OPDORP lijt duchtig van zich af! KAMPIOEN algemeen kampioen vierde Herleving E Ontgoocheling speelt Europees WORDT LEDEBAASRODE S. Aalst opnieuw HERSPEELD? KAATSEN BASKET S. AALST-WATERLO 66-40 TAFELTENNIS Beker van België - dames Vlinders Buggenhout-Eksaarde 61-69 S. AALST-MERELBEKE 55-43 R0BUR NOC IN KOERS ALBERT LELIE RACING LEBBEKE NATIONAAL BESTUUR INGE WIJNANTS ATLETIEKCLUB EENDR. AALST HANDBALCLUB E.V. AALST Herleving E dat zich voor enkele weken tot reekskampioen in vierde provinciale wist te kronen heeft nu ook in de provinciale eindronde bewezen de sterkste ploeg uit deze afdeling te zijn. Zaterdag togen Jean Boudou, Detlef Steiger, Frans Hermans en Robert Boudou onder leiding van coach De Vriendt naar Sint- Amandsberg om er in de sportzaal van Drive de eindronde van vierde provinciale te gaan betwisten. Hun tegenstrevers Louise Marie D en Denderleeuw waren voor de Ros Beiaardzonen zowat onbekenden al wisten ingewijden te verklaren dat Dender leeuw wel de grootste kans had om algemeen kampioen te worden. Voor Van Cotthem en co is het evenwel een ontgooche ling geworden. Gingen de Herlevingers vrij zenuwachtig van start dan hadden ze niet temin reeds na de eerste ron de ©en 3-1 voorsprong ven- wonven. Vanaf dit ogenblik werd het al Herleving dat de klok sloeg en het zo gevrees de Denderleeuw werd netjes met 14-2 ingemaakt. Men kan zich best de vreugde in het Berievingkamp voorstellen Enkele zondagen geleden werd Herleving A algemeen kam pioen van eerste provinciale en zal alsdusdanig volgend jaar opnieuw in derde natio nale uitkomen. Nu komt er nog een tweede algemene titel bij van vierde provinciale die de ploeg van Dtelef Stei ger naar derde provinciale brengt. Het bewijs is nu wel degelijk geleverd dat Herleving Dendermonde tot de' sterkste clubs van het Vlaamse land behoort. De kous is evenwel nog niet af want nu wachten nog de nationale eindronden. Hierin moet Herleving A het op 5 mei opnemen tegen de kampioen van Luxemburg in de sporthal te Vorst. Wordt deze wedstrijd gewonnen dan dienen Marcel De Bruyne en co op 12 mei aan te treden te La Louvière voor de halve fi nale en eventuele finale Die dag komt ook Herleving E in het strijdperk te La Louvière om er in halve finale uit te komen tegen de winnaar van Brabant-Namen. Of er hier nog een kans inzit ook ©en natio naal schildje naar Dender monde te brengen is een an der paar mouwen, al zijn we er vast van overtuigd dat de Herlevingers zich er wel ten- volle zullen voor inzetten. Dit zou natuurlijk nog meer luister bijzetten aan de voorziene kampioenenviering, die op za terdag 18 mei 1974 zal plaats vinden in de zaal Casino-St Jorisgilde-viering die zal wor den opgeluisterd door het ge kende Dendermondse dans- orkest The Bluelines. V.C. titelpretendenten komen langzaam maar zeker naar de la? >gste regionen opgeklommen. In alle reeksen zelfs wat een ^innende kompetitie laat vermoeden. In de Hogere III prijkt ove aan kop op de voet gevolgd door nieuweling Kokejane. andere neofieten strijden met verdeeld succes Opwijk won n bidag verdiend terwijl Meerbeke nog geen grote indruk naliet, ibeke won op Ronse Trompe, wat zeker met een «goed» mag itempeld worden. In de Gewestelijke Bevordering blijft Adec asrode door de zege in de «top»-match te Viane alleen aan leiding gevolgd door Ronse Trompe en de andere kandidaten >r de titel Aalst HH, Viane en Bever. de laagste reeks tenslotte [AVpet Gijzegem dat onverwacht daarom niet minder ver- ort^id de leiding heeft waarge en slechts verontrust dt door het duo Zele Dany- nden en Opwijk, der plezierig nieuws Is de ede klacht, en dit na twee voorsprong. Van den Abbeele, waarschijnlijk ook over zijn starttrack heen, liet zich weer tenvolle gelden en mocht ook een drietal overgekeerde ballen laten noteren. Denderbelle be hield gemakkelijk de boven hand en eindigde langs een 135 tussenstand met 156. 1 kaatsers van Moorsel Steven De Wilde, Bellon, Bosman, Beulens S. Aalst is vorige zondag algemeen kampioen van de derde klasse geworden. In de heenwedstrijd had het te Waterlo wel met vijftien punten verschil verloren, maar het heeft nu in de «retour» sportief weerwraak genomen. De totaalstand wees dus duidelijk in het voordeel van de Aalsterse meisjes die aldus de bekroning van een uitstekend seizoen kregen. Sun charm startte nochtans niet te best in deze beslissende wedstrijd. Het miste enkele afstandworpen, zodat Waterlo een 39 voorsprong kon verwerven langs de gezusters Matthijs die vooral de bezoeken de ploeg gestalte gaven. Laatstgenoemden werden naderhand echter zo goed als uit de wedstrijd gehouden en mede door het feit dat De Cremer en Ysebaert dan toch precieser werden, be reikte Sun charm de rust met 3822. De tweede speelhelft werd gekenmerkt door een te zenuwachtig akteren van de beide ploegen en vandaar dat meerdere doelworpen opvallend werden gemist. Aalst dat minder door de zenuwen werd verraden ste vende naar 5530 cijfers zodat coach Bocqué zelfs een paar wisselspeelsters in hot veld kon brengen. Nog even wekte Water lo de hoop terug te komen toen 5640 op het bord kwam, doch langs Ysebaert, Van der Stock en Van Boxstael stelde Sun charm de zege veilig. Zeggen we nog dat Aalst gehandikapt was door de afwezigheid van Podevijn, die onvoldoende hersteld was van een enkelkwetsuur in de heenwedstrijd opgelopen, en dat het in de wedstrijd zelf beurtelings Callebaut en Huylebroeck ver loor, die vijf fouten achter hun naam kregen. Doelpunten Yse baert 88, Van der Stock 46, De Cremer 106, Huylebroeck 20, Van de Velde 04, Callebaut 20, Naessens 60, Hof man 20, Maturo 40, VAN Boxtael 0—4. J.V.H. Bij zeer grote belangstelling begonnen beide ploegen zenuw achtig deze heel belangrijke wedstrijd. De vlinders openden de score maar Eksaarde klampte dadelijk aan. De vlinders kenden het gevaar, verhoogden het tempo en door het vlot rondspelen van de bal konden ze uitlopen tot 22-12. Alhoewel Eksaarde bleef aanklampen leek het dat de Buggenhoutenaars onder de luidruch tige aanmoedigingen van hun supporters naar een afgetekende zegen stevenden. Bij de rust was de stand 31-25. Bij het begin van de tweede speelhelft werden de vlinders onaangenaam ver rast door Tahir die op 2 minuten tijd Eksaarde bracht tot 31-35. A.C. Denderland te Vilvoorde. puntjes verdienen (1514). Vermelden we nog dat bij Baas rode JV Cleemput vervangen werd door De Kinder (45). BAASRODE VA won tegen Brussegem met 153 doch eens te meer waren we in de onmogelijkheid enige nadere informatie te verkrijgen. ZELE Danyvrienden heeft het niet te lastig gehad tegen een HERDERSEM dat de diensten moest missen van een voetbal lende John Lissens en een zie ke Hutsebaut. Zo was de reke ning snel gemaakt, iets wat reeds bij de rust reeds kon voorzien worden (18), en 1 15. Ook GIJZEGEM - LEDE was een eenrichtingsmatch met 15 1 eindstand. Rust werd be reikt met 80 cijfers, We sluiten met de derde 115 nederlaag van dit week-end, namelijk in de wedstrijd Erem- bodegem Welleweg - Opwijk. Slechte service was wel de oorzaak dat de thuisploeg nooit kon wedijveren met de goed spelende bezoekers. Wedstrijden en Klassementen Hogere III 1. Nincve .9 p.; 2. Kokejane 8 p.; 3. Appelterre 7 p.; 4. Lebbeke BAB, Ronse PPRW, Opstal Pelote en Op wijk 5 p. 8. Meerbeke, Den derbelle en Wieze 4 p. 11. Moorsel Steven, Ronse Trom pe en Geraardsbergen 2 p 14. Hamme Z. 1 p. Gewestelijke bevordering 1. Adec Baasrode 8 p. 2. Ronse Trompe 7 p. 3. Bever, Viane en Aalst HH, Galmaarden 6 p.; 7. Opdorp, Brussegem 5 p.; 9. Outer 4 p.; 10. Ronse Barco, Ronse Ping. 3 p.; 12. Overboe- lare, Hamme SK 2 p. 14. Erem- bodegem Dorp 0 p. Lagere I Gijzegem 8 p.; 2. Zele DV 7 p. 3. Opwijk 7 p.; 4. Baasrode JV, Hamme SA 6 p.; 6. Buggenhout BJ 5 p.; 7. Wieze II, Baasrode VA 4 p. 9. Lede 2 p.; 10. Herdersem, Brussegem 1 p.; 12. Erembode- gem Wellew. 0 p. (Wieze en Herdersem speelden één wed strijd minder). Zaterdag 27 april Wieze II - Gijzegem Zondag 28 april Wieze - St.-Servais Zele DV - Baasrode JV Lede - Baasrode VA Opwijk - Herdersem Buggenhout - Erembodegem W. Meerbeke - Opstal Pelote Kokejane - Moorsel Steven Lebbeke BAB - Denderbelle Aalst HH - Ronse Ping. Adec Baasrode - Ronse Bfcrco Overboelare - Opdorp GDP Daarmee was het uit met de Buggenhoutse glorie, de ze nuwen begonnen parten te spelen en Freddy De Smet kreeg slechts 1 vrije worp op 6 in de korf op die kri tieke momenten. Tot over maat van ramp voor de vlin ders zagen de scheidsrech ters toen enkele fouten die sterk in twijfel kunnen getrok ken worden maar waardoor Mahieu met 5 fouten van het plein moest De vlinders speel den geslagen verder en het bleef bij krampachtig vechten. Buggenhout is verloren, ze konden het niet halen tegen Eksaarde en misschien ook voor een gedeelte niet tegen de scheidsrechters. De Vlin ders hebben hun 'best gedaan en zijn waardige verliezers, maar één vraag blijft voor mij open waarom heeft men na de 1e speelhelft Aelbrecht vervangen Eksaarde veroverde dus de kampioentitel in 3e provinciale C. Technische uitslag Vlinders Mahieu 6-6 De Bondt 0-2, De Smet 10-9, Van Ingelgem 6-8 Goubert 2-4, Aelbrecht 7-4. Eksaarde: De Cock 10-11, Van Loo 2-8, Tahir 6-6, De Schrijver 7-4, Van Goethem 0-3, De Waele 0-2. De Vlinders moeten nu op zaterdag 27 april 3 testmat chen gaan spelen naar Aalst, Corneliskaai 2, tegen Lede- berg e Vos Ronse. aanvang 17 uur. De supporters worden nog maals gevraagd hun ploeg zo veel mogelijk te komen steu nen. GVDP S. Aalst heeft zaterdagavond in de Simonetzaal te Ander- lecht zijn laatste officiële wed strijd van het seizoen gewon nen, en werd meteen beker houder. Hierdoor bereikte men het streefdoel, zodat Sim op nieuw Europees zal spelen. Het triomfeerde in de bekerfinale tegen U. Merelbeke en kom- penseerde hierdoor ruim schoots het verlies van de landstitel. Voortgaande op de uitslagen van beide ploegen in de tegen elkaar gespeelde kom petitiematchen verworven, ver trok Aalst als favoriet. Het won telkens met niet teveel ver schil, en dit is er zaterdag avond eens te meer uitgeko men. Merelbeke dat eerder traag akteerde werd al direkt op achterstand gezet, dank zij vooral de doeltreffende afwer king van De Luyck, die een beste wedstrijd speelde. Van 2624 ging het naar 3025 ruststand, omdat M. Stocks en F. Ringoir zich iets minder agressief toonden. In de twee de speelhelft zou Merelbeke er niet in slagen de achterstand weg te werken omdat Sim toen ook voortreffelijk verdedigde. Er kwam meer aftekening in de laatste tien minuten 4232. Toen was de winnaar gekend. Doelpunten Ringoir 14, De Luyck 23, Stocks 7, De Schrij ver 9, De Nul 2, Van Wijns- berche, Fr. en G. Heiremans, Fleurincks en Tournois. J.V.H. Burill is nog altijd niet de ou de doch iedereen is er mee akkoord dat zijn dagje wel komt. Bij LEBBEKE BAB hing de vlag in de vrij koude aprillucht. Na de zegepraal tegen Ronse PP RW en het ongelukje bij Welle zijn de bfauw-witten er in ge slaagd bij Ronse Trompe twee puntjes te verdienen. De Trom- pespelers veroverden het eer ste spel, hielden even gelijke tred (44) doch stonden ras op een 47 achterstand te blinken. Omdat de Bab-ers met onkans hadden af te rekenen om het twaalfde spel te winnen (57) kwamen de thuisspelers zo ge vaarlijk opzetten dat nog alle hens aan dek werd geroepen om de rust met de kleinste voorsprong in te gaan (78). De wedstrijd trad na de koffie onmiddellijk in een beslissend stadium (99) doch regelmatig keren van Cooreman en aan dachtig spel van Richard Ver meulen gaf de Lebbekenaars de goede kadans weer om te resulteren in een 913 voor sprong. Deze vierpuntenkloof zouden de thuisspelers nooit meer goedmaken om te berus ten in een gevleide 1115 ne derlaag. Gewestelijke Bevordering Voor ADEC BAASRODE stond er zaterdagnamiddag heel veel op het spel. Het bezoek bij ti telkandidaat Viane kon inder daad gevaar opleveren. Een uiterst spannende eerste helft zag geen enkele ploeg bedui dend voorsprong nemen. De thuisspelers tikten eerst aan (87). Na de pauze bleven de thuisjongens nog enige tijd lei den (97) doch toen De Buy- zer (tien overgekeerde ballen) en De Vroe (vier over) wat vuur staken in de bezoekende ran gen werd het vlot 1010, zo wat het begin van het einde van de bezochten die nog één spel ophaalden en met 1115 een vrij belangrijke nederlaag opliepen, hierdoor op nog een grotere achterstand komend van de Baasrodenaars. Meeus trof ook één maal raak. Om de spanning nog meer te accentueren publiceren we en kele cijfertjesIn de eerste helft waren er 10 spellen op 40/40, de tweede beurt waren er negen. EREMBODEGEM DORP geraakt maar niet van de grond. In een flauwe match waren de thuisspelers uit Galmaarden doorlopend de betere, hadden halfweg al een 83 voorsprong om uiteindelijk met 15—4 te winnen. De neofiet uit OPDORP ver dient ieders achting. Heel be scheiden gestart zijn de Op- dorpers reeds aan hun tweede overwinning toe. Te Hamme SK was er tijdens de eerste helft heel wat spanning en liep de stand langs 11, 42 en 44 naar nipte 78. Vooral Achtergael en Van Her- reweghe, 6 overgekeerde bal- DENDERBELLE XV haar chte aanvangsperiode weer jt We zouden het moeten oven als we de monsteruit- g bewonderen die de Belle- irs afgelopen week behaal- i tegen Welle, ook niet de ste de beste want behaalden i tijdens het Paasweek-end - ïn mooie zegepralen tegen i nse Trompe en Lebbeke - B. Feit is dat Van Langen- - ie en Co er deze maal met Ie voeten zijn door gegaan de bezoekers slechts in de linminuten enige voet op nderbelse bodem hebben |unt (0—2). Het werd dan 3 en de start van een thuis- nogenitelt die tenslotte zou chten afwerpen. (84). Van igenhove, nog enigszins ge- I idikapt door zijn handkwet- ir vorige week opgelopen te nse, speelde nochtans weer [standing, keerde 11 ballen sr en bezorgde zijn team middellijk een ruimere 104 len, waren'uitstekend en zou den aan de basis liggen van de bezoekende superioriteit na de rust. (712). Lange tijd zat de driepuntenzege nog in 't ver schiet doch Hamme kon in ex tremis bij een 813 stand, een puntje behalen (915). AALST HH. heeft slechts één helft duchtig meegespeeld met de bezoekers uit Brussegem (7 8). Na de pauze waren de bezoekers beter, liepen onmid dellijk uit tot 8—13, en zouden gemakkelijk, eigenlijk te ge makkelijk zegevieren met 915. Lagere I BAASRODE JV heeft WIEZE II op de valreep geklopt met het miniemste verschil (1514) Dat Is zeker de vraag van het ogenblik want deze week zijn er In deze zaak verrassende wendingen gekomen. Baasrode dat vorige week pretendeerde dat nog verschil lende auto's op het kaatspleln stonden en dit om 15.45 u. ziet zich nu tegengesproken door het Leeds bestuur dat beweert dat om 15.20 u. nog amper één wagen In het spel stond en alle mogelijkhedery aanwezig waren om de wed strijd te laten aanvangen. De Ledenaars hebben dan ook aan de Vlaamse Liga de vraag gericht om de wedstrijdje laten herspelen. Begin mei zal een bevoegde kommissie hierover een oordeel vellen en het is te hopen dat de heren er eens diep over nadenken... er zou namelijk een precedent kunnen ge schapen worden dat later nog heel wat moeilijkheden zou kunnen uitlokken I GDP J<en kompetitie, van Baas- ircj^e J.V. nu in de wedstrijd jen Wieze II. ss^ Wiezenaars speelden name- lie' met 0611 sPe,er die wel Jigesloten was doch niet op 3 1 scheidsrechtersblad voor- fcm. De Baasrodenaars ge- beJ de mensen van Liga On- .rfvoorzitter André Van Lan- j Uphove wel de handen vol. IGERE III •STAL PELOTE moest van i komst van het nochtans niet kardig geklasseerde jraardsbergen gebruik maken I de puntenvoorraad met nog eenheden aan te dikken, i Leuze, iq een formidabele l, wees zijn maats de weg in Idé spetterend plaatselijk of- ~lsief dat in een 30 resul- k rde. De bezoekers kwamen mej even terug (32) doch «den hun inspanning niet vol- ztiden (63). Met logische 8 puntenverhouding trok men Buggenhout-Opstal naar de >arrtjes. Nadat de bezoekers middellijk een optie hadden ardomen op een éénpuntwinst li -6) kwamen de plaatselijken on sr verrassend uit de hoek. 7o 107 werd het 128 en I ik zij een perfekte terugslag i^ef Opstal Pelote aan de drie- tenwinst (158). Verdiende v e rcelis heeft met zijn ploeg vijk een sensationele omme- r gebracht in de wedstrijd vijk-Moorsel Steven. Na een -«0 voorsprong werd het on- Idellijk 37 voor de bezoe- s omdat zowel Bellon als iwens op de hoogte waren hun taak. Een inzinking zo- >V er al niet te veel gebeuren een onder stoom komende vijkse ploeg herleidde de nd bij do rust tot 87. Na pauze behaalden de bezoe- s nog amper één puntje -8) doch de Opwijkse druk 1 niet af en behaalden de banders een onverwachte tpuntenwinst. Gino De Wilde, slopen week-end prima, was naai in een mindere kondi- Bauwens en Roels. (C) doch heeft veel kans deze wed strijd voor de groene tafel met forfait te winnen omdat de be zoekers een administratieve fout begingen die nu door de thuisspelers in een klacht werd vervat Wieze was zeer goed gestart, had onmiddellijk een 42 achterstand omgezet in 46 en 58 winst. Nadien bleef het bezoekend overwicht doorwegen (610) doch onder impuls van Cassiman zouden de thuisspelers terugkomen en zelfs gaan leiden met 1210. Cammu liet niet begaan, bracht Wieze II weer op voorsprong (1214) doch Baasrode zou in een spannende eindfase twee Ging de titel vdor fiobur verloren op de laatste voet balzondag, dan z t er toch nog een kans op stijgen in. Met 1-3 werd Ertvelde geklopt in een wedstrijd voor de eind ronde. Wordt bet zondag ook een zege. dan is het voor mekaar. Voor de goaltjes van blauwwit stonden Jef Roels. Lelie en achteraf opnieuw Jef Roels >n. Eendracht Aalst 'heeft een oogje op Albert Lelie, de be loftevolle voetballer van Robur Moerzeke Racing Lebbeke. gedurende een seizoen indktief, heeft met FC Baasrode een overeenkomst bereikt omdat men niet kan wachten naar een gemeente lijk sportterrein, zal Racing tijdens bet seizoen 74-75 haar thuismatchen betwisten op het stadion van Baasrode. De spelers die voor een jaar naar adere klubs verhuisden, ko men terug. Alleen keeper Van den Bergh, definitief afge staan, blijft bij Eendracht Op stal. De 'beer André Van Langen- bove van kaatsclub Dender belle XV werd zaterdag j.l. tij dens een nationale bestuurs vergadering verkozen tot On dervoorzitter van de Belgische Kaatsbond Samen met de hr. loon, nationaal secretaris, zijn er dus al twee Vlamingen die een verantwoordelijke plaats Innemen in het nationaal co- mitee. GDP De h. Gilbert Van Nuffel, secretaris van Kaatsclub Den derbelle XV, werd donderdag j.l. vader van een flink doch tertje Inge. Aan de fiere ou ders, onze hartelijkste geluk wensen. GDP Kaatslklub Opdorp zit wat ver veeld met het geval Wijnanits. Zonder een beleefde boe of ba is voornoemde speler sinds aanvang seizoen niet meer op gedoken. Alleen werd zijn uit- rusting bij de klubsecretan'S ingebracht. GDP zondag 5 mei te 15.u. schiftingen natio nale interklubkampioenscbap- •~n tussen Sgola Bouchout. Looi se en E. Aalst. Daarna 2e wedstrijd 5e afde ling tussen Assa Ronse. Nieu we A.C. en Westhoek, woensdag 8 mei te 18,u. jongerenmeeting. zondag 12 mei te 15,u. schiftingen natio nale interklubkampioenschap- pen tussen A.C. Lokeren. A.C. Lyra en E.A. Daarna 2e wedstrijd afdeling IVA tussen Union Schaarbeek, Leuven A.C. en Assa Ronse. Sportcentrum Rozendreef Aalst. woensdag 1 mei vanaf 14,- u. MINIEMENTORNOOI met als deelnemende ploegen Avan- ti Lebbeke, H.C. Sparta Aalst, Mechelse H.C en Eendracht Vrij Aalst." te 14,30 u. Avanti Lebb. H.C. Sp. Aalst te 14.u. Mechelse H.C - Eendr. Vrij Aalst te 15.— u. Avanti Lebbeke - Eendr Vrij Aalst te 15,30 u. Mechelse H.C. - H.C. Sparta Aalst te 16— u. Avanti Lebb. - Mechelse H.C. te 16,30 u. Eendracht Vrij Aalst - H.C. Sparta Aalst

De Voorpost | 1974 | | pagina 25