chitterende zondag Bekerdans Hauwe zaterdag, stad Aalst NDER ONS 'ornooi H.B.C. Ajax - Tornooi van Jochewoa Aalst werd een sukses VOLLEY 'wijzigde kalender Baasrode efhebbersvoetbal Schitterend geslaagd tornooi van Eendr. St.-Gillis PETANQUECLUB AiOSTA NIEUW DE SCHUUR WIEZE SPORTIEF W. Moorsel - Edixvelde 4-2 B.C. Ajax heeft met zijn internationaal tornooi twee volledig ifechillende dagen gekend. Zaterdag in de Grembergse sport- I werd het lang geen hoogvlieger. De twee Duitse herenploe- II bleven sterk onder de verwachtingen. Vooral Langwedel ek een eerder zwakke ploeg te zijn, daarentegen was S.V. Iwest-Ludwigshafen wel een paar klassen sterker. Ook de ilieke belangstelling bleef aan de magere kant zodat wij >it de stemming van de grote dagen konden aanvoelen. Voor inrichters, die voor een vlot lopende organisatie hadden ge- ichjgd, mag het een meevaller genoemd worden dat het spor- ie Flémalle in hun wedstrijd tegen Langwedel voor een fel pprecieerde demonstratie zorgde van snel en modern hand- hl.B.C. Ajax zelf ging bij het einde van hun wedstrijd tegen Iwigshaven door de knieën en tijdens de derde wedstrijd nam Jig Iwigshaven zeer gemakkelijk de maat van hun landgenoten. i |*fl®n Langwedel - Flémalle 614 wigshaven - H.B.C. Ajax 86 gwedel - Ludwigshafen 4—9 tr gdtornool het eerder ontgoochelend befen tornooi van zaterdag het zondagvoormiddag sjwiste jeugdtornooi een top- die tellen kan. H.B.C. Ajax de een schitterend succes de deelname van de scho- iloegen. Koninklijk Atheneum Den- inonde bewees in beide isen dat de inspanningen illi 1e en 2e plaats Atheneum Dendermonde - Langwedel 8—10 hun sportleraars vruchten JJerpen. Ook het Rito Dender- ™de deed meer dan de ver- htingen inlossen en zowel ,S. Lebbeke als het College dermonde bewezen over "j lelijkheden te beschikken. resultaten die deze school- y' igen behaalden tegen de enlandse deelnemers Lang- 1«i Unitas Maasland, het beste verhopen voor toekomst van de handbal- t in onze streek. Met dit 1 |dtornooi eens te meer r goed georganiseerd "foot H.B.C. Ajax duidelijk it in de roos. hagen m ege A Dendermonde 7 R.M.S. Lebbeke 8 °(gwedel - Atheneum Den- Mdermonde 58 S. Lebbeke - Ath. Dender monde 24 ojege A Dendermonde - Langwedel 49 4e B trJ ïge B Dendermonde - Cd- lege A Lebbeke 45 h ege B Dendermonde - Rito Dendermonde 28 Rangschikking Jongens 12 tot 16 jaar 1. Atheneum Dendermonde 2. Rito Dendermonde 3. R.M.S. Lebbeke 4. College Lebbeke 5. College B Dendermonde 6. Colege A Dendermonde Jongens 16 - 18 jaar 1. S.V. Langwedel 2. Atheneum Dendermonde 3. Rito Dendermonde 4. Unitas Maasland Damestornool In de namiddag werd dan het handbalfeest van H.B.C. Ajax verder gezet met een dames- tornooi. Stuurden zowel Delft als Bergen-op-Zoom hun kat, de deelname van de school- ploeg van het K. Atheneum Dendermonde betekende een aangename verrassing. Onder de leiding van J. Melis, hun sportieve lesgeefster, bewezen deze meisjes dat ook zij in schoolverband de handbalsport wensen te beoefenen. Dat Aalst Sportief dit tornooi moeilijk kon verliezen lag in de lijn der verwachtingen maar de Den- dermondse Ros Beiaard-meis jes dwongen hen toch tot het uiterste. Uitslagen Aalst Sportief - Unitas Maas land 2—1 Unitas Maasland - R.B. Dender monde 24 Aalst Sportief - R.B. Dender monde 43 H.B.C. Lebbeke - Atheneum Dendermonde 56 Finales 4e en 5e plaats H.B.C. Leb beke - Maasland 17 1e en 2e plaats Atheneum Denderm. - Aalst Sportief4 —11. Rangschikking I. Aalst - Sportief 2. K. Atheneum Dendermonde 3. R.B. Dendermonde 4. Unitas Maasland 5. H.B.C. Lebbeke EVA Paaszondag werd ontegenspre kelijk een hoogdag voor de jonge Aalsterse handbalclub Jochewoa. Het internationaal handbaltornooi door het werk zame bestuur van Jochewoa in gericht, werd gewoonweg een onverdeeld succes. Voor een eersteling slaagden zij erin voor een onberispelijke orga nisatie te zorgen die ge schraagd werd door een spor tief succes zodat de talrijk op gekomen toeschouwers beslist zeer tevreden huiswaarts keer den. Jochewoa zelf zorgde voor de verrassing door als over winnaar uit poule 1 te voor schijn te komen. De jonge Aalstenaars bewezen hierdoor dat hun leerschool ver ten ein de is en dat men toekomend seizoen met hen zal dienen rekening te houden. In poule 2 werd Ans de verdiende over- i 6e plaats Brahand winnaar. Na een spannende finale waarin Jochewoa zeer lang stand hield, veroverde Ans uiteindelijk de hoofdtrofee. Het Duitse Sürth werd de logische derde maar na verlengingen en strafworpen diende het geld stuk hier te bepalen wie op deze ereplaats beslag legde. Technische uitslagen Poule 1 Sürth - Jochewoa 39 Spa - Black Panthers 11—11 Sürth - Spa 136 Jochewoa - Black Panthers 12—5 Sürth - Black Panthers 94 Spa - Jochewoa Rangschikking 1Jochewoa Aalst 5 pt. 2. Sürth 4 pt. 3. Spa 2 pt. 4. Black Panthers 1 pt. Finale voor de 5e ei Black Panthers 11—5 Poule 2 Schaarbeek - Koblenz 50 (F.F.) Ans - Brahand 131 Koblenz - Ans 0—5 (F.F.) Brahand - Schaarbeek 815 Schaarbeek - Ans Koblenz - Brahand (F.F.) 1. Ans 6 pt. 2. Schaarbeek 4 pt. 3. Brahand 2 pt. 4. Koblenz 0 pt. Voor de 3e en 4e plaats Sürth - Schaarbeek 88 (Sürth ge plaatst). Voor de 1e en 2e plaats Jochewoa Aalst - Ans 7—10 Eindrangschikking 1. Ans 2. Jochewoa Aalst 3. Sürth 4. Schaarbeek 5. Black Panthers 6. Brahand 7. Spa 8. Koblenz EVA n ege A Lebbeke - Rito Den dermonde 25 ,efen 6e plaats Langwedel - College B Dendermonde 114 en 4e plaats R.M.S. Leb beke - College Lebbeke 93 en 2e plaats Atheneum Dendermonde - Rito Den dermonde, 146 gens 16-18 jaar jnfoneum Dendermonde - Uni tas Maasland 32 Dendermonde - Langwedel 8—10 4e plaats Unitas Maas land - Rito Dendermonde 5—7 Handbalploeg Jochiwoa oogstte sukses met het internationaal paastornooi J kalender van het Liefhebberstornooi te Baasrode is wegens t niet spelen op tweede paasdag derwijze veranderd 3 22 april 19.30 u. Simiba-Untoudhables KWB-NOMV Kasseistampers-Pletsers. r er na 'het einde van de eerste wedstrijd onmiddellijk zal :art worden met de tweede, verzoekt de tornooi,leiding de Iers om 20 u. aanwezig te zijn om onmiddellijk het programma e werken. teldsrechter Is de h. 'Rony Pieters. ec Sport Baasrode organiseert in samenwerking met het ekblad De Voorpost en de firma Adec Sport een tornooi voor volleyballherenploegen uit het Voorpostgebied. Dertien ploe- i komen hiervoor in aanmerking. Het systeem is heel een eiig, Er wordt gespeeld over een heen- en terugwedstrijd naar I iftingen, kwart- en halve finales. ie wedstrijden gaan door van augustus 1974 tot april 1975. De ile gaat door in de Sporthall Adec Baasrode in de maand II 1975" klubs kregen deze week hun inschrijvingsformulieren. Deze sten voor 1 juni worden teruggestuurd naar G. De Pauw, Jaulaan 42, 9330 Dendermonde (tel. (052) 221.69) waar ver ia inlichtingen kunnen bekomen worden. Zaterdag 20 april komen drie van onze overlevende streekklubs in de Beker van Oost-Vlaanderen. Een ervan zal zeker sneuvelen omdat Adec Baasrode en V.K. Aalst zaterdagnamiddag te 16.30 u. tegen mekaar in het veld komen en dit in de Sporthal van Adec Sport te Baasrode. Bij V.K. Aalst tast men omtrent de tegenstan der nog in het duister doch zal men zich niet laten verleiden de tegenstander te onderschatten. De enkele grote prestaties van de paars-witten zijn ook al tot in Aalst doorgedrongen. Bij Adec wenst men echter geen utopische beelden op te halen. Zege kansen geeft men aan de eigen kleuren niet omdat de Aalste naars én twee reeksen hoger spelen én over een technisch heel sterk team beschikken. «We willen vooral propaganda maken zegt sekretaris Hugo De Clerck, en er voor zorgen dat we niet vernederd worden. Een goede repliek dus en indien de kans erin zit een setje...» Nog zaterdag reist Juvenes Zele naar de kampioen uit tweede provinciale A Spec trum Moerbeke. Deze wedstrijd wordt betwist te 17 uur in de sporthall van Moerbeke Waas. De kampioenen uit het Waas land lieten mij tijdens de vier wedstrijden die ik bijwoonde nooit een grote indruk, het feit dat ze titelvoerder gewor den zijn doet aan die mening niets af, en zullen normaliter een gemakkelijke kluif zijn voor de Zeienaars temeer daar de wit-oranjen van voorzitter De Smet hun kompetitie afsloten met een fel gesmaakte verto ning tegen St.-Amandus Gave re. Voor de Zeienaars zou een zegepraal trouwens de kansen bieden om op zaterdag 27 of zondag 28 april uit te komen tegen de winnaar van de wed strijd W.S. Tissac St.-Amandsberg - St.- Niklase. Deze laatste ploeg vervoegt volgend seizoen de Belgische elite in eerste na tionale zodat een ontmoeting Juvenes Zele - VC St.-Niklase zeker de grote belangstelling zou kunnen trekken. 16.30 Adec Baasrode - V.K. Aalst (De Keyser - Bagne) 17.00 Spectrum Moerbeke - Juvenes Zele (Walraeve - Wal- raeve). In het tornooi van Rode Duivels Denderleeuw werden hardnek kige schiftingswedstrijden gespeeld, waaruit de match SPORTIVA Dendermonde-Liedekerke. zeker het vermelden waard is. Na een eerder moeizaam begin (0-1) achterstand kwam sportiva voor goed de wedstrijd beheersen dank zij een kanonbal van Van der Haegen. De stand kwam gelijk en kreeg sportiva voorgoed de teugels in handen. Van Der Haegen was werkelijk uitzonderlijk en scoorde nog tweemaal terwijl Corbeel de eindcijfers vastlegde 4-1. Dank zij de prestatie van sportiva 'komen zij uit tegen Rode Duivels Denderleeuw in de halve finales Misschien wel de te kloppen tegenstrever. F.C. Appels huldigde de verdienstelijkste spelers van de ploeg. Jenny Moeskops, Miss-Groot-Dendermonde schonk een trofee. (R) ROMFORD (Engeland) KAVD en EENDRACHT LAUREATEN. We zijn er nu stilaan aan gewoon geraakt, dat het bescheiden Eendracht St.-Gillis met Pasen met een daverend jeugdprogram ma komt aandraven. Tijdens het voorbije weekend hebben we het zesde tornooi meebeleeft. Het was inzake bezetting en organisatie om van te snoepen. We weten best dat het Eendracht jeugdkomitee in samenwerking met het clubbestuur nooit iets aan het toeval heeft overgelaten, maar de wijze waarop deze zesde uitgave is afgewerkt heeft ook de bewondering van alle deelnemende clubs afgedwongen. We denken hierbij graag terug aan de bewoording van de Anderlecht afgevaardigde - die er zijn vreugde over uitsprak voor de tweede maal op dit tornooi te zijn uitgenodigd en hierbij in de eerste plaats de sportieve geest loofde die zijn jeugd en hij zelf op het Eendrachtterrein had mogen genieten. Dit moet voor de inrichters alvast het mooiste lof zijn geweest die ze bij deze zesde uitgave mochten verwachten, temeer daar de miniemenploeg van het befaamde Anderlecht eerst op de vierde plaats was geëindigd. Het hoeft niet gezegd dat gans de Eendracht familie zich we ken voor het welslagen van dit tornooi heeft ingezet en daarom citeren we ook liefst geen namen. Of toch, één springt telkens in de kijker, deze van oud-voetballer Her- vé Peelman, de man die gans het jaar door ijvert om het Eendrachttornooi tot een suk ses te maken. We hebben hem samen met zijn ploeg trouwe medewerkers zien zwoegen en wanneer we hier beklemtonen dat de organisatie in alle lij nen klopte, en dat iedere deelnemende klub zijn bewon dering onder stoelen noch banken heeft gestoken aan zeggen we hier vast niets te veel. Gedurende drie weekends is het Eendrachtterrein het tref punt geweest van de voetbal lende jeugd uit de streek met het internationaal tintje ge bracht door Romford uit En geland en het nationaal ca chet met de aanwezigheid van Anderlecht. Het tornooi dat miniemen, 'kadetten en scho lieren samenbracht werd een topper in zijn genre met schit terende eindoverwinnaars. De inrichtende clubs bij de scho lieren Romford bij de kadet ten en de Dendermondse fa- nionclub KAVD bij de minie men. Het werd een spannende en sportieve strijd in de di verse leeftijdreeksen, waarbij o.a. de kadetten van Soarta Appels zeer aangenaam heb ben verrast en de miniemen van SK Grembergen gelijke tred hielden met Anderlecht om zelfs via de strafschoppen voor de paars-witten te ein digen. Zeggen we nog dat de weer- maker voor eenmaal Eendracht goed gezind was zodat er voor alle wedstrijden een rui me belangstelling heeft be staan en we zijn ervan over tuigd dat alle aanwezige voet balliefhebbers heel wat ge noegen zullen hebben beleefd aan het vertoon dat de jeugd wist te brengen. Opgemerkt als aandachtige toeschouwers waren eerste schepen Verhelst en zijn echtgenote en sport raadvoorzitter C. Vermeulen eveneens vergezeld van zijn echtgenote. De voorzitter van de sportraad zou trouwens op de prijsuitreikingen beklemto nen dat jeugdwerking zoals bij Eendracht wordt gevoerd alleen maar kan worden aan gemoedigd, vooral omdat tot uiting komt dat naast de spor tieve opvoeding ook de men selijke kant van de zaak niet uit het oog wordt verloren. Samenvattend, de zesde uit gave van het Eendracht St.- Glllis jeugdtornooi is uitge groeid tot een schitterend sukses, waarbij zowel win naars als verliezers alvast be loofden volgend jaar opnieuw vande partij te zijn want nie mand twijfelt er aan dat de animator van dit tornooi, de laatste dag. die toevallig ook zijn verjaardig was, reeds met nieuwe plannen rondliep voor volgend jaar. Uitslagen Scholieren Opwijk-Wieze 2-2 Opwijk geplaatst Eendracht-Oudegem 3-0 Troosting Oudegem-Wieze 1-0 Finale Eendracht-Opwijk 2-0 Kadetten KAVD-Sparta Appels 1-2 Eendracht-iRomford 0-1 Troosting KAVD-Eendracht 1-0 Finale Romford-Sp. Appels 4-2 Miniemen KAVD-Grembergen SK 3-0 Eendracht-Anderlecht 2-1 Troosting Grembergen SK-Anderlecht C-0 5-3 Finale KAVD-Eendracht 1-0 V.C. maandprogramma april zaterdag 20-4 20 u, Ledentornooi ondag 21-4 14 u. Indoorkampioenschap voensdag 24-4 19.30 u. Oefeningen vrijdag 26-4 20 u. Bestuursvergadering bij be stuurslid VAN DAMME - Geen verdere uitnodigingen zaterdag 27-4 20 u. Ledentornooi zondag 28-4 Klubkampioenscbap - Inschrijving tot 24-4 woensdag 1-5 14 u Tomooi met Joli-Bois Sap 66 en Ruisbroek zaterdag 4-5 Voorbereiding Zomertornooi zondag 5-5 Groot Zomertornooi maandag 6-5 Opruimen lokaal woensdag 8-5 '19.30 u. Oefeningen. De volleybalvereniging VC Gil- voc en VK Dendermonde vie ren feest Op zaterdag 20 april te 21 uur heeft het 2e Bal der Sportmannen plaats in dans zaal CASINO (Roxy), St.-Joris- gilde te Dendermonde (cen trum). Het orkest MJke Mareis and the musicals spelen ten dans. GDP VC Gilvoc heeft reeds een nieuwe trainer op de kop ge tikt. Het betreft hier de Gen tenaar Georges De Oorte die vanaf volgend seizoen de trai ningen van VC Gilvoc zal leiden GDP Op zondag 5 mei heeft op het terrein De'Schuur, Torrestraat te St.-Gillis een volleypropa- gandawedstrijd plaats tussen de damesploegen van Gilvoc en Kabaz Bazel (kampioenen 2e prov. B). 'Een interessante gelegenheid voor de St.-Giilis- se sportliefhebbers om met het damesvolfey kennis te ma ken. GDP Zondag speek Wieze Sportief, onze kaatseerste nationaler. de G.P Pont-a-ceiles met Bra4ne en Obapelle. GDP De bezoekers kregen het wel hard te verduren tegen een steeds opnieuw aanvallend Wilskracht Moorsel. (JM)

De Voorpost | 1974 | | pagina 23