Lebbeke BAB klopt Denderbelle E.V. Aalst f opnieuw bedreigd fa BESLISSEND WEEKEINDE Zaterdag te 20 u.: Avanti-Aalst Sportief li Avanti naar de final^ KAATSEN HANDBAL FINALE KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE ALLERLAATSTE KANS [I Dameshandbal FIRMA P. SCH0LLAERT 24 De verrassing tijdens deze vierde speeldag is zeker de zege praal van Lebbeke BAB op eigen veld tegen buur Denderbelle XV. De Lebbekenaars waren er zelf wel van overtuigd een nipte zege te kunnen behalen doch de driepuntenwinst veroorzaakt dolle vreugde in de Lebbeekse kaatsmiddens. De Bellenaars moeten dringend gaan herpakken want de puntjes blijken heel duur te worden. Opstal Pelote en Moorsel Steven kregen geen overwinning te pakken. In Gewestelijke Bevordering blijft Adec Baasrode de plak zwaaien. Nu moest Ronse Barco er met afge tekende cijfers aan geloven. Opdorp en Aalst HH veroverden een puntje. In het klassement blijft Adec met twee punten voor sprong aan de leiding voor Viane. Een maratonmatch te Wieze waar de thuisspelers leider Gijze- gem met het miniemste verschil klopten. De andere tenoren Opwijk en Zele DV bleven aan de winnende hand en zorgden voor aflossing. past met spelwinst (12-7) doch in volle Opdorpoffensief kwam er discussie met de ref met alle nadelige gevolgen van- dien. Ondanks de uitstekende pres tatie van Van Herreweghe (10 ballen over) en Baert werd het nochtans puntenwinst voor de Opdorpenaars met ver diende 15-9 stand. Het 'klassement in Geweste lijke Bevordering onderging geen noemenswaardige wijzi gingen 1) Adec Baasrode 11 p., 2) Viane 9, 3) Ronse Ping. 1), Brussegem en Bever 8, 6. Aalst HH Ronse Tr en Galmaarden 7, 9) Opdorp 6. 10) Hamme SK 5, 11) Over- boelare en Outer 4 p. 13) Ron se Barco 1) 3. 14) Erom bodegem Oorp 0. LAGERE T Te topmafch van het afgelo pen week-end werd gespeeld te Wieze waar WIEZE II en leider GIJZEGEM tegen me kaar in het veld kwamen. De thuisspelers werden geleid door oude rat Charles Mas- sure die vooral door zijn spel- doorzicht, routine en geplaat ste ballen de te duchten man was voor Grjzegem. Wieze had de voorpostgevechten gewon nen (3-1) doch kreeg weldra meer tegenstand van de goed akt erende bezoekers (4-4). Wieze zou even voor rust, dank zij twee overgekeerde ballen van Pauwels, de leiding veroveren (8-6). De Meuyst liet zich gelden op achterman en liep verder uit tot 10-5. Tot 12-9 was Wieze steeds de 'betere doch toen de fysische konditie van Gijze- gem begon te spreken moes ten de thuisspelers nog alle hens aan dek roepen om een nipte 15-14 zege uit het vuur te slepen. Bij Wieze waren Massure, Cammu en De Meyst opvallend terwijl ook Staes zijn werk naar behoren deed. Grjzegem moest een falende Schookaert bij rust door Maes vervangen terwijl Vereecken er een rekord vestigde qua binnengeleverde ballen. Van den Abbeele speelde een prachtige wedstrijd doch kon de nederlaag niet afwentelen. De slechtste akteur was ech ter de scheidsrechter BAASRODE VA was sterker dan LEDE dat vooral een ge brek aan overleg als aanlei ding van de zware 5-15 neder laag mag inroepen. Bij de bezoekers was Rrngoot de beste man. HOGERE III Meer dan 250 toeschouwers keken benieuwd naar de nieu we eksploten van DENDER BELLE in de derby tegen LEBBEKE BAB. Het werd on middellijk 0-1 doch dat was de enige maal dat de bezoe kers op voorsprong kwamen. De thuisploeg teerde op de terugkeer kracht van Coo re- man en ging leiden met 3-1. De Bellenaars kwamen nog onmiddellijk terug tot 3-3 doch konden de rust halen met 8-3 achterstand. Van Larvgenhove (O), misschien iets minder dan gewoonlijk, werd weinig aan het werk gezet en dat verklaart wel enigszins de zwakte van de groen-witten temeer daar men nog steeds wacht op de ont plooiing van Van den Abbeele en Burill. Toen onmiddellijk na pauze Cardon de rug strekte werd het 10-5 en moest de ploeg van secretaris Van Nuf fel lijdzaam toezien hoe de ontketekende thuisspelers hen uiteindelijk geen puntje zouden gunnen (15-8). Zwakke pres tatie van Denderbelle tegen terre en Welle 7 p., 8) Opstal Pelote en Meerbeke 6 p. 10) Ronse Tr. 5 p., 1.1) Dender belle 4 p., 12) Moorsel Steven en Geraardsbergen 2 p., 14) Hamme E. 1 p. Gewestelijke bevordering Overdonderend meesterschap van ADEC SPORT BAASRODE aan huis tegen Ronse Barco dat aan de pauze met 8-1 in het krijt stond. De Buyzer Landuyt (6), De Vroe (2) en Meeus (3) viseerden geregeld de achterlijn terwijl De Decker een verbluffende prestatie aan de koord ten beste gaf. Eind uitslag van dit eenrichtings- treffen 15-2. Zonder Vermoes en Jozef Buyle (beiden gekwetst) heeft AALST HH nochtans een uit stekende eerste helft gespeeld De invallers De Boeck en Corrtant gaven zich volledig en haalden eerst een 3-4 op om door te stoten tot 8-4. Toen 'kwam de grotere rou tine van Ronse Ping. duide lijker tot uiting, zodat het in goed mee doch miste de no dige kalmte om acht speten op 40-40 tot een goed einde te brengen. Gerrit Marcoen, maidenmatch op de grootmid den plaats leverde een gave prestatie. Bij Herdersem is men vooral blij omdat de ploeg blijk gaf van een kame raadschappelijke instelling. Tot aan de <rust van de wed strijd ZELE DV-BAASRODE JV waren de bezoekers de bete re partij. Het werd trouwens 3-8 waarbij Cassiman zich eens te meer de grote man toonde. Na de pauze en ook al omdat de paars-witten het leveren als een overbodige zaak gingen beschouwen, kwamen de Zeienaars terug. Van de Cauter Van de Velde en De Saedeleer trokken hun ploeg tot 9-9, hielden de be zoekers nog een korte wijl in hun zog (12-11) doch zouden uiteindelijk nog onbedreigd zegevieren (15-12) Een 120 tal toeschouwers zorg den voor een gezellige am biance. Denderbelle XV (Van Langenhove, men ook zondag niet van de grond. een zeker meevallend Leb beke Bab. Toen OPSTAL PELOTE te Meerbeke een 3-0 achterstand ophaalde (3-3 zag het er naar uit dat de bezoekers voor een mooie repliek zouden zorgen. De Meerbekenaars herpakten zich echter gepast en lieten bij de rust 8-4 optekenen. Na de 'koffie zag het er al zeer donker uit voor Opstal Pelote wanneer het zich op 11-4 liet spelen. Beide teams pakten r>og twee spellen, doch het zag er niet naar uit dat de groen hemden puntenoogst be halen zouden. Onder impuls van De Leuze en Verhoeven kwam de bezoekende pletrol echter in aktie. Te laat ech ter want verder dan een eer volle 15-10 kwamen zeniet. MOORSEL STEVEN doet het verre van schitterend. Na een gelijkopgaand begin 1-1) i:ep Kokejane onmiddellijk uit tot 5-1 om halfweg een 8-2 stand te 'kunnen noteren. Ondanks de goede prestatie van Bau- wens kon Moorsel Steven nooit een voet plaatsen tegen de sterke thuiskeerders. Daar bij werd Beulens nog gekwetst en was verder van weinig nut voor zijn team. Moorsel ver loor deze wedstrijd met af getekende 15-4 cijfers. De huidige stand in Hogere III ziet er uit als volgt1) Ninove 12 p.. 2) Kokejane 11 p., 3) Lebbeke Bab 8 p., 4) Ronse PPRW, Opwijk, Appel- Burill, Van den Abbeele, Van Haver. Caudron en Moeyersoens) kwa- (C) één ruk 9-13 werd. Aalst gaf nog heel wat tegengewicht, vooral door middel van uit blinker Ronny Buyle, doch slaagde er niet meer in de achterstand te overbruggen (11-15) EREMBODEGEM DORP speel de weer een goede wedstrijd doch miste bij wijlen het no dige geluk aan haar zijde. Nadat het aanvankelijk goed had gewedijverd met de be zoekers uit Brussegem (3-4) verloor het dat achtste spel met 40-40 en viel stil (3-8). Brussegem kreeg na de koffie de handen vrij en speelde in een adem uit (4-15). Erembo- degem geeft nochtans blijk van kampgeest zodat de resul taten zeker niet zuilen uitblij ven. Nadat OPDORP een 0-2 voor sprong had verworven moes ten ze alras ondervinden dat Overboelare thuis niet te on derschatten is (5-2). De thuis- superioriteit zou slechts luwen bij de rust die met 8-3 stand bereikt. De vervanging van de jonge Meeus door Van Ransbeeck bracht onmiddellijk de goede kentering. Opdorp kwam nu meer aan bod en temeer daar Achtergael gere geld keerde werd het 10-7. Overboelare replikeerde ge- Bij HERDERSEM gaf men sportief de supprematie van Opwijk toe. De 15-4 cijfers liegen er trouwens niet om Herdersem speelde nochtans EREMBODEGEM WELLEWEG verloor te Buggenhout met 15- 5. Bij de rust (8-4) moest Erembodegem de gekwetste Wrlly De Neve vervangen. De 16 jarige Bal speelde een op gemerkte partij. Nochtans kan de jonge bezoekers een te weinig aan vuur worden aan gewreven. Het klassement in Lagere I 1) Opwijk 10 p., 2) Gijzegem, Hamme SA, Zele DV 9, 5) Buggenhout BJ 8. 6) Baasrode VA en Baasrode BJ 7, 8) Wie ze (-1) 6, 9) Lede 2. 10) Brus segem en Herdersem (-1) 1. 12) Erembodegem Welleweg 0. Wedstrijden voor het week end Zaterdag 4 mei Erembodegem-Brussegem Zondag 5 mei Buggenhout-Baasrode JV Opwijk-Gijzegem Zele DV-Lede Wieze H-Baasrode VA Brussegem-Herdersem Erembodegem WW-Hamme SA Ronse PPRW-Opstal Pelote Moorsel S-Ninove Lebbeke Bab-Opwijk Denderbel le-Appelterre Adec Baasrode-Brussegem Bever-Aalst HH Erembodegem Dorp-Ronse P. Opdorp-Ronse Barco Nivelles-Wieze GDP Dat Oost-Vlaanderen toonaangevend geworden is in de Belgische handbalsport voor dames, bewijst deze finale. Zowel de Leb beekse als de Aalsterse meisjes wonnen met overtuigend ge mak hun halve finale tegen Herstal en Ougrée en zullen nu onder elkaar uitvechten wie toekomend seizoen als Belgisch kampioen mag betiteld worden. De finale die gespeeld wordt om 20 uur in de sporthal gelegen te Laken, Kerkveldstraat 73, brengt een herhaling van de finale van de Beker van België waarin Aalst tijdens de tweede helft het meesterschap diende te erkennen van de Lebbeekse meisjes. Ook tijdens het voorbije kampioenschap eindigde Avanti voor Aalst doch dit betekent geenszins dat Aalst Sportief kansloos in deze wedstrijd van start gaat. In Belgische normen gezien verwachten wij een hoogstaande partij waarin beide ploegen sterk aan eikaar zullen gewaagd blijken te zijn. Testwedstrijd voor de kam pioen van Bevordering B. Léon Lepage-Rosis Aalst Zondag om 15u.30 wordt In het sportcentrum te Merksem uitgemaakt wie 'nu uiteindelijk promoveert naar derde nationa le. Ftosls Aalst en Léon Lepa ge (Brussel) eindigden inder daad op gelijke hoogte In het kampioenschap en het blijkt odk voor ons heel moeilijk om een favoriet voorop te zetten. Misschien zijn Wij wel wat subjectief als Wij niettemin 't Aalsterse team de meeste kan sen geven. Wij baseren ons in dit oordeel op bet feut dat de ptoeg van trainer W. De Boeck over het meest ervaring be schikt en wellicht meer co hesie zal vertonen dan de Brus selaars die toch uitfluitend op een paar vedette spelers steu nen. Rosis Aalst, een week ge leden nog overtuigend winnaar van het tornooi te Ganshoren, rekent op zijn taflrijke suppor ters om achter dit kampioen schap een benijdenswaardig orgelpunt te zetten. Meereizen- den kunnen zich nog steeds laten inschrijven in het lokaal waar de autobus vertrekt om ongeveer 13u.30. HBC Ajax-Elsene Zaterdagavond in de Gremberg- Het lag in de iijn der verwachtingen dat Elsene hun thuiswed strijd tegen Beyne zouden winnen en op deze manier Ajal achter zich laten en E.V. Aalst bijbenen. Voor de Aalstenaars ziet de situatie er dus opnieuw niet rooskleurig uit en voor Ajax rest er nog slechts een minieme kans om de degradatie te ont wijken. De Ajaxieden speelden geen slechte wedstrijd tegen Mechelen maar eens te meer hadden zij het het enorm moeilijk om een doelpunt te scoren. Voor de Lebbekenaars blijft er nog maar een uitweg over, nu zaterdag winnen van Elsene of... Een dracht Aalst bewees dat zij zichzelf niet overschat hadden toen één week voordien voorzitter Van Der Spiegel ons vertelde dat zij naar Herstal gingen om te winnen. se sporthal wordt waarschijn lijk het definitief verdikt uit gesproken in verband met de degradatiestrijd 'in 's lands hoogste reeks. Ajax ontmoet er Elsene dat zijn drie laatste wedstrijden met overtuigende cijfers won. Oprecht, de kans van de Ajaxieden lijkt ons bit ter klein maar het jonge spe- lerspotentieel zou wel eens kunnen blijk geven van een on verwachte onverzettelijkheid, die vlugger dan verwacht hun ware mogelijkheden aan het licht brengt. E.V. Aalst is de rechtstreekse betrokkene daar bij een eventuele overwinning van Elsene zij op de fatale derde laatste plaats terugval len. U ziet, Oost-Vlaanderen wordt wellicht éénmdal solidair op handbalgebied. EVA Heel lang zat de overwinning erin maar uiteindelijk besliste scheidsrechter Neyens over winst en verf "res. En dat hij zijn Waalse vrienden niet ging verloochenen bleek duidelijk. Jammer voor Eendracht, het waren gouden punten geweest. Avanti Lebbeke heeft het be slist niet gemakkelijk gekre gen om In het Henegouwse Mont s/Marchienne te winnen. Mont s/Marchienne is nu een maal een zeer vlot spelende ploeg en Avantie moest diep In zijn reserves putten om, dank zij een schitterende Ladhari, bij het wedstrijdeinde 't hoofd te bieder», aan het sterke Mont s/Marchienne. De gewezen tweevoudige Belgische kam pioenen staan nu op de vierde plaats en de kans op de derde plaats 'blijft steeds reëel. 2e- 'ker niet slecht al men weet met welke moelijkheden de Avanti ploeg dit seizoen te kampen heeft gehad. De wedstrijden HBC Ajax-Mechelen 8-16 Toen na amper twaalf mSputen spel de maneblussers met 0-8 leidden vroegen Wij ons af wel ke katastrofe Ajax wél tege moet ging. Nu weten wij wel dat düt tempo aan doelpunten zo niet verder kon gaan maar het zwak akteren van een met „opwarmingsproblemen" ge plaagde keeper Mertens veront ruste ons sterkMertens zou zidh na dit katastrofaal begin echter zeer goed .hervatten" om nog een sublieme tweede helft te spelen. Zelfs zonder dit katastrofaal 'beglfn zou Ajax naar ons gevoel geen kans ge maakt hebben op de puntjes. Inderdaad, Mechelen. zelfs zon der De Pretor en Somers, bleek te sterk om door de onmon dige Ajax aanvallers te worden bedreigd. Hot ontbreken van De Batseller geld hier wel als verontschuldiging. Na de hogervermelde zwakke start van Ajax bleken de Lebbeke naars hun beste periode tijdens de resterende tijd van de eer ste helft te hebben. Met echt vlotte kombinatres wasten zij op hun beurt de Mechelaars op de rooster te leggen en de ruststand 6-10 kon in deze om standigheden als een onver bloemd succes van Ajax aan zien worden. Het duurde zes minuten vooraleer Mechelen langs een strafschop scoorde tijdens de tweede hëlft en na veertig minuten spel bracht de onversUjtbare Mare De Dec ker het eerste Ajax doelpunt aan. Gedurende 13 minuten zou geen van beide ploegen er dan nog ki gelukken bet sterke el-KAVD eepers duo Mertens- Nincovlc te verslagen. Met nog zeven minuten te spelen scoor de een degelijke Broothaerts het tweede en laatste doelpunt van Ajax eveneens op penalty (8-13). Tijdens de laatste vijf minuten dreef Mechelen dan de score nog hoger op. Doelpunten: Broothaerés 1,M. De Decker 2, Van Cauwen- bergbe 2. De Meyer 2. Van Gaver 1. Int. Herstal-EV Aalst22-20 Toen P Van Den Eynde even voor de rust uitviel met een hand kwetsuur hadden de toe schouwers een vrij evenwich tige wedstrijd bijgewoond. Bei de ploegen gaven zich volledig en ondanks EV Aalst niet kon beschikken over het broeder paar Van Goethem kwamen zij meer dan op hun beurt aan de leiding. Na 10' leidde Een dracht met 4-5 maar zij kondén toch niet vermijden dat Int. Herstal even voor het rust- signaal een tweedoelpunten- voorsprong bijeen wierp. Rust stand 12-10. Tot dan toe had het scheidsrechtersduo Monet- Neyens het uitstekend gedaan en was de wedstrijd duidelijk binnen hun mogelijkheden ge bleven. E.V. Aalst zou twintig •minuten later echter de Waal se solidariteit aan de lijve On dervinden. Eendracht begon "t tweede wedstrijdgedeelte uit stekend zodat zij na veertig mi nuten spel de leiding veroverd hadden (13-15) Het bleek dui delijk dat de Aalstenaars toen de wedstrijd stevig in handen hadden. Met nog een kwartier te spelen leidde Eendracht steeds met 13-17 en niets liet een mogelijke terugkeer van de wapenmakers vermoeden. Gedurende een Vijftal minuten viel er geen enkel doelpunt doch toen greep scheidsrech ter Neyens in. In een tijdspan ne van enkele minuten kende hij Vier penalty's toe aan Her stal, waarvan er minstens twee flagrante geschenken bleken. Tot overmaat van ramp voor Eendracht werden zowel Van Der Spiegel als Wel tekens voor twee minuten naar het straf- barikje verwezen om onbegrij pelijke redenen. Dat in deze omstandigheden Herstal de Aalstenaars de overwinning nog afsnoepten is duidelijk. De Waalse eendracht 'kostte A'aist twee zeer kostbare puntjes. Doelpunten: Wel tekens 1. P. Van Den Eynde 4, J. Van Den Eynde 4, Petrez 3, Bayens 4, Rimbaut 3, Van Der Spiegel 1. Reserven. Int. Herstal-EV Aalst17-13 Herstal toonde tijdens gans 't wedstrijdverloop 'n Jicht mees terschap. Bij de rust leidden zij reeds met 9-7 en tijdens het tweede wedstrijdgedeelte dreven zij hun voorsprong nog 'lichtjes op. Voor Aalst scoor den Van Der Borgbt 3, Van Herreweghe 3, Van Boxtael 2, Coen 2, Van Der Spiegel 1, J. Moens 1, J.P. Moens 1, Ver- meir 1. Mont s/Marchienne-Avantie 20-22 Na een vrij vlotte wedstrijd wist Avanti het op eigen ter rein moeilijk te manoeuvreren Mont s/Marchienne te over winnen. In feite hadden wij niet minder verwacht maar toch vreesden wij een weinig voor de Lebbekenaars. Dat deze vrees niet helemaal ongegrond was bewijst het wedstrfjdver- loop. Gedurende dea tien 1ste minuten zou Dirk Verhofstadt en een opnieuw In konditie verkerende De Nil, Avanti een 1-3 voorsprong bezorgen maar tien minuten later was het Mont s/Marchienne dat langs de gevaarlijke JeÜjeNi leidde met 7-5. Deze voorsprong zou den de Henegouwers behouden tot drie minuten voor de rust. lope Een zeer degelijke Keppf bracht toen Avanti opnieuw k gelijke hoogte (9-9) en K« Verhofstadt zorgde ervoor Qpe 'bij de rust de ploegen op k{jaj lijke hooqte stonden 10- yert; Onmiddellijk na de rust bhvan Avanti op weg naar een vlc ten zege. Langs Koen Verbofst en De Nil werd bet 10-13 m enjC het niet afgevende Mont ¥00" Marchierme zorgde ervoor c|(ei twintig minuten voor het eii geb Olies opnieuw te herbegint van was (1515). Oe wedstrijd vide liep toen een tiental mi nu tprc vrij evenwichtig. Om beurde namen Avanti en Mont s/N |ett< cbienne de 'leiding zodat r doo nog twaalf minuten te spe kan er opnieuw een gelijke st; 8Ch op het scorebord prijkte (15 Der Toen bleken de Avanti speWeen door hun fysische mogelijk geb den heen zodat een paar mi <jer ten later Mont s/Marchiet met 20-18 leidde. Toen ech Dot bewees keeper L'adhari Zijn g|0 te mogelijkheden. De jonge' nesier stopte de meest f"~" waarschijnlijke doel schoten dat het blijkbaar leeggespee Avanti tijd kreeg om Zich hervatten. „Meester" Dirk hofstadt nam zijn veranl detijkheid en bracht Avanti een 20-20 stand met nog ven minuten te speten. T< nam geen van beide p1< nog risico's tot wOnneer tein Moonen amper twee ten voor het einde met enig mooi doelpunt de Ai overwinning gestalte gaf. dens de laatste wedstrijdse den stelde Dirk Verhofsl langs een penalty de A> overwinning veilig. DoelpuntenDe NU 4, Verhofstadt 8. Koen Verl stadt 5. 'E. Moonen 3. K< 2. Ijn Reserven. Mont s/Marchienne-Avantt 1{ Avanti heeft lin feite de winning ten geschenke ven aan de niet zo oi staanbare thuisploeg. Inder de Lebbekenaars leidden zeker ogenblik met 3-7 wat er toen omging in hoofd van enkele Avanti Iers weten wij niet. Or de inspanningen van het Jan Verhofstadt, Laureys Mertens, liet de Avanti plpen: zich gedwee naar een onmofew; iijke nederlaag leiden. Wedstrijden voor het weeker Zaterdag 4 mei te 20 u. HBC Ajax-Elsene Aalst Sportief-Avanti (te Laken) Zondag te 15u.30 Léon Lepage-Rosis Aalst (Sportcentrum Deume) Int. Herstal-Avanti Femina 514 Zoels algemeen verwacht Is Avanti erin geslaagd tot de finale voor de titel van Bel gisch kampioen door te drin gen. Zoals één week voordien Aalst Sportief, ondervonden zij niet zoveel tegenstand om de Waalse balve-hnalisten te ver slagen. De Lebbeekse meisjes dienden zelfs niet tot het uiter ste te gaan om deze wedstrijd te winnen. Ondanks Veer Ie Verhofstadt gedurende gans de wedstrijd met een persoonlijke bewaker bedacht werd (wat gereputeerde broers u toch kunnen aandoen, nietwaar) zou de snelle S. Muylaert reeds na twee minuten sprei de stand openen. K. Moonen. zoals steeds uitstekend als spelma ker, maakte er drie minuten later 0-2 van en ondanks een minder in konditie verkerende Van Den Borre een penalty miste, liep Avanti bij het kwar tier uit tot 0-4. Herstal zicht baar minder sterk dan de Leb beekse meisjes, kon na een kwartier voor bet eerste sco ren zodat bij de rust de Leb beekse overwinning reeds in kannen en kruiken was. Rust stand 3-9. Tijdens de tweede helft bleek Avanti dan minder geconcentreerd zodat enkele opren kansen de nek werden omgewrongen. Gelukkig bleken S. Muylaert en K. Moonen bij de zaak zodat de score toch nog enigszins de echte Waar deverhouding tussen beide rd groot- en kleinhandel in bieren Invoerder Gerol, Steiner, Flora Verastenstraat 2-4 A Tel. 053-222.15 clubs weergaf. Wij verwacht een spannende en hoogstaan finale tussen Aalst Sprortief Avanti maar beide clubs b 1 ven tijdens de halve final wel lichtjes onder hun mor rijkheden Doelpmnten Verhofstadt Moonen 2. Muylaert 8. ies Belgische ploeg iets onder verwachtingen. België-Kensebeck 10-11. Tegen het weliswaar ster Kensebeck. dat als kampio van Westfalen zeker riiet oi goochelde, bleef volgens ti ner Sam Buelens, de Belgisc ploeg wel lichtjes onder verwachtingen. Vooral 't w< 1 strijdbegin bleek fataal voor c ze Belgische meisjes. Ondai de Dendermondse goalie Donder een uitstekende we strijd speelde, wees het scoi bord na amper vier minuti '0 reeds een 0-4 achterstand aa }n Na deze harde slag hervat ,s' de Belgische ploeg zich echt voortreffelijk en wist bij rust een 5-5 stand op het rebord te houden. Ondanl Neirynck, Murrath en Van 0 Borre in een bepaald zwak dag verkeerden, kon België het midden van de tweede hel vooral langs M. De Witte e< i 10-8 voorsprong opbouwen. IHder wedstrijdeinde werd de Beiot gische ploeg, waarin begrijp el lijk het samenspel nog niet a de vlot verloopt fataal zodat er eerder onverwachte nederlai hen te beurt viel. Op zaterdAh 11 mei te Lommei tegen et selectie uit Eindhoven. ZaJ samenstelling van de ploe n wellicht enkele wijziging^ hebben ondergaan. DoelpuntenM. De Witte V. Verhofstadt 2, Van Defcri Borre 1, I. De Witte 2.

De Voorpost | 1974 | | pagina 24