Spanning stijgt GERED Forfait Nog een punt Belangrijke dag voor Jong Lede en Opstal Doelpuntenlawine Geel en rood Vier keer Coreman ONBEDREIGD TERJODEN SCHERPRECHTER Schotvaardige Van Keer Gouden punt BEVOBDEBIHfi Racing Wetteren-VC Jong Lede 2-1 SK Geraardsbergen- Sp. Buggenhout 0-3 le PROVINCIALE S.K. Aalst - Kemzeke 8-2 Standaard Gent-S.K. Lebbeke 5-2 74 VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 7 APRIL ^PROVINCIALE Nieuwerkerken-Terjoden 0-2 Baasrode - Geraardsbergen 4-2 Serskamp- St. Wetteren 0-0 Bedenkelijk Sparta Appels 2 Denderleeuw 1 ^PROVINCIALE 0. Erpe-Doggen 0-2 4® Haasdonk-Robur 1-3 S.K. Erembodegem-W. Moorsel 0-6 S.K. Grembergen-S.K. Lokeren 4-1 Terwijl een beetje overal de interesse daalt... 22 Wie vorige zondag op de definitieve redding gerekend had, kwam bedrogen uit. Lede bleef beneden het normale peil. Behalve Hamme (gelijkspel), wonnen al de rechtstreekse konkurrenten van de groen-witten. Zelfs indien zondag gewonnen wordt tegen Gent, is het heel goed mogelijk dat de Leedse supporters de laatste speeldag zullen moeten afwachten om zekerheid te krij gen over het behoud in bevordering. Voor een massale opkomst nam Wetteren meteen het initiatief in handen en domineerde de bezoekers in alle onderdelen. Van Hoorde bracht de thuis ploeg rond het halfuur op voorsprong. Lede deed het na de herne ming heel wat beter. Vooral het Leedse middentrio speelde zich in de kijker. Het gelijk stellend doelpunt van Uvijn mocht dan ook verdiend ge noemd worden. Met nog goeie twintig minuten voor de boeg trokken de Ledenaars de ver dedigende kaart. Beide ploe gen konden echter de punten Met een daverende verrichting op het terrein van Geraards bergen heeft Sparta Buggen hout zijn behoud in eerste provinciale weten te verzeke ren. Zowel in verdediging als in de aanval draaide het rond. De grote verdienste van de Buggenhoutse aanval ligt in het feit dat elke scorekans werd waargenomen. De Wilde opnieuw In zijn dagje had weinig nodig om het de thuis- defensie moeiljk te maken. Bij het eerste doelpunt was het evenwel Cauwerrbergs die aan de basis van de roos lag. Dit betekende meteen de start van een Buggenhouts offensief dat rond het halfuur met een tweede doelpunt zou beloond worden. Sam Coeck kanjerde een vrijschop op de rug van een speler en het leder kwam via deze laatste in de voeten van De Wilde terecht die niet aarzelde de Geraardsbergse portier voor de tweede maal het nakijken te geven. Sparta wist ook in de tweede helft de thuisploeg kakn op te van gen en zou een kwartier voor tijd na een prachtige aktie van Dré Tumeer die liefst drie verdedigers in de wind zette om dan Rochtus een doelpunt op de voet te schil deren. Meteen lagen de eind cijfers vast en die betekenden voor de jongens van trainer Huth tevens de zekerheid ook volgend seizoen in de hoogste provinciale afdeling te mogen uitkomen. Even verheugd als de zege is alvast het feit dat Tilley een schitterende verrichting bracht in het middenveld. V C. goed gebruiken. De zenuwen kwamen hun woordje meepra ten zodat er in de resterende minuten nog weinig genoegen te beleven viel aan het spek takel. Tegen de gang van het spel in kon Vereecken zijn ploeg op voorsprong schieten. Lede haalde nog het onderste uit de kan maar stuitte op 'n uitstekende Van Stichel. Meteen is de opdracht duide lijk voor de Ledenaarszon dag in ieder geval aan huis winnen tegen de Gentse rat ten. Is er, behalve Gullegem dat definitief veroordeeld is, één van de drie (Duffel, Aaiter, Hamme) die zondag puntenloos blijft, dan is de zaak voor me kaar. Winnen deze drie (wat niet onmogelijk is) dan zal er tot de laatste dag moeten ge knokt worden voor het behoud. Had iemand bij het seizoen- begin dat woord degradatie durven uitspreken, men zou eens de vinger naar het hoofd gebracht hebben „die vangt... met zo een ploeg Maar an dermaal is gebleken dat een trits grote namen niet volstaat om een rendabel geheel te vormen. De kwaliteit was er ze ker en vast" bij momenten, maar totnogtoe rekent men in voetbal nog altijd uitsluitend met punten. En die werden achteraan soms wat al te gul uitgedeeld. Want noteer dat, na Willebroek, Lede totnogtoe het hoogste aantal doelpunten scoorde. Zodus. In een wedstrijd die zeker niet bruiste van geestdrift en die al min of meer aan einde seizoen deed denken, heeft S.K. Aalst niet eens tot op de bodem van zijn krachten moeten gaan om een dergelijke cijferverhouding voor mekaar te krijgen. Het heeft vooral na de kampwisseling voor een doelpuntenlawine gezorgd waaraan L. Nevens in de 70e min. voor Janssens ingekomen - tenvolle zijn medewerking verleende. De wedstrijd die op een drafje liep was al na amper twintig minuten in het voordeel van de thuisploeg georiënteerd. In de 15e minuut miskeek de Kem- zekedoelman Oppeneer zich op een afstandschot van De Neef en amper vijf minuten later werd het 20 na een goede kombinatie door Van den Dun- gen opgezet en door Wellekens tot een fraai doelpunt omgebo gen. In de 25e werd het 21 dank zij een kopbal van Ongena die bij een hoekschop naar voor was gekomen. In de twee de periode nam de partij een verrassende wending. Aalst was toen ontegensprekelijk de meest agressieve ploeg doch dat de Kemzeke-verdediging zo zou ten onder gaan had nie mand kunnen vermoeden. Deze werd een paar keer in snelheid genomen, sloeg evenveel maal op hol zodat het voor de Aals- terse aanvalers 'n koud kuns tje was om tot voor haar gasten katastrofale cijfers te komen. Nevens (3), Van Royen, Welle kens en Van den Dungen vol trokken dit zware vonnis. J.V.H. Nu Lebbeke de kansen op promovering verloren heeft, denkt men dat alles mag gedaan worden. Voor de match tegen St. Gent lieten de twee kontraktspelers Delsin en Van der Jeught ver stek, zodat met een paar invallers moest geakteerd worden. De nederlaag tegen de laatstgerangschikte en dan nog met 52 cijfers is werkelijk schandalig te noemen. Men had deze cijfers nochtans niet verwacht. De thuisspelers speelden een fantastische wedstrijd alhoewel zij in de eerste speelhelft tech nisch onderlagen. Lebbeke kreeg een strafschop die werd omgezet door oefen- meester De Vlegelaer, dit aan de 20e minuut. Meteen voelde men zich in het S.K. kamp een beetje opgelucht. De vreugde was van korte duur, want nog voor de pauze kreeg doelman Murphy het warm. Na de rust kregen we een on kennelijk Lebbeke. Nadat Piens aan de 55e min. de bordjes in evenwicht bracht lukten de Wol- matjongens er toch in langs Meert voorsprong te nemen om nadien definitief de genadeslag te inkasseren. Met nog drie doelpunten, waarvoor geen en kel ekskuus is in te roepen, na derde het einde. Meteen is het liedje voor de Lebbekenaren definitief uit. De komende thuiswedstrijden met Buggenhout en Lovendegem kunnen misschien nog eens de massa lokken. Het komt er voor de Wolmatjongens op aan een goed eindklassement te be halen. een paar jongeren te testen met het oog op volgend seizoen. AVDS OVERMERE - Massemen Erondegem - GIJZEGEM Vlierzele - HERDERSEM ZANDST. APPELS - Eksaarde Sombeke - OPSTAL EENDR. ST.-GILLIS - EENDR. GREMBERGEN Verrebroek - HEIKANT-ZELE Vrasene - BOONWIJK EENDRACHT ZELE - Puurs EENDR. AALST - Roeselare KAVD - Deerlijk JONG LEDE - Racing Gent Petegem - SK AALST SK LEBBEKE - Lovendegem BUGGENHOUT - Eeklo TERJODEN - Olsa Borsbeke - BAASRODE Brakel - SPARTA APPELS St. Denderleeuw - SERSKAMP DOGGEN - Moerbeke Laarne - ROBUR SK GREMBERGEN - Waasmun ster SCHELLEBELLE - Lochristi De wedstrijd Nieuwerkerken-Terjoden waarvan men toch meen de dat deze tot een genietbaar kijkstuk had kunnen uitgroeien stond eerder in het teken van het seizoeneinde. Er vielen weinig vermeldenswaardige feiten te noteren en de doelpunten waren niet eens hoogtepunten. Bij de rust luidde de stand 00 en dit was zeker geen aanfluiting van de logika. Beide ploegen hadden zich weinig of geen doelkansen kunnen scheppen en de respektievelijke verdedigingen beheersten door gaans de situatie. Na de rust lukte Bruylandt het openingspunt en dit uit een /rij verwarde faze waarbij de bal steeds maar in het doelgebied bleef kaprioleren tot hij uiteindelijk het gaatje zag. Diezelfde speler zou dan even later met een toch iets meer klassiek doel punt de voorsprong verdubbelen. Al met al toch een verdiende zege van Terjoden. Resocub wordt nu scherprechter in het titel- debat. Het krijgt volgende zondag leider Olsa op bezoek en zal zich uiteraard vrij schrap zetten voor Terjoden dat reeds ande-e koplopers deed struikelen, wordt dit alleszins een kasstuk. J.V.H. Wanneer de Baasroodse FC- ers aan de rust met een 3-0 voorsprong naar de kleedka mers trokken twijfelde nie mand meer aan de goede af loop. Zonder een ophefma kende verrichting te brengen bouwden de Scheldezonen een blijkbaar geruststellende voorsprong op. Hierbij liep Eddy Van Keer met twee doel punten in de kijker. Baasrode speelde wel sterk in het mid denveld, waarin de bezoekers uit Geraardsbergen blijkbaar een organisator misten. Na Van Keer scoorde ook Wau- mans. De verrassing brachten Cle ment en co evenwel na de rust. In amper een kwartier tijd kwamen de bezoekers tot 3-2 terug en toen ontstond enige paniek in de lokale rangen. Gelukkig hield Dré Heyman het hoofd 'koel en wist doelman De Vroe met enkele geslaagde parades het vertrouwen te doen terugke ren. Eddy Van Keer zou im mers met zijn derde treffer een eindpunt plaatsen achter de ambities der bezoekers, zodat het laatste kwartier lou- Groots waren noch Serskamp noch Standaard Wetteren tij dens de jongste derby die op de Builaert betwist werd. Hardnekkig is de strijd nooit geweest en men had de In druk dat geen van belde teams nog In puntennood verkeerde. De Wetteraars hadden natuur lijk weinig te winnen of te verliezen, maar ze lieten zich toch niet goedschiks overrom pelen. Dat uiteindelijk een veelbetekenende 0-0 op het scorebord kwam. bleek een goede zaak voor Serskamp achtervolger Appels won wel tegen Denderleeuw doch heeft nog altijd een achterstand van twee puntengoed te maken. Iets wat geen lachertje bete kent op twee zondagen van het kompetitieslot. Als Een dracht zondag een puntje kan bemachtigen te Denderleeuw dan mag het zich als gered beschouwen, want iedereen verwacht dat Appels te Brakel in het zand bijt. ter formaliteit bleef voor de thuisploeg. De bezoekers, zonder groot te zijn, mogen op een flinke verrichting terug blikken. Ze misten evenwel iets wat aan overtuiging om bij de 3-2 stand het skore- bord verder te forceren. He* 'kan trouwens worden gezegd dat de thuisploeg wel werd gediend door de fantasietjes van de Geraardsbergse goa lie, al kon o.a. Magerman hier geen gebruik van maken. Of de overwinning voor FC Baasrode nog een promotie kans inhoud, is een ander paar mouwen. Zoals reeds heel dikwijls ge beurde, wierp keeper Romain Dierickx zich zondag nog maar eens op als een redder in de nood. Als Sparta het moest laten afweten en naar „Derde" zou degraderen, dan mag men de steen niet in Romains richting gooien. Ver schillende oorzaken liggen aan de basis van 'de mislukte kampagne van roodwit voor al het forfait van twee hoofd pionnen als Maurits Van Bo ven en Guido Van Limbergen kon niet geneutraliseerd wor den. Men heeft geroeid met de riemen waarover men be schikte en men moet zelfs de inzet en wilskracht van de meeste spelers bewonderen men deed wat men kon. Trai ner Flor Vereecken kon geen mirakelen doen met het po tentieel waarover hij beschikte en niettegenstaande de situa tie op twee zondagen van het einde bedenkelijk is, gelooft hij nog altijd in een mirakel Hij hoopt dat Sparta in extre mis nog over het hoofd van Serskamp wipt en zijn hachje redt. Tegen Denderleeuw speelde Sparta zonder de zieke Guy De Swaef een goede eerste time die uitmondde op een 1-0 voorsprong na een doel punt van Georgie Van den Hauwe in de 13e minuut. Na de koffie stelden de bezoekers gelijk en toen heeft roodwit met leeuwenmoed achter de winninggoal aangezeten. Een kwartier voor tijd slaagde Van Hauwe erin de thuiszege af te dwingen. De uitwedstrijd te Erpe is beslist geen meevaller geworden Doggen. Niet alleen werd verloren, maar de gelegenhe deelde de gele en rode kaarten aan de bezoekers nogal k uit. Het begon allemaal toen het ruimste deel van de wei er al op zat. Een partij die volop in het teken van einde se stond, en tot dan toe vrijwel rimpeloos verlopen was. Toen lukte Erpe zijn tweede doelpunt. Bij de spelfaze die deze tweede roos voorafging werd achterspeler Kempeneers gekwetst en bleef liggen, zodat Van Gijseghem praktisch onbe dreigd kon besluiten. Het hoeft nauwelijks betoogd dat Doggen fel protesteerde. Doelman Ver hulst deed het in wat krasse taal en werd de laan uitgezon den terwijl een woedende De Winter die door zijn ploegmaats in bedwang werd gehoudeJ gelijks tegen rood opkeefet viel ook nog een gele kafa beurt aan Kempeneers eijre Goethem waarbij deze !^e de zes strafpunten berei^ dus uiteraard ook voor eenf< dag zal geschorst worden! bilan van deze wedstrijjj nog een louter formaliteitL was dus zeker niet gunstig) Doggen. erre eren Bn V Na de overwinning van Robur op het terrein van een f jgltj aanklampend Haasdonk, moeten de 'Moerekenaars van tr<er ner Roger Pieters nu nog slechts één puntje halen yd' Laarne om kampioen te worden. Als Excelsior SteNiklla s het thuis tegen Beervelde laat afweten .iets wat een toj verrassing zou betekenen, mag men bij de kasteelhen een steek laten vallen... Zo ver is het vooralsnog niet Laarne heeft niets meer te winnen of te verliezen in c kampioenschap, maar zich zomaar gewonnen geven, zit zelfs voor een ploeg die geen ambities meer heeft, ni in. Normaliter knallen zondagnamiddag te kwart voor vijf champagnestoppen. Intussen 'heeft blauwwit het te H; donk niet op een schoteltje gekregen. Wel liep R' al na zeven minuten op voorsprong. De leiders moes- evenwel de 45ste minuut afwachten vooraleer een ruststellend tweede goaltje viel. Nadien kwam Haasi via een penaltj even teurg, maar Lelie zette de puntjes de i met een derde doelpunt een kwartier voor affluiten. W. Moorsel heeft een voortref felijke wedstrijd gespeeld en in iedere speelhelft drie doelpun ten gescoord. S.K., men kan het voldoende uit de cijferver houding afleiden was tot geen noemenswaardige repliek in staat, en bevindt zich in een vrij benarde situatie. Al onmid dellijk viel het op dat er een enorm verschil bestond tussen de spelopvatting van beide ploegen En vrij snel bestond er al geen twijfel meer dat de bezoekers baas in het maneu ver tot hoge cijfers zouden ko men. Hun spel had een frisse inslag en was volledig offensief ingesteld Vooral Cooreman kon men moeilijk aan banden leg gen. Hij scoorde trouwens vier doelpunten terwijl het hali zijn door Van Cauwenbergl insgelijks voor een i tatie zorgde, en Roelandt volledigd werd. In de speelhelft kon trainer B kaert tot de vervanging va Meyer door De Man en Steenhout door Van Goe overgaan. De stand luidde 04 Door deze afgetek zege is Wilskracht nu op g< hoogte van Winnik geklorr en de wedstrijd Winnik - wordt natuurlijk met span tegemoet gezien, temeer o Oranje in de loop van dit zoen al een paar verrass uitslagen inschreef. Een kwade klant heeft SK Grembergen aan het veroor deelde Lokeren niet gehad. Twee beloftevolle jongeren. Cassiman en Dirk Deferrere scoorden al vooraleer twintig minuten verstreken waren en na de citroentjes plaatsten Willy Buydts en verdediger De Bloeck de bezoekers nog voor zwaardere problemen. Een te- gentreffertje in de allerlaatste minuut gunde men de moedi ge bezoekers wel. Sportkring speelt nog tegen Waasmunster Veel belang heeft die wedstrijd niet. Men kan alleen over een prestige- strijd spreken. Als groenwit het zondag voor eigen fans haalt en die mogelijkheid zit er dik in, kan het Stekene, Waasmunster en zelfs Si| nog over het hoofd sprinl Een zesde plaats zou uitstekend eindresultaat kenen na een kompetitie Sportkring heel lang on stig was. Vooral een nie voordelig opgestelde kale heeft lang een vertel beeld van de intrinsieke gelijkheden van de neo de Provincialer weerspie^ Dat SK al na al nog op ereplaats finisht, verwoi niemand de ploeg schi wel geen toppen, maar tijdens de voorbije „kamj ne" door geen enkele ti stander overklast. Dat zelfs kandidaat kampioen bur ondervonden Het vet is van de soep. Voor de meeste clubs althans Eendracht Zele en naamgenoot Aalst hebben in deze kompetitie niets meer te winnen of te verliezen. Zele, al was het maar om op een ereplaats te finishen, doet er best aan het zwakke Puurs niet te onderschatten. Als iedereen zich een beetje inzet, en dat zal wei. moeten de bezoekers zondag in de Elststraat geklopt worden. Eendracht Aalst neemt het thuis tegen Roeselare op. We tippen op een vlotte thuiszege. Nog één enkel puntje heeft KAVD nodig om de champagne ie laten aanrukken. Oppassen is nochtans geboden de felle kemp hanen uit Deerlijk stuurden vorige week het fiere Willebroek puntenloos huistoe en komen niet als willige slachtoffers naar Grembergen. Op verplaatsing verliezen de Westvlamingen heel wat van hun onloochenbare kwaliteiten zodat we er echt brood in zien voor de poulains van trainer Bertels. JONG LEDE MOET tegen Ra cing Gent winnen, anders ko men de groenwitten in een uiterst reciare situatie terecht. Vergeet niet dat Tuyaerts en zijn maats nog slechts één puntje voorsprong hebben op Duffel en dat zowel Aalter als Hamme aan één overwinning genoeg hebben om een even tueel falend Lede in te lopen. Zeer gevaarlijk is de reis van SK Aalst naar Petegem. De Deinzenaars zijn defensief een beetje daar en bewezen zondag tegen Eeklo dat ze de besten 't vuur aan de schenen kunnen leggen. Blijft de scoremachine van Willy Bellons leerlingen ge smeerd lopen, dan wint Sport kring. Intussen blijft het uitkij ken naar wat Lovendegem te LEBBEKE vermag Marc Van der Jeught en zijn vrienden zijn hun supporters een klinkende revanche ver plicht na die miezerige presta tie bij rode lantaarn Standaard Gent. Nu koploper Lovendegem naar adem snakt, zou het ons piet verwonderen dat blauwwit "voor DE stunt van de dag in staat. Niet minder zwaar is de taak van SPARTA BUGGENHOUT Eeklo bekampen, ook al gebeurt dat in eigen stadion is geen lachertje. Als oefenmeester Huth zijn pionnen zo plaatst dat één puntje thuisblijft, is dat een resultaat van formaat. In Tweede Provinciale heeft het, veronderstellen we, nog weinig zin hoog op te lopen met de titelkansen van FC Baasrode We weten allemaal dat geel- blauw vooral door pech uit de top werd gehaald, en dat teo- retisch zowel Lokerse als Olsa nog kunnen voorbijgestevend worden, maar dan moet toch een klein mirakel gebeuren, Borsbeke ligt binnen het be reik van Heymans discipelen, zodat Baasrode minstens één punt rijker wordt. TERJODEN neemt het op tegen twee leiders. Het wordt voor de Olsa Nederbrakel, één van de oranjen harstikke moeilijk om uit die match iets te puren. Als SPARTA APPELS te Brakel niet wint, is het liedje zo goed als gezongen. De Brakelaars zijn gered en zouden wel eens aan het experimenteren kunnen slaan, wat in de kaart van rood wit kan spelen. SERSKAMP speelt eveneens een belangrijke ontmoeting. Standaard Dender leeuw heeft geen komplexen meer doch is thuis de besten waard. Eén punt zou de rozen- kwekers een hele stap in de goede richting helpen Laarne moet het weer van hoe- ravoetbal dan van technische bedrevenheid hebben. Precies in het eerste schuilt voor RO BUR een reëel gevaar, al zien we niet goed in hoe de wan kele defensie van de kasteel heren de vloedgolf van blauw witte aanvallen kan indijken SK GREMBERGEN - Waasmun ster is eerder een prestige- match dan een ontmoeting die het kampioenschap moet oriën teren. Nu Sportkring, steeds be ter naarmate de kompetitie vor dert, gelanceerd is. kan er nog altijd een overwinning bij. Terwijl SK Erembodegem en Wilskracht Moorsel rusten, voet balt DOGGEN EREMBODEGEM thuis tegen Moerbeke. Een for maliteit die op een thuiszege moet uitdraaien. SCHELLEBELLE, de jongste we ken erg bleekjes, krijgt het be zoek van Lochristi, een ploeg die normaal geen glimp van een kans krijgt tegen SOS. Precies omdat de paarsjes aan een weerbarstige forme laboreren, is het best mogelijk dat de zege slechts met veel zweet en tra nen voor mekaar komt. Het wordt geen oefengalopje voor OVERMERE Massemen, een ploeg die nog niet «alle hoop heeft laten varen», komt naar de Kloosterlandstraat. Als de Boerenkrijgzonen niet door hun zenuwen verraden worden, steekt er winst in. Op een d schoteltje krijgen ze het ec allesbehalve GIJZEGEM, dit seizoen bepi onder de maat, heeft te E degem een waterkansje en HERDERSEM. dat ook al illusies heeft opgedoekt, W' het moeilijk te Vlierzele ZANDSTUIVERS APPELS thuis tegen Eksaarde. doch de uitslag van Sombeke - STAL durven we ons echt uitspreken beide teams ben hun laatste woord nog gezegd. Dus EENDRA< GREMBERGEN kan op DRACHT ST.-GILLIS minst een drawn lospeuteren en I KANT ZELE zien we zelfs te het zwakke Verebroek vei zen. BOONWIJK ten slotte, ri,d zonder veel illusies naar Vraf ne. Al weet men nooit.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22