EUGDKLUB m DIDO TERUflDEfl JOfïlE TUF-TUF PUB t* HERTOG Vflfl BRABRflT r r 71 VOLT JOHO UITKIJKEN NAAR CIIIRO-JIMPING RATATOEI /IflT-JORI/ r Heerenhui/ OCARIflA De Voorpost - 3/5/74 - 19 Eén van de aktiviteiten die gepland werden, naar aanleiding van de opening van de vergrote lokalen van Jeugdklub Dido, is een grootse fietsrally Deze rally zal verreden worden volgens formule C van de V.A.B. - rally's Na een ontspannend tochtje op rustige wegen, met hier en daar een val letje in de wegbeschrij- ving en enkele ter plaatse op te lossen vragen, wacht u bij de aankomst een prachtige prijzentafel. Talrijke prijzen, voor een gezamenlijke waarde van 35.000 F zijn aan deze rally verbonden. Eerste prijs: een FIETS. Andere prijzen: verschil lende meubels, kleding stukken, talrijke aankoop bons, spaarboekjes, enz. Bovendien wordt een groepsklassement opge maakt voor de deelne mende verenigingen en klubs. De eerste groep ontvangt een bijzondere prijs. Om in aanmerking te komen voor dit klasse ment zijn minium 10 deel nemers, die rijden voor die groep.vereist. De prijzen worden uitge reikt op de dansavond, die volgt op de rally. Er is gelegenheid tot het gebruiken van een brood- maal (belegde broodjes), na de f ietsral lytegen een demokratisch prijsje. Enkele praktische inlich tingen: Datum zondag 5 mei. Vertrek: tussen 13 en 15 uur aan jeugdklub Dido. Oude Heirbaan, Erpe (Vlakbij de Oudenaardse Steenweg) Inschrijving: 50 F (hierin is begrepen: een toe gangskaart tot de dansa vond) Afstand van de rally: 8è10 km. Organisatie: jeugdklub Di- do/VTB-Erpe. Toelichtingsavond over de f ietsrally donderdag 2 mei, te 20 uur in de jeugdklub DIDO. Verder inlichtingen: Bob Vander Sijpe, Bossestraat 2, 9140 Erpe, tel. (053( 265. 97. Jeugdklub Dldo (053( 704.24 (CM) h< V, «VAN T BED IN T BAD» Kolderkabaret in stroofjes. Een waar gebeurd verhaal. Twee jonge dames zitten in de trein. U kent ze toch, die twee jonge dametjes die steeds moppen tappen in de trein...», aldus de voorzegger. Er komt een mop over een spin over je huid en bij dat alles zit de voorzegger rustig te kruiswoordraadselen' «gee vier, vier horizontaal: redelo ze taal, onzin. Met zes letters. KOLDER.» «VAN 'T BED IN ,T BAD», een aaneenschake ling van kolder, rijm en zang. een klejnkabaret van woord spelingen gebracht door een kern van twee jonge Aalsterse kultuurgroepen. KRAANHISTORIE» Of de tragedie van twee druppels water Wat gebeurt er als twee druppels water aan een kraan blijven hangen? Ze vallen in slaap, de kraan wordt terug opengedraaid en RIP filmongske RIP stefaan, jullie kunnen nu naar boven gaan maar bij het plengen van mijn traan zal dit me nooit te nooit ontgaan! PAPA, ik denk dat het gedaan is... met die kraan. Tekst, voordracht en animatie Jean-Paul van der Poorten Skênê/comsada. Skênê's kreatie heden zater dag 4 mei. te 19.30 uur op het eerste lentefeest van Sint- Anna. Nieuwe Kerk. Roklijf. Zaterdagnamiddag 4 mei volleybalwedstrijd. Onze da- mes- en herenploeg speelt tegen jeugdklub Pallieter van Hofstade. Als het niet stortre gent beginnen wij om 15 uur op ons terrein in het gemeen tepark. Toeschouwers en supporters mogen komen kij ken. Zondagmorgen 5 mei om 9.30 uur startschot voor onze fiets tocht naar Meisse. Slechts de vervoermiddelen (op twee- of drie wielen) voortgedreven door eigen krachten zijn toe gelaten. Iedereen brengt zijn knapzak mede. zodanig dat wij op ons positieven kunnen komen, vooraleer wij de exo tische plantentuin gaan be zoeken. Volgelingen van Merckx en van Wesemael. wij verwachten u fris en wel aan de startlijn. Er was eens een lief SLOE BERKEN het is al heel lang geleden dat Sloeberke droomde over berkebomen en een rivier. Daar zat het op zijn achter werk en speelde daar, speelde daar klavier. Na lange tijd van dromen over bloemen en bomen kwam er een vogeltje dat neerstreek op een tak. Het floot en zong, het floot en zong zo hard dat men het overal horen kon. De hemel was zo blij, de TUF TUF PUB Tijdens het voorbije weekend was het zeer druk op de binnenkoer van Tuf-Tuf. Za terdag 27april hadden vanaf 17 uur tot 21 uur de halve finales en troosting der verlie zers, schiftingen gespeeld op 20 april 74. De uitslagen der schiftingen verschenen reeds in de vorige «Voorpost». Uitslagen halve finales en troosting van zaterdag 27 april: Leeuwerik-Satelietje34-42 (tr.) Economica-Jumbo 37-49 (lhf) St.Joris-Terlinden 20-18 (tr.) TulTuf-Dido 44-68 (2 halve f.) Uitslagen finale 2de troosting Terlinden-Leeuwerik 20-0 St.Joris-Satelietje 35-44 Tuf Tuf-Economica 36-41 Dido-Jumbo 44-47 Eindklassement 1. Jumbo 2. Dido 3. Economica 4. Tuf Tuf 5. Satelietje 6. St. Joris 7. Terlinden 8. Leeuwerik Veel ploegen waren evenwaar dig. Sommigen deden dit weekend beroep op speciaal «gehuurde» krachten die misschien de uitslag wat ver rasten. Alleszins kende dit tornooi een*sportief verloop, die de kontakten met de verschillende jeugdklubs ze ker bevorderden. Verder hoopt den Tuf volgend jaar opnieuw dergelijk tornooi te kunnen organiseren. HEEL WAT ANDERS Op 3-4-5 mei gaan de Mei feesten door, deze maal op de binnenkoer van den Tuf (Zon- nestraat 20). Heel wat festivi teiten staan op het program ma. fietstocht, bodega, res taurant. tentoonstelling, de monstratie judoklub, ballet, enz. Den Tuf verleent ook haar volle medewerking. Te dezer gelegenheid zal den Tuf zaterdagnamiddag zijn deu ren openen vanaf 15 uur tot... De zondag eveneens vanaf 15 uur tot... Er zijn de zaterdag en zondagavond Thé-dan- sants gepland, gepresenteerd door de 10 Tuf D.J.'s. Aan vang The-Dansants. 19 uur. Iedereen (die 16 is) hartelijk welkom!!! Alle hobby-klubs van Dido, zo ook de twinklub waren present voorde viering van het vijfjarig bestaan, (jm) V.Z.W. DORP 38 SCHOONAARDE Private Kulturele Jeugdklub richt in... Tijdens de Kermisdagen op 4-5-6 mei 1974 Open-Deur- dagen. Toegang voor iedereen GRatis! Zaterdag 4 mei in de namid dag: Aankomst Wielerwed strijd. ...Swinning Soft Party! met Discobars Pavaco vanaf 19 uur tot... Zondag 5 mei 1974 Flying cosmos Factory! «Non stop t-dansant» vanaf 15 uur tot... Met de d.j. Steve en Disco bars Pavaco. Opgelet:Gratis uitdeling L.P.'s en mascottes. Maandag 6 mei 1974 rust T-Dansant. «Ter afsluiting van de feestlijkheden» vanaf 20 uur tot... met discobars Pavaco. Dit alles is gereali seerd, dank zij. de medewer king van Bockingskantoor Pavaco, Vlasmarkt 1-3 te Dendermonde. Aandacht: Na de Kermisda gen zijn onze lokalen elk weekend geopend, zaterdag en zondag vanaf 19 uur. Allen welkom Na de geslaagde «Maand van de kleinkunst» welke in Wieze doorging ziet ons programma er als volgt uit: Zondag 5mei, voetbalmatch tegen een Aalsterse ploeg, samenkomst te 14.30 uur aan het jeugdhuis. Zondag 12 mei te 14.30 uur heeft er een Tienernamiddag plaats in de muziekzaal op het dorp, als gast komt John Horton. Iedereen die 15 jaar is wordt toegelaten. Deelname in de onkosten, slechts 20 fr. Vanaf heden, en dit voor de- ganse zomerperiode zal de jeugdklub 's vrijdags gesloten zijn, het is wel alle 2 weken vergadering voor Elektron (kern). Elektron houdt vrijdag 3 mei a.s. vergadering! De basketbal-spelers van de Tuf-Tuf-Pub deden het bijlange niet zo kwaad tijdens het jeugdklubtornooi (jm) ^Vrijdag 3 mei Sportinstuif te 19uur. Volleyball training. Te 19.30 uur speciale vergade ring voor werkende jongeren. Thema: werkgever, werkne mer. Deze aktiviteit gaat door met medewerking van de KAJ. Iedereen is welkom. Zaterdag 4 mei gewoon pro gramma. Speciale D.J. Verga dering te 15 uur. Onderwer pen Plaats van de Discoklub in het jeugdhuis en taakverd eling. Zondag 5 mei gewoon pro gramma; voetbal tegen Black Devils St. Niklaas te 15 uur op het terrein van SK. Woensdag 8 mei: gewoon programma, plus spec, ani matievergadering te 19.30 uur Donderdag 9 mei. gewoon programma plus judo. Vrijdag 10 mei sportinstuif. Voortaan iedere vrijdag te 19 uur is er volleyball training. Zaterdag en zondag 11 en 12 mei gewoon programma. Het is moeilijk in een paar woorden te schetsen wat de vijf-mei stunt van de lokale chirogroepen zal worden. Daarom, een korte inleiding waarin we willen trachten weer te geven vanuit welk denkbeeld «jimping» groeide. Voor de rest wordt het uitkijken naar wat in onze onmiddellijke omgeving zoal voor de pinnen komt. «Zelfs in een niet zo grote stad. Het verkeer rijdt rug aan rug, en stoepjes bieden nog wel plaats om te gaan, doch niet meer om te spelen. In de nette appartementjes groeien de kinderen op. Hun wereldbeeld wordt verruimd door het TV-scherm. En als de buren niet thuis zijn kunnen ze wat op en neer rennen in de gang»... Een hokjeswereld, gewoonten en vooroordelen stevig vastge klonken, niet aan te ontsnap pen. Toch is er wel wat vriendelijks tegen in te brengen zei men bij de chiro en het werd een enthousiast op zoek gaan naar jimping. jeugd-Im- puls In-Nieuwe-Geest. En de veertienhonderd lokale chiro groepen gaan op 5 mei in hun direkte, eigen omgeving aan de slag met een initiatief waarin ze zoveel mogelijk «buitenstaan ders» willen opnemen. Als het kan liefst mensen met sterk uiteenlopende ideeën, uit ver schillende wijken, standen, par tijen. Grote en dikke mijnheren met hun madam en kleine mensjes, als ze maar afkomen en willen meedoen. Spelender wijs heet het in hun jaarpro gramma en in dat kader staat ook de 5 meiviering. Jongens en meisjes die losjesweg, spelend- bevrijdend of bevrijdend spe lend. samenzijn en proberen hun ontdekking, die van de hokjeswereld, door te geven. Aantonen dat de vakjes vandie hokjeswereld eigenlijk allemaal sterk op elkaar lijken, deeltjes hetzelfde bevatten. Voorspelen dat de hindernissen en slagbo men weg te ruimen en open te draaien zijn. Bewijzen dat de ingewikkelde dingen die met zijn allen worden aangepakt veel eenvoudiger worden. Er over waken dat de eendags- impuls later kan doorgezet worden in de wijk, het dorp. de stad. Om heel simpel te zeggen wat met veel geleerde praat kan de hokjeswereld voor een ferm stuk aan het wankelen brengen en liever nog. afbre ken. Op opbouwende wijze dan. Hoe dat Jimping-spul nu konkreet moet is een ander paar mouwen. Alle initiatieven opsommen zou ons een paar bladzijden kosten. Wel hebben we de kans hier de aandacht te trekken op de mogelijke pro- jekten in ieders buurt. Als je deze week een lieve maar scherpe en oproepende brief in de bus kreeg, dan kan het van Jimping zijn. Of er nu een Een tegen allen, een rollenspel, een speelkermis of een tentoonstel ling in werd aangekondigd. Was het een oproep tot de ouderen om kontakten te leg gen, tot de jongeren om de speelruimten in de gemeente onder de loep te nemen, tot allen om erop te wijzen hoe het met het gemeentelijk leefmilieu staat... 't Kan alles en nog wat zijn. Waarmee we willen beslui ten: op vijf mei effe uitkijken naar Chiro-Jimping in onze omgeving. And ré Heyvaert Woensdag 1 mei kregen we dan onze ratatoei voorgescho teld, het promotiefestival geor ganiseerd door de federatie van Aalsterse jeugdhuizen. De naam werd ontleend aan een of ander frans gerecht dat kwa smaak en samenstelling nogal wat overeenkomsten vertoont met onze hutsepot Een niet slecht gekozen naam want een hutsepot is het écht geworden. King Cadex uit Ronse die het festival waar voor reeds om 15 uur een drie honderdtal jongeren waren komen opdagen was er spijtig genoeg niet bij, wel jammer want we zagen deze jongens reeds eerder aan het werk en hun hard-rock viel echt mee. Maar kom we mochten niet wanhopen, nog 24 andere groepen zouden tot 23 uur hun sound de ietwat enige ruimte van zaal 't Kapelleken insturen. ZERO, een Aalsterse groep die volgens het programma blaadje akoestische rock zou brengen werd toen aangekon digd. Uiteindelijk bleed dit het vroeger duo nul te zijn dat in tussen uitgebreid is met een overigens lief zangeresje. Het was trouwens net dat wat dit duo vroeger moest missen, ze brachten voorheen steeds erg fijn hun prettige ietswat oosters aandoende luistermuziek maar je voeld eat hun instrumentale nummers zo niet af waren. Ze hebben er dus heel wat bij ge wonnen en we zijn er zeker van dat ze met deze formatie ons nog heel wat te brengen heb ben. Na een dubbeldik ver diend applaus was het de beurt aan de vijf man sterke Leu vense formatie FEIRAS. Toen dit groepje in 72 werd opgericht was het voornamelijk hun be doeling volksmuziek te bren gen. Dat wilde echter niet vlot ten, vooral de dialekthinder en de beperkte stijlmogelijkheden brachten hen er toe meer naar de vlaamse pop toe te gaan werken. Momenteel zorgen ze dan ook voor een niet te zwaar tillende, gezellige sound. Geen overtollige decibels die we in de loop van de namiddag nog genoeg zouden te slikken krij gen en enkel eigen nummers. Binnenkort hopen ze een schijfje bij de platenboer bin nen te krijgen, maar totnogtoe vonden ze geen geïnteres seerde uitgever. Boor veertien dagen kwamen ze tijdens het programma TEGENDRAADS op het scherm en in de brt- sterrenjacht Singe Sange Jo haalden ze de halve finale. Feiras ruimde plaats voor STEWBAL, een Opwijkse groep gesteund door Nijdrop, dat in feite dit festival organi seerde. De groep is een twee tal jaar oud maar kende pas de laatste maanden een kon stante werking. Misschien kan je hun muziek best als countrie-rock omschrijven hoewel dit er zich een beetje gemakkelijk van af maken is. Binnenkort komt van hen een single op de markt waarvoor het studiowerk ver klaar is, het is nog enkel kiezen tussen vier nummers waarvan we Don't cry my shoulder wel het beste vonde, het publiek echter eer der op Mary An en Slander. Stewbal had meer sukses bij Singe Sange Jo, tijdens de eerste schiftingsreeks die en kele weken geleden werd uit gezonden brachten ze het er 't beste vanaf. Indien in de vol gende drie ronden geen twee groepen meer punten halen dan zij zitten ze alvast in de finale van de wedstrijd singe sange superstar verbonden aan dit programma. Dat zou wellicht met een volledige doorbraak kunnen betekenen, de kans zit er dik in. Voor een intussen uitgedund publiek bracht Dirthy H een Gents duo een kort maar puik optreden. Ze brachten zuivere engelsefolk, een welkome af wisseling tussen de over stemmende muziek der voor gaande groepen. De Aalsterse groep Brain Damage werd ver vangen door de in oktober 73 opgericht Easy Going. Met hun overwegend instrumentale zachte sound zetten zij het fes tival verder in de stijl van Dirthy H. Deze aalsterse jongens hebben hun naam echt niet slecht gekozen, met hun groep hebben ze het trouwens ook vrij easy voor. BELANGRIJK NIEUWS De openingsuren van on ze goeie ouwe klub wer den gewijzigd (en natuur lijk in het vordeel van de minnaars der zoete uurt jes en de plakken-blijvers. Je kan er nu op deze uren terecht Woensdag van 16 tot 23 uur instuif. 20 uur: fotoklub en riet werk. 20.30 uur: muziekklub; Dnderdag van 16 tot 23 uur: instuif. 20 uur: naaiklub. Vrijdag van 16 tot 24 uur instuif. 20uur: Pottenbakken 19.30 uur: Ideetje. Zaterdag van 16 uur tot 01 uur: een uurtje langer in te stuiven. 16 uur: fotoklub. Zondag van 15 uur tot 24 uur instuif. 10 uur: volley Namiddagvoetbal. Wij hopen dat deze wijzi ging je zegen krijgt en je bent ook nu weer hartelijk welkom. Vergeet dan ook niet dat er op zondag 5 mei om 19 uur een knal-fuif-dansa- vond is ten voordele van de fotoklub. Hoe meer danslustigen hoe meer lol, dus kom maar gerust. Wip ook eens even binnen op de tentoonstelling van onze hobbyklubs op de Meifeesten van de St.- Martinusparochie, Zonne- straat. OPening: vrijdag 5 mei en verder kan je op 4 en 5 mei de prachtwerken van onze klubbers bewon deren. Prettige en mooie geschenkjes) voor Moe- derkensdag zijn er zeker te vinden!. (LM) i Basketters van feestvierende jeugdklub Dido deden het niet zo mis)jm) bloemen bloeiden heerlijk vrij en Sloeberken was vrij. Het zong mee in het koor van de natuur wat heerlijk prettig wat een avontuur. Nu zingt hij nog alle dagen nieuwe liedjes uit zijn hoofd Wat zou hij je behagen met zo'n liedjes uit de natuur. Ons Sloeberken droomt nog onder dezelfde boom aan de zelfde rivier naar dank zij jous gehoor is hij duizendmaal blij. Spijtig Jij blijft nog altijd in je zetel zitten Je bent waarschijnlijk rijk ge noeg aan geld en TV Je hebt je iegen vermaakje, je eigen verzetje en pretje. Fijn zeg zo kunnen ge nieten op je eentje. Maar toch erg spijtig dat jij van jouw blijheid en vreugde niets met anderen wilt delen Laat ons ook een meegenie ten. Kom uit je zetel, sluit je TV maar rustig af. Het is toch min of meer altijd hetzelfde. Kom jij eens bij ons dan kun nen we mee genieten. Je zult zeggen en vragen: «Waarom al dat ge schreeuw Ja? Ons Sloeberken droomt nog van een blijde toekomst, een ideaal waar hij nu reeds aan werkt dag in. dag uit rus teloos. PEZEWEVER-MELDÈRT Zaterdag 4 en zondag 5 mei doen we het weer wat kalmer aan. er is telkens rustige instuif waarbij allerlei gezel- schaps en kaféspelen ter be schikking staan. De voetbal ploeg behaalde in de jeugd huiskompetitie na een moei lijke start uiteindelijk toch. nog een eervolle plaats. De tafeltennisploeg die zondag jl. haar laatste (uitgestelde) kompetitiewedstrijd speelde tegen 't Sattelietje deed het eveneens verre van slecht. De kans zit er nog in dat ze als derde eindigen. Hun plannen voor deze zomer een serieuze klubkompetitie waarbinnen ze het met elkaar eens kun nen uitvechten als voor berei ding voor het volgende inter- jeugdhuistornooi. De volley- klub is echter volop aktief, op 5 mei spelen ze op het Wijngaard veld een wedstrijd tegen Kreja. Hun laatste exploot dateert van verleden week toen ze voor twee spannende wedstrijden zorg den tegen St. Joris. Eind standen (2-3 en 3-2, respek- tievelijk A en B ploeg) Het volleyplein van Ocarina dat behoudens een opvangnet om de buren van overvliegende ballenlast te sparen ver af is. wordt deze zomer met een groot tornooi officieel ge opend. Wat het meiprogram ma betreft daar lees je volgen de week meer over. je kan echter alvast 17 mei noteren. Dan gaat een dia-reportage door over de Sahel-landen door Dr. J. Vermassen. Op 18 mei gaat de laatste T- Dansant voor de eksamenper- iode door en op 25 mei is er wellicht een filmavond.

De Voorpost | 1974 | | pagina 19