die dag wordt ook de finale gehouden van de zang-talenten jacht. De Jeugdraad hoopt dat een minimum van ouders, en tevens de «volwassen» kulturele organisaties begrip zullen opbrengen voor hun actie in het kader van de Maand van de Kleinkunst, en een stevige delegatie zullen mandateren naar de Madelon. BURGERLIJKE STAND. Overlijden Vehent Leontine, 88 jaar, weduwe van Col- son Prosper, Hanaarden, 7. Huwelijksafkondiging: Huygens Marie Louise, stikster, en Hen- drickx Michel, beenhouwer-spekslager, van Aalst. GENEESKUNDIGE WACHTDIENST. Week van 7 april 1974. Voor Wieze, Baardegem, Meldert en Moor- sel Dr Podevyn, Statiestraat, 22, Moorsel Tel. C53-280.53. MARS DER OPTIMISTEN. Zondag 7 april organiseert Jeugdklub 71 Volt haar tweede Mars der Optimisten. Het gaat om een originele trip doorheen het natuurschoon van Wieze en het omliggen de. Start en aankomst hebben plaats aan zaal Madelon, Schroverstraat. Er zijn bij zondere prijzen voorzien voor de jongste en de oudste deelnemer, voor de verstge- komenen en voor de grootste groep. De tweede uitgave van deze optimistenwandel tocht, zal vermoedelijk, evenals vorig jaar te oordelen naar het aantal inschrijvingen een groot succes worden. K.W.B.-KAARTING. Zondag 7 april 1974 te 19 uur heeft de 5e K.W.B. kaarting plaats in de zaal Ikaros. Kaartliefhebbers, U wordt zeker verwacht. K.W.B.-PAASRECOLLECTIE. Op dinsdag 9 april te 20 uur heeft de jaar lijkse paasrecollectie plaats in de parochia le zaal. Het onderwerp van deze avond wordt «Bezinning over de rechtvaardigheid» in het kader van de kristelijke gemeenschap. Nie mand minder dan E.H. Van Hove, pastoor van Mespelare zal deze avond leiden. De ze voorbereiding tot het paasfeest wordt ingericht door de KWB in samenwerking met de KAV. TONEEL. Zondag 7 april te 19.30 uur in de parochia le zaal toneelavond ingericht door het Da- vidsfonds. De koninklijke aloude rederijkers kamers St. Barbara, Arbeid en Kunst van Aalst brengt het blijspel Huwelijksreis zon der man van Leo Lenz in regie van Jef Bettens van de Vlaamse Televisie. Muziekmaatschappij «De Brandweer». Op zondag 7 april te 16 u. houdt de vrou welijke vriendenkring van de muziekmaat schappij De Brandweer een gezellige koffie tafel in het lokaal van de fanfare. Overlijden Benedictus De Ridder, echtg. Maria Ver- meir, 14-3-1896, Stationsstraat, 86. M.V. VLAAMS VERBOND VAN GEPENSIONEER DEN. Afdeling Dendermonde - Grembergen. Opnieuw een reuze-opkomst op onze maan delijkse algemene vergadering op woensdag 27 maart jongstleden. De voorzitter geeft enkele voorbeschouwin gen betreffende het bijwonen van de fees telijkheden en vlaginhuldiging van onze zus tervereniging te Gent op zaterdag 18 mei e.k. Een planning wordt opgemaakt voor reizen naar Gent, Zele en Duitsland in de eerstvolgende maanden. Wie moeilijkheden heeft voor het invullen van belastingsaangiften kan bij het secreta riaat terecht waar we mogen rekenen op Dh. Smekens, Segers. Burghgrave van het V.U. arrondissementsbestuur. Voornoemden ko men eventueel alles thuis regelen. Na de administratieve memedelingen hou den de leden zich ten volle ontspannen- in een typisch breugheliaanse sfeer met een overvloed van geurige pensen, met koffie en melkbrood. Elke maand weet het be stuur de leden opnieuw te verrassen wat meteen het steeds toenemende aantal deel nemers verklaart. De volgende bijeenkomst werd gepland vr woensdag 24 april e.k. V.T.B. Zaterdag, 27 april, per autocar naar het Cirkus te Brussel. Het «Ballet van de XXe eeuw», o.l.v. M. Béjart, brengt oosterse bal letten Bhakti (Indie), Hi-Kyo (Japan) en uittreksels uit Golestan (Iran). Reissom (eer sterangsplaats plus autocar) 275 fr., stude renden 180 fr. Vertrek Gijzegem 19.10 u. Inschrijven voor 22 april. DIENSTBETOON. Vanaf dit jaar kunnen alle inwoners van Gijzegem gratis een beroep doen op het Centrum voor Dienstbetoon dat de V.U. mandatarisserf van Gijzegem zal ondersteu nen bij dit werk. Dit komitee heeft in elke branche experten. Telefoneer 203.76 en de heer Van der Haegen, financieel expert komt u helpen bij het invullen van uw be- lastingsbrief. PATRONAAT volledig vernieuwd I Onder impuls van onze onderpastoor werd een werkgroep gesticht die ervoor gezorgd hefet dat het patronaat voliedig werd ver nieuwd, dit werd met zoveel iiver en door zicht aangepakt dat E.H. Aeyels en zijn ploeg een juweeltje van een parochiehuis hebben ingericht. Financiële steun is ech ter nog steeds welkom daar nog verschil lende zaken moeten worden afbetaald. KARABIJNSCHUTTERS DE UIL. De maandelijkse schieting van de karabijn- schutters ging met sukses door in café de Uil. Onder grote belangstelling werden vol gende uitslagen genoteerd 1. Arts Gustaaf 154 - 2. Cammermans A- dolf 150 - 3. De Block César 146 - 4. De Grauwe Heli 143 - 5. Van Rossem Raymond 139 - 6. Wesemael Louis 110. Nieuwe leden zijn steeds welkom. Het schietgenot is verzekerd DAMESKOERS B.W.B. Op paasmaandag richt wielerklub de Uiltjes vrienden een dameskoers voor beroepsren- sters in. De afstand bedraagt 53 km, en dit over 12 ronden. Er wordt een massa volk verwacht daar onder de aangekondigde deelneemsters ook de wereldkampioene v. dit jaar Nicole Van den Broeck wordt ver wacht! Een stunt die zeker vele toeschou wers naar de Stationsstraat zal lokken. De start zal gegeven worden om 15 uur. BURGEMEESTERSBAL. Ten voordele van de verfraaiingswerken die aan de patronaat werden verricht en die een grote financiële inspanning hebben ge vergd wordt zaterdag 6 april in de paro chiezaal het jaarlijkse burgemeestersbal in gericht. Aanvang om 20 uur en inkomprijs 40 frank. Het is voor een goed doel, dus al le inwoners worden hartelijk uitgenodigd. DAVIDSFONDS GIJZEGEM. Zaterdag 6 april vertrekt om 18.30 uur aan de kerk een autobus die alle liefhebbers naar de B.R T. te Brussel zal voeren. Daar wordt een opera en belcantoconcert opge voerd met o m uitvoerders uit de Scala te Milaan Inschrijvingen a 70 frank bij de hr Visart, Mannaertweg. 4A. Leden van het Da- vidsfonds mogen mee voor 60 frank. A.B.V.V. Door het ABVV worden door haar gespe cialiseerd personeel speciale zitdagen in gericht voor het invullen van de belastings aangiften. Voor Gijzegem in café «Boer Maes», Steenweg op Aalst, woensdag 17 a- pril van 17 tot 18 30 u. PARADIJS VOOR WANDELAARS, VISSERS DORP BIJ UITSTEK. Met zijn 15 km. Scheldedijken biedt Moer zeke uiteraard heel wat wandelgenoegens langs de boorden van onze veel bezongen Schelde. Van Hamme Driegoten, langs de veerdiensten van Mariekerke, St. Amands en Baasrode tot Grembergen is het een lust om te wandelen. Ook hebben we bijna 20 km. binnendijken die meestal afgeboord zijn met hoge po pulieren zodat zij als het ware een dreef vormen. Een groot gedeelte hiervan is ook als wandelweg bewegwijzerd. Deze wandelpaden, samen met andere aan gelegde wegen brengen U tussen de wei den en akkerlanden van onze polders, af gewisseld met bossen en waterpartijen. Hier is het goed een dag te verpozen na de spaningen van de voorbije werkdagen. Ook visgelegenheid is er in overvloed. Niet alleen stelt de gemeente drie visputten ter beschikking, ook de oude Scheldearm «De Roggeman» is als visgelegenheid openge steld. In deze waplas van 6 ha. werden bij de duizenden vissen die er nog waren, 6.000 vangbare vissen gezet, (karper, voorn, lauw, baars, snoek). De Roggeman vormt een ideale visgelegenheid midden een ru- tige natuur. Met 750 fr. als maximumprijs en goed gelegen is vissen in Moerzeke ze ker een ideaal en goedkoop tijdverdrijf. Meer inlichtingen en dokumentatie op het secretariaat of telefonisch 052-476.30. Ook op het gemeentehuis komt men terecht tij dens de bureeluren. De VVV heet U bij voorbaat hartelijk wel kom. Uitslag pronostiekclub - Café Scheldeoord. Deze week 5 winnaars Udede Kazane - De Ridder Maurits - Van looy Jenny - Mijs Mare - De Man Freddy. De rangschikking Vooraan krijgt men De Cauwer Benjamin in gezelschap van De Man Freddy, samen met 95 p., doch zij wor den gevolgd door 4 leden met elk 93 p. Er dienen noch 2 zondagen gespeeld te wor den. RODE KRUIS-NIEUWS. Dit jaar hebben de 14-daagse van het R.K. plaats van 27-4 tot 13-5 onder het tema «RED EEN LEVEN MET JE BLOED». De in zet van dit werk is groots zowel op natio naal als op internationaal vlak. Daarom richt het Rode Kruis een dringende oproep tot al zijn leden en sympatisanten om een daadwerkelijke inspanning te leveren. De nood is groot - er moet veel hulp geboden worden. WEES GOED voor elkaar en geef iets van je zelf. Met uw bloed kun je anderen hel pen. Koop de vignetten en de andere ar tikelen die U door de propagandisten en de leden van het Jong Rode Kruis zullen aangeboden worden. Steun het R.K. - word lid. Hartelijke dank van het bestuur der plaatselijke afdeling. VISSERSNIEUWS. Op de Roggeman werden 6.000 vangbare vissen bijgezet. Met de duizenden die er nog waren zal het er zeker dit jaar een paradijs zijn voor onze vissers. Het vissei- zoen vangt aan op zaterdag 6 april a.s. en niet op 7 april zoals verkeerdelijk gemeld. Inlichtingen en visvergunningen bij W. La- get, Koningsplein 14 of op h$t gemeente huis tijdens de bureeluren. DUIVENSPORT. Maatschappij «De Eendracht» lokaal Van Haute. Uitslag van 31-3 uit Idegem met 61 duiven 1. Robert De Bruyne - 2. Jozef Col- man - 3. Amandus Claessens - 4. Theofiel De Maere - 5. Hugo Willaert. Zondag 7 april eerste grote prijsvlucht uit Quiévrain in het lokaal «De Verenigde Vrien den» bij Frans Ost, Dorp Er is 7.600 F gewaarborgd voor oude dui ven en jaarlingen waaronder 10 series te beginnen met 1.000 fr. Inkorving, zaterdag avond van 7 tot 10 uur. Los in de massa. in de schoot van de beweging - een werk waarmee Frans Aelbrecht begonnen is - be stond plots de mogelijkheid zelf aan ar beidskrachten te geraken. Z.E.H. Deken bleek akkoord de finantiele kant op zich te nemen met gevolg... twee maanden la ter lag er een gloednieuw terrein. De grote promotors Hubert Cornelis en Jac- ky Stassijns werden dan ook verdiend in de bloemetjes gezet. Een speciaal dankwoord had de Heer voor zitter ook nog voor de werkers van het eerste en het laatste uurFirmin Lenssens, Frans Aelbrecht, Leo De Wit, Emiel Rosseel, Rie Verhofstad en de twee voornoemde 'steunpilaren'. Tenslotte werd ook Z.E.H. Deken Van Ruys- kensvelde in de hulde betrokken. De man aan wie alles te danken is, ontving uit de handen van de Heer Verhaevert, een prach tige tinnen Ros Beiaardschotel, en dit uit naam van alle katholieke verenigingen die van het terrein zullen gebruik maken. Uit naam van het gemeentebestuur bracht schepen Wiemeersch de gelukwensen voor K.W.B. over. Hij wees erop dat het voor een stad moeilijk is aan de sportinfrastruktuur te voldoen. Dergelijke private initiatieven ver dienen dan ook een bijzondere vermelding. KWB heeft bewezen dat men met beperkte middelen en met veel idealisme heel wat kan bereiken. TORNOOI. De KWB ploegen van Dendermonde, Keur en Boonwijk leverden dan slag voor de eer ste grote prijs Amandus Schockaert. De kij kers kregen bijwijlen zeer hoogstaand vol leybal te zien. Een geslaagd tornooi waar van we hier de uitslagen toch even willen vermelden. Boonwijk - Keur 1-1 (16-14 en 11-15) KWB - Boonwijk 1-1 (13-15 en 15-11) KWB - Keur 0-2 (10-15 en 6-15) Finale Keur - Boonwijk 0-2 (1-15 en 7-15) MDD. [SLAAGDE HULDIGING DER NIEUWE TERREINEN. mocht doorknippen. IOMOTIE. ij vernemen dat de heer André Vancoppe- Denderbellestraat, Dendermonde, be- irderd werd tot de graad van reserve-ma- vior. Wij wensen hem van harte geluk met n(8ze promotie. IJ DE BRANDWEER. jdens de maand juni e.k. bereikt de heer p, van prominenten waren aanwezig ter -'"•ëlegenheid van de inzegening, inhuldiging ,a4r nieuwe K.W.B. volleyterreinen en het -•hiferste tornooi «Amand Schockaert» dat vo- chne week zaterdag plaatshad op de hovin- :hipn van het parochiaal Centrum Mariakring. chKEGENING. eet H Deken Van Ruyskensvelde dankte in 'g^n 'inzegeningsspeech' de leden der plaat- ilijke K.W.B. voor het genomen initiatief. Bt is een symbool, aldus Z.E.H. Deken, UX>r de goede onderlinge geest en ver- andhouding, de levenskracht en de stuw- acht van de katholieke ouderenbeweging. in speciaal woordje van lof was bestemd ►or de noeste werkers die op deze wijze n steen hebben bijgedragen tot de op- cei van de organisatie KWB-KAV. geestelijke leidsman sprak verder de ens uit dat het Parochiaal Centrum Maria- af< ing door het nieuwe sportplein een grote- rol en betekenis zouden verwerven en tn ontmoetingsplaats zou worden op basis _n gezonde sportbeoefening. R jdens een kort gebed zegende Z.E.H. De afen Van Ruyskensvelde het volleyplein in peaarna Burgemeester Cool, tot groot en- "ousiasme van de talrijke aanwezigen, het Van Driessche, Kapitein-dienstchef van Gewestelijke Stedelijke Vrijwillige Brand eer van Dendermonde als effektief lid de eftijdsgrens en vervoegt het veteranen- >rps. p 16 juni zullen er in samenwerking met !t stadsbestuur grote Centrum-Brandweer esten georganiseerd worden. Het inrichten in een dergelijke festiviteit vergt natuur- k veel geld. Gilften, hoe miniem ook wor- en in dank aanvaard en kunnen gestort orden op PR 9f7.60 van ASLK Dender- onde p/a Tas Joseph, Weggevoerdenstraat I, 9330 Dendermonde. De Brandweer twij- slt geen ogenblik aan uw genegenheid >or haar leden en rekent dus ook op uw ilde steun. V.P. arrondissement Dendermonde in 'e eststemming na verkiezingsoverwinning. e overwinning van de CVP arr. Dender- g onde heeft zich uiteindelijk gekonkreti- terd in een winst van 5,2%. Belangrijk ïarbij is dat kantonaal de grootste winst nsboekt werd in Wetteren. Het heroveren in de tweede parlementszetel ten nadele ni in de Volksunie door de h. René Uytten- lele van Wetteren werd bij alle CVP-le- èn met vreugde onthaald. 3 overwinningsgeest waait nu door de ar- ndissementele CVP-rangen. Op de laatste irgadering van het hoofdbestuur trok men er i konklusies uit de kiesstrijd. Unaniem 3rd aangenomen dat deze overwinning oest gevierd worden. Plaatselijk was de e(>ede uitslag reeds aanleiding tot het ge ntri van de overwinningsreceptie te Bug- inhout waar verleden vrijdag voor een tal- k opgekomen publiek de verkozenen in bloemetjes werden gezet, vrijdag 5 april viert Hamme feest en op april gaat dan te Zele in het Zeiehof een Dot arrondissementeel overwinningsbal oor Alle kandidaten, verkozen of niet, irden daar gevierd. Een arrondissemen teel komitee zorgt op dit ogenblik voor een J ganisatie geschoeid op dezelfde enthou- aste leest die de ganse kiescampagne van CVP in het arrondissement Dendermonde seft gekenmerkt. De kandidaat-gidsen die de kursus volgen van de Dendermondse V.V.V. in gesprek met de Appelse veerman Luc. (v) Te Dendermonde overleed op 28 maart de heer Louis Pouiliart, echtgenoot van mevr. Madeleine Dierick. Hij was 74 jaar oud en vooral bekend om zijn werk in verscheidene verenigingen. Hij was be stuurslid van verenigingen voor gehan- dikapten, gepensioneerden, enzomeer. Vooral bekend was hij om het werk dat hij verrichtte in de schoot van het Den- dermonds karnavalkomitee. De begrafenis had plaats op dinsdag 2 april in de Parochiale Kerk van St.-Jo- zef-Arbeider op het Keur. Wij bieden aan de familie onze blijken van mede leven aan. RCEL VERHOFSTADT IN PALET. 5 tot 18 april 1974 stelt Marcel Verhof- $dt zijn akwarellen en tekeningen tentoon de kunstgalerij Palet, Franz CouTtensstr. Dendermonde. Marcel Verhofstadt be lde in 1957 de staatsmedaille voor schil- •- en tekenkunst en werd toen reeds ge- (ekteerd op het salon van de provincie ibant. Hij is tevens leider van een schil- 's-, en tekenatelier in de akademie voor tone kunsten te St. Joost-ten-Node. Werd •der geselekteerd voor de Rik Wouters jjs in 1961, de Anto Carteprijs in 62, 66 i 68, de Campo prijs in 62 en 64, de Louis ""jtimidt prijs in 1962 en de Helene Jaquet ^js in 1962. Nam verder deel aan de inter ne fcjonale tentoonstelling Europese kunst- tefcilderijen in 63 en tekeningen in 64 - kreeg g vermelding in de prijs van Rome 64 en hijrd laureaat van de Louis Schmidt-prijs in Hield individuele tentoonstellingen in galerij Albert I te Brussel 67-69 en 73. irdere van zijn werken werden door de it aangekocht en maken deel uit van kuliere verzamelingen. Zijn werken kan thans te Dendermonde zien van 5 tot april alle dagen van 9 tot 20 uur. °'ERK VAN DE AKKER - SINT-GPILIS. «4t de Lente in het land is voor de leden "w'Jn het werk van den akker ook een nieu- nht aktiviteit losgekomen. Dit werd duide- ïv« geillustreerd op de jaarlijkse samen- keimst die plaats vond in het lokaal A. Pee- iaJts, waar Mevr. De Wolf zich als voorzit- over een masale opkomst der leden icht verheugen. Sekretaris Wim Van Ranst idelde vervolgens over het nationaal kon- is en over de betoelaging der volkstui- Film en een kwis brachten de leden >ast in een goede stemming. Ook de me- lelingen alsdat de afdeling een bezoek de Koninklijke serren zal brengen en onfn reis naar Parijs is gepland werd op en- isiaste wijze onthaald. Deze reizen zul- respectievelijk op 5 mei en 27 april lats vinden en de inschrijvingen worden lewacht bij Mevr, De Wolf, Hullekenstr., V.C. ROZENTUILEN. Na de inzegening en inhuldiging, had in lokaal Mariakring een receptie plaats. K.W.B. voorzitter, Herman Verhaevert, dank te in naam van K.W.B. Dendermonde, de aanwezigen voor hun blijken van sympathie. In een korte speech richtte hij zich tot pro minenten - waaronder Burgemeester Cool, de schepenen Hoornaert-Maes, Maes, Ley- baert en Wiemeersch, volksvertegenwoordi ger Jan Lenssens en de geestelijke over heid der parochie bemerkten - spelers en genodigden en verduidelijkte hij het waar om der aanleg van het nieuwe terrein. Dendermonde is een beetje stiefmoederlijk behandeld wat betreft sportterreinen, aldus de Heer Verhaevert. Hoewel er de laatste jaren een duidelijk stijgende trend is waar te nemen is het toch nog vrij moeilijk voor liefhebbers aan kompetitiesport te doen. De beschikbare zalen en pleinen zijn niet steeds vrij en daar beginnen reeds de pro blemen. Nu K.W.B. deelneemt aan een ge westelijke K.W.B. kompetitie is dit terrein een dankbare, broodnodige, oplossing. De plannen om een eigen terrein aan te leggen bestaan reeds twee jaar maar inder tijd bleek dit finantieel onmogelijk te zijn. NCi men over talrijke jonge mensen beschikt Donderdag 28 maart had op het Dendermonds stadhuis de viering plaats van de h. Van de Velde, hootdcontroleur van de belastingen. Hij gaat nu van zijn verdiende rust genieten. De h. Didier Bourgois, voorheen politieagent te Gent werd benoemd tot adjunkt-politie- konimissaris te Dendermonde. Hij is geboren te Bassevelde in 1949. (v)

De Voorpost | 1974 | | pagina 11