Wat gebeurt er indien opsitie de raadszitting verlaat? Gerard Vermeersch komt naar Aalst I 4 Dendermonde 15-jarige Jaak Van Canter voor tweede maal wereld kampioen akkordeon MESPELARI BEIAARDDOSSIER TERECHT LEUVENSE HOOGSTUDENTEN- KLUB WORDT TE AALST HEROPGERICHT SPOORWEG OVERBRUGGING KLAAR TE EREMBODEGEM AALSTERS KORT NIEUWS afl 1ste KADEE-AUTORALLY Tweedaagse van de massasport (door K.S.A.) "y voorpost 8 - 5-4-74 - De Voorpost Het aantal raadsleden te Mespelare is sedert de jongste gemeenteraadsverkiezingen van 7 teruggeval len op 4. Twee leden van de partij van burgemeester Van Den Hooft gaven in de loop van vorig jaar hun ontslag, terwijl een derde partijgenoot van de burge meester onlangs overleed. Blijven dus nog over: de burgemeester, twee schepenen en het enig oppósitie- lid Frans Van Der Jeught. De vraag die men zich thans kan stellen is de volgende: «Kan de meerderheid van burgemeester Van Den Hooft in de gemeenteraad nog beslissingen treffen zonder de steun van oppositielid Van Der Jeught of m.a.w. kan de raad nog rechtsgeldig vergaderen indien diezelfde Van Der Jeught zijn kat stuurt?». GEMEENTEWET In artikel 34 VAN DE GEMEENTEWET STAAT H ET VOLGENDE TE LEZEN: «De raad kan geen beslissing nemen als niet de meerderheid van de in dienst zijnde leden aanwezig is». Normaal gezien zijn er thans in Mespelare nog 4 leden in dienst. Als men de wet naar de letter neemt bete kent zulks dat zelfs indien Van Der Jeught zijn kat stuurt of de zitting verlaat, de overige drie leden nog beslissingsrecht ge nieten: 3 op 4 in dienst zijnde leden maakt immers een meer derheid uit. Over de term «in dienst zijnde» bestaan echter verschillende interpretaties. Uit inlichtingen door burgemeester Van Den Hooff op Binnenlandse Zaken ingewonnen zou blijken dat de ontslagnemende gemeente raadsleden meegeteld worden als «in dienst zijnde» Dit zou meteen betekenen dat er in Mespelare niet 4 maar 6 raad sleden theoretisch in dienst zouden zijn. De meerderheid van 6 maakt 4 uit, en 4 is het getal effektieve leden dat de Mespelaarse raad nog telt, de oppositie induis.A|smendeze laatste stelling aanneemt zou Van Der Jeught door afwezig te blijven of door de zitting te verlaten kunnen verhinderen dat bepaalde agendapunten in eerste zitting niet kunnen In onze vorige uitgave werd een reportage gebracht over de beiaard.Bij het ter perse gaan was het ons echter nog onbekend dat het verdwenen Dendermondse dossier betreffende de herstelwerken aan de beiaard, terecht is. Dit lijvig dossier is na heel wat heen en weer geloop, telefoons en briefwisseling eindelijk beland op het Ministerie van Nederlandse Kuituur, zijn uiteinde lijke bestemming. Na inzage moet de bevoegde minister de subsidie goedkeuren. Het Dendermondse stadsbestuur wacht nu ongeduldig. Als er te Brussel spoed wordt achter gezet, dan zal de beiaard misschien wel kunnen spelen tegen 1975. Specialisten hebben zowat een half jaar nodig om de beiaard opnieuw bespeelbaate maken. Operatie die wel een bom duiten zal gaan kosten. Doch dat hebben ze er in Dendermon- de voor over... want stel je een Ros Beiaardommegang voor in 1975 in de stede zonder dit heldere klokkenspel ...het zou dissonant zijn! Sedert enkele jaren bestaat in Aalst enkel nog de plaatselijke studentenklub moeder Universitas. Als thuisklub had ze vroeger nog de Leuvense Studenten klub «de Domper» als kollega. Daar steeds meer studenten hun wijsheid in Leuven gaan opdoen, rijst «De DOmper» weer op uit het moeras. Enkele kontakt- vergaderingen hadden tot resultaat dat vanaf volgend jaar een volledige jaarwerking te Leuven wordt gepland dit vooralle studenten uit Aalst en omstreken. Daarom worden alle studenten die te Leuven blokken of die volgend jaar naar Leuven komen uitgenodigd kontakt op te nemen met Dirk Daelemans, Guido Gezellelaan 7, Hofstade, of 'T Kind Johan, Burgemeestersplein, Aalst. Allen hartelijk welkom. Zo alles volgens*plan verloopt kan de nieuwe spoor wegoverbrugging te Erembodegem reeds op woensdag 3 april in gebruik genomen worden. De asfaltbekleding is in ieder geval nu reeds zo goed als klaar. Aanvankelijk was men van plan de overweg aan de Keppestraat te sluiten, doch deze zal nog enkele weken open blijven omdat de afsluiting op de spoorwegbrug —er werd voor de voetgangers een toegangstrap naar de overbrugging voorzien - nog niet is voltooid en de reizigers dus nog niet via de nieuwe brug van of naar het station kunnen gaan. In de loop van deze maand wordt ook de aanbesteding voor de bouw van het nieuwe staion uitgeschreven. Het nieuwe gebouw komt iets meer in de richting van de spoorwegbrug en ook iets dichter bij het stationsplein. De wachtzaal werd zeer ruim opgevat. Tussen het station en de nieuwe brug zal een parkeerterrein voor betalende parkeerders worden aangelegd. goedgekeurd worden. Artikel 34 van de gemeentewet stipuleert verder «De raad kan echter, indien hij tweemaal bi jeengeroepen werd zonder dat het vereiste aantal leden is op gekomen na een nieuwe en laatste bijeenroeping, wat ook het aantal aanwezigen is, gel dig beraadslagen over de on derwerpen die voor de derde maal op de dagorde staan». Einde citaat. Indien men de stelling van Bin nenlandse Zaken aankleeft zou zulks betekenen dat Van Der Jeught de goedkeuring van agendapunten tot twee maal toe kan boycotten. De derde keer zouden volgens de wet de voorgestelde punten, zonder zijn aanwezigheid bij de stemming, automatisch goed gekeurd zijn. NIEUWE VERKIEZINGEN Bovenstaande uitleg zal waar schijnlijk nogal verward klinken in de oren van de gewone bur ger. Wijzelf ook, die reeds een tiental jaren met de politiek ver groeid zijn, zien niet zeer klaar in deze op zijn minst genomen ongewone toestand. Dit zal trouwens ook wel de reden ge weest zijn waarom men op Bin nenlandse Zaken aan burge meester Van Den Hooff de raad gegeven heeft zo spoedig mogelijk nieuwe verkiezingen uit te schrijven in Mespelare. Herman Van Den Hooff verklaarde in dit verband dat hij einde 1974 nieuwe gemeen teraadsverkiezingen gaat uit schrijven. Op onze vraag «Waarom nog zolang wach ten?» wenste de burgemeester geen antwoord te geven. In Mespelare is het nu vol spanning wachten op de eerst volgende gemeenteraadszit ting. Van het oppositielid Van Der Jeught mag immers verwacht worden dat hij onder tussen zijn licht zal opgestoken hebben bij een of andere jurist, ten einde zijn toch al kleurrijke woordenschat te staven met de nodige kleurloze wetteksten in verband met gemeentezaken. Bij vorige raadszittingen bleek de Mespelaarse raadszaal te klein om het steeds maar talrijker opgekomen publiek te herbergen. Om die reden zijn wij dan ook voorstander de vol gende zitting in een Mespe laarse staminee te laten door gaan. Na elke zitting wordt de gemeenteraad immers toch voortgezet achter het frisschui mend gerstenat. Waarom bijgevolg niet van de eerste keer de zitting in een staminee houden? Santé jongens! Sport heeft een belangrijke plaats ingenomen in ons aller leven. Meer dan ooit is de Olympische gedachte van Pierre de Coubertin «deelnemen is belangrijker dan winnen» te merken. De talrijke initiatieven vanwe ge het Bloso (Bestuur Lichamelijke Opvoeding, Sport en Openluchtleven) hebben de weg geëffend voor ie dereen, tot welzijn en gezondheid van iedereen. K.S.A. Dendermonde organiseert op zaterdag 6 en zondag 7 april haar tweedaagse van de massasport. We hebben het programma overlopen en het is ons opgevallen dat er werkelijk voor elk wat wils is voorzien. Ploegsporten, individuele sporten, lichaamssterkende oefeningen, quiz en avontuurlijke mogelijkheden: het staat allemaal op het programma van deze tweedaagse. MASSASPORT Zaterdagnamiddag 6 april is de dag van de sport voor het ganse gezin, voor iedereen, van boreling tot grijsaard. Een atletiek en gymnastiek festival dat waarschijnlijk doorgang zal vinden op het sportveld van het Vakantiepatronaat. Om 14 uur gaat men daar van start met talrijke proeven voor jongeren en ouderen: gezinskilometer, loopnummers, proeven uit het programma van het Olympisch minimum en de momenteel erg in zwang zijnde fit-o-meter, een reeks proeven van diverse moeilijkheidsgraad, aangepast aan jong en oud, die beter dan wat ook het lichaam nieuwe stuwkracht en fitheid (na de vermoeidheid) meegeven. Om 17 uur staat er dan een volley balontmoeting op het program ma (die in tegenstelling met wat op de aanplakbrieven is aangekondigd zal doorgaan in de Bastion, Gasthuisstraat, Dendermonde, achter hetSint- Vincentiusinstituut) tussen de ploegen van K.W.B. Dender monde en de inrichtende KSA- ers. Gerard Vermeersch, de vlag die een lading levenslust, levensgenot en rijk talent dekt is op zaterdag 27 en zondag 28 april 1974 tel kens te 20 uur te gast in de Aalsterse Stadsschouw burg, dit op uitnodiging van toneelgroep «De Scha kel». Voor diegenen die Gerard Vermeersch alleen als ak- teur in diverse toneelspelen en als vader Bariseele in de Vorstinnen van Brugge kennen is dit een enige gelegenheid om hem als kleinkunstenaar aan het werk te zien in zijn fantas tisch one man show «Muis in huis» Kabarettier kunnen we Ge rard Vermeersch niet noe men. Hij vult de avond helemaal alleen, zonder hulpmiddelen als liedjes, gitaar, muzikale begelei ding op de achtergrond. Zijn vakmanschap als ak- teur, zijn ekspressieve ge baren, zijn uitgesproken mimiek en vooral zijn war me stem maken van elk optreden een twee uur du rend spektakel dat de toe schouwer meeneemt naar het land van de lach. Want lachen doe je, dat is gega randeerd! Gerard Vermeersch schrijft zijn teksten zelf. Hij heeft een fijne zin voor humor en relativiteit, een doordrin gende kijk op de mens en zijn reakties in de samenle ving, en put zijn inspiratie uit het alledaagse gebeu ren: de olie, 's lands be stuur, bouwen, de auto, de vrouwen en nog meer on derwerpen. Dit alles praat hij aaneen,, doorspekt met spirituele grappen in een feilloos Ne derlands, met heel even ook, als het er bij past een woordje West-Vlaams van «Bachten de Kupe», zijn geboortestreek. We kunnen deze grote kleinkunstavond warm aanbevelen en ver moeden zo dat voor dit festival van de lacht de stadsschouwburg wel eens te klein zou kunnen zijn. Kaarten te bekomen bij de leden van toneelgroep «De Schakel», o.a. de h. Tuur Callens, Korte Nieuws- straat 10 Aalst. Tel.: 053/21839. Roel Van de Plas SPORTQUIZ De zaterdagaktiviteiten wor den dan besloten met een grandioze sportquiz die door gaat te 20 uur in de zaal Mariakring. ledereen, K.S.A.- er, ouder, sympatisant en vreemde eend in de bijt, kan deelnemen aan deze quiz welke gebaseerd is op het po pulaire Nederlandse quizpro gramma «Wie, wat, waar?». Inschrijvingen dienen gericht te worden aan Luc Dierick, Zand straat 101 of telefonisch onder het nummer 238.73. Aange zien het aantal deelnemers be perkt moet blijven kunnen geïnteresseerden zich zo vlug mogelijk laten kennen. De on derwerpen behandelen voor 70 procent de sport terwijl de overige 30 procent gevuld wor den met algemene kennis. De grote varia in onderwerpen van voetbal en klassiekers over basket, zwemmen en boksen naar minder gekende sporten als polo, moderne vijfkamp en schaken zal de deelnemers heel wat kopzor gen bezorgen. 1e KADEE AUTORALLY Zondagvoormiddag 7 april wordt de dag ingezet met een handbalontmoeting tussen K.S.A. en Ouders, versterkt met enkele oude glorieën van het eens roemrijke KAVD. Het is een primeur die doorgaat te 10.30 uur op het Pater Rut- tenplein want inderdaad, het is de eerste maal dat de K.S.A.- ers en ouders op een handbal- terrein zullen staan als spelers. Het hoogtepunt van deze tweedaagse van de sport zal ongetwijfeld de eerste KaDee autorally worden die plaats heeft in de namiddaq om 13.30 uur. Een autozoektocht, georgani seerd door een jeugdbeweging is zeker geen alledaags feit De enorme massa werk zal de meesten immers wel afschrik ken. Deze rally die aan het K.S.A.-lokaal vertrekt en aan komt, loopt over een afstand van 60 kilometer We hebben zelf een stukje van de rally mee gaan verkennen en we staan verbijsterd hoe rijk de streek is aan kleine geasfalteerde baantjes waar we nog nooit een voet (of autowiel) hadden gezet. Deze rally staat open voor ie dereen. Er dienen geen voorwaarden wat betreft lid maatschap of wat dan ook ver vuld te worden om te kunnen aanzetten in deze «Ontdek de streek». Inschrijvingen voor deze rally dienen uiterlijk op 6 april, mon deling of schriftelijk overge maakt te worden op een van volgende adressen: café Mariakring, Nachtegaalstraat 2. Luc Dierick, Zandstraat 101, Mare De Decker, Nachtegaal straat 7 of Michel Spittaels, Oude Vest 34 allen te Dender monde. Een mini-groenzone op de Hopmarkt langs de kantj de Nieuwstraat behoort tot de mogelijkheden schepen van Openbare Werken de h. J. De I overweegt om het stadscentrum aantrekkelijkei maken. Enekele bomen en struiken gegroepeerd sa met een aan te leggen terrasje, zou de eentonigl van de Hopmarkt-Botermarkt breken. De instelling van de blauwe zone wordt nagegaanll dit voor de Botermarkt. De direkte nabijheid vanj nieuwe parking achter de Keizershallen met de voA gangersdoorgang van de allen zelf, biedt de mogelj heid aan diegenen die werken in bankinstellingen)enh winkels van het centrum op heel korte afstand van werkgelegenheid hun wagen kwijt te geraken, men een invoering van de blauwe zone op i Botermarkt grotere parkeermogelijkheden zullen staan voor de gelegenheidsbezoekers van het centn Eén april heeft het in de stad dan toch nog gedaan, er waren niet alleen de aprilmoppen van bloedeigen blad, die de Aalstenaars primo absol naar het stadhuis wilde zien trekken met hun klachf formulier en tevens de aspirant-kabelteeveeliefhebt wilde zien zeulen met hun antenne, dit alles met enk uiterst verwarde telefoontjes en ontgoochelde geluid tot gevolg. De moraal van deze aprilmop: de Aals naars blijken een boel klachten te formuleren! hebben. Een streekblad pakte uit met een rendez-vij met een streaker ofte blootflitser op de Grote M< terwijl Ide stadsmagazijnen het mikpunt werden beetgenomen brave lieden die tegen het dreigen onÉ van stookolietekorten hun aantal kachels kwar opgeven. De brief die het Dirk Martenskomitee richtte aan CVP-bestuur met de kandidatuurstelling van een sters volksvertegenwoordiger werd heel spitsvor uitgebuit als aprilmop, en niet zonder resultaat brave lieden met aanzien lieten zich misleiden door schrijven waarbij een handtekeningaktie ter onderst ning van de hogervernoemde kandidatuurstellig vei gesteld werd. (jv) De deelname in de onkosten bedraagt 100 fr. per wagen en 20 fr. per bijzittende begelei der. Het pnncipe van de rally is een zoektocht en zeker geen snelheidswedstrijd, want de deelnemers dienen zich te houden aan de bestaande wegcode en snelheidsbe perkingen. Het zullen ongetwijfeld hoogdagen worden K.S.A. Dendermonde die dit initiatief een stimulans goede sportrichting voor reen geeft. We wensen veel sukses en misse komen we u zondagnami 7 april wel tegen op eei Vlaanderens stille rangswegen. MOTIE - MILIEU - GIJZEGEM mi Het arrondissementeel bestuur van de Volksunie-Aalst kennis genomen van de voorgenomen vestiging van een bedrijf te Gijzegem, en verklaart zich solidair met het plaat 'd( Groenkomitee, dat zich met klem tegen deze ongez inplanting verzet. De Volksunie-Aalst, trouw aan de besluiten van het kongre^'s 1969 te Brussel, is van mening dat ongezonde bedrijven moeten vestigen waar zij thuis horen, namelijk ver va inr bewoonde wijken en rekening houdend met de overheers el j winden. De Volksunie Arrondisement Aalst zal zich met alle wett |aa middelen blijven verzetten tegen elke inbreuk op ons milieu." iuli Jaak Van De Cauter, vlijtig leerling van de Aalsterse ak- kordeonschool van Paul Herry behaalde voor de tweede maal in drie jaar tijd een wereld titel in het akkordeonspelen. Op 10 maart 1974 kwam hij te Spa uit in de excellentie B reeks en met 96,3 procent was hij veruit de sterkste kandi daat. Naast zijn natuurlijke be gaafdheid voor dit muziekon- derdeel, komen zulke resulta ten niet vanzelf. Deze jonge beloftevolle muzikant begon op 8-jarige leeftijd school te lopen aan de akkordeons- chool van Paul Herry. Eerst te Zele, later te Dendermonde en Aalst volgt hij elke maandag en zaterdag de lessen, waar hem de nodige muzikale ba gage wordt meegegeven om hem thuis verder te bekwa men. Want iedere dag zonder onderscheid oefent Jaak thuis om zijn virtuositeit nog aan te scherpen. Tot op heden be perkt het optreden in het publiek van deze bekwame akkordeonist zich nog tot ge zamenlijke koncerten met de school Paul Herry, waarbij 60 uitvoerders optreden. Niettegenstaande Jaak Van Cauter naast drie belgische ti tels, in 1967, 68 en 70, twee wereldtitels in 1972 en 1974 behaalde, blijft hij bepaald nuchter en denkt vooral aan de toekomst die voor hem ligt in het behalen van een diploma aan het rito te Dendermonde •lb ch 'J' al 1974 was gunstig voor I want hij mocht ook het pla van de stad Aalst ontvang ei Op onze vraag of het me ol een optreden voor het g/ ooi publiek van het casino Spa met de wereldtitel inzet, vindt deze jongetfi" niet onmiddellijk antwoord, want eens hij eerste klanken uit zijn aid deon heeft laten klinken nervositeit van hem e alle eerlijkheid vertelt hij, hij niet eens meer weet o ch het opgelegde werk van partituur gespeeld of zo n 'u uit het hoofd, want het is dat de kandidaten het stukfa geveer twee maanden voorhand krijgen, zodat ze de nodige tijd krijgen om tot in de puntjes te bestude Voor Jaak Van De Cauter k akkordeon niet zijn enige zikale liefde, want ook de tr pet en de schuiftrombone horen tot zijn repertoire. "f f£VCRE z*e£A-Tji KA£7d£A/S i/AA/ PiPAfVA //V

De Voorpost | 1974 | | pagina 8