Adec Baasrode: 5 jaar! FLEMALLE NOG STEEDS VOORTREFFELIJK DRIEMAAL COOREMAN DAMESK0ERS TE GIJZEGEM Toch nog belangrijk voor Overmere, Schellebelle, Opstal en vooral Jong Lede MINI BELANGSTELLING Met experimentele ploeg AFSCHEID MET NEDERLAAG VOETBAL VOETBAL W. Moorsel-Edixvelde 4-2 FIRMA P. SCHOLLAERT 1'PROVINCIALE Lebbeke-Sp. Buggenhout 2-2 <ruishoutem-S.K. Aalst 0-2 TOILET SJK. Erembodegem-iBonanza 2-3 Si Het is duidelijk dat H.B.C. Ajax te weinig doelpunten scoort *jv met kans op succes sterkere tegenstanders het vuur aan tli schenen te leggen. Dat tegen Flémalle, dat steeds een kans >it de titel behoud, Ajax geen kans op puntenwinst maakte is ir delijk. Wat wel opvalt is het feit dat de Waalse scoremach gt beperkt werd tot achttien doelpunten. Eens te meer echter bit re Ajax zijn doelpunten te moeten scoren langs het tweetal, ip Batselier-Van Cauwenberghe wat uiteraard de mogelijkheden I de -Ajax aanval te zeerste beperkt. Avanti Lebbeke kon |w geen paasverlof nemen al gaven zij wel de indruk in verdedig w in verlofstemming te verkeren. Keeper Ladharie bleek eens meer zeer zwak en gelukkig voor Avanti kunnen zij wel d< punten scoren. De gebroeders Dirk en Koen Verhofstadt nan onder hun beiden 19 doelpunten voor hun rekening en voor eerste maal tradt ook Jan Verhofstadt op in het eerste zeven Opvallend, hij scoorde niet... w Zo klopte Rosette Van der Stuyft haar felste rivale Marie-Thérèse Naessens te Gijzegem voor de tweede plaats. (C) Voor EENDRACHT AALST en EENDRACHT ZELE is de kous af. De Aalstenaars kunnen voor een vaardig kompetitieslot zorgen door het bedreigde Puurs wat dieper in de put te duwen, al zullen de gastheren met opgefokt moreel aantreden. De fuzie- ploeg uit Zele, de jongste weken ontstellend zwak, reist waar schijnlijk zonder veel ambities naar Bergen. KAVD kan het te Zwevegem waar makenkampioen wor den zonder één enkele neder laag. Voor JONG LEDE liggen de kaarten uiteraard anders, groenwit kan nog een puntje gebruiken. Of thuisploeg Heist dat zomaar goedschiks zal weggeven, betwijfelen we. Noch SPARTA BUGGENHOUT, SK AALST of SK LEBBEKE hebben iets te winnen of te verliezen. Precies daarom vre zen we dat deze teams zonder al te veel strijdlust aan de karweitjes zullen beginnen. TERJODEN moet tegen SERS- KAMP winnen om eventueel tegen Olsa te mogen testen, maar de rozenkwekers hebben eveneens de volle inzet brood nodig. Anders degraderen ze. Als SPARTA APPELS de be zoekers uit Geraardsbergen klopt, is roodwit gered. Wat we zien gebeuren. BAASRODE - Kieldrecht wordt normaal een thuiszege. SCHELLEBELLE kan zich geen nederlaag tegen het keiharde Landskouter veroorloven, want OVERMERE haalt het gemak kelijk tegen Gentbrugge en Azalea, een andere konkurrent, loopt geen gevaar tegen het bezoekende Union Merelbeke. In Vierde G hebben we alleen oog voor OPSTAL dat door een overwinning tegen Klinge zijn tweede plaats kan veilig stellen. Gijzegem en Wichelen, allebei thuis tegen respektieve- lijk Vlierzele en Mere, de kan didaten in Vierde F, zullen het erg moeilijk hebben om voor DE stunt te zorgen. Als de gasten de eerste periode met 0—2 boni afsloten dan kon de Wilskracht verdediging hiervoor gedeeltelijk aansprakelijk worden gesteld. Er vielen immers een paar kansen in bezoe kende voeten die er eigenlijk nooit mochten komen. Edixvelde kreeg weliswaar de wind als bondgenoot mee, waarvan het ook dankbaar gebruik maakte. Het kon anderdeels niet worden weg gecijferd dat Wilskracht moeilijk een voldragen aanval uitbouw de. Slechts eenmaal in die eerste periode kwam men dichtbij een roos en dan nog uit een stilstaande faze. Bij een vrijschop schoof Blanckaert de bal naar Cooreman die direkt aanlegde doch de bal zeilde een paar cm. naast het doel. Wat men logisch kon verwachten gebeurde ook. In de tweede speelhelft hield Moorsel haast doorlopend het heft in handen. Het lag voor de hand dat de Edixvelde verdediging niet lang aan de felle druk zou weerstaan. Spoedig werd het 2—2 langs Schorreel en Coore man. Toen blies Wilskracht even uit om in de slotminuten op nieuw toe te slaan Cooreman zorgde voor de eindcijfers. Ver melden we nog dat bij Moorsel Van Vaerenbergh diende te wor den vervangen en dat dit een verschuiving van meerdere pion nen teweeggebracht, wat niet van aard was om het samenspel te bevorderen. J.V.H groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 Een derby Lebbeke-Buggenhout moest in normale omstandig heden de massa lokken. Met Pasen was het te Lebbeke net andersom. Men spreekt van 400 toeschouwers. Voetbal van goed gehalte hebben we praktisch niet gezien. Het eerste kwartier viel er weinia te noteren. Nadat Vanderstraeten keihard overknalde probeerde Van der Jeught, het met een hard schot dat Prevenier diende te lossen. De bal sprong in de voe ten van Vanderstraeten, die te zwak besloot. Oefenmeester De Vlegelaer was niet van de partij, wat toch een handicap betekende. Na 35 minuten knalde Barbé naar doel. Het leder week af op de rug van Marc Van der Jeught en vloog naast Preve nier binnen. Van dat ogenblik af akteerden de bezoekers beter. Eens aan de grote rechthoek stopte het spel. Men had geen afwerkers bij Buggenhout. Zij geraakten even voor het inrukken aan 'n doelpunt geholpen door de Lebbeekse verdedigers. De Wilde was alleen doorge raakt op voorzet van Cauwen- berghs. De Wilde werd achter volgd door twee Lebbeekse verdedigers. Doelman Verha- 'ert riep, doch geen enkele .ebbeekse speler tikte het le- ler in zijn bereik zodat het oor De Wilde een klein kunst je was om de gelijkmaker te s koren. Na de herneming kregen we zeer slecht voetbal. Hoge en verre passen leverden niets op. Rochtus schoot Buggenhout op voorsprong. Andermaal lag Cauwenberghs aan de basis van het doelpunt De Lebbeek se defensiespelers lieten zich op een identieke wijze verras sen als bij de eerste goal. Nadien vroeg men zich af wat er in feite allemaal gebeurde op het speelveld. Enkel Mare Van der Jeught trachtte iets goeds te doen. Uit één van zijn pogingen resulteerde de gelijkmaker, ledereen stond perplex. Er viel verder niets belang rijks te noteren, buiten de red ding van Piessens en 'n schotz van Cauwenberghs, dat door doelman Verhavert werd over getikt. De Buggenhout se goalie kan zijn doelgebied ontzetten. 5.K. Aalst heeft op de jongste kompetitiedag geexperimenteerd. £n is hier aan zeker niet bedrogen uitgekomen. Kruishoutem werd op eigen bodem geklopt. De eindcijfers waren bij de rust reeds bereikt. En toeval of niet, het waren twee spelers die men een kans gunde die de doelpunten lukten. In de 34e min. profiteerde L. Bellon van een geharrewa om te scoren en amper vijf minuten later stak nr. twee in de Kruishoutem muit. Ditmaal trof Kindt raak. Men mag dus wel stellen dat de jongeren die unieke kans om zich te tonen hebben gegrepen. Die 02 stand was een logische ontknoping van de spelontwikkeling. Niet al leen was S.K. meest in de aanval, maar het schepte zich ook de beste kansen. In de tweede speelhelft wijzigde het spelbeeld. Kruishoutem kwam nu meer in de aanval en nam doelman De Coster meermaals op de korrel. De Aalsterse verdediging waarin Anné en De Braekeleer als centrale verdedigers fungeerden, kon toen haar degelijkheid bewijzen, en hield ook het hoofd koel. De Coster die alweer een van zijn biezondere dagen kende deed de rest J.V.H M«rc Van der Jeught, boeman voor Buggenhoutse verdediging. DE WEDSTRIJDEN Int. Herstal 24 Avanti Lebbeke 28 Avanti liet eens te meer een groot aantal tegendoelpunten noteren. Wij vragen ons af, wat eigenlijk de ware reden is van de malaise in de Lebbeek se verdediging. De kwaliteiten als verdediger van elke speler afzonderlijk zijn meer dan vol doende gekend om dit groot aantal tegendoelpunten nor maal te noemen. Het blijkt ech ter dat keeper Ladharie alles behalve in zijn beste doen ver keert en vooral hij verantwoor delijk kan gesteld worden voor de zwakke Avanti verdediging. Niettemin begrijpen wij niet zo goed dat een ploeg met de klasse van Avanti 24 doelpun ten incasseert tegen het toch niet zo sterke Inter Herstal. Hier dient onmiddellijk aan toegevoegd dat deze zwakke prestatie in verdediging ruim schoots vergoed wordt door de zeer sterke aanval waarover Avanti beschikt. Niettemin moest Avanti negen minuten voor het wedstrijdeinde reke ning houden met het feit dat de Wapenmakers op gelijke hoogte gekomen waren. De stand was toen 2323 en het spel werd op dat ogenblik heel wat bitsiger. Toen Dirk Ver hofstadt echter op penalty het 24e doelpunt aantekende brak de veer bij Herstal. Koen Ver hofstadt die een zeer goede wedstrijd speelde zou de Avan ti zege even later veilig stel len. Tijdens de eerste helft zou Herstal langs de zeer schot- vaardige Nederlander Philips lange tijd gelijke tred houden met de uittredende landskam pioenen. Dirk Verhofstadt werd zeer goed bewaakt en broer Koen diende serieuze inspan ningen te leveren om Avanti aan de leiding te houden. Toen de rust aanbrak leidde Avanti niettemin met 1114. Onmid dellijk na de hervatting kwam Herstal opnieuw in het spoor van de Lebbekenaars. Onder impuls van Van Dijck werd het 13—14 maar naargelang de wedstrijd vorderde slaagde Avanti er opnieuw in een drie tal doelpunten voorsprong te nemen. Toen Herstal dan ne gen minuten voor het einde toch nog Avanti kwam bedrei gen moesten de gebroeders Verhofstadt zeer hard door drukken om de overwinning veilig te stellen. Doelpunten Dirk Verhofstadt 10, Koen Ver hofstadt 9; De Vlieger 1, De Nil 4, Keppens 2, Moonen 2. Res erven Inter Herstal 18 Avanti 17 De Lebbeekse reserven wer den tijdens de eerste helft ge woonweg overspeeld door hun gastheren. Bij de rust leidde Herstal met 124 en niets liet een terugkeer van Avanti ver onderstellen. Laureys en Jan Verhofstadt, geholpen door en kele eerste ploegspelers, da ten er echter anders over tijdens het tweede wedstr gedeelte was het al Avanti de klok sloeg. Dat de Lebbef*1 naars uiteindelijk strandden amper één doelpuntje verst bewijst dat de overwinning wel degelijk inzat. H.B.C. Ajax 10 Flémalle Toen na zestien minuten de score 46 luidde, maaktf^ enkele toeschouwers welli de bedenking dat Ajax schien toch een kansje maa op de overwinning. Voor handbalingewijden was niettemin duidelijk dat Al deze toestand onmogelijk k' houden. Inderdaad, een pi basispionnen van de Ajaxplo begonnen toen reeds teken van vermoeidheid te tonen hoe kapitein Mare De Deel zich in verdediging ook inspi de een 48 achterstand bij*" rust was het maximum dat deze Ajax ploeg kon verwal worden. Onmiddellijk na F° rust zag het er naar uit Ajax een afstraffing niet kMa< ontlopen. Langs Girottie en grootse J. De Geyter sloeg malle hard toe en na 34 m 0r spel leidde Flémalle met 4- E. De Batselier bracht Ajax nieuw in de wedstrijd. Met opeenvolgende doelpuntfg' zorgde de jonge Erik ervo m' dat Ajax na 40 min. spelen o gg nieuw tot 812 genaderd wfltJ Van dan af zou Flémalle fysisch en technisch een trj je hoger stond dan de Ajax den een rustig meestersch uitdrukken in doelpunten. Va het vermoeide Ajax kon n eg slechts L. Van Cauwenberg en E. Van Geel scoren. Alles samen een verdienstelijke wefen strijd van Ajax. q, Doelpunten Van Cauwenber ■ji 4, De Batselier 5, Van Geel Reserven ge H.B.C. Ajax 17 Ajax Flémalle Ajax dat met een zeer jon ploeg aantrad, deed het voi treffelijk tegen de Flémalle serven. Tijdens het wedstrij begin liet niets een Ajax ov« winning veronderstellen. Ff1® malle nam vlot de leiding handen om met de rust m een drietal doelpunten te li den. Beno Wuest en J. Merci flink gesteund door hun ploe maten, zouden tijdens het twi de wedstrijdgedeelte hun Waj se tegenstanders overklas: en een ruim verdiende o> winning was hun beloning. Ploeg E. Wuest en Fr. Vi straeten, J. Merckx, Br« haerts, B. Wuest, Luc. Vi Ransbeeck, R. Keirens. Dau' en De Jonghe. Wedstrijden voor hel weekei de Zaterdag 21 april te 19.30 Aalst - Sasja. 20 uurAjax - Mont s/Ms chienne. E\ Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van Volleyballkli !j?'| Adec Baasrode heeft het dynamisch bestuur van deze veren ging besloten gedurende de maand mei een reeks Inlichting® j te verzorgen die allen in het teken van deze «ADEC-5» zulle staan. Het programma ziet er uit als volgts( Vrijdag 3 mei Viering kampioen van het Liefhebberstorno [au (20 uur) - Plechtige opening van de feestelijkheden omtrei ADEC-5. Zaterdag 4 mei beloftentornooi met Adec II Baasrode, Wich^i len, Leeuwerik Lede, Kuklos Aalst (14 uur). Zondag 5 mei damestornooi met Adec Baasrode, Thunderbal Berlare, Pardaf Kruibeke, Atom BRUCO Denderhoutem (14 uur 6 Zaterdag 11 mei Wisselbeker «Firma Adec Sport» met Ade Baasrode (2e prov.), Egmont Zottegem (1e prov.), Kangoeroe Aalst (1e prov.) en Atom Denderhoutem (2e prov.) (14 uur). Zaterdag 18 mei Beker Firma Adec en Ereprijs De Voorpo tussen VC Avanti LEBBEKE (3e nationale) en V.K. AALST (viert nationale). Deze wedstrijd wordt geleld door de h. G. Van d |1 Venne (intern. SR). Start te 16 uur met opwarming te 15.30 Zaterdag 25 mei Lustrumbal ADEC-5 met Mike en Zaki. Dit alles gaat door in de Sporthall Adec Sport te Baasrode, Tuil wijk. Voor de organisaties van 4, 5, 11 en 18 mei is de toegan kosteloos. GD Bonanza heeft S.K. Erembodegem, op eigen veld dan nog, een laatste pad in de korf gezet. En het zag er op een bepaald ogen blik zelfs naar uit, dat de thuisploeg een striemende nederlaag zou oplopen. In de eerste speelhelft kwam S.K. er trouwens niet te veel aan te pas, de Bonanza aanvallers gleden nogal gemak kelijk door de verdediging met het gevolg dat Motte, De Vuyst en De Cubber na een goed half uur al driemaal de roos hadden getroffen. Niemand had voor de aanvang van de wedstrijd dur ven vermoeden dat de wedstrijd dergelijke ontwikkeling zou kennen. Gelukkig oordeelde men dat het al welletjes was en na de rust kreeg de thuisploeg meer armslag. Ze kwam meer en meer in de wedstrijd en de bezoekende verdediging greep een paar keer naar de noodrem. Er vielen dan ook twee straf schoppen die beurtelings door Cornand en De Meyer werden omgezet. Bonanza ging zich dan aan een versterkte verdediging verschansen en stelde uiteindelijk de zege veilig. S.K. sloot zijn seizoen in derde dus niet met een overwinning af. J.V.H.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22