DE ZEP ZEflITH T TOREKEfl KREJH jomE OVER ZWEMMEN EN TRANEN Heerenhui/ TUF-TUF PUB PALLIETER TERLIflDEfl VOLT /IflT-JORI DIDO JOKO 'T FflBRIEK/KER De Voorpost - 12/4/74 - 19 oals U weet, brengen wij ■gelmatig één van de Topfiguren of groepen it de Vlaamse Chanson- ïereld» op het ZEP-po- ium samenwerking met de iw SPINNEKOP, richten lij op Paaszaterdag 13 pril, een avond in met de irmatie van VUILE AONG. 'UILE MONG EN ZIJN 'IEZE GASTEN brengen ns een SUper-Show van e bovenste plank: wie oud van «gepeperde» laamsche liederen, «ge ruid» kabaret, m«gezou- en» mime en diens meer erwachten we vanaf 20 ur in de ZEP. >e inkom voor deze grootste Super Show al- Ier tijden» slechts 25 F bedraagt Op zondag 14 april, Pasen met andere woorden, krij gen we in de ZEP het bezoek van de «klokken van Rome». Hieraan verbonden rich ten wij een grootse PAASKLOKKEN VIERING in. Mogen wij vragen dat ie dereen zijn eigen (paas) klok zou meebrengen en ze 'naar hartelust zou la ten klepperen. Mooie prijzen zijn er voor zien voor: de persoon met de grootste klepper - de persoon met de klein ste klepper - de geklepte klok - en de geklokte klep. Tot dan... Vrijdag 12 april: Ping-Pong lerleving Zenith te 20 uur n zaal Casino (roxy) Dcnder- nonde. Verzamelen aan de ;lub te 19.30 uur. Saterdag 13 april: Paasklok- tenthedansant. Wij wachten Ie blijde komst van «de Elokken van Rome» af met feel muziek en dans. Eondag 14 april: Vrije Paas- nstuif. Vrijdag 19 april: aanvang Kwistornooi '74 in zaal Gil- lenhuis, Otterstraat. Het (wissende Zenithteam ziet er ils volgt uit: De Geyter Jef en Maria, Senepart Jan, Van Akoleyen Hugo en Wauters Luc. Heel Zenith supportert met zijn team mee! Daarom zal de Klub gesloten zijn op de 5 kwisavonden. Zaterdag 20april: Vrije instuif Zondag 21 april: te 20 uur Filmavond: De slag van San Sebastian. Een produktie van Jacques Bar in de regie van Henri Verneuil met Antony Quinn en Charles Bronson in de hoofdrollen. Vrijdag 26 april: Kwistornooi '74. Tweede deel in zaal Casino (Roxy), St. Jorisgilde, Dendermonde. Ook deze avond zal de klub gesloten zijn. PAASFEEST IN 1 TOREKEN De traditionele opendeurda gen in 't Toreken liggen weer voor de deur, ter gelegenheid van pasen. Dit is dan ook voor 't Toreken een ultieme gelegenheid om aan de talrij ke bezoekers, verleden jaar waren er in totaal meer dan tweeduizend, de werking, de sfeer, en de leden even voor te stellen. Zondag 14, maandag 15, zaterdag 20 en zondag 21 april zijn dan ook de data waarop iedereen de kans krijgt even (of lang) in 't To reken binnen te wippen en er te genieten van de hartelijke, gezellige atmosfeer, die steeds geprezen wordt door de be zoekers. Zoals verleden ^jaar werdt er dit keer ook gedacht aan de kleuters. Op pasen namelijk vanaf 14 uur tot 18 uur wordt er een doorlopende tekenfilmparade gegeven van Walt Disney. Kleine (en gro- I te) kinderen zijn dan ook II stevig uitgenodigd om mee te komen genieten. Voorberei ding: Om alles in de juiste orde te laten verlopen werd de tapregeling, de muziekver- schaffing, de onthaaldienst en allerlei reeds voldoende be- 1 zodat er zonder vrees kan tegemoet gekeken wor den naar de massa bezoekers. SECRETARIAAT Wegens de grote uitbreiding van de .administratie van de jeugdklub, dit als gevolg van de degelijke werking van secretariaat, onthaaldiensten, hobbyklubs, public-relations e.d., was een secretariaat onontbeerlijk geworden. Er werd dan ook beslist om de zolder op te ruimen en om te vormen tot een geschikt lo kaal om al de diensten zorgvuldig te klasseren. FOTOKLUB Na een tijd lang onderbroken geweest te zijn, is de fotoklub nu weer reeds klaar om van start te gaan. Alle leden kunnen gratis gebruik maken van de installatie. FILM Als laatste film van dit seizoen werd gezocht naar een hoogtepunt en de keuze viel op «Family life» een aangrij pend realistisch document. Het Toreken nodigt alle men sen en zeker en vast de ouders uit, omdat de film aanleiding geeft tot discussie over het huidige opvoedingssysteem, en er op zijn minst enkele negatieve punten van aan de kaak stelt. Na de film zaJ er mogelijkheid zijn om er over te debatteren. 't Toreken hoopt dat de ouders welwillend zullen zijn, en komen kijken, vooral om de tegenstelling tussen oud en jong eens hartig te bespreken. AVDS Met de derde Wankelavond liep de Kreja-feestmaand op zondag 31 maart uit een echte apotheose. Kenden worige avonden met respektievelijk 60 en 95 personen een matige belangstelling. Dan kwam deze keer een onverhoopt groot aantal mensen kijken. Niet minder dan 250 wankel- lustigen vulden de zaal •Kring». De avond verliep vrij vlot, sukses voor het optreden van de skiffle group en Hobtons eenakter «De Her vormer» Dinsdag te 19.30 uur Vollye (turnzaal Moorselbaan) Woensdag te 19 uur: gitaarles en te 20 uur: sciflle group Vrijdag van 19 tot 20 uur: taakverdeling voor medewer kers en te 20 uur: looptrai-^ ning op het wijngaard veld. Zaterdag te 14 uur: repetitie «Stampen en dagen» Dit zijn dus de wekelijkse aktiviteiten. en nu volgen er andere aktiviteiten: Vrijdag 12 april te 20uur: Maandelijkse Belotting. Zoals steeds: mooie naturaprijzen. Paasmaandag 15 april te 10 uur Grote Dagfietstocht (50 km). Terug te Aalst te 17 uur Vrijdag 19, Zaterdag 20 en Zondag 21 april Driedaagse reis naar Parijs, vertrek te 6 uur in Aalst (amai) Zondag 28 april te 19.30 uur: Filmvertoning «Duivel doet al». Twee uur gieren, en buikpijn als gevolg daarvan, en dit alles door de' schuld van Louis De Funes. Zaterdag 13 april: alle biljart- liefhebbers, dames en heren, worden vriendelijk verzocht hun kunnen te komen de monstreren. We beginnen om 20 uur en het inschrijvings geld bedraagt 20 fr. Eerste prijs: 1 paasei. Zondag 14 april: Een vrolijk Pasen aan iedereen. Alle leden mogen komen paasei tjes rapen (indien de klokken natuurlijk niet voorbijvlogen). Zondag 21 april: Eerste wan deltocht van het jaar. Alle sportievelingen die er niet tegen opzien om enkele uren en enkele kilometers door de natuur te wandelen, verzame len om 14 uur aan het jeugdhuis. Even een blik op ons verder programma in de volgende weken: Week-end 13-14 april: we draaien moderne muziek. 20-21 april: Progressieve mu ziek wordt gedraaid voor de meest vooruitstrevenden. 27 april: Kleinkunst en klas sieke muziek. 28 april: 14 uur: wandeltocht. We testen eens onze jonge harten. We starten stipt te 14 uur aan het Heerenhuys. Ben je klaar? Goed gelaarsd of geschoeid? Je wandelstok bij? Niet te zwaaKom te starten: circa 10 km. Daarna verpozen we nog eens in ons gezellig Heerenhuys en drinken er een fris glaasje bier. Kom en train mee. 4 en 5 mei Moderne muziek 11 en 12 mei: kleinkusnt en klassieke muziek 18 mei gesloten wegens een privaat feestje. 19 mei: progressieve muziek 25 mei: optreden jong talent van de parochie zelf. 26 mei: Exploratie-tocht. Kravaalbos. Verzamelen aan het Hof te Put. Leiding Norbert De Meester, Aalst. Laarzen en verrekijker niet vergeten. Die eerste va kantiedag, het was zaterdag is voor een levendige jon gen, en zo zijn er velen, een ware opluchting. Boeken zijn voor twee weken verbannen en de loodzware boekentas in de verste hoek van de stu deerkamer verstopt Maar nog is die vakantie niet goed begonnen of zo'n knaap van twaalf zit al in nes ten over wat hij nueigenlijk allemaal gaat doen... een zee van tijd. En na een rit van een halfuur, tegen wind en met de eerste hete lentezon in zijn nek, is een duik in het koele sop een wel kome verfrissing. De pret is verder onbeschrijfelijk, zwem men, spelen, duiken, tussen eikaars benen door, plonsen, gescheren, en pochtenjk kan zo lang onder water, ik langer, en tellen en plezier maken. Zeg nu eerlijk wat heeft zo'n jochie meer nodig. Maar alles komt een eind, een laatste duik bij een fluitsignaal, een haastig krabbelen naar de overkant, drogen en kleden verloopt in een wip en ziezo klaar is kees, hongerig en dorstig, zin in al dat lekkers dat in de barwinkel en de automaat te koop staat Zondag 7 april behaalde onze basketballpioeg (weerom) een overwinning. Deze maal won nen ze met 75-32 tegen de ploeg van de Bank van Brussel. Onze volleyballers verloren met 3-2 tegen J.K. Kreja. De voetbalploeg be haalde een afgetekende over winning (6-0( tegen J.K. Jum bo. Volgend weekend geen basket én geen volley, wel voetbal. Dgn Tuf neemt deel aan het tornooi van V.K. De Kever. Schiftingen worden gespeeld op Pasen. Den Tuf speelt met Pasen te 15 uur tegen een pleog van Gent(Giot), op de terreinen van SN AS (Vlieg veld Kluizen) Zaterdag 13 arpil baskettrai ning te 15.30 uur (terrein tuf) Vrijdag 12 april: volleytrai ning te 19.30 uur. Op zaterdag 13 april komen de «Paasklokken» op bezoek vanaf 20 uur. Iedereen komt mee rapen. Vrijdag 12 april: Tafeltcnnis- klub de Dender: Hofstade- Lede B Zaterdag 13 april: Eind tor nooi volleybal (indien Pallie ter reekswinnaar is): Dans- kursus te 15 uur. Zondag 14 april: Pasen: Pal lieter ganse dag open; volley bal (zie zaterdag) Maandag 15 april: Kermis: Pallieter ganse dag open. Woensdag 16 april: volleybal training Donderdag 17 april: Tafelten- nisklub de Dender: Atom-de dender. Vrijdag 18 april: Tafeltennis: training. Terlinden draait op volle toeren, de hele vakantie door is het er een drukte van jewelste om de nieuwe instuif- lokalen bruikbaar te krijgen. Binnen enkele weken, op zaterdag 20 april als alles vlot verloopt, willen ze er immers in. De ingebruikname ge schiedt zonder veel bla bla. Pas wanneer in september of misschien later nog alles piekfijn in orde is komt er een «serjeuze» opening met burge meesters en schepenen e.d.m. Intussen draait de aktivitei- tenmolen rustig verder, zon dag 14 april verzamelen de filmliefhebbers van het lichte genre om 20 uur. Men gaat dan samen naar «Sneeuwwitje en de 7 dwergjes» kijjken. Zondag 21 uur dacht de klub in samenwerking met de H. Stoel (met klokken en toebe horen) aan de flathinderen die het normaal zonder eiers zoeken in de tuin moeten stellen, binnen of op andere onnatuurlijke plaatsen moe ten zoeken. Dit jaar wordt het voor hen die jonger zijn dan acht, eiers zoeken in de kasteelhof (Park Terlinden). Valt het weer niet te best mee dan gaat alles door in de kasteelschuur. 's Avonds komen de ouderen aan bod met de komische film «Les bidasses en folies»... Vijf jongelui, de Chariots, willen aan een pop-festival deelnemen. Ze besluiten uit werken te gaan om aan geld te geraken want over instru menten beschikken ze niet. Wanneer ze dan na veel heibel aan muziekinstrumen ten weten Je geraken en een finaleplaats weten te verove ren worden ze opgeroepeyi voor hun legerdienst... SOLIDARITEIT BEVRIJ DINGSBEWEGINGEN: Een van de tenia's voor het jaar van de rechtvaardigheid was: «Steun aan de bevrij dingsbewegingen in Zuidelijk Afrika». In de portugese kolo- nies woedt daar reeds meer dan 10 jaar immers een vrese lijke onderdrukkingsoorlog. De portugese regering weigert aan de zwarte bevolking van Angola. Mozambique en Guinee-Bissan het recht op onafhankelijkheid en zelfbe schikking. Tijdens de solidariteitsweek iil Vlaanderen zal een fietsen- karavan door de»voornaamste steden trekken. Op 18 april komt deze vanuit Gent naar Aalst, leder die solidair is kan meefietsen en bevrijdings- kaarten verkopen. In verschil lende straten en op pleinen zullen straattonelen en toe spraken gehouden worden, 's Avonds gaat vanaf 20 uur in het C.S.V. 't Fabrieksken, Wellekensstraat 45, een soli- dariteitsavond met dia's en informatie en stand van de. wereldwinkel door. Ook in het C.S.V. gaat op maandag 29 april een gespreksavond door rhet pater Toon van Bynen, uitgewezen en de Portugese kolonies, door. Lieven envan de vipg franken res ten nog achtendertig denkt hij. «Mevrouw, geeft u mij een doosje drop». En ja werkelijk, de echte Hollandse drop kun je er nu ook al kopen, het lijken voor ons wel medische pillen, die regenboogkleurige drop. Mevrouw legt het klaar en de knaap opent zijn quasi veilige ritsluiting, taste naar het geld, slaat rood en wit, transpireert, wordt woedend, stamelt: «Het is weg Mevrouwwaarop de dame zwijgend de drop te rug op het stapeltje onver kochte pakjes legt. Hij wil naar de man die toezicht houdt in de kelderverdieping zijn nood gaan klagen, doch wordt door zijn vriendjes weerhouden met de woorden «Doe het maar niet, want je zult nog onder je voeten krijgen op de koop toe». Ouders die hun kinderen niet zo goed vertrouwen kunnen er bij gaan nadenken, anderen kunnen de zaak verder onder zoeken en desnoods een klacht neerleggen bij de direk- tie van het Stedelijk Zwembad. Dit is nu niet gebeurd, Peter, zo heet ons slachtoffer, zit op zwart zaad voor de rest van de week. Vriendjes van Peter ver telden me dat het niet de eerste keer is dat op zaterdag geld gepikt wordt in de openbare ontkleedzalen van het Stedelijk Zwembad. Laat ons volwasse nen dan toch een heel even bij deze zaak stilstaan. De ZZA- TERDAG IS WEGENS PLAATSGEBREK DE KEL DERVERDIEPING VAN HET ZWEMBAD KLEEDZAAL GROEPSBEZIT, Uiteraard niet zo erg moeilijk voor gap pers, we zullen het lelijke woord dieven maar achter wege laten, om hun schamele voorraad centen wat aan te vul len. Er zitten natuurlijk overal oneerlijke jongens, maar moet dat zo nodig in een zwemgele- genheid gebeuren, kunnen de verantwoordelijken er dan geen zorg voor dragen dat der gelijke zaken niet plaats vin den. De eerlijkheid is de wereld uit, maar laat ons bedenken dat zoiets voor een kleine jongen nogal moeilijk te aanvaarden is. In een telëfonisch gesprek met de direkteur van het Stedelijk Zwembad wees deze er wel nog eens op dat het klaar en duidelijk uitgeplakt staat dat waardevolle voorwerpen kun nen afgegeven worden aan de toezichthouders. En geld dan Zie je zo'n vijftigtal jon gens al geld gaan deponeren, het zou een ware chaos wor den bij het terugvragen en de toezichthouder zou er een per soonlijke boekhouding moeten voor bijhouden. MARS DER OPTIMISTEN TE WIEZE De tweede uitgave van deze toeristische wandeltocht, een initiatief van jeugdklub 71 Volt, zag 142 deelnemers aan de start aan de Madeion (Schroverstraat). Voor de 6 km waren er 4 inschrijvingen, en voor de 12 km telde men er 21; Niet minder dan 78 wandelaars zetten aan voor een trip van 21 km. en bij de marathon (42 km) werden 39 vertrekkers geregistreerd. Als men weet dat er in 1973 circa 170 ingeschrevenen wafen kan men zich wel afvragen vanwaar het minder aantal van dit jaar komt. Het toene mend aantal wandeltochten, al dan niet georganiseerd door Bloso, zit daar wel voor iets tussen. Vorig jaar waren er op dezelfde dag 2 tochten en dit jaar minstens 4. In het licht hiervan mag de editie 1974 nog een succes heten. Toch denkt het bestuur van de Volt er aan de wandeltocht van 1975 op een andere dag bv. een zaterdag te laten doorgaan. Anderzijds is het wel opval lend dat onder het aantal deelnemers van 142 er maar 6 Wiezenaars waren; daaruit menen de inrichters te kun nen afleiden dat men te Wieze nog steeds «iets» heeft tegen de personen die zich inzetten voor jeugdklub 71 Volt. De deelnemende Wieze naars waren: Eric De Wit, Sasbaan, 10; Dirk Callebaut, Molenstraat 138; Wilfried Maes, Schoolstraat 7; Freddy Vermeir, Schroverstraat 86; Pierre Cornelis, Molenstraat 25; en Erik Callebaut, Molen straat, 138. Erik de Wit en Dirk Callebaut mogen wel speciaal vermeld worden daar ze. ondanks hun jeugdige leeftijd, toch de 42 km aflegden. PRESTATIES De jongste wandelaar heet Lambrecht Herbert uit Gent, en de jongste wandelaarster noemt Van de Poel Anja uit Serskamp; beiden zijn slechts 3 jaar. Als oudste deelnemers noteren we voor de 21 km: Meert Petrus uit Lebbeke, en voor de 42 km: De Luyckx Gustaaf uit Aalst. De grootste groep was, zoals vorig jaar, WSV Wetteren, die met een sterke vertegenwoordiging van start ging. De prijs voor de verstgekomenen werd nog niet uitgereikt daar het nogal moeilijk uitviel om precies uit te maken wie de grootste afstand naar Wieze had afge legd. Er waren immers inge schrevenen uit Gentbrugge, Evere, Peizegem, Ruisbroeck, Asper, Heverlee, Hingene, Serskamp, Wondelgem, Wel le, Gent, Melle e.a.m. De 170 wandelaars zullen deze uitstap naar Wieze nog lang heugen. Niet alleen om de frissen beloningen, maar evenzeer om de weldoende trip doorheen het natuur schoon van onze biergemeen te en de mooie plekjes op hun tocht langs de denderdijk, het schilderachtige Mespelare, de heerlijke abdij van Affligem, de bekende Meldert vijver, en zo veel meer nog. VW St. Joris zet voor deze week zijn programma in op vrijdag 12 april met pottenbakken. Op zaterdag 13 april om 15 uur maken we'r samen mooie en leuke fotootjes en om 16 uur supportert iedereen zich hees tijdens de ping-pong- ontmoeting in het kader van het interjeugdtornooi. Op paaszondag gaat de klub pas om 19 uur open (wij moeten ook eerst eiers zoe ken!) Om 20 uur luidt de ping-pong zijn Paas-dans- avond in. Dan gaan twee daagjes in alle stilte voorbij, maar woensdag 17 april is de fotoklub al paraat en laat hfet rietwerk atelier om 20 uur ook weer van zich horen. Muzieklief hebbers kunnen die dag in hün klub terecht. Donderdag wordt om alles af te ronden het naaigerei boven gehaald. Kortom het wordt weer écht goed deze week. Monda Programma van de openings ak tiviteiten Propagand akaravaanzater dag 20 april Samenkomst aan de klub te 13 uur en vertrek te 14 uur Tema-avond: LENTE-DIDO- vrijdag 26 april. Officiële opening. Aanvang te 20 uur. Souper: zaterdag 27 april: aanvang te 20 uur; vooraf in te schrijven door storting van 250 fr. op rekeningnummer 432-5308151 van het Dido - fonds te Erpe. Dido-kluts: zondag 28 april. Voormiddag te 10 uur: volley jongens en meisjes. Namiddag: voorstelling van en uitnodiging tot ver schillende hobbyclubs en ak tiviteiten. De deuren staan open voor iedereen! Gitaar- en turnklub, basket, volks dans, voetbal, poppenteater, tentoonstelling, dans... Openingsbal met orkest: op zondag 28 april. Aanvang te 20 uur. Verder vergadert de animatie- ploeg woensdag 17 april; kan je meehuppelen tijdens de volksdans op vrijdag 19 april om 20 uur of zaterdag 20 april meekijken naar «Les bidasses en folie» ofte «Schrachten op zwier». Voor zondag 21 april kan je kieren tussen een fietstocht in Erpe en omliggende om (vertrek 9 uur), de 40 km-mars te Wetteren waaraan de wandel- klub deelneemt of een kader dag te M^ldegem, georgani seerd door de Vlaamse Fede ratie van Jeugdtehuizen. (LM) Vrijdag 12 april: gewoon programma sportinstuif; be zoek aan KVS Brussel, «De Bokken» van Johan Boonen. Vertrek om 18.30 uur stipt. Zaterdag 13 april: te 20 uur Paas T-Dansant in SECA met optreden van studio Elected. Zondag 14 april: «Open deur» onder het tema Zo zijn wij. Programma: 11 uur: akademische zitting 14 uur: fietsenrally doorheen Berlare. 15 uur- Volleybalwedstrijden voor jongens en meisjes; Judo demonstratie; Ping Pong wed strijd. Vanaf lOuur tot 19 uur infor matieve tentoonstelling in de parochiezaal over de werking van jeugdklub JOKO. Vanaf 19 uur open-deur in stuif met het optreden van skiffle band in het lokaal. Woensdag 17april: gewoon programma taalkursus Donderdag 18 april: gewoon programma taalkursus en judo. Vrijdag 19 april: gewoon programma sportinstuif en bezoek aan KVS Brussel. «Leonard» van Alain Ayck- bourn. EEN MEI PROGRAMMA Donderdag 18 april, te 20 uur, solidariteitsavond met bevrijdingsbewegingen in Zui delijk Afrika in het kader van de aktie fietsen voor fietsen ingericht door Elier-ic, KSA, VVKM(S). RAL... e.a. Met dia's, diskussie, info-stand. Maandag 29 april, 20 uur- De derde wereld en wij. Voor dracht door pater Toon van Bijnen (uitgewezen uit Portu gese kolonies) over de kerk in de Portugese kolonies. Ook pater Santiago Thysen uit Chili en wellicht ook een afge vaardigde van de Chileense kajottersbeweging, «Kristenen voor heet socialisme» zullen aanwezig zijn. Uiteraard is er tijd voor diskussie en vragen stellen. Dinsdag 30 april, 20 uur: Geëngageerd toneel: «Solaten voor de bananenrone» door Teaterboetiek (Gent) toegang 40 fr, voorverkoop 30 fr. Dia's door de vrienden van Kuba. Dit zijn mensen die ieder jaar naar het land van Fidel gaan om er gedurende enkele we ken te werken. Ze geven ons een relaas van de Kubaanse revolutie zoals zij die ervaar - den. Vrijdag 3 mei, 20 uur: Het Trojaanse Paard uit Antwer pen brengt ons haar nieuw stuk (derde voorstelling) «Hoe eerder hoe beter zei de arbeider en hij dankte zijn baas af.» Politiek toneel, zang en diskussie. Kaarten aan 40 fr. groepen aan 30 fr. Lieven

De Voorpost | 1974 | | pagina 19