A CABRITA ZELE BLIJFT AKTIEF Lebbeekse sportraad breidt komitee uit KAATSCLUlB "OP OF NEVEN" TE OUDEGBM BASKET SUNSHINE gemakkelijk naar finale Basketsprokkels BAVO volgend jaar ook in tweede provinciaal El Testwedstrijd titel provinciale scholieren A Sunshine Aalst - Sun Charm Aalst 96 79 Voetbal - Beker der stad Aalst Setokverbond Verrassing kwam van Amicale SAF overtuigend laureaat in "Schaal Haeck" TAFELTENNIS Herlevingteams in halve finale nationale eindronde ml VAN DEN DUNGEN (AUWENBERGH GOLFBILJART Moorsel bekerwinnaar Gevierd Hof stade speelt finale JUDO TROFEE DER VLAAMSE LIGA Autorally te Lebbeke Grote hanekc te Baasrode Nationale dressuurwedstrijd te Zele 26 B-PLOEG BEVESTIGD VOOR DE TWEEDE MAAL A-ploeg-B-ploeg 10-15 Onder een niet zo zonnig firmament heeft de B-ploeg zich voor de tweede maal in de kijker gespeeld door met overtuigende 10-15 cijfers te winnen van de A-ploeg. Alhoewel er moet aan toegevoegd worden dat de A-ploeg de diensten van kleinmidden Frederic Den Roover moest missen, daar deze wegens militaire verplichtingen niet aanwezig kon zijn. Een grieperige Louis Eeck- hout nam zijn plaats in. Over het verloop van de wedstrijd valt er weinig kommentaar, reeds bij de rust was de stand 8-4 en men kon het zo van de A-jongons hun gezicht lezen dat ze er niet veel goeds in zagen, zodat de tweede helft slechts een loute re formaliteit was voor de B-ploeg. Eindstand 10-15. Laat de moed niet zakken jongens van de A-ploeg de kompetitie duurt nog lang voor de kampioen gekend is. Mits wat meer wils kracht (denk aan de zes 40-40 standen die gewonnen werden door de B-jongens) zult U zeker nog overwinningen behalen. De huidige stand voor het cltAikampioenschap is 4-2 in het voor deel van de B-jongens. Ondanks het seizoen voorbij is blijft Cabrita op verschillende fronten aktief, want zowel bij het spelen van wedstrijden als op administratief vlak is er niet veel rust. Voor volgend seizoen werd er reeds een trainer aangeworven, het zal de heer Frans van de Vijver van Sint-Niklaas zijn die volgend seizoen zal trachten het orgelpunt te plaatsen waar de Cabrita aanhang sinds twee jaar naar wacht. En om het reboundprobleem op te lossen werd Benny D' Hoog he van Panters Baasrode overgenomen. Zodat Cabrita over een ruime kern beschikt die toestaat uit Coene, De Loose, Cuypers, Van Miegroet Georges en Werner, De Beu- Ie, Michiels, Philips, D'hooghe en Deprez. Het is niet on waarschijnlijk dat Cabrita hier van nog enkele spelers zou transfereren, nl. voor de snel le en raaikwerpende vleugel André De Beule bestaat er interesse van Panters Baas rode. Tornooi Hermes St.-Niklaas Caibrita haalde hier de vierde plaats op vier. nadat het in de schiftingen tegen Bazel Waas ontgoochelde, speelde het in de troostrng tegen 4e nationaler Hermes een goede matoh en bleef tot op 5 min. van het einde aan de leiding. Schifting Bazel-Cabrita 42-23 Coene 4, Van Mi eg roet G. 6 Cuypers 2, Deprez, De Beu'e 6, Michiels, Philips, D'hooghe, Van Mieghem, Van Hassei, Goeman. Hermes-Calbrita 58-50 Coene, Van Miegroet G. 9. Cuypers 6 Deprez 12, De Beule 5, Michiels 8, Philips 4, Goeman 4, D'hooghe, Van de Velde, Van Mieghem, Van Has sei G. Kadetten Cabrita-Hemaco 52-48 Van Driessohe 4, Heirwegh 6, Van de Velde 4, Van Hassei F. 4 Van Mieghem 12, Van Lyse- betftens 2, Famay 10, Van Has sei G. 10. Vlierzele-Cabrita 59-85 Heirwegh 6, Van Hassei G. 15, Van de Velde E. 8, Van Dries- scbe 6, Van Mieghem 13, Ja cobs 2, Van Lysebettens 4, Famay 7, Deprze 23. BENO BASKETBALL C.O.O.P. J. BEKER SCHOLIEREN S. Aalst-N.D. Laken 106-74 Tegen een eens te meer puik rrtarsjereode Sunshineploeg heeft Laken feitelijk nooit vat gekregen op de wedstrijd. N.D. liep dan ook een even normale als gerechtvaardigde afgetekende neder laag op. Eens te meer was Van der Haegen de grote figuur bij Aafst maar werd voortreffelijk gesteund door zfjn ploegmaats en Inzonderheid door Ellas. Vandaar dat Laken, dank zij een beweeg lijke Crafcbé, slechts tien minuten de cijferverhouding binnen de perken kon houden. Dan vluchtte Sunshine zo maar van zijn tegenstander weg. Met een 60-36 ruststand kon coach Van Parijs zonder problemen ook 2ijn wisselspelers spelgelegenheid geven. Vaak kreeg men nog mooie Aalsterse kombinaties waarbij Elias, De Swaef en Van Cromphout zich lieten geden. De doelpunten De Wolf 6, Elias 26. Van Cromphout 12, Corthals 7, Van der Haegen 34, Rombout 5. De Swaef 16, Buys, Van der Borght. De finale van de C.O.O.P. J. beker zal plaats hebben op 26 mei te Oostende waar Beltefkmme de tegenstander van Sunshine wordt. W. ALLEN B. Lier Willy Allen de Amerikaan van Sixtcharm Aalst zal volgend seizoen voor Bus tier spelen. Allen die zich te lier reeds vestigde speele in het tomooi met zijn nieuwe ploeg. In de finalewedstrijd tegen de Liga formatie kreeg hij 25 punten achter zijn naam en was met een ook top-scorer. Onnodig te zeggen dat men te Aalst Allen met spijt zag vertrek ken. Men kon echter bij Sun— charm niet voldoen aan zijn hoge eisen. J. RINGOIR met S. Aalst te Dusseldorf Jeanine flmgoir die vroeger voor Sim Aalst spetde. maak te met de Suncharm ploeg de trip mee naar Oosseldorf. Het ligt tropwiens in de bedoeling van Suncharm deze speelster aan te werven. Te Dusseldorf werd het een 51-31 nederlaag voor Suncharm dat na de rust. die met '19-28 stand was ingegaan, nog slechts drie miste de diensten van Pode- punten scoorde Suncharm vijn (gekwetst) van Caltebaut en van Isebaert. Het gerucht doet de ronde dat laatstge noemde trouwens niet meer zou spelen. 11 MEI DAG van B.B.C.A. te Aalst Heden zaterdag 1'1 mei wordt te Aalst im de zaal van Sun charm de dag van de Belgische Basketball coaches georgani- zeerd. die begint om 14 uur en besloten wordt met een wedstrijd tussen de kampioe- rvenformatie M.P. Mechelen en een Aalsterse selektie van de zijde van Suncharm spelen Allen. Michelet, Pottiez O. cn J. D'Herdt en van de zijde van Sunshine Van Keer. Van den Broeck en waarschijnlijk Steveniers en Eaton. Deze wedstrijd wordt om 20 i*»r J.VÜ. Testmatch Hensbeke - 8avo Moerzeke 53-64 Eindelijk is het behoud van Moer zeke verzekerd na een zenuw slopende maar sportieve testwed strijd. Vóór de match zag de toestand er niet zo rooskleurig uit. Een versterkt Hansbeke, dat ditmaal wel op zijn soldaten kon beroep doen, nam onmiddellijk het ini tiatief tegen een verzwakt Moer zeke (zonder coach Copptns en Pierre Colman. Na een studieron de koh Bavo via een ongewoon Ir-'mo Raemdonok gelijke tred houden, ook al omdat de gevaar- IVice rioxtaele (6 pt over gans de match) door een kombinatie- v-'Mirf-n volledig uit de wed strijd werd gehouden. Bij de rust kon Bavo langs doorbraken van een ongrijpbare De Rechter zelfs voorsprong nemen. De enige schaduwzijden waren de vier fou ten van De Vriese en Claessens. Na de appel sientjes dikte Moer zeke de voorsprong stelselmatig aan tot 15 punten. Toen vond men het welletjes en begon vriezend aan kontrolebadket om de fouten. last te omzeilen. Het verloor nog De Munck en Ost maar bleef dankzij een verrassende Van Den Brosck en vrijworpspecialisten Bertrand Colman (8/10) en De Rechter (7/8) buiten bereik van een wanhopig pressend Hansbeke. R.M. Tijdens de jongste bijeenkomst van de Lebbeekse sportraad ging het er erg aan toe tussen de heer Gustaaf Huyghens, onder voorzitter van de raad en een paar leden van het beperkt komitee, dat werd opgericht om een paar zaken dringend af te handelen. Nadien koos men een nieuw bestuur terwijl de toenadering werd besproken tot de sportraad en verenigingen van Groot- Dendermonde. Alvorens de eigenlijke agenda af te werken verleende voor zitter Maurice Van Damme het woord aan de h. Cal lens uit Dendermonde die een paar mensen had meegebracht om toenadering te zoeken tot sporttakken die vertegenwoor digd zijn in de Lebbeekse sportraad. Dit leverde wel een paar moelijkheden op omdat Lebbeke geen rugby ploeg bezit en Groot Dendermonde niet over een turnkring en handbal 'beschikt. Er werd be stoten de Lebbeekse vereni gingen uit te nodigen op de vergadering van dinsdag 14 mei te 20 u. in het Kultweel Centrum, Weggevoerden straat te St. Gills. In ieder geval waren de meeste klubs prin cipieel akkoord deel te ne men aan de Sportveertien- daagse van St. Gillis. Toen met het eerste punt wil de aanraken aangaande de bespreking van de resultaten behaald voor het beperkt ko mitee i.v.m. het sportcomplex wees ondervoorzitter Huy ghens op het feit dat dit or gaan zijn bevoegdheden was te buiten gegaan. Uitbreiding Er ontstonden meningsver schillen over de verdeling der taken in het beperkt ko mitee. Moest dit komitee blijven bestaan Waarom Voorzitter Van Damme Mevr. Beulens en Freddy Coorernan zetten hun standpunt uiteen, waarna besloten werd het be perkt komitee uit te breiden. Dit gebeurde met de aanstel ling van de heren G. Huyghens R. Dhondt, R. Pauwels en R. Biesemans. Meteen werd het aantal leden op elf gebracht Er werd wel gewezen op de tijdelijke werking van dti ko mitee. De eerste grote stap is het bekomen van de ge meentelijke erkenning. Voor zitter Van Damme wees op het feit dat alle politieke partijen opnieuw een schrijven hadden ontvangen met de aanvraag tot erkenning. In dat schrij ven werd eveneens verwezen naar vorige aanvragen. Nieuw bestuur De aangesloten groepen ten dat men moest overgaj tot de herkiezing van het t stuur. Er liepen geen nieui kandidaturen binnen. Maur. Meskens nam ontslag als cretaris. De funkties van voorzitt ondervoorzitter en schall waarder werden opnieuw gekend resp. aan Maur Van Damme, Gustaaf ghens en Mare De Deel Bleef nog de funktie over sekretaris. Op de vergader n zelf stelde de heer Frans Biesen zijn kandidatuur, u nan rem werd aanvaard. Heeft Sunshine deze te Merelbeke gespeelde en voor de titel beslissende wedstrijd, verdiend gewonnen, dan kan men de ver diensten voor de verliezende partij zeker niet negeren. Suncharm heeft beslist zijn bijdrage geleverd om dit treffen tot een voor treffelijk kijkstuk te doen uitgroeien. Daarbij vocht Suncharm op wilskrachtige wijze tegen een fisisch en taktisch sterkere tegenstander. Van twee man voor man spe lende ploegen haalde niemand voordeel in de aanvangsminu- ten. Na 1 min. luidde de stand 6-6. Het was Van der Haegen die met preciese afstands worpen Sunshine aan het kommando bracht. Ook de vooral in verdediging knap spelende Ftombout die het tegen de beste Suncharm speler J. D'Herdt moest opne men, had zijn aandeel in de 52-38 ruststand. Na de kamp wisseling schakelde Suncharm over naar een „box and one'' terwijl Sunshine, gelet op de foutenlast, het ook bij een zone verdediging hield. Van der Haegen bleek ongrijp baar en De Swaef organiseer de voorbeeldig de verdediging zodat een 20 punten kloof werd geslagen zodat na tien minuten de Sunshine zege oen voldongen feit was. De doelpunten SunshineVander Borght 2, Sterck 2, De Wolf 4, Rom bout 12, Elias 16, Van Cromp hout 10 Corthals 4, De Swaef 18, Vander Haegen 24, Meuleman 4. Suncharm 'D'Herdt 32, Kie kens 5, Van de Maelen 12, Bonner 11, Van Gyseghem 2, Van de Velde 11, De Vuys'. 2, Cami 7. J.V.H. De halve finales in de bekerkompetitie van de Stad Aalst van het Setokverbond zijn een sukses geworden voor de Aalsterse klubs. Het is immers vrij lang geleden dat vier Aalsterse ploe gen er nog in slaagden zich te kwalificeren voor de halve finales. Het wordt dus een louter Aalsterse aangelegenheid met Blauw wit, Snas, OC Aalst en Amicale. Dat laatstgenoemde tot de vol gende bekerronde doorsootte kan men noch min noch meer „de" verrassing noemen. Het is inderdaad zo dat Amicale, op eigen veld, tegen FC Hoek een steek liet vallen. Het verloor immers met 6-2 en niemand, zelfs de meest verstokte aanhanger niet, durfde nog een cent op de kansen van Amicale verwedden. Amicale zette echter een ho- punt sterker. Van Mol (2) en peloos gewaande situatie recht Goppens scoorden voor de met een indrukwekkende cij- ferverboudrng. Dat de wed strijd zeker niet rimpeloos verliep blijkt uit het feit dat twee spelers, een uit ieder kamp, een rode kaart werd getoond. Groen Wit-O.C. Aalst werd ins gelijks gekenmerkt door een uitsluiting. Een thuisspeler moest vroegtijdig de richting van de kleedkamer inslaan. De wedstrijd zelf was niet rijk aan opwindende spelfazen en er vielen weinig doelkan sen. Voor O.C. Aalst dat de heenwedstrijd met 4-1 won, was de scoorloze draw vol doende om naar de halve fi nale door te stoten. Snas-BMW was het meest at- traktieve en meest spannende nummer. Uiteindelijk toonde de thuisploeg zich een doel- thu»spk>eg terwijl Van de Mae- le voor de bezoekende vol treffers zorgde. Blauw-Wit kreeg de beide pun ten ten geschenke van R.D. Denderleeuw. Laatstgenoemde die in de heenronde kans loos werd geslagen, voelde er uiteraard niets meer voor om de terugwedstrijd te betwisten. De uitslagen (tussen haakjes de cijfers van de heenwed strijd) Snas-BMW 3-2 (0-4) Blauw-wrVR.D. Denderleeuw 2-0 (ff) (1-5) Hoek-Armcale 0-4 (0-2) Groen Wib-O.C. Aalst 0-0 (4-1) Halve finales 11 mei Blauw-wit-O.C. Aalst Snas-Amicale De terugwedstrijden worden op 18 mei gespeeld. J.V.H. Korporatief Sportverbond Gewest Aalst SAF-VVTT 2-0 Er viel na het vertoon dat SAF inzonderheid in de tweede speel- helft weggaf niets aan de zege af te dwingen. Men kon volledig vrede nemen met het eindresultaat waarmee SAF aldus in het bezit kwam van de door haar zo begeerde „Schaal M. Haeck" SAF is ongetwijfeld de beste ploeg geweest, alhoewel T.T. zich in de eerste periode zeker niet onbetuigd liet. Het was trouwens T.T. die de eerste gave score kreeg doch miste. Onmiddellijk hierop kwam de eerste voldragen SAF aanval waarbij twee T.T. verdedigers elkaar hinderden. Hiervan profiteerde de gladde Coorernan. Men speelde toen tien minuten. T.T. zou op deze op stopper nog wel reageren maar de nauwsluitende SAF-verdedi- ging keerde alles. Rust 1-0. In de tweede speelhelft was het spel van SAF van een zeer degelijk gehalte en het geheel straalde een indruk van zelfzekerheid uit. In deze periode lag zijn ver dienste beslist hoger dan deze van de tegenstander. SAF zou trouwens direkt na de kampwisseling het sein op groen zetten met een doelpunt van De Winter, die een van de staak terug kaatsende bal met sukses hernam. Bij SAF was er een opmer kelijke verrichting van Coorernan die de boeman was voor de T.T. verdediging, van De Vos die het middenveld beheerste en van de verdedigers Bach en Martens. Huylebroeck, Kindermans en De Greve waren de besten bij T.T. terwijl de nochtans vaardige Dusong het teveel bij persoon lijke nummertjes hield. Zondag 5 mei was Herleving A, kampioen van Oost-Vlaanderen eerste provinciale te Brussel aan de slag in de kwart finale van de nationale eindronde. De tegenstander was de Luxemburgse kampioenenploeg uit Hondelange. Herleving zonder Pierre Cor- nelissen en met invaller Jean Pierre Bral deed het alvast beter dan verwacht gezien het zelfs de laatste ronde niet meer diende te spelen om zich een plaatsje te verzekeren in de halve finales. Dany Vermeulen en Marcel De Bruyne bleven driemaal aan de winnende hand. iedi :ksti slee ge ing :k e"s V :ld, i SK Aalst heeft aan KAVD 1 vraagd de transfer van Noribef{ur' Van den Dungen te verlert1 Invaller Bral won twee partijen en de gegriepeerde Herman Pieters zorgde voor het negende puntje, zodat aan een 9-3 stand kon wor den gestopt. Herleving A zal het ajs. zondag te La Louviere opne men tegen de winnaar van de wedstrijd Antwerpen-LimburgOf ©r voor de Ros Beiaardzorren een kans 'Inzit op hét hoogste scha votje te klimmen valt alvast nog af te wachten. Toch is het een verheugend feit dat deze ploeg alvast is doorgedrongen tot de halve finale, waarin ze alvast haar huid duur zal verkopen. Meteen zullen twee ploegen van Herleving 'in de eindronde te 'La 'Louviere aantreden, gezien Her leving E kampioen van vierde pro- vlnciale zich heeft vri'j geloot voor de kwart finale en 'in het Walenland zal kunnen bewijzen zijn titel niet gestolen te hebben. KAMPIOENENVIERING RIJ HERLEVING Herleving Dendermonde dat het meer dan schitterend heeft ge daan fn de voorbije kompetitie zal op passende wijze zijn kam pioenenteams vieren. Dit zal door gaan op zaterdag 18 mei te 21 uur in de feestzaal Casino, St.- Jorisgilde te Dendermonde, het klublokaal van Herleving, tijdens een denderende dansavond opge luisterd door The Blue Lines. Se kretaris C. Vermeulen, de ani mator van de Dendermondse fa- nion tafelttennidklub wil dn de hulde ook de andere Oost-Vlaam- se kampieeoenploegen betrekken en zo werden alvast Eikenlo Eeklo B kampioen van 2e provinciale, Drive B kampioen van derde pro vinciale en de damesploeg van Drive St.-Amandsbeng kampioen van eerste provinciale uitgeno digd. Oolk deze teams zullen door Herleving tijdens het kampioenen bal worden gehuldigd. Statutaire algemene vergadering De 'statutaire algemene vergade ring van de Oost-Vlaamse afde ling van de KBTTB, die aanvanke lijk was voorzien voor vrijdag 17 mei 1974 werd wegens onbeschi'k- baarheid van de feestzaal Avia verschoven naar zaterdag 25 mei 1974. 'De uitslagen 'kaarten van de Oost-Vlaamse spelers en speel sters dienen, gezien het Oost- Vlaams kriterium nog op 26 mei doorgaat eerst tegen 1 juni 1974 op het provinciaal «ekretariaat toe te komen V.C. Gaston Cauwenbengh (Sp. B genhout) speelde donderd een testmatch met Vierde f tiortaler Merchtem. Teger der was Oudenaarde. jtuu faal ngq Ig 0 Dep. GERARD VAN STEEN Lange Dijkstraat, 145 DENDERMONDE Tel. 241.07 De bekerfinale werd dit jaar gespeeld tussen Fosques Meldert en BC Moorsel A. Dit zrjn de twee ploegen die ook beslag leg den op de eerste twee plaatsen in de eindrangsöbikking van het kampioenschap. Deze keer heeft Fosques. dat reeds een nationale roem heeft verworven, het moeten afleggen tegen Moorsel. zfj het dan na een testwedstrijd. Voor Fosques wonnen Paul WiHe, Van Himtoeek en Servrangs bun wedstrijd respektievelijk tegen Paul Peirllnck. Freddy De Winter en Jef De Greve. Voor Moorsel wonnen Comelis. Wau- ters en René Vinck van De Gols, Remi De Leeuw en Frangois Pieters. Dit bradht de uitslag op 3-3. Een beslissende wedstrijd diende gespeeld. Elke ploeg moest een speler aanduiden. Ser vrangs nam het op tegen Cornelis en hat was laatstgenoemde die voor Moorsel de beker veroverde. Dit brengt met zich dat Moorsel A volgend jaar zal uitkomen voor de Toekomstbeker van België, terwijl Fosques bet opnieuw zal opnemen tegen de beste ploegen van België 'fi de wedstrij den voor de Beker van België. Een kompetitie waarin zij dit jaiar de finale bereikten en slechts met 2-4 cijfers de titel van kam pioen van België verloren. Wij hopen dat zowel BC Moorsel als BC Fosques Meldert het er volgend seizoen evengoed afbrengen in de Belgische bekers. I Zondag hadden de halve I ies plaats van het Golden Ci tornooi. Eerst werden de I pioenen in de bloempjes zat. Na de schiftingen, waar H< zelc, Bavegem met 1-0 klo EdhxVolde met 3-1 van Wh won en Erpe van Haa' 9 (3-1). kregen we de volgt 5 matchen Herzele klopte J een moeilijke partij Edl: I met '1-0. J Hofstede moest het 1 tegen Erpe Na een doel van Praet uit vrijschop mat een 0-1 stand gedraai Hof stade speelde daarna v< ledig offensief en kwam tong Vergeylen op voorsprong 2-" Doelman De Moor stopte etr 9 strafschop en darik zij ed 9 kt3p ploegspel behield H<Af 9 stade de 2J1 cijfers 2 week zondag vofgen 2 les I te 14 uur troosting Edixvelde-Erpe l te '16 uur finale V Hofstade-Herzele /olgerxl de fmPV In zes reeksen waren de 95 judoka's komend uit alle delen van het vlaamse land. ingedeeld. Na de weging der categoriën kon den de wedstrijden beginnen. Pierre De Rop zorgde al onmiddel lijk voor spektakel door in de halve finale zijn tegenstander J. Kuypers na 12 seconden met een machtige worp tegen het groene tapijt te brengen In de finale was De Rop de meest aan vallende figuur doch verloor met wurging op minder dan één minuut van het einde. Uitslagen 63 kg - De Backer V.. Dupon M.. Schmitte M. 63-70 kg Smitte A., Borret G.. Van Ooirbeeck R. 70-80 kg Roeygens W„ De Rop P., Cuypers J. 80-93 kg Nolens A., Nolens Alb., Engelen W 93 kg Vinken H Jaeren G., Moens J. Alle kat. 1. Jaecken G., 2. Nolens A. 3. De Rop Pierre. Op zondag 12 mei e.k organte het Bouwcomité van hat Maagdcollege, afdeling een autorally. Het is een toeristische orients^ rit doorheen een prachtig te natuurschoon van de f streek. Bij deze orièntatierit komt snelheid, géén behendigheid géén regelmaat te pas. De deelnemlngsprijs voor wiel! inschrijft is 230 fr.. maar wij k nen U verklappen dat er aebtige prijzen te winnen o.a. draagbaar T.V.-toestel, 2 sette bandopnemers, mini-was^ ch'ne, (10 draagbare radio's, radio, haardroger, tuir.meuf scheerapparaat. enz enz. Ie dj r' i -.zmer heeft een waardei prijs. Vrij start tussen 12 u. en 14| aan de Broederschool. LauriJ straat 26 te Lebbeke. Aankomst uiterlijk te 19 i Inschrijving op 12 mei 250f3 per deelnemer. Afstand ongeveer 40 km. Zowel aan beginnelingen als varenen ten zeerste aarjbevoler A"e verdere inlichtingen André Callebaut. Korte 'Varef straat. 6. Lebbeke Leo Callaert. OudstrijdersstriJ 5. Lebbeke (tel. 052/250.45) Zondag 12 mei organiseert Ruiter- kjlb The Slue Birds te ZELE haar nu al traditioneel geworden dressuurtomooi In samenqerking met de B H.V. De Dressur wordt vanaf 9 uur 's morgens gestart met de be ginnende ruiters. De proeven wor den dan moeilijker en gevarieer der om 's avonds te eindigen met het kruim van onze nationale dressuurruiters. Wat de dressuur betreft zijn onze ruiters 'in progressie. Deze zo moeilijke sporttak wordt door meer en meer ruiters beoefend, zodat de kwaliteit en van ruiters en van paarden de laatste jaren zo is gestegen dat ook in ons land zich stilaan een dressuur- elite aa nhet vormen is. Twee jonge ruiters van de Zeelse Ma nége, W#m en Anne-Mie OUIS- QUAT&R, hebben zich door hard trainen bi] deze elite weten te handhaven. Een van de grote attrakties van de dressuurwedstrijd van zondag a.s. wordt weer eens de Prix St Georges één van de moei lijkste dressuurproeven. Zelfs voor de leek in de ruitersport 'is der gelijke proef een uitzonderlijke sportprestatie, die zeker de ver plaatsing naar de Zeeise manége loont. Er is eveneens een Schlftings- wedstrijd voorzien voor het In ternationaal Continentaal Dres- suurkampioenschap voor Juniores die plaats heeft te BRUSSEL op 13 en 14 juli 1974 en waarvoor Anne-Mie en Wim OUISOUATER i'tgenodigd werden. De toegang voor deze wedstrijd Is gratis (ABL) Biljartclub Greenstar richt o| zaterdag 11 mei 1974 een te Hanekap in. Dit in Greenstar, Rosstraat 88. Ehfo ste kap te 17 30 uur. Wat is Hanekap Een dode haan wordt met en nek door een mand geh; gen. De „kapper" st ver passen afstand en wól geblinddoekt Hij krijgt zo kans driemaal naar de h< te hakken Kan hij het onthoofden is het zijn jac| trofee. R.v.d.J

De Voorpost | 1974 | | pagina 26