kH KAMPIOEN STUNT FESTIVAL KAMPIOENEN ALLURES DE BLOCK WAS NERGENS Leider te ster Vechten voor behoud BASKET le RATIONALE S. Oostende 118 - S. Aalst 93 2e NATIONALE RED SOX - S. AALST 65-66 Paastornooi van S. Aalst Drongen-Cabrita Zele 46-99 BASKET le PROVINCIALE 5 punten voorsprong Osiris Aalst-Falco Gent 68-65 Eksaarde-Blauwwif50 67-36 Panters Baasrode-BBC Deurne 59-76 Hansbeke-Geywa Moerzeke 73-62 DAMESWEDSTRIJD BELGIE-POLEN TE AALST Vlinders Buggenhout-Temse 90-42 BASKET 3e NAT. S. AALST-STROMBEEK 67-52 Gemakkelijk Prachtige overwinning 24 - 5-4-74 - De Voorpost Aan de rust was de winnaar nog lang niet gekend. Aalst had zich in die eerste periode trouwens flink verdedigd en inzonder heid Schorreel (14 p.) en Van Keer (10 p.) werkten best af. Bleef van de zijde van de thuisploeg Dermaut opvallend in ge breke bij de afwerking, dan nam Van Esse die destijds ook nog door Sunshine werd gepolst de taak van afwerker over. Het was in hoofdzaak aan hem te danken dat Sunair bij de rust een minieme voorsprong telde (48—46). Bij Aalst was het duo Steve niers en Eaton inzake doeltref fendheid fel onder de maat ge bleven en beiden kwamen sa men slechts aan dertien scha mele punten. Dermaut in de eerste speelhelft twee punten speelde naderhand stukken beter en hielp Aalst de das om doen. Sunshine verloor amper zeven minuten na rust Van de Keere en van 6664 ging het naar 7866. Sunshine gaf nu geleidelijk aan terrein prijs en het was voor de thuisploeg nog slechts een klein kunstje om tot een century score te komen, ondanks het feit dat Steveniers dan toch aan doelpunten ging denken. De doelpunten Eaton 76, Steveniers 618. Van Keer 10 7. Van de Keer 96, Van der Haegen 04, Schorreel 146. Nu zaterdag speelt Sunshine in eigen zaal zijn laatste wedstrijd van het seizoen dat het hope lijk toch met een zege zal kun nen afsluiten. De tegenstander wordt Elite Gent dat het zon der zijn beste speler Kamiel Dierckx zal moeten doen ver mits deze vanaf 3 april ge schorst, is. J.V.H. De dames van Suncharm Aalst zijn basketkampioen. Sun charm heeft de kompetitie, waarvan toch wel iets meer werd verwacht, zegevierend af gesloten. De Aalstenaars die hun objektief nl. zich in de tweede nationale te handhaven hebben bereikt, zorgden op de laatste speeldag nog voor een stunt. Winnen bij Red Sox was niet iedereen gegeven. De Aals- terse zege, hoe miniem ook, werd niet eens door de uiter aard ontgoochelde Red Sox aanhang aangevochten. De beste ploeg won. Speltechnitsch reikte de wedstrijd zeker niet aan de hoogste toppen doch uiteindelijk werd de ploeg be loond die zich de beste inspan ningen had getroost. Aanvanke lijk werd Sun charm lichtjes ge domineerd wat trouwens door de 2420 stand werd aangege ven. Doch bij de rust werd het 3333 onder impuls vooral van Michelet en Allen die topscorer werd, en bijna de helft van de Aalsterse punten achter zijn naam kreeg. Na de rust gaf de thuisploeg aanvankelijk de in druk de wedstrijd in zijn voor deel te zullen oriënteren doch Aalst dat de zege in zijn bereik voelde stevende van een 4038 score naar 5046 en hield na dien het heft stevig in handen. Naar het eind toe kwam er nog enige spanning doch Sun charm liet zich de das niet omdoen. Doelpunten Michelet 18, D'Herdt 2, Allen 30, Pottiez 6, Bieseman 10. J.V.H. Op 14 april (Paaszondag) orga- nizeert Sun charm zijn traditio neel basketballtornooi, dat met de jaren van een stijgende be langstelling genoot, omdat de inrichters er steeds voor ijver den uitstekende ploegen aan te werven. Nu zullen C. Brugge en S. Oostende deelnemen ter wijl ook de nieuwe eerste klas- ser Prado Kortrijk van de par tij is. Sun charm zal zich dus wel schrap moeten zetten. Het is best mogelijk dat in dit tornooi door bepaalde klubs een paar spelers getest zullen worden. J.V.H. De laatste Icompetitiewedstrijd hebben de Zeienaars te baat genomen om nog eens voor een daverende overwin ning te zorgen. Het ging weliswaar tegen de laatst geklas seerde Drongen, maar normaliter worden er op het klein Drongense pleintje niet veel punten gescoord. Maar de laatste weken getuigen en bepaalde spelers van een preciese trefkracht. In de eerste plaats De Beule, die nu weer voor 34 punten zorgde en het zowel kan vanop halve afstand als aan de top van de quick breack. En ook is er Franqis Cuypers, die vorig seizoen door Cabrita overgenomen werd van OLB Zaventem, gans het seizoen bewees deze speler reeds zijn intrinsieke waarde, als verdediger en organisator maar de laatste weken geeft hij ook blijk van preciesheid, zodat een twintiger de regel- a?paallNpHenzBn matigste zaak van de wereld is. En als daarbij G. Van Miegroet zijn gevreesd jumpshot kan afvuren is er altijd Cabrita spektakel. In de laatste seconden miste scholier Sylvain Deprez een unieke kans om drie cijfers op het Drongense scorebord te zetten Technische uitslag Coene 2-2, Van 'Miegroet G. 12-13, Cuypers 4-16, Deprez 6-4, De Beule 17-17, Philips 4-2, Goeman 0-0. Reserven Drongen-Cabrita 50-57 Rust: 25-25 Verbruggen 2, Van Lysebettens 10, Goeman 16, Goossens 8, Coene 16, Cuypers 5. Miniemen Cabrita Zele-Melsele 32-19. Rust: 14-15 D'hooge T 2, Coppieters 12, Van Driessche 2, Vander- burgt, D'hooghe I. 4, Van Damme P. 6, Vercauteren 4, D'hooghe F., De Niel 2. BENNY D'HOOGHE VAN PANTERS BAASRODE NAAR CA BRITA ZELE De eerste grote basketbaltransfer 'in de streek 1s reeds gebeurd. De reus van Panters Baasrode, die een ruim deel gehad heeft in de steile opgang van de Baiasrodenaars op basketbalgebied, zal op het einde van dit seizoen de klub veriaten. Toch zal in de streek blijven spelen, want het is het bestuur van Cabrita Zele, die in het kader Van hun toekomstperspektief zijn diensten aanschafte van deze oud^B-internationaal. Als speler zal Benoit D'Hooghe er zeker nog een paar Jaar kunnen voorzorgen dat een voor naam onderdeel van de basketbal sport namelijk de re bound zal opgelost en georganiseerd zijn. Daarnaast zal D'Hooghe ook verantwoordelijk worden voor de jeugd opleiding van de voortstrevende Zeeise klub, die hun vier „grote" jongens onder de kadetten, willen opgeleid zien door een specialist terzake. Kampioen Osiris Aalst heeft vorige zondag de kompetitie afge sloten met vijf punten boni op zijn naaste rivaal E. Mere. Osiris had aan Falco Gent dat met degradatie werd bedreigd een hard nekkige tegenstander die tot de laatste minuut heeft «gevochten». De thuisploeg nam een snelle start en stevende naar een 82 voorsprong. Falco gesteund door talrijke supporters kon niet alleen het evenwicht herstellen maar op zijn beurt op winst komen 2023. De rust werd bereikt met een 3232 stand vooral dank zij Van Keymeulen die zijn beste wedstrijd van het seizoen speelde. In de tweede speelhelft stevende de thuisploeg naar een 56—45 winst en een goed afwerkende H. Troch kon zelfs een dertienpunten voorsprong op het bord zetten 6047. Wie meende dat de wedstrijd toen gespeeld was had een denkfout gemaakt. Osiris dat op balbezit ging spelen deed het niet al te best en hield op de valreep nog slechts drie punten over. De doelpunten H. Troch 26, Van Keymeulen 26, Moyersoen 2, De Smet, Heyvaert 10. Ellas 4. J.V.H syne rmij ig. Op uitzondering van de eerste sdst minuten konden de Zeeise Blatslis wit-spelers moelijk optomen gen de superioriteit, van de leiders. Zolang het duo Rol Van de Cauter - Eric Van Ma ren op dezelfde afwerkingsg lengte speelde van de thuis; n Iers bleef de stand in evenw en dit was tot aan de 13e mi; 14-13. Maar op dat oger J" deed de afwezigheid van Ba als organisator, zich gevoelen was aan de rust de weds gespeeld 35-21 In de tweede helft moest Blaf' wit het gedurende de eerste minuten stellen met één zodat de stand ging naar 51 Van dat ogenblik af was de ste bedoeling de schade bi Jken. ud m Technische Uitslag De Win 9). W Van de Cauter (2-0). Langenhove (0-0), Van Malde (13-4), R. Van de Cauter (4 D. Vermeulen (0-0), De (0-2). E. De Saedelare (0-0). 'D'Hollander (0-0). RESERVEN EKSAARDE - BLAUWWIT Rust 31-8, W. Van de Cauter E. De Saedelare 3, P. De BI 2, Wauters 2, D'Hollander Clemmlnok De Win 4, Van L |n' genhove 2. R Van de Cauter BEI BASKETBALL 3e NATIONAAL ide Vf list' pas fant nde 1 stig 1 stic ^ng »ng Startte Panters met een reële winstkans tegen een wel hoger aangeschreven, maar ook met innerlijke moeilijkheden kampend Deurne, spoedig bleek dat Panters op zijn voornaamste troef niet moest rekenen. De Block, die de laatste weken al niet meer aan vordodigen had gedacht, had nu ook zijn aanvalskracht thuis- gelaten. Met een beschamende 1 op 11, na 3 maal te zijn ver vangen trouwens, zou hij op een heel zwakke wedstrijd moeten terugkijken, en meteen had hij Panters' winstkans naar de dui vel geholpen. Sloeg Deurne met 914 de eerste kloof, langs Colpin - Van Den Broeck kwam Panters te rug 1314. Toen even later Foster zijn shot scheen te vin den, schakelde Panters naar een box-and-one opstelling over, waarbij Van Den Broeck Foster heel goed hield. In ver dediging klopte de zaak nu wel behoorlijk, in aanval kwam Pan ters nu echter krachten te kort: Van Den Broeck viel aanvallend stil en ook Colpin had zijn bes te pijlen verschoten. Daarbij was Moens aanvankelijk niet zo overtuigend terwijl De Block ook zijn 2e kans vergooide. Moerzeke is aangewezen op testwedstrijden om het behoud in tweede provinciale te verzekeren. Van bij de start heerste een uiterst gespannen sfeer en Moerzeke was steeds op de achter volging aangewezen. Aan de 10e minut hadden zij reeds een 8-18 achterstand en dit verschil bleef tot bijna het einde van de eerste helft op het bord (18e min. 24-35). De rust kwam echter met een gemilderde stand 29-35. en on middellijk na de herneming stelde Moerzeke gelijk 35-35. Het was 'echter ook de enige keer dat Hansbeke zich liet verontrusten, want het nam bij een lichte aar zeling van de Geywa-jongens re soluut de teugels terug in han den Moerzeke klampte nog aan tot 51-47, maar toen was de /kous meteen af en Hansbeke ging re soluut naar een 63-49 stand aan de veertiende minuut. Geywa kon nog terugkomen tot 69-62. maar maar kon een pijnlijke nederlaag niet meer ontlopen. Het zal nu meteen in een testwedstrijd te gen datzelfde Hansbeke moeten worden uitgemaakt wie derde laat ste in 2e Prov. A wordt, de win naar van deze wedstrijd is met een gered, de verliezer moet dan nog trachten zijn behoud ~te ver zekeren door in een testwed strijd tegen derde laatste uit de B-reeks te winnen De punten voor Moerzeke J. Raemdonck 13. H. Ost 9. Ber- trand Colman 11 - M. De Vriese 6. L, Claessens 4, F. De Rechter 9. Pierre Colman 2, A. De Muncfc 3. Van Broeck 5. Voor Hansbeke Van Boxtaele 17 Janssens 4. Mekens 6. V Der Vennet 16. Goditiabois 29 en Oevriese 2, Reserven Hansbeke 45 - Moerzeke 63. Scoorders voor Moerzeke W. Van Broeck 18. E. De Ruysscher 10. A, De Munck 2. L. Va Riet 2. H. Ost 10. W Mareels 12. L. Daes 6. D'Hondt 1. De Rijcke 2. Het kan niet worden geloochend dat het dames basketball er te Aalst de jongste jaren er met rasse schreden is op vooruit gegaan. Dit komt omdat de leiders van de Aalsterse klubs niets onverlet laten om hun sport op doelmatige wijze te propageren. De wedstrijden die Sim Aalst speelde voor de beker der landskampioenen lokten een volle zaal entoe- siaste basketballfans. En dit was voor de klubdiri- genten van Sim een stimulans. Vandaar dat Sim Aalst die telkens voor een degelijke organizatie instond, de inrichting van de internationale wed strijd België-Polen toegewezen kreeg. Wat voor de talrijke basketballliefhebbers alweer een buiten kansje betekent. Deze wedstrijd waarvoor de Aals terse speelster G. Ringoir werd aangeduid, wordt op 11 april te 20 uur in de zaal Okapi betwist. J.V.H. Met 34 punten tegen had Pan ters het in verdediging behoor lijk gedaan. Slechts een aktief van 22 punten echter aan de rust illustreerde weer eens dui delijk Panters' zwakke aanvals kracht. Panters startte de tweede helft zonder De Block, met een nu flinke Moens en met een aar zelend heroptredende Boey- kens. De kloof bleef konstant tot de 7e minuut3546. Toen het verschil groter werd ging Panters naar de man-verdedi ging over. Het kwam o.a. met tapballen van de afscheidne mende D'Hooghe tot 10 pun ten terug 56—61. Het wed strijdeinde, waarin De Block nog maar eens een aantal kan sen vergooide, was echter voor Deurne, zodat we niettegen staande Panters' pressing in de laatste minuten die echter te weinig overtuigend werd uit gevoerdnaar 5976 cijfers gingen. Moens was Panters' beste spe ler. Colpin was alleszins beter dan vorige wedstrijden. Van Den Broeck speelde een be hoorlijke eerste, D'Hooghe e degelijke tweede helft. Bo kens, die nog duidelijk een zetvoet miste, had zijn wed optreden beter voor volge seizoen gelaten. PANTERS Colpin 15. De B'o.®1 2, De Smot 2. Van Den Broe 9, Piron 4, Moens 17, Boeyke 2, D'Hooghe 8. Reserven Panters - Deurne 8456 Panters Stevens 2, Coeckte v bergh 15; Verhulst 6; Hiel 1 P'Hooghe 15; De Smet |»B.< Boeykens 28. Scholieren Panters - Zelzate 6848 Panters Coeckelbergh 6; vi 1jc hulst 8; Stevens 8: Hermans P 2; Moens 35: Bosteels, De Cof 9 9, ',e Kadetten Panters - Zelzate 7540 e Panters Koek 13, Stevens Hermans L. 16; Bertin, De Co| 18: Hermans E. 4; Bosteels Pupillen Zelzate - Panters 2350. Panters Peelman 6. De Bles 6; Verstappen M. 10. Verst, pen G. 2 De Decker P. 11 Decker G. 3; Meersman Franckaert 8. Miniemen Zelzate - Panters 3568 Panters Verhulst M 10; Esst! deurs 24. Wellekens 20. Ai brecht, Dierick 14: Peelma Franckaert, De Decker PI Bleser. Zat. 7 april laatste kompetiti wedstrijden Pupillen en Mini men Panters - Tissac Gasb te 14.30 u. en 15.30 kti De eerste minuten van de wedstrijd had men de indruk dat beide ploegen elkaar niet zouden loslaten en met gelijke score zou den blijven. Doch het werd al gauw duidelijk dat de Vlinders niets te vrezen hadden van het veel zwakkere Temse. De Smet en Van Ingelgem konden dank zij geweldig samenspel van de hele ploeg de score de hoogte in drijven. Bij de rust was de stand dan ook 4322. Wij kregen een heel ander Temse te zien dan dat waartegen de Vlinders gingen verliezen Een afgezwakte fysische conditie en te weinig snelheid kon het onmogelijk halen tegen de be weeglijkheid en de conditie van de Vlinders die werkelijk de titel van kampioen verdiend zullen mogen dragen BBC Vlinders staat samen met Eksaarde eerste in de algemene rangschikking en hieraan zal voor de Vlinders zeker geen verandering meer komen vermits zondag 7 april de laatste competitiematch van het seizoen wordt gespeeld te Lochristi. een wedstrijd die de Vlin ders zeker niet moeten vrezen. SCOORDEN Van Ingelgem 1510 De Smet 12—17 Mahieu 09 Goubert 103 Aelbrecht 62; De Bondt 06 GVDP In een tijdspanne van amper twee seizoenen is Sun charm Aalst er in geslaagd van de vierde naar de tweede klasse door le stoten. Het is een prestatie die de waardering verdient en die alleszins het produkt is van een wijs beleid en van een enorme inspanning van coach en speelsters. Vorige zondag hebben de Aalsterse meisjes hun glansprestatie met een sensationele zege op hun naaste rivaal Strombeek, met wie het wekenlang zij aan zij duelleerde, kunnen bekronen. BASKETBALL - EERSTE KLASSE (dames) SPARTACUS - SIM AALST 40—73 Sim Aalst heeft de kompetitie met een overtuigende verrichtir I en een afgetekende zege afgesloten. Het liet Spartacus dat eigen bodem nochtans te duchten is geen schijn van kans winstmarge laat trouwens voldoende doorschemeren dat nu verbluffend gemak de maat van de tegenstander werd genomel De zege die vooral het produkt was van een goede kollektiev prestatie stond na amper tien minuten vast. Toen haakte Sim zich los 1118 en inzonderheid door de pr< n{j ciese afwerking van Stocks, De Luyck en G. Ringoir. De ru: 'cl kwam met 1834. De thuisploeg werd trouwens uitstekend opg< vangen en vandaar dat haar doelpuntenaantal aan de lage kar' bleef. De tweede helft was er een nog duidelijker suppremati 8 van de Aalsterse meisjes die in het half uur al een dertigpuntei lrs voorsprong hadden verwezenlijkt (2858) Het hoeft nauwelijk [er betoogd dat de interesse er dan reeds lang af was Tot het einde toe hield Aalst de teugels strak en Spartacu 8 moest een voor haar beschamende nederlaag aanvaarden ,Ul DOELPUNTEN Stocks 17; De Luyck 16; De Nul 7; De Schrijve *7 2. Ringoir 18. Van Wijnsberge 11: Heireman 2. J.VfBb :hc Van meet af aan heeft Aalst de wedstrijd die talrijke bas ketballfans in beweging bracht, in zijn voordeel gezet, en on danks de felle inspanningen is Strombeek er nooit in ge slaagd de kloof die onmiddel lijk werd geslagen te dichten. Het ging naar 135 en 2311 vooral door toedoen van Pode- vijn en Ysebaert en door het goed verdedigen van Van der Stock De rust kwam met 33 26 en toen wekte Strombeek toch even de indruk terug in de wedstrijd te komen. De gasten Dep. GERARD VAN STEEN Lange Dijkstraat, 145 DENDERMONDE Tel. 241.07 bleven nochtans op een 3532 stand steken en Sun charm stevende opnieuw naar 5540, en kwam er nog weinig tegen stand. zodat coach Boqué zijn bassisspeelsters naar de Bank kon halen voor het gebruikelijke applaus. Van de zijde der gas ten gaf men na de wedstrijd trouwens grif en spontaan toe dat de meest homogene ploeg het pleit had gewonnen. De doelpunten Podevijn 1212, Ysebaert 96. Van der Stock 44, De Cremer 02, Huyle- broeck, Naessens 40, Van de Velde Callebaut de Maturo 4 10, Hofman. J.V.H. DAMESBASKETBAL BEVEREN-AURORA ZELE 51-64 Een werkelijke verbluffende en snelle start van de Aurora meisjes, was de basis van een prachtige overwining op hel^ terrein van Bevsren. Brigitte De Graeve kende, ondanks ze ir een box and one verdediging gevangen zat, nog één van haai grote dagen en wanneer na 10 min. er 6-24 stand op het score bord stond, was de wedstrijd wel gespeeld. De Zeeise meisjes a; speelden plots iets te ongeconcentreerd en na 15 minuten wase^ het 20-26. Via een 1-3-1 werden de bezoekende aanvallen dan )n beter opgevangen en aan de rust was het 26-36. In de tweede ie helft konden ze die voorsprong rustig verdedigen temeer datjo ook Noella Pletinck en Marleen De Lintdecker voor mooie korven zorgden. Technische uitslag De Graeve (2-13), Pletinck (4-8), De Lint decker (8-7), De Waele (4-0), Inghels (0-0), Onselaere (0-0). Reserven Beveren-Aurora 68-52. Rust 46-20 |ch De Graeve 6, Pletinck 12, Onsejaere, De Waele 2, De Lintdecker 12, Inghels 2, Van den Eeckhoudt 6, Coppieters 12

De Voorpost | 1974 | | pagina 24