Sporting terug in koers Suksesrijke start voor Lokerse Durmespurters S.K. BEVEREN- BEERSCHOT OPNIEUW SPRANKELEND VOETBAL AAN FREETHIE S.C. Lokeren - Winterslag 3-0 Lokert derd keur i acf binnt e Malschar Lauryssen, die anders wel eens steken durft laten vallen, won zaterdag een punt voor zijn ploeq Hit liet zich op geen enkel foutje betrappen (PM) De Beerschotverdediging was hier wel even in paniek en Van Gucht vloerde ei zo na zijn eigen doelman (PM) Wij begrepen Beerschot echt niet goed zij hebben nu toch wel punten nodig voor operatie redding niettegenstaande dat feit speelden ze met een duchtig versterkte achterhoede De kijker was dan (1 maar asne Aa A una (PM) nog maar eens de dupe. j De geel-blauwen hebben zaterdagavond terug aange knoopt met hun traditie: keurig en snel voetbal spe len, zodat B.R.T.-reporter Wauters na afloop kon sti puleren dat Beveren op nieuw zijn spelopvatting van vroeger aan de tegen stander heeft kunnen op dringen. Daarmee werd dan ook volledig de maat geno men van de Beerschotters: nergens, in geen enkel speldonderdeel, konden de opponenten wedijveren met het sprankelend vertoon dat de lokale ploeg op de grasmat toverde. Beerschot bestond niet, speelde het systeem vijf-drie-twee en hield bijgevolg enkel Meeus en Nicolaes voor aan. Die vermochten dan ook niets tegen de lokale defensie, die op een zeer rustige en korrekte manier voetbalde. Trouwens het middenveld van de Antwer pse ploeg bestond eenvou dig niet en werd overspoeld door veldheer Jacques Roe- landt die vooral tijdens de eerste time «ogtstandig» was, om de kwalificatie van Dirk Maes te gebruiken. Het vlotte op uitstekende wijze bij Beveren. Van Gremberge kon op nieuw mee naar voren op rukken, Van de Sompel ver scheen talrijke keren voor doel, deelde ook keurige voorzetten uit en het duo Janssens-De Baere werkte funktioneel! Vooral Jean Janssens blijkt verlost te zijn van zijn aanslepende kwetsuur en kreeg zater dagavond terug het zelfver trouwen dat ook bij hen was zoek geraakt. Voor de zoveelste maal dit jaar werd het zijn festival. Het zou daarbij voor niemand een doorn in het oog geweest zijn, mocht onze aanvaller een tweetal doelpunten hebben aangetekend gedu rende de eerste vijfenveer tig minuten. Een te grote overhaasting (eerte kans) en een uitstekende Lau- reyssen (de overige) hiel den de score blank. Een eigenaardig verschijnsel is steeds te moeten konstate ren dat de doelmannen die vooral thuis steken laten vallen, (cfr. de flaters van de Beerschotportier gedu rende de laatste weken) aan de mFreethiel opeens een gedaanteverwisseling on dergaan om een uitsteken de partij weg te geven. Er moet blijkbaar van het Waas stadion een magi sche kracht uitgaan op de doelmannen uit de ere-af- deling. Had Beveren beter de volle inzet behaald dan mag men zich toch niet blindstaren op dit verloren punt. Bij de terugwedstrijd tegen Beer schot op Witte DOnderdag, zal deze ploeg meer met open vizier de tegenstander tegemoet treden en dan zit er voor de Freethielboys misschien de volledige in zet in. Trainer Matthijs re kent er in elk geval de vier punten zo rap mogelijk te behalen die minimum no dig zullen zijn om geen gevaar te lopen testwed strijden te moeten spelen! Beerschot was duidelijk de underdog, schiet te weinig kansen om gevaarlijk te zijn. Zo noteerden we een poging van Mallants tijdens de vierde minuut maar die werd krachtdadig onscha delijk gemaakt door Van Gremberge. Trouwens uit deze faze zou de eerste doelpoging van Beveren resulteren. De pas van Fredje komt bij Van de Sompel terecht die in één tijd doorspeelt naar De Baere. Guy draait even rond en lanceert Janssens die een lichte fout bedrijft vóór de backerea. Nog geen minuut later hadden de Beerschotnetten mogen trillen. Janssens kkmt in uitstekende positie voor Laureyssen, is echter te overhaastig en wil de doel man tegenvoets nemen het leder gaat nipt naast de linker doelpaal. Jean had hier, zonder overhaasting, nog de tijd om de Beer schotter te omspelen! Trouwens de portier der opponenten zou nog eens alle geluk hebben als hij zich na een schuiver van Janssens op de bal kan laten vallen. Van Opdorp die de taak kreeg toegewe zen Janssens uit de wed strijd te houden, mislukte volledig: aan Jean was geen houden aan.Rond het half uur opnieuw een pran gende faze na een sole van De Baere, zijn pas wordt echter door COnincx door gelaten en eveneens door Roelandt, dit op een twee tal meter vóór het Beer- schotdoel! Guy De Baere kreeg eveneens een knappe mogelijkheid nadat Van de Sompel keurig rond Mal lants draaide, maar ook de ze keer ging het effektvolle schot nipt naast. Vijf minu ten voor het beëindigen van de eerste helft, appeleerde men voor penalty als Jans sens tweemaal na elkaar op onorthodoxe wijze van de bal werd gehouden. Ref. Govaerts deed alsof de neus bloedde. Men kreeg bijna kompensatie als J. Van Gucht het leder panie kerig naar zijn doelman kopte maar de bal bijna in eigen doel ziet belanden, dit na stevig opzetten van Guy De Baere. Na de koffie werd Coninx, die in dit debat te licht werd bevonden, vervangen door De Raeymaeker. Op nieuw legden De Baere, Janssens en Roeland e- norm werk af. Zelfs onze invaller, waar is de tijd, deed het zeer keurig en zou Tolsa tot een ultieme red- Jean Janssens was weer de wroeter en probeerde alles om doelpunt te lukken. Zijn vuist was zelfs rapper bij de bal dan van Lauryssen. ding dwingen! De schoon ste kans kwam rond het vierde kwartier: Schrauwen gooit in, de bal bereikt Roelandt die in één tijd van de Sompel bedient, JaBns- sens ging aan het spurten en kreeg het leder op het hoofd geschilderd en Lau reyssen diende voor de zo veelste maal op al zijn kun de beroep te doen en pun- chte het leder we dat op de dwarsligger dwarrelde en buitenging! Beveren blies even stoom af men Beer schot kwam iets meer in de wedstrijd. Van Gremberge zou heel het stadion wak ker schieten door een knal van een afstandsschot waarvan hij het recept be zit, opnieuw waren er de vuisten van de Beerschot doelman nodig im voorkomen... Als we ooit nog van Beveren festival dienen spreken dan zal het zijn naar analogie met wedstrijd. Het was en af. De meer dan duizend toeschouwers he ben ervan genoten en betekent ook heel wat. 'veren gaat naar een seizoeneinde en ook al men op een plaats de eerste vijf gehoopt man men gezien de standigheden tevreden over de behaalde resultat< tijdens het voorbije zoen. Zolang men te veren voetbal speelt, men er gerust in zijn. pp André GOVAEF jgc k i foto's :P. Op 24 maart ging officieel het seizoen van start voor de wieler toeristen en dit met een wandel tocht van 15 km te St.-Nklaas. Voor de Lokerse Durmespurters werd het trouwens een voortref felijk debuut aangezien ze met 28 leden aan de start verschenen en tevens de eerste prijs weg kaapten. Vorige zondag werd de ikonditie op peil gehouden met een traditionele zondagsrit maar nu wordt het menens met deel name aan diverse rally's. 6 april RaHy De Roo te Dron gen over een afstand van 70 km. - 7 april Proef voor het brevet van 50 km te Wetteren - 13 april Rally De Parel 55 km te Kerksken - 14 april Rally De Lelie Stekene. afstand 60 km 15 april Omloop van eigen organisatie, een over 125 km m het kader de Lokerse Sportmaand. - 21 april Proef voor het van 100 km te Stekene. - 27 april Rally De Butte Merelbeke over een van 60 km. 28 april Rally Pajotten over 95 km. Alleszins een goed gevuld gramma voor de maand april de Durmespurters. 28 - 5-4-74 - De Voorpost Sporting heeft zijn stunt van veertien dagen terug slechts op - het scorebord kunnen herhalen maar in de gegeven omstandig heden is dit wel het enige dat telt. De tiicolores konden op het veld zelf nooit die briljante bal- toets terugvinden die hen tegen Olympic zo onweerstaanbaar maak te. Maar de aksenten lagen nu ook wel anders want Olympic maakte vooral indruk rn de eer ste lijn maar viel achteraan toch wel traag uit. De Limburgers daarentegen beheersten het mid denveld met vloeiend ééntijds- voetbal dat hoofdzakelijk gedra gen werd door het klasrijke duo Vaesen-Van Lessen waarbij zo wel Boes als voorstopper De Bei der goed aangesloten en effektief de opbouw steunden. Maar in tegenstelling met hetgeen de eindcijfers laten vermoeden mooht ook de verdediging er zijn, snel. agressief en autoritair zodat de Lokerse puntspelers slechts uit zonderlijk aan bod kwamen. Win terslag heeft trouwens de gast heren ruin; een halfuur doen beven maar zelfs al blunderde de lokale defensie herhaaldelijk toch resulteerde uit dit nadrukkelijk overwicht geen enkel reël ge vaar voor Vuka. Stany Rogiers speelde immers eens te meer een opgemerkte wedstrijd als li bero en door zijn klare kijk op het spel kon hij elke fatale door braak in de kiem smoren. Maar daar lag juist de tegenstel ling met de lokalen die voldoende hadden aan 3 kansen om overdre ven cijfers te scoren. Dat ver diende Winterslag niet,meende Jurion, maar dat is nu eenmaal voetbal want we werden ook reeds punten afhandig gemaakt waar we duidelijk recht op had den. Een dergelijke balans kan overigens maar opgemaakt wor den na afloop van het seizoen en dan kompenseert de ene wed strijd de andere wel. - De Jef mocht trouwens een groot deel van de verdienste voor zich opeisen want het was pas na een taktische ingreep rond de 20' dat Lokeren geleidelijk in de wedstrijd kwam Zegde Jurion hierover: -Boughalem was In een mindere dag en kon zich niet op dringen in het middenveld ter wijl anderzijds Thielemans in punt niet kon bereikt worden. Een mu- tatie drong zich dan ook op om dat Mustapha meer agressief Is terwijl Ronny de klasse heeft om meer balbezit na te streven wat wel nodig was want Winterslag .speelde heer en meester in het middenveld. In ieder geval deze zet een keerpunt in de wedstrijd want een hard werkende Puis kreeg geleidelijk de nodige steun aan gezien Thielemans als schakel speler wel kon bekoren en zelfs naar een steile prestatie klom Het initiatief in handen nemen heeft Lokeren evenwel nooit ge- Haan omdat Inghels te onzuiver speelde en ook De Koning zich met volledig kon doorzetten Maar het briljante en hardwerkende duo Puis-Thielemans verlichte wel aan zienlijk de druk op de lokale de fensie die dan ook meer ver trouwen kreeg zodat de bezoe kende aanvallers niet de minste ruimte meer kregen. Maar het was trouwens niet nodig dat Lo keren zelf het commando in han den nam want twee uitschieters van Suyckerbuyck, die overigens slechts sporadisch in de wedstrijd kwam. waren voldoende om de beslissing te forceren. Een snelle opmars van Thielemans lag aan de basis van de eerste treffer die door de Nederlander verrassend in de verste bovenhoek werd ge knald terwijl Piet zelf het tweede doelpunt klaar maakte met een verwarrende raid die met een fatastisch vluchtschot werd afge rond doOr Boughalem. Deze tweede treffer werd trou wens sterk betwist door Robert Wasseig die verklaarde dat Suy ckerbuyck gevaarlijk spel bedre ven had terwijl de bezoekende trainer zich evenmin kon neer leggen bij de beslissing van scheidsrechter Fauter toen deze de gelijkmaker afkeurde van Bel- mans. Robert was achter een verdediger weggespurt, stelde Wasseige wat evenwel met klem werd tegengesproken door Eve- raert die zelf een stap vooruit had gedaan Wel geraakte de trainer van Win terslag niet uitgepraat over Thie lemans die hij een klassespeler van formaat noemde. Kortrijk Door deze nieuwe overwinning is Lokeren terug goedgeplaatst om de eindronde te spelen terwijl eveneens opnieuw naar de derde plaats gelonkt wordt. Maar om te beginnen zal men zondag minstens een puntje moe ten meesnoepen te Kortrijk, een ploeg die Sporting wel ligt ook al kan Dré Van Maldeghem reke- kenen op een sterke halflijn met de hardwerkende Timmerman en de klasrijke Braem terwijl Seys wel gevaarlijk kan uithalen. V.K dat in de heenronde een zware nederlaag leed te Lokeren waar mee trouwens de eerste herop standing werd Ingeluid moet wel punten oogsten om eventueel zijn kans gaaf te houden voor de vijf. de plaats zodat alleszins een offensief ingestelde thuisploeg in het veld zal verschijnen. Voor Suyckerbuyck de gelegenheid om zijn doelpuntenrecital te vervol gen. De Koning schreeuwt zijn vreugde uit nadat hij het Lokerse doelpunt scoorde. Piet Suyckerbuyck krijgt bij deze faze geen schijn van tegen de gegroepeerde defensie van Winterslag.

De Voorpost | 1974 | | pagina 28