1 'OORZITTER PIRET: «VERSTERKING ZOEKEN IN EIGEN KWEEK!» EITEN EN MENINGEN OMTRENT HET KAMPIOENSCHAP De Voordost - 26/4/74 - 17 KAVD Dendermonde kan sinds vele jaren rekenen op een trouwe supportersschare die gedurende de laatste jaren steeds maar in omvang toeneemt. Eerst was er de hetptrijd voor de titel in eerste provinciale die tijdens de laatste matchen verloren ging iet pan Jong Lede en nadien was er de formidabele klassering tijdens het eerste De seizoen in bevordering. Toen nu dit jaar bleek dat de Dendermondenaren serieuze erii|kanshebbers waren voor promotie naar derde klasse bleef het volk maar toestro- ariinen naar het mooie terrein te Grembergen dat spijtig genoeg hier en daar wat llh! /erwaarloosd is, vooral dan voor wat de overdekte staanplaatsen betreft. Geen 1 j%nkele echte supporter zal er echter graten in vinden dat het beschikbare geld niet zozeer naar de akkomodatie zal gaan, dan wel naar de aankoop van nieuwe spelers. n Wij zijn er trouwens van overtuigd dat KAVD in de loop van volgend seizoen, mits 7or let een beetje toonaangevend is, zeer goede recetten kan maken, zodat ook aan het publiek kan gedacht worden. Het is immers zo dat er volgend jaar heel wat derby's op het programma staan. In de eerste plaats denken wij aan de ontmoetingen met Aalst die zoals in het verleden reeds bleek de grote massa naar Grembergen en naar HAalst weten te lokken. Er zijn nog ploegen als Oudenaarde, Zottegem, Denderleeuw Puurs die niet zo heel ver van ons spelen. Onze oude rivaal Zele, die vorig jaar iromoveerde, zal opnieuw zorgen voor het nodige pigment in de kompetitie terwijl iet ook mogelijk is dat zowel A.A. Gent als SK Sint-Niklaas de Oostvlaamse ploegen derde nationale zullen vervoegen. Wij kunnen ons best voorstellen dat de Den- lermondse kassier zich nu reeds in de handen wrijft. en gerieve van onze lezers hebben wij een aantal supporters en voetbalkenners en lier en daar zelfs een buitenstaander omtrent zijn mening gevraagd in verband met overgang van KAVD naar derde klasse. Vij konden uiteraard niet anders dan eerst de Dendermondse schepen van Sport lan het woord laten. Hij ging dit jaar meer dan ééns naar de voetbal en liet zelfs enig intoesiasme blijken toen KAVD zeker was van de kampioenstitel. WIEMEERSCH niet wat men kan noemen hevig supporter van iVD, maar hij volgt met ge- ioegen de tribulaties van de lendermondse ploeg en richt elfs af en toe zijn schreden aar Grembergen als er een «langrijke match te spelen alt. Hij is een van de weinigen ie betaalt aan de ingang hoe- rel men hem zo maar wou >egang verlenen. Hij vindt het iteraard fijn dat KAVD kampi- en werd, maar werd ook on- liddellijk geplaagd door grote teiorgen. Wat gaat de stad nu moeten doen om die kampioe- len op een waardige wijze te tunnen vieren Vooral dat loorden wij van hem tijdens sen kort gesprek. Door de stad iverd besloten een bedrag van londerdduizend frank te stor en aan de kampioenen, na serst de sportraad te hebben geraadpleegd Op zaterdag 1 6 1 mei te 17 uur zal KAVD ont- aJ: angen worden op het stad- luis, wat met bijzondere plech- 31 igheden zal gepaard gaan. Er uilen niet alleen de spelers J an de eerste ploeg aanwezig ijn, maar ook het bestuur, de iponsors, leden van de BVB, va iet schepenkollege en de le- len van de gemeenteraad, langevuld met enkele perso- ;v' laliteiten. Om mijn kollega's jerust te stellen, ook de pers is litgenodigd. Er wordt gestart net een akademische zitting, d waarin toespraken zullen ge- louden worden door burge=- neester Cool, door de sche len zelf en door de voorzitter ran KAVD, Mr. Guy Piret. De nensen van de voetbalbond uilen natuurlijk ook nog een woord in het zakje doen. Na- lien wordt er zoals gewoonlijk ïen receptie aangeboden met ECHTE champagne, gevolgd door een subliem koud buffet. <U ziet,» zei schepen Wie- neersch, «het wordt een zwaar irogramma. Maar een derge- ijk feest hebben die mannen lubbel en dik verdiend». stadhuis-onderonsje De h. Beckers meende dat de steile opgang van KAVD vooral te wijten was aan een supe rieure fysiek. Die mannen kun nen nóg wat als de anderen reeds door hun knieën zakken, meent hij. Maar er is ook een grote dosis geluk nodig, en die hebben zij wel gehad. Men zegt wel eens dat men geen kampioen kan worden zonder die belangrijke inbreng van het geluk, en dat geloof ik grif. Een belangrijk element dit jaar was wel dat de spelers, de totale ploeg, op het goede moment de vorm te pakken hadden. In de periode dat zeer belangrijke matchen moesten worden ge speeld tegen Willebroek, Heist en konsoorten, hebben zij de kloof kunnen slaan. Dat heeft volgens mij de doorslag gege ven. Was het toeval, of was het trainer Bertels die zijn mannen had klaargestoomd voor die cruciale matchen, ik weet het niet, zegt hij, in elk geval was het het juiste moment. Voor wat de toekomst betreft meen ik dat er veel versterking zal nodig zijn. In derde past het een doublure te hebben voor elke eventueel vrijkomende plaats en dat zie ik voorlopig bij de reserven nog niet zitten. Die jongens lijken mij nog niet al lemaal rijp om een dergelijke zware taak aan te kunnen. Als fervent aanhanger van de paarsblauwen was hij natuur lijk in zijn nopjes over het kam pioenschap. Hij meent ook dat er volgend jaar te Grembergen heel wat zal te beleven vallen. MEVROUW ROELS Om deze reeks van mannen te onderbreken past het wel er eens een vrouw tussen te voe gen. Een vrouw die KAVD en haar spelers door en door kent. Die zowel winter als zomer elke week opnieuw paraat is, die samen met haar echtgenoot het wel en wee van KAVD ge durende jaren heeft gevolgd. Mevrouw Roels, uit het kle dingmagazijn Nova in de Brus selsestraat, weet zeer goed waarover ze praat als het over voetbal gaat. «De verdediging is zeer sterk,» zei ze, «dat be wijzen trouwens de cijfers, daarover moeten wij niet ver der uitwijden, iedereen weet dat. Het lijkt mij dat dié mannen aan de basis liggen van de goede uitslagen. Bovendien weet ik dat de jongens zeer goed overeenkomen en die sfeer geeft ijver. Teveel dis- kussie demoraliseert. Die mannen vanachter hebben moed. Dat kan je zien op ver plaatsing. Ik denk heer dan vooral aan Alain Verstraeten en Joël Vanden Bossche, zon der de anderen uit te sluiten. Zij hebben het werkelijk prachtig gedaan. Voor volgend jaar vraagt zij. «Er zal veel moeten gekocht worden om erin te kunnen blijven, vooral voor de voorlijn. Wij kunnen geen goals makenDaar zal zeker iets moeten aan vefenderen Me vrouw Roels is een échte. Zij spreekt, alsof zij zelf mees peelt. steeds in de wij-vorm als het over KAVD qaat Dat zijn Men moet ze oppeppen en hen in zichzelf doen geloven. De supporters vragen steeds wie gaan ze dit jaar kopen Dat is foutPuntspelers zijn er niet te koop. Zij zijn zo raar dat geen enkele ploeg een puntspeler van de hand doet tenzij tegen ongelooflijke prijzen. Nee die moeten ontdekt worden in eigen rangen. Meestal zijn die er wel, maar door onbe kwaamheid worden die niet gevonden. Zij spelen ergens achteraan en deemsteren sti laan weg. Zo worden vele goede spelers opgeofferd. Omer Geubbels weet waar over hij spreekt. Toch dient er bij gevoegd dat men ook bij KAVD de noodzaak ervan heeft ingezien en dat het jeugdkomitee prachtig werk le vert. voor negen jaar mogen heb ben, zal verrijkt worden met een lichtinstallatie en een kan tine. Zodat de trainingen daar kunnen doorgaan. In derde moet je een goed onderhouden veld hebben, maar door het vele gebruik was onze grasmat eerder mager geworden. Daarom wordt bijvoorbeeld ons juniores-tornooi gegeven op het veld van SK SK- Grembergen. Er zijn immers nog matchen om het kampi oenschap in bevordering. Ik weet momenteel nog niet te gen yyie KAVD moet aantre den, maar wij zouden voorstel len om de matchen KAVD- Zonhoven en Leuven- Andenne te laten doorgaan. Daarna zouden de andere matchen volgen. Mr. Piret wou ons ook nog even herinneren aan de receptie op 11 mei en vooral aan het bal op 25 mei dat gehouden wordt in het Koningshof. Toen wij hem bedankten voor zijn medewer king zei hij zoals steeds even charmant«'t Is maar een kleintje». Wij menen echter dat Mr. Piret het zwaar heeft te verduren gehad in zijn karrière als voorzitter en als er één een dergelijke triomf heeft ver diend, hij dat is. MARC DE BACKER zellig keuvelen of een mop ver tellen, maar hij is er toch steeds, trouw op post en het glaasje achteraf kan er ook wel bij. Waarom KAVD kampioen werd Eigenaardige vraag, maar kom. Ik meen door het hardnekkig spel. Het oude dwangbeeld wij moeten ho ger, heeft hen bergen doen verzetten. Bovendien werd het dit jaar over een andere boeg gegooid. Zij werden financieel onder druk gezet. Men durfde er al eens iets tegenaan gooi en. Hoe gaat datgrote sponsors maken grote ploe gen. Voetbal is als een showpanem et circen- seswie veel betaalt krijgt goede akteurs, lokt veel volk en de opgang is begonnen. Dat gaat ook zo in een kriterium. Waar goede prijzen te verdie nen zijn, krijgt men goede ren ners, wordt er hard gereden en zijn de kijkers er niet aan voor hun geld. De ambitie van de akteurs zal er ook wel voor iets tussen gezeten hebben. Bo vendien beschikt KAVD over een formidabel stel échte sup porters die de ploeg in moei lijke omstandigheden recht houdt, terwijl men vroeger eer der afkeurde bij matig spel. Toch is er wel versterking no dig in de voorlijn. Die heeft niet gedraaid van het ganse sei zoen. De meeste goals komen van het middenveld, daarvoor gaan offertjes moeten ge bracht worden. Een reserve keeper is er zeker nodig, meen ik. Als Walraeve eens gekwetst geraakt is het grote paniek. Die jongen heeft het trouwens best gedaan dit jaar. zoals de achter-en middenlijn. Bewijs daarvan de vele drawns die de ploeg haalde. OMER GEUBELS Het past wel om ook een oude rat aan het woord te laten, ie mand die voetbal van a tot z kent, die ziet wat er werkelijk gebeurt op een terrein. Omer Geubbels is zo iemand. Hij heeft zijn sporen nog verdiend bij KAVD en bij veel andere ploegen, was zelfs internatio naal. Omer is in het Dender mondse zowat «l'éminence grise» van de voetbalsport. Het is eigenlijk spijtig, zei hij, dat we maar zoveel plaats en tijd krij gen. Er is zoveel te vertellen. Volgens mij is dé grote oorzaak van KAVD's verbluffende pres tatie de wilskracht. Die straalt echt van de ploeg uit. De spe lers zijn taktisch zeer goed, want het is misschien een eigenaardige manier om het uit te drukken zij weten het ont breken van tegengoals uit te buiten zoals geen andere ploeg. Bovendien is er het feit dat men bezig was een reeks op te bouwen van wedstrijden zonder nederlaag. Die psycho logische stimulans om ook daarvoor geen steek te laten vallen, heeft de jongens men taal opgejut. Toch meen ik dat er nog niet echt aan de toekomst werd ge dacht. In de tweede ronde bij voorbeeld had men toch aan GUY PIRET Het leek ons billijk om als laat ste in deze reeks interviews KAVD-voorzitter Guy Piret aan het woord te laten. Wij voelden met onze ellebogen aan dat Mr. Piret de mooiste dagen van zijn voorzitterschap beleeft. Wij hoorden het trouwens zeggen van de lokaalbaas Dolf Wach- telaere«Om het geluk van Guy Piret te zien, zou je alleen al kampioen worden,» zei hij. Maar de voorzitter bleek een realist te zijn Het eerste was hij zei verwonderde ons enigs zins. Het is niet de taal van ie mand die in euforie leeftmet de promotie worden de ver antwoordelijkheden groter. Dat zal zwaarder wegen op ons be leid. Wat vroeg u Hoe het kwam dat de ploeg kampioen werd Het belangrijkste is de eenheid. Die mannen vormden echt een blok. Zij klitten aan elkaar van 's morgens tot 's avonds. Zo'n ploeggeest heb ik nog nooit meegemaakt. Die eenheid willen wij in de toe komst bewaren. Wij zien niet zozeer uit naar vreemde ele menten. Liefst hebben wij mensen uit eigen rangen. Neem nu Abeel bijvoorbeeld, die jongen werd gedurende de laatste wedstrijden getest. Hij heeft volgens mij wel voldoe ning geschonken. Zelfs de spe lers hebben hem snel aanv aard en dat is het belangrijkste. Nee, namen van vreemde spe lers waarop wij een oogje heb ben kan ik nog niet noemen. Neem nu de match tegen Den derleeuw. Daarin hebben wij er verscheidene getest. Maar geen enkele kon ons bekoren. Er waren er een hele reeks, maar de prijzen liggen gewel dig hoog. Kontraktspelers op- némen kunnen wij niet aan en rare vogels gaan zoeken in derde of vierde provinciale is steeds een risiko. Daarbij ik houd niet zo van kontraktspe lers. Zij vragen veel te veel geld. Maar ook zij krijgen een inzinking en dat zien de ande ren ook. Zo komt er ruzie van. Spelen de ploegen met veel kontraktspelers beter dan wij Dat zou ik niet durven zeggen Willebroek, Zwevegem en Lede bijvoorbeeld zitten met dergelijke lasten. Lede met Mergeay, Tuyaerts en Christi- aens heeft grote namen, maar toch moest het scharrelen om het vol te houden. Neenee. De moreel moet er zijn. De spelers moeten blok vormen, moeten opgepept worden door de klu- bleiders en moeten kunnen ge loven in de eindzege. Dat heb- KAVD vóór de match tegen Jong Lede in het seizoen '68-'6t Het loont wel de moeite even deze namen in herinnering te brengen. Keeper Bruynincx, De Bleeckere, Jacobs, Van den Dongen, De Paven, Bouwens. De Cock, Roosendans, Cleemput, Mouton en Heuvinck. KAVD in het seizoen '69-70, een ploeg met enkele-beloften.. it schepen Leybaert die sinds en dag een vast plaatsje eeft op de kleine tribune. Het jkt er soms wel een klein neren. Met hem kan je"al eens praten tijdens de voetbal, ge- aantal opdrijven, voo nen die beloften bljjkei ïen qua een kantine bouwen die zicht diege- geeft op het terrein, terwijl het te zijn tweede terrein dal wy ijpnieuw Ook deze ploeg klom een trapje hc '71-72

De Voorpost | 1974 | | pagina 17