RIJDERS SPORT wist zelf niet dat hij dat kon GEDAAN pEEN SAMENHANG GEHANDICAPT COUNTER HAASJE OVER GEDAAN? S.K. LEBBEKE: VIER KAMPIOENEN WIELRENNEN le PROVINCIALE ggenhout - Eeklo 0-3 K. Lebbeke - Lovendegem 0-2 oetbal- alender oor 14 april S. Petegem 2 - S.K. Aalst 0 2»EROT»CULE Terjoden - Olsa 0-2 Brakel - Sp. Appels 0-3 JUDO TE LEBBEKE WIE WINT? THOR KOKERIJ MELDERT KAMPJOENFEEST BIJ THOR PAASTORNOOI BASKET NOG K.S.C. DENDERSTREEK Denderleeuw - Serskamp 3-2 23 r mens wordt graag in het gelijk gesteld. Het streelde dan ergens onze ijdelheid toen wij' vorige zondag naar het isiescherm keken en het tweede groepje renners de wieler- van Roubaix zagen oprijden aan het einde van Parijs- -II. Aan de leiding van dat tweede groepje dat zou spurtten de zevende plaats reed Herman Vrijders. Herman werd Je Sn een wedstrijd die door iedereen als de zwaarste -ieker uit het hele wielerjaar wordt bestempeld. Toen we Ie weken geleden, bij het begin van het wielerseizoen op e bladzijden schreven dat Herman meer is dan een gewoon iskoerser, maar dat hij er zelf onvoldoende in geloofd, de Buggenhoutse beroepsrenner ons uit, maar verzekerde toch dat hij dit jaar meer dan ooit tevoren zin had in n en de resultaten zijn er naar. Ie wedstrijden die Herman nog toe reed werd hij bij besten geoiteerd. Drie da- voor Parijs-Roubaix rijdt derde in een oefengalop alle groten aan de start- en in Parijs-Roubaix zelf t hij met de hele groten naar de eindmeet. „Ik kon het bijna zelf niet geloven, vertelt Herman, ik reed natuurlijk wel goed en daarom dacht <rk wel een eind mee te kunnen in de hel. Ik reed zowat in 35ste stelling toen we de hel binnen reden. Ik moest telkens de ga tman Vrijders prima In Parijs-Roubaix. ten dicht rijden die voor mij vielen en daardoor schoof ik zelf ook steeds dichter naar de kop. Ik moet eerlijk zeggen dat ik verwonderd was dat het allemaal zo goed ging. Op een bepaald ogenblik had ik het wiel van Godefroot voor mij. Ik dacht ja als ik dat wiel kan houden ben ik goed in de prij zen, maar kijk Walter moet gewoon lossen dn ik kom weer bij de anderen zoals Freddy Maertens en mijn baas Her man Van Springel. Toen ik in de kopgroep reed ben 1k nog driemaal uit het zadel gemoe ten wegens brandbreuk, en tel kens kon ik terug bijkomen. /Ergens moet het fameuze ge zelschap wiaarin ik fietste in druk gemaakt hebben op mij, want ik dacht er eigenlijk niet aan zelf eens te demareren, al had ik dat wellicht nog gekund, want ik ben niet tot op de bodem van mijn krachten moe tien gaan" vertelt ons een zichtbaar tevreden Herman Vrij ders. Voor ons was het meteen een bevestiging voor wat wij onze lezers al lang voorhouden. Her man Vrijders is wellicht geen grote kampioen, maar hiy' be hoort zeker tot die kategorie renners die de kampioenen vrij dicht benaderen en wan neer hij in een goede dag ts, zelfs ernstig bedreigen. Klasse heeft de Buggeohoutenaar vol doende. Wilskrachtig is hij éveneens, het enige wat hem nog ontbrak was zelf bewust zijn. Wij geloven dat zijn re cente prestaties in wedstrijden van meer dan 250 km nu ook dat tekort zullen opgevuld heb ben, zodat er voor de honder den supjx>rters die Herman in Buggenhout en omstreken telt. nog mooie dagen te wachten staan. (Mare) Ludo Heyvaert, reuzesterk te Hofstade, poogde de kloof met de vluchters te overbruggen doch moest de zwaarste lasten torsen en mislukte. In derde positie herkennen we Oscar Dierickx uit Baasrode. (C) Zo snoepe Dirk Waeyenbergh te Hofstade de provinciale juniorestitel voor de neus renners weg te Hofstade. onze streek. (C) Buggenhout dat de diensten van Verhulst, lieskwetsutir, Wilde een week schorsing, moest missen heeft zich tegen kandidaat Vierde Klassers degelijk verdedigd. De nogal licht ende strafschop was zelfs niet nodig om de voile inzet »r Eeklo doen te verhuizen want Damien en co hebben zich 'J oHopend de sterkere getoond van een thuisploeg, die inzake et op gelijke hoogte mag worden geplaatst maar op taktisch n te kort schoot tegen het zeer modern spelend Eeklo waarbij les de grote meneer was. t vroege doelpunt zette een riper op de Buggenhoutse wachtingen daarwaar de be- ikers hieruit het nodige zelf- trouwen om de nagejaagde irwinning waar te maken, es zou hier vast de grote uur worden met zijn bat- uk, ook al gebeurde het temaaJ uit strafschop. In 't lokale kamp was er weinig sa menhang. Achteraan was Pal mers de grote figuur en hij zou zich in het tweede wed strijdgedeelte zelfs nog als de gevaarlijkste aanvaller aanstel len. Dries legde de grootste afstand af, maar ondanks zijn 'inzet en overgave kwam er weinig positiefs uit deze ak- ties. Dré Turneer bleek nog de beste aanvaller, maar de voe ding bleef beneden peil zodat de kwieke Dré geen kans kreeg zijn schutterstalent te laten gelden. Ontgoocheld over de nederlaag moet men tn het Buggenhoutse kamp evenwel niet zijn. De tegenstander van zondag was de sterkste die ze 'in de kom petitie te bekampen hebben ge kregen. Trainer Huth en zijn jongens mogen met opgeheven hoofd de twee resterende wed strijden tegemoet zien. Volgen de zondag reeds op SK Leb- beke, met De Wilde opnieuw in de ploeg, kan Buggenhout voor een eervolle finale zor gen. VC ur de ontmoeting tegen leider Lovendegem diende S.K. Leb- te de diensten te missen van doelman Murphy (gekwetst) en rc Van der Jeught (ziek). Gelukkig had doelman Verhavert oefeningen hervat. match heeft nooit hoge toppen gekend. Nadat een schot van teren gered werd knalde De Vlegelaer over waarna de bezoe- s het kommando in handen namen. 'lez kreeg twee mooie kansen doch een eerste maal knalde over en de tweede keer vond hij doelman Verhavert op zijn Lebbeekse defensie kreeg warm toen Piessens een lot van Baete op de lijn dien- te redden tlat De Prest en Vanderstrae- een kans misten, opende lez de stand. de herneming verzwakte het tl geweldig. Lovendegem nde zich nooit «echt» als leider terwijl het bij de Isploeg niet vlotte. LEBBEKE - SP. BUGGENHOUT j ruishoutem - SK AALST EREMBODEGEM - Bonanza J hasselt - DOGGEN I ILSKR. MOORSEL - Edixveldejj Als toemaatje werd oefenmees- ter De Vlegelaer gekwetst en diende hij vervangen door Meert. Lovendegem lukte daar op een tweede doelpunt dat werd afgekeurd wegens hand- spel. Even kregen de bezoekers het te verduren toen Richard Ver meulen, de beste S.K speler, het zelf probeerde Volgens de Lebbeekse voorspelers had de keeper de bal over de doellijn gestopt zodat protest ontstond, doch de spelieider gebaarde van niets. Na 83 minuten werd Leo Pis- sens gekwetst en gezien Van Lokeren was vervangen door juniors Jacobs, moest Lebbeke met tien spelers verder akte- ren. Jacobs deed zijn debuut in het fanioneiftal. Lovendegem zag dan de kans om langs De Prest nummer 2 tegen de touwen te tikken na 84 minuten zodat Lebbeke de genadeslag kreeg. Men kijkt nu vol verwachtingen uit naar zondag a.s. met de komst van buur Buggenhout. AVDS Ook dit seizoen zal S.K. Aalst, dat nochtans vrij lang in de voorste gelederen streed, het niet kunnen waarmaken. Het laatste vleugje hoop, indien dit nog bestond, bleef op de re cente speeldag op het veld van S. Petegem liggen. Het moet worden toegegeven dat oranje- groen de overtuiging miste om zich te kunnen doorzetten. Men streed niet met de gewenste in zet en overgave, twee hoeda nigheden die echter wel de thuisploeg eigen waren. Alleen in het eerste kwartier kon Aalst iets behoorlijks op de grasmat leggen, maar de kansen die uit die maneuvers voortvloeiden konden noch door Wellekens, noch door Nevens worden be nut. Het had wel enige pech toen laatstgenoemde met een afstandschot de deklat trof. In de 72e min. deed De Dapper, die ook het openingspunt actl- ter zijn naam schreef, Aalst de das om. S.K. knalde nog Bellon in, die enkele fraaie dingen deed maar ook niet bij machte was iets te forceren De ver dienstelijksten bij S.K. waren Van den Eynde, Van Cauteren en Van Royen. J.V.H. De nederlaag die Olsa op de recente voetbaldag te Terjoden op liep kan verstrekkende gevolgen hebben. Men is geneigd te be weren dat de Brakelaars bij Resocub de titel verspeelden. Olsa is nochtans niet de enige kopvlieger die er struikelde. Voor haar plukten Lockefeer en zijn maats ook de scalp van Lokerse en Baasrode in de periode dat deze ook de koord hielden. Bij Terjoden denkt men nu terug aan de puntjes die in de loop van deze kompetitie zo maar werden te grabbel gegooid. Gedane zaken nemen echter geen keer. Terugkomend op de recente topper is nogmaals onomstoot- baar bewezen dat Terjoden groot is in grote omstandighe den. De spelers kunnen steeds iets meer wanneer men een tegenstander van formaat voor de voeten krijgt. En dit was vo rige zondag eens te meer het geval. Terjoden gaf daarbij ook een beste kollektieve verrich ting weg en met haar won dan ook de meest homogene ploeg. Haast gans de wedstrijd door kulmineerden trouwens de ver diensten en de hoedanigheden van de thuisploeg, die vooral in het middenveld de tegenstan der nauwelijks aan bod liet ko men. Scoorde Olsa het ope ningspunt uit een strafschop, dan bestond er naderhand niet de minste twijfel meer over het feit dat Terjoden meester was in het maneuver. Daarbij was het ook veel beter geïnspireerd. Pas in de 70e min. kreeg Ter joden loon naar verdiensten on der de vorm van het gelijkstel lende doelpunt van Drogniez. Voornoemde had trouwens in de eerste periode al eens pech gehad. De voortreffelijke Olsa doelman, die zijn ploeg van zwaardere cijfers kon behoe den, was toen geklopt doch de bal spatte tegen het doelhout. Een drietal minuten voor tijd werd dan toch het vonnis over Olsa geveld Op dat ogenblik had de thuisploeg toch even haar greep op de wedstrijd ge lost maar in een ultieme aan val deed Raes met een forse kopbal de gasten toch de vlag strijken. Het hoeft dan ook nauwelijks betoogd dat deze hun ontgoocheling moeilijk kon den verbergen. Olsa in deze kompetitie van verre terugge komen meldde zich gedurende een paar weken reeds als titel kandidaat aan. Het liep bij Ter- joden echter op een naar ons gevoelen, fatale counter. J.V.H. Op één zondag van het einde wipte Sparta Appels voorbij rivaal Serskamp, al dient er onmiddellijk aan toegevoegd dat de rozen- kwekers eveneens 20 punten samenvoetbalden en nog altijd haasje over kunnen springen op de slotdag. Intussen heeft opti mist Flor Vereecken zijn doel bereikthij heeft de weinig benij denswaardige 15de plaats verlaten en al wordt het doorduwen tot de laatste sekonde van de kompetitie, de onmogelijk ge waande reddingskans zit er weer dik in. Vedette van de match te Nederbrakel was Willy De Groeve, een jongen boordevol technische kwaliteiten en geboren voetballer, doch die al eens meer met minder goede prestaties werd gekwo- teerd omdat hij af en toe het spel ophield door overdreven fiorlturen. Willy kan het en bewees zondag dat hij eën grote meneer kan zijn als hij zich honderd procent inzet en de hem toegewezen opdracht uitvoert. Met drie doelpunten, in de eerste helft dan nog wel, hielp hij zijn team op het goede spoor. Zondag over acht dagen krijgt Sparta naamgenoot Geraardsber- gen op bezoek. Die wedstrijd ligt binnen de mogelijkheden van roodwit. Een nieuwe zege moet dan de bekroning zijn van de kampgeest en de totale inzet van alle spelers, zodat vanaf sep tember op een nieuwe lei kan begonnen worden. De Lebbeekse judoklub orga niseert een Paastomooi tus sen Lebbeke, Hamme en St.- Gillis op 21 april. Men wil de aandacht vestigen op de Jeugd die In deze sport meer most aangemoedigd worden. Meteen krijgen trainer Francois De Man en Pierre De Rop hun wens. AVDS De uitslag van de gratistom bola verbonden aan het klub- blad van S.K. Lebbeke en ge houden ter gelegenheid van de wedstrijd tegen Lovende gem werd 277, 308, 266, 220 en1 60. De prijzen kunnen afgehaald worden in het S.K. lokaal bij Jozef Pissens, Albert I straat. AVDS Te Meldert wordt verteld dat THOR KOKERIJ de stap zet ten naar de B.V.B. Die geruch ten Irjken gegrond. Er zijn zelfs reeds onderhandelingen met Eendracht Meldert over de aankoop van bepaalde spelers. Iindlen Thor zonder ai te gro te financiële inspanningen zijn spelerskem kan behouden zien we de overgang reeds in kan nen en kruiken. Twee jaar speelde Thor 4n het Kathfoliek Sportverbond en tel kens werd het kampioen. Zon dag werd S.V. Ursel voor de beker der Kampioenen in 2 beurten verslagen met 8-0. Ontvangst op het gemeente huis op zaterdag 20 april te 18 u. met uitreiking van de titels van Kampioen en Kam pioen der Kampioenen. Te 19 u Dankmis Te 20 u.Groot Kampioenen bal met bet Orkest Paul Bert. Overhandiging van de trofeeën aan de spelers. Op zondag 21 april te 14 u. Grote Ponnykoers over 19 reek sen met 200 pormy's op het plein van Thor Kokerij. Alien daarheen B.C. Suncharm - zaal AKSV BLACK BOYS. P. Corneliskaai 2 zondag 14 april 10e Jaarlijks Paastomooi van B.C. Sunoharm. te 14 u. B.C. Suncharm Sun Air Oostende te 15,45 U. Bus Lier - Prado Kortrijk te 18,15 u Troostingswedstr. te 20,u Finale. zaterdag 20 en zondag 21 april heefit de tweedaagse wieler wedstrijd Voor juniores te Aalst plaats. De Zondagwedren geldt tevens als klubkampioen- schap voor K.S.C. Dender streek. Inschrijving café Het Scbuurkei?, Oude Gentbaan 150 Aalst, vertrek prijsuitde- Mng café Terminus, Oude Gentbaan 250. Aalst. Aan de ze wedstrijd zijn 6.000 fr prij zen verbonden samen met honderd frank van de 21ste tot de laatste De wielertoeristen Dender streek mochten van de wieler- klub Denderstreek 25.000 fr. ontvangen. Na de nederlaag te Denderleeuw zijn de kansen op behoud tot het uiterste minimum geslonken Vooral omdat Appels met één overwinning meer zwart-wit voorbijstevende. Op de laatste kom petitiedag komt Terjoden op bezoek en dat voorspelt niets goeds Terjoden hoopt immers nog altijd op een testwedstrijd tegen Olsa, wedstrijd die een plaatsje in «Eerste Provinciale» kan waard zijn. Geschenkjes moet zwart-wit dus niet verwachten. Als men bovendien weet dat konkurrent Appels het thuis tegen het ambitieloze Sparta Geraardsbergen mag opnemen, weet men meteen hoe de kaarten liggen... In Denderleeuw heeft Serskamp nochtans zeer moedig gespeeld een thuisdoelpunt (15de minuut) werd een drietal minuten later prompt met de gelijkmaker beantwoord. De rust ging met een 21 stand in en tijdens de tweede time zat Serskamp verbeten achter een nieuw goaltje aan. Dat kwam er op het uur, doch toen De Smet een kwartier voor affluiten Denderleeuw weer op voorsprong schoot, miste Serskamp de kracht om terug te slaan. Lukte het fanioneiftal van S.K, Lebbeke niet in het opzet dit seizoen kampioen te worden in hun reeks, dan kan het S.K. bestuur toch fier gaan op de jeugd, die vier titels won. Drie ploegen bleven ongesla gen. De jeugdspelers, hun afge vaardigden en oefenmeester Roger Pannecouck mogen in één adem gefeliciteerd. Bij de scholieren in redks L werden de eerstejaars kam pioen voor etteren en Kalken. Zij haalden 40 punten uit 22 wedstrijden. lm reeks M scholieren waren de S.K. jongens al hun tegen strevers de baas. Zij verloren geen enkel punt. De voorlijn scoorde 434 doelpunten ter wijl doelman Verstrepen zich slechts 11 maal moest om draaien aar de knapen in reeks J op de tiende plaats eindigden werden de knapen van reeks K eveneens kam pioen met tien punten voor sprong In 22 wedstrijden scoorden ze 137 doelpunten terwijl er zes tegendoelpun ten kwamen bij Jan Verhulst. De invallers eindigden tweede na Kemzeke. De nederlaag (de enige te Buggenhout kostte de titel. AVDS

De Voorpost | 1974 | | pagina 23