Rijp voor degradatie? Sparta Appel gaal over Roger Van Der Veken opent boven de 65 m STRUCTUURWIJZIGING VAN HET KAMPIOENSCHAP? Kort sport AALST SPORTIEF NAAR DE FINALE HANDBAL Dameshandbal ATLETIEK FIRMA P. SCH0LLAERT 26 Het Nationaal Technisch Komité van de B.H.B. heeft een voor stel tot struktuurwijziging van het kampioenschap opgesteld dat naar ons gevoel lang niet zo slecht doordacht is. Uiteraard is dit voorstel, zoals alle voorstellen ten andere, voor kritiek vatbaar. Deze kritiek is er dan ook gekomen en voor zover wij ingelicht zijn, hebben tot op dit ogenblik drie organisaties tegenvoor stellen ingediend. Het ligt niet in onze bedoeling met 'n vierde voorstel voor de dag te komen (wat echt niet zo moeilijk is) maar wel de lezer en de spelers trachten op een bondige wijze te informeren over wat er eigenlijk aan de hand is. Wij trachten hier bondig samen te vatten wat de clubbesturen in het bonds blad uitgebreid voorgeschoteld kregen. Het voorstel van de Nationale Technische kommissie ziet er uit als volgt Het Nationaal kampioenschap zou zo vlug mogelijk als volgt dienen geherstruktureerd Exellentie 10 clubs, 1e natio nale 10 clubs, 2e nationale 10 clubs, 3e nationale 10 clubs, 4e nationale A 12 clubs, 4e na tionale B 12 clubs plus 46 clubs in bevordering. Om deze reeksindeling te verwezenlijken zou het N.T.K. toelaten dat de 5 eerste clubs van 2e nationale £ifdeling zouden promoveren naar eerste. Voor het seizoen 1974-75 zouden dan in Ie na tionale twee series van 10 clubs opgericht worden die verplicht zijn in zaal te spelen. Met de logische promotie en degrada tie uit de lagere afdelingen zou men aldus ook in 2e nationale 10 clubs tellen. Om de Bel gische kampioen aan te duiden zou er een wedstrijd heen en terug plaats vinden. Voor het seizoen 1975-76 zou dan de Exellentie reeks kunnen opge richt worden door de vijf eer sten van elke serie. Door een paar testmatchen zou men dan uiteindelijk het objectief berei ken. Een eerste tegenvoorstel kwam van P.H.C. Seraing en ziet er uit als volgtVoor het seizoen 1974-75 - direkte oplossing - De 15 clubs van de huidige 1e afdeling min de 5 laatste 10 plus de twee stijgers van het huidige 2e nationale 12 ploe gen die de afdeling Exellentie zouden vormen. De eerste afde ling, tweede afdeling en derde afdeling zouden door promove ren en degraderen volgens het behaalde klassement eveneens bestaan uit 12 clubs. Deze 48 clubs uit de nationale afdelin gen dienen in zaal te spelen. Voorstel P.K. Henegouwen Principe Respect van het principe van promotie en degradatie dit als gevolg van de beslissingen van de laatste algemene vergade ring. Het voorstel van het P.K. Hene gouwen wenst om het principe hierboven vermeld drie dalers uit de huidige 2e nationale acht stijgers van 2e nationale t.t.z. 20 clubs die zouden spe len in 2 series van elk 10 clubs. Tweede nationale zou eveneens uit 10 clubs bestaan door promotie door klassement nadat de voorziene promotie en degradatie zoals ze gekend was bij het seizoenbegin ge respecteerd werd. Voor de overige reeksen komen zij wel met een geheel nieuw voorstel opdagen. Het derde tegenvoorstel werd opgemaakt door Inter Herstal. Het druist wel volledig in tegen het voorstel van het N.T.K. In- ter Herstal noemt dit voorstel een projekt op lange termijn die voor het seizoen 1976-77 in grote lijnen toch zou overeen stemmen met het voorstel van het N.T.K. Volgend seizoen zou de reeksindeling er dan als volgt uitzien Nationale 1-14 clubs, natio nale II 11 clubs en beide der de nationale reeksen eveneens 12 clubs. Bij al deze voorstellen werd een uitgebreide motivering ge voegd. En in al deze motiverin gen vinden wij een positieve geest terug die echter soms overschaduwd wordt door een .gebrek aan realiteitszin. Wij geloven dat er in deze struk tuurwijziging van het kampioen schap een paar krachtlijnen zit ten die door de clubs nog voor de Algemene Vergadering die nen overwogen te worden. Wij denken hierbij vooral aan vol gende punten Kan men zon der een nieuwe malaise in de B.H.B. te scheppen tot een struktuurwijziging overgaan die niet één seizoen bij voorbaat gekend was, op welke wijze kan men op een objectieve ba sis twee reeksen van eerste nationale samenstellen en be gint men op deze wijze niet aan een gevaarlijk regionalisme, is een kompetitie met 10 clubs niet te kort om voor de spelers de aantrekkingskracht van de handbalsport levendig te hou den Nog andere vragen drin gen zich op en oprecht, wij vra gen ons af of de huidige voor ziene en reglementaire reeks indeling dan toch zo slecht is dat zij avontuur waarvan wij de afloop niet durven en kunnen vooropstellen, zou wet tigen. EVA P.K. OOST-VLAANDEREN De nieuwe secretaris van het P.K.O. is de heer Herman De Groeve, Oudenaardsesteenweg, 92, Erpe. De Heer H. De Groe ve is lid van Jochewoa Aalst. Het P.K.O. besliste in zijn ver gadering van 12 maart de pro- pagandavoering toe te splitsen op de stad St.-Niklaas, even eens werd besloten ruime aan dacht te besteden aan het da meshandbal en minstens een damesinterland per seizoen in te richten. Chr. Van Wesemael, bestuurslid van H.B.C. Ajax en ondervoorzitter van het Be roepscomité van de B.H.B. werd tijdelijk als voorzitter van dit komité aangesteld in vervan ging van de h. P. Lucassen. N.euwe penningmeester N. De Jonghe lid van het nu veelbesproken nationaal tech nisch comité wordt de nieuwe penningmeester van Avanti Lebbeke. Brabo Denderbelle richt op zaterdag 27 april in het lokaal Café Bij Rachel, hun jaarlijks clubfeest in. De eetlus- tigen gaan van start om 19 u. De danslustigen vinden daarna hun gading van in de allerklein ste uurtjes tot... E.V. Aalst richt op woensdag 1 mei een jeugdtornooi in. De wedstrijden worden betwist in het Sport centrum Rozendreef vanaf 14 u. Volgende ploegen nemen zeker deel Avanti Lebbeke, Sparta Aalst, E.V. Aalst en Mechelse. EVA Geen rekening gehouden met een mogelijke nieuwe reeksinde ling volgend seizoen zou het ons niets verbazen dat zowel E.V. Aalst als H.B.C. Ajax volgend seizoen in tweede nationale zou den spelen. Dit negatief oordeel over beide Oost-Vlaamse clubs wordt ons vooral ingegeven door de erbarmelijke slechte wed strijd die zij een week geleden speelden, en de remonte die het tot voor kort veroordeelde Elsene verwezenlijkt. H.B.C. Ajax was tegen Mont-s/-Marchienne gewoon onbestaande. Het is duidelijk dat de jonge Ajax spelers noch de ervaring, noch de technische vaardigheid bezitten om zonder een speler, type Luc De Decker, zich te handhaven in 's lands hoogste reeks. Alle goede wil ten spijt, men kan niet het onmogelijke ver langen van deze Ajax ploeg die zaterdag da* nog in een off day verkeerde die tellen kon. Over een paar seizoenen kan Ajax een volwaardige eerste nationaler worden, hiervoor staat de jeugd borg. Ook E.V. Aalst sloeg zaterdagavond een zeer pover figuur tegen Sasja. De Antwerpse leidersploeg die nu wel definitief als de nieuwe Belgische kampioen mag aan zien worden, bewees meer dan één klasse sterker te zijn dan het zwakke Aalst. De Aalste- naars slaagden er slechts in tijdens het allerlaatste wed strijdgedeelte te scoren, en dan nog uitsluitend dank zij het feit dat Sasja, de overwinning veilig wetend, de teugels niet meer zo hard aantrok in verde diging. Elsene is dank zij twee opeen volgende overwinningen op ge lijke hoogte gekomen met H.B. C. Ajax en telt nog amper twee punten achterstand op E.V. Aalst. Het programma van de Brusselaars telt nog twee wed strijden die beslissend zullen zijn. Volgende week ontvangen zij Beyne en de week daarna komen zij Ajax bekampen in de Grembergse sporthal. Indien Elsene deze twee wedstrijden wint is de toestand hopeloos voor Ajax en blijft er voor E.V. Aalst nog slechts een water kansje overGelukkig Avanti dat in volstrekte rust elke wed strijd als een aangename oefe ning kan afhaspelen De wedstrijden H.B.C. Ajax - Mont s/Marchlen- ne 8—18. H.B.C. Ajax dat de diensten moest ontberen van kapitein Mare De Decker, zag tijdens de eerste drie minuten zijn be goochelingen in rook opgaan. Inderdaad, het ontbreken van Mare De Decker liet In de Ajax verdediging zulke enorme «ga ten dat de drie eerste Hene gouwse aanvallen evenveel doelpunten betekenden. Epn zeer zenuwachtig Ajax werd hierdoor zo zeer aange slagen dat praktisch geen en kele speler zijn normaal ren dement meer bereikte. Na am per tien minuten spel leidde het zeer gelijke Mont s/Mar- chienne reeds met 16. Ajax kon zich toen even hervatten en langs Van Cauwenberghe- De Meyer op zes minuten voor de rust tot 47 naderen. Jel- jelli en Dehoux zouden tijdens de laatste minuten van de eer ste helft echter alle Ajax be goochelingen stukslaan. Rust stand 410. Het begin van de tweede helft verliep gelijkop- gaand. Gedurende meer dan tien minuten zouden beide ploegen moeten vrede nemen met het scoren van elk één doelpunt Toen echter kraakte Ajax opnieuw en Mont s/Mar- chienne zou tijdens het wed strijdeinde Ajax nog een afge tekende nederlaag toedienen. De Henegouwers zijn beslist een oerdegelijke ploeg maar Ajax bleef zaterdagavond ver onder de maat. Doelpunten De Batselier 2, Van Cauwen- berghe 4, De Meyer 1, Vinck 1. Reserven H.B.C. Ajax - Mont s/Marchlen- ne 1313. De Ajax reserven speelden een voortreffelijke wedstrijd met 'n schitterende tweede helft. Het wedstrijdbegin was zwak zo dat Mont s/Marchienne onmid dellijk een ruime voorsprong nam die resulteerde in een 5 12 stand bij de rust. Toen tij dens het tweede wedstrljdge- deelte E. Wuest plaats nam tussen lat en palen keerde ech ter het tij. Wuest hield er ge woonweg alles uit en hierdoor gestimuleerd begon de jonge Ajax ploeg op volle toeren te draaien. Gans de ploeg dient gelukgewenst om dit mooi re sultaat Scoorders Merc-kx 2, Verheyden 3, Beno Wuest 2, Verhaevert 1, Broothaerts 4, De Jonghe 1. E.V. Aalst - Sasja 7—28 Te Aalst zocht men geen ver ontschuldigingen voor de zwak ke prestatie tegen de leiders. Niettemin waren de Aalsterse clubleiders zeker niet tevreden over de wedstrijdleiding die aan Sasja zou toegelaten heb ben eerder hardhandig op te treden in verdediging. Daaren tegen wees men op de goede prestatie van Marc Bayens die de lange en schotvaardige Ur- dal tot één velddoelpunt wist te beperken. Tijdens gans de eerste helft zou Aalst er niet in slagen kee per Janssens te verslagen en het enige Aalsterse doelpunt tijdens de eerste dertig minu ten werd gescoord door Sas ja speler De Smedt die een bal in eigen doel deed afwij ken. De Sasja ploeg, waarbij M. Janssens topschutter was, had bij de rust reeds een over tuigende 112 voorsprong bij een geworpen. Na de rust het zelfde spelbeeld. Aalst bleek in aanval onbestaande en met nog 15 min. te spelen luidde de score 220 Tijdens het laat ste kwartier kon Eendracht de eer nog enigszins redden door vijf maal te scoren. Scoorders Wellekens 2, Van Der Spiegel 1, J. Van Den Eynde 1, Bayens 1, Rimbaut 1. Reserven E.V. Aalst - Sasja 7—14 De Doncker, Van Boxtael en Moens niet opgesteld door het clubbestuur wegens discipli naire maatregel, zouden aan de nederlaag van Eendracht tegen Sasja niets kunnen verhelpen hebben, misschien was de score niet zo afgetekend ge weest Tot aan de rust konden de onthoofde Aalsterse reser ven nog enigszins stand hou den tegen de sterke Antwerpe naars. Ruststand 57, maar tij dens het laatste wedstrijdge deelte was aan de overmacht van Sasja nog weinig te doen Scoorders Van Der Spiegel 2, Moens 2, Van Ysendyck 1. Van Der Borght 1, Coen 1. Wedstrijden voor het weeke'nde Zaterdag 27 april te 20 uur H.B.C. Ajax - Mechelen 21 uur Inter Herstal - E.V. Aalst 19.45 u. Mont s/Marchienne - Avanti Lebbeke EVA HALVE FINALE DAMESKAMPIOENSCHAP AALST SPORTIEF - OUGREE 18—4 Aalst Sportief, op de tweede plaats geëindigd in het kampioen schap Vlaams landsgedeelte, ondervond niet zo veel moelijkhe- den om de Waalse halve finalist Ougrée er onder te houden. Het was algemeen geweten dat de Waalse damesploegen niet zo ver gevorderd zijn als hun Vlaamse collega's, zodat een finale voor de titel van Belgisch kampioen tussen Aalst Sportief en Avanti Lebbeke werkelijkheid zal worden. Over de wedstrijd zelf wist onze Aalsterse correspondent ons te vertellen dat Ougrée sterker speelde dan men had verwacht. De Waalse meisjes hadden echter een opvallend gebrek aan schietkracht zodat hun degelijk spel niet in doel punten werd uitgedrukt. Voor het zeer degelijke Aalst Spor tief werd de taak aldus veel vergemakkelijkt Helemaal in het begin van de wedstrijd toen Ougrée op voorsprong kwam kon men bij Aalst teke nen van ongerustheid vast stellen. Lang duurde het ech ter niet vooraleer de Aalsterse meisjes orde in de zaken brachten zodat bij de rust reeds een veilige 62 voorsprong op het bord prijkte. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte zou den Hutsebaut en Co hun over wicht in doelpunten uitdrukken zodat de 164 eindstand dicht aansluit bij de echte waarde verhouding tussen beide clubs. AVANTI, de andere Vlaamse halve finalist gaat als eerst ge klasseerde de tweede van de Waalse serie in eigen vesting bekampen. De wedstrijd H.C. Herstal - Avanti vond plaats donderdag 25 april te 21 uur. Avanti zal beslist niets aan het toeval willen overlaten om de finale te betwisten in de prach tige Wilrijkse sporthal op zon dag 5 april. Internationale wedstrijden Op zondag 28 april op het ter rein van Ganshoren te 15.30 u. treed de nationale Belgische damesploeg in het strijdperk tegen Künsebeck (Kampioen Westfalen-Duitsland). De ploeg ziet er uit als volgt Doel R De Donder (Dender- monde) en Hauwelaert (Avanti). Veld J. De Witte, M. De Witte. Jourdain (Ambiorix), C. Moo- nen, M. Van Den Borre, V. Ver- hofstadt (Avanti), Murath, Ney- rinck (Uilenspiegel) Simal (E.V. Aalst) en Wynant (Aalst Spor tief). Op zaterdag 11 mei om 20 uur treedt de Belgische dames- ploeg opnieuw in het strijd perk. In de gemeentelijke sporthal te Lommei ontmoeten zij de sterke Nederlandse se lectie Regio Eindhoven. De ploeg voor deze wedstrijd wordt later samengesteld. EVA Gered na de zege tegen Sparta Geraardsbergenzowel spelers, dirigenten als trainer Flor Ve glunderen. Voorzitter De Vleeschouwer, trainer Gaby Scheiren en keeper Galle feliciteren elkaarSchellebelle i te Landskoutereindigde tweede en klimt naar Derde Provinciale. (RVI De eerste gelegenheid die de Vlierzeelse atleten kregen hun kunnen te bewijzen is voor twee handballers uit het Dender- mondse een buitenkansje geworden. Zowel Roger van der Veken als Marnix van de Velde hebben zondagvoormiddag een ruim deel van de aandacht gekregen voor hun hoogstaande prestaties. Roger deed het in drie stappen. Een van zijn worpen werd een eindje over de 60 m.-lijn aangeduid en het was duidelijk dat hij in de omgeving was gekomen van de destijds op de nationale lad der goed geplaatste Willy Seghers. Maar één van de volgende worpen was duidelijk voorbij de 63 m. zodat het klubrekord reeds op zak was. De 65 m. werd van nabij benaderd. En ook die grens moest eraan geloven. Mamix van zijn kant wist zich in forme en moest het dan maar eens bewijzen «n een kompetitie. De manier waarop hij 1m86 sprong heeft iedereen ver baasd. Hij blijft inderdaad een mogelijke 2m-springer. Een ware verrassing bracht Guy Clement In de 110 m horden. AHeen aan de start miste hij de nodige tegenstand om wat harder dan gewoon door te duwen maar alles verliep zo vlot en regel matig dat zijn eindtijd iedereen met verstomming sloeg 15"1. En geen twijfel mogelijk want alle chronometers waren voor één at leet en vier wezen 15"1 I In de 400 m kwam Chris Duysburgh tot 50"8, een kleine sekonde beter dan deze periode in voorgaande Jaren. Van Nleuwenborgh deed zijn eerste optreden als Junior se nior en met de kogel betekent dat meteen bet grote pak. Hij •kwam tot 1'1m54. Met de pols stok bleven ze allen op gelijke hoogte 3m40 voor Luc van Mal- deren, Mlel Lievens en Etienne Berckmoes. Mare Buyle kon dat ook we-1 maar de SchellebeWe- naar drong niet aa nadat hij vlot 3m20 had gehaald In de sprint kwam de verrassing van Grem- bergenaar Lauwens die 11 "2 liet aftikken, een tijd die ook Erem- bodegemenaar Van Londerzele be haalde in de eerste serie voor Aalsenaar D'Haese met 11 "3. In het speerwerpen waren Oe Clercq en Berckmoes Inmiddels wel in de scbuduw geplaatst van Van der Veken maar ze haalde om en bij de 44 m. De 800 m zag het eerste piste-optreden dit jaar van Weiter Aelterman. Hij kwam tot 2'04"0. De Zeienaars Oop- pieters zagen hun inspanningen beloond in de tweede reeks. De oudste kwam tot '08 "5 en de junior tot 2'10"8. Het versprin gen stond eerder op bescheiden niveau. Bovijn en Van Heghe had den wel de troost dat ze de 6m- grens overschreden, eerstgenoem de met 7 cm. Luc van Malderen miste die grens met amper 1 cm GMber Maesschalck, Etienne van Impe en Jozef de Neve liepen een moedige 1500 m en kwamen tot 4"08"8, 4"09"1 en 4'11"5. In de tweede reeks liet Marc de Backer 4'13"5 optekenen. In de 200 m kwam nieuweling Luc de Groote meteen tot een overwinning met 24"3. In de sprintersreeks zette Mare D'Haese 23"1. Het schijf- werpen bood de kans aan Chris de Wolf om zich te onderschei den. Hij kwam tot 38m08 terwijf Van Nieuwentoorgh en De Clercq rond de 34 m geraakten In het hoogspringen was het blijkbaar verzamelen geblazen want in het spoor van Mamix Ven de Velde kwam Chris de Wolf tot 1m78. Luc Lauwere en Ides van Heghe ■tot 1m70. EN DE JEUGD 'De kadetten en scholieren hadden zaterdag reeds de kans om hun Paasmaandag-prestaties te herha len André Hendriokx deed dat bij benadering op de horden en de 15"3 blijft toch de officiële ver betering van zijn rekord. Mare de Rick kwam nu tot 15"6. In 100 m lukte Rudi Boschmans 1 Zijn tegenstrever (op sportief v De Neve probeerde ditmaal 200 m en lukte daarin 24"0. Micbem zwierde de speer 42i ver en kadet Goossens ha; met de kogel 8m98. Een me prestatie Ijkte kadet Van Veken en dat was duidelijk de grote voorsprong waarmee de 200 m won in 25!5. Het bo springen won hij met 1m50. f stade was goed vertegenwi digd in Viierzele want naast H drickx fiep ook Eddy Pensaert de kijker. Hij won de 800 i 2'05 "7. De jongere Van der haalde 4'36"0 in de 1500 m M de Rick kon duidelijk bevestk met de discus. Op 2 cm na ht de hij 36 m. Alain de Vrieze het polsstokspringen met 2m Noël is blijkbaar het best uit cro9sseizoen gekomen als mini want bij won de 800 m m een gelijke 2'28"2. In het hoogsp gen ondervond André Heodrick weerslag van zijn vermoeidh Hij kwam tot 1m75. Met de kat tenspeer gooide J. de Neve verst33m98. Emiel Maes ma a kennis met de piste door in 800 m 2'18"5 te laten opteken Zijn vriend Smekens kwam de 1500 m tot 4'45"9. EN DE DAMES 7 VXoor de dames was het een n tig weekend tussen twee op wedstrijden en de lar»g-verwa< te interklub tegen het Fran Toudcoing Saint-Micbl. Eén der betekende echter niet dat komplelert gerust werd. Ant Marie de Woele zette haar vi kampdktie verder. Zaterdag li ze op Beerschot de horden 16"5, stootte de kogel 8m25 verbeterde haar rekord vensp gen tot 5 m06. Zondag was van de partij te Leuven waar de discus 24m52 gooide en fi hoogspringen won met 1m50, haar klubvriendin Hilde Ron^»» met 1m45. groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Geroi, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 AALST Tel. 053-222.15

De Voorpost | 1974 | | pagina 26