JUBILEUMFEESTEN VZW JEUGD ZONDER DAK DIDO VERKEERSKOMMISSIE MET DRUKKE AGENDA ZERITH TUF-TUF r PALLIETER Lebbeke BEGROTING GOEDGEKEURD LEDE KREEG EEN GEMEENTELIJK PARK BIJ TlfïlRRCHfl r 'T TOREKEfl BURGEMEESTER COOL WORDT BEROEMD d 10 - 10/5/74 - De Voorpost Het weekend van zaterdag 4 en zondag 5 mei was een der mijlpalen in de vijfjarige geschiedenis van Jeugd zonder Dak VZW. Tijdens dit weekeinde gingen immers de tiende reuzefeesten door in de lokalen in de Torrestraat. De Sint Amoutfanfare blies er de nodige sfeer in door middel van een rondgang door de stad en een serenade, uitgevoerd in de reuzetent na afloop van de optocht. EEN BROKJE HISTORIE Alles is begonnen met de veelbesproken figuur van E.H. Verhaegen, de toenma lige bondsproost van K.S.A. St.-Arnout Sint Gillis. Toen de strubbelingen begonnen tussende plaatselijke gees telijkheid, waarover we hier niet verder wensen uit te wijden, hebben de ouders van K.S.A.Chiro-meisjes en K.L.J.- de drie jeugdbe wegingen die dakloos wa ren, de handen in elkaar geslagen en het werk van de onderpastoor verdergezet. Om in regel te zijn hebben ze, aldus de Heer Van de Putte, de VZW Jeugd zonder Dak opgericht. De lokalen gelegen in de Torrestraat werden aangekocht om de voornoemde jeugdgroepe- ringen een onderkomen te verschaffen. Kopen kost geld! Het nodige geld werd geleend en als bron van inkomsten geldt vooral de halfjaarlijkse feesten die een aardige stuiver opbren gen en de laatste jaren tot een fantastisch iets zijn uitgegroeid. Schatbewaar der de heer Robbrecht deel de ons mee dat de hoop de schulden dit jaar volledig af betaald te hebben geen on mogelijk denkbeeld zijn. POLITIEK Heel wat mensen verkeren in de overtuigen dat de VZW Jeugd zonder Dak eigenlijk een politieke groepering is. We vroegen het aan de leden van de Beheerraad De leden van de Beheerraad ontkennen geenszins dat ze uit de contestatie gegroeid zijn met hun VZW. Doch van een politieke groepering is de VZW zeker niet. In de beheerraad zijn er immers vertegenwoordigers van alle partijen, hoewel er van be paalde zijde vroeger wel veel tegenkantingen zijn geko men. «We vinden dat jam mer want de bedoeling van d e groepering is enkel de jeugd van de gemeente een heem te bezorgen. Momenteel is de finantiële situatie zo rooskleurig ge worden dat verdere tegen werking voor iedereen haast onmogelijk is geworden, le dereen kan zijn zeg kome doen maar we mogen dan e wel vragen dat iedereen o p zijn eigen terrein zou blij ven. We zijn oud en wijs genoeg om op burgerlijk vlak zelf voor oplossingen te zorgen.». Een moeilijk weer legbare en volkomen logi sche redenering! K.S.A.-CHIRO-KLJ De VZW Jeugd Zonder Dak bestaat uit drie jeugdgroe- peringen: KSA, Chiro meis jes en KLJ. We vroegen aan de schatbe waarder of het mogelijk ws dat andere plaatselijke jeugdgroeperingen ook kon den aansluiten indien ze zulks zouden wensen. «Ingeval een andere groepe ring zou willen aansluiten bij de VZW, dan zou zulks besproken worden in de algemene vergadering, be staande uit de beheerraad en de leden ervan met als voorzitter de heer Brandt, en dit bestuursorgaan zou be spreken of de groep al dan niet kan opgenomen worden en dit om welke redenen. Er zijn wel organisatie die gebruik kunnen maken van de terreinen. Ik denk bijvoor beeld aan de gehandikapten die regelmatig gebruik ma ken van de terreinen en gebouwen. Deze mensen zijn 100% aangenomen, ko men uit de ganse streek en kunnen vrij beschikken over de installaties, wel te ver staan indien deze juist niet door de eigen jeugdgroepe ringen dienen te worden gebruikt. Een simpel tele foontje volstaat. TIENDE REUZEFEESTEN De reuzetent wordt steeds maar te klein. Zo enorm is het sukses geworden van de half jaarlijkse, tweedaagse feesten In een prachtig, door K.S.A. en Chiro-meisjes met speel kaartfiguren versierde reu zetent was het gedurende twee dagen een drukte van belang. Zaterdagavond van af 20 uur speelde het popu laire familieorkest «The Bleulines» ten dans. Zon dagnamiddag was er een speciale attraktie voor de kleintjes want de poppen kast van Vader Kapoen was in de tent te gast. Zondagavond kon het rum opgekomen publiek genie ten van de melodieën van het orkest «The Friends». De Tombola, altijd prijs, was begiftigd met enkele superprijzen: het gewicht van de winnar in stukken van 10 frank, een kleurentelevi sie, vieuwmasters, enz... TOEKOMSTMUZIEK Het blijft niet alleen bij de halfjaarlijkse reuzefeesten. De onderscheiden jeugdbe wegingen hebben ook nog heel wat diverse bezighe den. Op 13 juli is er in «De Schuur» een kleinkunsta- vond (organisatie KSA) met Willem Vermandere, van 19 tot 22 juli organiseert dezelf de groepering een kamp te Waasmunster voor de oud leden en de papa's, hun jaarlijks kamp gaat door te Opglabbeek en op 26 okto ber vieren ze het slot van hun eigen jubileumjaar (50 jaar K.S.A.) Recenter is de oud-Leidster dag die doorgaat op 19 mei en waar de veteranen van de Chirogroep elkaar kunnen terugvinden. Een druk programma waar op de ganse vereniging mag trots zijn. We wensen VZW Jeugd zonder Dak het aller beste voor de toekomst. De volgende feesten verwach ten we ook want sfeer en ambiance zijn er in reuze- voorraad. MDD JAZZ IN DIDO Zaterdag 18 mei is «The Jegg- pap New Orleans Jazz Band» te rug te gast in jeugdhuis Dido. Deze groep dankt ondermeer haar bekendheid aan de jazzfes tivals te Dendermonde en optre dens in Nederland, Duitsland en Engeland. Ook op het scherm konden we hen reeds een paar keer aan het werk zien en onget wijfeld ken je hen vein hun optre dens voor de radio en hun puik platenwerk (2 LP's). De groep bestaat uit liefst 7 mu zikanten: Joris De Cock (trom pet), Emiel Leybaert (drums), Paul Van den Durpel (bas), Bert Heuvinck (klarinet en altsax). Flip Hermans (banjo), Norbert De Taeye (piano en vocal) en Denis Vereecken (trombone). De avond begint om 20.30 uur en er wordt doorgespeeld tot 24.30 uur. Kaarten in voorver koop 50 fr. (tel. 053-70424) en aan de ingang 60 fr. Het wordt vandaag vrijdagavond weer een drukke werkverga dering voor de Aalsterse verkeerskommissie. Niet minder dan vierentwintig agendapunten dienen er doorgewerkt te worden, en dan krijgen de kommissieleden feitelijk slechts een eerste deel te doorworstelen daar met deze vergadering slechts een eerste problemenreeks doorgenomen wordt Kortelings onderzoekt de kommissie de verdere verkeers moeilijkheden die op het wachtlijstje ingeschreven staan. De firma's De Wolf-Cosijns, Nederlandse Poetsdoeken maatschappij en Carmen vragen maatregelen en verkeers- schikkingen voor het vlotter verloop van het wegverkeer rond deze bedrijven. De direktie van ht St.-Maartensinstituut klagen hun nood over de verkeersopstoppingen in de St.-Jozefsstraat-Vrij heidsstraat, terwijl voor de R.T.S.-Ledebaan zowel door de Socialistische Wijkklub Henri Flips als raadslid De Gols schikkingen gevraagd worden om eventueel via het plaatsen van lichten, een grotere veiligheid voor de schooljeugd te komen aan de Boudewijnlaan. Een wijziging aan de verkeerslichten op het kruispunt Koolstraat, Schoolstraat, Meuleschettestraat dringt zich met het nieuw ingestelde eenrichtingsverkeerop. De bewoners van de residentie Usmaar, Graanmarkt vragen een wijziging in de verkeersrichting aan dit plein. De kommissie bespreekt tevens een voorstel om aan het gevaarlijk kruispunt Dendermondsesteenweg-Valerius De Saedeleerstraat de inrit te verbieden vanaf de Dendermond- sesteenweg. Inwoners van de Schoolstraat vragen de instelling van de blauwe zone in deze straat. Voor de Bewoners van de Slotstraat ligt de schade die de lijnbus aanbrengt hun zwaar op de maag, terwijl in de wijk Dewaco praktischer stopplaatsen voor de lijnbussen verlangd worden. Een voorstel tot invoeren van beurtelings stationeren langs de Dendermondsesteenweg wordt besproken, evenals de aanleg van parkeerplaatsen rond de Watertoren. De raad wordt tevens in kennis gesteld van de beslissing van de jongste gemeenteraad in verband met de snelheidsbeper king op de ringlanen. Burgemeester De Bisschop voegde een laatste agendapunt toe met de vraag gele stoplijnen te trekken aan de hoek Gentsestraat-Vlaanderenstraat J. Velghe Vrijdag 10 mei: Kwistornooi Vierde deel, in het Ateneum, Zuidlaan, te 20 uur Het Zenit- team doet flink zijn best, hopelijk behouden zij hun derde plaats tot de einduitslag. Kom daarom dus maar hard supporteren. De klub is die avond gesloten. Zaterdag 11 mei: vrije instuif. Kwisteam en supporters vieren hun kwisvreugde uit op het kwis- bal. Zondag 12 meiKomeffekijk voor de oudersWAT IS EEN JEUGDKLUB 3 Wat kunnen mijn zoon, dochter er doen? Hoe ziet een jeugdklub er zoal uit? enz Over dit alles en nog veel meer kunt u eens rustig praten met de raad van beheer, de animatie- ploeg, de leden zelf. U kunt er ook gewoon een ontspannings avondje van maken en terwijl een kijkje nemen of een gesprekje voeren. M.a.w. de klub staat deze avond voornamelijk ter be schikking voor de ouders. Wij zorgen voor een fijn onthaal in een gezellige sfeer, met aange name muziek. Dinsdag 14 mei: Redaktieraad Zenithkrant te 20 uur. Alle. bijdra gen moeten deze dag ingeleverd zijn of afgegeven worden op de redaktieraad zelf. Vrijdag 17 mei: de klub is weerom open Zaterdag 18 mei: voetbal Zenith-JK BOBO uit Buggen- hout. Aanvang 15 uur. Verzame len aan de klub om 14.30 uur. Finale kwistornooi 1974 in zaal Gildenhuis te 20 uur Zwoeli-Boeli-Openlucht dansin- stuif vanaf 19 uur, als het fijn weer is natuurlijk, anders zwoeli- boelieën wij binnen. Nu de nogal kalme meifeesten achter de rug zijn en de laatste vertrappelde frietpakjes worden weggeruimd, wordt het weer tijd om ons sportterrein full-time te gebruiken. Woensdag training basket vanaf 19.30 uur. Donderdag ping-pong training vanaf 19.30 uur en vrij dag training volley te 19.30 uur. Tijdens het weekende spelen we zondagvoormiddag te 10.30 uur een volleybalwedstrijd tegen jeugdklub Ocarina. Misschien ook zondag voor- of namiddag voetbal tegen Univer- sitas (Jerrein Immerzeel). Vooruitzichten: De examentijd nadert. Dit houdt ook in dat de sportaktiviteiten systematisch gaan verminderen. Wat wordt er nog gepland: Za terdag 18 mei voetbal te 15.30 uur tegen een jeugdklub uit Ronsse en om 18.30 uur basket tegen De Haan (terrein Tuf Tuf. Zondag 19 mei te 19 uur volley tegen JK Joko (terrein Tuf Tuf). In de maanden juli tot 15 augus tus is den Tuf gesloten. Verder blijft de klub elk wee keinde open tot en met 30 juni. Vrijdagavond 10 mei: extra trai ning van TC Pallieter. AlTe tafel tennissers moeten om 19 uur aanwezig zijn. Zaterdag 11 meivanaf vandaag start het tweede deel van de danskursus. leder is hartelijk uit genodigd om onder leiding van de dansleraar om 15 uur te star ten. Om 20 uur start de voetbal T-Dansant van FC Pallieter in zaal 't Duifken. Inkom 20 fr. Zondag 12 mei: Training van de Pingpongers vanaf 10 uur. Om 14 uur wordt ieder op het Steenbergplein verwacht om de Wilskracht-juniores aan te moe digen in de finales van het Gol den Cup tornooi. Vanaf 18 uur instuif en dit tot 23 POLITIEK FUSIEDEBAT PALLIETER Het afgelopen weekeinde ging in jeugdklub «Pallieter» een politiek debat door over «Hofstade en de fusies». Deze avond, ingericht door Eric Meuleman, was de eer ste, waarbij onze Hofstaadse po litiekers hun visie op het fusie probleem voorstelden. Vier par tijen waren vertegenwoordigd. De heer Van der Haegen, van de Hofstaadse Volksunie moest zich op het laatste moment laten verontschuldigen. Moderator Eric Meuleman liet eerst de par tijen hun standpunt uiteenzetten, waarna een vragenuurtje volgde. Marcel Loris lichtte in het kort de fusieproblematiek toe. Daarna kwamen Jozef Robbrecht (KP) aan bod: zijn partij is volledig ge wonnen voor een fusie. Als lich tend voorbeeld gaf hij de stad Oudenaarde, waar na de fusie elke vroegere dorpsgemeen schap wordt gerespekteerd en over meer faciliteiten dan vroe ger beschikt, dit alles gekoördi- neerd door de stadsdiensten van Oudenaarde zelf. De heren Troch en Dierickx spraken na mens de BSP hun scepticisme uit tegenover fusies, doch zij waren ervan overtuigd dat deze er toch zouden komen. In dat geval zijn zij voorstander van een heel grote fusie met veel gemeenten, naar het voorbeeld van Brugge- stad. De heer Goossens (CVP) sprak een heel genuanceerd oordeel uit en wees op het gevaar van overstrukturering: naast de fu sies zijn er ook nog de federaties van gemeenten en de Interkom- munales, wat overlapping van bevoegdheden tot resultaat ge eft. Elke over-bureaukratisering moetr volgens hem vermeden worden doch in het algemeen was hij wel voor een fusie te vin den. Schepen Marcel Lorie was over het vooruitzicht van een even tuele fusie niet heel entoesiast. In zijn betoog klonken volgende opwerpingen. Als argument tegen werd het feit aangehaald dat financieel de in woners meer zullen belast wor den. De opcentiemen die verme nigvuldigd met het aantal inwo ners de belastingen uitmaken, zullen na de fusie ongetwijfeld hoger liggen. Pro-argument is het feit dat niet alleen Aalst, dat een verzorgings- funktie te vervullen heeft, maar ook de randgemeenten met een fusie gediend zijn. Ten titel van illustratie dit klein voorbeeldje: voor het onderhoud van de brandweer betaalt Hofstade 300.000 frank, waarvan na be handeling door het provinciebes tuur en andere administraties de stad Aalst nog maar 75.000 frank ontvangt. Na een fusie zullen ook alle projekten beter kunnen gep land worden, want van koördina- tie van bv. reinigingsdienst, brandweer, zwemkom enz. is op het ogenblik nog niets te be- spreuren. Iemand vroeg of met het teveel van de Hofstaadse gemeentekas de Aalsterse tekorten zouden aangevuld worden. Ook werd het wantrouwen tegenover Aalst, dat volgens spreker een slecht be heerde stad is, uitgesproken. Dit initiatief, dat door de onbaatzuch tige inzet van Eric Meuleman en met steun van de jeugdklub tot stand kwam, verdient navolging zodat de gemeente met het poli tiek gebeuren in kontakt blijft. De aanwezigen spraken hun tevre denheid uit over dit debat dat drie uur lang op een hoog peil werd gevoerd. Daelemans Dirk De jongste raadszitting van vorige week donderdagavond liep uit tot de prille vrijdagochtend. Het was inderdaad reeds kwart na twaalf, toen de veertien aanwezige raadsleden Mevr. Biesemans was net als vorige zitting niet komen opdagen - nog een vijftal agendapuntn in geheime zitting voor de boeg hadden Oorzaak van dit late uur, iedereen zag er lang niet zo fit uit als een paar uurtjes tevoren, waren de toch wel uitgespon nen debatten rond het vaststellen en toewijzen der fakultatieve uitgaven, op de begroting 1974. Na heel wat over en weer gepraat slaagde men erin een sluitende begroting op te stellen. Men was echter genoodzaakt een -beroep te doen op de overschotten van vorig dienstjaar en heel veel «speling» zit er dus niet meer op. Op voorstel van COO-voor- zitter Alfons De Mol werd de full-time betrekking van ge brevetteerde verpleegster bij de COO, vervangen door twee halve opdrachten van verpleegster en verpleegas- sistente. Verbeteringswerken aan de Grote Snijderstraat zouden ongeveer 9.000.000 vergen. Het aangepaste dossier werd goedgekeurd, zodat de werken nu aanbesteed kun- Het vervallen terrein aan de Kerkevijverstraat kreeg een fris ser uitzicht en werd zo meteen een bestemming als gemeen telijkpark. Lede dat best dergelijke groene zones kan gebrui ken maakte van dit terrein dat deel uitmaakte van de hovingen van het kultureel centrum een aangename groenzone met talrijke aanplantingen van jonge boompjes, sierstruiken en graspleinen. Daartussen werden wandelpaden geplaveid met stra atstenen aangelegd, en banken geplaatst. Dit park in de direkte omgeving gelegen van het nieuw administratief centrum en de nieuwe rijkswachtkazerne, met appartemen ten voor de families, ligt uitstekend voor wie een ogenblik verpozing zoekt. JV Zondag 12 mei heeft in jeugdklub Timarcha, Grote Markt 24 te Aalst, de eerste avond in een reeks muziekavonden plaats, welke voorzien worden elke tweede en vierde zondag van de maand. De tweede zondag wordt telkens voorbehouden aan ido len uit de zestiger jaren, de ge niale onsterfelijke geluiden van The Beatles, de onstuimige agressiviteit van The Stones, de perfektie van The Cream: we brengen het allemaal in herinne ring. De eerste maal zijn The Be atles aan de beurt, allemaal zon dag 12 mei om 19.30 uur op post. Presentatie: Ben Van Nieuwen- borgh en Robert Deboelpaep. Toegang gratis. Daar mei de laatste maand is voordat de examens aanbreken, werd er gezorgd voor een den derend maandprogramma, om alle studentenleden nog eens ex tra te verwennen. Op vrijdag 10 mei neemt 't Tore ken voor de vierde maal deel aan het Kwistornooi in Dendermon de. Er wordt vooral een beroep gedaan op de supporters, het kwisteam van 't Toreken heeft het tot nog toe niet slecht ge daan, zodat een beetje morele steun welkom is. Op zaterdag 11 mei krijgt ieder een nog eens de kans de benen eens lekker uit te slaan, voor de blokperiode aanbreekt. Het wordt in "t Toreken een meifuif als waardig vervolg van de voor gaande reeks dansavonden vol gens gekend stramien: lekkere oude muziek, gezellige sfeer en een massa vrienden, en ais spe ciale attraktie kunnen de leden genieten van het optreden van DJ's Dicky en Docky. ledereen is bijzonder hartelijk welkom op de fuif. 't Toreken neemt deel aan de 1ste Leb Fam Fee rally, zondag 12 mei. Dit vooral om de leden laten kennis te maken met deze interessante vrijetijdsbesteding. Eveneens speelt 't Toreken te gen Edelweiss, in het teken van de beker van Lebbeke. Alle mensen die belang stellen in de opbouw van Kwispel, het maandblad van 't Toreken, kun nen terecht op de redaktieverga- dering van dinsdag 14 mei. Begin 20 uur. Nogmaals wordt er een beroep gedaan op alle leden-supporters en sympatisanten, om het kwis team van 't Toreken moreel bij te staan op de finale van het Den- dermonds kwistornooi, dit op za terdag 18 mei en voor al de sup porters wordt er een gratis bus ingelegd, vertrek om 19.30 uur aan de jeugdklub. Zondag stelt 't Toreken de top t twintig aller tijden samen, op de- mokratische wijze verkozen door alle leden. 19 mei is natuurlijk de dag voor alle muziekliefhebbers. Na de bestuursvergadering van vrijdag 24 mei, doet 't Toreken ook mee aan de papierslag, za terdag 25 mei, ingericht door het Lebbeekse groenkomitee en in samenwerking met alle jeugd verenigingen. In naam van alle papierslagers, vraagt 't Toreken aan alle goed menende mensen van Lebbeke vooraf reeds alle oud papier klaar te leggen zodat zo'n reuzewerk in de beste omstandigheden kan verlopen. Eveneens op zaterdag 25 mei, en dit voor de laatste maal voor het seizoen, staat de film op het programma. Wegens kontraktuele moeilijkheden kon de film niet geprogrammeerd worden op een zondag, maar de filmklub van 't Toreken hoopt dat deze wijziging de echte filmlief hebbers niet zal afschrikken. De film «Johnny and Mary» is trou wens een echte aanrader, zodat minder gunstige omstandighe den niets zullen afdoen aan de waarde van dit ontroerend lief desverhaal. En dan op zondag 26 mei, de apoteose van het kleinkunstsei- zoen: een avond met kleinkun stenaar nummer 1: Johan Ver minnen. Voor deze grote meneer is de term kleinkunst wel erg pe joratief, vooral omdat hij de laat ste tijd zo'n stuwende kracht bleek te zijn voor de Vlaamse muziekwereld. Waarlijk een waardig slot voor het kleinkunstjaar, en voor de drukke maand mei. LAI* verg Agr. lede Wil V.P De van vooi gen grai VO Me Het doet ons altijd plezier als we iets over onze streek te rugvinden in een of ander blad dat gewoonlijk bij ons niet gelezen wordt. Het fran- stalig satirisch weekblad «PAN» is er zo een. In een van de vorige num mers verscheen onderstaand artikeltje dat we in de oor spronkelijke vorm overne men daar het in mooi Frans is gesteld en sommige zins wendingen echt onvertaal baar zijn. ENTRE GENS DU (TER)MONDE II y a quinze jours quelques hauts fonctionnaires du mi nistère de la Justice et leurs gonzesses étaient les invités de la ville de Termonde. C'est M. Cool, bourgmestre de la ville et démocrate-chrétien bon teint, qui faisait les hon neurs de sa cité. Haranguant ses hötes, Ie premier magistral de la ville vantait la prospérité de celle-ci: Nous pourrons bientót supprimer certaines taxes communales, notamment sur les balcons. Et dirigeant un regard plongeant vers Ie décolleté généreux d'une dame de assistanceIe bonhomme d'ajouter finement: Je parle d'autres bal cons que ceux que vous pourriez croire, Madame. C'est Ie même M. Cool qui, soucieux de fêter Rerum Novarum de fagon originate et sans doute aussi pour rendre hommage au Saint- Esprit qui inspira l'auteur de l'encyclique, a décidé de commémorer sa promulga tion par un grand concours de pigeons. La mise en pa- niers des volatiles aura lieu l'hötel de ville. Comme il s'agit d'une manifestation cléricale, les pigeons socialistes et libéraux ont décidé cette année de s'abstenir. nen worden. Wat de begroting betreft stelde CVP-fraktieleider A. Tirez voor, de bedragen per tak in globo te ramen en achteraf een werkgroep sa men te stellen die, paritair gevormd, de subsidies zou verdelen aan de hand van bewezen prestaties. Begrotingsspecialist, A. De Mol ging hiermee akkoord. Hij stelde voor de subsidies nominatief toe te kennen. Er werd over gestemd en voor het eerst van de avond, konden de shaarse aanwe zigen kennis maken met de stemmenverhouding 8-6. Later op de avond zou deze verhouding zich nog her haalde malen manifesteren. Stemden pro het voorstel De Mo: Burgemeester Bos man, en de raadsleden Van den Broeck, De Mol, Van Weyenberg.F. De Ridder, R. Meert, Tas en L. De Backer. Stemden tegenA. Tirez, A. Abbeloos, Th. Quintelier en de schepenenJ,Tas,M Van Humbeeck en F Moyersoen. Deze stemmenverhouding keerde zo vaak weer dat op het einde van de avond door bepaalde leden volledig au tomatisch gestemd werd. Uiteindelijk na heel wat dis- kussie, waar aan vooral de leden De Mol, Tirez, Van Humbeeck, Moyersoen en Abbeloos deelnamen, werd een tekort vastgesteld van ong. 1 miljoen. Het voorstel van raadslid De Mol bedrag voor het onderhoud der buurtwegen noodgedwon gen met 1 miljoen te vermin deren, lokte bij schepen van Openbare werken M. Van Humbeeck hevig protest uit. «leder jaar hetzelfde», pro testeerde hij, «steeds wordt er besnoeid op de primaire behoeften». En toch slaagde men erin een begroting in evenwicht voor te dragen, omdat zowel de overschotten van vorig dienstjaar werden opgeno men als 400.000 F voorziene inkomsten van het zwembad ingeschreven werden. Bij de ultieme stemming over het geheel van de begroting, stemde iedereen ja, behalve A, Tirez die neen stemde en A. Abeloos die met zijn onthouding bedoelde wel akkoord te gaan met het sluiten van de begroting. doch geenszins zijn goed keuring kon hechten aan de verdeling van de subsidies. TARIEVEN 900 STIJGEN Voor de gemeentelijke mu ziekschool worden twee nieuwe piano's aangekocht. Het voorstel bij hoogdrin gendheid het aanstellen van een schoonmaakster voor de muziekschool op de dag orde te plaatsen, behaalde niet het vereiste twee-derde kworum. Na het aannemen van het voorstel voor de verkoop van gronden in het BPA-stationsstraat werd het schepencollege de opdracht gegeven te onderhandelen met de COO-Dendermonde, in verband met de aankoop van gronden in de Brug straat. Omdat de gemeente ver plicht wordt het eenheidsta rief toe te passen, zullen de prijzen voor het vervoer met de900 stijgen. Tot slot vn de openbare zitting werd een politiereglement voor het - afsluiten van straten bij feestelijkheden goedge keurd. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1974 | | pagina 10