Ratatoei jome TERLinDEfl TUF-TUF ocflRinR JEUGDADVIESRAAD GAAT DOKTEREN AAN TAL VAN PROBLEMEN AALST KRIJGT VAKANTIE-SPEELSTRATEN Dendermonde TIENDE «JEUGD ZONDER DAK» FEESTEN CAI, ZINGEND DE MEI IN Ongewenste weg gebruikers te 20 - 26/4/74 - De Voorpost Zondag 28 april om 15 uur in zaal Patronaat kleuren film van Walt Disney: «De Duivelse Kat». Het tempe rament en de eetlust vann de «Duivelse Kat» zijn twee eigenaardige eigen schappen van haar karak ter. Maar... zal zij er in slagen om als slimme de tective-kat, twee inbre kers op te sporen?? Film liefhebbers van Walt Dis ney, groot en klein, wij verwachten U! Zondag 5 mei maken wij een fiets tocht naar Meise, waar wij de exotische planten tuin gaan bezoeken. Tiet- sers kijk uw fietsen na. Vertrek om 9.30 uur aan het lokaal. Zondag 28 april fietsen we in de natuur. Om 9.33 uur verzamelen we aan de klub oor onze eerste fietstocht van dit jaar, naar Munkzwalm. Rond 18.19 uur zijn we terug. Waarschijnlijk wordt er op die dag ook bus ingelegd naar Deurne voor het be vrijdingsfeest dat begint om 14 uur en eindigt om 18 uur. Zaterdag 4 meilente feest ingericht door de parochiale kulturele orga nisatie. Zaterdag 25 mei: jaarlijks meifeest van de klub met optreden van de spele- man. Woensdag 24 mei: Ani matievergadering waarop ook de mensen van de informatie en aktiekern verwacht worden voor een gezamelijke bespreking. Na de paasvakantie is de klub terug open op woensdag en vrijdag. Voor we onze intrek ne men in de nieuwe klub, en dat zal wel ergens in mei zijn, houden we waar schijnlijk nog een open klubvergadering om een en ander voor te bereiden en af te spreken. We, re kenen od iedereen! Basketnieuws Vorige zaterdag was er heel wat bedrijvigheid op en rond het basketterrein van den Tuf. Ach jeugd- klubs speelten er in schif tingen in dit tweede Tuf- lentetornooi. Verrassin gen bleven niet uit. Zie hier de uitslagen St-Joris-Economina 40-51 Dido-Leeuwerik 44-27 Terlinden-Jumbo 17.48 Tuf Tuf-Satelietje 51-36 Volgende zaterdag 27/4 dus gaan de halve finales door en wordt er tusen de verliezers schiftingen ge speeld voor de 5de, 6de, 7de en 8ste plaats. Wie speelt wanneer op zaterdag 27 april 17 u. Leeuwerik-Satelietje 18 U iumbo-Economia (Halve finale) 19u Terlinden-St.-Joris 20 u Dido-Tuf-Tuf (2de halve finale) Zondag 28 april Finale 2de loting verliezers Te 17 uur wordt er ge speeld voor 8ste en 7de Te 28 uur voor 6de en 5de plaats Te 19 uur voor 4de en 3de plaats Te 20 uur finale. Te 21.30 prijsuitreiking (in den Tuf) VOLLEYNIEUWS Zondag 28 april wordt er te 10.3è uur gevolleybald tegen J.K.Kreja (terr. Tuf Tuf) VOETBALNIEUWS Zondag 28 april voetbal tegen Handbalploeg Jo- chiwoa te 14 uur terrein Immerzeel. Op 1 mei gaan alle Tuf- fers mee kijken naa het promotiefestival Ratatoei vanaf 15 tot 22 uur in zaal 't Kapelleke. Kaarten te verkrijgen in den Tuf (voorverkoop 10 fr. reduk- tie) Woensdag 1 mei is het dan zover, de eerste ma nifestatie georganiseerd door de werkgroep van jeugdhuizen uit het Aal- sterse gaat van 15 tot 23 uur in zaal 't Kapelleken, Meuleschettestraat, Aalst door. Het wordt een pro motiefestival voor groe pen, trio's, duo's of ge woon enkellingen. Allen zullen ze trachten zich in de kijker te zingen, te spelen of te dansen. Een welkome ge legenheid voor de vele kleine rock-pop en klein- kunstgroepen uit het Aal- sterse om nog eens te tonen wat ze waard zijn. We volgen voor De Voor post reeds enkele maan den verschillende van de ze formatie en kunnen gerust zeggen dat sommi gen ervan indien ze verder evolueren als dit totnog toe het geval is een mooie toekomst te wachten ligt. Van ons krijg je in ieder geval volgende week reeds een uitgebreid ver slag over alle groepen uit de getneenten waar ons blad verschijnt. Het jeugdhuis Ocarina, A- postelstraat I bis, Aalst, zorgt zaterdag27 april voor een fijne blues en rockavond. De pas opge richte Aalsterse formatie «The Garage» die we reeds bij de heropening van Pech en verleden week in Affligem aan het werk zagen, treden cp. Zondag 28 april wordt er een avondje naar muziek van The Who geluistert. De Volleyklub The Strea kers treint op haar nieuw terrein voor het jeugdhuis zaterdag en zondag tel kens om 14 uur. Woensdag 1 mei neemt de klub deel aan de wan deltocht van de FFR en het promotiefestival RA TATOEI in zaal 't Kapelle ken, Meuleschettestraat. Zondag 5 mei wordt vol ley gespeeld tegen Kreja, is er ook kortelings een volleyontmoeting met de K.A.J.-Mijlbeek.(lm) De sinds 1 maart geïnstalleerde koördinatie- en adviesraad voor de jeugd werd vorige week officieel aan de pers voorge steld. Voorstelling waarop men zo meteen ook al een eerste bundeltje plannen kon voorleggen. Duidelijk wordt in ieder geval dat het afvaardigingspaneel stevige pogingen wil aan wenden om het algemeen skepticisme zo snel mogelijk te doorbreken. De weg die men daarbij volgt leidt van het orde stellen op eigen zaken over een eerste advies aan de gemeenteraad, aanduiding van een sekretaris voor de jeugd, naar meer praktische zaken als het onderzoeken van mogelijkheden tot het afbakenen van speelstraten. Het allereerste werk van de koördinatie- en adviesraad, samenstellen van een regle ment van interne orde, kunnen we als volgt samenvatten: «De raad heeft tot taak op verzoek van het kollege van burge meester en schepenen of op eigen initiatief, adviezen uit te brengen over problemen die verband houden met de onder scheiden aspekten van het jeugdleven. Het mandaat van de vertegenwoordigers (aan het einde van dit verslag geven we hun naam en adres) is on bezoldigd en eindigt met dat van het Kollege van burge meester en schepenen. De raad kan maar geldig ver gaderen wanneer ten minste twee derden der leden aanwe zig zijn. Wanneer die er niet zijn zal de voorzitter binnen de twee weken de raad opnieuw bijeenroepen en ongeacht het aantal aanwezigen zal geldig worden vergaderd. Beslissin gen en adviezen worden ge nomen met twee derden meer derheid.» Aansluitend bij het artikel over de duur van het mandaat zal schepen Bogaert onderzoeken op welke wijze de kontinuïteit van de raad kan verzekerd worden bij eer, be stuurswisseling. Tijdens die zelfde vergadering werd door de leden van de raad onder el kaar en bij enkele meerderheid der stemmen een voorzitter gekozen. André Helin haalde het op Godfried De Rauw en Fred Ruyssinck. Om de techni sche informatie volledig af te ronden willen we daar nog aan toevoegen dat het voorzitter schap voor de duur het man daat wordt toegewezen en dat de voorzitter indien hij verhin derd is zelf zijn plaatsvervan ger aanduidt onder de leden. SEKRETARIS VOOR DE JEUGD Het eerste advies dat de koördinatie- en adviesraad aan BREDE WAAIER VAN AKTIVITEITEN Na nieuwjaar werden de resultaten uitgekiemd van de papierdienst. In 1973 werd door deze ploeg meer dan 150.000 Kg. papier ingezameld, verwerkt en afgeleverd aan de papierfabrieken. In ons vorig artikel werd 199 ton vermeld, dit moest zijn 100 ton einde september 1973. Deze 150 ton papier betekent niet alleen een financiiële opkikker voor Jeugd zonder dak, maar heeft ook een verregaande draagwijdte op milieuzuiverend vlak. Want 150 ton oud papier opnieuw verwerken voorkomt de omhakking van 2.250 volwassen bomen. Immers 1000 kg. papier wordt gemaakt van 15 volgroeide bomen. Op vrijdag 1 februari ging de K.S.A. een der meewer kende jeugdbewegingen van Jeugd zonder dak van start met de viering van haar 50-jarig bestaan te St.- Gillis. Deze 5 decennia werden en worden gevierd met een receptie op 1 fe bruari, een jubileumbal op 2 februari een autorally op 1 mei, kleinkunstavond met Willem Vermanderelk de13e juli, het «oud KSA-ersbivak van 19 tot 22 juli, te T-dan- sant in jeugdkub Zenith op 15 september en een groot se slotviering op 26okto- ber. Op 8 februari ging in De Schuur een diavoorstellig door over Cuba. Presenta tor was Jozef Brandt, die samen met zijn echtgenote reeds een jaar op Fidel Castro's eiland doorbracht en er opnieuw heen is. 23 februari was de datum van het derde verkleed kar- navalbal van Jeugd zonder dak. Als voorbeeld van e- mancipatie werd er geen prins, maar een prinses karnaval gekozen Cle mentine I Maart was een herinne- ringsmaand. Voor de sym pathisanten was het de her denking van vijf jar Jeugd zonder dak, vanaf de la stige eerste ogenblikken tot de grote bloei van he den ten dage. In deze maand werd tevens weer een stap vooruitgezet in de richting van de mi lieureiniging. Op het terrein aan de Torrestrat, 35, wer den tijdens een bescheiden plechtigheid voor circa 10.000 F jonge bomen en struiken geplant. Tot zover dit overzichtje dat duidelijk de intense werking van Jeugd zonder dak illus treert. Volgend weekend wordt de kroon op dit half werkjaar gezet tijdens de vijfde Lentefeesten. Alle in woners van St.-Gillis en deze der hoofdstraten uit Dendermonde en Appels zullen er nog eens speciaal aan herinnerd worden, wanneer eerstdaags de re- klamebrochure op 6000 exe mplaren zal verspreid wor den. Maar Jeugd zonder dak verwacht dan ook alle andere vrienden. Aan al de genen die dit lezen: van harte welkom. DE FEESTELIJKHEDEN Tijdens het weekend van 4 en 5 mei wordt opnieuw feest gevierd in en rond de tent, die door «Jeugd zon der dak» geplaatst is op haar terrein in de Torre- straat te St.-Gillis Dender monde. Het zijn de vijfde Lentefeesten, en aangezien er ook reeds vijf herfstfees ten aan voorafgingen, ma ken we voor de tiende keer de festiviteiten mee, die jeugd zonder dak tweemaal per jaar inricht. De tweedaagse wordt op 4 mei ingezet met een Eucha ristieviering te 19 uur. Het koor Cantecleer werd ver zocht deze plechtigheid op te luisteren. Te 20 uur gaat men van start met de eerste plezante noot van het weekend. De muziek wordt verzorgd door het orkest The Bleulines. Traditioneel kan er niet allen gedanst en gedronken worden, ook het eten - brood, frieten, frisko - de gewone knaltombola, de samenzang en andere aktiviteiten, zullen er voor zorgen dat de eerste avond veel te snel zal voorbijgaan. De tweede dag van deze happening begint vroeger. Vanaf 14 uur Is «De Schuur» geoepnd voor alle namiddagdorstigen. De kleinsten kunnen te 14.30 uur terecht in de reuzetent waar gratis poppenkast ge speeld wordt voor al de sympatiserende jeugdvrien djes. Vader Kapoen demon streert er een zeer spannen de voorstelling. Te 20 uur gaat de ontspanning voort. De muzikale begeleiding komt die avond door «The Friends». De K.S.A. fanfare zl er voor zorgen dat nie mand de inzet van de fees ten uit het oof verliest. Zij doet een rondgang op de gemeente, zaterdag namid dag 4 mei. Wie graag een wandelingetje door St.-Gil lis maakt onder muzikale begeleiding kan vanaf 18.30 uur meestappen achter de Sint-Arnout-muziekkapel. De inkomprijs voor twee dagen feestvieren blijft, zoals alle vorige jaren der tig frankskes. Je vraagt je misschien af hoe ze het voor zo'n prijs kunnen rege len. Nu wij een overzicht hebben op de komende ge beurtenissen, blikken we e- ven terug op de aktiviteiten sedert 20 en 21 oktober, data van de laatste herfst feesten. Aan wie de resul taten ervan nog niet gekend zijn, kunnen we hier vertel len dat er 107.218 fr. netto winst overbleef. Het sukses van die feesten werd in verschillende dag- en week bladen gerenomeerd. Op 24 december ging te 23 uur een kerstviering door in de Schuur bijgewoond door ruim 250 aanwezigen. (VC) Daar is de lente en daar is de zon, bijna maar ik denk dat ze weldra zal komen. Onze vriend Jan De Wilde zingt het haast brullend. Volgt dan nog een reeks lenterig opgewonden uit roepen. Dat heeft met het onderwerp niet zoveel te maken maar het schetst wel ergens een algemene gemoedstoe stand nu de bloembotten weer openknallen en de fallus im- pudicus bloeit Zingen hoort bij de lente en de meimaand. Voor Corum Alostum Imperiale hoeft het nu niet bepaald alleen In die periode maar ze pakken precies op een zeer geschikt moment toch uit met een wat rare maar o zo gezel lige kweelparüj. Wie meer wil vernemen over de geplande meiserenades van dit koor, leest vliegensvlug tot het einde door, de anderen ook. Het Corum Alostum Imperiale is te Aalst en zeker voor de le zers van dit blad geen onbe kende meer. We zijn er weg ^an, dat kon je een paar weken terug al merken. Vorige week hebben ze ons wel even de ha ren ten berge doen rijzen. In amper dertig minuten tijd kwa men we drie dingen te weten: om te beginnen gaan die heren en dame met respektievelijk dames en heren op Goede Vrijdag souperen. Misschien is dat op zichzelf niet zo erg (of toch) maar verorberen ze daar hopen pellepatatten met ha ring. Om over lambik nog te zwijgen. Komt daar nog bij dat ze, zonder de pers te verwitti gen, een regering samenstel len. Het laatste vinden we ech ter hemeltergend: Corum Alos tum Imperiale herstelt de wel gekende meiserenades in eer en denkt er vanaf te komen met een berichtje van een paar lij nen. Halt, CIA. MEI Het is een traditie die in het Vlaamse land steeds uitbundig werd onthaald, de meiserena de. Oudere Aalstenaars ver telden ons dat het werkelijk tel kens een echt meifeest meeb racht. Om het voor niet zo snuggere geesten dan weer eens van naaldje tot draadje te vertellen: in de tijd van de Char leston, ook wel iets vroeger en wat later, was het voor muziek verenigingen die zichzelf een heel klein beetje respekteer- den en wilden laten erkennen een absolute must. Voor het huis van gezagdragers of ere leden van de maatschappij, soms ook gewoon bij een zieke vriend, gaf men een koncert ten beste. Die avonden in mei staan in het geheugen van ou dere mensen geprent als wa ren het kermisdagen. Dat oude gebruik en waarschijnlijk meteen ook wel het uitbundig vieren van de lentefeesten wordt door het Corum opnieuw uit de vergeethoek gesleurd. Ze zijn in de herbergen op de markt zeker al twee keer van de partij: data om te noteren zijn 1 en 23 mei vanaf 20 uur. In de eerste plaats gaat het na tuurlijk om de oorkost: wie kent ze nog, de toppers van toen. De wrede moord, op een avond in mei, een huis met een tuintje En alsof dat niet voldoende zou wezen om in de stijl te blij ven hebben de leden van het koor er de kleding uit die dagen bijgenomen. Bovendien mogen we nog vermelden dat een paar tiks van de straatzan gers worden meegebracht. Kan iedereen weer maar eens genieten van het aanschouwe lijk onderwijs dat die straatkwe- lers ten beste gaven: PANE- de kommissie jeugd van i gemeenteraad overmaakte er een dat hen moet toelat hun taak naar behoren te v4— vullen. Zo we een degelijke i ventaris van de noden die zil") I op het vlak van het stedelJ jeugdbeleid stellen willen o maken, luidt het advies, woi J voorgesteld aan het stadsbe tuur dringend een 'sekreta voor de jeugd' aan te duidey\ Uit de verdere verklaring licj ten we dat dit noodzakelijk zo worden met het oog op het uDe 1 brengen van gegronde advi lis zen en de uitbouw van een styad delijke dienst voor de jeu|e i waarvan deze persoon de ce«ad trale figuur zou worden. Als b kti roepskracht, full-time vrijgejwir telde, zou deze sekretaris efijn jong en dynamisch elemeltaj moeten zijn met zin voor adn te nistratief werk en interesjle* voor de jeugdproblematiek. I of zij zou het sekretaric jet waarnemen van de raad, hjus nodige dokumentatie aanle,en gen en bijhouden, informant verstrekken en initiatieven v: nj|j, de koördinatie- en adviesgrofy)|j< technisch uitwerken. De; jjn persoon zou behoren tot tych, stadspersoneel. jng SPEELSTRATEN Op de eerstkomende vergadt ring van de raad wil men ev« van heel dichtbij gaan ondef zoeken welke kansen er zitt« in wat met een algemene ter| 'speelstraten' wordt genoem Met de grote vakantie voor deur kan dat voor heelw mensen wel een Nichtje bei kenen. De jeugdraad zal zil alvast laten bijstaan door me| sen die op dat terrein met c zag kunnen spreken en ho> intussen ook een overzid klaar te stomen van de mog| lijke inplantingsplaatsen. SAMENSTELLING IjC LEN WAAROP HUN VER HAAL WAS UITGETEKEND. De geldkroes en het bundeltje liedjes horen daar uiteraard bij. Wanneer het allemaal zo'n be etje meevalt heeft het Corum Alostum Imperiale nog wat leuks in petto. Ze zouden bij eventueel sukses, en wie zou dat in twijfel trekken, achteraf het stadspark en zelfs al eens een keertje de zaterdagmarkt onveilig willen zingen. Opfleu ren als je 't ons vraagt. Om de kring helemaal te sluiten dur ven we verklappen dat de mo gelijkheid erin zit van een maandelijks koncert. Wat dan een café-chantant moet wor den geheten. Vooraleer het echter zover komt, moeten een aantal men sen hebben getoond dat er in teresse bestaat voor dit soort ontspanning. Wat ons verleidend-lokkend een greep uit de samengestelde potpourri laat maken. Kom aan mijn hart Marietje, hoor het van rikketik slaan. Ik dans nu met jou door de hemelpoort heen. Geef mij rozen, rode rozen, dan kan ik gelukkig zijn. Zing een vrolijk liedje als je opstaat en wordt wakker met een lach. Wij gaan de wijde wereld in, lopen op lijn twee naar de meiserena des van Corum Alostum Impe riale. ANDRE HEYVAERT AANRANDER GEÏDENTI FICEERD De Aalsterse rijkswacht slaagde erin de aanrander die vorige week te Moorsel een zestienjarig meisje ern stig toetakelde, te indentifice- ren. Het gaat hier om de 21- jarige Roger D.S. uit Moorsel. Alhoewel de man steeds ont kende, bracht zijn eigen hor loge hem in de rats, aange zien het op de plaats van de aanranding gevonden werd. Wanneer we hieronder h lijstje publiceren met naam adres van alle leden van koördinatie- en adviesraad d is dat niet bedoeld als bladvt lertje, wel om erop te wijzen c iedereen die met een pr bleempje of idee zit steeds deze mensen terechtkan. De Jeugdbewegingen: G< De Munter, Lindenstraat 2t en Jean-Paul Ringoir, Ko straat 39, Aalst. Jeugdklubs: Thérèse Hel Stef. de Jonghestraat 14 Jean-Paul Roeland, Si Janstraat, Aalst. Jeugdateliers: Guy Vande berghe, Stef de Jonghestri 16. Gespecializeerde groepl ringen: Jos Lelievre, Gent: straat 121, Aalst. Werkende jeugd: Godfried Rauw, Esplanadestraat Aalst en Fred Ruyssin< Dwarsstraat 1Nieuwerkerk» Studerende jeugd: Anti Van Nuffel, Keizerlijke Plaal Gehandicapte jeugd: Mi Keppens, Schendelbeekhi straat 22, Aalst. Jeugdbescherming: Anita Brucker, Kattestraat 29 Nestor De Cock, Popperodi ries 103, Aalst. Ouders: André Helin, Mai weg 181 en Paul Keymeuli Lambrechtstraat 28, Aalst. Onderwijs: Paul Buys, Aut< stradelaan 17, Erembodeg< en Herman De Schrijver, Ti Berg 28, Aalst. ANDRE HEYVAEI re< bn ZE TF Zc pa da Vrijdagavond schrokken meer-rf dere autobestuurders niet weinig toen zij op de autoweg te Erem- bodegem voor niet zo alledaagse en minder gebruikelijke wegge- Wc bruikers kwamen te staan. Een fa vipental koeien toebehorend i0 aan de h. De Visch, maakten van hun pas gekozen vrijheid gebruik om een wandeling te maken opfc/ deze drukke verkeersader Do rijkswacht van Denderleeuw had meer dan de handen vol om de koeien op een veiliger en voor hen meer gewone plaats onder te brengen. Gelukkig gebeurden er geen ongevallen. HDW

De Voorpost | 1974 | | pagina 20