H€R€H PEDILUX mimvnnvvi/vm nnmr "4 Lebbeekse zwemkom wordt uitgerust met volautomatische kassa. gevraagd ZELFSTANDIGE ONDERNEMER van ruwbouwwerken De grootste speciaalzaak van tapijten en tapis-plain TAPIJTEN-* 1000 m2 toonzalen GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN KERKSTRAAT 18, AALST Lebbeke BEGROTING SLECHTS GEDEELTELIJK BESPROKEN Gijzegem EEN SCHOOLFEEST DAT KAN TELLEN lilllllHlliL'JllllIHHl Tot. uitverkoop KALME RAADSZITTING TE OUDEGEM DE WOLF MEUBELEN DENDERHAL, MOLENDRIES 3 AALST - TEL.: 053/263.91 30 - 3/5/74 - De Voorpost Tijdens de voorlaatste raadszitting besloot de Lebbeekse raad de in aanbouwzijnde zwemkom uit te rusten met een volautomatische toegangskassa en klederbewaarplaats. Het volledige systeem zou de gemeentekas zowat 1.500.000 F kosten (inklusief BTW), maar voorziet langs de andere kant een personeelsbesparing van vier vijf leden. Op langere termijn zou dit uiteindelijk in een boni voor de gemeente evolueren. Het systeem dat door de schepenen Biesemans, Van Humbeeck en J. Tas van dichtbij werd bekeken te Borg worm, zou wat het Blaamse landsgedeelte betreft, voor het eerst te Lebbeke aangewend worden. BLIJVENDE BIJVERDIENSTE GEEN verzekering, spaarkas of huishoud- artikelen. Gevraagd Reiziger of Onderwijzend personeel liefst met wagen Schrijven: L. Luypaert, R. Neyberglaan 150 - 1020 Brussel. Het volledige systeem, van Duitse origine, doch geleverd door een firma uit het Leuven se, droeg niet de goedkeuring weg van de voltallige gemeen teraad. De BSP-fraktie (de hh. T. Tas en L. De Backer) stem den tegen het voorstel en be klemtoonde dat naar haar me ning, werkverschaffing een meer gezonde investering be tekent. De overgrote meerder heid haalde het echter. Hele maal in kannen en kruiken is de aankoop echter nog niet, om dat men van diverse frakties aandrong op wijzigingen aan de verkoopsmodaliteiten. Vooral wat het onderhoud van het systeem betreft de firma stelde een waarborg voor 6 maand tot 1 jaar en de beta lingsvoorwaarden de verte genwoordiger zette een nogal met ploeg van 3 4 personen voor be legger die in de omstreken van SL-NIklaas - Dendermonde - Zele enkele bouwen om te verhuren wil laten uitvoeren. Prijsopgave met of zonder materialen. Betaling onmiddellijk bij aflevering van de faktuur, naar keuzeper 14 dagen of volgens vast omschreven schijven. Schrijven bureel blad onder de letters H.V. 200 Antwoord verzekerd. TOONZAAL TAPIJTEN, 1e VERDIEP Alle afmetingenOosterse, Chinese, Indische Mechanische geweven tapijten MOLENSTRAAT 28 A AALST TEL.: 719.03 Comfortschoenen Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1/6/32/25/001 1/6/40/25/302 TELEFOON 053-259.23 raar gezicht op toen hij vernam dat de firma pas in oktober of nog later, haar eerste betaling zou ontvangen moeten de zaken nog uitgepraat worden. Volautomatisch systeem Het volautomatische systeem biedt zonder het minste perso neel de automatische aanne ming van het inkomgeld, het opbrengen van de kleding door self-service en de kontrole van de badtijd en het inkasseren van eventuele supplemen- ten.Het systeem werkt al volgt. De beozker kiest aan de toe gangsautomaat, die met een draaikruis verbonden is, tus sen twee tarieven: volwasse nen of jongeren. Daarna wordt de prijs met een lichtsignaal aangegeven. Het inkomtarief kan met geldstukken of abon- nementjetons betaald worden, die men kan bekomen aan een abonnementautomaat, welke voor de kassa geplaatst wordt. Na betaling ontvangt de be zoeker een kontrolejeton en slechts nadat deze is wegge nomen wordt het draaikruis voor een vierde draai vrijgege ven. De kontrolejetons zijn voorzien van kodes volgens de verschillende tariefgroepen en duiden ook de badtijd aan. Om de kleding in een-vrije kast te hangen dient men de jeton in het pandslot te steken, zodat men de kast kan afsluiten en de sluitel uit het slot trekken. Vol gens de indeling van de tarie ven zijn de sleutels bevestigd aan armanden van verschil lende kleur, zodat men gemak kelijk het betaalde tarief kan kontroleren. Het slot van een bepaald tarief werkt slechts met een jeton van hetzelfde ta rief. Na het bad wordt de kast geopend met de sleutel die op nieuw geblokkeerd wordt in het slot en de jeton valt in het vakje onder het slot. Aan de uitgang van het zwembad, steekt men de jeton terug in de automaat, de kode wordt gekontroleerd en indien de badtijd niet over schreden werd, gaat een groen licht aan en het draaikruis wordt vrijgegeven. Indien de badtijd overschreden werd, wordt een supplement aange duid, het draaikruis is pas vrij na de nodige betaling. In het geval dat de klant geen pas sende munt heeft, kan hij de jeton terug nemen met een drukknop zodat andere bezoe kers reeds kunnen buitengaan, terwijl hij de munt muntwisse- laar gebruikt. De jetons worden automatisch gesorteerd en ti beschikking gesteld aan c zijde «ingang». Indien een t< rief is uitgeput, wordt dit mi een lichtsignaal aangeduid Voorzien is ook een televisi kamera met wisselspraa installatie, zodat steeds kp takt mogelijk is tussen de g bruiker en de verantwoord lijke (bvb. de badmeester). al lijkt het hele systeem bij eerste kennismaking vrij ing4*rr wikkeld, mensen die het ree<r zagen funktioneren drukte erop dat het niet zo moeilijk als het zou kunnen lijken. W gaven ze toe dat het bij het bi gin even wennen is. Na eefc. aanpassingsperiod& loopt ar' les echter gesmeerd. PIERRE VAN ROSSE Kit ik ft De jongste raadszitting kende al bij al niet zo'n spektakulair verloop als sommigen dit wel voorspeld hadden. De bespre king van de begroting het enige punt op de dagorde gaf aanleiding tot matte diskussies en de enige begrotingspost, die wellicht wat leven in de brouwerij kon brengen, nl. de fakultatieve uitgaven (toelagen) die werd uitgesteld naar een volgende zitting. Werd een bedrag aangepast, dan werd steeds vergeleken met de sgn. minibegroting. Hiermee werd dan het ontwerp van begroting bedoeld, dat door diverse partijen een tijd geleden samen werd opgesteld. Vermelden we bovendien nog dat schepene voor de sport Mevr. Biesemans afwezig was en raadslid O. Van den Broeck, vroegtijdig de vergade ring verliet. Huisvuil Wat de bijdrage beteft die de bevolking dient te betalen voor het ophalen van het huisvuil, vroeg raadslid De Mol, welke de resultaten waren van het onderzoek dat ging uitgevoerd worden om o.a. minder kapi taalkrachtigen «niet meer» te doen betalen. Hij voreg zich bovendien af of het niet prak tisch zou zijn papieren vuilnis zakken in te voeren. Per huis gezin zou echter nog één plas tieken vuilnisbank mogen ge bruikt worden. A. Tirez van zijn kant, meende in het ophalen van het huisvuil een nutsvoor ziening te herkennen en ver klaarde dat zijn fraktie voor stander was, het bij de oude prijs te laten. Bij deze gedach- tenwisseling bleef het echter, want een beslissing werd niet genomen. Na verlaging van de receptie- kosten to 50.000 F, wat net de helft betekent drong o.a. raads lid Abbeloos aan op een drin gend opknappen van de gevels van het gemeentehuis. A. Tirez van zijn kant vroeg zich af hoe het stond met de installatie van een lift in het gemeentehuis. Voor bejaarden en minder- validen zijn bureaus als de burgerlijke stand vrij moeilijk te bereiken. Waarom sieept dit za aan, vroeg spreker zich, wan neer men langs de andere kant vaststelt dat het sportkompleks wordt gerealiseerd op «een sakker en een vloek». Met al gemene goedkeuring werd 100.00 F voorzien voor de ont- werpkosten van een lift. Bij de bespreking van de toela gen aan de vriendenkring van de brandwbrandweer, dorng schepen Moyersoen aan op het in het leven roepen van een «Vriendenkring van de 900». Gebleken is dat deze mensen, vrijwilligers van de brandweer, een beroep hebben gedaan op de gemeente om een betoela ging te krijgen, omdat naar hun mening, de verdiensten voor hun prestaties hen doen te rechtkomen in een hogere be lastingsschijf en het aldus voor hen bijna niet langer de moeite loont. Gezien dit voorstel, ook gesteund door burgemeester Bosman die de grote verant woordelijkheid beklemtoonde die de rriensen van de dienst- 900 dragen, tot de fakultatieve uitgaven behoort, zal hierover pas volgende zitting een defini tieve beslissing vallen. Op voorstel van raadslid A. De Mol, zullen 100.000 F voorzien worden voor het ontwerp tot realisering van een verbinding tussen het politiehuis en de aangekochte eigendom Van Den Abbeele in de Stations straat. Ook via de Centrum straat zou een uitvalsweg aan gelegd worden. Mogelijk zullen hierbij onteigeningen te pas komen. Fakultatieve uitgaven Nasat raadslid Abbeloos nog eens aandrong werk te maken van de Leo Duboisstrat, wer den de fakultatieve uitgaven aangepakt. Raadslid De Mol vroeg zich af welke tendens zich manifesteerde binnen de diverse fakties wat betreft het toekennen van fakultatieve uit gaven. Raadslid De Mol vroeg zich af welke tendens zich ma nifesteerde binnen de diverse frakties wat betreft het toeken nen van fakultatieve uitgaven. Raadslid Quintelier liet onmid dellijk doorschemeren dat hij voorstander was van een ver hoging van de toelagen aan landbouwersorganisaties en meteen ontstond een diskus- sie, die weldra uitzichtsloos blek omdat geen enkele fraktie een duidelijk standpunt formu leerde. ledereen scheen ie dereen af te wachten. Besloten werd dan maar de fakultatievj uitgaven te bespreken tijdenj een volgende zitting. Onder- tussen zal iedereen de gele genheid krijgen de rekening tj maken van de verplichte uitgaj ven en kan gezien worde] hoeveel er nog overblijft voc de fakultatieve. De besprekir* van de verplichte uitgaven wel dan hen/at en een voorstel vaf A. Tirez, voor het in leven ro« pen van een grondregie, werÉ goedgekeurd. Op de begrotint werd hiervoor een bedrag vai 12 miljoen ingeschreven. Voq de desbetreffende studie- er ontwerpkosten werd 500. OOfl Fr voorzien. Het Sint-Vincentiusinstituut is reeds jaren één der toon aangevende scholen in de Denderstreek. Inderdaad, zij herbergt niet enkel honderden leerlingen, ook watschool- peil en resultaten betreft is zij het lichtend voorbeeld. Reeds jaren is het kontakt tussen direktie, leerlingen en ouders uiterst levendig, ook door de jaarlijkse kontaktver- gaderingen en het schoolfeest. Het lager onderwijs draagt hier eveneens haar steentje toe bij door het houden van tentoonstellingen, zoals jongstleden met keramiek en zelfgemaakte stoffen. ALLES moet bullen 'NU ZIJN ER KLOPPEN te DOEN I PRIJ ZEN de LAAGSTE TER WERELD I O* MEE TE LACHEN 1 (T. 053/272.42). FABRIEK 2 Ha. GheerraedUtr. AALST - ingang VIAOUKT in Denderstr. 10.000 deur. Nieuw v.af. 200 F. Houispaand. plat 59 F m2 18 mm. Dekor. muurplat. v.af. 55 F m2 Decowall alle na boots. Unalit - teomo, panolux - paooplank - ook op Eternit (tegen 't vocht 0 Plafond-tegels 90-225-250 F mJ - U vindt er allesKepers - latten... 50.000 m2 Vinyl op vilt 49-59 F m2 - Balanyl 39 F. 60.000 m2 Tap.-plain 55-79 F op mousse 90 F. coupons 49 F. Bouclé 139-199 F. (super luxe 590 F elders 't dubb. -1 Traplop. 60 F. Karpet 95 F. Badgarnit. 250 F. Stoffen. Alles5.000. Tapijt, alle afmet. (wol-dral.) '/j prijs dat moet N zien Ook duiz. zomerklederen. Nu 3 v. 1 I d stop fabrikat.: alle metal bur. meub. duiz. stoel - taf - zete'. ook uib. fceuk ales salons - eetpl. alaapk. afd. el. huish, appar. Fless. koelers - Diepvriez el. motor (L. Drijfkr. luohtcompress. laeposten 110A 3200 F. Machines - camions- (etten) Tractors - met opligger. WEEK 9 19 u. DOND. 20 - ZAT. 17 u. 104.12 Dit jaar wordt het schoolfeest echt iets aparts. Voor het eerst zullen, onder de stuwende ak- tiviteit van E.Z. Richarda, alle afdelingen zich samen inzetten voor het welslagen van dit kon- taktfeest op vrijdag 3 en zater dag 4 mei telkens om 20 uur. Het programma wordt ge opend door het zangkoor «De Lenteklokjes». Dan volgen twee gitaarsolo's en een éénakter met als titel «De Brie venbus». Een klaviersolist speelt vervolgens Poupéé Mignonne, en samen met een blokfluitist wordt dan een Traumerei ten gehore ge bracht. Ritmische oefeningen op muziek van «een vrolijk len telied» sluiten het eerste ge deelte af. Tijdens de pauze kan men aan een paar bufetten zijn dorst lessen of een stukje eten en met de leraressen of leraars (want die lopen er ook rond) een babbeltje slaan. Het tweede gedeelte wordt door het balletensemble inge zet met ritmische danspasjes op muziek van The Young Ge neration Daarna volgt een triosonc a met klavier, viool en dwarsflu t en een Concertino in re klein van A. Baklanova voor klavier en viool. De komische noot wordt gebracht door een vrolijke éénakter van Barbara van Kampen met als titel «Spookhuis te koop. De avond sluit dan met een gastoptreden van de plaatselijke leadgroep «De Kawais». Deze groep, die bestaat uit drie welgevormde meisjes met een onmisken baar muzikaal talent, is reeds twee jaar aktief in het schoolle ven en heeft dank zij noeste oefening een schitterend peil bereikt. Het is duidelijk dat dit pro gramma elke muziekkenner zal bevredigen terwijl ook de akteerkunst en de stijlkunst sterk aan bod zullen komen, ledereen uit de streek wordt op dit ouderfeest uitgenodigd. Voor 50 fr. inkomgeld wordt men drie uur lang op een spet terend vertoon van vrouwelijk jeugdentoesiasme getrak teerd. Kinderen beneden 12 jaar betalen slechts 20 fr. De leerlingen en het onderwij zend personeel verwachten U dan ook allen op hun gemeen schapsfeest. Maak dat je er bij bent DAELEMANS DIRK Tijdens de laatste gemeenteraadszitting te Oudegen- waren er twee afwezigen nl. de hh. Louis Heyvaert enQ Paul Rombaut. pi In het eerste punt van de dagorde werd aan de^i Intercommunale D.D.S. opdracht gegeven tot het op maken van een ontwerp en het laten uitvoeren der; werken voor een waterzuiveringsstation. Dit waterzui veringsstation zal waarschijnlijk op het Keur te Dender monde gebouwd worden. De juiste plaats zal aange duid worden na het bouwen der verschillende bruggen. Het station zal gebouwd worden voor 9 gemeenten rond Dendermonde.- Het uitvoeren van verbeteringswerken aan de pastory' werd daarna besproken. Een vroeger ontwerp was het bouwen van 2 garages, nieuwe ramen plaatsen, het; afkappen van de gevel en herstellig van het dak metj nieuwe leien. Dat ontwerp werd goedgekeurd door dei>g( pastoor, kerkfabriek en de deken maar afgekeurd döor' de bisschop. Het nieuwe ontwerp voorziet nu één» garage van 6 m breedte en een bergplaats. Bij de volgende gemeenteraadszitting zal het ontwerp meer gegevens hebben. Gunstig advies werd gegeven voor de verpachting van El een stuk landbouwgrond van 32 30 ca voor 50,40f per arre aan de h. Remi De Winne. Daarna werd de rekening 1973 van de kerkfabriek besproken. Deze rekening werd goedgekeurd door de zes leden van de Volskpartij en de De Ridder van de katholieke partij. De socialisten Verbeke en De Troch keurden ze niet goed terwijl Geerinck en Uytendaele van de katholieke partij zich onthielden. De aanvraag tot machtiging van de aankoop van het huis op het Dorp van de kerkfabriek van Oudegem werd goedgekeurd voor een bedrag van 570.000 F. DE De uurbezoldiging van het gemeentepersoneel per 1/1/74 en 1/1/75 werd goedgekeurd alsook de prin ciepsbeslissing houdende vaststelling van een gewaar borgde minimumbezoldiging voor het gemeenteperso neel. Daarna werd kennis gegeven van het jaarverslag 1973 van het plaatselijke brandweerkorps. In de loop van het jaar 1974 zal het korps uitgerust worden met nieuw materieel ter waarde van ongeveer 1.600.000 F. Hierbij is een licht autopomp met een watertank van 1200 liter, een elektrisch lichtaggregaat, schijnwerper, isoleer maskers, een reanimatietoestel en ladders. Het procesverbaan van kasnazicht C.O.O. 1e kwartaal 1974 werd vastgesteld met een boni van 231.555 F. Er werd beslist 50 watermeters aan te kopen voor de prijs van 715 f. De nieuwe aanwervingsvoorwaarden voor de benoe ming van een sekretaris C.O.O. werd goedgekeurd. Voor het verven van de gemeentelijke jongensschool zal men een prijsaanbieding vragen bij de schilders van Oudegem. Een nieuwe beslissing over het ziekteverlofstelsel van het gemeentepersoneel werd goedgekeurd. In het laatste punt van de dagorde werd de kantien van het gemeentelijk sportterrein besproken. Deze kantien bevindt zich namelijk boven een militair geheim (pijpleiding) zodat deze gedeelteijk moet afgebroken worden. Men zal met een architekt het probleem ter plaatse bespreken om een nieuwe en grotere kantien te bouwen.(MV) AANBOUWKEUKENS Vraag vrijblijvend: plan en prijsopgave een oordeelkundige en keukentechnisch verantwoorde opstelling een electrisch en sanitair plan •I El

De Voorpost | 1974 | | pagina 30