UW WOORD VRIJE TRIBUNE ARR. AALST V.U, C.V.P. K.P. B.S.P. AMADA P.V.V. "K 2 - 10/5/74 - De Voorpost AMNESTIE Ongeveer dertig jaar gele den eindigde de tweede wereldoorlog, een slachting zonder eigenlijke overwin naars en alleszing niet het begin van een nieuwe vrede. In de nasleep ervan vielen nogmaals vele slachtoffers, geslagen doordezgn. volks woede of neergeschoten door een officiéél vuurpelo ton. Heel wat van deze terechtstellingen kan men vandaag,zonder gevaar te gengesproken te worden, gerust als moorden bestem pelen. Voor verschillende Belgi sche kringen was de repres sie de historische gelegen heid om af te rekenen met de Vlaamse Beweging. Wat ze dan ook gedaan hebben. Dat men er uiteindelijk niet in geslaagd is de stootkracht van het Vlaams nationalis me te breken, is een verheu gende vaststelling, maar kan onze bitterheid niet wegnemen om de zovele schone levens die geknakt werden en om de zovele families die in de diepste ellende gedompeld werden. Alhoewel wij - en niet de Belgische staat!- de eisende partij zijn van deze zaak.ijve- re wij al sinds jaren om de spons van de onvoorwaarde lijke amnestie te vagen voer dit hoofdstuk uit de Belgi sche geschiedenis. Want als er dan al incivieke daden zijn die wij ons niet scha men te stellen in deze unitai re staat, het bestendigen van de haat tussen burgers van hetzelfde volk en het zelfde land achten wij een hoogst incivieke daad waar toe wij ons in elk geval niet lenen. Niemand hoeft er trouwens fier over te gaan dat wij hier, dertig jaar na de tweede wereldoorlog en der tig jaar na de feiten, wat die ook mogen geweest zijn, nog moeten pleiten voor het afkondigen van een algeme ne amnestie-maatregel die al vele jaren tot de geschie denis had moeten behoren. Hoe dan ook, Steenokker- zeel heeft bewezen dat de strijd voor verzoening en amnestie voor de VOIksunie en het Vladms-nationalisme geen ijdele woordkramerijk is en dat het ons ernst was, is en blijven zal die onvoor waardelijke amnestie te ver- krijen vooraleer aan andere dingen kan gedacht worden. De andere partijen voelen het trouwens ook zo aan en zelfs de tegenstanders zul len toegeven dat het beëin digen van de repressie min stens een probleem is dat niet met een eenvoudige weigering kan opzij gelegd worden. Als de VU-onder- handelaars te Steenokker- zeel er in geslaagd zijn dit tema vier uur lang aan te houden, bewijst dit vol doende dat de Volksunie met haar amnestie-eis lang niet alleen staat en dat zelfs de tegenstanders er geen principiële weigering meer tegenover stellen. Het bestraffen is een recht van elke staat. Het uitvaar digen van amnestie-maatre gelen is na een bepaalde periode evenwel een plicht van elke beschaafde samen leving. De eeuwige haat is geen West-Europees be grip. Wie dit wapen han teert, onteert zichzelf. Voor de Volksunie blijft de amnestie-eis derhalve zijn primordiaal belang behou den: ALGEHELE EN ON VOORWAARDELIJKE AM NESTIE! Dr. R. Van Leemputten Volksvertegenwoordiger BIJ DE REGERINGSVERKLARING Op de hem eigen rustige maar toch gedecideerde wij ze bracht Leo Tindemans op dinsdag 30 april zijn rege ringsverklaring voor Kamer en Senaat. In de nacht van vrijdag op zaterdag 4 mei bekwam zijn minderheidsre gering het vertrouwensvo tum van de Kamer. Meteen kan gezegd worden dat de niewue bewindsploeg - zij het dan ook als overgangs regering - van wal kan ste ken met de uitvoering van haar program. Immers in de Senaat beschikt de koalitie van kristen-demokraten en liberalen overeen voldoende meerderheid. Stilstaande bij de regerings verklaring kan men zeggen dat deze inderdaad een ant woord biedt op de vragen van deze tijd. Zij komt in haar geheel naar voor als een klare en evenwichtige benadering van de vele pro blemen die zich in de hui dige samenleving stellen. Onbetwistbaar dienen, zo als de premier in zijn verkla ring onmiddellijk onderlijn de, de direkte inspanningen van deze regering te gan naar de vier uitdagingen: de bestrijding van de inflatie, verzekeren van de werkgele genheid, de budgetaire pro blemen en de huidige krisis van de Europese gemeen schappen. Vertrekkende van het voor stel tot gewestvorming, dat tijdens de onderhandelin gen te Steenokkerzeel tot stand kwam, zou de rege ring streven naar de onmid dellijke aanpak van de staatshervorming. De poli tieke herkomst van het land zou zich aldus binnen en afzienbare tijdspanne op een totaal nieuwe wijze kun nen aankondigen. Het is trouwens de belofte tot hernemen van de dialoog die de taaipartijen in over wegende mate tot onthou ding bij de stemming van het vertrouwensvotum heeft aangezet. De komende we ken zullen dan ook beslis send zijn voor de verdere levensduurvan de regering. De vraag blijft gesteld of bij het hernemen van deze dia loog er niet moet gepoogd worden de B.S.P. - grootste partij in wallonië en tweede sterkste in Vlaanderen - bij het béraad te betrekken, gesteld dat deze in eigen schoot thans zo verdeelde B.S.P. hiertoe bereid zou zijn. Een genereuze politiek voor meer menselijkheid, een e- venwichtiger verdeling van de rijkdommen en lasten, een bijzondere zorg boor de zwakken en minstbedeel den: dit alle wordt door de regering verder omschre ven. Wij willen hierbij speciaal de aandacht richten op deze punten van het regerings program die ons nauw aan het hart liggen: het sociaal beleid, het gezin en de vrouw. Uit de 1 mei toespraken is immers gebleken dat het grote verwijt van de B.S.P. aan deze regering zal zijn haar konservatisme en haar anti-sociaal beleid. Niets is minder waar. Het sociaal program bevat trou wens de tijdens de onder delingen met de socialisten reeds goedgekeurde punten met uitzondering nochtans van het door hen afgewezen socio-vitaal minimum, de sociaal pedagogische toe lage voor moeders met klei ne kinderen en bescheiden inkom en de 1 legerdienst per gezin. Het is ons per soonlijk trouwens een raad sel waarom de B.S.P. zich distancieerde van zaken die momenteel in zo sterke ma te het leven van onze meest bescheiden gezinnen ten gunste zullen beïnvloeden. Dat het de Christelijke Volkspartij ernst is met deze prioriteiten op sociaal vlak bewijst dat het reeds bij de Senaat ingediende wets voorstel op sociaal vlak be wijst het reeds bij de Senaat ingediende wetsvoorstel van dhr. Stan De Clercq tot het vaststellen van een so cio-vitaal minimum van 100.000 fr. per gezin. De regering verbinds zich dit sociaal bestaansminimum reeds op 1 januari 1975 in te voeren. De reeds hoger vermelde vaste verbintenis tot het invoeren van de S.P.T. is een belangrijke stap vooruit in de erkenning van de sociale en economische rol van de moeder en zal door vele gezinnen worden toe gejuicht. IN een vrije, waardige en rechtvaardige mensenge meenschap zijn alle leden gelijkwaardig en beschikken over dezelfde rechten. Be langrijk is dus ook de verkla ring dat de vrouw in de samenleving de plaats moet kunnen innemen waarop zij recht heeft. In dit licht lijkt het ons zelfs overbodig nog te spreken over bescher- dende maatregelend. Veel zal nu afhangen van de mensen die het program moeten verwezenlijken. Leo Tindemans zelf blijft onze hoop dragen. De komende maanden moet hij de uitda ging waar maken dat het inderdaad «anders» wordt. Paula D'Hondt- Van Opdenbosch Senator CVP-volksvertégenwoordiger Ghislain Willems, Ghis voor de dieper-Vlaamsvoelende vrien den, bracht hier in de vorige «vrije tribune» van Aalst geweid een artikel omtrent de brief van de uittredende BS P-minister van Nationale Opvoeding, Wil ly Callewaert, over de te schrappen uitgaven in het vrij onderwijs. Ghis moet wel diep verontwaar digd zijn geweest, want hij sleurt er zelfs Jozef II bij, die naar het schijnt ooit zelf bepaalde hoeveel kaarsen op het altaar mochten branden. Wij hebben geenszins de be doeling ons in deze kwestie te gaan bemoeien, er zijn andere katten te geselen, maar er is in de stijl en de toon van Ghis Willems iets dat er ons toe brengt hem op een en ander te wijzen. Er is vooreerst de gewilde «op standigheid». Tussen haakjes natuurlijk, want Ghis is er niet precies de man naar om op de barikades te gaan staan. Maar in dit geval voelt men het zo aan, dat hij het wil in de stijl van de koningskwestie en de schoolstrijd: de brave katolie- ken die door de boosaardige linksen belaagd worden! Beste Ghis, als er ooit voldoende tijd zal overgegaan zijn, zullen de verstandige kristendemokraten al even beschaamd zijn over deze twee «glorierijke» massa- akties, als de méést verstandi- gen het vandaag reëds zijn over hun houding tijdens de burger oorlog in Spanje, toen zij er de demokratie hebben helpen ver moorden... Zo in dit land vandaag iemand in zijn overtuiging getroffen wordt, dan zijn het werkelijk niet de gelovigen. En wanneer Ghis voor miskenden en be laagden in hun overtuiging wil ten strijde trekken, dan kan hij onder vele andere gevallen zijn stappen richten naar de door geestelijken gedomineerde ste delijke hospitalen en rusthui zen, waar zieken en ouden van dagen dagelijks met de kato- lieke onverdraagzaamheid ken nis maken, en naar de CVP-ers van de Kommissie van Open bare Onderstand van Aalst bijv., van wie we enkele dagen geleden nog konden vaststellen, dat zij bij hun inderdaad anders welgemeende zorg voor de hen toevertrouwde we zen, toch liefst over het hoofd zagen dat er ook wel kinderen kunnen bij zijn die uit vrijzin nige gezinnen komen. Alleen van Gijsegem zusterkens en broeders van Oostacker geno ten voor de wezenzorg hun vertrouwen... Maar in de grond van de zaak is dit alles slechts bijzaak in wat wij aan Ghis wilden zeg gen. De brief van Callewaert lijkt ons voor Ghis slechts een welkome gelegenheid te zijn geweest om zijn bijdrage te leveren tot het scheppen van een atmosfeer die de CVP voor haar huidige houding en poli tiek nodig acht. De kristene ar beiders moeten tegen links opgezet worden, want weldra zal de oppositie loskomen tegen de anti-arbeiders-politiek ge voerd door een regering waar van de CVP de spil en de drijvende kracht is. De eigen troepen in toom houden is voor een dergelijke politiek inderdaad een dwin gende noodzaak. Maar Ghis en degenen van de katolieke pers die hij naaapt, verliezen daarbij blijkbaar uit het oog dat ook voor de kristene arbeiders het leven duurder wordt en dat ook zij zich met de dag beter bewust worden van de kapita listische uitbuiting. Portugal, dat méér dan veertig jaar onder de door de reaktio- naire katolieken gewilde dikta- tuur leefde, bracht ons zoëven nog een knappe getuigenis van de nieuwe tijden die zich aankondigen. De eerste poli tieke daad van de uit de illega liteit tredende kommunisten, socialisten en progressistische kristendemokraten, was samen aan tafel te gaan zitten om zich over hun in de nieuwe omstan digheden te beramen. Ray De Smet In feite heeft de kamer het vertrouwen aan de katho liek-liberale regering gewei gerd. Normalerwijze zou de h. Tindemans zich bij de Koning hebben moeten be geven om het onslag van zijn regering aan te bieden. Maar hij hoopt op een verruiming met de Volksunie, het Ras- semblement Wallon en de Vlaamshaters van het Brus sels F.D.F. Deze laatste vragen niets lever, tuk als zij zijn op een paar ministerpor tefeuilles en op de koncen- tratievan alle anti-socialisti sche krachten, zoals kort voor de oorlog. Het zou reeds zover zijn geweest was hun formatieberaad van Steenokkerzeel gelukt. Wel konden zij het eens worden over de samenstelling van de gewestraden met senato ren en over de uitvoerende organen van de gewesten die slechts uit enkele minis ters van de centrale regering zouden bestaan. Dat noemt de Volksunie een stap in de richting van het federalis me. Wat een klucht! Wat een watersoepje in vergelijking met wat door de B.S.P. en het ABVV wordt vooropge steld, nl. gewestraden die rechtstreeks door het volk worden verkozen en onaf hankelijke gewestelijke re geringen. Indien de Volksu nie en het R.W. tot de regering toetreden zal het ten koste zijn van nog ande re verloocheningen, in ver band met Brussel dan. De B.S.P. heeft er tijdens de jongste verkiezingskampan je voor gewaarschuwd dat men het er op aanlegde een anti-socialistische regering op de been te brengen. Sedert een'jaar reeds heb ben zij allen de aanval tegen te BSP ingezet en met ver eende krachten gevoerd. Een katholiek-liberale-V.U- R.W.-F.D.F.-regering zou nu de kroon zetten op het anti-socialisme. Maar al of niet verruimde regering Tindemans, al of niet ontbinding van een der Kamers en nieuwe verkie zing voor de volksvertegen woordigers alleen, met het doel een katholiek-liberale meerderheid te verwerven in de Kamer, de bevolking moet weten wat haar te wachten staat met de anti socialisten, met een rechtse regering. Daarover kan geen twijfel bestaan. Het betekent stij gende inflatie en nog grote re levensduurte. CVP-minis- ter Oleffe snelde reeds de oliebazen ter hulp met een nieuwe verhoging van 300 fr. Der ton afgewerkte produkt. Het betekent ook het voor uitzicht op werkloosheid en op een staatsbegroting voor 1975 die met ongeveer 100 miljard zal toenemen en aldus het rekord zal berei ken. Men moet van deze regering niet verwachten dat zij het kapitaalde banken en de multi-nationale onder nemingen ook maar een strootje zal in de weg leg gen. Van alle socialistische voo.rstellen om inflatie en werkloosheid te bestrijden door economische hervor mingen is niets in de rege ringsverklaring te vinden. De politiek die zal worden gevoerd zal neerkomen op ofwel nieuwe belastingen ofwel het aanhalen van de riem voor het werkende deel van de bevolking. De BSP zal de strijd voeren tegen deze politiek en tegen de rechtse regering. Met Tindemans en zijn eventueel uitgebreide ploeg wordt het niet beter. Het wordt een stap achteruit zoals met alle dergelijke regeringen. De socialistische oppositie zal dan ook voor doel hebben aan het land en het volk een alternatief te bieden het tit stabd brebgeb va eeb werkelijk progressieve rege ring die steunt op een pro gressief programma rond hetweld zich alle vooruit- strevenden kunnen groepe ren. Bert Van Hoorick Volksvertegenwoordiger Alle macht aan de arbeiders zegt: neen aan de «sociale vrede», neen aan het sta kingsverbod! Staken is een arbeidsrecht! Sinds jaren sluiten patroons en vakbondsleiders achter de rug van de arbeiders akkoorden af waarin «socia le vrede» wordt bevolen. Gezamelijk lieten zij de ka pitalistische wet van 5 de cember '68 stemmen waarin wordt beweerd dat het recht om eisen te tellen en te staken geen fundamenteel recht is. De arbeidersrecht bank bevestigde begin vorig jaar dat door gezamelijk akkoord tussen patroons en vakbondsleiders, «grenzen worden gesteld» aan het stakingsrecht. Het kapitaal, de staat en de vakbondslei ders willen diktatoriaal ver bieden dat tijdens de loop er overeenkomsten die 1 tot 3 jaar bedraagt, eisen worden gesteld en stakingen wor den gevoerd. Dit dwangsisteem heeft een bijzondere politieke beteke nis voor de burgerij, het is alleen in de klassestrijd dat de arbeidersklasse haar kra chten staalt. In het gevecht tegen uitbuiting en onrecht leert de arbeidersklasse zich voorbereiden op haar grote historische taak: door de gewapende volksopstand de kapitalistische staat en zijn dwingelandij aan stukken breken, en de uitbuiters omverwerpen om de socia listische maatschappij van arbeiders en werkers te ves tigen. De syndikale leiders willen de «sociale vrede» samen met de patroons instellen om de arbeidersklasse te maken tot een klasse voor onderworpen werkslaven die het verleerd hebben te trijden voor hun bevijding. Zo'n klasse zal er nooit tot komen de beslissende revo lutionaire strijd om de macht te voeren. De dwangmaatregelen van vakbondsleiders en pa troons keren zich echter te gen hen. De grote mijnsta king van '70 en de doksta king van '73 tonen alle arbeiders aan we moeten door de massastrijd de «so ciale vrede» aan stukken slaan om onze rechten terug te winnen en onze eisen te verdedien verdedigen; we hebben aan de lijve onvervonden wie onze aartsvijand is: de kapi talistische staat die met rijkswachtgeweld de «socia le vrede» wil in stand hou den. Doorheen deze strijd versterkt zich het revolutio nair bewustzijn van de arbei dersklasse. Alle macht aan de Arbeiders roept de arbeidersklasse op om het prachtige voorbeeld te volgen dat de arbeidsters van LEE in Sint-Niklaas ons gaventegen het onmense lijke premiestelsel plaatsten zij hun klassestrijd. Hun voorbeeld spreekt tot de ganse arbeidersklasse: wij zullen onze eisen kunnen verwezenlijken door de radi- kale klassestrijd en niet door de «sociale vrede» die erop gericht is ons kalm en dom te houden. L|iten wij ons in de huidige strijd om de konventies verenigen in de strijd en onze wapens smeden voor de komende jaren van krisis en klassestrijd! Organiseer U tegen de sociale vrede onder leiding van Amada. Op naar de omverwerping van het kapitalisme. Vooruit naar het socialisme! Luc Vander Kelen EEN NIEUWE REGERING IN EEN NIEUW KLIMAAT De CVP-PVV koalitie, alhoe wel een minderheidsrege ring heeft het vertrouwen in de kamer bekomen, mede door de onthouding van de regionale partijen. Dit resultaat kon bereikt worden na het 23-urenover- leg te Steenokkerzeel. Deze dialoog tussen de gemeen schappen heeft vandaag reeds zijn eerste vruchten afgeworpen en wordt mor gen voortgezet, met de ver tegenwoordigers van de ge westen die hun goede wil betonen om tot een oplos sing te komen voor onze gewestproblemen. Duidelijk is gebleken dat de socialis ten niet meewillen werken aan de oplossing van de gemeenschapsproblemen. Duidelijk is ook dat de politiek die Grootjans voer de, toen hij Tindemans uit nodigde een dialoog met de regionale partijen aan te gaan, de goede was om een oplossing voor de kommu nautaire knelpunten In dip'" land te vinden. Daardoo heeft de PVV het klimaat ii dit land grondig gewijzigt en zijn benevens een oplos sing voor de gewest vorminj veel mogelijkheden voor handen. I Vandaag reageren de social? listen, die zich doodonge. lukkig voelen' met hun oppoin9 sitierol met niet anders daien> brutale en onbehendige per*®9 soonlijke aanvallen, waar1*" door het kontrast tussen d a c negatieve BSP-houding ei^6 het positieve en nieuwe kli! f maat in de Wetstraat dubee 1 schril wordt. En niet enke^1" op het vlak van de gemeen 601 schappen is het klimaaet gewijzigd. Ook op het sociaeB Ie vlak waait er een friss p9' wind. Er is niet enkel d e aandacht voor de groep vaiPei de minstbedeelden. OofV{ voor de sociale politiek eHet voor de bestrijding van d^331 inflatie en de levensduurte1' wordt het roer omgegooid en in Duidelijk is gezegd dat mefen het geld van het land zee^ oordeelkundig zal worden™ omgesprongen. Ook wert^ benadrukt dat teveel geld i&st( gegaan naar de groot indusjgp, trie mede door toedoen vai^p de opeenvolgende socialiskg, tische ministers van econofa£ mische zaken, met wie z^_ goed over de baan konden^. Zeker is dat door de gebeur-ien tenissen van de laatste we-;lei ken in dit land een grondigeÜA/ politieke vernieuwing is be gonnen waarvan de PVV erfRC zijn voorzitter Frans Groot-|>m jans aan de basis liggen:ocl Morgen nadat de gemeenJjn schapsproblemen zijn opgered lost, kan de hergroeperingloc tot stand komen en zal dien verruiming van de liberalejie strekking mogelijk zijn. oe\ Vandaag moet geregeerdiaa worden en dienen de belan|m< gen van de gewone arbeider ders, bedienden, zelfstan-j digen, gepensioneerden,!— gediend te worden door grotere welvaart, vrede erJ I rust H Diane D'Haeseleei Brieven waarvan de afzender niet aan de redactie bekend is komen niet voor plaatsing in aanmerking De redactie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat Mijnheer de Hoofdredacteur, In uw uitgave van de Voorpost dd 15.3.74 blz. 17, publiceerde U een artikel met als hoofding «gewone begroting sluitend te Dendermonde». Ik meen dat uw berichtgeving onder de rubriek «onderwijs» op zijn minst misleidend is voor uw lezers. U vermeldt namelijk, ik citeer: «we laten 6.059.302 fr. hier buiten bespreking. Het zijn personeelskosten en wer kingskosten van de vier lagere scholen, maar die 100 procent worden terugbetaald door de staat. Langs de andere kant werden nochtans zware posten ingeschreven voor het technisch onderwijs (4.583.019 fr) Dit laatste strookt helemaal nit met de werkelijkheid. Als directeur van hogervermel- de school kan ik u het volgende bewijzen 1. de wedden van het onderwij zend personeel worden voor 100% gesubsidieerd door de Staat. 2. volgens de schoolbevolking op 31 januari (gekontroleerd door een verificateur) worden werkingstoelagen verleend, re kening houdend met het te volgen aantal lesuren (max. 900 fr. per leerling). 'r0 3. voor de aankoop Van duur-1*3 zaam materiaal is er een staats-^^ subsidie van 60% van het totaal'0' bedrag. t>e Rekening houdend met de 3^e hierboven aangehaalde punten 5t< en gelet op het feit dat geenP0 rekening dient gehouden metP® onderhoudskosten, gezien dit^e ook moet gebeuren voor dehe andere Stedelijke scholen, isvei het dus zeer tendentieus tefh' laten uitschijnen alsof de Stad W£ Dendermonde 4.583.019 fr zou Wc dienen te betalen voor haar Le technische leergangen. *61 De Heer Hoofdredacteur dient Bh er ook rekening mee te houden rjc dat hogervermelde school de Br enige Stedelijke school is in het va Dendermondse en wijde omge- br ving die jongeren opleidt en/of vervolmaakt in mechanica, |n elektriciteit, bouw, automecha- Ui nica, lassen, textiel en hoger frv onderwijs van het korte type (school voor sociale promotie), se Leo De Vilder pc Directeur |e IS U h£ le TELES...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX...TELEX... Vrijdagavond was het kwis te Sint-Gillis/Terwijl iedereen zijn gedachten pijnigt zit b oven de harmonie te repeteren Wie zat er achter de groskès?/Onze schepen van Ope nbare Werken Werd voor een keertje ook schepen van openbaar nut De échte grosk essist kon niet komen Dat is wat men noemt dienstbetoon Roger uit café Sooi in de Bookmolen te Appels vindt dat hij beterde Rijckelstraat zou komen maken/Maardat gaat niet/Ze zijn volop bezig in Sint-Gillis/Waar; /In Sint-Gillis/Ah, jaaa/Het Ros b eiaerd zal maar te bezichtigen zijn vanaf 7 juni De Gazet van Wichelen wil dat wij op 1 8 EN 19 mei op bezoek kokmenom mee te vieren/Wichelen is dan immers achthonde rd jaar oud Wie trekt er de reklamebordjes van de Appelse Lentefeesten uit?/ Een pol itiekerdie zijn kieskampanje aan het voorbereiden is?/Amada die geen pankaarten meer heeft om te betogen?/ln de trouwzaal van het Zeels gemeentehuis spreekt de di rekteurvan Acec/Over school en industrie/Niet over staking/De Dendermondse VV V richt een rally in op 19 mei/Prijsuitreiking in Het Vaderland/Mét schepen van rally' s Luc Wiemeersch/De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor ongevallen/Noch vo or/Noch tijdens/Noch NA de rally/Dezelfde schepen zou graag hebben dat de pomp iers dat boompje terug op de kerktoren zetten/Kwestie van een paar toeristen naar D endermonde te lokken Roger, die snoek op de visput van de champetter laten zitten zulle/Herdenkingsplechtigheden van Priester Poppe binnenkort op de tv/Ik heb een pracht vaneen kabel aan mijn huis gespijkerd, maar voorlopig nog geen tv/Gelieve u w spoedbestellingen zelf naar de bestemming te voeren/Zelfs te voet gaat het snelle r/Slecht nieuws voorde fans van Suske en Wiske, Nero en anderen/De gazet gaat va naf 1 juni acht frank kosten/Amai/Waargaan wij naartoe/Nu zaterdag naar de vierin g van de KAVD/D'er is een koud buffet van driehonderd ballen de man/ Donderdag na arde viering van Tuur Block/ls er vrijdag niks?/Anders gaan wij nog thuis moeten et en Laatste schlager te Zele/ Kom van dat dak af Hé burgemeester/Op 11 mei kan de weelde niet op/Bloemenbal/Will Tura in Appels/Willy Sommers in Zele/Bal van de kwissers/Bal van de vogelpikkers bij Germain/'t is gedaan met sluikreklame in toeri stische liedjes/BRT stopt ermee/Geen eviva Espana meer/Geen «Sue c'est trist Ven ise/Politievan Lebbeke verhuist/Toekomstige schuilplaats blijft een geheim/PSST t Is in de O.L.Vrouwstraat nr22/Maar er hangt nog geen bordje/Misschien is het da ar nu geheime polies?/Te Baardegem staken de leden van de familie de Meerleer hun honderdertig voeten onder tafel De Voncken sprongen eraf De werken aan de brug b eginnen al met drie maand retaar/Proficiat/Gangbare termen op het Dendermonds s tadhuis/Het Volk Pravda/Voorpost de moniteurvan Derremonde/Troubles ron dde Aalsterse jackpots/Interpellaties in gemeenteraad bracht geen afschaffing enk el naamverandering van jackpot in «michiels»-pot teweeg Naar eigen zeggen behoor t burgemeester De Bisschop van Aalst tot geen enkele partij... «tussen droom en daa d staan wetten in de weg en praktische bezwaren» zei dichter Elschot/ azerty tyuiop

De Voorpost | 1974 | | pagina 2