Doodjammer LUSTELOOS NOG NIETS DEFINITIEF NOG SLECHTS OVERMERE. EN OPSTAL e Fi PPBOVIMCIALB Laarne-Robur 3-2 Grembergen-Waasmunster 0-3 Juniorestornooi van Eendracht Aalst R.W.D.M. verdiend laureaat 4era0VIICMU PAASTORNOOI VOOR JUNIORES TE ZELE HANDBAL Hl TORNOOIEN Internationaal tornooi H.B.C. Ajax H.V. Jochewoa Aalst P internationaal handbaltornooi p Tornooi iSparta Aalst Rosis schitterend winnaar 'J E E 24 Op de valreep verspeelde Ro- bur de bijna veilig gewaande titel. Het is doodjammerweek na week bewijzen de beste ploeg van de reeks te zijn, maanden aan de leiding staan en precies op die allerlaatste dag van de kompetitie de eind zege aan anderen, in dit geval Excelsior Sint-Niklaas moeten laten. En toch kon het allemaal an ders gedraaid hebben in die bijna dramatische wedstrijd te Laarne: de kasteelheren kwa men reeds na acht minuten via hun later gekwetste kapitein Van Hecke aan een doelpunt. Buitenspel We laten de vraag onbeantwoord, al bestond vol gens sommigen gegronde twij fel... Het werd nadien 11, of bijna dan toch want de grens rechter stak de vlag in de hoog te zodat de treffer niet op het bord kwam. Inplaats van 11 werd het 20 na een vrijschop van Bracke. Die score was to taal onlogisch, doch voetbal is nu eenmaal onberekenbaar. Tien minuten na rust knalde Le lie er weer de hoop in (2—1). Robur drukte toen nog harder door, doch de «boemerang» werkte Roland Bracke puurde uit een ontsnapping een derde Laarns doelpunt. Tien minuten voor affluiten werd het 32, doch de gelijkmaker, en meteen de titel, kwam er niet meer. Gelukkig is voetbal nog altijd «a game» en zijn er grotere waarden in het leven. Het is spijtig voor trainer Pieters, voor al de spelers en voor de diri genten van Robur die zich met hart en ziel hebben ingezet om het beoogde doel te bereiken, dat in het zicht van de haven gefaald werd. Dat tweede Roburdoelpunt volstond niet om te Laarne de titel uit het vuur te slepen. Jammer Wat normaal een boeiende match had moeten worden, degradeerde tot een eerder slappe eindeseizoenwedstrijd. Begrijpelijk als men weet dat het nu afgelopen kampioen schap een massa inspanningen vergde. Zowel flsisch als mo reel keek groenwit hét degrada tiespook een hele tijd in het gelaat. Een en ander was eer der het gevolg van een nogal ongelukkig opgestelde kalender dan van een reeks minderwaar dige prestaties. Vooral het ge brek aan trefkracht zat Sport kring een beetje dwarsner gens dikteerden de tegenstan ders de wet, doch het aantal nederlagen met één doelpuntje verschil lag niet aan de lage kant Een denderend seizoen einde, met als piek de away- zege tegen het op de valreep onttroonde Robur, zette de si tuatie recht zodat nog een ere plaats uit het vuur werd ge sleept. Intussen mag ook onder streept dat SK kampioen Excel sior klopte. Tegen Waasmunster werd Grembergen de das omgestrikt door een schotvaardige Ver schelden die zijn ploeg voor de rust aan een 0—2 voorsprong hielp. Toen de thuisploeg na de pauze die situatie wilde recht zetten, liep ze op een counter van diezelfde Verschelden. Voetbal R.W.D.M.-A.A. GENT 3-1 Zeggen we al onmiddellijk dat de afwezigen ongelijk hadden. De beslissende wedstrijd is inderdaad een genietbare ver toning geworden, waarin beide ploegen snel en snedig aan- valspel lieten zien en goede kombinaties op de grasmat leg den. Als R.W.D.M. met een 1-0 boni de rust introk dan kon men deze stand van zaken bezwaarlijk aanvechten. De Brusse laars kregen immers het derde kwartier het heft in handen en het was ook in deze periode dat het doelpunt viel. Het kwam uit een stilliggende bal. In de 37e min. beging Fiers een fout op Montenari, waarbij hij tegen een gele kaart keek. en Stroobants vlamde de bal in het dak van het doel, boven een tevergeefs graaiende voortreffelijke Gentse doelman Lauwerijs. Voor de meeste Vierde Provincialers is de kous af. Bijna alle ploegen slepen zich lusteloos en voetbalmoe naar het einde van de kompetitie. Slechts drie teams moeten tot de laatste dag blij ven doorduwen in reeks B zijn dat OVERMERE en SCHELLE- BELLE, en OPSTAL dient waakzaam te blijven in reeks G. Voor OVERMERE is het een uitstekende zondagnamiddag gewor den na de tribulaties op het terrein van het Gentse Heirnis, kwam Massernen, een gevaarlijke outsider, op bezoek. Het is een uitstekende match geworden, voorbeeldig geleid door een klaarkijkende en autoritaire ref Beeckman. De leerlingen van trainer Veldeman liepen al heel vroeg op voorsprong na een doel punt van Buyse die een fraaie voorzet van Jaak Steeman binnen- knalde. Voordien hadden beide doel mannen al een paar moeilijke ballen moeten pararen. Doel man Bogaerts moest al in de 6e min. op de proppen om een venijnig schot van Her mie in twee tijden te stop pen. Lauwerijs werd op de proef gesteld door Stroobants en Renders, terwijl Gent ge vaarlijk was langs Bovie. Deze bereidde een wenkende kans voor Van Hooteghem die jaf- mer genoeg de bal niet on der controle kreeg. Rust 1-0. De tweede speeiheift kende al een even levendig verloop. Direkt na de kampwisseling bibberde de Gentse verdedi ging bij een lobbal van de pijlsnelle Raes die zich ook in de eerste speeiheift al had laten opmerken door een paar splijtende rushes. In de 51e min. had Gent pech toen een schot van Van Hooteghem tegen het doelhout spatte. Het werd 2-0 dank zij een fraaie roos van Raes die doelman Lauwerijs omspeelde en be heerst besloot. Gent zou dan nog even terug komen langs De Wilde die voor Hermie was ingekomen doch amper een minuut later nam Joiret alle twijfels weg. Zeggen dat R.W.D.M. gelet op de spel- ontwikkeling en voor een meer gaaf samenspel de zege beslist verdiende. De troosting Zottegem-Beveren 2-1 Deze wedstrijd schoot pas in de 25e min. toen S.V. het openingspunt sooorde dank zij een preciese kopbal van Ver meulen. Voordien hadden bei de ploegen het zelden tot een voldragen aanval kunnen bren gen. Weliswaar viel er na amper twee minuten een kans op de voet van De Blanc toen de Beverse verdediging een steek liet vallen en was er een schot van Van der Vloet die niet zonder moeite door de Zottegemdoelman uit de winkelhaak werd geklopt. In de tweede speeiheift werd het al direkt 2-0. Bij dit doel punt gaf Vermeulen de goede voorzet en De Blanc trapte prompt in. S.V. kreeg nog een wenkende kans doch beurte lings misten Vermeulen en Waeytens in dezelfde fase voor de gapende doelmond. Beveren reageerde nog en scoorde net op de valreep langs Janssens. J.V.H. Overmere bleef domineren, maar kwam in de tweede time terug via een rake kopstoot van Van der Stuyft. De winning-goal kwam in de 72e minuut op het bord langs Steeman. Massernen probeerde de situatie nog recht te zetten doch slaagde daar niet in. Overmere won verdiend deze boeiende en vooral spor tieve wedstrijd. Voor SCHELLEBELLE is het de hoogste tijd dat het afgelopen is. De paarsjes lieten nu zelfs een puntje verloren gaan tegen een allesbehalve groots Lo- christi (11). Daarmee is SOS aan een laagterecord van twee punten uit vier matchen. Het is bitter weinig voor een kandi daat-kampioen. Op een zondag van het einde ziet het er zelfs berooid uit voor de leerlingen van Gaby Scheire runner-up Azalea volgt op één «lengte» en kan Schellebelle in extremis nog voorbijspurten. Even het programma bekijkenop 21 april speelt SOS thuis tegen het rudimentaire doch hard op zittende Landskouter, Azalea mag thuis Union Merelbeke be kampen en Overmere rekent gemakkelijk af met de zwakke bezoekers uit Gentbrugge. Onze pronostiekOvermere kam pioen terwijl Schellebelle nog niet met de hakken over de sloot is. OPSTAL, en daarmee zitten we in Vierde G, is er blijven in ge loven. Terecht trouwens. Geel zwart kwam met twee gouden punten uit Sombeke terug en moet nu nog alleen Klinge klop pen om te stijgen. Het zit er dik in. Over de andere ploegen en wedstrijden kunnen we zeer beknopt blijven HERDERSEM slaagde er niet in het nummer twee, Vlierzele, van zijn voet stuk te halen en GIJZEGEM verloor nipt te Erondegem. ZANDSTUIVERS APPELS - Ek- saarde eindigde op een drawn en de derby EENDRACHT ST.- GILLIS - EENDRACHT GREM BERGEN draaide uit op een zege voor de bezoekers HEI KANT ZELE hield aan de uit stap naar Verrebroek een sco- reloze drawn over en BOON- WIJK werd te Vrasene door een doelpuntenlawine overspoeld. Tijdens de Paasdagen organi seert Eendracht Zele een paas- tornool waaraan acht ploegen deelnemen, waaronder twee Zeelse ploegen. Eendracht schreef zelf twee ploegen In omdat het over te veel Ju niores beschikt en aldus elk een spelgelegenheid krijgt. De schiftingswedstrijden worden over tweemaal 35 minuten ge speeld en de troosting en fi nale over 2 x 45 min. Al de wedstrijden gaan door op het Gemeentel ijk )6portstedion. Aan de winnaar wordt een zilveren beker geschonken door de Peter van de juniores de Heer Gilbert Haegens. De tweede geklasseerde ontvangt de schaal van de Voorzitter van de raad van Beheer en voor de derde en vierde plaats zijn het respectievelijk de voorzit ter van het Sportcomité en de Heer De Bus die een beker schenken. De prijs van de fairplay komt van de Minis ter van Nederlandse Cultuur Ghqabert en de beste doel- schutter ontvangt de schaal van de Sportraad. Programma Zaterdag, 13 april 14.30 u. Eendr. Zele B - KAVD Dend. FGC. Gerda S.K. Lebbeke 16.00 u. S.V. Temse - Eendr. Zele A R.C. Haaltert - VG Zondag 14 april te 14.30 u. winnaar I tegen winnaar II te 16.00 u. winnaar IV winnaar III Maandag <15 april te 14.30 u. troosting te 16.00 u. finale. Was men een paar weken geleden van oordeel dat, de derde afdaler uitgezonderd de kaarten op tafel lagen in eerste nationale, op dit ogenblik zit alles opnieuw op de wip. Inder daad, de opgemerkte verzwakking van leider Sasja heeft tot gevolg dat Flémalle nu op de hielen trapt van de Antwerpenaars zodat men zeer waarschijnlijk tot de laatste kompetitiedag zal dienen te wachten vooraleer de titel van Belgisch kampioen zal toegekend worden. Ook de strijd tegen de degradatie laait opnieuw hoog op. Beyne en Elsene wonnen zodat, vooral Elsene, nog een kans maakt om zowel E.V. Aalst als Ajax bij te benen. De Brusselaars, opnieuw met Wattier en Dam- brain, zouden wel eens zeer onverwacht roet in het Oost- Vlaamse eten kunnen gooien I Dit weekeinde waren de grote verliezers juist beide Oost-Vlaamse clubs. E.V. Aalst verloor normaliter tegen Avanti en ondanks een zeer wilskrachtige wed strijd moest Ajax tijdens de laatste minuten het meesterschap van Unif Luik erkennen. Daar zowel Beyne als Elsene over winningen boekten wordt de degradatiestrijd opnieuw toege spitst. Parthoens brachten na 20 n\( spel Luik voor de eerste m op voorsprong De Batselier w Van Cauwenberghe brach Ajax echter opnieuw bij t het was jammer voor Ajax <1en een zuiver doelpunt van Vinck even voor de rust n toegekend werd (bal door I xT net) zodat de rust aanbrak in een 6-6 stand. Tijdens I Oostende I i BENO DE WEDSTRIJDEN Avantl-E.V. Aalst 31-20 In een derby waarin vooral de verdedigingen faalden heeft Aalst gedurende 25 min. de indruk gewekt een kansje te maken op onverwachte puntenwinst. Waren bij de Lebbekenaars keeper Ladha- rie en J. Keppens vrijwel on bestaande, bij Aalst slaagde keeper O'Herde er niet in de schoten van de gebroe ders Verhofstadt te stoppen. E.V. Aalst voelde in verde diging het ontbreken van de zieke P. Van Goethem goed aan en onze Aalsterse ge sprekspartner vond het jam mer dat zijn ploeg tijdens het tweede wedstrijdgedeelte de tegenaanval verwaarloosde. Bij Avanti was men zeer tevreden over de prestatie van de jon ge H. De Sitter terwijl men ook de prestatie loofde van een andere „jongere E. De Vlieger. De gebroeders Ver hofstadt zorgden onder hun beiden voor 21 doelpunten en Dirk verstevigt met 14 doel punten zijn eerste plaats in het Belgische schutters klas sement. De wedstrijd zelf kende een goede start. Een dracht opende de score maar na negen minuten spelen zou Avanti langs de gebroeders Verhofstadt leiden met 6-1. Even voor het eerste kwartier kwam Aalst opnieuw opzetten en doelpunten van Rimbaut en Petrez brachten de score op 8-5. Opnieuw liep Avanti verder uit en ondanks Aalst over een uitstekende Erwin Van Goethem beschikte, kon den zij niet vermijden dat zij overspeeld werden tijdens de laatste vijf minuten van de eerste helft. Bij de rust was de rekening reeds gemaakt 16-9. Gedurende aa eerste vijftien minuten van de twee de helft bleek de wedstrijd het aankijken niet waara. Enorm veel balverlies en een weinig geconcentreerd Avanti zodat de toeschouwers we.nig briljants te zien kregen. Eer dracht wist gedurende deze periode degelijk stand te hou den (24-16 na 45 min. spel) Gedurende het laatste war- tier bleek Avanti er dan even meer zin In te hebben. Een paar toegejuichte nummertjes brachten opnieuw wat leven in de Grembergse sporthal. Als laatste vermeldenswaardig feit H. De Sitter tekende het dertigste Lebbeekse doelpunt aan en K. Petrez l9gdo de Aalsterse twintiger vast De gelijke leiding van hel Aal sterse scheidsrechtersduo Mens-Van Den Bergiie. Scoorden E.V. Aalst Welle- kens 5, Rimbaut Petrez 5, E. Van Goethem f>. P Van Den Eynde 2. Avanti Dirk Verhofstadt 14. Koen Verhofstadt 7, Moonen 4, De Lathouwer 1, H. De Sitter 3, De Vlieger 1. Kep pens 1. Reserven Avantl-E.V. Aalst 15-17 Na een zeer gelijkopgaande eerste helft (10-11), wist E.V. Aalst uiteindelijk de overwin ning de behalen. Bij Avanti was men niet ontevreden daar een paar jonge spelers zich aanmelden. A. Heyndriokx, De Meyst, De Laet en ook zij het in mindere mate. Van Schoor bleken wissels op de Avanti toekomst. De scoorders van de jonge Aalsterse ploeg J.P. Moens 3, Van Der Spie gel 2, De Doncker 3, Huyle- broeck 3, Van Ysendyck 2, Coen 2, Van Der Borg'it 1. Unif Lulk-H.B.C. Ajax 14-12 Coach W. Bosman was for meel. met dit Unif Luik had het beste paard de haver ge kregen. De Luikse universi- tairen traden voor de eerste maal dit seizoen aan in de zelfde opstelling als een sei zoen geleden toen zij op het nippertje de titel verloren in het voordeel van Avanti. Dat het gehandicapte Ajax tot tien minuten voor het einde de indruk gaf het te zullen halen danken zij in de eerste plaats aan de rueze-keeping van M Mertens die duidelijk zijn grootste vormcurve opnieuw benaderd en ook aan de enor me wilskracht die de jonge Ajax ploeg ten toon spreide. Het gebrek aan een goede bank liet zich echter tijdens het wedstrijdeinde te sterk ge voelen. Zonder het duo De Sitter-De Decker, ook nog da diensten moeten ontberen van St. De Meyer, bloek een te grote handicap voor de Leb bekenaars. Aangezien ook Ed. Van Geel, wegens kwetsuur niet over al zijn kra<-hten be schikte, was het wedstrijd einde echt te zwaar voor Ajax. Lange tijd gaven zij de indruk het ondanks alles te kunnen halen. Met nog elf mi nuten te spelen had het schut- tersduo De Batselier-Van Cau wenberghe voor een 9-12 voor sprong gezorgd. Toen bleken de Lebbekenaars echter fy sisch te kort te schieten. Unif kwam langs een strafworp te rug tot 10-12. Toen slaagde Ajax er wel even in op bal bezit te spelen maar het lich tjes home-getint scheidsrech- tersduo besloot vlug dat er antispel diende gefloten en toen De Batselier voor twee minuten er uit moest kwam Luik op de 54 min. gelijk met twee doelpunten in dezelfde minuut. Toen bleek bepaald de kous af voor Luc Van Cauwenberghe en Co en en kele wahoopspogingen van Ajax kenden een omgekeerd effect. De wedstrijd startte eer der voortreffelijk voor Ajax. Na drie minuten spel opende een voortreffelijke De Batse lier de stand en zes minuten later had Van Cauwenberghe voor een 1-3 voorsprong ge zorgd. Van Cosem-Soltani en tweede wedstrijdgedeelte ble 9n Ajax gedurende twintig mir ten de meerdere van een ze l degelijk Unif dat echter stee^,,, die fantastische keeper M ^r, tens op zijn weg vond. To op de 49 min. K. Vinok luv.. twaalfde en laatste (j) Ajt w doelpunt aantekende, bief vooral het duo L. Van Ce wenberghe-De Batselier de j £ei leverde inspanningen te ma^ ten bekopen. Hoe het verg verliep vertelden wij ree< Voor Ajax kan dit puntenv lies tot igevolgd hebben de degradatie onvermijder wordt maar de wilskracht L. de klasse van de jonge si Iers staan borg voor een n gelijk mooie toekomst. Doelpunten Van Cauwi berghe 6, De Batselier *e,e Vinck 1, e" Reserven te hale Unif Lulk-Ajax 11-16 bin. De Ajax reserven met fste Merokx als beste speler (nar het terrein, hebben slecljste gedurende één helft gelipt tred kunnen houden met l»en routine-rijke gastheren dstr J. Merckx scoorde vijf mj» k en ook R. Keirens liet zfr van zijn beste zijde kennfrt Keeper Fr. Verstraeten speö de zijn beste wedstrijd van Ht g seizoen. Wedstrijden voor het week- k eindeR* Zaterdag 13 april te 19 uur I C H.B.C. Ajax-Flémalle te 21 uur Int. Herstal-Avanti kgt EVA litie SV. LUDWIGSHAFEN-SV LANGEWEDEL Goede gewoonte getrouw wordt tijdens het Paasweek- jU|, einde een aantal tornooien ingericht. Het ene al belang- rijker dan het andere. H.B.C. Ajax maakt er een inter- nationaal 2-daags tornooi van dat aanvangt op zaterdag 13 april in de Grembergse Sporthal. Het vervolg vindt zondag plaats te Lebbeke. Zaterdag wordt gestart met de kompetitiewedstrijd tegen Flémalle opgelet uit- zonderlijk om 19 uur Daarna treden twee gerepu- tuurde Duitse ploegen tegen elkaar in het strijdperk L De wedstrijd wordt beslist het kijkstuk van het week- einde. Fr. Nimmegeers en zijn ploeg gaan zondag- T ff morgen verder met een tornooi voor jongeren. Er wordt L w gespeeld op twee. terreinen nl. Vrije Technische school en de overdekte stapelplaats van de firma All-Drink. De, wedstrijden starten om 9 uur en de finale is voorzien Ljg om 12.30 uur. Verschillende schoolploegen uit het Leb- beekse en het Dendermondse nemen het op tegen het Jp„ Nederlandse Unitas Maasland en het Duitse S.V. Lang- wedel. Als derde buitenlandse ploeg is Fortuna Bergen E^l op Zoom van de partij. In de namiddag krijgen wij dan L| een damestornooi aangeboden waaraan eveneens drie buitenlandse teams deelnemen. Aalst Sportief, Ros Bei- fo n aard en H.B.C. Lebbeke nemen hier de handschoen op. jfg H.V. Jochewoa, de jonge handbalploeg bestaande uit fa leerlingen van het St. Maarteninstituut, heeft haar eerste I seizoen er op zitten. Gesticht op 24-5-73 heeft zij uiteraard tot nu toe weinige lauweren geoogst. Als de buterende ploeg lijkt ons dit normaal. Dit tornooi moet hen toelaten een vergelijking te maken met andere R debuterende ploegen. Er werden twee reeksen samengesteld Poule 1 Black Panthers, T.V. Sürth, Spa Fraineuse, H.V. Jochewoa Poule 2 I.S.M. Schaarbeek, Jeunesse Sportiva AnS, T.V. Koblenz- Metternich, Brahand. Het tornooi vangt aan op Paaszondag om 10 uur in het St-Maarteninstituut ingang Vrijheidsstraat, Aalst. De fi nales zijn voorzien om 16.15 uur. terwijl de finale voor de 1e en 2e plaats 'gepland werd om 18 uur. Ga Rosis Aalst werd de onverwachte maar schitterende overwinnaar van het reuze tornooi ingericht door Sparta Aalst. Er waren niet minder dan 15 heren- en 4 dames- ploegen van de partij. De heren waren onderverdeeld in vier reeksen. Onder- scheidelijk werden Rosis Aalst, Tllff, Mechelse en Gans horen reekswinnaars. Vooral de overwinning van Rosis op het inrichtende Sparta betekende een overwinning van formaat Rosis won vrij gemakkelijk zijn halve finale tegen Ganshoren en in de finale wedstrijd werd derde nationaler Mechelse verslagen Bij de dames werd Aalst Sportief de verwachte overwinnaar voor Ros Beiaard Dendermonde. Technische uitslagen Halve finale Rosis Aalst-Gan9horen 7-2 Tilff-Mechelse 1-2 Finale 3e en 4e plaats Ganshoren-Tilff 3-9 Finale 1e en 2e plaats Rosis Aalst-Mechelse 7-5. Eindrangschikking dames 1) Aalst Sportief2) Ros Beiaard 3) Evere 4) Lomme! EVA

De Voorpost | 1974 | | pagina 24