Oude Vest en Handelcentra Stationskwartier van morgen Ad B c D E F G H J K L' M N I 0 V yyaor Y ■f WEER RUST IN DE PUTSTRAAT J^oeU Dendermonde KADERDAGEN MELDERT EREMBODEGEM RIMPELLOZE RAADSZITTING ABC jl 4 - 12/4/74 - De Voorpost Afgezien van een scherpe standpuntsbepaling tegen de ge plande inplanting van een hypermarkt en een belangrijke mede werking aan de verkoopsaktie tijdens de eindejaarsfeesten, heeft de stedelijke raad voor KMO en vrije beroepen niet zo heel veel van zich laten horen tijdens haar eerste werkingsjaar. Dat de middenstandsraad eerder langzaam draaide had twee duide lijke oorzaken tijdens de eerste maanden was er onenigheid tussen de leden van de raad en de schepene van de midden stand en toen dit geschil bijgelegd was, werd de voorzitter van de middenstandsraad, Luc Tecqmenne, door een hartinfarkt getroffen en bleef hij een hele tijd uit de middenstandsbeweging. Toch is ook hij er weer bovenop en startte de middenstandsraad vorige maand opnieuw haar werkzaamheid. Hoornaert-Maes stelden aan de middenstandsraad zekere plannen voor in verband met de verkaveling van de gronden aan de Oude Vest. Volgens dit plan zou men een verbindings straat tussen de Oude Vest en de Vlasmarkt trekken. Deze straat zou dus door de huidige stadsmagazijnen lopen en uit komen op de Vismarkt, in een uitsprong van de Vlasmarkt. Langs de ene kant van deze straat zouden percelen voor handelshuizen ingericht wor den en langs de andere zou de supermarkt Unie een nieuw magazijn bouwen. Achter de OUDE VEST PLANNEN En die eerste vergadering na maanden inaktiviteit werd me teen een heel belangrijke zit ting. De handelaren bogen zich over de heel belangrijke vraagwelke richting moet Dendermonde uit, wil de stad tot een volwaardig handelscen trum uitgroeien? De aandacht ging dan naar twee projekten, die wel eens van kapitaal be lang zouden kunnen worden voor de evolutie van de klein handel in de stad. Burgemees ter Cool en de schepen van de middenstand Annie De komende weken zal er in het kader van de Bond van Grote en van JOnge gezinnen van het gewest Dender monde heel wat vergaderd worden. Op 11 mei gaat er een eerste kaderdag door, enkel voor plaatselijke voorzitters en sekretarissen, terwijl er een tweede analoog met de eerste verloopt, maar den voor de gezinszegelafgevaardigden. Bij deze gelegenheid zal trouwens de trekking gehoude worden van de tombola, ingericht ter gelegenheid van de klokkenaktie. Deze klokkenaktie verloopt immers kvan 1 april tot 30 april. DDS Op zaterdag 18 mei organiseert het gewest dan een kaderdag voor alle kaderleden. Het thema van deze kaderdag is «De intercommunale DDS» Het gewestbestuur meende het inderdaad opportuun de werking, doelstellingen en opzet van deze intercom munale eens onder de loep te nemen op een kaderdag Het is immers een vereniging met werkingsgebied in dit gewest. Deze kaderdag zal doorgaanin de Broederschool te Zele. Het programma voorziet, na een inleiding door de Direkteur Rupus een opsplitsing in gespreksgroe pen, waaraan echter niet zal deelgenomen worden noch door mensen van de DDS, noch door iemand van het Dagelijks Bestuur van de Bond. Bedoeling is inderdaad dat het gesprek werkelijk vanuit de basis moet komen. Na een korte onderbreking volgt dan een plenumver- gadering met een paneelgesprek waaraan naast men sen van DDS ook vertegenwoordigers van de Bond zullen deelnemen. Tijdens deze vergadering worden ook de resultaten van de groepsgesprekken naar voren gebracht. Gezien het belangrijk onderwerp, een onderwerp dat toch ons gewest en elk van onze eigen gemeenten aanbelangt, verwacht het gewestbestuur dan ook een flinke opkomst van de kaderleden. Vermelden we hierbij nog dat de deelname gratis gebeurt en dat er ook kinderoppasdienst voorzien wordt. Ook hiervoor dienen de gezinnen niet tussen te komen. ONTMOETINGSDAG De werkgroep Jonge Gezinnenaktie van het gewest organiseert eveneens een ontmoetingsdag voor alle jonge gezinnen uit het gewest. Deze «ontmoetingsdag voor jonge gezinnen» zal doorgaan te Baasrode op zondg 9 juni e.k. Begonnen wordt reeds in de voormiddag, nl. te 10 uur. Als thema voor deze ontmoetingsdag kozen de jonge gezinnen «Leer.uw kind lezen». Maar dan in de betekenis van «leer uw kind boeken kiezen». Er is niet alleen een programma voor de ouders, maar tevens voor de kinderen. VOor de ouders zal een beroep gedaan worden op enkele schrijvers van jeugdboeken, die samen met de jonge Gezinnen het kinderboek en het.jeugdboek zullen bespreken Terwijl dit gebeurt worden de kinderen nuttig bezig gehouden door monitoren in een jeugdatelier, waar ze hun creatieviteit kunnen uitleven. Na het middagmaal gaan de ouders dan een kijkje nemen in het jeugdatelier terwijl in de namiddag zal gezorgd worden voor sport of ontspanning. Wellicht wordt deze ontmoetingsdag voor jonge gezin nen de start voor een verder-uitgebouwde werking van op plaatselijk vlak. De jonge gezinnen, aangesloten bij de Bond, zullen nog een speciale uitnodiging kijgen voor deze dag. ZWEMCURSUS De zwxemcursus door het gewest ingericht in het intercommunale zwembad Olympos te Dendermonde kende de verhoopte belangstellig. Momenteel kan er niet verder ingeschreven worden. De mogelijkheid bestaat echter dat er een tweede cursus komt in de maand september. Unie zouden weer percelen voor handelshuizen vrijkomen en deze percelen zouden aan drieduizend frank de vierkante meter verkocht worden, wat tweeduizend frank minder is dan oorspronkelijk vooropges teld. De Oude Vest zelf zou als parking ingericht worden en enkel nog toegankelijk zijn voor plaatselijk verkeer. Ook in verband met het ver koopcentrum dat tussen twee van de drie te bouwen Amelinckx-flats aan het Statio nskwartier zal opgericht wor den, vroeg het stadsbestuur het advies van de midden standsraad. De middenstands raad stelde voor dat het ver koopcentrum aan verschil lende kleinhandelaars zou ver kocht of verhuurd worden en niet aan één promotor, die het verkoopcentrum, dan tot een supermarkt zou omvormen. Dat verschillende kleinhande laars zich in het verkoopcen trum zouden vestigen, zou ab soluut geen konkurrentie zijn voor de bestaande midden standszaken in het Dender- monds stadscentrum en in de Brusselsestraat. De hande laars die zich in het verkoop centrum van Amelinckx vesti gen, zouden kunnen rekenen op het kliënteel van de bewo ners van de flats zelf (een drie honderd gezinnen) en op het kliënteel van de naburige Boonwijk. Nochtans meent voorzitter van de Midden standsraad Luc Tecqmenne dat de bouw van het verkoop centrum nog niet voor de eer ste vier, vijf jaar is. Het verle den heeft uitgewezen dat Ame linckx pas begint te bouwen, wanneer 50% van de te bou wen appartementen verkocht zijn, om zo ieder financieel ri sico zoveel mogelijk te mijden. Nu is het zo dat Amelinckx eerst het gebouw dichtst bij de Zuidlaan gaat bouwen en pas later de twee volgende, die dan tenslotte verbonden worden door het verkoopscentrum. De definitieve ingebruikname van het verkoopcentrum kan dus nog enige jaren aanslepen. Men herinnert zich in verband met Amelinckx ook misschien dat de stedelijke kulturele raad het stadsbestuur adviseerde om er bij de bouwpromotor op aan te dringen een kultureel centrum op een verdieping van Amelinckx onder te brengen. Nadat de stedelijke kulturele raad een tweede maal op dit advies wees, antwoordde het stadsbestuur dat er kinderkrib- ben op een verdieping van Amelinckx zullen onderge bracht worden. Men kan zich afvragen of het ene initiatief het andere moet uitsluiten. STRUKTUURPLAN De middenstandsraad besprak ook het struktuurplan voor de distributie in Groot- Dendermonde, dat in opdracht van het stadsbestuur werd op gesteld. Deze studie brengt niet zo hgeel veel nieuws aan het licht, maar onderstreept dan toch nog eens de beper kingen van Dendermonde als handelscentrum. Luc Tecq menne zegt hierover«De ge schiedenis heeft reeds uitge wezen dat Dendermonde als handelscentrum heel weinig invloed op de omliggende ge meenten uitoefent. Het koper- spubliek, waarvan onze mid denstand moet leven, is erg ontrouw. De bevolking van Ap pels komt wel regelmatig in Dendermonde kopen, maar verder heeft de stad geen vast koperspubliek. De Dender- mondenaren zelf kopen trou wens veel in andere steden, terwijl dezelfde produkten aan dezelfde prijs en dezelfde kwa liteit in eigen stad kunnen krij gen. Iets kopen is voor vele mensen een toeristisch uit stapje geworden. Men gaat een regenmanteltje kopen in Antwerpen, een paar schoe nen in Gent en keert dan nog dezelfde dag terug naar eigen stad om er een simpele cine mafilm te kopen. En die drie opgesomde produkten kan men nochtans in dezelfde straat in eigen stad kopen, maar dat interesseert de koper minder. Hij moet zijn zaterdag op een aangename manier zien door te brengen en gaat dus winkelen van de ene stad naar de andere. Overigens is het sociaal niveau van Den dermonde te klein, om be- staanskansen te geven aan supergespecialiseerde han delszaken». Luc Tecqmenne heeft het verder over het ge brek aan beweeglijkheid bij de Dendermondse handelaar. Vele handelszaken in onze stad werden overgenomen van vader op zoon en dit brengt mee dat vele handelaren niet zo veel handelsvisie hebben, zij doen wat zij vader zien doen hebben, zonder de noodzake lijke vernieuwing in hun handel te brengen. Typisch is het bie- voorbeeld dat de handelaar er naar streeft om zo snel moge lijk een eigen zaak te hebben, waar hij iets kan aan verande ren, waar hij de zaak kan ver bouwen. Volgens Tecqmenne is dit echter niet interessant, omdat een bepaalde wijk door omstandigheden plots zijn aan trekkingskracht als handels centrum kan verliezen. De wijk Bogaerdstraat-Veerstraat, die vroeger kommercieel enorm floreerde, is bijvoorbeeld in een paar jaar tijd kapotgegaan sa men met het kapotgaan van de naburige brug, die het verkeer afsloot. Een grote fout van de handelaar, nog altijd volgens het evangelie van de h. Tecq menne, is zijn onverschillig heid. Richt je informatie avonden in over middenstand sproblemen, dan is er tien man. Want naar zo'n avond gaan, vindt de middenstander tijdver lies, Nochtans zijn het de han delaren met de bloeiendste za ken, die zich komen informeren over de nieuwste kommerciële methodes en ontwikkelingen. Zij willen vooruitgaan, want blijven staan, is achteruitgaan PARKING VLASMARKT Met zestien man zit men nu in de middenstandsraad, sedert op de 1 aprilse vergadering volgende leden werden ge- koöpteerd: Van De Kerkhove voor de patissiers, Frangois Macharis voor de Unie van de Middenstand, Van Hoeyweg- hen voor het NCMV en Maurice Van Der Cruyssen voor het Handelscentrum Sint-Gillis. Op hun jongste vergadering bespraken de middenstanders het probleem van het ophalen van grof huisvuil, de parking die binnenkort op de gelijnde Vlasmarkt komt en de maan- dagmarkt van Dendermonde. Problematisch worden de alu minium gesloten wagens van de kramers, die voor de win kels een aluminiummuur vor men en zo de aantrekkings krachtvan de winkels doen ver liezen. PAUL VAN DEN EEDE Zaterdag jl. vergaderde de Meldertse gemeenteraad. De heer Jozef Pieters was afwezig. Het verslag van de zitting van 4 maart werd voorgelezen en zonder kommentaar goedge keurd. Als eerste punt kwam de rekening van de kerkfabriek. Ontvangsten 137.212 fr., uitga ven 136.540 fr. Dus een batig saldo van 672 fr. In geheime zitting wordt de diplomavergoeding die kan toe gekend worden aan personeels leden die een lagere funktie dan die welke overeenkomt met hun diploma bekleden, bespro ken. Opdat het in de toekomst mogelijk zou zijn de geweldige geluidshinder die niet alleen de bewoners van de Putstraat doch een groot deel van de gemeente teistert te beperken wordt dan in openbare zitting een voorstel van politiereglc- ment ter goedkeuring voorge legd. Geviseerd worden vooral de «crossmanifestaties» die ge regeld in de Putstraat plaats grijpen en een oorverdovend lawaai veroorzaken. Hoeveel decibel dat lawaai zou kunnen bereiken is eenvoudig niet te schatten. Eens dit reglement goedgekeurd door het Provin ciaal bestuur hoopt het ge meentebestuur het storend la waai tegen te kunnen gaan. desnoods met bestraffing. Op het einde van de zitting legde de nieuwbenoemde gemeente- sekretaris. de Heer Mare Si- moens, de eed af. De burge meester feliciteerde hem, wen ste hem het beste voor de toekomst en drukte de hoop uit dat hij zal ten dienste staan van gans de bevolking. Ook de groep Meldert Morgen sloot zich hierbij aan en hoopt op een vruchtbare samenwerking. JM Tijdens de jongste gemeenteraadszitting te Erembode- gem deelde burgemeester Boel mee, dat voor de oprichting van de sporthal 12 miljoen zou vereist zijn. Deze uitgave zou voor meer dan 60% door de staat gesubsidieerd worden. Terwijl de verlichtingsaanpas sing voor de spoorwegoverbrugging en toeganswegen aan het station zowat 1.184.500 F zou kosten. Deze uitgaven werden door de raad eenparig goedgekeurd. Verder werd meegedeeld dat de gemeentekas nog over 30 miljoen beschikt. Er werd tot de aankoop besloten van 150 watermeters tegen 750 F. Voor de aanleg van nieuwe bestratingen aan het bejaardentehuis zou 1.600.000 F nodig zijn. Een legaat van 30.000 F geschonken door juffrouw Van Assche, werd aan de kerkfabriek van O.L.-Vrouw Hemelvaart toegestaan. Ook de belasting op drankslij terijen ten bedragen van 34.800 F werd goedgekeurd en ook de versterking van het electriciteitsnet van de Fazantenlaan. Het kasnazicht van de C.O.O. eerste kwartaal 1974 werd eveneens aangenomen. Op de vraag van PVV-raadslid Gilbert Bourlon wanneer de werken aan het kabeltelevisienet volledig zouden voltooid zijn, antwoordde burgemeester Boel, dat heel het grondgebied tegen het einde va het jaar in het net zou opgenomen zijn. Hij beloofde tevens opdracht te geven voor een grote schoonmaak aan de Bronlaan. Tijdens de geheime zitting, werd het ontslag van mevr. Maria Piens, als schoonmaakster can de gemeentelijke jongensschool te Terjoden aanvaard, evenal', de open verklaring van deze betrekking. STEEDS BIJ DE HAND, uw TELEFOONNUMMERS. ADRESSEN 052-211.2! Kleding heeft de beste afwerking, snit, kwalitel En wat een prijs I HUIS ADI, Dorp 41, Grembergen. eeckman 053-702.9' i De specialist in maatwerk, de laagste prijzen der matrass er Schuimrubber. Latex. Staalveren, super Bultex Bergemeer ÏC i, 18 AALST omar 053-225.51 SPORT levert alle sportuitrustingen aan clubt scholen en handelaars, rechtstreeks aan fabrieks prijzen (enig In België) Schoolstraat 54. Aals endermondse rijschool 052-237.9'e van het type A Praktisch en theoretisch onder richt door gespecialiseerde personen. De Den dermondse Rijschool, Veldstraat 47, St.-Glllii Dendermonde, leert U sturen zoals het moe Alle inlichtingen. uro-Home 052-262.7 ai Binnenhuisdekoratie.O.-L.-Vrouwstraat 33. Leb 61 totaalzaak voor het interieur. ei Lebbeke, alsook TA) g/ 3/v 'eestzaal Edelweiss 052-223.4 lesmeed 052-227.6: metalen trappen - trapleuningen - balkon terrasafsluitingen - poorten, enz. M. De Backer. Kon. Albertstr 75, Dendermondi 052-238.lt .01 lie Michom - Tapison. Nylontapijt e.a. VloerbeklefU dingen in overgrote keus bij Herman Michem!» Potiaulaan 16, St.-Gillis-Denderm. Vraag vrijblij-X* vend alle inlichtingen. In sportarena 052-227.33 is het toonaangevend op gebied van sport] camping, zwembaden, tuinspelen, vrije tijd, end Opwijkstraat 21B, Lebbeke. o - Sport 052-217.54 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen» alsook sportkledij en kamping. Statiestraat 2tk Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 'om leen gerust 053-260.1 op handtekening Hypotheken - Verzekerde geheimhouding. Inliohtingen bij Van den Berghe, Hoogstraat 77 Haaltert attoflex 052-211.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdelei F voor de streek. Meubelen E DE PETTER, Kon^ Albertstraat 14, Slnt-Glllis-Dendermonde. odehuis 053-220.2 Lingerie YVONNE - alle dameskleding - special» teit bruid»-, avondktedij - eigen atelier Esplanadestraat 20, Aalst. ieuwste mode 052-212.82 aan de iaagste prijzen biedt U SCOTEX KLEDINI Brusselsestraat 33 Dendermonde. Ook dames- - kinderkleding. hvergordijnen 052-235.51 ploegstotten (alleenverkoop voor het gewest) i gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden" luxaflex, louverdrape, vouwdeuren, modern foldjnh meten, afwerken, plaatsen. GUIDO MICHEW ii|_ Potiaulaan 11, Dendermonde loelsie kleding 052-216.1 alons 053-282.8 meubels en alle binnenhOisversieringen. Galerl De Keizer ENSOR Rechtstreekse waar uit schillende landen. Vlaanderenstraat 6, Keizerlijke Plaats 8, AALS t zoekt 052-221.21 gezelschapsspelen voor groot en klein, overgrote keus vindt U in de boek- en papier handel P. VAN GEERTRUYEN-DE RIDDER. Dijl straat 5. Dendermonde. Ook alle planafdrukkei foor rijlaarzen 053-250.9' voor moderne ruiters te verkrijgen één adrei MALLY SHOE, Nieuwstraat 53. AALST. - AIGLE in alle'maten en breedten. 053-237.4é zitten duizenden met ASTMA-aandoeningen Eén oplossing I De MEDISCHE matras Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 NIEUWERKERKEN. vonne en Jozef 053-733.95 rijden met een bromfiets van HOFMAN Gentsestraal 4-6, AALST Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder-| houd. Prijzen vanaf 4.900 tot 150.000 F. Alle; modellen uit voorraad leverbaar. het Oosl of West bij DE PAREL koopt U het best Molenstraat 41, Nieuwerkerkert 053-237.46

De Voorpost | 1974 | | pagina 4