a mb OOK ZIJ WERDEN OOIT KAMPIOEN! Jf 29 ZONDAGEN ONGESLAGEN 22 - 12/4/74 - De Voo»posi HMD. KAMPIOEN! Trainer Eddy Bertels rent, omringd door Fernand Dierickx en speler Van Cauwenberghe dolgelukkig het terrein op. (jc) De boekee(jc) Verburgt Een pintje mocht er echt wel bij, of niet De Deerlijkse doelman Lesage was onvermurwbaar, doch hij kon niet beletten dat KAVD het «kampioe nenpuntje» veroverde Jefke Boon F1 PI Zelfs zonder shirt gaat kapitein Verhelst de schouders op voor een ereronde. Jef Van Ingelghem De aanstormende De Weerdt (KAVD) kon ook In deze faze Lesage niet verschalken, (jc) De strijd is gestreden voorzitter zijn poulains te feliciteren :jc) Wies Verschelden Polleke Van Cauwenberghe Mlel Marien y Ferdy Hauhourdin vervolg van blz. 1 Dré Temmerman en Rudy Van Belle bleken nog niet honderd ten honderd speelklaar en zochten zichtbaar naar hun goede draai, zodat het be kende konstruktief spel van Dendermonde wel wat mank liep. Voor de paars-blauwe aanhangers werd het dan maar een angstig wachten op het eindsignaal dat meteen het sein van de viering moest be tekenen. In de eindfase van de wedstrijd zag het er nochtans naar uit dat Dendermonde toch de winning goal zou scoren. Toen keerde dame fortuna de paars-blauwen evenwel reso luut de rug toe. We denken hierbij aan de schoten van De Weirdt en Wittewrongel die nipt overvlogen en aan de kanjer van Chou De Bleeckere die op de onderkant van de dwarslat strandde toen doelman Lesage hopeloos verslagen was. De zo verbeide winning goal die de kampioenenviering nog meer kracht moest bijzetten kwam er evenwel niet. Het heefttoch geen schade be rokkend aan de viering want- wat zich in het Grembergse stadion heeft afgespeeld na het eindsignaal van ref Wegi- mont is moeilijk onder woorden te brengen. In een handomd raai werd het terrein overrom peld en het duurde wel een tijdje alvorens speaker Van Kerpel het geheel opnieuw on der kontrole kreeg. Toen be gon de huldiging. Burgemees ter Cool, schepen van sport Wiemeersch en het schepen kollege brachten namens de stad bloemen en aandenkens. Het klubbestuur, de suppor- tersklub Dender en Schelde, de vele sympatisanten, vorm den een eindeloze rij. Ook werden bloemen neergelegd aan het gedenkteken van de vroegere KAVD-ers die het eeuwige met het tijdelijke ver wisselden. Bijzonder sympa- tiek was het feit dat vader De Bleeckere, een der grootste KAVD-fans, die reeds maan den ernstig ziek is, op de wed strijd kon aanwezig zijn. Hier voor graag een pluim aan schepen Petrus Verhelst die een lichte vrachtwagen liet aanrukken om de «Charel» het allemaal te latenmeemaken. Lange tijd na het eindsignaal defileerden de entoesiaste aanhangers nog over het ter rein en menige vreugdetraan werd weggepinkt. Wie aan het einde van deze beslissende wedstrijd voor de titel het meest gelukkig was is moeilijk te zeggen. We hebben even Eddy Bertels gevolgd —de kleine sympatieke Antwerpe naar die op zulke schitterende wijze zijn ploeg naar derde heeft geleid en we zijn wel de mening toegedaan dat Eddy alvast een der meest gelukkig sten was. Wij willen ons hier graag aan sluiten bij alle voetballiefheb bers om het bestuur, spelers en alle getrouwen van KAVD geluk te wensen met dit reuze resultaat. Hopen we nu nog dat over veertien dagen op Zwe- vegem ook minstens de halve inzet wordt gewonnen, zodat de kompetitie zonder neder laag wordt afgesloten. Dit zou voor Dendermonde een rekord betekenen en zeker geschie denis maken in de kompetitie 1973-74, gezien geen tweede ploeg in gans de nationale kompetitie hierin is geslaagd.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22