Lebbeke Herdersem Baardegem I Schellebelle Denderbelle Baasrode TEKENWEDSTRIJD. In het kader van de aktiviteiten rond de tentoonstelling «Beeldende Vorming» in de Rijksmiddelbareschool te Lebbeke. ging er een wedstrijd in vrij tekenen door, voor kin deren van 6 tot 12 jaar. Hoewel de weermaker het een beetje liet afweten, beleefden de 97 deelnemertjes en de talrijke belangstellenden een boeiende namiddag. Hier volgen de namen van de laureaten van elke reeks Eerste graad Gertrude Van Langenhove - Kris Van Damme. Tweede graad Mia De Geest (Ereplakket Gemeentebestuur) Stefaan Heuvinck. Derde graad Machteld Heyvaert (Erepla- ket) Frieda Ra.es. Middelbare afdeling Anita De Saeger - Frankie Uyttersprot - Luc Maes. TOMBOLA. Op zaterdag 30 maart ging in de lokalen van de RMS de openbare trekking door van de tombola, ingericht door de Bond ter Verdediging van het Officieel Onderwijs te Lebeke, ten voordele van het Boekenfonds en de sociale werken. BILJARTTORNOOI TE LEBBEKE. Op 7 april wordt in het lokaal van Cen trum Lebbeke de finale betwist (karambol) in het tornooi van Centrum Lebbeke tussen deze klub en Belgica Dendermonde, dit te 20 uur. Dit tornooi werd georganiseerd als eerste in de reeks om de andere klubs uit de streek wakker te maken voor deze sport. De halve finales in klubverband werden ge wonnen door Sylvain De Vriendt van Cen trum Lebbeke. De Lebbeekse biljartklub hoopt langs de ze weg ook de aantrekkingskracht te lok ken voor deze sport. ZANDMANNEKENS, kampioen in Lebbeeks Tapbiljartverbond. Het kampioenschap voor de Lebbeekse tap- biljarters is achter de rug. Dit jaar werden de Zandmannekens (ook verleden seizoen kampioen voor de Zorro's en de Ware Vrien den. Dit betekent niet dat er niet meer gebil jart wordt. Op vrijdag 5 april start immers het kampioenschap van het LTVB. Om 20 uur gaan de schiftingen door bij Martin Van den Broeck, Pastoor Dë Buckplaats. De lidkaart van het LTBV zal verplicht zijn. Iedere club is vrij wat betreft het aantal inschrijvingen. De inleg bedraagt'40 fr. per inschrijving (3 x 100 fr.). Men mag driemaal inschrijven maar men is niet verplicht. Op zaterdag 6 april gaan de volgende schif tingen door om 16 uur terwijl de finale zal plaats hebben op zondag 7 april te 15 uur. DUIVENVLUCHT. Voor 7 april is er een duivenvlucht voorzien uit Quiévrain bij Heirbaut J. (bond Verbroe dering Lebbeke). Inkorvingen dienen te ge beuren de zaterdag in de Lange Minnestr. Liefhebbersvoetbal FC ATOOM 2 - EENDRACHT LEBBEKE 2 De in theorie sterkste ploeg heeft in deze wedstrijd tot in de laatste minuten moeten vechten om een gelijkspel af te dwingen. Van in de eerste minuut al lieten beide ploegen zien waarvoor ze op het veld ston den, en toonden zich beiden zeer gevaar lijk. De gastheren, rapper bij de bal konden rond het halfuur openen en bleven tot aan de rust de gevaarlijkste. Na de pauze kregen we een heel ander spel- beeld en rond de 60' min stonden, na een prachtige aanval, de bordjes gelijk. Kort nadien weigerde de spelleider een geldig doelpunt aan de gasten, die hierdoor ge prikkeld bleven doordrukken. Na 75' kwam dan de beloning met een prachtgoal van V. Handenhove (1-2). Hierop brak een ge weldig eindoffensief van de thuisploeg los en opgelucht konden ze 5' voor inrukken de stand terug in evenwicht brengen. Al bij al een propagandawedstrijd voor lief- hebbersploegen. VDB. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Van Nieuwenhuyze Vanessa, d. v. Alfons en van Raeymakers Yvonne, Kapellestraat, 17. Popelier Ines, d. v. Heinz en van Berggrun Irene. KI. Gent, 16. De Waegeneer Nico, z. v. Guido en van Mortier Marie Jeanne, Ben. De Donderstraat 16. Van Biesen Gino, z. v. Gustaaf en van Ver- beiren Marleen, Lange Molenstraat 65A. Zijn de gemeente komen bewonen Van Ransbeeck Jan, Schuurkenstr. 1, kom. van Baardegem. Heireman Nicole en kinderen, Brusselsestw. 251, kom. van Dendermonde. Hebben de gemeente verlaten Holbrecht Linda, Baasrodestraat 91, naar Schaarbeek, Dichtersbinnenhof, 3. Vertongen Alice, Gr. Snijderstr. 68, naar Buggenhout. De Valck Franpois, Korte Minnestr. 35, naar Hekelgem. Van Der Jeught Remi, Vondelstr. 9, naar Antwerpen. Batselier Alfons, Kapellestraat, 66 naar Den dermonde. Overlijdens Cooreman Joanna. 79 jaar, wed. Tas Pe trus, Lange Minnestraat, 59. Segers Maria, 86 jaar, wed. Haems Louis, Lange Minnestraat 5. Van Malderen Victoria, 70 jaar, echtg. Del sin Petrus, Lindekenstraat 23. Veireman Emiel, 65 jaar, echtg. De Wit Jo sephine, Dendermondsesteenweg 99. Huwelijksafkondigingen Cooreman Franpois, ambtenaar, Laurierstr. 14 en Herssens Greta, bediende, Gasthuis straat, 72 Dendermonde. Pieters Luc, helper-handelaar, Bruselsestw. 63 en Van Biesen Rita, lederbewerkster, Serwoutstraat 8. Dendermonde. KAATSKLUB DE SPORTVRIENDEN. Treedt aan in Lagere I gewest Aalst en Den dermonde. Basisspelers Lissens John - Marcoen Mare - Marcoen Gerrit - Van Damme Hugo - Hut- sebaut Achiel (trainer en selektiehoofd) - Stalens Gerrit - Marcoen Bob - Van Mosse- velde Gaston - Michiels Mare - De Croock Mare. Huidig bestuurVoorzitterPerdaens Remi - OndervoorzitterDe Meyst René - Sekre- taris-penningmeesterVan Mulders Jacques - Leden Mej. Moens Valentine - Marcoen Henri - Hutsebaut Achiel - Saeys René - Janssens André. Lokaal 't Klubhuis, Kouterbaan, 32 Herder sem. Terrein: Middenweg (verbindingsweg tussen Grote Baan en Kouterbaan). OUDERKOMITEE KLOOSTERSCHOOL. Deze mensen hebben terug een prachtige en diep menselijke film kunnen op het scherm brengen. «Jody en het Hertejong». De kleinsten hadden natuurlijk meer vol doening met de film geprezenteerd door Jef Coppens over de laatste schoolfeesten. Al les samen een suksesrijke avond voor jong en oud - er was een talrijke opkomst van kinderen en ouders. NIEUWE TURNKLUB. Op 4 maart jl. startte een nieuwe turnklub te Herdersem. Enkel vrouwen zijn toegela ten. De nieuwe turnklub nam als naam «MUSI- CA» en haar lokaal is in ('t Klubhuis), waar wekelijks op maandagavond van 20.30 tot 21.30 u. goed geturnd wordt. Oud en jong is vertegenwoordigd. De klub telt reeds 30 leden. De oefeningen worden gegeven door de heer Marcoen Gerrit. De voorzitster-pen ningmeesteres is mevrouw Denise Arts-Van den Bremt en de secretaresse is mevr. Mar- cella De Meyst-Coen. De turnklub «Musica» heeft de wind in de zeilen. KAATSKLUB «DE SPORTVRIENDEN». Op vrijdag 29 maart had in hun lokaal 't Klubhuis het jaarlijks feestmaal plaats van de plaatselijke kaatsklub «De Sport vrienden». 56 leden hadden er aan gehou den gezellig samen aan de dis te zitten. Onder de aanwezigen waren de heer Bur gemeester Muylaert en verschillende ge meenteraadsleden De voorzitter hield een openingswoord waarin hij alle aanwezigen bedankte voor hun opkomst en sympatie voor de kaats- sport. Hij stelde de ploeg voor, alsook de nieuwe aanwinst, John Lissens uit Wieze. De reporter van De Voorpost legde dit al les vast op de gevoelige plaat. De voorzitter deed een oproep tot de sup porters om talrijk de thuiswedstrijden bij te wonen en de spelers aan te moedigen die hopelijk een beter figuur zullen slaan dit jaar. Na het smakelijk eten volgde er nog een tombola die de kas wat spijsde. Alles werd besloten met een gezellig sa menzijn met muziek en dans. Het zangkoor het Oude Hotse Botse is gewonnen en geboren in de Achterstraat, nu Alfons De Cockstraat. en is ter gelegenheid van de honderdste verjaardag van Mevr. Coene-Roelandt op 26 juli I960 herboren. De 34 aanwezige leden op de repetitie zijn in elk geval niet uit de toon gevallen (jm) De Herdersemse kaatsers namen het er vrijdag jl. langs de vrolijke kant. Een diner moest het komende seizoen stimuleren, (jm) BELOTTING. Café Bolspel - Boskant. Zaterdag 6 april om 20 uur - Grote Belot- wedstrijd - 750 fr. vooruit. Deze wedstrijd is buiten de jaarlijkse klassementwedstrijd. De eindstand van het speelseizoen 1973-74 van de belottersklub de Boskanters ziet er als volgt uit 1. Jacobs Theo 18140 - 2. Schuddinck Gil bert 18109 - 3. Van Cauter Frans 17944 - 4. De Meersman Paul 17937 - 5, Van de Velde Franpois 17814 - 6 De Meersman Hector 17493 - 7. De Meersman Patrick 17106 - 8. De Bondt Benoit 17087 - 9. Pots Josephine 17085 - 10. Van Holsbeeck Isi- door 17028. 0 Aan de wedstrijden namen 91 verschillen de deelnemers mee. Er waren 40 belotters die meer dan 12.000 punten behaalden. De bakschieting van zaterdag jl. naar een geit had zoveel sukses dat de inrichters dienden een schaap uit de stal te halen. De geit ging naar Callebaut G. uit Moorsel. Het schaap naar D'Haseleer Remi uit Aalst. Herdersemmenaren in 't vervolg beterl Hebben de gemeente verlaten Brunclair Frans, Eerdegemstraat, naar Den dermonde. De Boeck Maria, Kerkstraat naar Strombeek-Bever. Kwamen de gemeente bewonen Het gezin Diaz-Perez-De Wit, Kerkstraat, ko mende van Brussel. Het gezin Arijs-De Wae geneer, Hoogstraat, komende van Lebbe ke. Het gezin Pots-Bosschaert, Europastr., komende van Meldert. WIELRENNEN. Eindelijk de doorbraak van Oscar Dierickx! Onze jonge junior Oscar Dierickx eindig de verleden jaar regelmatig bij de eersten, tot een overwinning kwam het echter niet. Ook in de eerste wedstrijden van het nieu we seizoen was Oscar bij de uitblinkers. Verleden zondag was het de grote dag voor de Baardegemse junior die de klassieke ronde van Vlaanderen voor juniores op zijn naam schreef. Er waren 94 vertrekkers, waaronder de eli te van het junioreskorps, o.a. de Belgische kampioen Dehaes. ledereen moest eraan ge loven. De ganse wedstrijd was Oscar in de voorste gelederen te bespeuren en in de eindspurt, die hijzelf van ver had ingezet, hield hij al zijn medevluchters achter zich. Onze hartelijke gelukwensen voor vader Henri die wellicht de schoonste dag van zijn leven beleefde en proficiat aan Oscar, doe zo voort V.J. BAARDEGEM. V.J. II behaalde een schitterende zege te gen een tegenstrever die in voorgaande ontmoetingen moeilijk overwonnen werd. Serskamp werd met een veelzeggende 6-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. Het moreel van onze spelers staat op zenit. Volgende zondag gaat het om de titel. Voor de reis naar Hansbeke wordt een bus ingelegd. Men kan inschrijven in de zaal Ons Huis of bij de bestuursleden. Vertrek te 13 uur aan de zaal Ons Huis. VOETBAL. V.J. speelde een wedstrijd tegen de bak kerij Schepdaal en het werd een klinken de 4-1 overwinning. Het was een zeer spor tieve wedstrijd en een verdiende overwin ning voor onze jongens. Zaterdag aanstaande te 15 uur speelt de jeugdploeg thuis tegen Onkerzele. Met Pa sen spelen V.J. I en V.J. II tegen Engelse elftallen. APRILGRAP. Er werd een bericht verspreid als zou men verleden maandag (1 april) vanaf 10 uur op het gemeentehuis een demonstratie kun nen bijwonen van de kabeltelevisie. 9 pro gramma's in kleur. Naar men ons melde hebben weinig of geen mensen zich aan geboden om deze demonstratie bij te wo nen. Spijtig, volgende keer beter VOETBALKLUB PATRO HERDERSEM. Niettegenstaande de zware nederlaag van Patro II tegen Hansbeke (1-5) dansen de spelers op hun eerste T-Dansant op zon dag 7 april om 16 uur in het parochiaal cen trum dit met studio Proba en d.j. Jack Flash - inkom 30 fr. DE KAPELLEVRIENDEN. 3261 3546 4020 2612 3899 3151 4221 2227 321 1470 4305 3512 4281 1996 1010 4345 3965 3308 1904 3556 1367 4433 4233 4235 2650 2235 4282 4373 1814 4121 3849 3220 2083 1821 4447 4343 2545 2538 2733 1913 Reserven 1162. De prijzen kunnen afgehaald worden bij Kamiel Rubbrecht," Kapel, 10 te Hedersem uiterlijk tot 30 april e.k. A.B.V.V. Door het ABW worden door haar gespe cialiseerd personeel zitdagen ingericht voor het invullen van belastingsaangiften. Voor Herdersem, café Rubbrecht, Kapelle- ommegang, donderdag 11 april van 17 tot 18.30 u. KRIJGT SCHELLEBELLE TOCH EEN SPORTCOMPLEX. Het programma van de jongste gemeente raadszitting te Schellebelle was eerder aan de zware kant. Het was voor de eerste maal sinds het begin van het jaar dat de raad samenkwam. Niettegenstaande dat werd er toch van bij het begin gekibbeld aangaan de de aanleg van een sportcomplex of lie ver het ontwerp ervan. Het was bouwmees ter Rousseau die aan de hand van enkele plans duidelijk maakte dat hier zowel een schoolcomplex, park, voetbalterrein en an dere sporttterreinen zijn voorzien. Bij de stemming over het ontwerp kregen we zeven ja stemmen en zes onthoudin gen. Eenparig werd echter de goedkeuring geacht aan het voorstel om de alleenstaan de bejaarden te ontslaan van de belasting op het ophalen van het huisvuil. Ook werd voorgesteld deze maatregel toe te passen op het verbruik van electriciteit. Dit geld echter enkel voor de alleenwonenden. Aan gaande de goedkeuring betreffende de ver beteringen openbare verlichting was de op positie het wel eens een bedrag toe te kennen van 71.144 fr. gemeen met Sers kamp doch zij vonden 616.275 fr. wel wat veel voor de verbetering van de verlichting op het Dorp, alsook 106.649 voor de ver lichting van de Kerk. Het schepencollege stelde eveneens voor om de premie voorhuwelijkssparen te ver hogen met 15 th. De heer De Backer vroeg zelfs 20 th. doch dit werd verworpen en het bleef bij 15 th. Naast het nazicht van enkele rekeningen en enkele punten van eerder administratieve aard werd tenslotte in geheime zitting het besluit van het sche pencollege voor de aanstelling van waarne mende onderwijzeressen, Linda Schepens ter vervanging van Juliana Schepens en Frie da De Wispelaere ter vervanging van mevr. Galland-Osselaere goedgekeurd. Ook werd mevr. Nadine Vlegels-Van Hoecke door de raad eenparig benoemd tot klerk op proef. TENTOONSTELLING «GRONDBELEID EN HUISVESTING» TE SCHELLEBELLE. Zoals het dit voorjaar in verschillende ge meenten gebeurd zal er ook te Schellebel le een tentoonstelling over het grondbeleid ingericht worden. De reden hiervoor is dat één van de nationale programmapunten van de Katholieke Werknemersbond erin bestaat de problemen dienaangaande van naderbij te bestuderen. De hele problematiek kan gesteld worden als volgtde oppervlakte waarover men kan beschikken is beperkt en daarop wil men steeds meer voorzieningen uitbouwen of realiseren, wat onvermijdelijk prioriteitsproblemen schept. Met deze tentoonstelling tracht men de toe stand en de problemen aanschouwelijk voor te stellen alsook de kritiek en de wensen van de organisatie kenbaar te maken. De tentoonstelling heeft plaats in het pa rochiehuis 't Veer te Schellebelle en krijgt de medewerking van het gemeentebestuur. PROGRAMMA Vrijdag 5 april 20 u. officiële opening met receptie. zaterdag 6 april - toegankelijk van 10 tot 12 en vanaf 14 uur. Om 20 ur informatie avond dor 1e schepen en afgevaardigde van eigen dak die zullen handelen over de plaatselijke toestand. zondag 7 april - toegankelijk van 10 tot 12 u en vanaf 14 u. Om 16, 17 en 18 uur voorstelling diamon tage «Leefmilieu op onze gemeente.» maandag 8 april - toegankelijk vanaf 18 u. 21 uur sluiting tentoonstelling. Tijdens de openingsuren zal men steeds kunnen beroep doen op iemand die de be zoekers zal wegwijs maken in de tentoon stelling. Verder zullen ook de gewenste inlichtingen te verkrijgen zijn aangaande de door «Eigen Dak» geplande woonwijk in de gemeente. NELEBOETIEK TE SCHELLEBELLE. Zoals voorgaande jaren wordt er op Pasen 14 april en op paasmaandag 15 april 1974 een grote NELEBOETIEK gehouden in hui- EKBC Osc ie m die rus it. Ze Fred entjei Petru Bf Jl slott nnen riek nt, B Pros imenl irus m zi Alfre het ;ht l istre> ns V Spa flare hur I g mi In nde tor lare hur I den Istrij t he e ee achtic ura [74 t crla. ION cafi Qu de en. s D nner Te Schellebelle aan het Eedgoed werden door vrijwilligers honderden boompjes geplant, (v) KUNSTTENTOONSTELLING. Op 6 en 7 april krijgt men de laatste kans een bezoek te brengen aan een tentoon stelling van 40 schilderwerken en 10 teke ningen van onze Denderbellenaar Frans BOURGEOIS. De toegang is vrij in het Gil denhuis. Zijn penseeltrekken scheppen on uitputtelijke mogelijkheden. Een hele doek beheersende een «Boerenspan op kouter» valt de bezoekers vooral in de smaak. De hellichte kleuren, de breed ruisende symfo nie van wit-geel-roos van «Lente te Den derbelle» krijgt evenveel beziens als «de kerk van Belle» waarin hij de natuurgetrou we weergave van Winter en Zomer selek- teert. Voorts kunt U bewonderen Brabants Land schap - Veldbloemen - Moeder en kind - Belle Sas - Kerk van Baardegem enz. Kortom een symmetrie van vormen, kleuren- massa's, schone vormelijkheid eigen aan een leraar en kunstschilder als Frans Bour geois Breng een bezoek aan deze tentoon stelling. QUIEVRAINBOND - DE REISDUIF. Uitslag 31-3-74 35 oude. 1 Jozef Heuvinck - 2. Valery Van Malderen - 3. Leon Van Hove - 4. Prosper Philips - 5. Jozef Boelens. GOLFBILJARTEN. SPORTVRIENDEN - VONDELVRIENDEN Van Damme P - De Kinder K. 1-1 V.D. Steen R - Arbijn P. 2-0 De Wilde B. - Philips P. 1-1 De Cock A - De Wolf E. 2-0 De Cock C - De Kinder F. 1-1 Loosen C. - Buggenhout F. 0-2 Langbeen K. - Dauwe P. 0-2 Leunis A. - Verniers L. 0-2 De Smit P. - Buggenhout J. 0-2 Steur K. - De Kinder W. 0-2 Einduitslag 7-13 BROEDERLIJK DELEN. De tweede omhaling wordt van huis tot huis gehouden. Men zal overal een omslag afgeven of in de brievenbus stoppen en vol gende week terug afhalen. Op die manier krijgt iedereen de kans mee te werken aan dit edel werk. Vergeten we dus niet dat de mensen die spontaan rond gaan geen bedelaars zijn. De eerste om haling in de kerk bracht 16.590 F op, zodat thans zeker 24.000 F verwacht wordt, re kening houdend met de goede wil van al leman. OPEN ATELIER. Schellebelle heeft op gebied van kunst steeds aan belangstelling genoten. Naast de verschillende manifestaties die er reeds gehouden zijn, beschikken we ook over een schaar van kunstenaars. Iemand die in deze rij een belangrijke plaats inneemt is Paul De Leenheer, Bellekouter- laan 20 te Schellebelle. Deze artiest houdt op zaterdag 6 april tot en met zondag 21 april 1974 een OPEN ATELIER. Geïnteresseerden worden vriendelijk uitge nodigd zijn schilder- en tekenwerk te gaan bekijken Het atelier is open van 14 tot 18 u. en zondags ook van 10 tot 12 uur. ze Nele, Hekkergemstraat 3 te Schellebelle. Amateurs van zuiver handwerk kunnen dit hier bewonderen en kopen. Potaardewerk dor beeldhouwer De Lust uit Heusden Kunstfoto's door fotograaf Mi chel Baeyens: Speciaal voor de gidsengroep Nele ontworpen beeldjes door de slotzus ters Theresianen uit St. Niklaas. Poppen en speelgoed, door de moeders vervaardigd Kaarsen, door de gidsen gegoten. U ziet een zeer ruime en wondermooie keu- -e ledereen wordt op de Neleboetiek vrien delijk uitgenodigd en ten stelligste ver wacht. DOORLICHTING. De nationale dienst voor Preventieve Ge neeskunde zal voor iedere inwoner van E- rembodegem een doorlichting geven om ernstige longziekten tijdig te voorkomen. Deze zal doorgaan van woensdag 16 tot en met vrijdag 19 april in de schoolrefter G. De Schepperstraat 1, telkens van 14.30 u. tot 17 u en van 17.30 u. tot 20 u. Het ge meentebestuur dringt erop aan dat ieder een zich zou aanbieden. Personen die in kontakt komen met voeding, landbouwers, winkeliers en anderen moeten hun attest aanvragen tijdens het onderzoek zelf. Huwelijken Donald Van Goethem, Groenstraat 67 en Magda De Coen van Aspelare Arthur Ver- eecken en Magda Van Lierde. Overlijden Marcel Speek (1907) Hogeweg 128. K.A.V. Vrijdag 5 april van 21 tot 22 u. zwemkur- sus in het zwembad van Asse. Vertrek met autocar te 20.30 u. K.W.B. - Terjoden Zaterdag 6 april te 20 u in de parochiale zaal (steenweg) Paasfeest met gezellig sa menzijn en eetmaal. LENTENACHTBAL. In Erembodegem wordt op zaterdag 6 a- pril het klassieke bal van de PVV-mandata- rissen Gilbert Bourlon en Gustaaf Eylen- bosch georganiseerd. Het heeft plaats in de zaal Liberaal Huis, Bruselbaan 155, en be gint om 22 u. Heet het Lentenachtbal en wordt muzikaal verzorgd door het show orkest Harry Smith. BEVOLKINGSCIJFER ACHTERUIT. Op 31 december 1973 telde Baasrode 6.560 inwoners. In vergelijking met 1972 betekent zulks een achteruitgang met 102 eenheden. Baasrode telt 5 km provinciewegen, 4 km buurtwegen van groot verkeer en 34 km kleine buurtwegen. Het aantal leerlingen op 1 oktober in de gemeentescholen ingeschre ven bedroeg 385, wat een aanwinst bete kent van 11 leerlingen in vergelijking met het jaar tevoren. Het gemeentepersoneel telt 20 leden in vast kader Aanslagvoet belastingen op het tewerkge steld personeel in fr. per personeelslid 100 voor de werklieden en 200 voor de bedienden. Aanslagvoet belastingen op drijfkracht in fr. per kW 250. Aanslagvoet onroerende voorheffing in op centiemen 1.000 Waarde van één opcentiem onroerende voorheffing in fr. 5.680. Aanslagvoet personenbelasting in procent Waarde van één procent personenbelasting in fr. 617.860.

De Voorpost | 1974 | | pagina 12