nieuws JACKPOTS EN N.V. BETONWEGENBOUW GEEN GRAAG GEZIENE GASTEN TE AALST iffiKORT DOKTEREN OF VOORKOMEN VAN MILIEUZIEKTE Zet een «BEENTJE BUITEN» naar het PIKFEEST AALSTERS KORT NIEUWS EVA IN DE RAADSZAAL 6 - 3/5/74 - De Voorpost ZO ZIE JE DAN MAAR WEER De trouwe bezoekers, mannelijk op een vergissing na, van de Aalsterse gemeenteraadszittingen keken wel even verdacht-verrast op vorige donderdag. Uw verslaggever, voor één keer met de traditie dat trouw ook te laat komen betekent brekend, was ooggetuige van een spektakel zonder weerga. Oorzaak van de hele bedoeningeen klas vrouwelijk al dan niet schoon met de overduidelijke opdracht een ver slag neer te pennen van wat de vroede vaderen dezer stad zoal te bedisselen hadden. Een kwartier voor de aanvang van de zitting kwamen ze in trosjes binnenvallen, de dames. Wij hadden net het eerste binnensmondse bedrijf van een vervloekkoncert achter de rugde klok van het stamcafé loopt altijd voor. Met het stukje emancipatie van de TV en de schrijfblok in handen nestelden ze zich zonder enige schuwheid op de zitbanken. Alleen het argusoog en de stunteligheid van de zaalwachter kon hen beletten ook de plaatsen van de schrijvende kollega's in te palmen. Heel veel tijd om te bepiekeren wat dat allemaal te betekenen had en welke gevolgen het zou hebben restte er niet. Het binnentreden van raadsleden, kollega's en een en kele geïnteresseerde liet niet langer twijfel bestaan omtrent de windrichting. Nadat de sleurbezoekers hun mond hadden laten openvallen eens ze de deur voorbij waren, werden buiken ingetrokken, dubbele kinnen zo efficiënt mogelijk ge- kamoefleerd en sigaretten met een onnatuurlijke noncha lance opgestoken. Zonder dat er ook maar een zweem van stemmenronselarij aan te pas kwam deden raadsledena genda's de ronde. Persmensen boden binnenkomende kon- kurrenten met stotterende stem een halve stoel aan. En de burgemeester, hij kwam, zag, opende de zitting en bereed zijn stokpaardje er wordt al genoeg gerookt en of ze het voor een paar uur wilden laten. Een raadslid dat voor een keer zijn ziekendossiers ongeveer tijdig ter tafelen had gesleurd kon zichzelf deze fout maar moeilijk vergeven. En toen werd het menens. De stadssekretaris was zichtbaar tevreden omdat iemand nu ook eens naar zijn verslag luisterde. Over graf kon - cessies en zo. Toen een reeks leningen in enkele sekonden werd afgehandeld hoorden we een van de meisjes achter ons fluisteren dat men hier met de miljoenen nogal een gang ging. En het werd ons licht ter harte. De kans dat iemand straks ons geschrijf zou lezen zat erin. Dat gevoel werd sterker naarmate de agendapunten zwaarder werden en de diskussies hevi ger. Het jonge volkje liet zijn goed- of afkeuring horen, eerst met rumoerig gefluister en later met minder vrees. Dat ieder een zijn best deed kon je horen toen de oppositie een hele rits punten als afgehandeld beschouwde en de burgemeester vroeg of ze asjeblief de zitting toch mee interessant wilden maken. The show must go on. En wij wreven onder de persta fel stiekum de handen omdat dadelijk de interpellaties aan de beurt zouden komen en iedereen de te behandelen punten zeker van heel nabij zou kunnen volgen. Bij de eerste vraag gebeurde het dan. Hevige, hoogoplopende diskussies rond een stedelijke belasting, waarop een klacht was binnengelo pen. Vervoer met de 900 was het tema en de mensen die het graag zagen goedkeuren beriepen zich op een schrijven van de minister onder wiens bevoegdheid die dienst ressorteert. Oppositie hield het been stijfOpmerking van een schepen gij waart dan toch bij de vorige regering, waarom hebt ge uw minister niet overtuigd dat het anders kon. Glim- en grimla chen bij de raadsleden, meisjes giechelden overtuigd van de rake steek mee. En onze verwachtingen in het water. Be doelde minister behoorde niet tot de partij die op de korrel werd genomen. Wij hadden er gelegen en zelfs de humor van de burgemeester wanneer het wat al te bar werd «ge moogt alles doen, lief glimlachen, maar ge moogt niks doen» kon de verslagenheid niet helemaal wegwerken. Misschien, zo dachten we achteraf, mogen we gebrek van politieke kennis niet helemaal gelijkschakelen met het volslagen ontbreken van politieke wil. Maar goeie bedoelingen als het bijwonen van een raadszitting kunnen we toch ook niet op gelijke hoogte plaatsen. En het is ook niet omdat het meisjes waren, misschien zitten hun mannelijke retorikakollega's wel in het zelfde schuitje. Met dit verschil dan dat die er zeker niet zouden in slagen met hun aanwezigheid alleen al een derge lijke zitting op te fleuren. Want als het de bedoeling was voor een aangenaam surplusje te zorgen, dan is het opzet volledig geslaagd. We zouden zelfs zeggenwanneer komen ze met zijn allen nog eens terug. Liefst dan uit eigen beweging, zonder dat er rapportcijfers aan verbonden zijn. Het verslag pennen ze immers toch uit de krant over. ANDRE HEYVAERT De jongste Aalsterse gemeenteraadszitting kan moeilijk een saaie boel worden genoemd. Aan de ene kant ston den er een reeks punten op de agenda die hebben geleid tot hevige diskussies, anderzijds was er voor een keer ook ruime publieke belangstelling. Dat publiek, hoofdzakelijk vrouwelijk schoon, speelde het schimpscheuten- en be- vliegingsspel van de raadsleden aardig mee. De stof voor de zitting draaide zowat rond het thema Naar een ge zonde stad». Gezonde sociale en financiële politiek bij het bepraten van de herwerking van het Keizerlijk Plein, de aanleg van een pendelparking en de retributie op het vervoer van zieken met de 900. Rond de geestesgezond- heid zweefde het wanneer de Jackpot op de palabertafel verscheen en voor het leefmilieu werd geijverd bij het bespreken van bezoedeling door de NV Betonwegen- bouw en het Stedelijk Slachthuis. Dezelfde gezondheid- stoon klonk ook door bij vragen naar meer speelruimte en het plaatsen van snelheidsbeperking op de Albrecht- en Leopoldlaan. Met de eedaflegging van de heer Albert Steenhout (BSP) werd de wagen dan aan het rol len gebracht. Een reeks lenin gen werden rustig als aanloop- strook gebruikt om op topsnel heid te komen. KEIZERLIJK PLEIN Raadslid Monsieur wenste na dere uitleg over de nieuwe aanplantingen op het Keizerlijk Plein. Daar er geen gedetail leerde kostenberekening voorhanden is, zo redeneerde hij, zou het wenselijk zijn dat de schepen van Openbare Wer ken antwoord gaf op deze vra gen. Werden de werken met een onderhandse overeen komst toegekend Is het juist dat iedere boom 12.500 fr. heeft gekost Schepen De Neve wees er in zijn toelichting op dat aan de openbare aan besteding slechts drie firma's meededen waarvan uiteinde lijk slechts een enkele al de ge stelde eisen kon voldoen. Als voorwaarde had men inder daad gesteld dat er hoog- stammige bomen zouden ge leverd worden met een waar borg van drie jaar. De bomen kosten 12.500 fr. per stuk om dat het absoluut noodzakelijk was dat speciaal samenges- telde gronden, een verluchtings- en bevochti gingssysteem en de zekerheid van inwortelen dienden verre kend te worden. Waarmee de lening met het Gemeentekre diet van 812.000 frank werd verklaard. PENDELPARKING Principiële bezwaren tegen het aanleggen van een pendelpar king op gronden van de NMBS in de Denderstraat rezen er niet. Oppositieleider Van Hoor- ick (BSP) verheugde zich ero ver dat men meer parkeerge legenheid wil scheppen aan het station maar wilde toch de inzichten kennen van _het schepenkollege voor wat de uitgaven betreft die op 8.034.514 fr. worden geraamd. Wil het kollege die uitgave op lange termijn rekupereren door plaatsgeld te gaan vragen en zo men dit doet hoeveel men zal laten afdokken. De vraag dringt zich op, aldus het raads lid, of het verantwoord is dat mensen die dan toch willens nillens naar Brussel of Gent treinen nu nog eens de dupe van de historie zullen worden. Schepen Bogaert pleitte dat het in de eerste plaats de be doeling is het stadscentrum te (re)valoriseren. Een parking met 400 plaatsen zou voor de stationsomgeving al een hele verlichting brengen. Anderzijds stelde de schepen ook dat de stad het zich niet kan en mag permitteren voor Sint-Maarten te spelen of om het met andere woorden te zeggen niet alles wat «openbaar nut» is, kan gra tis ter beschikking worden ge steld. Raadslid De Brul (VU) voegde eraan toe dat het laten betalen van plaatsgeld, me teen het rekupereren van de centen, een heel logische zaak is als men weet dat wie op dit ogenblik zijn stalen ros in het stationskwartier kwijt wil ook al een fikse stuiver moet neertel len. DRINGEND ZIEKENVERVOER Tijdens de vorige raadszitting werd de retributie op het drin gend vervoer van zieken goedgekeurd. Een nota van drie KP-leden aan het stads bestuur en het mondelinge on derhoud dat deze mensen hadden gevoerd maakte een herziening van deze stedelijke belasting noodzakelijk. De op positie was het met het be zwaarlijk schrijven eens en herhaalde dat de verhoging van het tarief (van 150 naar 400 frank) een diskriminatie inhield van de kleine man. Schepen Bogaert replikeerde hierop met de mededeling dat de financiële kommissie aan de slag was met een nieuw on- Vla pers, radio en TV worden we met de regelmaat van een klok gekonfronteerd met plaatselijke inbreuken van de natuur, met lawaai, hinderen stankoverlast en met de immer voortschrijdende afbraakwoede. Wat willen we eigenlijk met de wereld, met de omgeving waarin we leven en wat zijn de gevolgen daarvan? Kan de techniek een oplossing brengen? Dokteren aan de ziekte of vooorkomen van de ziekte? Op al deze vragen werd nader ingegaan tijdens een studienamiddag over het leefmilieu, georganiseerd door het regionaal komitee Dender-Noord van de Stichting-Lodewijk de Raet-projekt leefmilieu met de medewerking van het gemeentebestuur van Aalst. De eerste spreker, de heer S. Van Nuffel, planoloog voor de federatie Assen en sekretaris van het aktieko- mitee leefmilieu Dender en Schelde (RALDES(, had het vooral over de milieuproble men van het gewest Aalst. Het scheppen van nieuwe tewerkstelling in dit «slaap- gebied van Brussel» is noodzakelijk maar noopt meteen tot een adekwate milieuzorg ten overstaan van deze bedrijven zelf. Vooral nu de sinds 1959 gevoerde inspanningen door in de eerste plaats het Aktiekomitee voor Ekono- mische Expansie stilaan vruchten beginnen af te wer pen en het gewest meer en meer industrieel zelfstandig wordt Op het vlak van de ruimtelij ke ordening, zo zegde de heer Van Nuffel, bestaat voor het gewest een streek plan (een primeur in België!) dat verder in detail werd uitgewerkt dooreen gewest plan. Dit heeft echter nog geen wettelijke kracht. Op agrarisch vlak moet het gewest gesplitst worden in twee sub-gewesten. Ener zijds het noorden waar de tuinbouw moet worden aan gemoedigd, anderzijds het Centraal en Zuidelijk del. Voor dit deel zou een partië le omschakeling naar exten sieve rundvleesproduktie kunnen overwogen worden. Voor het probleem van de afvalverwijdering is Raldes (voor het noordelijk deel van het gewest) voorstander van een verbrandingsinstallatie, gekombineerd aan een kom- postbedrijf. Gestreefd moet worden naar rekuperatie van warmteenergie voor het bp- wekken van elektriciteit en een maximale recyclage van grondstoffen. De taak van de milieuvereni gingen is, zo stelde S. Van Nuffel, drievoudig: De aan tasting van onze ekologi- sche belangrijke gebieden beperken, de inwoners at tent maken op de milieupro blemen en hen tot medewer king aanzetten en, tenslot te, de overheden helpen bij het zoeken naar oplossin gen en hen ertoe aanzetten de noodzakelijke planning door de voeren en toe te passen. Door minder welvaart naar meer welzijn? was de titel van het referaat van Prof. Polk, ekoloog en hoogleraar van de Vrije Universiteit te Brussel. De problematiek van het leefmilieu in al zijn aspekten, zo zegde hij, is een exponent van een maat schappelijk probleem. Van een over-konsumptiemaat- schappij waarin allerhande zaken worden geproduceerd die we niet nodig hebben en totaal overbodig zijn. Men produceert in de eerste plaats om winst te maken Die geproduceerde goede ren en de pollutie en vergif tiging van het milieu die er mee gepaard gaan, brengen de mensen geen geluk bij maar gaan hen nog verder vervreemden, aliëneren. De LENTEKONCERT PRO ARTE Maandag a.s. 6 mei om 20 u. in de Feestzaal Stadhuis, Aalst, Lente concert ingericht door Pro Arte en BRT 3. Het Beet- hoventrio voert werken uit van Loeillet, Fauré, Beet hoven en Leg ley. Het Beethoven-Trio, be staande uit Marjeta Del- courte-Korosec, viool, Carlo Schmitz, cello en Heribert De Caluwe, pia no werd gesticht in 1970 ter gelegenheid van het Beethoven-jaar waarin zij verscheidene malen met groot succes het Tripel concerto uitvoerden. Het trio concerteerde met het Symfonieorkest van de B.R.T., de Philharmonie van Antwerpen, het Lim burgs Symfonieorkest en het Filharmonisch Orkest Van Trier. Naasqt het Tri pelconcerto van Beetho ven, speelden zij ook deze van Casella en Badings. Het repertorium van hun Kamermuziekconcerten omvat praktisch het gehe le klassieke repertorium. Tevens omhelst hun acti viteit grotendeels het ver dedigen van nationale muziek. Het Beethoven-Trio treedt op in het kader van het Festival van Vlaanderen 1974. Toegangskaarten: 150 F (met reservatie) 100 F Jeugd 50 F. Locatie en reservatie: M. Coppens, Parklaan 89, Tel. 053/216.49, PC. 103.692, L; Coppens tel. 239.56, G. De COck Tel. 692.24, H. Talloen Tel. 221.90, Dr. J. Van Overbe- ke Tel. 702.64, J. Welle- kens Tel. 730.64. derzoek waarbij de scheiding dringend niet-dringend ver voer werd onderzocht en vroeg ook begrip te willen opbrengen voor de begroting. De 900- dienst kost de stad Aalst ieder jaar bijna drie miljoen. «Ge leeft op grote voet,» antwoordde volksvertegenwoordiger Van Hoorick hierop, «dat betekent echter niet dat U zich het recht kan toeëigenen voor de kleine man twee maten en gewichten te gebruiken». Zegsman ves tigde er verder nog de aan dacht op dat de kommissie pas nadat de klacht was binnenge lopen opnieuw de stof had be handeld. Een bepaald inge wikkelde juridische situatie kreeg men daarna vermits het bezwaar verworpen of aanv aard diende te worden en de studie nog niet afgesloten was. Vermits het punt niet op de ei genlijke agenda was gekomen doch er bij hoogdringendheid aan toegevoegd, achtte men hert nuttig te handelen alsof de retributie niet opnieuw op tafel was gekomen. Na een gron dige studie zal het tijdens de volgende raadszitting opnieuw op de agenda staan. JACK-POT Raadsleden Caudron (VU) en Van Hoorick spanden zich eensgezind voor de Jackpot wagen. Wij moeten vaststellen, zo betoogden zij, dat meer dan een jaar na het uitvaardigen van een politiereglement ter zake, de eigenaars van de ee narmige zakkenrollers nog steeds doen of hun neus bloedt. Wanneer een gebod dat wij hier hebben gestemd niet wordt toegepast maken we ons allemaal een beetje bela chelijk en het feit dat de trek- spullen terug van niet wegge weest zijn toont aan dat we wel wat verstoppertje spelen. Bur gemeester De Bisschop ver klaarde dat het ook hem plezier zou doen de Jack-pot uit Aalst te zien verdwijnen. Uit het ver slag dat hij had samengesteld bleek dat regelmatig kontrole werd uitgeoefend maar dat het voor de politie bijzonder moei lijk is vast te stellen dat men werkelijk uitbetalingen verricht. De burgemeester voegde daaraan toe dat het eigenlijk onmogelijk is hier wettelijk op te treden. Wat hij met voorbe elden van vonnissen staafde. Om de 21 apparaten die in de stad nog staan er uit te krijgen zal men scherper toezicht hou den. Verder werd aan de wet gevers in de raad gevraagd hun stem te laten horen om zo snel mogelijk tot een gezonde situatie te komen. BEZOEDELING Bert Van Hoorick verwoordde klachten die hij had binnenge kregen van mensen uit de om geving van de NV Betonwe- genbouw en het Stedelijk slachthuis. Wat er voor eerst genoemd bedrijf werd aange klaagd en afgesproken leest U op een andere plaats in dit blad. De bezoedeling van de Molen beek (gewoonlijk kollegebeek) genoemd werd door meerdere raadsleden vastgesteld. Zij ziet er ondanks de sterke stroming toch als een open riool uit, bepaalde momenten werd bloed en stukjes ingewand )e teruggevonden in het water s e het krioelt er van de ratt vt Schepen Ringoir bear.» woordde deze opmerking met een «onmogelijk» gez I®1 de uiterst strenge voorzon 'S< maatregelen. Hij wees er poi dat deze beek eerder al enk |in gevaarlijke bedrijven is gep; rer seerd en beloofde stipte kc^s trole. Jn TERLOOPS If' iël dei eu Minder diepgaand werd vraag van raadslid De Brul dringend speelruimten ter t schikking te stellen behande Voorgesteld werd vóór het v lof de inventaris op te mak van alle stadsgronden die speelruimten kunnen gebn worden. Het tweede punt deze interpellatie wees op noodzaak om in huizen n t meer dan drie appartement j( een uitlevingsruimte voor kinderen te voorzien. Schei Bogaert en Van Der Verfp verwezen naar de koördiné en adviesraad voor de jeugd de gezinsraad die deze pi blemen eerstdaags zullen handelen. Vil ed Het Lustrumpikfeest van de Falluintjesstreek, jawel, reeds het vijfde (1970 Meldert Hof te Putte, 1971 Baardegem Hoeve Loeremans, 1972 Moorsel Hoeve Muylaert, 1973 Meldert Hoeve Van Cauwelaart) gaat dit Jaar door te HERDERSEM in Hoeve Van Nuffel, Boskant. Zo werd verleden maandag in de St. Antoniuszaal te Herdersem door de quasi voltallige be heerraad van de VW «De Falluintjesstreek» besloten in aan wezigheid van afgevaardigde van VW «De Denderstreek» stadsarchivaris Karei Baert en van afgevaardigden van ver schillende vlegeldansgroepen. werkelijke waarden zoals welzijn en geluk moeten op de dag van vandaag spijtig genoeg nog steeds de plaats ruimen voor het geld. Zolang dan ook, zo konklu- derde deze spreker, het hui dige kapitalistische sy steem behouden blijft, zijn de zo moeizaam bevochten milieurealisaties slechts een pleister op een houten been. Na deze beide inleidende voordrachten werden de problemen verder bespro ken in diskussiegroepen en ging men over tot de vor ming van werkgroepen F.K. *h Belangrijke folkloristische gebeurtenis Dat pikfeest bekendheid ver wierf ver buiten de grenzen niet alleen van Falluintjes- of Den derstreek, doch ook ver buiten de grenzen van onze provincie staat als een paal boven water, getuigen ervan de talrijke be zoekers die telkenjare van heinde en verre naar het Pik feest komen. Het is immers een feit dat waar andere feeste lijkheden aan bloedarmoede schijnen te lijden en verder ve geteren al wat betrekking heeft tot de terugkeer naar de natuur en naar het landelijk leven «in» is en interesse wekt. Het Pik feest werd zelfs in het jaar van de folklore geklasseerd in de eerste vijfentwintig folkloristi sche manifestaties van het hele land. Het groot sukses heeft er de inrichters ook toe genoopt het feest voortaan te spreiden over twee dagen zodat aan meer be langstellenden de kan gebo den wordt het hele landelijk gebeuren mee te maken en dit op zaterdag 27 en zondag 28 juli 74. Van de akker tot in de oven: Hflt hele oogstritueel kan u op hëT PfKteest meemaken vanaf het pikken met de oude pik en pikhaak, het binden, zanten, binnenhalen, dorsen, wannen tot aan het bakken van de knapperige ovenkoeken. Een hele reeks zaken die de jonge ren niet meer gezien noch be leefd hebben en die zeker hun belangstelling moeten wekken. Dat het een werkelijk uniek ge beuren is zien we ook aan de hele schare fotografen die hier neerstrijken want dergelijke shots kunnen ze niet altijd schieten en ze profiteren er dan maar van. Oogstmaaltijd: De oogst maaltijd zoals aangegeven in de brochure «België Folklore» is een waar festijn voor de echte smulaap. Men kan er zich in een enig landelijk kader, in een schuur of op een ruime binnenhof, te goed doen zowel aan pensen met boerenbrood, aan varkenskop oud systeem, aan lekkere vlaaien en niet in het minst aan ovenkoeken met smout. Geen enkel jaar is men er tot hiertoe in gelukt er ge noeg te bakken. Ze gaan zó weg Dit alles kan dan overgo ten worden met typische «plat te» van de streek (gueuze). En als u alles verorberd hebt wat u lustte kan u naar het Volksbal op de meeslepende tonen van een Boerenkapel. Tussenin maakt u ook demon straties mee van de unieke «vlegeldans», specialiteit van de Falluintjesstreek. Zowel de twee-, de drie- als de vierslag kan u er meemaken uitgevoerd en gedanst door boeren en boerinnen in oude kleder dracht. En een mooie folder: Ter ge legenheid van dist lustrum wil de VW dan ook een mooie fol der met de bezienswaardighe den van de gemeenten van de Falluintjesstreek (Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel) uitgeven waarin ook de ver schillende wandelwegen zul len aangeduid worden. Met de steun van de Federatie van Toerisme van Oost- Vlaanderen hoopt men iets moois te kunnen brengen, deze streek waardig. Voor de Televisie Ook op de vergadering aanwezig was een Tot slot was er nog raad; in Vanderbeke (VU) die er hoe gevaarlijk de L< poldlaan en de Albrechtla k wel zijn. De mogelijkheid om maximumsnelheid hier 60 km. per uur te brengen J onderzocht worden. )ek ANDRE HEYVAEf jjj itu rit get >er ploeg van de Vlaamse "TV c 'ar der leiding van Mevrouw G ot rmaine Dijckhof-Keunen. I,oc bedoeling is immers h 'er nieuwe programma dat ree "PP populair werdt na een paar i ;h( zendingen nl. «BEENTJE BI '7 TEN» te laten starten en ein|)V( gen op het pikfeest. Van in Herdersem met start ot de hoeve wordt een bewegwfer zerde wandel- of fietstocf.31 voorzien (het mag ook te paafjft of met de kar gebeuren do#*61 niet gemotoriseerd) voorzi|Jei waartoe iedereen van nu ree< wordt uitgenodigd mee doen. Via schilderachtige oo den en toeristische bezien waardigheden gaat deze tocj van Herdersem lang Baard 'ij< gem, Meldert en Moorsel encl terug naar het pikfeest. Oi »ul derweg worden allerlei aktivj)E teiten voorzien waaraan werk oe lijk iedereen kan meedoen, h/ komt allemaal in het thema vé het Oogstgebeuren. Apc?er theose en prijsuitreiking (ja, ra zijn prijzen dan op de hoev Van Nuffel. M\ In de uitzending voor de TV zifcijr len dan nog stukjes film ing< ioi last worden over andere mooi plaatsen van de DenderroulSc zoals bvb. Pollare en het Geye; raardsbergse. Dat ook de w< l(a gen van «Pee Klak» van de pa tij zal zijn na hun suksesrijk1 optocht door de Aalsterse stréf e: ten hoeft geen betoog. Verdffn zullen de typische zaken va£ai de Falluintjesstreek als djsté HOP, de ROZEN en ook plaa rar selijke kunstenaars in het zor da netje worden gezet. pe )lc De bouw van een nieuw kinderdagverblijf in d(fe' Rapenstraat te Aalst vordert langzaam maar zeker. Eenjwc voltooid zal het plaats bieden voor 144 kinderen64 voo tic babys tot acht maanden, 48 voor kinderen van acht to ee achttien maanden en 32 voor peuters van achttieige maanden tot drie jaar. we Deze kinderkrib zal in aanmerking komen voor betoela dfa gining door de hogere instanties. Zowel het Hotel Van Langenhove als het kasteel Devis dreigen langzaam te vervallen. Na opmetingen door he Ministerie van Kuituur is gebleken dat het domein Devis niet voldoende vrije ruimte biedt om de gepland* indoorhal met parkeerplaatsen en andere infrastuktuur t( huisvesten. Wat er dan wel met het domein moei gebeuren blijft nog onzeker, maar het zou jammer zijn zo dit kasteel stilaan door weer en wind gesloopt zoi worden Het Hotel Van Langenhove kwam onlangs weer ter beschikking van de stad toen de Handelsrechtbank Aalst de gebouwen van de Kapellestraat verliet om in het gerechtelijk centrum haar intrek te nemen. Sindsdien is het gebouw verlaten en begint zachtjes aa tekenen van verval te vertonen, hoe eerder dan ook de stad de diensten van financieën in dit gebouw onderbrengt, hoe beter Door de tussenkomst van senator Wim Verleysen bij de Minister van Volksgezondheid, J. De Saeger, werd aan het stedelijk slachthuisbedrijf een staatstoelage van 1.420.000 fr. toegekend, voor het boren van twee waterputten, op het terrein van het slachthuis, Albrecht- laan.

De Voorpost | 1974 | | pagina 6