v.u. VRIJE TRIBUNE ARR. AALST C.V.P. AMADA P.V.V. B.S.P. K.P. BELANGRIJKE VERGADERING BIJ DE BGJG TE WIEZE RENDERENDE BIJVERDIENSTE 2 - 26/4/74 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten Minister Calewaert heeft het nodig gevonden om, vóór zijn afscheid op het ministerie van Nationale Opvoeding, een gans overbodige omzendbrief te laten vertrekken naar de in richtende machten van het vrij onderwijs. Het betreft de aan wending door de vrije scholen van de haar toegekende wer kingstoelagen. Op verschillende punten is de voorgestelde tekst volstrekt onaanvaardbaar voor het kato- liek onderwijs. De omzendbrief verbiedt in feite de kosten, ei gen aan het ideologisch en konfessioneel karakter van de scholen, aan te rekenen op de normale werkingstoelagen. Het is nog eens een «lopende zaak» In kristelijke kringen aarzelt men niet het geval een extreem enggeestige en eigen lijk verontrustende ministeriële blunder te noemen. Aan het gesubsidieerd onder wijs wordt gezegd dat geen geld uit de werkingskosten mag besteed worden voor o.m. kapelkosten, miswijn, kaarsen, gebedsprentjes, godslamp, olie, bekostiging van retraites enz Aan wat doet U dit denken, beste lezer Natuur lijk, aan Jozef II, keizer-kosten, die ook bepaalde hoeveel kaarsen op het altaar mochten branden. Wij herkennen een geest van anti godsdienstigheid die wij lang verdwenen achtten. De ex-minister had meer dan één reden om zijn zure opris pingen «nog net voor het niet meer kan» achterwege te la ten. Door de kontaktkommissie van het vrij onderwijs voor de her ziening van het schoolpakt wordt het ministeriële werkstuk gewoonweg als nietig aanzien, om niet minder dan vier rede nen 1. Het is niet aan de minister te bepalen op welke manier de beschikkingen van het school pakt moeten worden toege past. Dit is duidelijk een opd racht voor de schoolpaktkom- missie. 2. Bij de omschrijving van de bevoegdheden van de kuituur raden werd datgene wat de toe lagen betreft duidelijk gereser veerd voor het algemeen be leid. Het is gewoon fout eenzij dig voor één landsgedeelte een bepaald gebruik van toe lagen voor te willep schrijven. 3. Regelingen die uiteindelijk de gehele gesubsidieerde sek- tor aanbelangen alleen willen «voorbehouden» voor de vrije scholen getuigt van «linkse» bedoelingen. 4. Deze omzendbrief is niet verenigbaar met de wettelijke beschikkingen omdat hij op wil lekeurige wijze de toepassing van de voorgehouden regels beperkt. Het laat geen twijfel dat de ka- tolieke scholen geen rekening dienen te houden met Cale- waerts circulaire die duidelijk in strijd is met de schoolpaktwet. Zoals Minister Claes het on langs zelf verklaarde in een in terview aan «De Vlaamse El sevier» in Vlaanderen moet de BSP een gematigder toon aanslaan, wil ze voor verder gesprek aanvaardbaar blijven. G. WILLEMS Volksvertegenwoordiger 1 mei INTERNATIONALE eenheid van de arbeiders in de strijd voor het echte kommu- nisme Eén meiAlle arbeiders herin neren zich de fiere dokstaking van april en juni 1973. Duizen den dokwerkers trokken vast beraden ten strijde voor hoger loon, betere werkomstandig heden, tegen het stakingsver- bond van de sociale vrede, door de BSP-leiders en de vakbondsleiders opgelegd. De meest bewuste en strijdbare arbeiders sloten zich aan bij Alle Macht Aan De Arbeiders en de dokwerkers versterkten hun eenheid in de revolutio naire strijd. In één jaar tijd is de haat van de arbeiders voor het kapitalistisch systeem fel toe genomen. In de Acec- fabrieken brak de strijd los te gen sluitingen en afdankingen. De mijnwerkers doorbraken het stakingsverbod van de so ciale vrede en vochten voor hoger loon, tegen de mijnslui- ting, voor een pensioen van 15.000 fr. De leiders van de valse KP beschimpten deze mijnstaking en noemden ze een «avontuur» Tweehon derdveertig textielarbeidsters van Lee in Sint-Niklaas zijn op 2 april spontaan in staking ge gaan tegen het onmenselijk premiestelsel. Welke toekomst bereiden het kapitaal en zijn CVP-, BSP-, PVV-leiders voor De werkers zullen overstelpt worden met een prijzenlawine. De nieuwe prijsstijgingen van benzine, brood, koffie, margarine, siga retten enz... zullen ons leven sniveau aanzienlijk aantasten. Tegelijk verscherpen de kapita listen hun fascistische onder drukkingsmaatregelen tegen de arbeidersklasse ver scherpte rijkswachtkontrole op de weg, processen tegen voortrekkers van de strijd, re pressie tegen onze vreemde klassebroeders de gastarbei ders, spreekverbod aan de fa- briekspoort voor de militanten van Amada. De arbeiders zoeken een uit weg uit deze kapitalistische verdrukking. Bij de 20.000 ar beiders hebben op 10 maart gekozen voor de revolutionaire klassenstrijd en de nieuwe Kommunistische Arbeider spartij in opbouw. Dit is een grote overwinning van het echte kommunisme op het valse kommunisme van KP- leiders Van Geyt, Turf en Van den Branden. Deze verraders van het kommunisme prediken dat de arbeiders zich moeten verenigen met de «socialisti sche» leiders en vakbondslei ders, die de organisators zijn van het staatskapitalisme. Dat is hun «progressief front» een front met stakingbrekers Op 1 mei zullen alle bewuste ar beiders betogen om al hun ka meraden aan te sporen laten we gezamenlijk vooruitmar- cheren naar de socialistische revolutie, laten we leren van de opbouw van het socialisme in China en Albanië. AMADA Aalst, Grote'Meeting Ter gelegenheid van 1 mei, dag van de klassenstrijd, in de zaal «De Nachtwacht», Nieuw- straat 6 te Aalst (aan de Grote Markt), dinsdag 30 april om 20 uur. Luc VANDER KELEN WAT NA STEENOKKER- ZEEL? Het 25-urenoverleg te Steen- okkerzeel heeft, alhoewel het een historisch feit zal blijven, toch zijn doel niet bereikt. Zoals men weet werd deze overeenkomst tussen CVP, PW en de regionale partijen VU en FDF-RW belegd met het doel een akkoord te bereiken voor een regeringsvorming. Het was de PW bij monde van voorzitter Frans Grootjans die aanstuurde op deze bijeen komst met het doel een meer derheidsregering tot stand te brengen die tevens zou be schikken over de vereiste tweederde meerderheid om de gewestvorming mogelijk te maken. Mislukte het gesteld doel, een regering te vormen, op het pro bleem Brussel, dan waren alle deelnemers het eens over de opbouwende geest van het ge sprek en de goede sfeer waarin het verliep. Een zekerheid is dat niemand de deuren dicht klapte. Het was de eerste kon- frontatie tussen geldige verte genwoordigers van twee ge meenschappen van dit land. Verder was het verheugend dat Vlaamse vertegenwoordi gers van CVP, VU en PW een blok vormen om de begrenzing van het gewest Brussel te be palen binnen de 19 gemeen ten. Verheugend was ook dat men een ruim akkoord bereikte met de vertegenwoordigers van de gemeenschappen over alle punten van de gewestvor ming met uitzondering van de afbakening van het gewest Brussel. Dit betekent immers dat de volgende regering een belangrijke stap kan zetten voor belangrijke punten van de gewestvorming en O.M. inzake de vertegenwoordiging in de raden De oplossing van het laatste punt stuitte te Steenok- kerzeel op de nog onredelijie houding van de Franstalige vertegenwoordigers, die an derzijds toch een aantal princi pes hebben laten varen, o.m. raadplegingen enz Daarom is het begrijpend en hoopgevend dat P.V.V.- voorzitter Frans Grootjans za terdagavond verklaarde dat dit gesprek kon voortgezet wor den na konfrontatie van de gemeenschapsdelegaties bin nen de gemeenschappen. Voor de heer Tindemans is het voor de derde maal een mis lukking. Veel mogelijkheden heeft de formateur niet meer. Van liberale zijde klonk zater dagavond niettemin een posi tieve klank bij monde van PW-vice-eersteminister Willy De Clercq die verklaarde dat de PW bereid blijft een for mule te zoeken om een rege ring tot stand te brengen. Ook formateur Tindemans ver klaarde na zijn terugkeer van het paleis dat hij zondagna middag opnieuw zijn partij en de PVV-vertegenwoordigers zou weerzien en zijn pogingen op een regering te vormen zou voort zetten. Alles wijst er dus op dat er een minderheidsre gering zal tot stand komen in de eerstkomende dagen. Meer dan ooit is het nodig dat het land spoedig over een re gering beschikt om het hoofd te bieden aan de problemen van levensduurte, de sociale on rust en de stuurloosheid. Het is tevens nodig dat een regering tot stand komt om het gesprek van Steenokkerzeel voort te zetten en eindelijk een oplos sing voor Brussel te vinden. En dat een regering spoedig, zij het dan een minderheidsrege ring, voor het parlement komt is tevens noodzakelijk omdat ee nieder voor zijn verantwoorde lijkheid zou geplaatst worden en.opdat de kiezer zou weten wie de verantwoordelijkheid durft opnemen en dragen. Diane D'HAESELEER Waarom regering zonder so cialisten De vijanden van de socialisten zijn kwaad. Zij zitten weer op onze nek. Ditmaal omdat de BSP niet in het regeringsbootje van de h. Tindemans heeft wil len springen zonder klare af spraken en een volledig re geerakkoord. Toen wij in de re gering waren schoten zij ons in de rug. Tijdens de verkiezings kampanje vormden katholie ken, liberalen en Volksunie front tegen de socialisten. Zij spraken toen reeds openlijk van een anti-socialistische re gering. Maar, ondanks hun nacht van Steenokkerzeel, konden zij deze niet op de been brengen. Het land heeft een sterke regering nodig, schrij ven de kranten. En de socialis ten zouden daarom de belang rijke delen van hun programma moeten in de steek laten. Dat hebben wij geweigerd. Wij yvil- len slechts aan een regering medewerken zo het regeerak koord ons werkelijk in staat stelt de boodschapstas van de huisvrouw en het werk van de werknemers te verdedigen, een waarachtige gewestvor ming tot stand te brengen en een nieuwe maatschappij van rechtvaardigheid te verwezen lijken. De karperspronggen van Tindemans De h. Tindemans, in opdracht van de CVP, heeft één ding bewezen, nl. tot alle kronkelin gen bereid te zijn om eerstemi- nister te worden, eerst met zijn voorstel een regering van CVP-BSP en PW te vormen. Nadien om er een met de BSP te maken, waarbij hij de onder handelingen met de socialisten opsloot in enkele knelpunten. Vervolgens met de liberalen en de taaipartijen. Tenslotte met de liberalen alleen. Met deze man kan het dus alle kanten uit, naar rechts of naar links, om het even. Wat een warboel, wat een principeloosheid. Liberalen wilden er de VU bij. De oude liberalen zullen zich wel hebben omgekeerd in hun graf. Maar wat is nog een dode liberaalDe PVV streeft naar een centrum-rechts-formatie om de voorrechten van het ka pitaal beter te kunnen verdedi gen. En wat is de VU anders dan een nieuwsoortige spreekbuis van het kapitaal in Vlaanderen Anti-sociaiisten konden het niet eens worden Op het kasteel van Steenok kerzeel hebben katolieken, li beralen, VU, RW en FDF- Vlaminghaters van Brussel gepoogd een anti socialistische regering op de been te brengen. De VU zag er niet tegen op aan tafel te zitten met de Brusselse gebiedsro- vers. Zij bleek bereid tot toege vingen en verloocheningen om in de regering te kunnen wip pen. Datgene waarover zij tot een akkoord kwamen, de ge westvorming, noemt men posi tief. Hadden de socialisten zo iets moeten voorstellen, dan zou de Volksunie zulks met klank hebben venworpen. CVP-PVV minderheidsrege ring Formateur Tindemans komt dus met een katoliek-liberale minderheidsregering voor de Kamers. Alleen de welwillend heid van het Rassemblement Wallon of van de VU kan hem redden. Indien deze regering niet direkt wordt omvergewor pen dan zal haar toch geen lange levensduur beschoren zijn. Harde socialistische opposi tie Haalt de katoliek-liberale het, dan zal de oppositie van de so cialisten hard en onverzettelijk, maar ook opbouwend zijn. Wij zullen aantonen dat het alleen door de strijd tegen het groot kapitaal en door de socialisti sche struktuurhervormingen mogelijk is dat inflatie, voortdu rende prijsstijgingen en drei gende werkloosheid te be kampen. Van bij haar ontstaan heeft de socialistische bewe ging ook in de oppositie vele en grote veroveringen voor het werkende volk weten af te dwingen. Dat kunnen wij nog. Wij zijn een macht en dat zullen wij tonen. 1 mei, inzet van nieuwe strijd Onze 1 mei-betogingen zullen daarvan getuige zijn. Zij zijn de inzet van onze oppositie tegen de centrum-rechts-regering. Zij zijn het signaal van ver nieuwde strijd, van socialisti sche vernieuwing, van de op mars naar de sociale en eko- nomische demokratie, naar een socialistische maatschap- Pij- Bert VAN HOORICK Volksvertegenwoordiger SOMBERE VOORUITZICHTEN De Centrale Ekonomische Raad heeft vorige week een reeks gegevens gepubliceerd die niet precies geestdriftwek- kend zijn. Daar waar bijv. het cijfer van de volledige werklo zen zou moeten dalen hebben om in 1975 de 50.000 te berei ken, is de toestand juist ander som. Inderdaad, begin van dit jaar werd het plafond van de 100.000 reeds eens doorbro ken, en de raad voorziet dat het gemiddelde van nu tot einde van dit jaar wel eens de 110.000 volledig werklozen zou kunnen bereiken. In an dere woorden na de zomer zul len harde klappen vallen. Vol gens de raad zal de werkloos heid vooral toenemen in de sektoren van de metaalkon- struktie, de tekstiel, de konfek- tie, de voeding, handel, ban ken, verzekeringen en andere diensten. Zoals de lezer wellicht reeds zal opgemerkt hebben is deze prognose nu niet precies hoop gevend voor ons gewest, waar tekstiel, konfektie en voéding een grote plaats innemen. Wij wijzen sedert vele jaren op deze zwakte van onze streek en jammer genoeg stellen de feiten ons in het gelijk. De raad stelt ook vast, dat de maatregelen die in 1972 ge nomen werden om de konjunk- turele moeilijkheden te boven te komen niet het beoogde re sultaat hebben gehad, altans niet voor wat méér tewerkstel ling betreft De zogenaamde aanmoedigen werden al teveel gekoncentreerd op bedrijven van hoge produktiviteit en van geringe aanwending van ar beidskracht. Al te dikwijls wer den gemeenschapsgelden in derdaad aangewend om te ra tionaliseren, om de kapitalisten in hun konkurrentiewedijver te helpen, in plaats van daarbij het scheppen van nieuwe werkgelegenheid op het oog te hebben. Tenslotte moet de raad ook vaststellen dat weinig ondernomen werd om de ar beidsvoorwaarden te verbete ren, om de verplichte schooltijd te verlengen of om de arbeids duur sociaal beter aan te pas sen. Dit kan ons natuurlijk niet verwonderen, in het kapitalis tisch systeem maakt dit niet precies de bijzonderste zorg uit van degenen die het voor het zeggen hebben Inzake de prijzen is de raad niet zeer gerust. Ze gaan sneller de hoogte in dan venvacht. Daar mee wordt zeker geen groot nieuws gebracht en het is te venvachten dat het er niet zal op verbeteren. Bij dat alles kan men zich zeer zeker de vraag stellen wat de verkozen overheid, met aan het hoofd «de man met wie het anders zal worden», denkt te moeten en te zullen onderne men om de belangen van de werkende bevolking veilig te stellen. En ja, daar ziet het er niet te schitterend uit. Het is een aloude gewoonte van rechts, en niet alleen in ons land, het steeds bij «redders» te gaan zoeken. Laten we nu a.u.b. eerlijk zijn. Veel keuze is er niet. Wie morgen het land regeert doet het tegen het grootkapitaal in, of legt zich bij de politiek door de geldmuur gedikteerd neer. En men zal ons toch niet trachten wijs te maken dat het Tindemans is, geflankeerd door de PVV en de taaipartijen, die zich tegen de winsthonger van binnen- en buitenlands grootkapitaal zal verzetten Het laat geen twijfel dat we voor de werkende bevolking moeilijke tijden tegemoet gaan. De vraag van het ogenblik is dan ook: zal links, zullen de progressisten zich vinden om hun historische rol van tegenof fensief tenvolle te vervullen RAY DE SMET kerzeel is er om meer den één reden een belangrijke geeurtenis, niet alleen in de partij-politieke geschie denis van België, maar e- venzeer in de geschiedenis van de Vlaamse Beweging. Dat er te Steenokkerzeel partij-politieke geschiede nis geschreven werd, is zonder meer duidelijk. Voor de eerste maal in de Belg- sche geschiedenis werden de federalisten betrokken bij direkte onderhandelin gen over de vorming van een regering. Dat bewijst niet alleen dat de federalis tische formaties belangrijk genoeg geworden zijn om mee te tellen in de partij politieke rekenkunde. Dat bewijst evenzeer dat de tra ditionele partijen een lange mentale weg hebben afge legd en de federalistische partijen aanvaard hebben als volwaardige gespreks partners, zelfs om er een regering mee te vormen. Dat het te Steenokkerzeel uiteindelijk geen akkoord geworden is, lijkt ons in dit opzicht minder belangrijk. Voortaan liggen de politie ke kaarten in dit land hele maal anders dan vóór 10 maart 1974 het geval was. Dat vooral is belangrijk. Er werd te Steenokkerzeel echter niet alleenlitieke ge schiedenis geschreven. Ook in de annalen van de Vlaamse Beweging zal het kasteel van deze Brabantse gemeente voortaan een be langrijke plaats innemen. Te Steenokkerzeel kwam een Vlaams front tot stand over en boven de partijen heen. Vlaamse CVP, Vlaamse PVV en Vlaams nationalisten van de Volks unie vonden mekaar in een merkwaardige eensgezind heid. Dat is van groot be lang voor de toekomst van Vlaanderen, zoals iin de na bije toekomst hoogstwaar schijnlijk nog zal blijken. Nog om een andere reden is Steenokkerzeel merk waardig. De Vlaamse Be weging heeft geen goede herinneringen aan de histo rische kastelen rond Brus sel. Wie zich Hertoginnedal herinnert en wie in Vlaanderen herinnert zich Hertoginnedal niet?- zal het verschil met Steenokker zeel onmiddellijk opgeval len zijn?: In tegenstelling met wat vroeger een ge woonte leek te zijn, is het Waals-Vlaams overleg te Steenokkerzeel niet met een Vlaamse kapitulatie ge ëindigd. Het Vlaamse front hield stand. Het werd wel iswaar geen Vlaamse over winning. Maar het werd e- evenmin een Vlaamse ne derlaag. Misschien is it reeds een overwinning op zichzelf? Waarom Steenokkerzeel geen Vlaamse kapitulatie geworden is, iedereen mag er het zijn over denken. Ondergetekende denkt er dit over Dat het te Steen okkerzeel niet in de beste Belgische traditie op een Vlaamse kapitulatie is uit gelopen, is het gevolg van de aanwezigheid van de Vlaams-nationalisten op dat overleg. De VU-mensen hebben zich te Steenokkerzeel evenwel niet enkel als beginselvaste natioalisten gedragen, zij hebben zich ook volwassen politiekers getoond. Daaro ver zijn alle Vlaamse mede onderhandelaars het eens. De ietwat nijdige uilatingen van RW-voorzitter Perin doen daaraan niets af. We herhalen hethet Vlaamse front te Stee kerzeel laat het beste pen voor de toekost. toekomst van Vlaandt En daar komt het voo j Vlaams-nationalistenj aan. Het federalisme I er. De Volksunie wordtr beslissende faktor politieke ontvoogding i de Vlaamse gemeenscf Dr. R Van Leempi nc Volksvertegenwoor* ie nti Het konklaaf van Steenok- ib De vergadering van de BOndsleden, stond, volgens reeds beproefde formule, in het teken van het ki Mevrouw Van den Steen-Pieters, sekretaris, mochirn' het Wiezehof een mooie Groep Grote en Joi,ai Gezinnen verwelkomen. Ze verontschuldigde voore/n< Mevr. Callebaut, voorzitster, en verzocht om een ge n voor de drie in het voorbije jaar afgestorven medier; den: Denis Lambrecht, Jozef Van Driessche en Chaieri Callebaut. Tevens stelde ze de heer Doorns, gewei lijk secretaris van de Bond als spreker voor. In fel-toegejuichte gelegenheidstoespraak zette d Bondseisen uiteen en vervatte ze in volgende «krach nen» 1. Oprichting van een eigen zelfstandig Departermel' ten einde de morele en materiële belangen van de Ie beter te kunnen verdedigen; 2. Streven voor één al dan niet militaire dienst gezin; kt, 3. Ijveren voor een Sociaal Pedagogische Toelage v VJJ de thuisblijvende moeder; het gaat om een nog m diepgaande tegemoetkoming dan deze die vroe p« bekend stond als de bijdrage voor «Moeder aan w Haard». 4. Uitbreiden van de Bondsvoordelen qua Spoorkaar',e en Woningfonds aan de gezinnen met drie kinder die thans reeds als grote gezinnen mogen aangez worden. Verder gewaagde spreker nog van and H( bondsdiensten en verwezenlijkingen: JeugdkluPf' zwemcursussen, regionaal gezinsbeleid, de sociaal- ridische dienst; een jeugd-900 en tevens over meerd vormen van jeugdonthaalbaby-sitting, bewaking kinderen voor een avondje, een ganse dag en zelfs w(ht een hele week in kindercentra of bij onthaalgezinnen Ondervoorzitter, de h. Vicotr Coen, dankte spreker vroeg met aandrang aan de leden meer beroep te dc op de onderscheiden diensten van de Bond intermezzo bracht de meisjeschiro «Sablid» enk frissen volksdansen en zinvolle koreografieën, waai) de uitbeelding «Jesus Christ» allen onder de indrsf£ bracht. Hierna werd nog volgende uitslag van tekenprijskamp medegedeeldUITSLAG VAN DE Vj. KENWEDSTRIJD: eg. 4-5-6-jarigende 1 Uyttersprot Greta; 2. Cami Kathleen; 3. Van Daml Wim; 4. Casier Rik; 5. Casier Elcke; 6. Vermeir Mar) 7. Galle Christel; 8. De Schepper M.; 9. Verest JOh, 10 D'Hondt Patrick; 11. Buys Gert; 12. Coppi Elfriede; 13. De WOlf Marleen; 14. Macharis Johan Lambrecht Geert; 16 Uyttersprot Peter; 17. Coppi Michèele; 18. Uyttersprot Patrick. M 7-8-jarigenjrrfc 1. Mare Lambrecht en Raf Coppens; 3. Cami Peter;) Lambrecht Guy; 5. Bosman Veerle; 6. Lambref, Lieve; 7. Raf Casier; 8. Coppens Ignace; 9. Ha Verest; 10. Macharis Veerle; 11. Anne Marie Afer brecht; 12. De Wit An; 13. Pieters Mare en Piet$uk Marleen; 15. Lambrecht Dirk; 16. Heyvaert Wim. n 9-10 jarigen: 1. Macharis Ann; 2. Van den Steen Kristien D'Hondt Hilde; 4. Uyttersprot Lucia; 5. Van der Jeu< Ann; 6. Lambrecht Els; 7. Buys Stefaan; 8. Roel< Bruno; 9. Moortgat Stefaan; 10. Heyvaert Lieve; Coppens Nicole; 12. Macharis MyriaBm; 13. Coppi Gerda, 14. Aelbrecht Patrick; 15. Bosman Geertrui Uyttersprot Stefaan; 17. Van Damme Ann; 18. Damme Luc; 19. Vermeir Ann. >r9 11-12 en 13-jarigen: 1. Moens Annemieke; 2. Johan D'Hondt en Coppe Jose; 4. Pieters Frans; 5; Pieters Jean-Pierre; 6. Gaf"~ Ingrid; 7. Buys Hilde; 8. De Schepper Jean-Marie; Coppens Leo; 10. Van der Jeught Eric; 11. De W Frank; 12 Maes Dirk; 13. Ingrid Moens. Alle deelnemers werden met een mooi prijsbo bedacht. Deze interessante namiddag werd met fij koffietafel en veel gezelligheid afgerond.(VW) Gf. Zich wenden door aanwerven van abonnementen DE VOORPOST Oude Vest 34 - 9330 Dendermonde of tëlefoneren naar 052-240.60. voo k C sdc F te id Jen

De Voorpost | 1974 | | pagina 2