EUODKLUB JOHO M T KREJfl 'T FflBRIEK/KEfl TERUnDEfl JEUGDRAAD AAN DE SLAG VOOR SPEELRUIMTEN |J| jomE LOEFKEfl SJALOM 1 K VAKANTIEOUDERS GEVRAAGD RATATOEI RENDERENDE BIJVERDIENSTE De Voorpost - 10/5/74 - 19 )KO BERLARE anning aktiviteiten voor de rstkomende dagen: vrijdag mei te 17.30 uur: film- ond «Berlare in Beeld», ank Herbert Persoon (D.J. orzitter Joko) en Commen- tor Tony Van Dender. >ndag 12 mei te 14 uur jeenkomst van voetballief- •bbers voor wedstrijd tegen ack Devils St. Niklaas het terrein SK-Berlare. Zondag 19 mei verbroedering met Tuf Tuf club van Aalst. Donderdag 23 mei- dansin- stuif met Studio Elected Dri ve-in Show in Zaal Seca te Berlare. Zondag 26 mei voetbalwed strijd tegen K.L.l.-Berlare op terrein SK-Berlare. Ter herinnering- elke vrijdag avond volleybaltraining en .elke woensdag voetbal onder leiding van Ronny De Ridder. rijdag 10 mei, Belotting. lieg 20 fr. en moooie natura- rijzen te winnen. Zaterdag I mei, kleinkunst en kaba- :tavond: Het sisrkus van uile mong en zijn vieze asten. Te 20 uur in 't abriksken. Samenkomst in [reja om 19.45 uur, toegang iet Kreja 30 fr. ondag 12 mei, om 10 uur tertiendaagse fietstocht (25 m). Het verste punt is deze eer Appels (Dendermonde), nderweg wordt de nieuwe epderschelde verbinding ezocht. Terug rond 12 uur. tm veneens zondag 12 mei f 1 letbal Tanu-Kreja op het vo nmerzeelplein, samenkomst aan het jeugdhuis om 13.45 uur. Zaterdag 18 mei neemt Kreja deel aan het volleytornooi van VK Olympic op het Beuken hof. Om 19.30 uur gaat de laatste dansavond in de hui dige lokalen door, voor deze gelegenheid is de toegang gratis. Zondag 19 mei wordt er verder op het Beukenhof volley gespeeld. - Vermelden we nu reeds de dagfietstocht op 23 mei: Hemelvaartsdag, naar Vloersberg (60 km) en de filmvoorstelling van Love Story op zondag 26 mei om 19.30 uur. (lm) lar\Is een groep jonge mensen sa- >r jpen een toneelstuk schrijven, e r et zelf opvoeren met eigen de- rs, zelf ontworpen kostuums n ook zelf voor de grime zorgen tot overmaat van ramp Sf et stuk de volgende katastrofale n el meegeven: Opkomst en on- ergang van de door TRUC 46 d/bis) behandelde geheime delen t daardoor de betonnen zeepbel t haar lood werd geslagen in krabt ieder weldenkend .flens (en alle bezadigde vader- f jtóders gaan door voor welden- ende mensen) zich waarschijn- in de al ietwat grijzende haar de no r werd dus met een mengeling an scepticisme en nieuwsgie- gheid gegluurd als de Toneel- fdeling van Werkgroep Jeug- act aan HUN Truc 46 (bis) dok- jirden. och, zij die op 11 maart jl. in het ultureel Centrum te Affligem aar de première kwamen om te )k<j.ien hoe een pas ontluikende to er eelgroep de mist inging, kwa- ZMfien bedrogen uit, want het werd o maar een geweldig sukses. liet alleen de betonnen zeepbel 1 rerd uit haar lood geslagen, "a laar ook een tweehonderdtal 9/1fntoesiaste toeschouwerd. Een later sloeg Truc 46 (bis) toe, ditmaal in de PAN te talst. In het zaaltje verschillende iensen die van wanten weten Is het over toneel en experimen- )el teater gaat. Ook hier weer lichkreten en niets dan opbou- vende kritiek, in dan te bedenken dat er in de treek van de ajuin, de hop en het joede bier, nog mensen rondlo- >en die de Truc nog altijd niet |ezien hebben ipeciaal voor deze achterblijvers - en ook omdat de lente weer in -fjéet land is wordt het spektakel 10 ogmaals op de planken van de t jjjrote zaal in het CSV Wellekens- Q traat, Aalst, gebracht, op vrijdag jO mei a.s. om 20 uur. We er dan niet is, moet voortaan lrt ijn mond houden als er over ei- -0< entijdse dingen gepraat wordt, in met het schaamrood op de wangen en een Courts Mahler omannetje in de hand wegkrui- >en onder een bloeiende appe-, aar. )mdat nu iedereen toch zijn nond vol heeft over voorlichting m informatie wil Werkgroep leugdact de argeloze toneellief- lebbers van de nodige weten- ehap voorzien die hen moet toe- aten optimaal van het spektakel e genieten :en eerste, maar erg logische vraag, die in de hersenpan op borrelt is wat en wie is To neelafdeling Werkgroep Jeug- dact Affligem Hierop luidt het antwoord dan Jeugdact is een groep jonge mensen uit het Aalsterse, te we ten Luk de Blok, politiek- geëngageerd magiër. Leon Boel, hielenkijkend cirkusdirekteur en verbolgen vader. Walter De Wolf, dichtende klown. Ingrid Wever- bergh, ietwat mistig koningskind. Koen Van Overstraeten, zingend en zwemmend koningskind. Veerle Weverbergh, glitterend medium. Bert Lams en Bart D'Hauwer, 1 pas de 2-koor. Pol Lambrecht, melotron-orgelist. Sylvia Van Molle, pas gestichte heks. Onder de deskundige leiding van regisseur Jo Corthals kwamen deze mensen samen en via im provisatie en rituele oefeningen kwam men tot wat een stuk moest worden. De magiër en de direkteur lever den een boel teksten, er werd door de groep gelezen, verbe terd, geschrapt, gepraat en ge repeteerd. Om kort te zijn, het werd een volledig experimenteel, jachtig spul, waarin de spelers zich totaal uitleven Erg spontaan dus, maar zeker niet elitair. Met mensen die voor het eerst op de planken staan zit er dus de kans in eindelijk eens teater te krijgen waar wat kan mislopen Een tweede vraag die bij de pien tere lezers kan rijzen is: over wat gaat dat stuk met de truc dan? Over een snode magiër, die in het bezit is van Truc 46 (bis) en die van de direkteur een verbol gen vader maakt. Dit onder de verbijsterde blikken van 2 zopas uit de mi6t opgedoken konings kinderen. De klown zwiert ertus sen en schudt de poëtisch poli tieke teksten uit zijn veel te wijde mouwen. Terwijl het koor een koreogra- fisch nummertje van hoog ge halte weggeeft, barst de strijd los en allen zullen sneuvelen. Doch een heksensabbat, de komst van robotten en zombies en de toe passing van Truc 46 (bis) maken de baan vrij voor een verras sende ontknoping Als we er dan nog aan toevoegen dat het beslist geen blijspel is, is de nietsvermoedende toe schouwer gewaarschuwd en moet hij achteraf niet komen kla gen dat hij zich letterlijk en figuur lijk heeft laten meesleuren door Truc 46 (bis. Dit geldt als verwitti ging Zaterdag 11 mei: voor wie het nteresseert, een optreden van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten het CSV om 20 uur. Saterdag 25 mei: als het weer meevalt (anders doen we het finnen) ons 2* meifeest op de Jinnenkoer van het boerenhof met optreden van Is Cuma Lium, •erse ende Vlaemsche volksmu ziek, wijn en pikante Toegang: 30 onnozele franks- sens. ft De fietstocht naar de Zwalm- molen was een echte meevaller. We zullen dus met te lang wach ten om er nog eens op uit te trek ken Als je ideeën hebt waar we zouden kunnen naar toe trekken houdt ze dan niet in je achter hoofd, maar geef ze door aan ie mand van de animatieploeg of schrijf ze op het bord in de klub. De werken aan de nieuwe klub vorderen goed Er zijn reeds toiletten en ingemaakte kasten, hier en daar is reeds een muur geverfd en het voegen van de toog is bijna volledig gedaan. Wie dacht dat de Koördinatie- en adviesraad voor de jeugd zomaar wat theoretisch gezwam produceerde toen hij als eerste werkthema «Speelruimten te Aalst» op de agenda schreef schijnt de bal toch lustig wat misgeslagen te hebben. Uit de eerste bijeenkomst die het afvaardigingspaneel aan dit probleem wijdde kwamen een boel wiswasjes duidelijker te voorschijn. Samenvat tend kunnen we schrijven dat de idee van vakantiespeelruimten stilaan maar zeker praktische gestalte krijgt. In een advis dat de raad aan het Kollege van Burgemeester en Schepenen overmaakte wordt als verantwoording voor het hele speelruimten-opzet aangehaald dat het steeds toe nemende verkeer en het ontbre ken van tuinen dergelijke uitle- vingsplaatsen absoluut recht vaardigt. Kontakt- en spelmo- gelijkheden die we graag willen kreëren zullen de Aalsterse kinderen zeker ten goede ko men, aldus het advies, en in één adem wordt daaraan toege voegd dat de stad best een inventaris samenstelt van alle pleinen, pleintjes of die nu stads KOO, of privéeigen- dom zijn die voor het projekt in aanmerking komen. Terloops kunnen wij wel herha len dat tijdens de vorige ge meenteraadszitting door raads lid De Brul een vraag werd gesteld die ongeveer hetzelfde inhield. Als we de reakties van de vroede vaderen goed hebben begrepen dan mag dit inven tariseren én het ter beschikking stellen geen moeilijkheden op leveren voor wat de gemeen telijke eigendommen aangaat. SPEELSTRATEN Met speelruimten wordt be doeld lapjes grond die zowat verloren liggen, geen enkel verkeerstechnisch- of welk pro bleem dan ook doen rijzen. Speelstraten zijn ontruimde Zaterdag 11 mei: voetbalmatch Jome-Pallieter om 15 uur op het gemeentelijk voetbalveld van Gijzegem. Er worden supporters gevraagd om onze jongens te komen aanmoedigen, 's Avonds om 20 uur dia-avond in ons lo kaal Pierre H. stelt ons zijn dia's voor en vertelt ons over zijn ver blijf in Afrika. Zondag 12 mei: om 15 uur sport in het gemeentepark en 's avonds gewone instuif tot 22 uur. De jeugdklub Sloefken uit Bug- genhout heeft voor de maand mei een kort, doch degelijk pro gramma klaargestoomd. Voor zondag 12 mei voorziet men een sloef-t-dansant in de lo kalen van de jeugdklub zelf om 20 uur met muziek van «Haifax». Voor 19 mei staat een filmavond op het programma met de film «Het lot van een man» terwijl men op 25 mei deelneemt aan de dropping georganiseerd door de Chiro van Buggenhout Opstal. 11 en 12 mei: Kermis T-Dansant. Als we ons de goeie sfeer en het plezier van onze vorige T-dansants herinneren, dan gaan we deze avonden natuurlijk terug naar Sjaloom 12 mei: Dit wordt bovendien nog een avondje waar iets te beleven valt. natuurlijk met een gezamen lijke inzet. Een avondje waar je op de eerste plaats je beentjes eens kunt strekken. Een avondje waar je eens iets kunt doen, la chen, praten Een avondje waar er gezelschapsspelen wor den gedaan (doch geen gewone hoorspelen waar iedereen kan en moet aan meedoen). Een avondje van Bier, Weiben und Gesang. Een avondje met NON- NENZUCHTJES (die gebakken worden door Lut en gratis worden aangeboden). Een avondje waar je als inkom 20 fr. betaalt en er 2 konsumaties voor in de plaats krijgt Een avondje waar men met een grote groep moet aanwezig zijn. Een avondje ook o.l.v. Dirk Albrecht met medewerking van Lut, Koen en zovele andere Sja- lomers. 18 en 19 meiSchoolfeest in de Visitatieschool. Omdat zovelen van Sjaloom hier naartoe gaan, zullen er vrije klubavonden door gaan. 25 mei: film «Asterix». Daar «Asterix en Cleopatra» (dat vorig jaar in Sjaloom werd ge draaid), zo'n goeie film was en in ieders smaak viel, hebben we besloten om nog een film van As terix te draaien. 26 mei: Als Lut er op 12 mei in slaagt ons smakelijke nonnen- zuchtjes voor te schotelen, dan mag je dit op 26 mei nog wel eens doen. Dus, profiteurs, smulpa pen, proeven, hongerigen: allen op post. Aandacht: Sjaloom doet mee met de volleybal op het schoolfeest. Spelers, doe jullie best en sup porters, laat jullie horen. straten, geen voertuigen, waar de kinderen veilig hun hartje kunnen ophalen. Wie het speel- ruimtenwiel dat de Koördina tie- en adviesraad aan het rollen bracht wil stoppen zal al over meer dan behoorlijke stokken moeten beschikken. Anders staat het echter met genoemde speelstraten. Er is om te beginnen (alweer) een soort wet die dergelijke straten niet toelaat. Te Harelbeke waar men vorig jaar speelstraten had kwam het Ministerie van Ver keer vermanend optredcen om dat het verkeerstechnisch echt niet kon. Er wordt verder op gewezen dat de kinderen op deze wijze het spelen op straat als doodnormaal gaan ervaren en ook na het verlof hun akti viteiten daar zullen verderzet- ten. Met alle mogelijke kata strofale gevolgen vandien. Wat er ook van zij, de Koördinatie- en adviesraad oordeelde dat men best zoveel mogelijk speel ruimten kreëert, de speelstra ten achterwege laat wanneer er andere mogelijkheden zijn. ORGANISATIE En toch verlaat men blijkbaar niet helemaal het speelstraten- pad. In een paar straten wil men immers via een onderzoek bij de bevolking uitvissen wat de ouders en buren van de spelende kinderen over het hele opzet te vertellen hebben. Wanneer het opinieonderzoek in een van de kinderrijke buurten die men uitkoos mee valt, er belangstelling en goed keuring is, bestaat de mogelijk heid dat men bij wijze van proef toch een paar speelstra ten openstelt. Konkreter gaat het er aan toe bij de speurtocht naar speelruimten. In het ad vies dat wero neergelegd wordt gevraagd dat het stadsbestuur de middelen voor een ruime en doeltreffende publiciteitskam- pagne ter beschikking zou stellen. Dat zou gebeuren via foldertjes, aanduidingen op de uitgekozen plaatsen (misschien schuilt hier wel de kans dat de kinderruimten een leuke bena ming meekrijgen?). Voor ouders die de kleine risiko's als verzetschild zouden aanhalen en terecht kunnen we vermelden dat de stad mogelijk een speciale verzekering zal laten afsluiten. Waar de Koör dinatie- en adviesraad voor de jeugd bij het begin van dit ini tiatief graag kreatieve knoei- en prutsspullen op de pleinen had gezien zal hij zich, de korte tijd die nog rest vóór het verlof is hiervan de enige oorzaak, be perken tot het laten openstellen van de uitlevingsruimten. Met de ervaringen van dit jaar voor ogen zal het voor hen niet zo'n onoverkomelijke hindernis zijn volgend jaar een degelijke sane ring door te voeren. De speel ruimten zouden dan open top kunnen ingericht worden ter wijl men ook de tijd zal hebben om rustig na te gaan of een bewaking al dan niet wenselijk of noodzakelijk is. Tot slot: de jeugdraad slaagt er blijkbaar in terzelfdertijd twee belangrijke stappen te zetten naar speel ruimten en naar het vertrou wen. Ook de Hofstaadse Pallieters dienden niet onder te doen in hun volley-ijver (jm) De volleyklub van jeugdklub Jome uit Gijzegem met vrouwelijke en mannelijke kunne (jm) mm Het stadsbestuur droeg zeker niet bij tot het sukses van de Chiro- jimping zondag jl. Dat er werken uitgevoerd worden op het Espla nadeplein daar kan iedereen zich om verheugen, doch met het oog op de jimping kon het terrein tenminste wat geëffend worden. Het lag toch zeker niet in de bedoeling de jeugd loopgraven te leren kennen... (JM) Op de eerste lentedag kwamen 480 Noord-Afrikaanse immi grantenkinderen naar België ne Nederland om hun Lenteverlof door te brengen. Op die dag werd de grote Vreugdezaaiers- familie zwaar getroffen door een van de ergste wegongeval len die in België reeds voor kwamen. Acht doden, waaron der twee Vreugdezaaierskindjes en twee volwassenen, de verant woordelijke dame Myriam Den Dulk-Van Paeschen en Inge nieur Jo Roevros. Deze laatste begeleidde de kinderen voor de eerste maal. Na 14 jaar bevrijd geweest te zijn van ernstige ongevallen kwam deze klap zwaar aan. Het was troostend te zien hoe heel de Vreugde- zaaiersfamilie meevoelde met het wee. Steeds liggen nog twee begeleiders in de kliniek. Zij waren zeer zwaar gekwetst en zullen nog wel een hele tijd in behandeling moeten blijven. Maar het leven gaat voort. Onder een prettig zonnetje reisden de vakantiekinderen terug naar huis op 4 april. Weer andere kinderen kijken verlangend uit naar een vakan tietrip, vooral jongetjes. De Vreugdezaaiers hebben de volgende vakantieperiodes voorzien waarvoor zij een war me oproep doen aan alle welwillende vakantieouders in België en Nederland. «Mijn lijst van aanvragen groeit met de dag» schreef óns Zuster Irma uit Parijs. Zij heeft reeds meer dan 500 inschrijvingen voor haar alleen. Naar de grote vakantie kijken 1500 kinderen en meer uit om een lekkere zomertijd door te brengen in ons land. Wij weten niet hoe wij ze allen zullen kunnen plaatsen, tenzij wij nog vele nieuwe vakanrieouders vin den. die bereid zijn een bruin snoetje wat geluk en vreugde te bezorgen in hun huis. De duur van de vakantie is een of twee maande. Indien twee paar vakantieouders kunnen afspreken, de ene voor de maand juli, de andere voor de maand augustus, dan kunnen vele kinderen genieten van een lange zomer, die ze nooit kunnen vinden in een helse stad als Parijs. De groep VN (2 maanden) en de groep VJ (1 maand juli) komt toe op vrijdag 28 juni. Zij die voor één maand blijven reizen af op 31 juli. De VN groep blijft tot 28 augustus. Een tweede vakantiegroep VL (2 maanden) is voorzien op 1 juli en zullen verblijven in ons land tot 31 augustus. Wie noch voor twee maanden, noch voor de maand juli een kind kan opnemen krijgt nog eens kans op 1 augustus, dan komt de laatste groep toe VA die afreist op 31 augustus. Iedereen droomt reeds van een heerlijke vakantie, deel je droom en je werkelijkheid met een ander, neem een Parijser sloppenkind. Gedeelde vreugde maakt elke vreugde groter. Wie van 't zijne deelt met een ander, tilt niet alleen die andere op tot een menselijke hoogte, maar groeit zelf in menselijke waarde. Telefoneer zo vlug mogelijk of schrijf naar de Vreugdezaaiers, Casinoplein 26, 9000 Gent, Tel. 09/23.87.38. Wij heten elk vreugdezaaiers- gezin nu reeds dankbaar wel kom. René Delooz. Een erg produktief 't Fabriksken, bracht afgelopen zondag voor een volle zaal het Smartlappenensemble van Luk Tegenbosch (jm) (VERVOLG VAN VORIGE WEEK)Mocht er toevallig een van jullie lezers kunnen zingen, over een mikro en zanginstalla tie beschikken dan mag hij zich altijd aanmelden, vertelden ze ons, anders doen we wel nog een tijdje verder zonder, tot.... ochgod wat doet dat er toe. ARTI SJOK, een vijfkoppige formatie uit het Waasland zette de reeks dan een beetje ami- tieuzer verder. Hun gebrekkige start werd door het publiek ech ter op een fluitjeskoncert ont haald wat hen duidelijk een be etje van de wijs bracht. Hun vooral instrumentale eigen popnummers die ergens aan leunen bij Fokus boeiden uit eindelijk het publiek, dat blijk baar voor sterk kontrasterende ritmes nogal gewonnen was. Als zevende in het rijtje kregen we eindelijk werk van een haast profesionele groep te ho ren. STOF uit Schelle (ruppel- streek) is duidelijk een groep die de kinderschoentjes ont groeid is en nu nog enkel even moet doorzetten om bij de «be sten» gerekend te worden. Voor twee jaar wonnen ze KICK '72 in Oostende en een jaar later kwamen ze tijdens het Jazz-festival te Bilzen als laureaat uit. Toen brachten ze vooral Free-Jazz, intussen zijn er echter enkele leden afgeval len en door nieuwe showvor- men. Hun bedoeling is enkel werk te brengen dat een pu bliek boeit en waar zelf over tevreden zijn, dat is trouwens de reden waarvoor ze elke pla tenfirma die hun werk niet wil -nemen zoals het is wandelen sturen.... Een groep die wel licht nog veel stof zal doen op waaien, die STOF. Toen was het weer de beurt aan enkele streekgenoten, or chid uit Erembodegem waar over vroeger reeds in de Voor post een artikel verscheen, in tussen is er echter wel een en ander verandert, sinds 5 maand speelt Jean-Pierre van Audenhove in plaats van Geest de Schrijver op de frums, en schakelden ze van hun vroeger repertoire dat vooral uit over genomen nummers bestond over naar eigen werk. Ze noe men het zelf hard-rock en daar heeft het wel iets van. Het is echter vooral HARD, wanneer je daarmee dan wil zeggen dat de volumeknop volledig naar rechts wordt gedraaid. In ver gelijking met STOF viel hun op treden dan ook erg tegen, hoewel we hen dan toch nog een ietsje meer genietbaar vonden dan Fata Morgana die wat later aan de beurt waren en toen we echt even de zaal uit moesten. Relax, een Brussels folkduo bracht ons in stemming voor het optreden van de aalsterse kultuurgroep comsada, dat met een maatschappijkritische korte eenakter meteen de aan dacht van de zaal hadden Is Cuma Liom een aalsterse scholierengroep die voorname lijk ierse folk brengen afgewis seld met vlaamse luisterliedjes kwamen dankzij de vrij goede installatie eindelijk eens volle dig tot hun recht. Bij vorige op tredens die we van hen mee maakten struikelden ze im mers enkel over het gebrek aan degelijk materiaal. Hen moeten we in feite niet meer voorstellen, dankzij hun vele optredens de laatste maanden zal iedereen ze wel reeds een beetje kennen. Zoals altijd wis ten ze sfeer te scheppen en op hun zaal in te spelen wat we eigenlijk van de vorige groepen moeilijk konden zeggen.Was de zaal nu te klein of waren ze er die dag niet in, maar na vijf minuten fata morgana hielden we het niet meer vol. Ze brach ten een fragment uit hun popo pera, waarvan de klank nu drie uur later nog in mijn achter hoofd natrilt. Verder kwamen dan nog Lap- scheubutterkoekworkshop (jeugdhuis Leeuwerik) Rene De Witte (aalst) Guy Convents (kapelle op de bos) De Minstre len (Liedekerke) 't jongvolk Jsint pieters leeuw) jammer hout (grimbergen) The Plastic Shoco Pot (aalst) De Coensel Jan (Lede) Pros en kleinkunst- groep lanterfant (wanzele) Hilde de Craecker (lede) en Garage's Blues Ban uit Aalst Je begrijpt echter dat het on mogelijk is over al deze men sen wat te schrijven, ook wij worden moe en houden het niet van drie tot elf vol. Van de mensen uit eigen streek bren gen we echter binnekort beslist wat meer nieuws. Van Garage vind je alvast nog voor einde deze maand een uitgebreide reportage weer op onze jeugd bladzijden. LIEVEN MATTHIEU Zich wenden door aanwerven van abonnementen voor DE VOORPOST Oude Vest 34 - 9330 Dendermonde of tèlefoneren naar 052-240.60.

De Voorpost | 1974 | | pagina 19