EERVOL LEEUWERIK LEDE NAAR VI WINNEN Knap verweer van Renders en De Rop BOEIEND CARMEUET VERLIEST EERSTE BEROEPSKAMP EVEN UW AANDACHT! MEUBELEN ST.-JOZEF VOLLEY If" A.D.S. H0UDENG-AVANTI LEBBEKE 3-0 JUDO GOLFBILJART LIEFHEBBERS BOKSEN pel r Leeuwerik Lede is het seizoen 1973-1974 wel zeer ongeluk verlopen. Na eerst slachtoffer te zijn geworden van een linistratieve maatregel vanwege het bondsbestuur met twee ten verlies als resultaat zijn ze nu, amper één zondagje voor einde van de kompetitie, definitief veroordeeld om volgend '"3 oen naar vierde provinciale te degraderen. Dat is tenminste wanneer de reglementen op strikte wijze zullen toegepast wor- en de zevende tot 12e geklasseerde een ticketje krijgen, twee streekploegen Kuklos Aalst en VC Wichelen hadden het tan Leeuwerik Lede in handen, vooral door de moeilijke einde- oenswedstrijden van de Ledenaars. Kuklos won heel onver- ht doch verdiend van Wetteren, terwijl VC Wichelen een 32 uit het vuur sleepte in de derby tegen VK Dendermonde. laatste wedstrijd werd bijgewoond door spelers en be- irsleden van Kuklos Aalst en Lede zodat de Leeuwerikken met bezwaard gemoed weer naar huis togen, weede provinciale B gaat alle belangstelling nog naar promo- 3n degradatie. De titelstrijd wordt uitgevochten door Spectrum irbeke (thuis tegen Sifrano) en Hades Temse (thuis tegen ~J,oc) zodat er hoogstwaarschijnlijk een settendans zal opge- rd worden. Daarin zit Spectrum Moerbeke wel het sterkst Rot Ie degradatiezone worstelt Tngbokken Zele volop mee. ing van het lot is wel de strijdindeling van komend k-end. Op zondagmorgen men te Zele wel snel naar telefoon ijlen want te St.- ;te' eins is Bergougnan Ever- (11e) op bezoek terwijl igbokken (12e) Sporta Vol- Lokeren (10e) ontvangt. Mo- kheden zijn er nog ten Wint Springbokken Zele in SV Lokeren en wint Ber- gnan op St.-Laureins zak- én Springbokken én Loke- Verliest Bergougnan en Springbokken zal het set- |iddelde tussen SV en Zele beslissende aard zijn De jnaars dragen 2756, Lo- 3050 met zich mee. |t Zele met 30 wordt het i6 en 3053... zodat de inhemden eigenlijk al ver- leelt zijn. Dat kunnen de jraars wei te danken heb- aan Adec Baasrode dat sets liet te Lokeren. Er veel zenuwwerk en weinig sy te zien zijn, zondag Bij lames is de situatie aan de rt dermate klaar dat Gilvoc zij de zege tegen Inco wen zeker is van de redding "ijl Thunderballs Berlare remonte van enkele weken niet hebben kunnen etten met de verwachte idatie tot gevolg, ite provinciale nbach Ledeberg 3 Juvenes Zele 1 Iteseizoenswedstrijd die aan laag tempo werd betwist, thuisjongens hadden in de Jte set wel een duidelijk Jwicht dat door de 157 rs volledig wordt weerge- De tweede set liepen de inaars onmiddellijk tot 2 lieten zich bijbenen tot 13 om op de valreep te eten (1614) Rodenbach toen even drukken, kwam jakkelijk aan de leiding -3) doch liet zich bijbenen de bezoekers die niet zó wilden verliezen (1111). mes vond de goede draai won met 1315. 'f9vierde set waren de Gen- lars weer beter (71) lieten verrassen (77) en gingen een zij-aan-zij aan die 3v<èhts eindigde bij het eind- orjiaal (1715). Verdiende ze- van de rijpere thuisploeg h met overdreven cijfers. Bnes heeft een hard seizoen Her de rug zodat het wel b iselijk en begrijpelijk is dat strak gespannen boog even- lost. rzilter De Smedt was niet jvreden over de wedstrijd lat hij begreep welk een fining de neofieten in de provinciale al hebben iten verdragen. Het is inder- °|d al een prestatie om zon- c veel tam-tam een mooie v^ts te kunnen bereiken zon- werkelijk in degradatiege- te zijn geweest, de kom- tieaanvang wel niet meege- md. r de beker van Oost-Vlaan- v m, derde ronde, werd de im van de ontmoeting Spec- i Moerbeke - Juvenes Zele Vastgelegd. Het wordt zater- 20 april te 16 uur. eors ERWETEGEM 3 Kangoeroes AALST 0 eors Erwetegem heeft niet last gehad van Aalst dat reeds in tweede provinciale en na een harde strijd om behoud aan nodige rust toe )e setstanden waren 156. en 154 en beklemto- overduidelijk het klasse- ichil tussen de kandidaat- ipioen en de kandidaat-afda- beke wel voor een moeilijke opdracht, akteerde zenuwach tig tegen een Springbokken dat ook al de kalmte niet bezat. Tot 1111 bleven de beide ploe gen aan mekaar gewaagd, doch een 1312 kon door de thuisspelers niet benut worden om te winnen. Onder impuls van Verniers werd het 1315. Zelfde spelbeeld in de tweede beurt met de Zeienaars steeds de evenknie van de leiders. (1111). Onder impuls van Ro bert Van Driessche en Vergae- len moesten de Springbokken niet onderdoen voor de gere puteerde tegenstrevers. De Sui kerjongens hadden nog wat ge luk aan hun zijde zodat een 02 op het bord kwam na 12 —15. Wiche Van Syngel (VK Dendermonde( lobt de bal over Schoot - Versui dekking in. Pn Bnac r §uvel (ede Provinciale rta Volley LOKEREN 2 Adec Sport BAASRODE 3 rta Volley Lokeren kon de iljtjes nog best gebfuiken ter- Adec rustig het seizoen besluiten. Na een gelijk- aande start werd het 35 _h behielden de bezoekers ds de bovenhand. De paars- 's in kombineerden niet on- 10 lig doch kregen in lage ver- m ging heel wat tegenspel van thuisspelers (913) Dank een uitstekend Adecblok efa het verdiend 1215. volgende set was er slechts ploeg op het veld. De be- ni ters pakten uit met een snel jijay waartegen de blauwhem- geen verhaal hadden (1 Enkele nieuwigheden bra- wel even het tempo zodat hLokeraars nog konden mil- e m (5—15). kopgaand tot 98 steven- idec naar een 1113 voor- ng die echter werd teniet gedaan toen de nonchalant ak- terende bezoekers enkele on nodige ballen lieten vallen (15 -13). Lokeren ging er toen in gelo ven en kreeg vrij spel van de jongens van coach De Smedt. Slechts één 10 werd gebruikt (108 en toen 1212 op het bord kwam waren de bezoekers het meest in het offensief. Lokeren gaf echter niet af om verdiend op 22 te komen (15 -12). Een oproep tot concentratie tijdens de rust bracht 'n nieuw Adec op het veld. Met een ver zorgde receptie en dito blok ging Baasrode tot 28, liep door tot 312 om uiteindelijk in een slaperige sfeer met 7 15 te winnen. Voor Adec weer twee winst punten bij doch voor S.V. Lo keren kunnen deze twee sets van goudwaarde blijken te zijn. De wedstrijd van zondag zal dat misschien nog klaarder uit wijzen. VK GILVOC 3 Bergougnan EVERGEM 0 Gilvoc had niet zo veel meer te bewijzen, kreeg echter een moeilijke tegenstrever tegen over zich die de koude degra- datiestroom tegen de dijen voelt. Gekwetsten en hun pre caire situatie hadden de be zoekende rangen echter der mate gedund dat ze zich met amper 7 spelers te Dendermon de aanboden. Ei zo na verover den ze in een trage wedstrijd een setje omdat Gilvoc alle spelers een kans gaf. De eerste set liep Gilvoc tot 104 uit en bleef aan de win nende hand met 157. Ber gougnan kreeg moeilijkheden met de harde smashes van Paul Vercauteren, tijdens het begin van de wedstrijd heel veel aan het werk doch daarna weinig gezien, en moest een 40 toe geven. Ze klampten aan tot 6 4, haalden weer een achter stand op, van 95 tot 98, doch misten de nodige kracht om te volharden (159). De derde set waren de Ever- gemmenaars gedurende een groot deel van de tijd in de aanval, veroverden wat punten (16) en lieten duidelijk hun bedoelingen blijken. Toen hun boni tot 28 en 410 was ge stegen zag de toestand voor de Gilvoccers er eerder naar uit. De Bock doorboorde toen en kele malen gepast de bezoe kende bloks en bracht zijn ploeg tot 812 terug. De bezoe kers reageerden gepast doch akteerden te krampachtig en nerveus om Gilvoc op afstand te houden (1112). De blauw- oranjen moesten nog één set bal toestaan doch klommen nog gemakkelijk op winst (16 14). Verdiende zege voor Gilvoc dat nog een gelukt eindeseizoen speelt. Zaterdagavond speelt het tegen Hades Temse waar een bezoe kende zege wel een prachtig resultaat zou zijn. Springbokken ZELE 1 Spectrum MOERBEKE 3 De twee leiders in tweede pro vinciale kwamen dit week-end in onze contreien de.degens kruisen. Te Zele stond Spectrum Moer- De Zeelse groen-witten verover den uiteindelijk nog een set (152) omdat Spectrum maar niet kon tot kalmte komen en de thuisspelers, de 02 besef fend, rustiger gingen spelen en toonden dat dit Spectrum ze ker te kloppen waren. Een goe de receptie doch een zwakke verdediging compenseerden me kaar zodat Springbokken tot 32 aan de leiding bleven, ge zelschap duldde (44 en 6—6) doch toen op achterstand kwam (810). De bezoekers voelden een zege in het bereik en speel den meer op hun waarde. Dat Spectrum uiteindelijk won is misschien niet zo plezierig voor de rode lantaarndragers (11 15) doch hun prestatie is hoop vol. Een zege tegen SV Loke ren geeft nog een waterkansje op redding. Wat de Moerbekenaars betreft waren onze informatiebronnen niet zo positief. Zenuwen en 'n rudimentaire techniek maak ten er zeker geen kampioenen- ploeg van... TH. BERLARE 1 HADES TEMSE 3 De andere titelkandidaat Hades Temse heeft ook niet zo'n gro te indruk gelaten op het ber- laars dorp waar de puiten het zonder Carlier moesten stellen die wegens onvoorziene om standigheden diende forfait te geven. Na een gelijkopgaande match werd het 11 met 10 15 en 157. Toen de bezoe kers met 1517 aan de win nende hand bleven zou de laatste set beslissen. Berlare liep uit tot 90 doch toen de besluiteloze scheidsrechter De Winter zich liet vangen aan de trukjes van de Hadeskapitein begon het Berlaarse schip te begeven. Het is trouwens niet de eerste maal dat de Temse- spelers door allerlei kunst- en vliegwerk scheidsrechter en te genstrever trachten te beïnvloe den en dat het ook ditmaal luk te wordt beklemtoond door de 1015 cijfers. Geen grootse prestatie van Temse dat misschien wel te lij den had van de zenuwen doch zeker vele risico's liep om te Berlare te sneuvelen. DERDE PROVINCIALE KUKLOS AALST won heel on verwacht van Wetteren dat zich weer heel onsympatiek toonde en nochtans niet zo driftig moest spelen gezien hun red ding ook reeds geruime tijd een feit is. Ze leidden eerst met 35 doch raakten daarna geen leder meer (155). Weer een lichte bezoekende voor sprong in de tweede set (36) doch eens op 66 was er aan de Aalstenaars geen houden meer aan Zonder veel proble men werd het 1511 Wetteren heeft hard moeten vechten en... praten om een 30 te ontwij ken want na een gelijkopgaan de set kwam Kuklaos twee maal aan set- en matchbal op 14 13 doch miste de nodige kalm te om af te ronden. (1416). Nadat een 15 achterstand werd teniet gedaan (77) was Kuklos de beste ploeg op het veld om met 158 te winnen Onverwachte zege, we schre ven het reeds, doch het geeft aan Kuklos een mooi kompeti tieeinde zonder problemen want dank zij hun zege zit er voor hen nog een vierde plaats in. Kuklos trad aan met Jos Blon- deel, Daelemans, Antoon Ren ders, J. Uvin, De Rop, De Wil de Van Sinay, Seemink en Acke Ruim honderd toeschouwers voor de «allerlaatste» kans van VC WICHELEN tegen VK DEN DERMONDE. Een grote match is het niet geworden. Daarvoor stonden de Wichelaars te ner veus op het veld en maakten de bezoekers er bijwijlen een parodie van. Nochtans was de ontmoeting beloftevol gestart met VK eerst in het offensief (03) doch eens Wichelen bij- gebeend werd het 65 en 99. Wichelen bracht even verse krachten in door Temmerman te vervangen door De Vriendt doch slaagde er niet in de rood-witten af te werpen (13 13). In een werkelijk spannend seteinde won VK Dendermonde met 1719 dank zij een gavere maturiteit en grotere routine. Eigenlijk hadden we toen het beste gehad. De bezoekers hadden klaarblijkelijk hun beste krachten tijdens de eerste set verspild (70) en drongen niet meer aan. Wichelen kwam op gelijke hoogte met 155. Dendermonde nam weerwraak door met 8—15 de derde set voor haar rekening te nemen. Wichelen wilde kost wat kost de zege behalen, speelde be ter samen dan de bezoekers die wel hun reputatie op het spel zetten (91) doch niet konden beletten dat Schoot zijn team op gelijke hoogte bracht (159). Met enkele har de opslagen van Van Synghel opende VK de laatste set (13) doch liet zich toen in slaap wiegen om te verliezen met 15 9 na een set die het vertellen niet waard was. Wichelen won verdiend en mag de verdienste opeisen tenminste voor de twee punten te hebben gevochten terwijl VK Dendermonde in een typische eindeseizoenssfeer was gedompeld en nooit de indruk heeft gegeven 100 t.h. gecon centreerd te staan. We schreven het trouwens in onze voorbe schouwing dat VK Dendermon de het allemaal kalmpjes aan neemt, een andere uitleg voor de twee nederlagen tegen Ku klos Aalst en VC Wichelen en de moeizame 23 zege oo Leeuwerik Lede is er m i. niet te vinden SPORT DENDERMONDE won gemakkelijker dan verwacht van LEEUWERIK LEDE met 3—0. Setstanden waren 159, 157 en 15—5. Sport speelde een puike wedstrijd en kan nog moeilijk de titel verspelen. De wedstrijd voor volgende week tegen Wichelen zal waarschijn lijk wel geen moeilijkheden op leveren... of het zou moeten zijn dat Wichelen het seizoen in schoonheid wil eindigen. WIEZE won voor de tweede maal dit seizoen, nu op het ter rein van rode lantaarn Dender leeuw dat met 415 en 815 aan een 02 geraakte. Wieze liep in de derde set tot 510 uit, liet zich bijbenen tot 11 12 en zelfs 1313 doch zette toen de puntjes op de i en won verdiend met -315. DAMESVOLLEY GILVOC heeft zich gedistan- cieerd van Berlare en Loven- degem door een nette zege te behalen tegen Inco Beveren, zeker geen meelopertje in deze kompetitie en dus wel een af doend bewijs dat de Gilvoc- meisjes tot beter in staat zijn dan hun klassement wel vertelt. Het werd onmiddellijk 155 onder impuls van Angèle De Bakker en Magda De Kinder. De tweede set bleef Gilvoc steeds op achterstand (312) en kreeg daarbij nog de mo rele klap Rolande De Coster te verliezen wegens voetkwetsuur. (615). Spannende derde set (66) waarna de bezoeksters tot 69 uitliepen. Gilvoc replikeerde te laat en verloor via 1013 met 1416. De vierde set trok Gil voc alle aanvallende registers open. moest de Beverse meis jes lange tijd dulden (44, 4 6 en 66) doch slaagde erin een 910 achterstand om te buigen in 1310. Gelijke stand werd het met 1510. De ultieme set heeft blauw- oranje lange tijd moeten vech ten om de gasten te achterha len want deze waren onmiddel lijk weggespurt (47) en had den geen intenties het comman do over te laten, 't Werd 12-12 met een entoesiast Gilvoc dat onmiddellijk de ruimte zocht en zonder vele balwisselingen tot 1512 liep om met 32 te ze gevieren. Mooie en verdiende zege van de thuisspeelsters. Zondagmorgen op Gazellen Grotenberge kan Gilvoc haar seizoen in eerste provinciale nog met een zege besluiten. En daar zit zeker nog een grote kans in, dunkt me. BERLARE heeft het niet kunnen bolwerken tegen J.W. Wetteren dat toch een setje ten geschen ke kreeg van de thuismeisjes. De eerste set stonden de be zoeksters steeds in het krijt doch wonnen uiteindelijk met nipte 1315 cijfers. Daarna ging het wel wat gemakkelijker (715) temeer daar de berlaar se spelmaakster Erna De Schut ter wegens ongesteldheid niet het volle pond kon geven. De eerreddende set kwam toch op het bord met 1511 alhoe wel de groenhemden heel wat setballen nodig hadden om zo ver te komen. 213 was voor de berlaarse meisjes wel een grote achter stand die ze trouwens niet meer zouden ophalen. Met 9 15 won Wetteren een geniet bare partij. Ria Leys behoorde tot de uitblinkers. VK AALST won op Gevoc Ge- raardsbergen niet. Met 31 moesten de aalsterse meisjes voor de thuissuperioriteit onder doen. ADEC BAASRODE moest naar Moerbeke zonder de zieke Yvette Van Mulders en de ge kwetste Maria Allaert. Ondanks deze zwarte berichten hebben de «overlevenden» een goede partij gespeeld. Het werd trou wens 02 via setstanden 12 15 en 1315. Deze setstanden hadden echter te veel gevergd van de fysische konditie van de bezoeksters die trouwens met amper zes speelsters wa ren vertrokken. De Moerbeekse meisjes brachten geregeld hun bank in om nog afgetekend met 155, 157 en 153 te winnen. Goede wedstrijd van Adec. Klassementen Ziehier dan de klassementen van de belangrijkste afdelingen, één speeldag voor het einde Dames 1e prov. 1. Meteors Erwetegem 38 p.; 2. Argos Waarschoot 37 p.; 3. JW Wet teren 36 p.; 4 Baripo Watervliet 34 p.: :5. Logeen Gent 33 n.: 6. Exclusiv Ronse 33 p.; 7. Si- givoc St.-Gillis-Waas 31 p.; 8. Gazellen Grotenberge 30 p., 9. Inco Beveren 29 p.; 10. Gilvoc 28 p.; 11. Berlare 25 p 12. Lo- vendegem 23 p. Heren 2e prov. B. 1. Spec trum Moerbeke 38 p.; 2. Hades Temse 38 p., 3. Lovendegem 37 p.; 4. Sifrano 36 p.; 5. Adec Baasrode 36 p.; 6. Gilvoc 31 p.; 7. Berlare 28 p.; 8. Kevers St.- Niklaas 28 p.; 9. St.-Laureins 28 p.; 10. SV Lokeren 26 p.; 11. Bergougnan Evergem 26 p.; 12. Springbokken Zele 25 p. Derde provinciate D. 1. Sport Dendermonde 36 p.; 2. Elver- sele 36 p.; 3. VK Dendermonde 32 p.. 4. Wetteren 30 p.; 5. Wi chelen 30 p.; 6. Kuklos Aalst 30 p.; 7. Leeuwerik Lede 28 p.; 8. TT Ninove 26 p.; 9. Rumbac Waasmunster 24 p.; 10. Wieze 22 p.; 11. Denderleeuw 18 p.; Wedstrijden voor het week-end Zaterdag 6 april 14.00 Adec Baasrode - Jong Zelzate (D) (Vercruysse) 14 30 Jevo Sleidinge - Juvenes Zele (D) (De Graeve) 15 00 Kangoeroes Aalst - Ku- ros Zulte (De Beule - V. Mieghem) 15.00 Kuklos Aalst - Dender leeuw (Van Dievoort) 14.30 VK Aalst - Bruco Den- derhoutem (D) (De Pauw Georges) 16.30 Adec Baasrode - Thun- derbirds Baasrode (D'eer) 16.30 VK Aalst - SR Antwerpen 17 00 Hades Temse - Gilvoc (Moens) 17.30 Wetteren - VK Dender monde (Desloovere) 18 00 Jemappes - Avanti Leb- beke Zondag 7 april 09.30 Sport Dendermonde Wichelen (De Beule) 10.30 Leeuwerik Lede - Elver- sele (Clerbout) 10.30 Atom II Denderhoutem - Wieze (Vermeire Felix) 10.30 Juvenes Zele - St.-Aman- dus Gavere (Herman- Massart Fr.) 10.30 Gazellen Grotenberge - Gilvoc (D) (Van Buynder) 10.30 Berlare - Logeen Gent (D) (De Winter) 17.00 Springbokken Zele - SV Lokeren (D'eer) GDP Te Baasrode bleven Simiba en Pletsers aan de winnende hand respectivelijk tegen NCMV en KWB. Pletsers zijn nu opgerukt naar de leiding en het ziet er naar uit dat ze niet meer zulten bedreigd worden. Simiba - NCMV 3—1 (15—8, 15—9. 7—15, 15—13) Pletsers - KWB 3—0 (157. 15—13. 15—1) Klassement 1 Pletsers 7 w. - 13 p 2 KWB 8 w - 13 p., 3. Simiba 7 w - 12 p 4, Kasseistampers 8 w. - 12 p5 Untou chables 8 w. - 10 p.; 6. NCMV 8 w - 9 p Wedstrijden voor maandag SIMIBA - KWB en Pletsers - Un touchables. Scheidsrechter is de hr. Georges De Pauw. GDP Springbokken ZELE-Sporta Volley LOKEREN Voor Springbokken Zele wordt het zondagnamiddag te 17 uur dus de wedstrijd van de laatste kans net als vorig seizoen overigens toen de Springbokken ook in de laatste wedstrijd Cactus De Klinge terug naar derde provinciale verwees. De Zeienaars moeten zondagnamiddag met 3-0 winnen, willen ze nog een waterkansje hebben om in de tweede te blijven. SV Lokeren speelt de afgelopen weken niet on aardig en zoals we zaterdag jl. konden vernemen komen de Lokeraars naar Zele om er nog eens alle registers open te trekken en te WINNEN. Deze wedstrijd wordt dus gespeeld op zondagnamiddag te 17 u. en niet op zondagmorgen zoals er eerst werd ge programmeerd. (Zondag 7 april te 17 u. in de sporthal! De Zeven, Zele. Scheidsrechter is de h. D'Eer.) Met amper een zevental spe lers toog Avanti Lebbeke voor zijn voorlaatste wedstrijd naar ADS Houdeng. De moreel stond uiteraard onder nul doch heb ben de aanwezigen zich verde digd naar beste kunnen. Ronny Van den Broeck, Peter De Dec ker, Leo Rogiers, Mark De Smedt, Van Dorpe en Cassiers speelden een moedige eerste set tot 87 doch eens op 11 9 geraakt, stond er op het thuisoverwicht geen maat meer (15-9). De volgende set werd een spannende zij-aan-zij echter nipt met 1715 verloren. Leb beke aasde verder op een set winst doch de voltallige thuis ploeg kon geregeld zijn wissel spelers van de bank roepen om de vermoeide Lebbekenaars de genadeklop te geven, zij het wel niet zonder moeite (1512). Voor de laatste wedstrijd van dit seizoen vertrekt Avanti Leb beke naar Jemappes. GDP Zondag 31 maart had te Wellen (Kortesem) een driehoeksont moeting plaats tussen Vlaanderen, Antwerpen en Limburg. Ploegen van 10 judoka's bekampten mekaar In wedstrijd van vier minuten. In de eerste wedstrijd tussen Antwerpen en Vlaanderen (40-10) hielden onze streékjudoka's Renders en De Rop er een onbesliiste kamp aan over. De volgende ronde Antwerpen-timburg kreeg een 30-20 als uitslag. De iliatatste match was beslissend voor het Vlaamse team. De Vlamingen stonden echter pal en wonnen met 50-37. Pierre De Rop veroverde 10 punten na een mooie overwinning. De eindstand Antwerpen 70 p. Vlaanderen 60 p. Limburg 57 p. Op zaterdag 30 maart gingen ide heenwedstrijden door van de kwart finale voor de beker van de federatie Aalst. De meest spannende wedstrijd was natuurlijk deze tussen Fosques B(A) en Hand in Hand B(A). De winnaar van deze wedstrijd wordt hoogst waarschijnlijk ook bekerwinnaar. De heenwedstrijd eindigde on beslist met 3-3. Hand in Hand stond er geruime tijd best voor, want na twee spelen was het reeds 2-0, doch daarna verloren de beste twee Moorselse spelers Mertens en Hereman hun spel tegen Paul Wille en Francois Pieters, zodat de bordjes in even wicht kwamen. De Rouck kon tenslotte nog een gelijkspel afdwin gen voor Moorsel. De terugwedstrijd van zaterdag zal nu moeten uitwijzen welke van de twee topploegen zal verder spelen in dit bekertomooi. Fosques Meldert heeft nu het thuisvoordeel, doch zal hiervan weinig kunnen genieten, aangezien hier op een iden tiek biljart wordt gespeeld als bij Hand 'in Hand Wij persoonlijk stellen opnieuw een gelijkspel voorop, waardoor een supplemen tair spel zou moeten beslissen. Het wordt alleszins een super wedstrijd waar de biljartliefhebbers hun gading zullen vinden. De andere kwartfinalewedstrijden waren Fosques A(B)-Scotching A, dat eveneens 3-3 onbeslist eindigde, en Moorsel A won van tweedeklasser Gijzegem met 5-1. FREDDY VERLEYEN EREMBODEGEM STATIE HAALTERT 063-252.20 Voor de zevende maal organi seert de KAJ van St-Gillis- Dertdermonde in de maand juni een volleyballtornooï. Dit ge beurt nu op 22 en 23 juni e k. Vrijdag 5 april te 20 uur heeft een eerste kontakvergadering plaats zodat geïnteresseerden eertijd de nodige informatie zullen verkrijgen. De kamp tegen de Kalkenaar Heirman betekende voor de omge ving van de Zeienaar zeker geen gevaar voor de eerste nederlaag in de beroepsklasse, maar ook in de boksport moet men eerst tussen de touwen klimmen vooraleer men mag zeker zijn. Wies nam wel de eerste ronde voor zijn rekening, maar vanaf de vierde ronde scheen zijn fysische konditie hem in de steek te laten en kon een flink voorbereide Heirman terugkomen Als men hierbij rekening houdt met de gespannen gemoedstoestand van Alois, want Tten kon bepaald niet zeggen dat het een kalme Carmeliet was. die tussen de touwen stond te Kalken. In het tweede gedeelte l-reeg hij zelfs twee publieks vermaningen, om dat hij zijn tandenbeschermer tegen het vilt spuwde. Zijn even tuele puntenvoorsprong kreeg hierdoor een ferme deuk zodat het niemand /erwonderde dat de zege naar Heirman ging.

De Voorpost | 1974 | | pagina 27