Niet zonder enige trots mocht de dynamische voetballer-elektromekanieker Fernand Casteur op vrijdagavond 19 april zijn gloednieuwe handel in elek trische apparaten aan het talrijk opgekomen publiek voorstellen. De handelszaak ligt aan de Appelse Heirstraat, meer precies in het nummer tien van die straat, en een ver nieuwde, keurige voorgevel met diepe en brede uitstal ramen toont reeds van buitenuit de schittering, die er in de winkel zelf ongetwijfeld is. In de winkel staan tientallen of misschien zelfs honderden elektrische huishoudapparaten opgesteld. De stijlvolle, klassieke lusters en de modernere, sier lijke lusters vormen boven je verwonderd hoofd een grillige, lichtgevende haag, die als het ware voor een tweede plafond zou kunnen doorgaan. Enkele kleurentelevisie-toestellen zenden, nu het dag is, een onbeweeglijk, maar helder en zuiver testbeeld uit. En tussen dit pronkstuk van klasse en moderniteit, staat de baas, de man, die deze enorme zaak opbouwde Fernand Casteur. Fernand Casteur. Tijdens de receptie. eens aangeboden en een nieuwe ijskast, mevrouw, zou evenmin in uw moderne keu ken misstaan. Aan een keurig rekje hangen zaklampen en zaklampjes, waarvan de groot ste vijfmaal groter zijn dan de kleinste. De prachtige, glinste rende en stralende lusterieën kunnen we niet beschrijven die moet je zien. EEN NOODZAAK Met de opening van zijn nieuwe zaak heeft Fernand Casteur voldaan aan de noodzaak, die Appels nog had, aan een klasse-zaak met elektrische apparatuur van hoge kwaliteit en van gevarieerde wereld merken. Ook Vlaanderens ve dette nummer een, Willy Sommers, heeft zich vorige zondag van de kwaliteit van de handelszaak kunnen overtui gen. En bij wès overtuigd. Medegedeeld NIEUWE ZAAK DE VOETBAL Wie in Appels over Fernand Casteur spreekt, heeft het al heel snel over de voetbal. Want in Appels zijn Fernand Casteur en Sparta Appels twee begrip pen, die heel nauw samenhan gen. Casteur hééft gevoet bald onlangs nog mocht men zijn vijfhonderdste goal note ren. Die goals scoorde Fer nand Casteur voor niet minder dan zes ploegen. Eerst had Fernand hart en spieren ver pand aan de Blue Stars uit Ou- degem. Wilskracht uit Gijze- gem werd de tweede ploeg in de serie en dan kwam cie eer ste Sparta Appels-periode. «Sparta zag tweemaal de kans om mij te verkopen, vertelt Fernand Casteur, en dat heeft het dan ook gedaan. De ver koop was immers zowel voor mij als voor Sparta financieel voordelig». Zo gebeurde het dat Casteur eerst van Sparta Appels naar SK Lebbeke ver huisde, toen naar Sparta te rugkeerde en daarna een tweede keer verkocht werd en toen met Lokerse SV mees peelde. Afgezien van de jongste twee maanden toen moest Casteur uiteraard zijn energie aan het inrichten van zijn nieuwe zaak spenderen speelt Fernand Casteur bij Ap- pelterre De bestuursleden van die voetbalploeg kwamen Fer nand bij de opening van de zaak gelukwensen en hebben dan maar meteen een kleuren televisie ingepikt. Sport en werk blijven bij Fernand nauw samenhangen en daarom gaat hij bijvoorbeeld de vaak deli- kate geluidsversterkingen bij wielerwedstrijden verzorgen. Fernand Casteur geeft grif toe dat wat hij nu bereikt heeft hij grotendeels door de sport be reikt heeft. Zijn populariteit als voetballer bracht hem in kon- takt met talloze mensen en die voetbalsupporters kwamen dan al eens in Casteurs winkel kopen. Fernand Casteur is een vakman, iemand die wéét wat hij verkoopt, iemand die zijn apparaten door en door tech nisch kent en ze kan herstellen. Dat is iets heel belangrijk, want vandaag de dag zijn er te veel uitbaters van winkels in elektri sche apparatuur, die wel knappe handelslui zijn, maar van het herstellen van elektri sche apparaten zoveel ver stand hebben als de kat van onze gebuur. Fernand Casteur studeerde electro-mechanica aan het VTI te Aalst, daarna was hij werkzaam in de onder houdsdienst van het Papierfa briek te Oudegem en kwam tenslotte in de zaak van Frans Goossens in de Zandstraat te recht. ENORME KEUZE In 1970 nam hij deze zaak in elektrische apparaten over, zijn kliènteel breidde zich zo danig uit dat hij moest uitzien naar een grotere verkoops ruimte. Deze ruimte vond hij dan in de Heirstraat 10, in de vroegere kledingszaak van Constant Vereecken. Naast een kraaknette, ruime winkel beschikt Fernand daar over een geperfektioneerd tech nisch labo, waar hij de herstel lingen aan de apparaten kan uitvoeren. Opnoemen wat zich allemaal in de winkel bevindt is een onbegonnen werk. Alle elektrische apparaten, van de meest alledaagse en eenvou digste tot de modernste en meest delikate, zijn er te vin den. Fernand Casteur is hoofdverdeler van Zanussi en verder zijn alle wereldmerken verkrijgbaar. Fernand leidt ons rond in de stemmige winkel ruimte en wijst op de diverse apparaten met ieder hun typi sche eigenschappen en kwali teiten. Eer zijn de klassiek ge worden huishoudtoestellen als koffiemaalmachines, stofzui gers, broodroosters, haardro gers, elektrische messen en- zomeer. Vooral de koffiezet machines kennen volgens de zaakuitbater een enorme op gang. In de sektor televisietoestellen heb je de kleuren- en zwart- wit-apparaten. De verkoop van kleurentoestellen stijgt wel nu de kabeltelevisie ingevoerd wordt. Er zijn ook draagbare televisietoestellen, met een eerder klein scherm. Deze ap paraten worden nog niet zo vlot verkocht. Verkrijgbare televi- siemerken zijn Telefunken, Philips, Acec en Sanyo. Naast de televisies zijn er de radio's en in deze sektor kregen de ra dio's voor de auto een biezon- dere aandacht. De prijzen voor deze autoradio's schommelen tussen de duizendvijfhonderd en de tienduizend frank. Een duurdere prijs voor de au toradio's betaal je navenant je een radio met enkel midden golf, met middengolf en lange golf, met een elektronische postenzoeker of met cassetten koopt. Naast radio's verkoopt de h. Casteur ook andere ap paraten, waarlangs je muziek kan laten weerklinken. Ver melden we hierbij de platend- raaiers, de cassettenhouders en bandopnemers. Bij de nieuwste elektrische appara ten vallen de afwasmachines en walky talky's op. Gewone wasmachines worden even- Casteur tegen Bunting van Sint-Truiden in oefenwed- lly Sommers kwam foto's tekenen in Fernand zijn >uwe zaak. aa ie

De Voorpost | 1974 | | pagina 9