VK Aalst op het nippertje onbedreigd Veco ALOIS CARMELIET UIT K0NDITIE PLETSERS KAMPIOEN Belgisch kampioenschap te Aalst VOLLEY Turnen te Aalst Zeelse minivoetbalkompetitie Arsenal verspeelt titel kansen Golfbiljart heeft wind in de zeilen K S C DENDERSTREEK Minivoetbal Kaatsen te Aalst 28 Cep. GFRARD VAN STEFr'" itf Lanen; Dijkstraat. 145 f' DENÜERMONDE Tel.: 241.07 i Bewegingsfestival voor de Jeugd 1974 te Aalst In 1973 eksperimenteerde de Turn kring der Stad Aalst met eer apart tumfeest voor de jeugd groepen en een voor de oudere afdelingen. Dit Initiatief werd dermeer opgedrongen door het onbeschikbaar worden van de zaal RINK. Oi-t jaar is het de beurt aan de oudsten van de T/A Het Bewegingsfestival voor de Jeugd i1974 zal doorgaan op zaterdag 4 mei 1974 om 20 u. stipt in de Turn- en feestzaal van de kliniek Mijlbeek. Groepen die aan dit tumfeest deelnemen Aspiranten meisjes A (Leiding Mej. Annie Linthout; Aspiranten meisjes 6 (Leiding Mevr. Magda Borms- Paepe) Turnsters (Leiding Mej. Edith Ringoet) Dames (Leiding Mej. Michèle Beeckman) Gastturners (Leiding Mevr. Lieve Cobbaut- Brijs) Turners (Leidingde h. William Ouquet) Algemene Koordinatie Technische leider Jan Borms Presentatie Rudy Everaert. Het programma dat in twee delen verloopt zal '13 nummers omvat ten ondermeer koregrafieën. h'cha- meljike ekspressies. toesfeltur- nen, akrobatische ekspressies. langemetspringen en hoogstaande mini trampol inesprongen De beren n turners hebben zich in dit laatste onderdeel de laatste twee jaren gespecialiseerd en verschillende twrers voere nu reeds een dub bele rugwaartse salto. Averbach- salto. schroefsalto. enz afstand 95 Jcm. Zondag 11 mei. rally Sona te Bambrugge, vertrek aan lokaal De Fijnen, steenweg. Zater- dga 25-5 rally Vic Nuelandt, Nieuwerkerken, vertrek aan lo kaal Nuelandt. Zondag 16-5 rally Sandersput te Erembode- gem-Terjoden, vertrek aan lo kaal. Zaterdag 3 aug. rally Danny vrienden Aalgem, vertrek aan lokaal Muziekzaal Oorp Zondag 1 sept, rally M. Meu- leman te Erembodegem. Za terdag 28 sept rally De Trek vogels te Haaltert-Ede, met vertrek aan lokaal Vrienden kring. Edestraat. De beker van Oost-Vlaanderen krijgt nog slechts één streekploeg onder de deelnemers. De derby, heel sportief doch spannend be twist, tussen Adec Sport Baasrode en VK Aalst eindigde op een logische zege van de nationalers terwijl Juvenes Zele vriend en tegenstander ontgoochelde door een matte verrichting weg te geven op kampioenenploeg Spectrum Moerbeke. Erger zal het echter gesteld zijn met de Zeienaar Van Uytvang die in de derde set bij een 13-7 stand een slag kreeg toebedeeld van een thuis- speler, dit wilde diets maken aan ref Walraeve en een rode kaart voor de neus kreeg. Dit maakte de verongelijkte bezoeker zo woest dat hij er niets beter op vond om zijn pantoffels aan de federale scheidsrechter aan te bieden. Het werd rood én geel zodat Zele nog een invaller mocht oproepen om de resterende minuten mee te spelen. Dat een schorsing zal volgen, mag als normaal worden be schouwd. Bij Zele vindt men de zwaarste sanktie wel er gens logisch, alhoewel men van een ervaren ref als de heer Walraeve wel meer psy chologisch doorzicht had ver wacht tijdens de eerste fase toen de bezoekende speler niets kwaads of beledigend ten opzichte van de ref in het vooruitzicht had. VC Adec Sport Baasrode- V.K. Aalst 2-3 Betrekkelijk weinig toeschou wers voor deze wedstrijd te gen vierde nationaler V.K. Aalst. Nochtans hadden de afwezigen meer dan ongelijk want gedurende twee uur zui vere speeltijd hebben beide ploegen spanning en emotie gebracht. Adece startte wel gehandi'kapt wegens het ge dwongen bankzitten van basis speler Rudolf Goossens, ge kwetst tijdens de donderdag- training. Ook Aalst bracht een invaller in het veld zodat op dat vlak geen excuses konden ingeroepen. De thuisspelers startten .met 2-0 iboni en zagen die alras vendwijnen als sneeuw voor de zon (2-3). De wetenschap dat er toch niets te verliezen was bracht de nodige kalmte bij de provicialers die op 5-5 gelijk kwamen. Weer waren het de bezoekers die onder impuls van Lauwers en Mark Philips naar een 5-8 voor sprong stevenden. Enkele ge plaatste opslagen waren voor Adec voldoende om gelijk te komen op 11-11 en in het spoor te blijven van hun ge reputeerde tegenstrever. De Braeckeleir. tijdens bijna vier sets doorlopend aan 100 t.h. smashend vond gepast de openingen om zijn ploeg naar een 17-15 zege te duwen. De volgende spe(beurt waren de bezoekers tot 2-7 uitgelopen vooraleer Adec in het ver weer kwam. Énkele wijzigingen brachten vers bloed in de ploeg doch de .voorsprong was nog te groot om ingehaald te worden (13-17). Het huza renstukje dat de paars-witten de derde set uithaalden, wek te ieders waardering. Door lopend aan de leiding te heb ben vertoefd, was een zeker heid om te winnen voor de Baasrodenaars die op 10-10 de adem van de Aalstenaars in de nek voelden. Met veel technische smashes werd het 11-16 doch in een vereende krachtinspanning kwamen de paarshemden terug om met 18-16 te zegevieren. Aalst kreeg zes setballen om af te maken doch De Braeckeleir en Wand Pieters vonden steeds de zwakke plek in een falend Aalsters blok. In de vierde set ging het ge beuren. De thuisploeg verwierf onmiddellijk een 8-0 voor sprong, breidde deze langs Eddy Meersman stelselmatig uit tot 11-1 en bleef han gen. De bezoekers, meer rou tine en kalmer, haalden pun tje voor puntje op en kwamen snel op 11-14. Nog een laat ste jump van Adec nesuvelde op 14-14 en 14-17. De ultieme set was Baasrode weer het eerst in het offen sief, liep weer uit tot 10-0 doch treeg toen te kampen met het Aalsters blok dat in eens zfjn homogeniteit had weergevonden en zonder veel haperingen naar een 12-17 eindstand liep. Logisohe zege dus voor Aalst dooh een nederlaag die voor Adec niet als een nederlaag wordt aanzien. De morele overwinnaars stonden inder daad aan hun kant. Setstanden 17-15, 13-17, 18-16 14-17, 12-7 (73-82) Spectrum Moerebeke-Juvenes Zele 3-0 Juvenes is op een gasbek gelopen te Moerbeke. In een min. van tijd stonden er 16-6, 16-7 en 16-8 cijfers op het bord Juvenes Zele dat op het ogenblik experimenten doorvoert kwam wel enigszins bedrogen uit alhoewel ze ze ker tot hun verontschuldiging kunnen inroepen dat sinds twee weken niet meer werd getramd wegens zaalperikelen. Het Zeelse bestuur vond in Moerebeke een verdiend over winnaar die over een degelijk blok beschikte. Bij de Zeie naars was Van Uytvang de beste man doch wat daarmee aan de hand was leest U in de intro. Wedstrijden voor het week end zaterdag 27 april Vovoc Vosselare 3)-V.K. Aalst Pletsers is In een rumoerige wedstrijd als overwinnaar uit de bus gekomen en behaalt alzo de kampioenstitel, de tweede maal dus op drie uitgaven. Ook Simiba-Untoucha- bles was niet van rust gespeend. De Untouchables won nen met nipte 2-3 cijfers. KWB won van het NCMV echter niet zo gemakkelijk als eerst werd gedacht. Nochtans stonden de beste scheidsrechters weer op het veld. Gerustgesteld door het feit dat er toch geen straffen worden uitgedeeld zijn bepaalde spelers de mening toe gedaan dat men ongeremd de scheidsrechters kan lastig vallen. Geen toonbeeld van sportiviteit, zeker, en dan maar zaniken om neutrale refs. Technische uitslagen Simiha-Untoucbables 2-3 (15-17, 15-17, 16-14, 15-10, 10-15) KWB-NCMV 3-1 (16-14, 15-4, 6-15, 16-14) Kasseistampers-Pletsers 2-3 (5-15, 15-11, 15-10, 7-15, 11-15). Klassement 1. Pletsers 17 p.; 2. KWB 16 p.; 3. Simiba 14 p.; 4. Kasseistampers 13 p.5. NCMV 10 p. Wedstrijden voor maandag 29 april 19.30 u. Kasseistam- pers-NCMV. 21 u. Simiba-Pletsers. Scheidsrechter is de heer Georges De Pauw. De inhaalwedstrijden hebben dan toch voor de verrassing gezorgd. En die kwam dan nog uit de hoek waar men het zeker niet verwachtte. De leerlingen van het Pius X, die eerder op een bescheiden plaats in de klassering stonden zijn er in geslaagd om titel kandidaat Arsenal in bedwang '<a houden en hiermee Ford Neyt alleen aan de leiding te brengen. Het was wel zo dat Arsenal het lange tijd met vier spelers moest stellen kon in extremis nog een gelijkspel afdwingen. Het wijst natuur lijk niet op een allure voor een titelkandidaat indien men in het zicht van de titel met spelers tekort heeft af te re kenen. Oud en Nieuw won gemakke lijk tegen Klodde. Op één speeldag van het ein de ziet de stand aan de top er als volgt uit 1. Ford Neyt 42 p 2. Arsenal 41 p. 3. Oud en Nieuw 41 p. BENO •rk Tapbiljart heet het gewoonlijk en golfbiljart officieel. Een no lla jonge telg uit het biljartgezin die stilaan maar zeker naar vo ze wassenheid groeit. Op nationaal vlak haalt die spruit in bepaald landsgedeelten wel al belangrijke krantenkoppen en kolommen 5tl In de Aalsterse regionen, zo dachten wij tenminste, is het nog 'i babietje. Achter de schermen heeft men ter Keizerlijke stede ee biljartknaap voorhanden die er best mag wezen. Dat wordt we duidelijk voor wie leest wat voorzitter van de Aalsterse federati Rudolf Maes ons vertelde. Even schetsen hoe het hier in de omgeving van wal stak en verder zeilde. In 1970 was het golfbiljart in de Aalsterse gewesten officieel nog onbe staande. Toen zette Rudolf Maes waarvan we ook nog onthouden dat hij intussen voorzitter werd van de natio nale geschillenikommissie zich voor de wagen en die ging meteen aan het rollen. Hij trommelde in Aalst een klub samen en trok naar de offi ciële 'kompetitie. Omdat de verplaatsingen soms wat al te ver uitvielen startte men het jaar daarop met een eigen Aalsterse federatie en bijho rende kompetitie. Waar toen een veertiental ploegen uit Moorsel. Meldert, Aalst, Gij- zegem en Lede van de partij waren groeide dit aantal tij dens de daaropvolgende sei zoenen via twintig naar vieren twintig. Maken we van de ge legenheid gebruik om in het voorbijgaan aan mensen die het spel niet zo direkt kennen toe te fluisteren dat wordt aangetreden met ploegen van zes spelers en eventueel twee plaatsvervangers. Vermelden we ook nog dat buiten de reeds genoemde kompetitie ook nog vyedstrij- den worden gespeeld in het kader van een kampioenschap der federatie, Kampioen der kampioenen, bekerwedstrijden en tornooien voor de jeugd. Belgisch kampioenschap Als Aalst dit jaar in da maand he 11 ee juni de kans en eer wordt gech boden het Belgisch kampioetjrm sohap te organiseren dan dat enerzijds een bewijs dé men met een degelijke we ft king te maken heeft en ande zijds ook het logische gevoljLj van vroegere prestaties o i organisatorisch vlak. Men hee er immers al een kampioei schap van België voor jeug< et spelers opzitten en de federa tie nam het dit jaar op de beker der bekerwinnaar binnen zijn tenten te halar Een pak administratieve romp slomp heeft men er alvas bijgekregen el'ke speler aarjte gesloten bij de bond mag mers zijn kans gaan. Een re kensommetje maakt wel duidelijk de 15 officiële fede[Jd< raties tellen samen 465 ploe gen en 14.000 leden. Als me dan nog rekening me Ir-j houdt dat deze kamp elk jaaep aan belangstelling wint zit h< helemaal rond. Vorig jar kwamen een duizendtal deef nemers opdagen en te Aal; durft men stilletjes hopen d. er een goeie vijftienhonder de Keizershallen zullen vuiler Wat zeker het vernoeme waard is er wordt emkel voo b trofeeën gebiljart, geld hee ja( hier niks te betekenen. Re: ons nog de mensen uit di|d •streelk aan te duiden die dit kampioenschap we iets vertellen zullen hebben Frari <?ois De Backer van Kosmos ch De Gols en Severanckx Fos'keu en Jef Mertens vaifrbi Hand in Hand dragen wel d( voorkeur van kenners weg. ke c tc. 25 BOKSEN Van Malderen (Zele - rechts) won tegen de Kalkenaar Dauwe. K.S.C. Denderstreek denkt er niet over het rustig aan te doen dit seizoen, want naast de wekelijkse fietstochten, die steeds om 9 u. 's zondags vertrekken aan het lokaal M, Meuleman, Steenweg te Erem- bodegem-Terjoden, en een aan tal wedstrijden, worden tijdens het seizoen volgende eigen aktiviteiten gehouden zondag 28 april dwars door Pa jatten - land, vertrek aan het lokaal. Vorige vrijdag speelde Veco I de laatste match in de minivoetbal kompetitie, die qua aantal ploegen gedomineerd wordt door Lebbeke, maar waarin geen enkele ploeg na enkele weken kom petitie nog enige hoop had de titel te behalen, daar Veco I iedereen te sterk bleek. Deze Appels-Dendermonds-Lebbeekse formatie leed slechts één nederlaag en dan nog wel door een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Naast de titel won nen zij ook de beker. Vorig jaar reeds, hoewel zij slechts tijdens de tweede helft van de kompetitie deelnamen, bleek dat Veco I werkelijk outstanding was. Ook toen veroverden zij de beker. De laatste wedstrijd tegen M. V.C. 'H wend gewonnen met 6-1. Na de wedstrijd had de kampioenviermg plaats in de Bonky Tonkbunker te iDender- monde. Het werd er snel veel te klein voor de talrijk opge komen sympathisanten. Niet alleen de Veco-supporters waren er op post, ook dele gaties van andere ploegen kwamen gelukwensen. Er werd geestdriftig met bloemen en bekers gegooid en daaruit bleek dat de minivoetbalfamilie het goed stelt. In naam van de h. E. Ver- eeoken, sponsor van Veco onthaalde Piet Heuvinck al de aanwezigen op een puntige toespraak. Tijdens de uitgebreide viering zijn wrj natuurlijk het briefje verloren waarop de uitslag stond gekrabbeld, maar kom, wij kennen de eerste en de laatste (Veco II). De stad Dendermonde heeft bovendien aan de zes eerst ge klasseer den een mooie schaal laten overhandigen. Na de officiële prijsuitreiking was er de mon stertombola en nadien werden stoelen en tafels opzij gescho ven om de helden van het kleine veld ook hun kunsten oo de dansvloer te laten to nen. Het werd heel laat en daaruit kunnen wij besluiten dat sommige buikjes bij de minivoetballers hun oorzaak vinden in dergelijke bezig heden. (Veco I Van den Dungen, Jacobs, Meskens, Van der Meersch, P. Heuvinck en M Heuvinck). Alois Carmeliet, die als beroepsbokser een goede start nam en op weg scheen een reputatie op te bouwen, zit de laatste weken in het sukkelstraatje. Een ongunstig voorteken was zijn punten- nederlaag tegen de Kalkenaar Heirman, die misschien niet vol ledig verdiend was, maar toch door Alois op extra-sportief vlak een beetje in de hand was gewerkt. Tegen de Fransman Thorel stonden de verwachtingen hoog gespannen en alles liet voorzien dat hij zich in de feesthal van zijn voorzitter Theofiel Nies zou rehabiliteren. De werkelijkheid was anders en op Paaszaterdag werd het een nieuwe ontgoocheling. Ondanks een goede aan vang, bleek het fysisch en moreel front eens te meer te zwak en volge een ineenstorting, die uiteindelijk naar puntennederlaag leidde. Een beetje verwonderd over de en vertrouwensman Jos. Van gang van zaken gingen we even Driessche. En ook voor hem is ons licht opsteken bij zijn trainer het raadsel waarop hij niet onmid dellijk kan antwoorden, maar coor manager Van Driessche mag het raadsel niet lang onopgelost blij ven, hij zal Alois aan een volle dig geneeskundig onderzoek laten onderwerpen, om eventueel de oorzaak te vinden voor zijn fy sisch falen, ant het wordt nog onduidelijker als men weet dat Alois alles veil heeft voor de bosspont en dat hij stipt hard en vol overtuiging traint. De week voor zijn ikamp tegen Thorel stond hij nog 12 minuten onafge broken in de ring. en enkele da gen later begeeft de fysiek na 6 minuten. Missschlen zou een rustperiode niet slecht zijn en het oVerwinnen van zijn zenuw achtigheid voor eigen publiek moet hij ook beslist kwijt, LIEFHEBBERS MET ALLURE. Na enkele maanden kompetitie mag men het zo wel stellen dat Jef Van Driessche er ingelukt is van de amateurs Van Malderen en Baeyens. goede boksers te ma ken die elk rn bun genre, met zwier fn de bdksring staan. Baeyens is meer het type van de doorzetter, de harde, de rus teloze. maar zijn vechterstempe rament is aangenaam om volgen Hij doet het koskennis en volle overgave gepaard aan zijn tech nische kwaliteiten, bracht ham na 5 kampen op 4 overwinningen. En na amper drie kampen op punten verliezen van de Belgische kam pioen De Meyer, was zeker een overwnining waard. Ook de Jonge Van Malderen, Is eon klasseman. Hij is meer de klassieke bokser, die goed uitkijkt en daarbij heel beweeglijk met benen en lichaam is. Na zijn vier kampen mag men wel zeggen dat hij volgend sei zoen samen met Baeyens in het gelid kan om met kans op sukses in aanmerking te komen voor pro- vinciale of nationale titels. Dit waren zeker de pluspunten van de boksmeeting die vorige zaterdag werd georganiseerd door het Feestcomlt van Veldeken, ter gelegenheid van hun Paasfeesten BENO Wies Carmeliet punchte zijn tegenstander Thorel wel tegen het vilt, doch de Fransman herpakte zich en klopte Wies op punten te Zele. (H.V.) Liefhebbersverbond Gewest Aalst UITSLAGEN. Kluizenaars Wankensvr 15-12 Michiels - Groenendalers 4-15 Charlies - Selgskes 15-10 Krefters R.T.T. 13-15 Three Stars - Fllnstones 15-5 Madelons - Heuvel 2-15 Denderzonen Stad. Boys "15-8 J.V.H. Veco Iminivoetbalkampioen.

De Voorpost | 1974 | | pagina 28