IAN BINNEN EN BUITEN WALTER C API AU: «IK HEB VAN DER SPEETEN NIET BUITENGEWERKT» loid, wel ik kan u ver ren dat dat helemaal met de waarheid jokt. Ik kon verder wer- indien ik dat wou, maar elf heb geweigerd ermee )r te gaan.» Walter lijnt even nijdig te wor- i wanneer hij het daaro- heeft. i jij erg gevoelig aan iek? jekere zin wel. Wanneer gerechtvaardigde kritiek dan probeer ik daar wel uit te Ieren, maar het is piimer genoeg zo dat er in Vlaanderen tegenwoor- la nogal wat mensen zijn k; kritiek leveren, waarvan kl daar helemaal niets mee te maken heb, en dat dergelij ke aantijgingen waarvan de mensen die ze de wereld in sturen heel goed weten dat het leugens zijn, eigen lijk echt schandalig zijn. Ik heb nooit de moeite ge daan om een brief te schrij ven naar die mensen die en recht op antwoord te vragen. Dat leek mij echt de moeite niet, maar wan neer u er mij om vraagt, dan stel ik wel even graag de zaken zoals ze werkelijk zijn. Wij komen wel even onder de indruk van de enorme praatvaardigheid van Wal ter, die verder gaat: «Wat aanvaard omdat ik het graag deed. Ik meen dat dat ook wel eens mag ge zegd worden.» Ben jij werkelijk altijd de lolbroek die je tijdens het televisieprogramma schijnt te zijn? Ik probeer altijd optimist te zijn. Ik vind humor en la chen werkelijk heel belang rijk. Humor is in feite te belangrijk om ermee te la chen. Die uitspraak is niet van Ffiij hoor, voegt Walter er bescheiden aan toe, maar ik vind ze zo geslaagd dat ze me altijd is bij gebleven. op 4 oktober 1949 te Bilzen geboren. Hij heeft nog drie broers en één zus. Zijn vader is beheerder van het COO ziekenhuis in voor noemd Limburgs dorp. Na zijn middelbare studieén trok Luc naar de klein- kunstakademie, die toen pas was opgericht als on derafdeling van het Herman Teirlinckinstituut. «Ik droomde er in die tijd al van om presentator te wor den. Het was een beroep dat mij enorm fascineerde en waarvoor naar mijn me ning ook nog een markt bestond.» Mijn groot idool in die tijd was Toni Corsari. Ik vond die man geweldig. Zangers, camera's, publiek: ingrediënten van Binnen en buiten Het gaat er ook ernstig aan toe Ik streef daar nu trouwens ook naar. Welk is de belangrijkste eigenschap voor een pre sentator? Wel ik meen dat het er vooral op aan komt jezelf te zijn. Je moet heel gewoon doen, niet iemand proberen te imiteren of een bepaald image nastreven, want dat hou je nooit vol en als je dan uit je rol gaat vallen dan vergeeft men je dat nooit. Als presentator geef je wel de indruk een heel kalme jongen te zijn. Is dat ook zo? Eigenlijk niet, neen. Ik ben telkens geweldig zenuw achtig. Je merkt dat mis schien niet zo, maar ik kan je verzekeren dat ik na een lange uitzending soms echt kapot ben. Wanneer die zenuwspanning dan van je afvalt, voel je maar pas hoe vermoeiend het allemaal is. Wij hoorden dat je ook zal gaan zingen. Is dat zo? Ja, eind mei komt er een plaatje van mij op de markt. Het wordt een Ne derlandse produktie, een populair dingetje en dat is welbewust, hoor. Als pre sentator heb je zoiets no dig waarmee het publiek je kan identificeren, weet je. op de scène kwam dan zeg den de mensen kijk dat is die van Waarom zijn de banaantjes krom. Wanneer men Jef Burm zag, dacht men aan het liedje even geduld. Als presentator heb je zoiets nodig Willly Delabastita: blijvende waarde Kijk maar naar het buiten land ook daar hebben bijna alle presentators een plaat je gemaakt. Het ligt nu wel niet in mijn bedoeling een hele zang- karrière op te bouwen hoor. De omroeperij blijft mijn voorkeur halen, maar, ja je weet nooit wat de toekomst nog brengt. Ondertussen heeft Zjef Vanuytsel, één van de gasten, het podium verlaten en is het weer de beurt aan Luc Appermont om in het oog van de camera te kijken en te pra ten met zovele miljoenen Vlamingen. Binnen en Bui ten loopt weeral op zijn einde.Volgende week is het er echter opnieuw om 15 uur kwart. Tekst: Mare Heymans Foto's: Miel Vermeir ergens dé lolbroek van zelf heel goed weten dat oneerlijk en onjuist is dat verdraag ik zeer eilijk. Weet u dat men ooit verweten heeft dat et zou zijn die René Van Speeten buiten het pro- mma gewerkt heb. Wel an u verzekeren dat ik bende... men ook zegt over mij, ik heb bij de radio noch bij de televisie ooit gaan vragen of ik bepaalde zaken mocht presenteren. Ik heb niet gevraagd om tienerklanken te mogen presenteren. Men is het telkens aan mij ko men vragen en ik heb het Ondertussen is het Walters beurt om voor de camera's te komen en praten we gezellig verder met Luc Ap permont, een sympathieke jongen uit het Limburgse Bilzen, die we de laatste maanden meer en meer op het scherm zien. Luc werd Ik moet nu wel zeggen dat ik in Corsari's tijd in feite nog een kind was en van het vak dus nog helemaal niets afwist. Nu zou ik dat wellicht met andere o- gen zien, maar het was toch. vooral zijn spontaneï teit die me enorm aantrok. mop tussendoor...

De Voorpost | 1974 | | pagina 17