Oudegem nog niet gedaan lilan van een eerste seizoen Wilskracht Moorsel oet het in estwedstrijden NIEUWELING VERLEYEN: GEPAST OP VOORPLAN 3e PROVINCIALE u£ker der Denderstreek K. Geraardsbergen rste laureaat IK. Geraardsbergen - Haaltert 3-2 >rporatief voetbal ELELEC ZELE: ÏROFEEWINNAAR EENDRACHT ZELE «•PROVINCIALE T Interscholen voetbaltornooi voor miniemen KAATSEN Juniorentornooi van K.A.V. Dendermonde KAATSEN Start van Zeels handelsverbond Sunshine- Suncharm te Merelbeke Eendracht Aalst: geen RWDM spelers KWB behoudt de tweede plaats Boeten l'IAT. Wieze Sp.-St-Servais 15-13 Moorsel mag nu tooh aan de feest. Dank zij suksessen in istwedstrij'den dwong het ztijn promovering maar tweede pro- ile af. Het nam eerst de hindernis Etikhove met duidelijke klopte in de beslissende wedstrijd „zonder pardon" andere overlevende Robur Moerzeke. Voor Wilskracht is de Istrijd met de Waaslanders onder alle opzichten een mee- jer geworden. Het won niet alleen maar bracht daarbij ook ijfcig voetbal, zodat de zege toch een zekere glans uitstraalde, n: doelpunt in de 5e min. reeds betekende voor Moorsel een brie uitgangstelling. Het viel na een biezonder fraaie kombina- "jwaarbij ook Schorreel en De Meyer betrokken waren. Robur ^thtte daarna de zaken te forceren maar toen bewees de "^kracht verdediging b'rj de zaak te zijn. Vooral doelman Si- ■n speelde zich een paar keer in de kijker. In de tweede ode legde Wilskracht het aksent meer op de verdediging en lepelde met sukses de tegenaanval. In de 85e min. werd de :a akerheid weggenomen. Schorreel was het aanknopingspunt een goed uitgebouwde a'ktie. Cooreman schoof de bal in voeten van De Meyer die de unieke kans tot een doelpunt >g x>og. In de 80e min. had Moorsel Van Goetbem door Van aifwenbergh vervangen en preüies deze spelers werden met gele kaart bedacht, doch dit was niet van aard een domper le vreugde te zetten. !S" eerste finale van de „Beker van de klubs der Denderstreek" iriqua belangstelling zeker geen hoogvlieger geworden. De in- ni iters die van hun eersteling toch een degelijke organizlatie Biden gemaakt werden om hun enorme werk toch maar karig oond. De beslissende wedstrijd zelf kende een vrij spannend loop en de ploeg die nochtans de meeste kansen schepte teloor. Haaltert dat vlug van stapel liep had in de derde min. k< sukses, wanneer Verhofstadt een verre inworp van Clement M in het doel verlengde. Pas In het tWeede kwartier kreeg L dat de afwezigheid van zijn spelmaker Vercammen fel aan- a ilde, toch iets meer armslag, wat toch niet wegnam dat Ra- >r g meest gevaarlijk was, vooral dan naar het einde van de eiste speelhelft toe. Toen lieten Dhulst, Verhofstad en Clement i dikke kans liggen. Racing kon dus deze 0-1 ruststand wel antwoorden. Als enigszins tegen de gang van zaken in, Ge- rdsbergen in de 65e min. op gelijke hoogte kwam betekende —tmeteen verleningen. En in deze had Haaltert al direkt sukses. 93e min. schoof Payne de bal voorbij Luystermans dodh ;e nam Racing geen optie op de zege. In de 108e min. ver- ilkte Michot de Haaltert verdediging en liet Boogaerts geen In de 117e min. schoot bij een vrijschop Hernou vanop 'n igtal meter de bal voorbij de verraste en te laat reagerende doelman. J.V.H. zowel VDB Modema Lebbeke en Veram Buggenhoud na erzoek van klachten uit de finale van de „Trofee SekretaTis- aal Van Hecke" waren gestoten, voetbalde de andere toon- ver Telelec Zele dan maar tegen een selektie van het est Oudenaarde. Een gemakkelijke opdracht was dat niet. |ch de Zeienaars, die tussen haakjes een schitterend seizoen er de rug hebben, hebben zich nooit onder de voet laten n. Integendeel Van de Vijver met twee voltreffers en Moer- met één goaltje, zetten hun tegenstrevers voor schut. Om- 1 de Zeelse defensie zich geen enkele keer liet verschalken, de niemand aan de briljante zege van deze verdienstelijke .oratieven. Telelec kwam met de trofee naar bet klublokaal I ontving bovenop nog een prachtige herdenkingsschaal Van delegatie uit het Oudenaardse. Sportkring Oudegem heeft zon. dag de laatste kans met beide handen gegrepen. Derde ein digen in Vierde Provinciale geeft dit jaar immers uitzicht op promovering, al moeten immers eliminatiewedstrijden gespeeld worden. Hoe de vork aan de steel zit is niet zo erg duidelijk, zo werd ons ge zegd. We menen van wel omdat één ploeg uit «Hogere naar de provincie tuimelt (het ongelukkige VW Hamme), blijft het aantal stijgers van 4de naar 3de Provinciale tot 16 beperktde zeven kampioe nen en de zeven nummers twee. Daarbij komen nog twee klubs die derde eindigden. Nu de kompetitie afgelopen is, staan de namen van die kanshebbers op ons lijstje Wondelgem (dat naar verluidt zou afzien van de testmat chen, al is het nog niet zo ver), Azalea, Baarle, Worte- gem, Bambrugge, Oudegem en Vrasene. Op het eerste ge zicht een moeilijke opdracht voor blauwwit om die tegen standers van zich af te schud den. Teoretisch zijn Baarle, Wortegem en Wondelgem de zwakste broertjes. Zeer ge vaarlijk zijn zowel Vrasene als Azalea met het eerder aan holderdeboldervoetbal doend Bambrugge als vraagteken. De kans dat Oudegem bij de twee gelukkigen zal zijn, is allesbe halve denkbeeldig. Vooral om- dat blauwwit tèchnisch met de beste konkurrenten kan wedijveren en echt in zichzelf gelooft. Terloops citeren we ook nog de rezultaten van de laatste kompetitiedag Oudegem haal de het met 1-0 tegen Hofsta- de, Wieze moest de bezoekers uit Gijzegem met ee npuntje laten vertrekken (2-2) en Schroevers Moorsel verloor te Welle (2-0). Mere had geen problemen met een moedig en sportief Berlare (4-1) en het piepjonge Wichelen werd te Bavegem met 6-0 afgestraft. In Vierde G, ten slotte, liet Eendracht Sint-Gillis het thuis afweten tegen Eksaarde. In de eindronde voor de twee de geklasseerden van Derde Provinciale haalde Wilskracht Moorsel het met 2-0 tegen Robur. Soms drong Hofstade gevaarlijk door de Oudegemse defensie. Keeper De Witte was evenwel bi] de zaak. A0 De heer Frans Vinck was er na het laatste fluitsignaal van eeh voorbeeldige scheidsrechter Bauwens als de kippen bij om zijn Oudegemse poulains te feliciteren. (V) de vraag of Eendracht Zele voor het eerste jaar in Derde deling de verwachtingen heeft ingelost is moeilijk een ant- K)rd te geven. De resultaten waren een mengeling van ups dows en daarbij waren de doelstellingen van de driekleurigen de aanvang van het seizoen niet duidelijk geformuleerd, l menen dat deze echter verder reikten dat het behoud te rzekeren in deze reeks en hierbij zelfs een degelijke klasse- ig werd in het vooruitzicht gesteld. laatste werd door de $chte ts lagen van de maand lart lelijk tegengewerkt met gevolg, dat de Eendrach- rs op een plaats in de pun- ntabel kwamen te staan, die oest het kampioenschap nog paar weken langer ge- wrd hebben tot de meest eenlopende wendingen aan- ding kon geven, eerste bemerking, die nie- d zal tegenspreken is het len van de aangekochte spe- Het blijft een spijtige nstatatie, dat lln de laatste de transfertmerkt niet (ster gelukkig voor de verant- (ordelijke Zeelse dirigenten uitgevallen. In het verleden is er meestal kritiek moge- Ie omdat de aankopen te luk- ak gebeurden, maar deze ir zou men de hand in het ir durven steken hebben ir De Loose en Martens, die deel ijk pionnen moesten zijn tan het rood-zwarte geheel kon optrekken, is daarbij opvallend, dat kwetsuren die beide dure ingekochte elementen oplie- werden veroorzaakt buiten voetbalveld. Het besluit ligt angt fen v Jiet v hier voor de hand en ten koste van veel moet meer aandacht geschonken worden aan Zeel se spelers, want in het ver leden werden elementen van de hand gedaan, die men in het verlopen seizoen met suk ses had kunnen aanwennen. Waalse veMiespunten. Ook werden te veel punten te gen de Waalse vertegenwoor digers prijs gegeven. Amper vier eenheden werden veroverd namelijk twee tegen Doornik één tegen Drnant en Bergen, terwijl twee keren de totale inzet aan La Louvière werd afgestaan met een beschamen de 1-8 eindstand, terwijl sa menvattend tegen de Waalse ploegen negen doelpunten werden aangetekend en negen tien toegestaan. In de Oostvlaamse derbies haalden de Zeienaars 5 pun ten op acht en hier moet de prestatie tegen Eendracht Aalst onderlijnd worden, want tegen de Ajuinen werden drie punten in de wacht gesleept. Slechts één keer het maksi- mum Het was enkel .tegen L'auwe, dat twee 'keren de voile inzet met de uitzonderlijke 7-1 score werd veroverd. Drie punten verrijkten de klas sering dank zij de matchen te gen E. Aalst (3-1), Jet (3-1) Vorst (3-0). Twee punten werd gewonnen ten nadele van Menen (7-3), Roeselare (5-3), Doornik (2-3) en Puurs (3-3). Amper één puntje gewonnen tegen Oudenaarde (3-6), Den- En niets tegen Oostende (3-7), La Louvière (18) en Zottegem (0-3). Het is meteen de enige formatie, waartegen tijdens de heen- en terugwedstrijd niet werd gescoord. In de Elstraat bleven 15 pun ten en op verplaatsing werden er 10 veroverd. Zes basisspelers op transfert- lijsL Het Eendracbtbestuur zet zes fanionspelers op de transfert- lijst Rik Van Goethem (de beste aankoop van de laatste jaren) Leo Szapinszky (die de promoveringsgedachte gestaIte gaf), Jef Szapinszky (een ve dette uit het middenveld), Weyn. Van Haver en Everaert. Ook krijgt Lambrecbt wel een kans om weg te gaan (Lede terwijl Toine De Nul zijn blik liet Vallen op Meyskens. Daarentegen werd 't kontrakt van Marc Van Wambeke met één jaar ingekort, zodat hij na twee jaar verblijf bij S.N.S. terug naar de oude stal keert. Het jeugdkomitee van E. Aalst dat niet meer aan Zijn «-*rste ini tiatief toe is organizeert in sa- menqerklng met het sport komitee vanaf 8 mei zijn jaarlijks inter- scholentomooi voetbal voor mi niemen waaraan liefst vijftien ploegen deelnemen. Het program ma van de eerste speeldag fs als volgt 9u. 15 St.-Jozefcoll S.M. Driesleutelstr. 9u. 10 R.M.S. Erernb. - S.M, Moorselb. 10 u. 30 S.M. Esplanade - R.T.T.O Herzele 10 u. 30 K. Ath. Denderl. S.M. bede 14 u. R.M.S Binnenstr. - K. Ath. Aalst 14 u. St.-Gabrielinst. Liedek, - R.M.S. Haaltert 15 u. 15 iSt.-Jozef voort). V.T.I. Aalst. Al de wedstrijden worden ge speeld op de terreinen A en C van E. Aalst, J.V.H. Zondag 5 mei wordt met het nieuw juniorentornooi van KAV Dendermonde, waar van de wedstrijden ditmaal zullen doorgaan op het ter rein van Eendracht G rem ber gen in de Nreuwstraat. Dit tornooi dat bij zijn vorige uitgaven telkens tot een suk ses uitgroeide heeft nu met FC Boom, KV Mechelen, SK Aalst, E. Zele, FC Denderleeuw RC Wetteren en Ex Puurs al vast een flinke bezetting. Gewoonte getrouw werd hei tornooi ook begiftigd met ©en reeds schalen. In de eerste plaats is er de schaal van KAVD voorzitter Pi ret. Hier naast de schaal van de voor zitter van het jeugdkomitee de h. L. Tas, de schaal van de ondervoorzitter van het jeugd- komitee de h. F. Berokmoes, de schaal van de supporters club Dender en Schelde en van Drukkerij De Vlasbloem. Op zondag 5 mei te 14.30 u. gaat het tornooi van start met de sohiftingswedstrijden FC Boom-KV Mechelen te 14.30 u. en te 16 u. met KAVD1SK Aalst. Op zondag 12 mei wordt vervolgd met te 14.30 u. E. Zele-FC Denderleeuw en te 16 u. met RC Wetteren-Ex. Puurs. De halve finales gaan door op 19 april terwijl de troosting en finale zal plaats vinden op donderdag 23 mei. V.C. Op zaterdag, 4 mei start te Zele de kompetitie van het kaatshan- delsverbond. De wens van het merendeel van de klubs om de kompetitie te spelen zonder spe lers die optreden bij de K.B.K.B. is een nieuwigheid die hoogst waarschijnlijk de faktor spanning zal verhogen en tot meer gelijk- opgaande lutten zal komen. Ze ven ploegen schreven in 't Akker- ken. De Gentenaar. Smed. Van Damme - Likeuren Rubbens, Ford Neyt, De Beule-Bosch en Jovanda- Van Opdorp. Het Is niet zo gemakkelijk een titelkandidaat naar voorbrengen want tussen 4 mei en 17 augus tus kan er heel wat gebeuren. Toch schijnen Likeuren Rubbens met spelers als Franpoi Mlchiels, Jozef Michiels. Clement Schud- dinck, Michel Dauwe. W. Robbe- reoht en M. De V'rjlder en Ford Neyt met Marcel Van Langenhove, Gaston Baert, Julien Elegeert. Roger Van de Velde en Willy De Rijcke er het sterkst uit te ko men. Maar men mag 'in ieder geval de rol van de anderen niet onderschatten en de fusieploeg Jovanda-Van Opdorp met Boter- bergh, Braecqman, Van Geete- rueyen Droeshout en Frans De Vriendt is in ieder geval een De sOholierenploegen van de Aalsterse klubs Sunshine en Sun charm moeten nu zater dag 4 mei een testwedstrijd spelen om uit te maken wie kampioen wordt bij de pro vinciale scholieren. Deze wed strijd wordt te Merelbeke ge speeld. J.V.H. Reeds eerder deelden we me de dat van Aalsterse zijde de verrichting van de RWDM-spe- lers Hanssens en Van Eeck- toout werden gevolgd. Het is nu toch zo dat beide spelers de Eendracht afgevaardigden niet hebben kunnen overtuigen, vermits men niet langer op een transfer aanstuurt. J.V.H. Door de nederlaag van Simiba op de laatste speeldag tegen Pletsers ós KWB uiteindelijk tweede geworden. Simiba had nog alle moeite van de wereld om Kasseistampers, wonnen nipt tegen NCMV (3-2), van het lijf te houden voor de derde plaats. Klassement1Pletsers 19 p.; 2. KWB 16 p 3. Simiba 15 p 4. Kasseistampers 15 p. 5. Untouchables 13 p 6. NCMV 11 p.: GDP Het Oost Vlaams P K. van de Volleybond heeft 'In haar tijd schrift de top 5 der boeten- betalers gepubliceerd. Een streekploeg bezette de tweede plaats na Sigovoc Sint-Gillis- Waas (4.050 fr). De Berlare naars zullen de Bondskas met 3.875 fr verrijken. Proficiat oudsider en de twee ploegen van Durmen Smed. Van Damme - Van- de Velde met Michel Van Damme en Julien Vercauteren en De Beule-Bosch met Scbiettecatte kunnen ernstige tegenstand zor gen. 't Akkerken met de rugge steun van de familie De Brandt zal op de ondervinding beroep doen om ieder falen van de te genstander uit te baten. De Gen tenaar blijft misschien wel een vraagteken maar met De Block en Perm entier kn hun rangen wordt het zeker geen figurantenrolletje. Wedstrijden van zaterdag. 4 mei om 15 uur "t Akkerken - De Gentenaar Smed. Van Damme Lik. Rubbens Ford Neyt - De Beule Bosch vrijd. Jovanda - Van Opdorp. BFNO Ruim 550 toeschouwers waren opgekomen om Wieze Sportief voor het eerst te zien optreden in 's lands hoogste afdeling. Bezoeker was St. Servais, titelkandidaat, dat echter in de ver vanging moest voorzien van achterman Willem, afwezig wegens voetbalverplichtingen bij La Louvière. De thuisspelers begonnen heel goed, liepen onmiddellijk uit tot 2-0 en hadden al onmiddellijk pit in de wedstrijd toen het vierde spel een 0-40 werd omgezet in een mooie spelzege (3-1). Van toen af gingen de walen duchtig meespelen, waren vooral in de service aartsmoeilijk en waren er vooral op beducht de Wieze keerders uit te schakelen. Verleyen leverde daarbij nog drie maal buiten zodat de bezoekers voor het eerst aan de leiding kwamen met 3-4. Ook de zenuwen speelden bepaald mee en dan vooral in het thuiskamp waar Freddy Verstrepen een onkenne lijke wedstrijd vertolkte. Gelukkig waren er Vieuvalet, voorbeel dig kapitein, en Van der Jeugd om de zwakke periode van hun ploegmaat enigszins op te vangen. Aan de rust was de stand 8-7 zondat dat een der ploegen werkelijk noemenswaardig had geleid. Tijdens de rust was men in de Wiesse kleedkamer bewust van de zegekansen. De tak- tiek van coach Massure klopte nochtans niet helemaal. Het zestiende spel werd onmiddel lijk verloren en dat bracht St Servais mooie papieren. Vieu valet 'keerde over op 40-40 won aldus een puntje voor de blauw-witten terwijl de bezoe kers eerder kansrijk het acht tiende spel lieten opschrijven. Beter met oijfers dan met woorden kunnen we de ver dere evolutie van het spel ver tellen 9-10. 10-10, 11-10, 12- 10. 12-11, 12-12 tot een plaatswisseling tussen Van der Jeugd, koordspeler Verleyen en Verstrepen plaatsvindt. Nieuweling Verleyen, eerder onopvallend tijdens de ganse wedstrijd, toonde zich op meesterlijke wijze vanop de grootmiddenplaats. De eerste bal die ihem werd toegespeeld keerde hij meters over ter wijl zijn volgende terugslag het dertiende spel opleverde. St Servais kwam nog wel te rug (13-13) doch toen Ver leyen met een geplaatste od- slag een moeilijke kaats won (40-40 en 14-12) en daarna samen met Van der Jeugd de bezoekende defensie bleef bestoken, moest er niet meer getwijfeld aan de eerste thuis zege. Wieze won het laatste spel op vlotte wijze met 40-15 Uitblinkers bij Wieze waran Verleyen, om zijn sterk match- e'rnde. Van der Jeugd, de re- gelmatigste en Vieuvalet steeds daar in de moeilijkste omstandigheden. De Muylder werd door de bezoekende leveraars gemeden als de pest were! dus weinig aan het werk gezet en kan nog niet tenvolle beoordeelt worden. Verstrepen speelde een ongelukkige wed strijd doch het spreekt dal eens die zenuwen kwijl de kunde door vertrouwen snel zal terugkeren. Overgekeerde ballen Wieze (9) Verleyen 1. Vieuvalet 4, Verstrepen 1, Van der Jeugd 2. De Muylder 1. St Servais (6). GDP

De Voorpost | 1974 | | pagina 23