Berlare IENDERMONDE KIEST ZESDE LOEMENPRINSES GJ l V «Maand van de kleinkunst» kende spetterende finale WA GROEIT ER IN MYNEN HOF? (V) FOLKLORE-FLITSEN UIT DENDER-EN SCHELDELAND De Voorpost - 3/5/74 - 27 het kader van de 24e bloemencorso die te Dendermonde ist.-Gillis) op zondag 1 september wordt gehouden, zal op 7-terdag 11 mei in de feestzaal «Koningshof» Dijkstraat te 15-èndermonde worden overgegaan tot de verkiezing van de ifcde bloemenprinses. 1! i die den, et initiatief van deze jaar- !rt dkse verkiezing ligt bij het iad9 imiteevoor lichalelijke op- eding, sport- en ontspan- lesd igvan St.-Gillis, dat sinds }yn jaar ononderbroken zorgt I set or een bloemenfestijn, die bezoekers van einde en oys rre naar de Denderboord -ht lengt. De bloemencorso ars- n St.-Gillis in Groot Den- J- rmonde is trouwens de *Mige die er mag op bogen it hij enkel en alleen wordt tgebouwd met eigen ont- srpers, wagenbouwers, eer nog de bloemenwa- inbouwers van St.-Gillis n in de meeste bloemen- irsosteden van ons land aaggeziene gasten en igstten er doorgaans heel üt sukses. Sinds meerdere aanden is hogergenoemd fee mitee doende om e 24e le kirso uit te bouwen die zal !t bi )rden geplaatst in het te- n van de Belgische fol- ;t if are. De Verkiezing van de je t oemenprinses en het bloe- enbal dat er mee gepaard Aèat is in zekere zin de chtstreekse aanloop tot de A rso zelf. Zes jaar geleden ird er mee gestart en het is de h. C. Vermeulen, itiatiefnemer die ook pro- xx otor is van de zesde uitga- Tot voor een paar jaar id de verkiezing van de oemenprinses volgens ho- - irgenoemdde een eerder I aatselijk karakter, de nste jaren is de belang- elling evenwel flinkg ge- ®!ïoeid en zo liep vorig jaar ez^lfs de feestzaal «Konings- ilst, volledig vol voor de ërlk fde verkiezing die Marline induyt op het hoogste da.havotje bracht. De zesde aaeftgave wordt een nieuw 00 ikses volgens de h. Ver meulen, die beklemtoonde iDP XX) dat meer dan ooit alles in het werk wordt gesteld om dë verkiezing zo vlot en volledig neutraal te laten'verlopen. Hij deed hiervoor beroep op een bijzondere jury. Als men weet dat de h. Ferand Ha- net, voorzitter van de Oost- Vlaamse afdeling van het Olympisch komitee aanvaar heeft lid te zijn van de jury, samen met verschillende andere vooraanstaanden vooral uit de bloemenwereld dan mag wel gezegd worden dat de inrichters niets aan het toeval hebben overgela ten. Nieuw isookhet feit dat er aan een zekere vorm van voorselectie wordt gedaan, zodat we op 11 mei in de feestzaal «Koningshof» in feite een finale krijgen met kandidaten die zonder on derscheid een funktie zullen toegewezen krijen in het kader van de bloemencorso, zij het dan na het verdikt van de aanwezigen in de zaal en de jury, die uiteindelijk toch moeten uitmaken wie bloe menprinses, hofsames en hostessen van de 24e bloe mencorso worden. DAVERENDE FEESTA VOND VERWACHT Gewoontegetrouw moet het bloemenbal opnieuw tot een sukses uitgroeien en zal de verkiezing in een daverende sfeer doorgaan. Het inrich tend komitee laat niets aan het toeval over en bouwt momenteel aan een reuze prijzentafel, waarvan alle kandidaten alvast een niet' onbelangrijk gedeelte zullen binnen palmen. De feestzaal Koningshof zal voorde gele genheid netjes met bloe men worden versierd terwijl The Flying Stars met Little Dry ook nog een tweede orkest mat els attraktie BiI- lie Walter zal optreden. De kandidaten zullen door feestleider C. Vermeulen omstreeks 23 uur aan het publiek worden voorge steld. ledereen zal dan 15 minuten tijd krijgen om zijn stem uit te brengen en te middernacht zal de uitslag worden bekendgemaakt, de bloemenprinses 74, haar hofdames en hostessen aan het publiek worden voorge steld. Wie kan nu deelnemen. Alle jonge dames die zweven tussen 16 en 25 lentes komen voor de verkiezing in aanmerking. Zij kunnen zich melden bij C. Vermeulen, Weggevoerdenstrat 48, 9330 Dendermonde. Tel. 052/229.64 Zij dienen geen speciale gaven te bezitten. Alleen wordt gevraagd sportief en met de glimlach in het strijd perk te treden. Alle nadere inlichtingen betreffende de verkiezing kunnen de kandi daten verkrijgen bij de feest leider. Kan alvast nog ge zegd worden dat de sfeer bij de sfeer van de verkiezing van de zesde bloemenprin ses klimt op een goede 8 dagen alvast naar de climax. Reeds gaan de pronostieken hun gang, wat er alvast op wijst dat de sportieve jonge dames er toch een ruime belangstelling voor opbren gen bloemenprinses van de St.-Gillisse corso te kunnen worden. BU W.T.C. PUITENRIJDERS Het klubbestuur van WTC De Puitenrijders meldt ons dat ze zaterdag a.s. van partij zijn in de 3 uren van Belsele. Zondag voormiddag gaat hun wekelijkse uitstap naar ST. Onolfs- dijk. En in de namiddag zijn ze present in de stoet te Berlare ter gelegenheid van een 50-jarig huwelijksjubileum in de wijk Daal. PROGRAMMA STOET WIJK DAAL (50 JAAR GEHUWD) Het wijkbestuur van de wijk Daal meld ons nog volgende bijzonderheden omtrent hun stoet die ze inrichten ter gelegenheid van de gouden huwelijks jubelee van Oscar Fruithof De Bock. In de voormiddag komt het gemeentebestuur op bezoek ten huize van de dochter der jubelarissen Mevr. Florent- Haentjes-Fruithof in de J.B. Courtmansstr. nr. 8 waar ook de feestmaaltijd in familie kring 's middags plaats heeft. De stoet wordt gevormd aan boven vermeld adres te 13 uur. Men vertrekt om 14 uur stipt. Het geheel wordt muzikaal opgeluisterd door de Konin klijk Fanfare De Vriendenbond uit Berlare. FILM OVER BERLARE IN ZAAL PARO CHIEHUIS Vrijdag 10 mei brengt Robert De Bock uit Berlare om 19.30 uur in de zaal parochiehuis een drietal prachtige filmmontages van hemzelf op het scherm. Ook prachtige dia's over Berlare worden vertoond. Als film zien we een documentair over een klompenfa- briek in volle werking. Een varkensslachting zcals het vroeger was en welke werd opgenomen te Berlare op de Hogeweg. Verder de boomplanting van de kasteeldreef deze winter door de groep leefmilieu uit Berlare. Als commentator krijgen wij Tony Van Dender. De inrichting berust bij jeugdklub JOKO Berlare. OUDSTE PAARD In Berlare op het Dorp bij de gebr. Van de Wille is er een paard dat 29jaar oud is. Volgens boerengezegden is een paard van 30 jaar oud gelijk aan een mensenleven van 109 jaar. Wie zegt er meer en beter! WIPSCHIETINGEN AANGEKONDIGT Vandaag vrijdag 3 mei om 19.30 uur is er grote wipschieting in café «Visserhof» bij Roger Deolet, Donckoever 13 (Groene Dijk) de schieting wordt ingericht door «Flandria». ER is vooruit 5000 fr gratis. 1000 fr verdeelt als volgt hoge= 500 fr. Twee zijden van 250fr. 10 vogels van 200 fr en 20 vogels van 150 fr. berekend op 50 schutters. De inleg is gesteld op 105 fr. terug 100 freinde der schieting rond 23 uur. Zondag 5 mei om 15 uur is er grote wipschieting in Café Marie- Jeanne Van Tieghemstraat 37. De inrichting berust bij Albert Van Malderen en vrienden peleton Roy Rens. Er is vooruit 40000 fr gratis 500 fr. Verdeeld als volgt" Hoge= 450 fr. Twee zijden van 225 fr. 20 vogels van 150 Ir en 10 VOGELS VAN 120 fr. berekend op 45 schutters. De inleg is 105fr. Terug 100 fr. Einde der schieting rond 19 uur. «De maand van de kleinkunst», een organisatie van de Gemeen telijke jeugdraad Wieze, groeide uit tot een kulturele topper van belang. Wat door deze jongeren gepresteerd werd vier klein- kunstavonden organiseren is geen habbekrasje levert meteen het bewijs, dat waar de wil aanwezig is om wat te bereiken, het resultaat niet op zich laat wachten. Vooral de finale-avond, met o. a. het optreden van Zjef Van Uytsel en zijn backing-group en de finale van de «Ontdek de kleinkunstster»-wedstrijd, kende een grote publieke belangstel ling. Het toch niet al te ruime zaaltje «Madeion», zat kasvol en naar de organisatoren ons meedeelden, hebben zowat twee honderd geïnteresseerden, de avond bijgewoond. Stemming was er dus verzekerd. Zjef Van Uytsel Ruim een uur lang stond Vlaamse kleinkunstster Zjef Van Uytsel hij verontschuldigde zich bij het publiek voor zijn Amerikaanse bretellen op het podium. Nu eens ernstig, dan weer lolbroe kend, regelmatig aan zijn pilsje nippend men treedt op te Wieze of niet bracht hij een overzicht van zijn volledig repertoi re. Zowel zijn «oudere» suksessen als de nummers van zijn nieuwe langspeelplaat, vielen in de smaak van het publiek, dat dan ook entoesiast reageerde. Zjef Van Uytsel kan het en kreeg bovendien enorme steun van zijn backing-group, die ook bewees als solo-groep wat te kunnen. Een gepaste lichtinstallatie deed de rest. «De massa» was tevre den, uitbundig zelfs. Finale «Ontdek de kleinkunstster» Ging de grootste interesse naar het optreden van Zjef Van Uytsel, dan waren ook talrijke aanwezigen opgekomen voor één der drie duo's, die erin slaagden zich tijdens de twee voorafgaande schif tingen te plaatsen voor de finale van de «Ontdek de kleinkunstster»-wed strijd. Allereerste in de rij was het duo Luk en Erik De Batselier uit Lebbeke. Als eerste nummer brachten ze een Argentijns luister liedje «Una flor»; aangepast naar eigen mogelijkheden. Ze bege leidden zich hierbij op gitaar en mandoline. Jammer dat slechts weinigen in de zaal de tekst begrepen, waar dit bij een luisterliedje toch van belang is. Hun tweede nummer «Jeugd» sprak de aan wezigen dan ook meer aan. Beide broers brachten een fris geluid. Het duo «Pros en Mia», broer en zus, stelden zich hierna op voor het publiek. Ze traden o.a. reeds op in de kleinkunstgroep «Trammelant» en benaderen ergens het stemtimbre van Mike en Roel. Pros toonde zich bovendien verder geëvolueerd in het gitaarspel dan de vorige kandidaten. Na «Nieuw Leven» bezon gen ze in hun tweede nummer «Herinnering», normaal gebracht op piano, de herinnering aan een vroeger meisje. Na een paar kreunende mikro-intro's, bracht het derde duo «Adams druiven blad» twee nummers voor het publiek. «Gisteren», door een van beiden gezongen met C. Vreeswijkachtige neusklanken, werd gevolgd door «Je kan het allemaal gerust vergeten», een nummer met een prettige melodie. Sekretaris Gommaar De Wit, die de verschillende optredens knap aan mekaar praatte, nodigde hierna de jury uit, zich te gaan beraden over de prestaties van de kandidaten. Ondertussen echter mocht ook het publiek zijn voor keur uitdrukken. Nadat de stembriefjes, één per toegangskaart, nageteld werden, bleek dat het Lebbeekse duo Luk en Erik De Batselier, de gunst van de aanwezigen meedroegen. Zij ontvin gen dan ook de prijs van het publiek. Wachten was nu op het verdikt van de jury. Voorzitter Marcel Vermeir dankte allereerst de organisatoren «die erin geslaagd waren in een feodalistisch ingestelde gemeente, voor het eerst te komen tot een gezamenlijke organisatie». Hij beklemtoonde bo vendien de noodzaak van goede Vlaamse luisterliedjes. Hierna werd de uitslag bekend gemaakt. Laureaten werden Pros en Mia uit Wanzele, die van de jury 82,5 der punten kregen. Luk en Erik De Batselier slaagden erin zich tweede te klasseren (79,5) en Adams druivenblad werd mooi derde met 77 der punten. Er werd gejuicht en awoert geroepen, doch Voorzitter M. Vermeir deelde alvast mee dat de laureaten uitgenodigd werden op een gastoptreden te Wieze, ter gelegenheid van de komende 11 juliviering. Meteen was ook het doek gevallen over deze eerste «Maand van de Kleinkunst» te Wieze. De organisatoren mogen terugkijken op vier avonden kleinkunst van de bovenste plank. Ze verdienen alle lof. PIERRE VAN ROSSEM Kaijllenzie khemzevast, kilo en kledde. Katje-joegenin mei 1940 pasten de Duit sers het o.m. met sukses op ons toe. Katje-stoijnnerskinderspel vooral in ge bruik bij volwassenen om de één vooruit te helpen, moet de ander zich maar buk ken. Katrolle jongens-speeltuig houten ge draaide top met stalen pin voortbewogen door koord. Kattebisjonvolwassen, onmondig, zon der medezeggenschap. B.v. meespelen met ouderen, maar voor kattebisj. Karamellë: doef, galet, kastoijnne, kezze, klatsj, koekenoot, lap, mastelle, mossel, mot, patat, sigaar, siwelet, vijg. Kasjoebereirfroetsjeleir in vuilnisbakken en -zakken. Khemzevastintern geslaakte jubelkreet van dierbare echtgenote bij het wegmoffe len van pree des lieven mans. Kiloeen afgewogen kaijllen. Zie kledde. Kilemodee-dee-deeingewikkeld Den- dermonds straatspel, waarin sprake van dochters van 't kasteel, een zak met rotte patatten, een schone blauwe hemel, Adam en Eva en een verdachte militair. KlappenKouten (West-VI.), Kallen (Lim- buurrrrg allein), coser (Brussel nationaal), keuvelen (Jan Breydel en Pieter De Co- ninck). Klawieteren onhandig, op een komische, potsierlijke manier kletteren. Kleddelene van onsj Hier zan beste. Men onderscheidt motooooooooor-, nacht- en zatte kleddes. Klefferenklauteren (Noord Ned klim men. KloddePlodde, vodde. Wie kent niet die wondermooie Keltische druïdensong, die men thans nog steeds bij nacht in hovin gen, op platforms en daken hoort En ons kat zit in de klodden, Want ze speltsj vedrom ver plodde Met dieje koeèter van de Lodde Zain da na gieën dikke vodden Kloteriets om mede te kloteren. Kloterenschodderen met kloter Kloterei'rhij die klotert Knikkerzie meirenbol Koekenbakduidt aan dat «iets» zover is of dat «het» er toch eens moest van ko men. B.v. van een jong koppel dat holder debolder gaat trouwen zegt men dat «het koekenbak» was. Koddeuiteinde van een dier, gewoonlijk met pluimen opgesmukt. Nogal wel dat de vrouwen er geen hebben, ge zoudt wat zien bij de coiffeurs KoekeloerekoeKoekoek, een koe beglu rend. Kop en konttegenovergestelde van lank en onnuzel. KopvliesDendermondse feinkost voor katten. tl< c Krotkont: Troetelnaam voor dame met geldzorgen; sprak vroeger soldatenfrans en nu meestal a.b.n. met haar op, zoals bv. «Schaun vauren u kaiken of gai zult plakken op uw taut kraigen van uwen pe- pei». K.K.K.Kom Karlieneke Kom Labbekakniet geschikt voor voorpostge vechten Laber: zelden nuchtere onverdraaglijk- aard; teistert alle kroegen Lampettenzie lappedezwier en lappen. Lamzakons land loopt er van vergeven Lank en onnuzelzie kop en kont Lappedezwierlaber, maar zo erg niet Lappenkan een beetje van alles beteke nen, zo b.v. op z'n lappen gaan, dat zijn nogal lappen hé iemand «iets» lappen. Lekke-lekke-lekkeZaïrees jaarmarkt liedje Linkadormen ontdekt gewoonlijk iets te laat dat iemand het is Loeke stekenverstoppertje spelen. Wordt intensief beoefend door volwasse nen, op het werk en in de klandestiene liefde Loerder: VOYEUR, GLUURDER. Door de streng-godsdienstige uitzendingen van Fred Gekapt en Barend Schoteldoek worden ze zeldzaam. DE BLOTELING Als de Amerikanen mochten denken dat zij het streaken hebben uitgevonden, dat ze dan maar gauw iets anders peinzen. Eeu wenlang werd door de Dendermondse pijnders of panjers reeds aan streakerij gedaan en of wij die pientere jongens nu blootsjoerders, vuilvlammers, kletskon- ters, plets wip pers, kaals printers, bloot- ketsers, blootcrossers ofblotelingen (om H. Conscience plezier te doen) heten, dat verandert daar allemaal niets aan. Depijndersgilde (of het ambacht en broe derschap) is één der oudste en eigenaar digste van de stad (le métier des porte- faix bier- en lastendragers, scheepslos sers). Hun bestaan hing innig samen met de Gilde der Vissers. Aan de huidige Bo- gaerdsbrug hadden de Pijnders hun kapel leken, gewijd aan O.L.Vrouw ter Werf (of O.L. Vrouw op den staak). Later verhuisde die kapel naar de Scheldestraat, de hui dige Franz Courtensstraat. Hun patrones was de H.Marie Magdalena. Zij genoten het voorrecht het Ros Beiaard te mogen dragen in de Ommegang. De pijnders fungeerden ook als pompiers en dat ze volleerde spuiters waren hoeft geen betoog als men de aannemings- voorwaarden tot pijnder eens nagaat. Om in het broederschap als volwaardig panjer te worden aanvaard, volstond het niet al leen van pijndersbloed te zijn, nee, nee. Op Vastenavond werd men als aspirant- pijndpr, door de oudere leden, gans in zijn blootje, de stad rondgejaagd, met pek be streken en in dons en pluimen gerold. Men heette dit zachtzinnig en liefelijk gebruik «Wildeman lopen» en men weet met ze kerheid dat het reeds bestond vóór 1449. In 1840 wijdde Prudens van Duyse aan deze voorlopers van de moderne naaktflit- serij een kleurrijk epistel (Belg. Museum IV, blz. 382) Schoon Dendermonde sedert een gerui- men tijd het schouwspel niet had genoten van een man, onderworpen aen zulke vremde plechtigheden, bestond daer echter de gewoonte dat de oversten der neering zich jaerlijks voor vastenavond ten stadhuize begaven om den edelen, wijzen en voorzienigen heeren te vragen, of zij den wilden man begeerden te zien loopen. Sedert jaren was het antwoord ontkennend. Thans echter, na opzettelijk daertoe vergaderd geweest te zijn, had den de oversten der Pijnders besloten alle pringveeren te doen werken, om ditmael het jawoord van 't bestuur te bekomen zij beschoten hun doelwit. Volgens een an dere overlevering deden die goede lieden niets op het stadhuis vragen, met het in zicht om tot de gemelde vertooning ver oordeeld te worden. Wat er van zij, men kondigde weldra den aspirant de proeve aen, welke hij moest onderstaen. De min maekt alles gemakkelijk. Hij gaf dus den moed niet op, en deinsde voor 't gevaer der behandeling niet, door welke men hem wilde deciviliseren. De dag is aangekomenhet gewijde brons der collegiale en het stadsklokken- spel kondigen een volksfeest aen; er stroomt een buitengewone menigte van alle kanten aenbuiten het vermaarde Ros Beyaert, had dier noch mensch tot dusverre nimmer zoo veel nieuwsgierigen binnen de muren van Dendermonde ver- eenigd gezien. Na dat men dit buitengewone schouw spel lang met het grootste ongeduld had afgewacht, zag men een zogezegd chari vari van muzijk aenkomen, dat opgevolgd werd van eenige mannen, met een plank op hunnen rug. De Wilde Man (van Den dermonde) met een zware knots gewa pend, ging achter hen, en sloeg links en rechts op den rug van die vóór hem tra den. Indien men ons de beschrijving van dien wildeman vraagt, zullen wij zeggen, dat hij nagenoeg was zoo als men ons de inwoners van Ota'iti, bij de aenkomst van kapitein Cook verbeeldt; immers, zoo als men van zijnen geëerde confraters nog bij sommige blazoenen ziet staen; met dit onderscheid echter dat men, na nauw keurig 's mans lijf, als een schip, met pek overstreken te hebben, hem nog tot laet- ste sieraed met pluimen overzaeide. Ver geefs had de liefde de Argussen der af gunstige neering willen bedriegen, met het onzalige pek door siroop te vervan gen de Pijnders lieten zich niet in slaap wiegen, en eischten dat de venerabele statuten van 't orde stiptelijk en naer de letter uitgevoerd wierden. De wilden man doorliep in deze pluimrijken dosch de straeten. Als men aen de wooning van eenigen voornaemen burger kwam, stak hij de handen in een teerpot, die men aen zijne zijde droeg, en sloeg die, als een natuurlijke stempel, op de deur, of op den muer; dit teeken werd zorgvuldig door de inwooners bewaerd. De plechtigheid was afgeloopen en de deken zag zich verplicht, om hem geluk te wenschen, hem een pintglas van den be sten Dendermondschen kwak toe te rei ken, ten bijwezen van 't volk en der zijnen als aengenomen Pijnder uit te roepen.» E NIEF PINNEKE Ne mensj stoe verdaure van 't hand gods gesloege as ge die nieve sloize, de nieven Dejnner en dieje nieve viaduk nor Appels a zu van dichten bij goe bekaike. Ammel splinternief en da ligt doer. Swansjt werre de buurde van den ah Dejnner tisse Der- remonde en Haagem (oen de kante van 't olympisch stadion van de skoette) pessies de buurde van ne pak broksjokkelat woer dat de moizen al zitten oen te knabbele van in den taid van dé mobbelezoesse. Na is 't er al met de miljoenegejongleird lék of Geirenoert in zanne goeien taid mè zan krabbés en zan kerrekaule en tèn in iene kier is dat ammel gedoen, foert, afgelupe. Van as de weireld bestoet luupt diejen Dejnner lossendeir de stad en naa dasse 't verstand gekreigen huin ver dieje stinka- dor ne kier ieveranst anders ver beirpitje goen loete te speile, naa sjust, valt op slag heire peiremeile stil, de ploet is af en ze zain oen 't zoeken achter een nief pinne- ken Da zui nog e ghiel taike kenne diere iër dasse z'heir e nief pinneke kenne schiefs- loege want d'r is schrikkelaik veil vroeg noer de lesten taid en de serjeize pinnes koste giën stikke va flesse mo stikke va mensje. Loitsj ons zegge dasse me-j-heir Dejnnerplan, a zu zonder een air van 't hemme en op 't gemaksken oen, lielek in de pinnaar gerokt zain Uit ons smartlapmagazijn MOEDER ZIJ NIE KWAAD (opgetekend in 1927 te Sint-Gillis) Ach moeder-lief, ik kom u vragen Of gij mij nu eens wilt verstaan, eens wilt verstaan, ik heb bij u wel schone dagen, Daar is niets dat mij tegen gaat, Maar al die meisjes van mijn jaren Die zijn getrouwd zoals gij ziet. En ik die zou ook willen trouwen Want ik heb vrijers met de vliet REFREIN Moeder zij nie kwaad En geef mij raad; 'k Heb een lief of tien Die mij geren zien, Zeg mij metter spoed Wie is er goedT Jefke, Pier of Jan, Wie moet ik pakken voor mijne man Zeg het dan Jefke die vraagt om mij te trouwen Maar dat is mij zo ne rare vent, ne rare vent Ik durf die jongen niet betrouwen Hij stoeft te veel op zijn talent Ik zou veel liever Nardje pakken Dat is nen bakker extra-fijn En die kan goeie toertjes bakken Daarmee zal ik gelukkig zijn. Wat zoudt ge zeggen van Verbeken Dat is ne jongen voor 't plezier, ja voor 't plezier 't Is de beste werkman van de streke Maar hij drinkt geren een pint bier Anders is 't nen brave jongen Ik heb hem al dikwijls bespied Voor 't plezier is hij gedwongen Maar in de week dan drinkt hij niet En Pier de smid zou ik niet willen Nochtans hij is op mij verzot, op mij verzot Hij heeft nen bult en kromme billen 't Is precies nen hottentot Maar het geld legt hij op hopen Zo komt hij zijn liefde biên Maar hij kan naar de bliksem lopen Ik heb genoeg als ik hem bezien. Ach dochter spreek mij van geen trouwen En wil eens goed reden verstaan, reden verstaan Gij zult het u seffens berouwen, Daar zijn waarlijk geen kansen aan Ik ben te vroeg ook zo gevaren En ik zat seffens in 't verdriet Daarom kom ik u dan verklaren De beste man die deugt nog niet. 2° REFREIN Dochter, trouw nog niet, Het baart verdriet, Blijf bij moeder zoet, Gij zijt hier zo goed Moeder metter daad Ik volg er uwe raad, Ik wil nog geene man, Al had hij honderdduzend frank. SJEEKSPIER

De Voorpost | 1974 | | pagina 27