Autoperikele te Lede GEEN PROBLEMEN STERKER LEBBEKE NA DE RUST Moorsel Steven beste finisher Gekleurde kaartjes weldra werkelijkheid KAATSEN TE OUDEGEM De Buyzer reeds negen maal KAATSEN 'Wieze sportief-Tollembeek 15-4 Lebbeke BAB-Ronse PPRW 15-9 Denderbelle XV-Moorsel Steven I.S. 12-15 Adec Baasrode-Overboelare 15-5 LIEFHEBBERS- VERBOND AALST 24 De Grote Prijs Wieze hof is probleemloos ingepalmd door in richtende kiub Wieze Sportief. Met afgetekende 15-4 moest Tollembeek eraan geloven niettegenstaande ze au grand complet aantraden dus met „nieuweling" Lebrun, Matthieu. Marquebrecq... Wieze speelde rustig en gedecideerd en had aan de rust reeds een 8-3 voorsprong bij elkaar gehaald. De ongeveer 200 toeschou wers hebben dus niet lang de koude wind moeten trotseren om te kunnen vaststellen dat Wieze er reeds in en klaar staat om op 28 april de kompetitiestart te nemen met een thuisbeurt tegen St. Servais. Op 1 mei komt dan Rebaix op bezoek zodat de kaats- ttefhebbers Uit het gewest twee belangrijke wedstrijden krijgen wat mits winst voor de brouwerszonen 'n goede start zou be tekenen in dit avontuur in eerste nationale. Aantal toeschouwers 70 weersgesteldheid zonnig doch koude wind maakte het de keerders moeilijk scheids rechter hr. Norbert De Wilder, vlekkeloos ruststand 7-8 de ploeg Lebbeke BAB Cardon, Maris sen, Cooreman, De Meyst, Bourgeois. Wisselspeler Vermeulen vervangin gen Vermeulen vervangt Bourgeois bij 5-5 stand over- gekeerde ballen Lebbeice BAB 3 (Cooreman 2, Marissen 1- Ronse PPRW 3 (Oieghelinok) bijzonderheden Voor de aanvang van deze wedstrijd werden Raymond Cardon en Freddy Marissen gehuldigd voor respektievelijk 15 en 10 jaar verschijnen in de faoionvijf. Lebbeke BAB en Ronse PPRW beten zaterdagnamiddag de spits van de kompetitie 1974 af. Weinig belangstelling werd enigszins verwacht omdat de koude wind bet de toeschouwers en spelers niet aangenaam maakte, zij het dan om verschillende redenen. Ronse tastte drie maal mis en kwam onmiddellijk met een blanco spel op een 1-0 achterstand te staan. De thuisspelers waren in de beginfasen zeker beter in de servioe en verwierven een mooie 3-0 voorsprong. Vooral een prachtige beweging van Cardon-Cooreman werd applaus onthaald alhoewel dient gezegd dat laatstgenoemde een zwakke entree maakte. Het eerste dispuut maakten we mee bij het afslaan van het vijfde spel toen de spel leider terecht een „in"-bal de Lebbekenaars aanrekende en de bezoekers tot 3-2 kwamen. Ronse kwam nu meer in het spel, kwamen zelf gelijk tot 5-5 en moesten daarvoor bij een achtste spel een 40-0 op halen. Cooreman kwam nu be ter aan zijn trekken doch kon niet beletten dat de roodhem- den met 7-8 voorsprong de rust ingingen. Bij een 5-5 stand was Bourgeois wegens anmkwetsuur vervangen. De tweede helft was er slechts één ploeg meer op het ter rein. BAB nam onmiddellijk een 11-8 voorsprong, stond nog één eenheid toe (11-9) doch won uiteindelijk verdiend met 15-9 ondanks de inspan ningen van de 48-jarige Ron se achterman CeuterincKx. GD? Vorig seizoen opperden we verscheidene malen dat de kaatsscheidsrechters meer bescherming verdienden van wege het verbond tegenover de woede aanvallen van spelers, bestuursleden en supporters van de door de harde strijd verhitte ploegen. Omdat deze scheidsrechters ook wel blijk gaven van besluiteloosheid wanneer een speler het al te bont maakte en terecht de zwaarste sanktie verdiende, stelden we voor eens diep na te den ken over het gebruik van de gekleurde kaarten zoals die in voetbal en volleyball reeds in zwang zijn. Een naaperij werd niet bedoeld, wel een overwegen van de draagkracht van het rood of geel. Omdat een ploeg bij 't kaatsen heel sterk benadeeld wordt bij het verdwijnen van de vijfde speler (dit in tegenstelling met voetbal waar men met 10 ook nog wel kan, of zelfs met 8 zoals een spaans ge vechtsbataljon vorige week demonstreerde, en ook de volleyreglementen een vervanging voorzien bij uitsluiting) dient er wat anders gezocht. Waarom niet als volgtGEEL wordt verstrekt als verwit tiging en heeft slechts de bedoeling de persoon in kwestie er van te verwittigen dat het zo niet verder kan. ROOD kan gelijkgesteld worden met een aantal punten... 1 p. voor onsportief spel of betwistingen met tegenstrevers, 2 p. voor aanvallen tegen de scheidsrechters edm... Wanneer een speler in de loop van de kompetitie 5 strafpunten op loopt zou een schorsing van één week een normaal gevolg zijn .ROOD en GEEL tergelijkertijd getoond zou een uitsluiting tot gevolg hebben. Voor herhalingen van reeds „gewaarschuwde" feiten of handgemeen mag er inderdaad zwaarder opgetreden worden. Zoels op de persconferentie van dinsdag jl. werd opge merkt zou het geel-rode kaartensysteem dit seizoen niet meer in werking treden, doch wordt er duchtig nagedacht om het in 1975 te laten starten. GDP Op 2de Paasdag werd voor het eerst door kaatsklub „Op of Nwen" gekaatst voor bet clubkampioenschap dat tut einde september loopt. In de voorbije maanden werden reeds een vijftal oefenwedstrijden gespeeld door deze club die bestaat uit een A en B-ploeg. De A-ploeg won deze matchen op overtuigende wijze, zodat er schijnbaar geen problemen waren om te weten wie deze eerste Clubkompetitiematch zou winnen. Nochtans viel het reeds van bij de aanvang op dat de A-ploeg nerveuzer speelde dan gewoon lijk, dit bleek trouwens door de slechte opslag van Cool Frans en Pensaert Roger. Bij de B-ploeg zagen wij Roger Luyckx en Horlez Remi in goede forma zodat de B-jongens er langs om meer in gingen in geloven deze wedstrijd te winnen naargelang bet spel vorderde. Bij de rust was de stand 8-5. Met goede moed ging A. Cool aan de opslag voor de tweede beurt en na een 40-40 stand stand wezen de bordjes 9-5. Vandaar ging het vlot naar 13-9. Doch door de medehulp van scheidsrechter J. Cool en de laksheid van een B-speler kon de A-ploeg terug komen tot 14-14, zodat de laatste partij beslissend zou zijn. Met een uitstekende Remi Horlez aan de opslag kregen de A-jongens geen schijn van kans. zodat de B-ploeg dolgelukkig de paashaas geschonken door Louis Moens en Louis Eedkhout mochten In ontvangst nemen voor deze eerste zege van het clubkampioensohap. De ploegen: A-ploeg: Gustaaf Geeraert, Frans Cool, Frederick Oen Roover, Robert Coppens en Roger Pensaert. B-ploeg Roger Luyckx. Remi Horlez, Etienne Van Caeckenberghe, Antoine Cool en Louis Cooreman. Aantal toeschouwers 250 weersgesteldheid zonnig doch te koud scheidsrechter: de h. Verhavert, degelijk ondanks twee psychologische fouten ruststand 4-8 de ploegen: Denderbelle-Van Haver en Caudron, Van den Abeel, Burill, Van Langenhove. Moorsel Steven - Roels en Bauwens, Beulens, De Wilde, Bellon.niet gebruikte wisselspelersDenderbelle (Moeyersoon) - Moorsel S. (Bosman)overgekeerde ballen Denderbelle 1 (Van den Abbeel) - Moorsel 0bijzonderheden De thuisspeler Freddy Van Langenhove gaf een extra-sportief tintje aan deze wedstrijd door een goed geslagen en betwiste bai van Moorsel sportief toe te geven. Net zoals vorig seizoen is Denderbelle XV er niet in ge slaagd de openingswedstrijd van de kompetitie te winnen. Nochtans lagen de kaarten nu enigszins anders. De thuis spelers begonnen inderdaad heel entoesiast aan dit tref fen en hadden al onmiddellijk het vrij talrijke publiek op hun hand toen bij een 40-40 stand in het eerste spel koondspeler Van Haver akrobatisch laag uitvallend een moeilijke kaats wist te winnen (1-0). Door dat Burill daarna drie maal buiten leverde kwam Stevens gemak kelijk langszij, doch werd het 2-1 wegens twee outservices van Van den Abbeel en dank zij een overgekeerde bal in terugslag van Burill (2-1). Spanning genoeg dus bij aan vang van dit treffen. De blauw witte bezoekers lieten zich toen in slaap wiegen, hadden nog ongeluk in het vierde spel met een „out" geleverde bal van Beulens (3-1). De geelhemden kwamen zelfs op 4-1 doch bleven toen steken. Gino De Wilde, eerder onop vallend gestart, kwam er nu meer door en dit stimuleerde zijn maats tot geconcentreer der spel. Regelmatig keren van de bezoekers en te veel slecht leveren van Denderbel le bracht een logische 4-8 ruststand op het bord. Tijdens de rust van dit treffen ontmoetten we een eerder ge slagen Kiub XV die werd opgepet door een bijdehandse klubleiding, Moorsel Steven bekeek de zaken heel realis tisch. Het eerstvolgende spel winnen „was het motto" van de jongens van kapitein Bau wens doch dat dit uiteinde lijk geen zekerheid was om onbedreigd te zegevieren werd al vrij snel duidelijk. Van Langenhove en Burill keerden onmiddellijk na rust samen vier maal buiten en verloren met 3-40 (4-9). Beide teams wonnen nog een spel (5-10) zodat het er voor de thuis spelers eerder donker kwam uit te zien. Van den Abbeele en Burill samen met Van Langenhove begonnen toen regelmatiger te keren en me de door een lichte inzinking van de Moorselaars kwam de thuisploeg op de sokken terug (10-10). Wanneer nu de mees te toeschouwers een walk over verwachtten, gebeulde juist het tegendeel. Bellon werd enkele malen bediend wat hij trouwens goed afwerk te en sleurde zijn team naar een 10-12 voorsprong. Dender belle zorgde voor de suspens door tot 12-12 te komen doch een gelukje voor Moorsel bij 40-40 stand brak definitief de veer bij de thuisspelers (12-13) De blauwhemden hielden het hoofd koel en sloten af met 12-15. Verdiende zege van Moorsel Steven dat zondag trouwens over de best uitge balanceerde ploeg beschikte met een regelmatig keerders- trio Beulens-De Wilde-Belion. Denderbelle daartentegen vond slechts Van Langenhove heel regelmatig terwijl Burill en Van den Abbeel goede met minder goede dingen afwissel den, onregelmatigheden die waarschijnlijk de zege hebben gekost. Scheidsrechter Verha vert had het niet zo lastig, doch akteerde niet zo psycho logisch toen hij Van Langen hove aanblafte over een neel regelmatige speifase terwijl hij in de twede helft het thuis- volk achter zich kreeg door luidkeels een bal buiten te geven en op de plaats van het heil net andersom te be slissenHet zout en de peper GDP Aantal toeschouwers: 110: weersgesteldheid: koud en winderig scheidsrechterhr. Aendenhof, kordaatrust stand 8-3 de ploegen Adec Baasrode Meeus, Van Kerckhoven, De Buyzer, Landuyt, De Vroe. Overboelare Liban, De Leu, Van Roepingen, Van der Stricht, Lafourt niet gebruikte wisselspelers Adec (De Decker) vervan gingen Overboelare (Crompant in de plaats van De Leu op 12-4) overgekeerde ballen Adec Baasrode 12 (De Buyzer 9, Meeus 2, Van Kerckhoven 1) - Overboelare 1 (Van Roe pingen). Wedstrijd die slechts in de aanvangsminuten wat spanning bracht omdat de thuisspelers een tijdje nodig hadden om onder stoom te komen en zelfs op een 2-3 achterstand kwamen. Nadien schoot De Buyzer uit zijn slof, keerde verscheidene ballen meters over zodat de verontruste be zoekers hem meer en meer gingen mijden. Dat was echter buiten de waard gerekend want zowel Meeus als Lan duyt toonden zich reeds drij vend op een benijdenswaardi ge forme. Adec ging de rust in met 8-3 en zou de groen- witten nog twee puntjes offe reren omdat de nonchalance wat bezit nam van de titel kandidaten die tenslotte nog meer last hadden van de wind dan van de tegenstrever. We durven ons namelijk niet voor stellen wat er zou gebeurd zijn waren de weersomstan digheden wat meer naar het normale gedraait. De niet zo moeilijke livree was namelijk uiterst lastig gemaakt door de draaiende en kerende wind en dus wel een probleem voor de jeugdige Meeus en Van Kerckhoven. Het Is echter al opgevallen dat de niejve aanwinsten De Buyzer en Landuyt reeds op een dege lijke manier geïntegreerd zijn in de Adecploeg zodat dit team wel te duchten zal zijn voor de andere trtelpredenten GDP De Aalsterse kaatsclub Herleving nog vol ambities. In het liefhebbersverbond waar men reeds vier speeldagen ac ie de rug heeft, kan men uit de uitslagen en standen reeds paalde konklusies trekken. n HEUVEL Erembodegem mikt zeker naar de titel. Steeds o bi slagen hebben zij tijdens de jongste speeldag rechtstrei I rivaal Stadion Boys Ninove met 10-15 verslagen. CHARL i Aalst en THREE STARS Moorsel blijven eveneens ongesla doch laatstgenoemden hebben nog een 'inhaalwedstrijd te sp k tegen BELSKES Aalst. Belskes hebben gevraagd dit weekei 's niet te moeten spelen, wegens het overlijden in hun bestt rangen. Deze gunst werd hun natuurlijk toegestaan door de *t. pektievelijke tegenstanders. Three Stars heeft een andere n< ploeg Warkensvrienden Okegem kunnen verslaan met 15-13 ni dit vooral dank zij Tempels en Hereman GROENENDAL 1 Moorsel schijnen nu eindelijk op kompetitiepeil te spelen twee nederlagen werden het nu twee klinkende overwinnir tegen Madelons Ninove en KREFTERS Aalst. Laatstgenoem n hebben een teleurstellende start genomen in deze kompet C KLUIZENAARS Erembodegem en RTT Aalst hebben het totnojle meer dan bevredigend gedaan. Merken wij nog op dat in deze federatie de rangschikking wi f opgemaakt aan de hand van het aantal gewonnen spelen, da® a' geven wij tussen haakjes het aantal punten dat elke ploeg k behaald hebben volgens het drie-punten-wedstrijden systi O1 van de liga. A Van Haver (Denderbelle) duikelt naar het kleine balletje: de kaats is gewonnen en Steven er aan voor de moeiteDenderbelle wint dit 40-40 spel. Het kaatsseizoen 1974-75 is gestartEn reeds deze eerste speeldagen zijn de titelkandidaten uit de slof geschoten. Onver wachte nederlagen zijn er ook al zodat de stof tot discussie reeds hoog is opgestapeld. Over de wedstrijden Lebbeke BAB- Ronse PPRW, Denderbelle-Moorsel Steven en Adec Baasrode- Overboelare krijgt U nadere beschouwingen in aparte reisindruk ken. Hoe het met de andere verging, verneemt U onmiddellijk... Dramatisch was het te Lede waar de beide ploegen hongerig naar spel, stonden te wachten op een tiental chauffeurs die niets vermoedend van de kaatsevenementen die op til waren, rustig hun karretje hadden geparkeerd op het terrein van LEDE WILLEN IS KUNNEN. De bezoekers uit BAASRODE JV stonden dus maar vruchte loos te wachten om met de eerste opslag te kunnen star ten. Er is echter niets ge beurd. Veertig minuten na het voorziene uur oordeelden de bezoekers terecht dat de tijd van wachten lang genoeg had geduurd en de scheidsrech ter maar forfait kon vasteilen. Dait is dan ook gebeiurd met 0-15 stand voor Baasrode JV en alle nadelige financiële ge volgen voor Lede vandien. BAASRODE JVhGIJZEGEM zag een thuisvijftal dat startte als met atoomkracht gevoed (1- 0). Verre van atomen bleek het een strovuur want nadat de bezoekers gelijkstelden werd het zelfs 1-3. Bij een gelijke stand (4-4) waren het weer de geelhemden die de bovenhand bielden (4-7). De rust brak nog aan met 7-8 doch ook na de rust wa ren de thuisspelers n9rgens in het terugslag en zouden na een 10-8 voorsprong nog roemloos ten onder gaan en deze lutte verliezen met 11 15. Vooral secretaris Et. Saerens was er het hart van in. „De zes jaar dat we al kaatsen." zo verklaarde hij, „hebben we noo nooit zo'n slechte wed strijd gezien BAASRODE V.A. hield tegen Gijzegem tot aan de rust '8- 6) gelijke tred. Hubert Mis- sotten Van den Abbeele en Vereecken speelden zich toen in de kijker en behielden de drie puntjes met een 15-8 totaalstand. Daags tevoren ver loor Baasrode V.A. met niple 14-15 cijfers tegen Buggen- hout BJ. Incidenten met toeschouwers en scheidsrechter kenmerkten de bikkelharde HERDERSEM- LEDE Herdersem had vooral af te rekenen met een zwak ke opslag en stond dan ook logischerwijze met 4-8 bij de rust in het krijt. Herderse-n was nochtans goed begonnen (3-1) docht verzwakte nadien zienderogen. Onmiddellijk na de koffie kwamen de thuis spelers weer gevaarlijk opzet ten doch toen er weer strub belingen voorkwamen (10-11) en een terugslag van de rood-witten slechts enkele centimeters buitenzoefde (40- 40) was de thuisveer in zo verre gebroken dat de meeste tegenstand afbrokkelde. Lede won verdiend met 11-15 en had in Van Hauwermei ren weer een speler van formaat. WIEZE II behaalde een ge makkelijke zege tegen Erem bodegem Welleweg. „Old" Charlie Massure leidde zijn jeugdige bende op onover troffen wijze naar een 8-15 zege. Ook Cammu 'iet zich in de gunstige zin opmerken. Bij de Wiezenaars was de opslag het sterkste spelon- derdeel. ADEC BAASRODE zorgde zondag voor sensatie in de wedstrijd tegen Hamme SK. Een goede thuisstart (3-1) bleef niet duren (4-5) al hoewel de geel-blauwen het eerst aantikten (8-5). Na de pauze bleef het Adec meeste'- schap duren (11-6) en iedere supporter was reeds verzoend met een vrij afgetekende zege toen de bezoekers verrassend langszij kwamen (14-8) en rrtet een 40-40 en een voordelige kaats zelfs optie toonden op een wedstrijdpunt. Met een harde en geplaatste opslag van De Buyzer bleven de puntjes nochtans verdiend in de thuishanden (15-8). AALST H H. mag ook tevre den zijn met vijf punten op zes. Op Ronse Barco werd een rustig meesterschap ge toond met 2-8 cijfers aan de rust die tenslotte resulteerden in 5-15 eindcijfers. Galmaar den gaf de ajuinen heel wat meer tegenspel. De thuisspe lers mistten Meuleman (ver lof) en moesten lange lijd naar de juiste opstelling zoe ken. Daarom ook dat de be zoekers met 0-2 gingen lei den, gelijke tred behielden tot 4-4 en aan de rust reeds een eind waren teruggeslagen (8-4). Het werd 10-4 en toen speelde Houtmarkt wat met het geluk en de logica. Het aan de winnende hand zijnde team werd gewijzigd en daarvan maakten de goed meespelende bezoekers dank baar gebruik om tot rug te slaan. Na de krachtinspanning van melijk Vermoes, Bequ Ronny Buyle werd het tans een even logische zege. OPDORP behaalde een wat zeker voor een debi een hogere reeks nte slecht is. Op Ronse Pingt bleef een drie punten ai stand tot aan de rust bi den (8-5) doch nadien ten de bezoekers er all< persen om een puntje ulM brand te halen (15-9). r Herreweghe tijdens de twr.er helft en- Achtergael bijfie. serveren maakten furore.L1^ Hoe de thuiswedstrijd t|ekl Outer werd gewonnen F nog altijd een raadsel.! bezoekers waren bedui beter en bereikten de met 3-8 cijfers. Het werd 3-9 doch toen Van Ran: zomaar zeven maal ovei de kwam Opdorp op k< voeten terug. Het talent var£{ jonge Meeus ging toen renderen en de plaats w supporters juichten al bij 10-10 gelijke stand. Nog maal namen de gasten di ding over (10-11) doch <Tf0 na was het al Opdorp d^j, klok sloeg. In een totale c warring moesten de bezot toezien hoe de eerst g mineerde thuisspelers de strijd afsloten met 15-13 fers Kon Aalst zich in de tl beurt tegen Galmaarden ploegwijzlging „bijna" o straft veroorloven, Outer te Opdorp tegen de lam de zedenles van het verhjóe hoe een dubbeltje rollen EREMBODEGEM DORP geen reden om te lac Zondag tegen Viane ve het zes spelen bij 40-4< geraakte niet verder dan 3-8 aan de rust en afj f kende 4-15 eindstand ging al niet beter op moeilijke terrein van F Barco waar het 15-6 werLC de totaal stand na 8-4 stand. De verrassing van de da zeker de monsternedeif van MOORSEL STEVEN, wel. die ploeg die Det belle op eigen veld de n< laag toediende. Was Aijnv terre werkelijk zo sterk schijnt van wel want de cijfers ligen er niet om. de thuisploeg was Gino Wilde nog eningszins doch Bellon gaf blijk van mindere forme. Te Mo ft dient er echter niet getr ov 10.

De Voorpost | 1974 | | pagina 24