'H.B.C. Ajax grijpt de kans Bloemen voor E. Welle it HERDERSEM WIL HET DOEN WIE WEL? Handbalsprokkels HANDBAL FIRMA P. SCHOLLAERT Judo Asahi kwai Zele verliest in eigen dojo! KAATSEN H.H. AALST BEGRAAFT VERLEDEN HANDBALCLUB SPARTA AALST VK AALST LIEFHEBBERSVOETBAL Voetbaltornooi der stad Aalst De Voorpost - 5-4-74 - 25 jf B.C. Ajax, zonder Luc De Decker en DE Sitter, heeft door jyne te overwinnen de kans op behoud in eerste nationale vendig gehouden. Inderdaad, in geval van nederlaag mocht 'jax er gerust een kruis over maken en was de degradatie on- trmijdelijk geweest. De Ajaxieden, die nog amper één verplaat- ng, naar Unif Luik, voor de boeg hebben en de resterende zes stflBdstrijden in de Grembergse sporthal dienen te betwisten, zijn 31a «slist nog niet veroordeeld al beseft iedereen ten volle dat de ak van de spelers uiterst zwaar zal zijn. E.V. Aalst, dat na een gelijke wedstrijd verloor van het sterke Flémalle, komt door Ajax overwinning opnieuw in degradatiegevaar. nemen zodat Ajax uiteindelijk toch zegevierde. Voor Ajax moet deze overwinning niette min een hart onder de riem betekenen om met hernieuwde ijver de strijd tegen de degra datie verder te zetten. Doelpunten Van Cauwenber- ghe 7, De Batselier 6, Vinck 2, Van Geel 2, De Meyer 2. ;,LI I Aalstenaars staan er niette- icJn uitstekend voor om het be- ud te verzekeren. De thuis- v (dstrijden tegen Olse Merk- "Vn en Seraing zijn nog reële nsen op puntenwinst en er u al veel moeten gebeuren ,i Eendracht nog in moeilijk- ds1 den te kunnen brengen. In te spitst de degradatiestrijd :h dus toe tussen H.B.C. ax en E.V. Aalst of zorgen nde Oost-Vlaamse clubs voor verrassing en brengen zij lif Luik nog op de derde itste plaats en de daarmee ïe| paard gaande buiteling ranti Lebbeke was dit week- ide vrij en blijkt nu een zeer stig seizoeneinde tegemoet gaan. Inderdaad, de Lebbe- naars hebben niets meer te nnen of te verliezen en kun- ;n dus het seizoen als afge- jten beschouwen. Het zou echter niet verbazen moest ranti er een daverend slot van aken. Aangezien zowel in 2e ïtionale als in bevordering de mpetitie ten einde is kunnen de aandacht van de lezer(s) stigen op de dameskompeti- De uitslagen brachten verle- L >n week geen enkele verras- ig. E.V. Aalst, steds beter, jn nu te Ganshoren, terwijl mti een rustig meesterschap HTionstreerde te Anderlecht. igen H.B.C. Lebbeke domi- lerde Aalst Sportief zodat de Jtgestelde wedstrijd Aalst f lortief - Uilenspiegel geen be- ng meer heeft voor de eind- ingschikking. Het staat nu vast at Avanti en Aalst Sportief de ndronde tegen Herstal en Ou- ée zullen betwisten. Op 21 >ril ontvangt Aalst Sportief ugrée in de Rozendreef en lat Avanti Herstal bekampen in it Walenland. Alles laat voor- en dat de finale een Oost- aamse aangelegenheid zal orden maar elke wedstrijd lent eerst gespeeld nietwaar. wedstrijden B.C. AJAX 19 BEYNE 16 ilie de week voordien de wed strijd E.V. Aalst - Beyne zag eett zaterdag in de Grem- c ergse sporthal een exacte ko- |e gekregen van dit treffen, liet alleen is de einduitslag de- elfde, ook het spelverloop was Jentiek. Na een periode van 'Istig meesterschap van Ajax T pu Beyne langs zijn schutters jose-Méode en Roosen met en holder-de-bolder handbal it uiterst zenuwachtige Ajax >g bedreigen. In feit werd wedstrijd betwist tussen ree ploegen die sterk onder in mogelijkheden spelen. Hier- ee bedoelen wij dat Ajax en Kïral Beyne over een spelers- tentieel beschikt dat over ïl meer mogelijkheden be- iiikt dan het tentoon gespreid sl laat vermoeden. Inderdaad, ide clubs lieten op sommige tj enblikken duidelijk zien dat j de meest elementaire spel- ktische situaties niet onder de lie hebben. Inderdaad, gedu nde deze eerste dertig minu- overspeelden zij gewoon het rakke Beyne dank zij dege- k ploegspel. Tijdens deze pe- Dde waren vooral De Batselier Van Cauwenberghe flink bij :hot en kon Ajax rekenen op sublieme Mertens tussen itinjt en palen, 1 pBrstgenoemd duo maakte er tien minuten spel 20 van n na vijf minuten bracht dle- l'^ilfde De Batselier Ajax op —0. Beyne sloeg even terug ngs Méode en Roosen (32) $>ch een vlot spelend Ajax reef zijn voorsprong op tot -2 na 23 minuten spel. De l^'jj atste zeven minuten van de ter irste helft haperde Ajax wel ren doch een flinke De Batse- tr bracht Ajax op een 104 ststand. Wat voorzien was ge- eurde tijdens de tweede helft. ,eeyne nam enorme risico's in irdediging wat echter niet uit- v p Bbuit werd door de Lebbeke- itors. K. Vinck was de enige 'e tijdens deze periode kon loren voor Ajax en Beyne was i tien minuten genaderd tot g—9 Een zenuwachtig Ajax irzuimde de steeds vrijstaande e Meyer aan te spelen, vergat snijmaneuvers en bleek volle- g de kluts kwijt. Toen echter ram E. Van Geel op de prop- n. Van Geel reorganiseerde goed en zo kwaad als het ogelijk was de Ajax ploeg en :'an Cauwenberghe kon drie !Jes aal scoren zodat met nog ^asen kwartier te spelen Ajax J^njpnieuw een 1410 voorsprong jeen geworpen had. Deze oorsprong bracht echter nooit /enjet vertrouwen in de Ajax ran- terug en het holder-de-bol- 'n»ier handbal van de Walen racht hen zes minuten voor ït einde tot 1614 terug. Ed. an Geel zou echter de Ajax chutters Van Cauwenberghe De Batselier op sleeptouw pr< lijk Reserven H.B.C. AJAX 13 BEYNE 26 De Ajax reserven speelden een zwakke wedstrijd tegen het wel iswaar met spelers van het eer ste team versterkte Beyne. Vooral tijdens de eerste helft bleek Ajax zeer zwak zodat de rust bereikt werd met 418 cijfers. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte zou Ajax zich sterk hervatten. Keeper Wuest, ingevallen voor collega Ver- straeten, redde moeilijk te stop pen schoten en in aanval werd nu ok meer gescoord. Ploeg Verstraeten en Wuest, Verhey- den, Merckx, Broothaerts, Dau- we, Lucien, B. Wuest, Vermei- ren en Van Gaver. E.V. AALST 16 FLEMALLE 25 Tegen Flémalle, dat steeds een kansje op de titel maakt, heeft Eendracht zich beter verdedigd dan de einduitslag doet ver moeden. Het is eigenlijk jammer dat juist nu de Eendracht kee per D'Herde in een echte off day verkeerde zoniet had de wedstrijd wellicht een ander verloop gekend. Het wedstrijd- begin werd katastrofaal voor de Eendrachters. Flémalle liep na 5 min. uit tot 0—3 en toen er een kwartier gespeeld was, was de wedstrijd reeds ge speeld. De Walen leidden met 29 en de niet in «zijn dagje» verkerende D'Herde had prak tisch geen bal geraakt. Deze zeven doelpunten achterstand bleek echter te werken als een rode lap op een stier voor de Eendrachters. Met man en macht werd de ploeg gereorga niseerd en meteen werd de Waalse furie ingedijkt. Een dracht kwam opzetten en maak te nog voor de rust een ge deelte van de achterstand goed. Ruststand 512. Onmiddellijk na de verfrissingen konden de snelle Walen de Aalstenaars op nieuw verrassen zodat na veer tig minuten spel Eendracht op nieuw tegen een zeven doel punten achterstand opzag (13 20). De daaropvolgende tien minuten zou Flémalle echter gemuilband worden door een alles gevend Eendracht. Tijdens deze tien minuten scoorden de Walen amper 2 doelpunten en E.V. Aalst werd in deze periode beperkt tot een doelpunt. 14 22 met nog tien minuten te spelen. Het vlot spelende Flé malle kon zich echter hervatten en wist dicht bij het einde de score nog op 1625 te bren gen. Indien men het fatale be gin van Eendracht even naast zich legt, komt men tot de vast stelling dat de Aalstenaars in een tijdspannen van 45 minu ten amper 2 doelpunten minder aantekenden dan de Walen Doelpunten Wellekens 6, Pe- trez 2, E. Van Goethem 4, Paul Van Goethem 1. Rimbaut 2, P Van Den Eynde 1. Reserven E.V. AALST 13 FLEMALLE 10 Eens te meer werd bewezen dat de Eendracht reserven over een zeer goed ploegje beschikken. Vanaf het ogenblik dat de te genstander geen beroep doet op eerste ploeg spelers bezit Eendracht een van de beste reserve-ploegen van België. Ook nu tegen Flémalle speel den de Aalstenaars een uitste kende eerste helft die hen bij de rust een 10—3 voorsprong bezorgde. Het eerste kwartier van de tweede helft kwam Flé malle sterk opzetten (128) maar Eendracht liet de over winning niet meer ontglippen. Doelpunten Van Boxtael 6. De Doncker 3, Moens 1, Van Den Borght 1, Van Herreweghe 1, Huylebroeck 1 Dameshandbal H.B.C. LEBBEKE 2 AALST SPORTIEF 23 Dat de Lebbeekse meisjes te gen de Aalsterse topploeg een afgetekende nederlaag niet kon den ontlopen lag in de lijn der verwachtingen. Het routinerijke en over schietkracht beschik kende Aalst Sportief zou bij de rust reeds een 2-15 voorsprong bijeen geworpen hebben. Tij dens het tweede wedstrijdge deelte zouden G. Van Laer en M Van Delsen de Aalsterse voorsprong verder opdrijven. Voor Aalst Sportief betekende deze wedstrijd een -goede oe fengalop voor de eindronde te gen Ougrée. Eindronde waarin de Aalsterse meisjes nog de titel van Belgisch kampioen kunnen behalen. Voor de Leb beekse meisjes is het seizoen nu ten einde. Er is ongetwij feld een zekere vooruitgang te noteren t.o.v. vorig seizoen. Er werd zelfs één overwinning be haald teegn Anderlecht. Veel wilskracht zal echter van deze meisjes gevergd worden om uiteindelijk de handbalsport onder de knie te krijgen. Voor Lebbeke scoorden G. De Sitter en C. De Bondt. ANDERLECHT 5 AVANTI 25 Dat de Lebbeekse meisjes zich echt niet hoefden in te span nen om het zwakke Anderlecht met uitgesproken cijfers te overwinnen zal geen verbazing wekken. Avanti dat dit seizoen eerder zwak startte bewees tij dens de terugronde nog niets van hun mogelijkheden inge boet te hebben, integendeel. Toen de rust aanbrak was de score reeds opgelopen tot 2 11. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte zou Avanti dan voorgoed loskomen en Sonja Muylaert, goed bediend door haar medespelers, scoorde zo maar eventjes een dozijn doel punten I Ook Magda Van den Borre en Veerle Verhofstadt scoorden een hoog aantal doel punten. Wordt Avanti Lebbeke de eerste volwaardige kampioen van België Doelpunten S. Muylaert 12, Moonen 1, Ver hofstadt 5, Van' Den Borre 7. GANSHOREN 11 E.V. AALST 19 Eendracht bevestigde te Gans horen al het goede dat wij dit seizoen reeds van hen konden schrijven. Eens te meer bewe zen de Eendracht-meisjes hun sterke vooruitgang. Gedurende gans de wedstrijd overklasten zij hun gastvrouwen zodat zij bij de rust reeds een 511 voorsprong telden. Gedurende het tweede wedstrijdgedeelte konden zij de teugels wat vie ren want echt gevaarlijk wer den de meisjes uit Ganshoren niet. Trainer W. Rimbaut mag prat gaan op zijn ploeg. Wedstrijden voor het weekeinde Zaterdag 6-4 te 20 uur Avanti - E.V. Aalst 20 u. 15 Unif Luik - H.B.C. Ajax Zondag 7-4 te 15 u. Aalst Sportief - Uilenspiegel EVA groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 zulen sporadisch enkele geza menlijke juniortrainingen voor zien worden op nationaal vlak. Daarentegen worden tijdelijk alle trainingen van de nationale ploeg geschorst. De technische commissie is inderdaad van mening dat het kampioenschap van eerste nationale te zwaar is en dat anderzijds, vermits er dit seizoen geen ontmoetingen meer voorzien zijn de spelers kunnen rusten. Ook werd de heer De Jonghe door het N.B. belast met een grondig onder zoek over de herstructurering van de Belgische kampioen schappen. De heer De Jonghe zal eveneens de budgetering bespreken waarop de B.H.B. moet rekenen vanwege ADEIS en BLOSO met de heer Fau- connier. De heer V. De Donder werd door het N.B. gecoöpteerd als lid van het Sportkomité. De Heer K. Wauters (Aalst), adj. secret, gen. werd met al gemeenheid van stemmen be noemd tot secretaris-generaal in vervanging van Mevr. R. Stouthuysen. Nu de tijd der handbaltor- nooien aangebroken is vestigt het officieel orgaan van de B.M.B. er de aandacht op dat vriendenwedstrijden en tor nooien tijdig dienen aange vraagd te worden aan de com missie van kampioenschappen. Clubs die de reglementering niet naleven stellen zich bloot aan straffen voorzien in de re glementen. De wedstrijd Inter Herstal - Avanti Lebbeke werd verplaatst naar 13-4-74, en de voor H.B.C. Ajax belangrijke wedstrijd te gen Elsene wordt gespeeld op 4 mei in de Grembergse sport hal. EVA Sparta Aalst richt zondag 7 april in het St.-Maartensinsti- tuut een handbaltornooi in waaraan 19 heren ploegen en 4 damesploegen deelnemen. Bij de heren lijkt Sparta, dat met drie ploegen deelneemt, niet kansloos en bij de dames zal Aalst Sportief waarschijn lijk de oppergaai afschieten Niettemin zijn wij benieuwd Lommei aan het werk te zien dat niet deelneemt aan de Bel gische kompetitie maar wel aan de Nederlandse. De halve finales zijn voorzien om 16.30 u., de finale heren om 17 uur. Het scheidsrechtersduo Van Den Berghe - Mens maakte on verwacht promotie als nationaal scheidsrechter. Zaterdag leid den zij de topper in de Bel gische kompetitie Mechelen-Eu- pen. Het jonge Aalsterse scheidsrechtersduo deed het uitstekend Pasen is traditiegetrouw de tijd voor handbaltornooien. Op Paaszondag richt H.V. Joche- woa Aalst een internationaal handbaltornooi in en H.B.C. Ajax richt op Paaszaterdag in de Grembergse sporthal even eens een internationaal tornooi in. De Lebbekenaars gaan op Paaszondag verder met hun tornooi voor scholen, jeugd en dames te Lebbeke. Volgende week meer details over beide organisaties. W. Coen, trainer van E.V. Aalst, werd in de Technische kommissie opgevolgd als tech nisch raadgever door de de h. M. De Jonghe. In diezelfde Technische commissie werd afgesproken meer aandacht te besteden aan de juniores. De regionale wer king zal lopen van februari tot 15 augustus 1974. Vanaf 15-9 Het Oostvlaams kampioenschap voor geel-blauw gordels is sedert drie jaar een Zeelse aangelegenheid, want het was steeds Asahi Kwai dat als glansrijk winnaar uit het kampioenschap kwam. Dit jaar waren er 10 ingeschreven ploegen. Na de kampioenschaps wedstrijden stond Asahi Kwai aan de leiding. De eerste vier betwistten dan de titel. Het zou dus gaan tussen Zele Beveren Zottegem en Haaltert met laatstgenoemde ploeg als gevaarlijkste tegenstander voor de Zeienaars. Zowel Zele als Haaltert wonnen hun kampen tegen Zottegem en Beveren, zodat de laatste kamp Asahi Kwai-Haaltert zou beslissen wie op de provinciale titel per ploeg zou beslag leggen. De gelijkheid was zo groot dat zowel de gewonnen kampen als de individuele overwinnin gen gelijk waren. De eerste kamp werd door een op minder dan halve krachten vechtende Jos De Pauw prachtig gewonnen. Haaltert kon Van Acker ver slaan en ook Van Driessche verloor op beslissing van de scheidsrechter, zodat Coppens en De Waele niet meer moch ten falen Coppens leverde een prachtige partij en spij kerde zijn tegenstander tegen de tatami 2-2 en de kamp De Waele-Boudart zou over de Oostvlaamse titel beslis sen. De hoop rees in de har ten van de Zeelse dirigenten en supporters. Het bleek alras dat Boudart een voorzichtig optredende De Waele niet vreesde. Een met vooroorde len optredende hoekrechter Semey had reeds de kamp doen stoppen omdat hij ean vermeende onregelmatigheid zou gezien hebben van De Waele De andere twee refs besloten de kamp voort ts zetten. Maar wanneer oo een goede minuut van het einde De Waele een beweging me' de hand maakte, zag dezelf de ringrechter hier een teken van opgave en nu wed h'j wel gevolgd door één van de mede juryleden, zodat de ti tel tot groot ongenoegen van Zele op een eerder dubieuse wijze naar Haaltert ging. BENO De kaatsclub Sportvrienden Herdersem wil dit seizoen geen oppergaai afschieten doch zal steeds voor de besten te duchten zijn. Daarvoor staat het bestuur met ere-voorzitster Juffr. Moens, voorzitter Remy Perdaens, sekretaris-penningmeester Van Muyl- ders en de leden De Meyst, Marcoen, Saeys, Jassens en Hutse- baut borg voor. De ploeg werd versterkt met John Lissens van Moorsel en bestaat verder uit Staellens, Mare en Gerrit Marcoen, Van Dauwe, Robert Marcoen, De Croock en Hutsebaut. Enkele vriendenwedstrijden staan op het programma on der andere tegen Lede en Wieze. Op 13 april met de wedstrijd tegen Lede willen de jongens uit Herdersem klaar zijn. Aalst Houtmarkt Herleving kan wel op een zeer oude ge schiedenis terugblikken. De afgelopen jaren is deze glans wel getaand alhoewel de be stuursleden er alles op zetten om de kaatssport in Aalst nog voldoende weerklank te doen vinden. De inrichting van het gekende en alomvermaarde kampioenschap van Vlaande ren, dit jaar met Wieze Sp., Pont Celles, St.-Servais, Chapelle Tollembeek, Braine, Nivelles, Gilly en Jurbise, is eveneens een organisatie van HH Aalst. Ter gelegenheid komen we op deze organisa tie terug doch willen we de kaatsliefhebbers reeds de raad geven volgende data vrij te houden 8 juli, 9 juli, 10 juli en 13 juli. Guido Nelis verliet de klub om zijn geluk bij Erembode- gem Dorp te beproeven terwijl Buyle Jozef (Eddergem Sp.). De Boeck en Buyle de klub kwamen vervoegen. GDP zondag 7 april vanaf 10 u. terrein St.-MaartenInstituut - ingang St.-Jozefstraat. Groot Jaarlijks Handbaltornooi van H C. Sparta met deelne ming van 19 beren, en 4 da mesploegen. Toegang kosteloos. De supporters van VK Aalst moeten we weer ontgoochelen. Ondanks ons herhaald aan dringen zijn we deze week weer zonder enige informatie gebleven omtrent de wedstrijd Wemmei - VK Aalst. Dat de klubs een eindeseizoen mee maken kunnen we goed be grijpen doch daarmee zijn wij zeker niet gediend. GOP Deze week sloten we de perrode der inhchtingenformulieren af Volqende klubs waren zo vriendelijk hun formulier terug te stu ren en zullen onze gidsen zijn in een. naar we hopen, spannend kaatskampioenschap 1974-1975. Gijzegem Sportief, Baasrode J.V., Erembodegem Dorp Sportief. Moorsel Wilskracht, Willen is Kunnen Lede. Atec Baasrode. Vrij en Blij Opdorp. Denderbelle XV. Lebbeke BAB. Wieze Sportief, Steven Immo Sonck Moorsel. Verzekeringen Annemans Baas rode, Van Hassel Zele, Opstal Pelote. 'De Sportvrienden Herder sem, Herleving Houtmari<t. Jan Matthiis (mat rin^aard) hnwde. an dat vierden aiin kolleg.aan F.C. Vaa, Sehallab.ll. een voetbalmatch. Kampioen E. Welle heeft op de jongste speeldag de registers wijd open getrokken en Honda, dat vóór de aanvang van de wed strijd bloemen aanbood, de les gelezen. De eerste speelhelft waren de gasten niet te stuiten en het 'haast doorlopen territo riaal overwicht werd met liefst een half dozijn doelpunten ge ïllustreerd. Janssens M. Ruyseveldt, Déhenau (2), A. Ruyse veldt en De Keyzer lieten zich niet pramen Na de rust kwam Honda toch meer in de wedstrijd mede door het feit dat Een dracht de teugels niet meer zo strak hield. Janssens (3) die de meest opvallende figuur was, en Dehenau bewerkten de dub bele cijfers, terwijl Van Boxelaer. Verleysen. Coppens en Troch wat balsem op de wonde strooiden. Naast Janssens. liepen ook Seynaeve en debutant Assel- man bij de winnaar in de kijker, terwijl bij Honda Van Boxelaer Mac Kenzie en Van Kut het beste trio was. In de tweede klasse was de uitslag door Snas in de wedstrijd met Sta- byl verworven de blikvanger terwijl Stylor het op eigen veld niet verder bracht dan tot een onbeslist met Intercom als te genstander. Blauw wit (b) had het niet te breed tegen Mijl beek dat slechts in de slot minuten de duimen moest leg gen. De thuisploeg kwam in de 25e min. aan de leiding door een doelpunt uit strafschap van Temmerman doch de be zoekers replikeerden met een roos van Bosman. Van Goe them scoorde 't voor de thuis ploeg verlossende doelpunt op de valreep. Voor St-Anna werd het een „zwarte" dag St.-Anna (a) kon het tegen Manchester al niet bolwerken en de slechts negen man sterke b-ploeg moest in de wedstrijd met VK D'Hondt een 2-0 voorsprong prijsgeven. Die winst was langs Martens en Van de Velde op het bord gekomen. Nog voor de rust zou Verdickt mil deren en na de kampwisseling betaalde de thuisploeg de tol aan de geleverde inspanningen wat Verdickt. Verleysen en Coen toeliet de achterstand tot een 2-4 zege om te buigen. DN Haaltert werd afgestraft door een produktieve Jaca- ploeg die haar tegenstander tegenstander slechts even aan bod liet komen toen er al 5-0 voorsprong op de lei stond. Deze kwam langs Poep. Mat- thys. Wijnant uit strafschop. Moens en Van de Borght tot stand. Van Liederkerke redde de eer voor de thuisploeg. Setokverbond gewest Aalst Uitslagen. Ereklasse Blauw wit-J. Welle 2-1 Honde-E. Welle 4-10 C. Hofstade-Amicale 2-0 Manchestei-St. Anna 4-2 RD Denderl -OC Aalst 3-1 Den Broek-Leeuwerik n.m. Tweede klasse Blauw wit (b)-Mijlbeek 2-1 Stylor-lntercom 1-1 BMW-M. Shoe 3-2 Snas-Stabyl 8-0 SK Denderl.iSportiva 2-0 Derde klasse St. Anna (b)-VK D'Hondt 2-4 Voskes-Zoro's n.m. Groen wit-Ressegem 1-4 FC Safir-MDV 0-0 FC Moerstr.-FC Outer 5-0 DN Haaltert-Jaca 1-5 Het programma voor 6 april Tweede klasse M Shoe-Snas Blauw wit (b)-SK Denderl. Stylor-Stabyl Intercom-Mijlbeek Derde klasse Jaca-Voskes St Anna (b)-Groen wit MDV-Ressegem FC Outer-FC Safir Zoro's-FC Moerstr.

De Voorpost | 1974 | | pagina 25