EN DAAR IS DAN LILIANE WEER LEEUWERIK HEEREflHUY/ /IflT -JORI/ /jfiLom «PRIMEUR VOOR ZELE» ENIG ACCORDEONCONCERT TE ZELE 10163 dDERISTISCHE AUTORALLY VAN VVV RENDEZ-VOUS DER OUD- APPELSENAREN EN WILLY SOMMERS De Voorpost - 19/4/74 - 19 is een drukke maand de jongeren in jeugdhuis werik... een goed gevuld ndprogramma en tevens epaste ogenblik voor elke om een algemene verga- ig te geven (hetsportsei- is trouwens voorbij), lag op pasen konden wij ïengoedgevuld jeugdhuis :ten van de berend bou- jn kwis. een echt sukses... is ook de stratmaand onze tennisklub, er werd aar weer rekening gehou- met de jeugd, en op isdag 17 april starten de e tennislessen. Ook voor ilwassenen zijn er dit jaar islessen. De prijzen voor ansluiting zijn zeer demo- "Ttisch gehouden (zelfde als |g jaar). De algemene kadering of beter de jaar- e stratavond van de ten- ;lub gaat door op vrijdag ipril te 20 uur. Woensdag april is er ook een imene vergadering voor de :balploeg en voor de bas- jalklub. Zaterdag 19 april 0 uur zijn we weer samen de kreatieve expressie, werkgroep die reeds enke eken aktief bezig is. In de liddag is er ook redaktie- I. waar op iedereen ook :r welkom is. idag 21 april een zeer ingrijke dag... Vooreerst n er enkele leden een liedag volgen, ingericht r de vlaamse federatie van 'dhuizen. Het onderwerp deze dag is. maatschap- ernieuwend werken in een gdhuis. In de namiddag is apen jongerenraad (te 15 iedereen die inspraak hebben en zich aktief wil voor de leeuwerik vanzelfsprekend ver- :ht. 's Avonds komt als laatste in ons kleinkunstprogramma niemand minder dan Kris De Bruyne en zijn Groep. We beginnen te 20 uur. Op deze aévond zal ook iedereen een enkijtelijst krijgen om daarop in te vullen wat zijn voorkeur is voorde programmatie van volgend jaar. De kadetten van de basket- balploeg in de Leeuwerik nemen tijdens deze vakantie ook deel aan het paastornooi ingericht door de mannen van de tuf-tuf klub. De tienervoet ballers doen ook mee aan een voetbalpaastornooi. De sport stijgt naar zijn hoogtepunt... misschien omdat het vakantie is... Wat komt er dan nog binnen kort? Donderdag 25 april animatie- ploegvergadering. Vrijdag 26 april DJ vergadering en bij eenkomst mensen van de bardienst. Zaterdag 27 april komt gil Claes van BRT radio (solda- tenprogramma) groeten opne men voor alle soldaten in het leger. Ouders, familie en vrienden worden hier zeker voor uitgenodigd, 's Avonds dansavond met de Drive In Show van BRT 1. Zondag 28 april komt jeugd huis Koljee uit Mariakerke op bezoek. In de namiddag sportwedstrijden (zoveel mo gelijk), en 's avonds verbroe deringstee-dansant. Zoals je ziet is er heel wat te doen in de Leeuwerik Gauw nbg eens de ope ningsuren: Woensdag van 14 tot 24 uur Donderd. van 18 tot 23 uur Vrijdag van 18 tot 24 uur Zaterdag van 14 tot 24 uur zondag van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 24 uur. Icht aan de Meldertse |d zijn de Sloeberkes, een lej ;p van jonge mensen die willen doen voor de 3 ere jongeren. Elke zater- •ndag staan wij open voor jeugd in ons lokaal 't ktfctenhuys achter het café ia|«'t Parochiecentrum». de achtergrond klinkt zjtds in de oren strelende k< riek afgewisseld met mo ot ne en progressieve muziek, cl i kleinkunst. Onze bedoe- p( js een beetje protest leve- j a de jeugd wakker schud- :e i dat zij zou ontwaken uit s|( i droom waarin alles mooi iredig lijkt. We willen eens [0 «n op de realiteit: on- ^htvaardigheid. oorlogsge- hier iets voor voelt kan ,s bij ons terecht. te oorspronkelijke bedoe- was kleinkunst te draaien dus niet mee te werken de uitbuiting van onze N, jeugd. Daar er echter geen jonge mensen kwamen opda gen zijn we dan overge schakeld op moderne muziek en hebben we zelfs een T-Dansant ingericht. Het baatte echter niet! 's Zondags kunnen de kinde ren bij ons komen spelen of maken we samen een wande ling doch ook hier zijn er slechts een paar die er het nut van inzien. Verleden zondag was er volksdans en een zangkoor van Aalst. Beide om van te snoepen. Onze dank aan de enkele mensen die er waren maar verder zijn we beschaamd van Meldert te zijn. Hier tussen al die jongen Heeren is er geen enkele die nog zin heeft in kulturele aktiviteiten. Morgen wordt het beter zingt Gerard Cox. Hopelijk is het ook zo voor ons. Meldertse jeugd, toon uw goede wil. toon u aktief en schilder alles wat voor de jeugd gedaan wordt niet af als kinderachtig. jdag 19 april instuif van tot 23 uur. Te 20 uur open ibraad. Iedereen is welkom op het agenda samen hing programma mei-juni. ibreis juli-enz... Eveneens 20 uur Pottenbakkcnatelier Vierdag 20 april instuif van ^6 tot 23.30 uur. Te 15 uur: 'tij oclub, te 16 uur Ping- tgtornooi. Pallieter St. d Islub en te 17 uur basket. letornooi Tuf-Tuf Sr. di isklub. 21 april instuif van ai lot 13 uur en "s namiddags 9' ial. de instuif open zijn na de voetbal (ongeveer vanaf 16 uur) tot 23.30 uur. Te 10 uur: volleybal verzameling in de Sint Jorisklub. Te 14 uur voetbal paastornooi De Ke ver St. Jorisklub (Immer- zeeldreef) Woensdag 24 april instuif van 17 tot 23 uur. Te 20 uur rietwerkatelier, te 20 uur fotoklub en te 20.30 uur. muzickklub. Donderdag 25 april instuif van 16 tot 23 uur. Te 20.30 uur naaiklub. Vrijdag 26 april Belotters wedstrijd. Iedereen mag mee doen. Schrijf nu in! 20 april Muziekkampioen. Vanavond zoeken we een nieuwe muziekkampioen(e). Deze zal het opnemen tegen de kampioene van vorig jaar voor de titel van keizer(in). We zijn al benieuwd wie dit zal worden. Zorg dat je er bij bent deze avond! 21 april Reuze fietsrally. Thea en Jean-Pierre hebben voor alle leden en niet-leden van Sjalloni deze rally ineen- N gestoken. Je moet zeker mee doen! Je kan inschrijven in de jeugdklub vanaf half 2 tot 2 uur. Om 8 uur (20 uur) worden alle deelnemers weer verwacht voor de prijsuitrei king. Zorg dat je bij de eerste bent! 27 april, ontspannende film avond. Deze avond krijgen we op het witte doek een western te zien. De titel ervan «They call me trinity». 28 april vrije klubavond. Ons Vlaanderlandje, nog steeds vruchtbaar terrein voor en kele honderden stofferige toneelgezelschappen, aftandse zangverenigingen en kunstmatig in stand gehouden voorbij gestreefd fanfaregedoe, schijnt wel verstoken van enige in spiratie op vernieuwd muzikaal vlak. Waar de klassieke richting hier en daar nog op steun van gemeentelijke of andere openbare instanties kan rekenen, al zij het maar om onze heel ernstige notabelen voor kultuurmin- nend te laten doorgaan, zijn we nergens waar het om promo tie betreffende jazz of goede hedendaagse muziek gaat. De weinige klubs hebben moeite om financieel leefbaar te blij ven, daar er van hogerhand, waar onbegrip en onkunde voor deze ontspanningsvorm hoogtij vieren, geen steun te ver wachten valt. Het is dan ook met grote verwondering dat ik vernam dat in onze bloedeigen gemeente een paar mensen een groep hebben gevormd met het doel het brengen van goede he dendaagse muziek. Op zoek naar meer informatie hierover ben ik tijdens een samenkomst van de musici in het lokaal «Het Spiegelpaleis» beland, waar ik een muziekavondje heb doorgebracht om duimen en vingers af te likken. Op verbluf fend professionele wijze werd daar muziek gebracht van de meest bekende komponisten der laatste decennia. Van Jo- bim tot Lennon, van Gershwin totBacharach, van Cole Porter tot M. Legrand, van jazz tot beat, en dit op een creatieve intelligente manier met een sterk doorgedreven zin voor af werking. Een fijne stijl rijk aan harmonie. De beide initiatiefnemers zijn de heren Marcel De Bruyne en Marc Roosendans, die samen met drie andere muzikanten het kwintet «Barbekjoe» hebben opgericht, hoofdzakelijk ak tief op kulturele en ontspanningsavonden, in scholen, jazz- en jeugdklubs. Ze brengen prachtige ontspannende muziek, met een korte inleiding bij elk nummer de luisteraar wijzend op de struktuur of de sfeer van de melodie. Het programma bestaat momenteel uit een selekte keuze uit gekende music- halls, evergreens en puike bewerkingen van gekende songs. Het feit dat ze verschillende stijlen brengen geeft hun grotere overlevingskansen datn de traditionele jazzclubs waar uitslui tend de jazzliefhebber zijn gading vindt. Van de heer De Bruyne vernam ik dat het doel van de onder neming niet stopt bij de huidige aktiviteiten, maar dat het de bedoeling is in de toekomst, rond dit kwintet, een klub te bouwen waar jonge mensen de kans hebben zich op muzi kaal vlak te ontwikkelen door luisteravonden van orkest of diskoteek, door engagement van bekende artiesten en moge lijk door onderricht buiten het klassieke patroon. Het moet mogelijk zijn met een minimum aan financiële steun dit te verwezenlijken. Al bij al een prachtig initiatief en een primeur op dit gebied. Laten we duimen voor deze onderneming van kwaliteitsont spanning. Voor inlichtingen of engagement kunt U altijd op volgend adres terechtM. DE BRUYNE, Groenlaan 22, Zele. Tel. 052-45332. G. THIJS OP ZONDAG 21 APRIL TE 15 UUR Zaal DE KROON - Grote Markt. 60 uitvoeders, o.l.v. PAUL HERRY Oscar mondial d'acordeon VOORSTELLING VAN NEGENTIEN WERELD KAMPIOENEN Alle inlichtingen en inschrijvingen Centrale Accordeonschool Klaslokalen: Franz Courtenstraat 1, Dender- monde (rechtover Justitiepaleis) - tel. 218.67. Inschrijvingen doorlopend. 'di i, VVV en de dienst voor sme van Dendcrmonde or- pen op zondag 19 mei h komend in samenwerking de Rallyklub van het sland een toeristische au- ly. De rally start tussen en 13.30 uur op de Grote ;t van Dendermonde. tel) Tot na uur heeft men de gele- iei eid om op diezelfde formi- Hit Je markt aan te komen en ha taeel een goedkoop avond- in restaurant «Het Vader- w te gebruiken. Het is daar VV-voorzitter Lue Wie- sch om 20.30 uur over zal tot de prijsuitreiking. Er om niet minder dan veertigduizend frank prijzen, waaronder draagbare radio's, een minifiets, huishoudappa- ratcn. barbecu's en een heel speciale prijs voor iedere tiende geklasseerde. De rally komt in aanmerking voor het VTRV Rallykampioenschap der Vlaanderen en is een eenvou dige toeristische oriëntaticrit principe Rechtdoor (RD) vol gens de bestaande algemene gangbare reglementen. Formu le C van V.A.B. Alle deel nemers krijgen bij het vertrek het reglement en de dokumen- tatie aangaande de rit. volgens dewelke ze de herkennings punten en vragen kunnen op lossen. Tot 17 mei kan men inschrijven voor deze rally en dat kost dan tweehonderd Belgische franken voor de piloot en honderd tach tig frank voor zijn lieftallige medeinzittende(n). Leden van de VAB en VTRV en Rallyklub Waasland krijgen tien ten honderd vermindering. Voor voornschrijvingen kan men te recht op de toeristische dienst van het stadhuis (tel. 052/228. 44) en bij André Van Walle. Vermorgenstraat 52. 2700 Sint- Niklaas (tel. 03/76.21.69). Aan de start zelf kan nog ingeschre ven worden, maar dit kost dan 225 fr. Vraag dus afschuwelijk snel het deelnemingsformulier voor de toeristische autouitstap aan. PVDE SOS ELEKTROKUTIE! VOORZICHTIG! Sedert Appels, Sint-Gillis en Dendermonde in de geden kwaardige maand april 1972 met elkaar zusterlijk fusioneer den, verdween de landelijke gemeente Appels van de gril lige Belgische landkaart. Wat echter niet verdween, is de Ap- pelsex Lentekermis. Het inrich tende feestkomitee dacht er dit jaar aan om een rendez-vous der Oud-Appelsenaren te or ganiseren. De mensen, die ge durende de laatste vijfentwintig jaar uit Appels verhuisden, worden op dit gedenkwaardig rendez-vous uitgenodigd. Toen organisator Emiel Ver- meir en de mansen van het feestkomitee gingen opzoeken hoeveel Appelsenaren gedu rende de laatste kwarteeuw uit de gemeente vertrokken wa ren, ontdekten ze snel dat het er een flink pak waren. Niet minder dan 1282 ADRESSEN TE SCHRIJVEN EN HIER VOOR KREEG HET FEEST KOMITEE DE DANKBARE MEDEWERKING VAN DE Dendermondse gevangenen, die waarschijnlijk ook liever in het voormalige Appels op een caféterrasje dan in hun huidige frisse verblijfplaats zouden zit ten. Het stadsbestuur van Dendermonde, dat per slot van rekening een Appelse burge meester, en een Appelse schepen heeft, verleende een ernstige financiële medewer king door postzegels, briefpa pier en omslagen te leveren en aan de Oud-Appelsenaren een receptie aan te bieden. Toen de inrichters de 1282 brieven verzonden, wisten ze op voor hand dat een aantal brieven onbesteld zouden terugkeren naar de afzender. Het feest komitee had immers wel de ad ressen van de eerste nieuwe woonplaats, maar de adressen van hen, die een tweede of derde keer verhuisden wist men niet. Om toch zoveel mo gelijk Oud-Appelsenaren te bereiken deed het feestkomi tee dan tot de huidige Dender- mondenaren van de sektor Appels, van Dendermonde- West nietwaar, een oproep om de adressen van hun uitgewe ken Appelse schoolkamera den, buren of familieleden op te geven. Deze oproep had het verbluffende resultaat van de opgave van 6 (zes) adressen. Waren de Appelsenaren bank om hun kameraden met kermis te moeten vragen op een sap pige en smakelijke maaltijd Al bij al, keerden er vierhon derd uitnodigingen onbesteld terug en bereikten zevenhon derd brieven hun bestemming. Waren de reakties bij de start eerder aan de magère kant, dan reageerde later een hele reeks mensen heel entoesiast. Ook bij Oud-Appelsenaren, die zich in de omgeving van Ap pels gingen vestigen, bestond die interesse. Want deze men sen komen nog wel af en toe in Appels terug, maar Oud- Appelsenaren die nu in Leb- beke wonen zien andere Oud-Appelsenaren, die intus sen Oudegemenaren werden, bijna nooit meer terug. Op zon dag 21 april wordt dan volgend programma aan de Oud- Appelsenaren aangeboden. Om 10 uur wordt een euchans- tieviering opgedragen in de pa rochiale Sint-Appaloniakerk. Om 11 uur is er de opening van de tentoonstelling door de Ap pelse kunstenaars en de prijs- deling van de tekenwedstrijd van de Vlaamse Kunstkring door VEDETTE nr. 1 Willy SOMMERS. 's Middags wor den alle Oud-Appelsenaren ontvangen op een receptie in 't Klooster aan de Hoofdstraat. Om 13 uur kan men ofwel bij zijn familie eten ofwel kan men Willy sommers komt ook naar Appels (v) eens ferm gaan smullen in één van deze drie restaurants: fri tuur Pachter aan het Zand, Hof ter Polder - Hotel Restaurant Wets aan de Kerkstraat of Res taurant 't Landhuis aan de Maaistraat. Om 17 uur volgt een Gezellig Samenzijn in zaal De Wijngaard en dit zal onget wijfeld tot in de kleine uurtjes uitlopen. Ook Oud- Appelsenaren, die geen uitno diging zouden ontvangen heb ben, worden op de receptie om 12 uur in 't Klooster verwacht Zij hoorden misschien reeds de oproep, die via radio Atlantis of via Splinternieuws van BRT 2 gedaan werd. Alle fans van Willy SOMMERS mogen in 't Klooster tussen 11 en 12.30 uur gratis achter een gehandtekende foto komen. PVDE Een raad van het Belgische Rode Kruis We wilden het eerst niet gelo ven, maar ja toen ze het ons dan zelf vertelde, moesten we het wel aannemen. Liliane Saint- Pierre is terug van weggeweest. Misschien weten de tieners het niet zo goed meer maar de twens zullen haar in ieder geval nog wel kennen. Inderdaad dat meisje uit Molensteden bij Diest, dat enkele jaren geleden furore maakte in Vlaanderen met o.m. "We got to stop' en nog ettelijke andere goede nnummers. Liliane was erg jong toen ze de grote stap in de business zette en het dient gezegd dat ze op zeer korte tijd erg veel leerde. Ze was dan ook zelf nog een tiener toen men haar reeds bestempelde als één der beste zangeressen die Vlaanderen ooit had. Geen wonder dat ook het buitenland in Liliane geïnteresseerd was. Er kwam een internationaal aanbod van Claude Frangois en ja dat mocht men natuurlijk niet af slaan. Liliane trok naar Frank rijk en werd ook daar spoedig aanvaard. Toen er echter moei lijkheden kwamen tussen Claude Frangois en de mensen die Liliane coachten, brak zij vrij bruusk haar loopbaan af en niet alleen in Frankrijk, maar aan al wie het horen wilde vertelde Liliane toen dat ze nooit meer in de show wou. Haar schoon papa en manager Milo De Coster kwam toen immers op de proppen met een soort klank bijbel, die onder de titel 'Glory Halleluja' het hele land door kruiste en waarin Liliane ook een belangrijke rol had. Even plots als het was begonnen kwam er ook een eind aan Glory Halleluja en ja Liliane stapte terug de showwereld in. 'Als je gaat' is haar eerste plaatje en het bewijst meteen dat ze nog niets van haar kwaliteiten verloren heeft. Het nummer loopt erg vlot en Liliane zal het er zeker niet bij laten. Toch wil ze in de toekomst geen bals meer zingen. Het zouden enkel een soort recitals zijn voor een zittend publiek die haar zouden interes seren. Of het Vlaamse publiek daar echter van houdt zullen we moeten afwachten (Mare)

De Voorpost | 1974 | | pagina 19