kr BIJ ONZE JUNIORES ONG Eddy D'Herde, Etienne De Wilde en John De Croock: samen vier keer raak Stapvoets EEN UUR OVEREIND Zwevegem - K.A.V.D. 3-3 Heist-VC Jong lede Ij lc PROVINCIALE GEMISTE KANSEN GEDAAN EINDELIJK Appelterre-Lebbeke 4-1 S.K. Aalst-Bazel 1-0 Deinze-Buggenhout 2-0 Nieuwelingen ^PROVINCIALE ^PROVINCIALE Baasrode -Kieldrecht 1-0 Vesting stuk in acht minuten S. Moorsel-Etikhove 4-1 PROVINCIALE JUNIORES JONG LEDE KAMPIOEN 24 Zo won Dirk Heirweg d« spurt voor de overwinning na afloop van de junioreskoers te Dendermonde. T We ede is Willem Thomas, derde Marc Van Bever. (C) Ludo Heyvaert reed te Dendermonde-Appels prima - Hij eindigt hier derde van een groepje dat voor de zesde plaats spurtte. (C) Dirk Heirweg, te Dendermonde na zijn zege gelukgewenst door de heer en mevrouw Femand Casteur (C) De kampioenenploeg Thor Kokerij werd op het Mei dertse gemeentehuis ontvangen. (JM) KAVD heeft tot het einde stand gehouden. Op het veld van Zwe vegem, waar paars-blauw werd aangemoedigd door een talrijk en geestdriftige supportersschaar, zijn de Denderzonen nochtans dicht bij de nederlaag geweest. De Ros Beiaardjongens tuk om het rekord „Ongeklopt tijdens het seizoen 1973-74" te laten neerschrijven in de annalen van de KAVD geschiedenis, akteerden vanaf het eerste fluitsignaal te zenuwachtig in het middenveld en misten ook wel enige koncentratie in verdediging. Dit kwam duidelijk tot uiting, gezien de thuisploeg reeds na twee minuten scoorde. Ge lukkig voor Dendermonde bleek de thuisverdediging ook niet zo sekuur zodat De Weirdt en Nijs regelmatig konden doorstoten. Nadat Zwevegem er via Ver meulen die trouwens een hattriok lukte, weer op gelijke hoogte was gekomen, zag het er naar uit dat de toeschou wers een karrevracht doel punten zouden te zien krij gen. Na de kampwisseling gingen de paars-blauwen evenwel meer het spel beeld hebeersen en trachtte men langs Gilbert Wittewrongel de score te for ceren. De Dendermondenaars werden evenwel in volle of fensief gecounterd door Ver meulen. Ben ogenblik hebben we gedacht dat Zwevegem zou waarmaken wat het reeds enkele dagen vooraf had aan gekondigd. „Bloemen voor de kampioenen en ook de eerste nederlaag". KAVD bleek fel aangeslagen door dit derde doelpunt en iedereen vreesde dat het rekord op de valreep zou verloren gaan. De plots stilgevallen KAVD-clan zou in de eindfase toch nog gelegen heid krijgen de kelen hees te zingen. Zowat acht minu ten voor tijd trapte De Blee- ckere een vrijschop. Van Meerbeek, ingekomen voor Rudy Van Belle, verlengde de bal met het hoofd bij De Weirdt en meteen ontplofte het stadion. Zonder een briljante wedsl te spelen is KAVD te Zj vegem in zijn opzet geslaj Het is normaal dat de i spelers onder de spanri der jongste weken flink ben geleden en over hun t te doen heen waren snakten naar het einde de kompetitie. Het is moeilijk onder wooi te brengen, maar we zijn van overtuigd wanneer we les samenvatten in het voudige „Dank U. KA' wanneer we de vreugde de paars-blauwe support! clan zoeken uit te drukken. Mooier kon het niet. Toen deze kompetitie op 45 minuten van haar eindpunt stond, was nog alles mogelijk. Lede had nog niet gescoord, Torhout stond op dat ogenblik met 1-0 aan de winst en Izegem-Duffel had nog een blanke stand. Lede moest dus de puntendeling op het bord zien te houden, zoniet zouden vier ploegen 27 punten totaliseren. Maar van deze ploegen boekte Lede de minste over winningen zodat het retourbiljet voor eerste provinciale klaar lag. Tijdens het laatste halfuur zou het echter wat zonniger worden aan het Leedse voetbalfirmament. Het werd alles behalve een einde-seizoenwedstrijd. Lede liet er bij de gastheren geen twijfel over bestaan dat het met de vaste overtuiging ge komen was om zich veilig te spelen. De groen-witten dwon gen de beste kansen af, maar Mergeay wilde er blijkbaar nog wat de spanning inhouden en weigerde vooralsnog te scoren. Hij zou dat dan maar in de tweede helft doen. We waren toen 78 minuten ver Heist had nu heel wat meer vat op het spel gekregen en kwam doelman Van Boven een paar maal bedreigen. De Leed- se supporters hielden hun hart vastLede moest scoren want als Heist op voorsprong kwam zou dat bijna zeker de degradatie betekenen. Maar ditmaal liet Mergeay de kans niet liggen en bracht Lede een serieuze stap dichter bij de redding. Maar daarmee was de kous nog niet af. Amper drie minuten later sloeg Heist terug langs Herremans en bracht de bordjes opnieuw in evenwicht. 1-1 betekende de redding maar dan mocht Lede de laatste tien minuten geen steken meer laten vallen, einde kwam tenslotte met 4 juiste puntendeling. De ploeg die, na WillebrJ het grootste aantal doelpunf scoorde in deze kompi (zelfs zeven meer dan kfl pioen Dendermonde) m<| dus tot de laatste minuut ten om de degradatie te lopen. Eén rekord delen de L^ naars samen met Dendernf de dat van het aantal tendelingen. Beide pk> speelden elk veertien gelijk. Marcole I De allerlaatste wedstrijd van dit seizoen is slecht geëindigd voor S.K. Lebbeke. Wat de elf Wolmatjongens bezielde blijft een groot vraagteken. Mis schien was het de geruststel ling dat er toch niets meer te winnen of te verliezen viel. Dat het zo'n davering zou wor den had niemand gepronosti- keerd. Na de rust kregen we een uit stekend Appelterre dat met een paar zeer goede aanvallen de Lebbeekse verdediging -aan stukken schoot Driemaal trof men roos zonder de minste reaktie van de Lebbekenaren. Verzachtende omstandigheden zijn er niet in te roepen. Men speelde werkelijk beneden- maats. ledereen was er van overtuigd dat de Lebbekenaren tevreden waren met hun lot. Winnen of verliezen kon ze wei nig schelen. De eer kon toch gered worden. Dit gebeurde dank zij een strafschop van Marc Van der Jeught. Met nog 6 minuten voor de boeg was het gewoon wachten op het eindsignaal om definitief een punt te zetten achter dit voet balseizoen. Men sluit met een beetje heim wee dit seizoen af. Men had toch zo getracht te kunnen klimmen. De kans zat er in. Het valt niet alle seizoenen voor dat twee klubs stijgen. De grote vraag is nu voor wan neer S.K. Lebbeke (AVDS) Het eerste verblijf van Bazel in de hoogste provinciale reeks is tot een seizoen beperkt ge bleven Gelet op wat de Waas- landers opdisten is het kaartje «heen en terug» niet eens een verrassing. De gasten hebben vooral door de gehuldigde spel wijze ontgoocheld. Bazel die niets meer te winnen noch te verliezen had zette meermaals de buitenspelval open en de Aalsterse aanvallers trapten er telkens in. Dit was uiteraard niet van aard om de spelkwali- tert. die al niet te hoog lag, te bevorderen. Weliswaar had S.K. Aalst het heft in handen, dwong een kleine paternoster doelkan sen af die opvallend verkwan selde. Slechts in de 40e min. slaagde Bellon er in de knap pe bezoekende doelman met een hard en goed geplaatst schot te vloeren. Voordien was Bazel, dank zij de medewer king van S.K. verdediging al eens gevaarlijk geweest, doch Maes liet de wenkende kans ongebruikt. Rust 10. De twee de speelhelft werd de Bazel- verdediging opnieuw meest in het nauw gedreven doch ook konden beurtelings Jaij sens, die naderhand door Vriendt werd vervangen. I door Anné die voor Kindt w<e ingekomen, niet benut wordj® Ier Aan de overzijde had De Co ter een paar goede tusse komsten. Deze wedstrijd die' de kenmerken van einde sT9 zoen droeg had gelet op aantal reële scorekansen r vooral de thuisploeg te betj vielen een ander eindresultir^ kunnen hebben. J.vf Sparta Buggenhout is er niet in geslaagd één puntje te oogsten op Deinze. Nodig was het niet meer want de Spartanen hadden zich reeds in de vorige wedstrijd naar het behoud gespeeld. Op Deinze zouden de leerlingen van Huth het nochtans 60 min. bolwerken toen ging de defensie evenwel door de knieën zodat het bij een verdiende lokale zege bleef. Sparta Buggenhout heelft wel iswaar geen groot seizoen ge- realizeerd, maar dit lag ons inziens wel in de lijn der ver wachtingen. Het hoofddoel was immers zich in Eerste Provinciale te handhaven. Het is meermaals opgevallen dat Sparta Buggenhout op tech nisch plan wel iets te kort schoot tegen de geroutineer de eerste provincialers. De moed en wilskracht van de Buggenhouteoaren hebben het uiteindelijk toch gehaald. Tijdens de kompetitie is het ons tevens opgevallen dat in de ploeg flinke jonge ele menten schuilen. Dré Turneer hebben we zowat overal zien akteren. Als achterspeler was hij prima, ook in het midden veld stond hij zijn man, ter wijl hij vooral in het laatste kompetitiegedeelte zich als voorspeler liet gelden. Wan neer we deze bedenking ma ken dient ook de naam van Tilley hierbij worden ver noemd. Jong, dynamisch en algehele inzet in het middti veld. Ook Keppens en C sit wertberghs moeten het k 'd nen. Jongens als Palme Dries hebben zich flink la geiden, terwijl De Wilde ztidi in volle opgang geremd z en toch is teruggekomen. E In feite hebben alle Spar 4j nen zich voor het doel lp behoud" ingezet en ook graag aan de clubleidf6 spelers en trainer Huth oi hartelijke gelukwensen. Vol el laatstgenoemde heeft l|k niet altijd gemakkelijk geh &f maar is tenslotte in zijn cP dracht toch geslaagd. En v e geet het nieteen trainer ook maar een mens. "ij V.C. Ja, waarom hebben we vooralsnog niet over de rijzende ster ETIENNE DE WILDE geschreven We hadden gedacht dat de lezers uit het Voorpostgebied zich niet te fel interesseerden aan de prestaties van de Laarnenaar. Maar nu gebleken ie dat dit wel het geval is, zullen we Etienne van dichtbij volgen In elk geval konden we op geen beter moment verzocht worden om ook over de beloftevolle Laarnse nieuweling te schrijven. Etienne won tijdens het voorbije weekeinde zelfs tweemaal. Voor minder blijkt hij het niet te doen. Beide palmen veroverde hij in buurgemeente Kalken waar een massa fans opgekomen waren om hun poulain toe te juichen. Het is ook voor JOHN DE CROOCK een goeie „tweedaagse" geworden te Itterbeek, waar over een vrij lastig trajekt gekoerst werd, kwam John als primus over de streep. In Viane was hij eveneens bij de zaak met een derde prijs. Een andere abonnee op de zege is de pittige EDDY D'HERDE hij ontbreekt evenmin op ons lijstje met de overwinnaars Eddy haalde het te Kerksken - en rondde zijn week-end af met een puike vierde plaats te Outer. Van GUIDO VERMEIR niets dan goed deze piepjonge debutant komt er wel, daar staan zijn jongste uitslagen en zijn zesde plaats te Kerksken borg voor. PATRICK VAN DE VOORDE Was te Oppuurs zevende en voor RONNY VAN DEN BOSSCHE no teerden we een negende prijs te Kerksken, Het treffen in het Baasroodse sportstadion is geen grote vertoning geworden Beide teams brachten het eerder moeizaam tot geslaagde kom- binaties met het gevolgd dat de scorekansen aan de lage kant bleven. In de eerste helft zouden Heyman en co de toe stand enigzins beheersen, maar er was toch een misser in de Kieldrechtse defensie nodig om Baasrode de gele genheid te' bieden om de stand te openen via Mager- man. Na de kampwisseling zakte Dep. GERARD VAN STEEN Lange Dijkstraat, 145 DENDERMONDE Tel.: 241.07 het tempo nog wat meer met het gevolg dat men zowel op als rond het terrein de minu ten aftelde. Baasrode kwam nog wel dicht bij een tweede treffer toen Waumans een vrijschop binnenschoot maar de referée zou het doelpunt niet valideren wegens vooraf gaande fout. In de eindfaze van de wed strijd kwam er heibel, en dit was wel zeer verrassend in een wedstrijd, die gezien de gemoedsgesteldheid van bei de teams bijzonder sportief werd betwist. Bij een fout die tegen hem werd geblazen nam Lockefer van Kieldrecht het niet en voelde zijn vuisten jeuken met het gevolg dat hij uit het veld werd gestuurd. Vermelden we nog dat Peel- man andermaal de wedstrijd als toeschouwer diende bij te wonen. Deze onfortuinlijke centrale aanvaller van FC Baasrode sukkelt met de kruisbanden in de knie maar er schijnt toch gewet tigde hoop dat er geen heel kundige ingreep nodig is. V.C. In de op het veld van Ouden- hove gespeelde testmatch, tus sen de tweede geklasseerden van de derde provinciale en die een bijkomende stijger moet aanduiden, heeft Moorsel een eerste sukses geboekt, dank zij een voortreffelijke tweede speelhelft Het maakte in deze periode dan ook drie doelpun ten Wilskracht dat voor de rust nogal nerveus akteerde bracht het toen eerder moei zaam tot een goede kombina- tie. Het scoorde toch het ope- ningspunt langs Cooreman, doch in diezelfde minuut reeds vloca de bal door het doelvlak van Simoen. Dit waren zowat de meet meldenswaardige fei ten uit die eerste periode. Daar na kreeg Wilskracht ontegen sprekelijk toch meest vat op de wedstrijd en in eert tijdspanne van amper acht minuten werd Etikhove «groggy en out» ge zet. Cooreman bracht de paars- witten op de goede weg en am per drie minuten later nam De Meyer alle twijfels weg. Met eon gelukte strafschop legde Schorreel de eindcijfers vast. In de loop van de tweede speelhelft verving Moorsel Van Goehem en De Meyer door respektievelijk De Troyer en Man. De Leedse provinciale juniors hebben dus stand gehouden en voor de verrassing gezorgd in de provinciale juniors reeks. Tegenstrevers als Lokeren, Beveren, AA Gent en Sint-Niklaas (1e en 2e nationale) en Eendracht Aalst, Zotte- gem, Zele, Denderleeuw, Oudenaarde (3e nationale) wer den netjes verslagen. De groen-witten gaan dus voor de eerste keer in de geschiedenis met een provinciale juniorsploeg naar de nationale eindronden. Bij de provinciale scholieren is de stand andersom daar bekleden de Ledenaars de laatste plaats, maar de pro vinciale knapen zorgen weer voor wat vreugde deze jon gens prijken mee aan de leiding met Beveren. Beide ploegen hebben nog één wedstrijd te spelen zodat ook daar de kans op een titel er nog steekt. Bij Jong Lede geeft de jeugd dus blijkbaar het voorbeeld aan de grotere broers. In elk geval onze gemeende feli citaties aan het kampioenteam van de juniors. MARCOLE

De Voorpost | 1974 | | pagina 24