EUODKLUB DIDO KERK IN PORTUGESE KOLONIALE GEBIEDEN CHILI VOOR EN NA DE STAATSGREEP /IflT -JORI 'T TOREKEfl JOHO AJALOOm i ZEflITH 'T FABRIEK/KEfï VOOR HET EERST TE AALST HET SIRKUS VAN VUILE MONG EN ZIJN VIEZE GASTEN! 71 VOLT De Voorpost - 26/4/74 - 19 anneer je Aalst aan het aispunt «de vijfhuizen» ver- t en de richting Oudenaarde st merk je na een honderdtal ter een wegwijzer naar het gdhuis Dido. Het doet wel emd aan dat een jeugdhuis bewegwijzering dient aan te :ngen, maar hier was dat een •de noodzaak. Voor de om- nende jeugd stelt het vinden J; het jeugdhuis geen proble- n, zij weten het sinds 1961 ar al te goed liggen, maar Dr de vele jongeren uit Aalst omliggende gemeenten die t.jeugdhuis ook bezoeken lag zaak enigzins anders. Een zoek aan Dido loont zeker de Deite; niet alleen wat de ede waaier van aktiviteiten treft is het een aantrekkelijke :isterplaats maar ook door ar bijna volledige akkomo- tie nodigt het jeugdhuis uit eigen initiatief. We bezoch- onlangs de vergrote lokalen we zouden bijna durven ggen dat dit het enige jeugd- is is uit onze streek dat zo rzorgd ingericht werd. We •orden zelfs de opmerking aken dat er nogal «met geld smeten was», een hele zol- ring in dennenhout een ont- glijk grote toog met rustieke Iken, dit alles moet heel wat kost hebben. Oké dat kan zo zijn, maar waarom oet de jeugd steeds in het lf-vervallen lokaaltje achter parochiecafé» gehuisvest »rden? Hebben de jongeren geen recht op degelijke kalen waar nu eens geen ater van de muren druipt en zoldering het niet begeeft, ido bewijst eens te meer dat anneer de jeugd haar eigen ak in handen mag hebben en itonoom haar beleid kan be llen ze tot heel wat in staat is. EN AANLOOP ;t begon allemaal met de inkoop van een stuk weiland, at de plaatselijke K.S.A.- tfeling moest in staat stellen n degelijke werking uit te luwen. Met de tijd kwam lar een volley en basketbal- lid. Zonder dat de K.S.A.- irking ophield te bestaan iun lokalen maken één geheel it met het jeugdhuis) evolueer- men naar het geven van itspanningsgelegenheid aan iders, vrienden en kennissen in de toenmalige K.S.A.- eiders en ledten. oen dan in 1961 de mogelijk- eid bestond om als jeugdhuis fficieel erkend en gesubsi- iecrd te worden aarzelde de lenmalige beheerraad «de ienden van de K.S.A. niet mg tot het openstellen van lokalen voor specifiek ugdhuiswerk. De naam was en Jeugdheem Berg en Dal. ien aantal jaren later (wat we igenlijk ontzettend belangrijk achten en de waarde van het gepresteerde werk ongetwijfeld verhoogt) ontving een ploeg jong-volwassenen het beheer raadsmandaat van hun ouders waardoor men met de tijds- en geestesstromingen mee evolu eerde. Een tijd later zou men doelbewust opteren voor een bredere werking. De vroegere naam van de V.Z.W. werd gewijzigd in «Interkommunale Jeugdwerking» dit ondermeer om duidelijk aan te tonen dat men over de grenzen van een typische dorpsaangelegenheid heen wilde stappen. Van nog groter belang was de keuze te opteren voor een pluralistisch jeugdtehuis, waar ieder lid, ongeacht zijn levensfilosofische of politieke achtergrond, zich kan thuis voelen en waar men samn wil bouwen aan een diepgaande fijnmenselijkheid. Hun erkenning bleef dan ook niet lang uit en waar ze in 1961 tot de derde (laagste) kategorie werden gerekend werden zij dankzij die aanpak in 1972-73 bij de eerste kategorie - inge schakeld. OPENINGSAKTIVITEITEN De bewoners van de omliggen de woonkernen zullen het za terdag jl.. wel gemerkt hebben, met behulp van ballons, bor den. affiches en een gelegen heidsuitgave werden de ope- ningsaktiviteiten hun bekend gemaakt tijdens een fietsenka- ravaan. Vrijdag 26 april om 20 uur beginnen dan de eigenlijke feestelijkheden met een tema- avond Lente-Dido. Het wordt een gezellige instuif- avond met aangepaste muziek; een lekker hapje, praatjes over vroeger en nu, rustige binnen- huisspelen en uiteraard de nodige openingswoordjes en verrassingen. ledereen leden of niet-leden verantwoordelijke uit vol wassen of jongerenbewegingen en alle sympatisanten zijn har telijk welkom. Vrije toegang. OPENINGSSOUPER! Voor wie van een lekker hapje houdt werd een uitgelezen menu opgesteld. Nadien wordt iedereen ten dans uitgenodigd met de muziek van diskobar Dido en Dj F.tienne. Voor deze avond die doorgaat op zaterdag 27 april dien je vooraf in te schrijven. (Tel. 053/27.689) DIDO-KLUTS Zondag 28 april van 10 tot 19 uur zet Dido haar deuren open en toont even haar brede waaier van aktiviteiten. Je kan vrij komen kijken maar kan ook overal aan meedoen. WAT ER ZOAL GEBEURT: 10 uur volley jongens. Dido Terlinden: volley meisjes: Dido St. Joris. 14 uur voetbal Dido Erpe 15.30 uur; basket jon geils: Dido Tuf Tuf en basket meisjes eveneens Dido Tuf Tuf. 17 uur. voorstelling van turn- klub. 18 uur. voorstelling van dans- klub (moderne en klassieke dansen) VERDER DE HELE NAMIDDAG DOOR: volksdansen, waar iedereen aan kan meedoen tentoonstelling door de milieugroep van het jeugdhuis, affiches met aktiviteiten van het jeugdhuis gitaar en zang ekspressie op muziek eksperimenteel Poppen- teater. instuif. ZONDAGAVOND 28 APRIL: BAL met orkest Elektra! Toe gang 40 fr. En dan komen we weer bij de gewone aktiviteiten Maandag 29 april om 20 uur vergadering van werkgroep so ciale aktie. Deze werkgroep houdt zich vooral bezig met dienstverlening aan bejaarden. Woensdag 1 mei Dido-Happe- ning met 15 en 16-jarigen (dat dido gestart was met een jongerenwerking voor 15 en 16-jarigen wist je wellicht al). Muziek beluisteren, foto's ont wikkelen, emailleren, dansen, fijn praten en wandelen zijn aktiviteiten die in dit kader regelmatig aan de beurt ko men. Deze namiddag die door gaat van 14 tot 17.30 uur wordt echt iets ekstratof, daar staan jullie leeftijdsgenoten Frans, Rita, An, Dirk, Ann, Diane, Stef, Patrick en jijzelf borg voor. 's Avonds is er woensdag 1 mei een Muziek en Poëzie- avond. Het wordt de vierde luisteravond met muziek en poëzie met ondermeer werk van Beethoven, Britten, Haëndel, Mozart en eigen voorkeurtjes. De muzikale gedeelten waarin voor de eertse keer kennis gemaakt wordt met de operette worden afgewisseld met Poëzie van jezelf of uit bekende werken. Kaarslicht en Sangria- wijn zorgen voor de nodige sfeer. Vrijdag 3 mei: informatie en debatavond over Voorbehoeds middelen Bevoegde mensen zullen trachten objektieve in formatie te geven over de voorbehoedsmiddelen. Wat zijn het, welke soorten, zijn ze allen onschadelijk? Zijn vragen die ongetwijfeld aan bod komen. Tijdens de avond worden info-stands opgesteld met brochures en boeken. De avond is georganiseerd in sa menwerking met het centrum voor seksuele voorlichting, aan vang te 20 uur. Lieven Pater Toon van Bijnen en Pater Satiago Thijsen spreken hierover op maandag 29 april om 20 uur in het C.S.V. 't Fabriksken. Doelbewust nodigde de info- groep van het centrum voor samenlevingsvernieuwing te Aalst, Pater Toon van Bijnen medewerker aan het blad der katholieke missiën. Spectator en De Nieuwe uit, om een voordracht te houden. Ze willen hiermee speciaal de katolieke gemeenschap van Aalst bereiken voor wie ook het centrum werd opgericht maar die misschien te weinig aan bod kwam in de vorige aktiviteiten. Pater Toon van Bijnen ver bleef gedurende verschillende jaren in de diverse Portugese koloniale gebieden en was wel de geknipte man om uit te nodigen. Ht aktuele probleem welke de houding van de kerk moet zijn ten opzichte van tereurregimes, komt deze avond zeker aan bod. We hopen dat zowel voor als tegenstanders van een geën- gageerde kerk zullen aanwe zig zijn om tot een open gesprek te komen. Dezelfde avond zal pater Santiago Thijsen en een an dere pater Jeziëut die beiden in Chili verbleven tot voor de staatsgreep en zowel het Frei- regime als de regering allende meemaakten komen spreken. Santiago Thijsen hield enkele maanden geleden reeds te Welle een voordracht en is een zeer boeiend spreker. Hij organiseerde op het Chileense platteland waar vandaag 1974 nog steeds een gerafineerd slavenstelsel bestaat de eerste stakingen. Uiteindelijk werd hij van de terreinen der groot grondbezitters die door privé milities worden bewaakt stel selmatig verdreven. De junta verbrandde zijn opzoekwerk waar hij ruim 20 jaar aan werkte. Hij is echter zozeer met het Chileense volk ver groeid en hoopt in de maand mei terug te mogen keren. Van hem hoort u een getui genis van het geloof in de mens. Dat rechtvaardigheid het ooit zal halen en geen enkel regime dit beletten kan. WIELEWAAL A -\ Op zondag 28 april organi seert de Wielewaal Dender- land een exkursie in de voormiddag in de Wielemeer- sen met verzameling om 9.30 uur aan de spoorwegviadukt te Welle, op de weg Aalst Ninove. De namiddagexkursie is gepland in naar R.T.T.- doniein te Liedekerke, verza meling te 14 uur op het Dorpsplein te Liedekerke. Op zondag 19 mei wordt een bustrip naar de Kempen ge organiseerd. In de voormid dag wordt een bezoek ge bracht aan het reservaat De Ronde Put te Postel, 's Namiddags heeft een wande ling plaats door het gebied De Moeren, eveneens te Postel. Vertrek aan het station te Aalst om 6.30 uur. Inschrij ven bij N. De Meester, Doornstraat 109 te Aalst, uiterlijk op 8 mei. Wie een kei is in het belotten (een enthousiaste amateur mag ook), die kan op vrijdag 26 april om 20 uur zijn kaartje leggen op onze belot- ters-kaartavond. (Supporters die te veel vloeken of lelijke woorden schreeuwen geven een rondje!) St. Joris werkt ook mee aan het grootste promotiefestival Ratatoei. Affiches ervan heb je wellicht al ergens gezien. Op 1 mei zullen tussen 15 en 23 uur in de Meuleschette- straat een aantal jonge men sen optreden wiens muziek- en zangtalent iedereen dus ook jij kan gaan toe juichen. Van luisteren en juichen komt natuurlijk vlug een droge, maar daarvan helpen mensen van St.rJoris je vlug af. We staan er namelijk voor in de dorstigen te laven. De opbrengst van deze mid dag gaat naar de werkgroep van Aalsterse jeugdhuizen. Kom jij ook? Je kan in de St.-Jorisklub altijd terecht voor de volgende doordeweekse aktiviteiten Woensdag van 17 tot 23 uur. instuif; te 20 uur- rietwerk atelier; 20.30 uur: muziek- klub en eveneens te 20 uur: fotoklub Donderdag: van 16 tot 23 uur instuif en te 20.30 uur. naaiklub Vrijdag van 16 tot 23 uur: instuif; te 19 uur werkver gadering Ideetje en te 20 uur. pottenbakken. Zaterdag van 15 tot 23.30 uur instuif en te 15uur: fotoklub. Zondag van 10 tot 13 uur en van 15 tot 23.30 uur instuif; te 10 uur volleybal en te 14 uur voetbal. Na een drukke Pasen zal het komende weekend in 't Tore ken te Lebbeke niet minder druk zijn vrijdag neemt het kwisteam-toreken voor de tweede maal deel aan het kwistornnoi 74 te Dender- monde. In het eerste gedeelte, vrijdag 19 april, werd er een behoor lijk resultaat behaald, zonder dat er een supporter meege gaan was. Nu echter worden alle leden verzocht hun team te komen verdedigen, af spraak in de klub om 7.30 uur. Zaterdag wordt er weer beroep gedaan op de suppor ters. ditmaal om mee te rijden naar het DJ-festival in Lochristi, ingericht door jeugdklub Lodejo. Er wordt een bus ingelegd, gratis, om alle leden en sympathysanten veilig thuis te brengen. Sup portersmateriaal zoals vlag gen, spandoeken, toeters, ra tels dringend gewenst. Zondag wordt de maand april besloten met een minder vro lijke aktiviteit. Dan staat er namelijk de film Family Life op het programma. Een aan grijpend document, streng realistisch, over de gezins perikelen van een krankzin nig meisje. Een film die het huidige opvoedingssysteem zeer erg in twijfel trekt zodat alle goedmenende ouders dringend verzocht worden, te komen kijken, en later deel te nemen aan het debat. Begin te 20 uur. Verder spreekt het bestuur van 't Toreken zijn dank uit aan alle bezoekers tijdens de Paasdagen, en vooral aan al de mensen die zich belangeloos ingezet heb ben om de opendeurdagen tot een ongehoord succes te doen uitgroeien. AVDS Vrijdag 26 april sportinstuif Zaterdag 27april: werkploegn animatievergadering (17.30 uur), instuif, voetbal tegen Pepado-Evergem. Zondag 28 april: gewoon programma (zwemmen, judo, instuif) Maandag 29 april: onderhan delingen Joko schepen college te 18 uur. Dinsdag 30 april werkgroep VRIJ. Algemene vergadering, verslag advieskomitee pa rochiezaal. Voettocht naar??^ Vertrek te 23 uur. Inschrij vingen in het lokaal. Woensdag 1 mei: geen taal lessen. Donderdag 2 mei. taallessen en judo. Vrijdag 3 mei: sportinstuif. Zaterdag 4 mei gewoon pro gramma. Zondag 5 mei. gewoon zon dagprogramma. Voetbal match tegen Black Devils Sint-Niklaas op het terrein van SK te 15 uur. Voortaan iedere woensdag avond om 19 uur: voetbal training op het plein van SK o.l.v. Ronny De Ridder. Voettocht deelnemers kunnen slaapzakken e.d. la ten vervoeren indien ze voor 20 uur in het lokaal worden binnengebracht. nI UITSLAG FIETSRALLY Collaert Michel, De Smet Herman, De COninck Ale- na, Tilley Paul, Hermans Maria, De Smet Jan, Van Gijsegem Patrick, Coore- man Eddy, De COninck Kwinten, Doorns Marie- Rose, Tilley Freddy, Ste vens Lieve, Rens Patrick, PROGRAMMA MEI Zaterdag 27 april Voetbal - Volleybal (meis jes) verbroedering Ze nith - Nydrop uit Opwijk. Zondag 28 april Johan Verminnen. Leden 420 F; niet-leden 40 F Woensdag 1 mei Fietstocht naar overmere- donk. Verzamelen aan de klub te 13.15 uur. Haal uw stalen ros uit zijn stal en fiets met ons mee bij een prachtig lente weertje wordt het beslist iets fijns, dus twijfel niet en rijdt mee. Hongerigen doen er best aan boterhammetjes mee te nemen want de frieten zijn opgeslagen! 's Avonds zijn we op tijd en stond terug in de klub. Vrijdag 3 mei Kwistornooi '74 derde deel in zaal Gildenhuis te 20 uur. Alle Zenithsuppor- ters op post! Zaterdag 4 mei Dlsk-jockey-wedstrijd Start te 20 uur. wie graag in Zenith wil fungeren en zich geroepen voelt tot een «grote platenprater» kan op deze avond zijn kans wagen Er zijn na tuurlijk prachtige prijzen t winnen. Zondag 5 meivrije instuif. Woensdag 8 mei Aankomst fietsrally RITO in Zenith. 's Avonds ontspanning na de inspanning met mu ziek en dans. Dinsdag 7 mei A.P.-Ledenvergadering te 20 uur. Doorns Oskar, Gerlo Tuur, Bosman Benny, Van Bossche Johan, De Backer Monique, Vran- cken Eddy, Vrancken Mar- tine, Van Muylders Deni- se, Casier Magda, De Smet Melanie, Herssens Pat, Aerts Annie, Ramael Betty, Moens Walter, Vrancken Ingrid, Anne- mans Patrick, Van Mul ders Patrick, De Smet Jean, Casier Luc, De Saert Guido, Schellekens Peter, De Coninck Maar ten, Van Uytvanck Luc. 27 april: Film. Deze keer wordt het een spannende western. «They call me Trinity». Je mag deze film echt niet missen! In C.S.V. 't Fabriksken, Zater dag 11 mei 1974 te 20 uur. Over de show van Mong Ro- seel: het sirkus van Vuile Mong en zijn Vieze Gassten versche nen de jongste tijd in de pers verschillende artikels en inter- vieuws. Wijzelf troffen toevallig Mong Roseel in een Gents kafé in gezelschap van enkele van zijn Vieze Gasten en kregen hierdoor de kans hem te Ieren kennen. Een ding was meteen duidelijk, Mong op de planken en in één of ander kafé is net dezelfde. Meteen weet hij met een kwinkslag iedereen aan het lachen te brengen, je te doen vergeten wat je net je liefje vertelde en je in stemming te brengen om te gaan diskusië- ren. De groep is trouwens gegroeid uit een Gents buurtca fé dat Mong samen met een tweetal andere «Vieze Gasten» open hield. Als animatie star ten zij er met maatschappij kritische nummertjes die niet te zwaar tillend waren, door iede reen begrepen werden. Ze stel den alles zeer eenvoudig, be grijpelijk en plezierig voor met bewuste karikaturen maar ook onervermijdelijke simplifikaties Toen het buurthuis over de kop ging bleef de groep alleen over en was de tijd aangebroken van de eerste optredens buiten Gent. Liefst spelen zij voor groeperingen di zoveel mogelijk mensen bereiken die eigenlijk nog moeten overtuigd worden dat er wat schort aan de maatschappij, groeperingen die ook jan-met-de-pet en jules de bediende bereiken. De mooiste herinneringen aan hun nu ruim twee jaar durende zwerftocht van aktiekomitee tot aktieko- mitee was wel het begin van de dokwerkersstaking. Ze konden toen effektief voor de dokwer kers spelen die maar al te best begrepen wat ze bedoelden als ze het hebben over de kollek- tieve arbeidsovereenkomsten en andere arbeidersproblemen. Je merkte ht al. ze willen niet het klassieke pseudo-intelektueel kleinkunstpubliek bereiken. Waar je vandaag voor zingt dat het leger of de school een apekot is en die morgen (een maal een universitaire titel op zak) in dergelijke instellingen opgaan en de moed niet heb ben veranderingen aan te bren gen. Ze willen integendeel de gewone mensen ervan overtui gen dat zijzelf iets kunnen veranderen aan de wantoestan den. Ze geven geen pasklare alternatieven of prediken geen revolutie maar zijn er van overtuigd dat de gewone man met bescheiden middelen heel wat zaken kan rechtzetten in onze maatschappij. Misschien gebeurt alles nu een beetje te lichthartig zodat het voor som migen alleen enkele uurtjes stoom aflaten wordt en verder geen effekt wordt bekomen. Daarom zullen er volgend sei zoen een aantal keiharde num mers in het programma worden ingelast die helemaal niet zo leuk zijn en waarbij niemand zich zal geamuseerd hebben en men mogelijks zelfs - beden king zal maken Dai is geen kunst meer. Of moet je daar voor een avondje uit? Echter ook nu reeds zijn er lui die hun kritiek op de groep in die zin formuleren. Sommigen nemen hen hun linksgericht heid nogal kwalijk en trachten met dergelijke kritiek een dis- kussie te ontvluchten. Ander zijds hebben die mensen in zekere zin wel gelijk als ze bedoelen dat het niet nodig is om ruw en spottend te zijn om je kritiek over onze welvaart staat te uiten, maar zo is Vuile Mong nu eenmaal en (dat zagen we zelf reeds meermaals) bij vele mensen komt hij zo ht beste over... Soms gebeuren er hierdoor wel eens misverstanden met inrich- ters die dachten een doodbrave kleinkunstavond in te richten in de plaatselijke parochiale zaal en plots met Mongs keiharde show worden gekon- fronteerd. Maar meestal zijn het politiek of sociaal-gerichte organisaties die hen uitnodigen in het kaders van hun werking of jeugdklubs en aktiekoniitees die hun kas graag wat bijge vuld zagen. Het audiovisule «sirkus» van Vuile Mong is werkelijk een bont spektakel, bizarre marjo- netten die bijvoorbeeld VdB. Nixon of Brezjnev noemen worden de planken op gebracht terwijl generaal Broekaf een meeting houdt en pleit voor een belgisch beroepsleger toonbeeld van staatsinitiatief. Je krijgt een mengelmoes van parodistische pop, onversierd chanson, opgelapte smartlap pen, politiek toneel en militant kabaret. Zonder een blad voor de mond te nemen en niemand sparend (ook zichzelf niet) wordt tegen alles ingebeukt wat enigzins scheef loopt in ons land en de internationale verhoudingen. Een niet-misser dus. Zorg dat je tijdig je kaart koopt want de CS V-zaal is niet zo ontzettend groot en behoorlijk wat kaarten zijn nu reeds verkocht. Er zijn er echter nog te verkrijgen aan 30 fr in het csv 't Fabriksken. Wellekensstraat 45 te Aalst. Tel. 053/728.71. Lieven Matthieu LENTEPROGRAMMA VAN JEUGDKLUB 71 VOLT Zaterdag a.s. 27 april 74 gaat de laatste dag van «De maand van de Klein kunst» door en dit met het optreden van Zjef Vanuytzel en zijn groep. Deze avond start te 20 uur in zaal madeion, Schro- verstraat te Wleze. Deze avond heeft ook de finale van de Ontdek de Kleinkunstster plaats, de drie finalisten zullen hun beste beentje voorzetten! Zondag 28 april nemen wi 's morgens deel aan de fietstocht welke ingericht wordt naar aanleiding van de Zon Expo. De voetbalmatch van zon dagnamiddag wordt afge last bij gebrek aan een speelterrein! Op 1 mei richten de jeugdhuizen uit het Aal sterse gezamelik een pro motiefestival in welke de naam RATATOEI kreeg, dit gaat door 'in Aalst, meer inlichtingen kan men in het klubhuis ver krijgen. Zondag 5 mei wordt er gevoetbald op het terrein van FC Wieze. Samen komst aan de klub te 14.30 uur. Supporters op post! Zondag 12 mei gaat in de muziekzaal op het dorp een grote Tienernamiddag soor met als gast John Horton, deze persoon hoeven wij niet meer voor te stellen!!! Deze tiener namiddag vangt aan te 14.30 en de leden hoeven géén toegangsgeld te be talen!!! ledereen vanaf 15 jaar is hierop uitgenodigt! Lang» deze weg wensen wij ons te verontschuldi gen voor de fout in het verslag van de Mars de Optimisten in deze krant, van de 6 Wiezenaars die meewandelden waren het De Wit Eric en Peirlinck Mark die de 42 km afleg den, proficiat jongens.

De Voorpost | 1974 | | pagina 19