L Moerzeke Uitbergen Denderbelle Wichelen Bnggenhout Oudegem Denderbelle Schellebelle Grembergen ïK De Voorpost - 3/5/74 11 MEDELEVEN De 9-jarige Mirella Van Daelen uit Moorsel, Eikenstraat, werd in de Molen straat te Wieze verrast door de personen wagen bestuurd door G. Putteman uit Aalst. Het slachtoffer werd ernstig gewond naar het Akademisch Ziekenhuis te Gent overgebracht, waar ze nog dezelfde avond overleed. Mirella, was de oudste uit het drie kinderen tellend gezin Frans Van Daelen-Van Cauter. Ze was te Wieze goed bekend, daar ze veelal bij haar grootouders in de Nieuwstraat verbleef. Bijzonder schrander en aktief voor haar leeftijd, deed ze heel wat huishoudelijk werk en knapte allerlei boodschappen op voor haar familie. Dinsdag werd Mirella. onder diep medevoelen van familieleden, bekenden en schoolvriendinnetjes ter aarde besteld. Wij bieden aan de families Van Daele en Van Cauter onze innige deelneming aan. (VW) MEIBOOMGILDE «EENDRACHT gemeente gehouden had. Na enkele parade- marchen door deze muziekmaatschappij op het oktoberplein, hielden de genodigden, onder de leiding van voorzitter Theo Laureys en secretaris A. Minsaer, een rondgang naar de circa 50 keurige standen met huishoud- artikelen, meubelen, verwarmingsinstallaties, elektrische apparaten, was- en koeltoestellen, muur- en vloerbekledingen, metaalconstruc ties, textielwaren, boeken, wijnen en likeuren vleeswaren, lederartikelen, rookgerei, auto's en benodigdheden, muziekinstrumenten, fototoestellen, confiserie, eetwaren enz.... Na een heildronk en een paar frisse nummertjes door genoemde harmonie, werd de tentoon stelling voor de bezoekers opengesteld, en reeds die eerste dag werden heel wat klanten geregistreerd. Het salon blijft verder open tot en met zondag 5 mei. 's zondags van 14.30 tot 22 uur en zaterdag van 17 tot 22 uur en in de week van 18.30 tot 22 uur. Aan de expo is tevens een dagelijkse gratis tombola op de ingangskaarten verbonden met een prijzen- waarde van 10.000 ff. aan geld en in natura. De fietstocht (45 km) van zondag 28 april met starten vanuit Moerzeke, Hamme, Zele en Waasmunster, en met eindpunt aan de oktoberhalle kreeg veel belangstelling. :OYEN» PLANTTE MEIBOOM TE IEZE leder jaar de zaterdag voor de le mei vierden ie bewoners van de wijk Royen, benevens Ihun kermis, ook de meiboomplanting. Toen .j'gfdeze aloude folkloristische geplogendheid wegens oorlogsomstandigheden teloor ging, werd in 1961 de nieuwe maatschappij «Eendracht Royen» gesticht met als huidig 'bestuur: Erevoorzitters de heer Ir. Leon De 'Wael en Alex Roels; Voorzitters, de heren Frans Van Hecke en als ondervoorzitter, Quirien Van Mol; SECRETARIS Maurice Pannekoek; Penningmeester Alfons Panne- koek;en verder als bestuursleden de heren Gustaaf Ringoot, Frans Hendrickx en Benoit De Smedt. BOOMPLANTING Vorige zaterdag werd de leiwachter, bij muziek en jolijt, gerecht nabij het lokaal «De Brouwersvink». Daar een pas geplante boom terdege moet begoten worden, en de Royen- aars ook bierdorpelingen zijn, gebeurde deze jgj ceremonie niet met regenwater. Ook werden er tussen de «wortels» van de boom een paar flessen schuimwijn begraven die uitgaans mei, bij de velling van de boom, zullen gekraakt worden. Nadien wordt de meiboom slechts voor een paar maanden geborgen want met de Wieze Oktoberfeesten tronen de Royenaren, voor de gelegenheid uitgedost in folkloristische klederdracht, hem mee in de openingsstoet. De meiboom is overigens een bezienswaardigheid. In zijn hoge kruim torst hij de leuze «Eendracht Royen» en op een lager bevestigd plaatsje lezen we de vrome bee: «Maria schenk uw milde zegen. Aan 't Volk van Wieze U genegen.» Bij de Royense meifeesten werd" dit jaar een driedaagse vinken zetting op het programma geplaatst. Deze wedstrijden hebben plaats op zaterdag 4 mei te 15 uur, zondag 5 mei te 9.30 uur en maandag 6 mei te 18.15 uur. GEBOORTEN Sentobin Angélique, dochter van Noël en Boquez Magda, Wolvenstraat, 35; Lam- brecht Michel, zoon van Frans en Van Snick Aline, Royen 4; Moens Petra, dochter van Jan en De Wit Godelieve, Nieuwstraat A. OVERLIJDEN Van Langenhove Magdalena, 76 jaar, echtgenote van Guns Theofiel, Nieuwstraat 15. HUWELIJKSAFKONDIGINGEN Mertens Roger, autoniekanieker, en Moeyer- soon Christiane, laborante, van Denderbelle; Roels Hustine, bediende, en De Wolf Pierre, decorateur-schilder, van Lebbeke. KWAMEN ZICH VESTIGEN Merckx Sonja van Denderbelle. GING ELDERS WONEN D'Haese Lucienne naar Lebbeke. GENEESKUNDIGE WACHTDIENST Week van 4 mei Voor Wieze, Baardegem, Meldert en Moor sel Dr. De Coster, J. Kloosterstraat 1, Moorsel. Tel. 053/27.571. NCMV-EXPOSITIE Zaterdag opende de Zon-Expo van de Chris telijke Middenstand uit het Dendermondse zijn poorten in de oktoberhalle te Wieze. De genodigden werden aan het Brouwershuis afgehaald door de Koninklijke Harmonie uit Baasrode, die al een korte optocht door de NAAR OOSTAKKER Op woensdag 29 mei jaarlijkse bedevaart naar Oostakker-Lourdes. Vertrek op het dorpsplein om 13 uur. Prijs 65 fr. Inschrijven bij Maria Rasschaert. WIELRENNEN Onze plaatselijke renner Johan Sevens bchaiilde zaterdag een tiende plaats te Drongen. haar brief met een hartelijk dankwoord om de morele en financiële steun en hoopt hierop nog te mogen rekenen. K.W.B. NIEUWS Sportleider André Cooreman, die met zijn 2 volleybalploegen flinke prestaties boekt, wou ook eens zelfde spelers testen qua voetbal. De match tegen Rumbac-Waasmunster was inderdaad een vuurproef. Uitslag: 3-9 voor de bezoekers. Opvallend dat Rumbac met 11 jonge krachten speelde en aan de rust het scorebord slechts 2-3 wees. Arbiter Pierre Lambrecht had te lang laten spelen en de laatste 10 minuten kreeg K.W.B. 5 doelen te verteren. Mare Meert leek de uitblinker te zijn wijl keeper Paul Meert nog niet geschikt is voor een transfert. Hebben de bal eer aangedaan: P. Meert, Remi Philips, Coore man A, De Smedt André. Johan De Landsheer, Bogman M, Meert Mare, Bos- teels Hubert, Moens R., Blindeman K, Lambrecht Jan en Philips A. Wat de volley-bal betreft, zondag e.k. moet ploeg Belle B naar Hamme H. Familie. Ploeg A kreeg forfait van een andere Hamse ploeg. RODE KRUIS AFDELING Bericht aan de inwoners van Kastel. De plaatselijke afdeling «Vrijwillige bloed gevers» richt ook in Kastel een bloedcollecte in en wel op zondag 12 mei a.s. van 9.30 tot 12 uur. Kom talrijk naar de collecte want het is beter te geven dan zelf te moeten krijgen. PRONOSTIEKERSKLUB «Eerlijk duurt het langst» bij Theofiel Daes. Willy De cock was de enige winnaar met 9 punten. De top van de rangschikking ziet er uit Benoit Vijt 202 punten, Linda Van Haute en Albert Huylebroeck 197 punten, Aline Huygens 196 punten en Marie-Roos Van Ranst 194 punten. DUIVENSPORT Maatschappij «De eendracht» lokaal Van Haute uit Quievrain- 87 oude duiven: 1 en 9 Albric Adriaenssens, 2 en 5 en 10, Gebroeders Peelman, Adolf Windy, Roger Smet, Heirweg-Van Geyte. Albert Peelman. 78 jaarlingen: Romaan willaert, 2 en 5 Jozef Colman-Ost. Albert Peelman, 4 en 6 Alfons Peelman, Gerard Van Wezemaal, Petrus Van den broeck, Roger Thierens en Leopold Huylebroeck. KAATSSPORT Stokota Comidac/Toyota 11-12. Na een eerder moeilijk seizoenbegin schijnt Stokota nu pas goed op gang te komen. Dit had Rodania (ook één van de kopploegen) reeds ondervonden en nu was het de beurt aan het sterke Comidac-vijftal. De talrijke toeschou wers waren dan ook getuige van een harde maar sportieve strijd die we best kunnen illustreren met enkele tussenstanden: 1-1, 2-2, 5:3 en ruststand 5-6. Na de herneming leek het er op dat voor Stokota de kous af was toen de bezoekers tot 5-9 uitliepen. Maar het werd 8-9, 8-10 en 11-10. Toen konden de bezoekers zich nog even herpak ken en zo de overwinning uit de brand slepen. Voor wie van cijfers houdt; stand wat de vijftienen betreft: Stokota 69, tegenover 64 voor Comidac. Van harte proficiat aan de ganse Stokota-ploeg met Moernout, De Bock, Robberecht, Peelman en M. Van Haute... Heden zaterdag te 16.30 uur op eht Tweebruggeplein te Hamme K.W.B./Gaza Stokota. RETROSPECTIEVE PROS BOSTEELS Tijdens de jongste bijeenkomst van de cultuurraad te Buggenhout werden allerlei initiatieven besproken, zoals de retrospectie ve Pros Bosteels, de opening van een nieuwe straat, genoemd naar de kunstschilder terwijl akte werd genomen van de officiële erkenning van de raad en de komende 11 juliviering. Voorzitter Ceulemans las het schrijven voor van minister Chabert waarin de cultuurraad officieel werd erkend. Men besloot een tentoonstelling te organiseren in de zaal Beukenhof te Buggenhout Opstal. Tussen 5 en 11 mei zal op de gemeente een brochure uitgedeeld worden van huis tot huis. In deze brochure zal men kennis kunnen maken met het leven en het werk van kunstschilder Pros Bosteels. Op 11 mei zal men te 16 uur overgaan tot de opening van de nieuwe straat die de naam zal dragen van deze kunstschilder Pros Bosteels. De opening zal gevolgd worden te 17 uur door een receptie en een tentoonstelling. Ook werd de 11 juliviering besproken waarvoor een werkgroep werd samengesteld. De PVV vrouwenbond en de oudstrijdersbond die wensen toe te treden tot de raad kregen de nodige inlichtingen toegespeeld. C.V.P. BIJEENKOMST Op zaterdag 25 mei worden leden en ook niet-leden verwacht op een vergadering in het Gildenhuis. Voor degenen die zich afvragen: waarom deze bijeenkomst voor iedereen, laten we graag weten dat enkele politieke mandatarissen de vragenzullen opvangen door de aanwezigen gesteld. Vermits we dit bericht heet van de naald konden opvangen zonder meerdere details, hopen we later hierop meer uitleg te kunnen geven. Alvast een interessante ontmoeting. DE REISDUIF Uitslag Quievrain: 56 oude A. Hofman, Rem. Uyttersprot, Edward Boon, Albert Van Nuffel en Van Malderen V. 43 jaarlingen: Leon Van Hove, Alfons Van den Broeck, Albert van Nuffel, P. Van Gucht en Leon Van Hove. BERICHT UIT HAITI We ontvingen een schrijven van Godelieve Cooreman, die op 3 januari opnieuw naar Haïti vertrok als vrijwillige verpleegster en die van ons de opbrengst meekreeg van de plaatselijke 11.11.11 aktie. In haar brief dankt ze nogmaals de mensen van Belle en onderstreepte de planning en de effektieve prestaties. Men is volop bezig aan de uitbreiding van de prenatale raadpleging, men beschikt thans over een goed ingericht laboratorium, zodat eindelijk inlandse labo ranten kunnen opgeleid worden. Op gebied van hygiëne, voeding en verpleging worden Haïtiaanse meisjes en jongens op de hoogte gebracht. Het komt er op aan, aldus Godelieve Cooreman, samen met hun bepaalde zaken te verbeteren en ze een menswaardiger bestaan te geven. Ze eindigt GEPENSIONEERDEN De KBG organiseert de traditionele kermis- koffietafel op dinsdag 7 mei in het Gildenhuis. Rondrit van de bussen vanaf 14.30 uur. Op 13 mei is er dan een bedevaart naar Oostakker en vooraf een bezoek aan een koekjesfabriek te Lembeke. Vertrek om 13 uur. OVERLIJDEN Irma Haentjes, 86 jaar, Bohemen 55. HUWELIJKSBELOFTEN Willy Van Hee en Linda Van de Velde, Wanzele; Patrick Verduere, Wetteren en Magda De Sutter. VERLICHTE AVONDMARKT De tweede verlichte avondfeestmarkt op het Oud Dorp heeft plaats op zaterdag 4 mei. De officiële opening is gepland voor 19 uur. KERMIS Op zondag 5 mei is er ter gelegenheid van Meikermis, om 15 uur een schieting op de liggende wip. Gratis 1.000 fr. In de Zaal Pax wordt zaterdag 4 mei gedanst met discobar «Londen Drive-in-Show» vanaf 19 uur en zondag vanaf 17 uur met Avro's Top-Pop en de Kiss-Kiss Dansers. Ook zaterdag in het Gildenhuis, organiseert de volleybalklub een kermisbal. Zondag 5 mei vanaf 18 uur kunnen we luisteren naar de muzikanten van de Sint Pietersvrienden o.l.v. de heer Constant Van Steendam. De Uitbergse fanfare verzorgt op het Oud-Dorp een wandelkoncert. JAARMARKT De jaarmarkt op het Oud Dorp heeft maandag 6 mei plaats. Er zijn voor 10.000 fr aan prijzen voorzien. Inschrijven gebeurt van 9 tot 9.30 uur in het gemeentehuis. Prijsuit reiking vanaf 12 uur. SCHIETING Maandag 6 mei om 19 uur: kcrmisschieting in de zaal Pax, Margote. VUURWERK Maandag 6 mei weerklinken vanaf 21 uur de eerste knallen van het vuurwerk op het Oud-Dorp. De familie Alois De Bock-De Paepe vierde haar gouden bruiloft. Burgemeester en schepen van Schellebelle kwamen de gevierden geluk wensen, (vdv) FILOKE Vorige week zaterdag werd voor de Oude- gemse studenten het clubjaar 1973-74 afgesloten met de traditionele verkiezings club. Het nieuwe praesidium zal een bijzondere inspanning leveren om enkele extra-aktiviteiten te organiseren bij de viering van het nu begonnen lustrumjaar. Volgende namen voor volgende functies kwamen uit de bus: Praeses Dirk De Smedt, Vice-praeses Hogo Van Gijseghem, zeden meester Guido De Visscher, schachtentem mer Remi Droessaert, Sport: Marie-Therèse De Croock, Penningmeester: Martin Van den Berghe, Secretaresse: Christiane Ver- meir. Cantor: Anne-marie Sacré en publicre- lations: Hubert Bogaert. C.M.B.V. Maandag 6 mei om 20 uur in de zaal van het gemeentehuis, voordracht door de heer Van Lierde over: Huwelijk en gezin in evolutie. K.W.B.-KAARTING De 6e prijskaarting heeft plaats op zondag 5 mei 1974 te 19 uur in het lokaal van de muziekmaatschappij «De Brandweer». Sta tionsstraat. K.W.B.-SPREEKBEURT Dinsdag 7 mei te 20 uur spreekbeurt door volksvertegenwoordiger J. Lenssens in de bovenzaal van het patronaat. Onderwerp: Medezeggingsschap in de onderneming. KLEINKUNSTAVOND Vrijdag 10 mei richt de Jong K.W.B. een kleinkunstavond in met Dimitri Van Dooren Het wordt zeker een ontspannende avond. S.K. SUPPORTERSBAL Zaterdag 11 mei richt de S.K. Supporters- klub een dansavond in met het orkest The Duo Leo. Dit gaat door in de zaal Schuttershof, Stationsstraat. KAMPBAL Zaterdag 11 mei richt de scoutsgroep van Oudegem een dansavond in met het orkest The Melodia Boys. Dit gaat door in de parochiale zaal. Hofstraat. MUZIKALE AVOND IN HET GILDENHUIS Onder de kundige leiding van haar dirigent, de heer Benoit Callebaut geeft de Koninklij ke Harmonie St. Cecilia uit Grembergen op zaterdag 4 mei a.s. haar jaarlijks concert in het Gildenhuis. Het bestuur van de Harmo nie heeft dan ook het genoegen alle belang stellenden langs deze weg uit te nodigen. Immers, in het kader van het aktueel probleem der vrijetijdsbesteding, zal dit concert een aanwijzing betekenen van de muziekkunst, een aangename en tevens nuttige ontspanning te zoeken. Tijdens deze muzikale avond die zeer stipt te 19.30 uur begint zal ook het pasopgerichte trommel korps worden voorgesteld. Dit korps, dat uiteraard nog in zijn kinderschoentjes staat, staat onder de leiding van het spelend lid Paul Callebaut. Het bestuur van de maat schappij wenst tenslotte ook nog mede tedelen dat kinderen vanaf 8 jaar de muzieklessen kunnen volgen die door de maatschappij zelf worden ingericht. Ook voor het trommelkorps worden jonge ele menten met open armen verwelkomd. Er is geen speciale kennis voor nodig vermits de opleiding als trommelaar in de schoot van de harmonie plaatsvindt. Deze jeugdige elemen ten zullen naar best vermogen geleidelijk kunnen overschakelen naar een instrument naar keuze dat hun gratis in bruikleen wordt gegeven door de Harmonie. Programma Het programma dat zaterdag 4 mei wordt uitgevoerd, en dat stipt te 19.30 uur begint ziet eruit als volgt: Arnhem, mars van A.E. Kelly; Festival Charles Trenet, een selectie van beroemde liedjes; Trumpet Fiesta, voor twee trompetten, solisten Henry Callebaut en Leo De Smet; Mixed Pickles, een moderne ritmiek; Alte Kameraden, populaire stap- marsch; Maske un Blau, bloemlezing uit de operette; Instant concert, concertmarsch. Tenslotte wordt het jeugdige trommelkorps voorgesteld bij de uitvoering van twee stap- marschen; Sambre et Meuse en de Marsch van het 2de Linieregiment. Als Koninklijke maatschappij wordt het concert op een waardige wijze besloten met het Vaderlandse lied. Te vermelden valt nog dat de inkom tot de zaal volkomen gratis is. DAVIDSFONDS De laureaten van de opstelwedstrijd die door het Davidsfonds werd georganiseerd, een twaalftal, ontvangen op woensdag 8 mei een prachtig boek. Tevens zullen bovendien alle deelnemers aan deze opstelwedstrijd gratis een toneelopvoering mogen bijwonen op voornoemde dag te 14.30 uur in de zaal Gildenhuis. Het toneel, «De avonturen van Frans De Schoenlapper» kan ook door onze jongens en meisjes die aan de opstelwedstrijd niet hebben deelgenomen worden bijge woond. Dit evenwel mits betaling van 25 ff. Kortom het Davidsfonds biedt aan de jeugd van Grembergen op woensdag 8 mei een enige gelegenheid om het prachtige sprookje in vier taferelen door Jan Sevenberg en opgevoerd door het Jeugdschoolteater bij te BERICHT AAN DE BEVOLKING De inwoners van Grembergen worden erop attent gemaakt dat op woensdag 8 mei de watertoevoer gedeeltelijk zal onderbroken worden. Deze onderbreking zal aanvangen rond 9 uur en vermoedelijk ophouden tegen 17 uur. Gelieve hiermee rekening te houden. MORGENROOD Door de turnkring Vooruit uit Lokeren wordt het gewestelijk turnfeest 1974 georga niseerd. Aan dit initiatief heeft ook Morgen rood uit Grembergen zijn medewerking beloofd. Naast de werkende leden en het bestuur kunnen nu ook sympatisanten cn supporters de verplaatsing meemaken. In het lokaal, Grootzand 89, hangt een intekenlijst met de nodige gegevens. Het vertrek is voorzien op zondag 5 mei te 8 uur aan het lokaal, 't Ros Beiaard. De verplaatsing gebeurd met luxe autocars. Als deelname in de onkosten dient 100 fr betaald, waarin begrepen zijn, verplaatsing lunch-pakket, feestkenteken. Iedereen wordt verzocht een lepel mee te brengen. NAAR ANTWERPEN OP 26 MEI Op 25 en 26 mei wordt te Antwerpen het internationaal Turn- en Sportfestival georga niseerd. Ook hier zal Morgenrood Grem bergen zijn steentje bijdragen om dit grandiose feesten op te luisteren. Voor de wedstrijden welke op 25 mei gehouden worden op het Beerschotstadion zijn de plaatsen beperkt en kunnen derhalve geen supporters meereizen. Op het grootse massa- feest van 26 mei waar meer dan 10.000 turners en turnsters aan deel nemen kunnen wel sympatisanten meereizen. Voor de verplaatsing, lunchpakket en feestkenteken dient 150 fr betaald. Het vertrek aan het lokaal 't Ros Beiaard zal stipt te 7.30 uur gebeuren. In de prijs is de toegang tot de terreinen niet inbegrepen. Te Grembergen werd schepen Frans Vermeir gehuldigd om zijn verkiezing als provincieraadslid, (r)

De Voorpost | 1974 | | pagina 11