ZAAK DE BIOLEY EINDELIJK UIT HET SLOP? ^ALST ACHTTIEN MUZIEKKORPSEN VIEREN EEUWFEEST VAN KON FANFARE ORPHEUS "lebbeke KON. HARMONIEST.-CECILIA VIERT 175 JARIG BESTAAN HALFSLACH TIGHEID De Voorpost - 10/5/74 - 3 Vervolg van blz. 1 oid Hierdoor erd de gemeenteraad ver- ïaejnderd deze nochtans uiterst ,p0ingende beslissing te ne- daien, waarvoor hij alleen be- Derpegd was. En de zaak be- ar ndde 'op de lange baan'. dja de gemeenteraadsverkie zingen van 1970 werd de aan kij! macht zijnde CVP-BSP- 3ee >alitie door een CVP-PW- keJ-koalitie vervangen en pjeek het nieuwe stadsbestuur iaet meer bereid de 'Gronden a e Bioley' aan Goedkope Wo- ssingen over te maken. d e nieuwe Schepen van T.ai penbare Werken, de heer De 5o eve (Volksunie), wenste deze eilet meer zonder meer af te diaan en stelde als voorwaarde urt£t het stadsbestuur zelf min- tens vipen tot twintig procent an de gebouwde woningen in gezinnen van haar keuze -eebu mogen toewijzen. Goed- dejbpe Woningen wees deze feVoorwaarde van de hand en d '1ste de verkoop van de gron- lusJen zoner meer. Het standpunt v?'jan beide partijen leek onver- l''sjoenlijk. En dat terwijl elke nohaand vertraging de stad z£- de onteigening werd ge- lenlaan met een lening bij het iur-iemeentekrediet tochzo'n /ve-jleine 150.000 fr. PER igeÜAAND kostte! be-: erfROJEKTEN >ot-!>m de impasse te doorbreken enjocht het stadsbestuur toen en-ajn heil in de richting van een ge-jedeelde bebouwing. Zij be- ingioot een deel van de wonin- daen zelf te bouwen (woningen alepe zij dan ook zelf zou kunnen oewijzen), wat haar toeliet van erdiaar oude eis medezeg- an-jingschap in de toewijzing van >ei-»en deel van de 'De Bioley'- an-^ en^ woningen af te zien. De rest van de 'Gronden De Bioley' kon dan, door de maat schappijen voor sociale wo ningbouw die hieraan wensten mee te werken, gezamenlijk worden bebouwd. Op deze basis kwam een eer ste projekt voor de realisatie van goedkope woningen op deze gronden tot stand. Het verkavelingsplan maakte een indeling in verschillende zones. Een aantal oppervlakten werd voorbestemd voor traditionele bouw (Goedkope Woningen); andere voor lage apparte- mentsbouw (DEWACO). Deze maatschappijen hadden reeds principieel zo zegt de heer De Neve, hun toestem ming toegezegd, toen de on derhandelingen afsprongen omdat het stadsbestuur de gronden enkel wilde afstaan op basis van een systeem van erfpacht: wanneer na een ter mijn van vijf jaar geen aanvang zou zijn genomen met de wer ken, kwamen de gronden terug in het bezit van de stad. Deze regeling was uniek in Be lgië en de Nationale Maat schappij achtte haar totaal on aanvaardbaar, want in strijd met haar statuten die bepalen dat de maatschappijen niet op andermans gronden kunnen bouwen. Het gesprek was, we schrijven december 1973, op nieuw vastgelopen. DEFINITIEF VLOT? Hoewel het Schepenkollege liever had gehad dat het projekt uitgevoerd werd op basis van erfpacht, ziet het er ten lange laatste toch naar uit dat men zich bij de weigering van de Na tionale Maatschappij zal neer leggen en zowel aan Goed kope Woningen als aan DE WACO gewoon een deel van de 'Gronden De Bioley' zal ver kopen. Met als enige bijkomende voorwaarde dat het urbanisa tieplan moet gevolgd worden. Nog deze week zal het stads bestuur in een brief aan beide maatschappijen een voorstel voor definitieve aankoop doen. Hun antwoord is uiteraard nog niet gekend, doch de Heer De Neve veronderstelt dat zij dit zullen aanvaarden. Alle wegen leiden tenslotte toch wel naar Rome, zou men zo zeggen. Het is alleen spijtig dat het soms zo lang duurt. Ze ker wanneer ieder jaar vertra ging de stad meer dan ander half miljoen heeft gekost. URBANISATIEPLAN Het projekt, dat dus gezamen lijk door de stad, Goedkope Woningen en DEWACO zou worden uitgevoerd, voorziet in de bouw van 750 woongele- genheden met een totale ak- komodatie voor ongeveer 2100 personen. Het streeft naar een urbanisa tie die zich volledig inkadert in de natuur door het gebruik van uitsluitend natuurlijke materia len en naar een inkorporatie in de natuur, zowel wat hoogte als wat bouw betreft. Verder wil men komen tot een integratie van de verschillende bevolkingslagen: bedienden, werklieden, gepensioneerden, gehandicapten. De bouwtrant voor de verschillende zones ligt vast: rijgbouw, lage appar- tementsbouw, garages, wo ningen voor ouden van dagen en gehandicapten, duplexwo- ningen. Het plan reserveert De betwiste gronden de Bioley; wordt zoals burgemeester De Bisschop poneert: «De stad Alst dient zelf het initiatief te nemen, en zo spoedig mogelijk beginnen te bouwen» (Ib) bovendien een zone voor openbare nutsvoorzieningen: een polyvalente zaal, biblio- teek, peutertuin enz. De bestaande beek wordt be houden samen met de golving van het terrein op dit punt. Naast de beek komt een wan delpad. Het ligt in de bedoeling de in- frastruktuurwerken in zijn ge heel te laten uitvoeren. De kos ten hiervan komen ten laste van de staat, de oppervlakte van de wegzade ten laste van de stad. De overige werken zouden door de drie partners dan afzonderlijk worden uitge voerd, elk met een eigen archi- tekt en ondernemer. Normaal gesproken vangen de wege- niswerken aan op het einde van dit jaar en begint de stad met de realisatie van haar deel van het projekt in de lente van 1975. FRANS KIECKENS In de rij der feestelijkheden rond de eeuwfeestviering van de Koninklijke Fanfare «Orpheus» uit Lebbeke, wordt morgen zaterdag 11 mei een hoogdag. Na diverse festiviteiten, o.a. een optreden van de «Drie Charels» en een feest van de «Gouden Leeftijd», is het feestkomitee erin geslaagd 18 mu ziekmaatschappijen uit het ganse Vlaamse landsgedeelte, te overreden hun kapaciteiten morgen zaterdag, te Lebbeke ten gehore te brengen. Niet alleen voor de jubilerende vereniging wordt het een belangrijke dag ze treden immers voor het eerst aan in een spiksplinternieuw uniform en showliefhebber, valt er beslist wat mee te ma ken. Alle maatschappijen worden tussen 18.30 uur en 19 uur verwacht op de markt te Leb beke. Omstreeks 19.15 uur begint elke vereniging aan een optocht, vertrekkende in de Laurierstraat om via de Kerk straat, O.L. Vrouwstraat, Kon- kelgoed, Rossevaalstraat en Statiestraat het dorpsplein te Vervolg van blz.1 500 Hiermee trokken ze jaarliks op St.- ur.Jansdag naar Dendermonde 1(s.om er de ommegangen op te aalluisteren. Ook in de Leb- beekse processies waren zij 3het die, samen met de ten6tadsspeellieden, voor de •ennodige muziek zorgden, netpe nieuwe harmonie droeg ditöe naamSt.-Cecilia, sinds debet einde der middeleeuwen is vereerd als patrones van de te muziek. Het eerste optreden ad Waarvan een getuigenis be- ou waard bleef, gebeurde te iar Lebbeke op 28 januari 1970, Ier gelegenheid van een ;nt grootse plechtigheid, inge- en richt ter ere van de in de de Brabantse Omwenteling ge- ïet vallen burgers. Een uitge- >c- breid relaas van deze viering of werd trouwens opgenomen :a, jn de «Gazetten van Gend». ia- Uit bewaard gebleven doku- ;er jmenten blijkt dat bij de pe Iweede inval van de Fran se troepen in de Nederlan- er iden, een bende sansculot- ur ten in de maand augustus 1974, het gemeentehuis van Lebbeke binnenviel, waarde -harmonie net aan het repe teren was. De muzikanten werden aan de deur ge zwierd en al hun instrumen ten, partituren en archieven werden aangeslagen. Enkel het vaandel, dat nog be staat, kon gered worden. De maatschappij hield zich ook bezig met het opvoeren van toneelstukken. Op '9, 15 16 augustus brachten ;«De members der Musicale en Rethorieke Societyt» het toneelstuk «Menschenhaet en Berouw» voor het voet licht op een eigen podium. Het gedrukte programma was versierd met guirlandes en trofeeën van muziekin strumenten. VERDWIJNEN, SCHEU RINGENHEROPBLOEI Ten gevolge van het weinig bevorderlijke politieke kli maat gedurende de Franse en het begin der Hollandse lijd, hield de harmonie op te bestaan. In 1822 slaagde de Nelis, bakker te Lebbeke, srin de harmonie te hereni gen. Weldra werden talrijke roncerten gegeven in de pmgeving. In 1848 werd de Tiaatschappij nogmaals in gericht o.a. door de heren Verbelenen J.B. Blanquart. jDe schoolstrijd die in de jweede helft van de 19de eeuw overal het politieke leven beroerde, zorgde ook te Lebbeke voor tweedracht in de muzikale rangen. Ca. 1862 scheurde een fraktie van de harmonie o.l.v. P. Van Overstraeten zich los van St.-Cecilia en stichtte de «Zang- en fanfaren maat schappij Orpheus, bevatten de alle liberale beginsels en verlichte inwoonders van Lebbeke». De naam werd overgenomen van een gelijk namige zangvereniging, die van 1853 tot 1861 te Lebbeke bestond. De steun die deze afgescheurde groep aan de gemeente vroeg, werd hen geweigerd. Het kollege voerde o.a. aan dat de St.- Ceciliaharmonie reeds 70 jaar bestond, dat de vereni ging gemeentelijk was en dat haar instrumenten aan de gemeente behoorden. Ingevolge een K.B. van 30 juli 1864 door de Staat aan de harmonie 75 F toegekend voor de aankoop van een bugel. Ingevolge politieke tegenkanting werd de fanfa re «Orpheus» opgegeven. Op 1 augustus 1874 zal zij definitief hersticht worden. Op 2 april 1869 werd een «Bijzonder reglement voor de spelende leden der har monie» uitgevaardigd, re glement dat ondertekend werd door 34 spelers. Uit deze periode zijn de archiva lia schaars bewaard geble ven. De vereniging ontving een medaille voor haar op treden ter gelegenheid van de inhuldiging der nieuwe brug te Berlare op 20 augus tus 1871te Lebbeke in 1878 bij de openstelling van het nieuwe gemeentehuis en op 28 augustus 1878 te Dender monde in de wedstrijd in gericht ter gelegenheid van de provinciale landbouw- feesten. In 1871 werd het nieuwe vaandel plechtig ingehul digd. Het bestaat uit een dragen van rood fluweel, bestikt met zilveren passe- mentwerk. Tussen de me daillons met voorstelling van de H. Cecilia en O.L. Vrouw van Lebbeke, prijkt middenin een groep trofee- en van muziekinstrumenten. Deze standaard werd in 1908 Op last van voorzitter Ad. Cooreman hersteld en werd in 1972 uit de brand vanhet vergaderlokaal «Ons Huis» gered. MUZIEKAKADEMIE In 1876 werd te Lebbeke onder impuls van de harmo nie een muziekschool opge richt. Dit heeft ongetwijfeld een grote invloed gehad op de muzikale ontwikkeling van de Lebbeekse bevolking in het algemeen en op de kwaliteit van de muziekuit voeringen in het bijzonder. Reeds in 1888 werden ver scheidene klassen toege voegd. Acht jaar later be stond het personeel uit C. Kelbert, direkteuren prof in de hogere kursus voor no- tenleer, A Tirez, prof. twee de divisie voor notenleer, Van Overstraeten en Klinc- kaert, resp. leraars koper werk en houten instrumen ten. Grote fabrieken en industri ële instellingen bouwden stilaan zelf een muziekmaat schappij uit in hun onder neming. Ten gevolge van dit verschijnsel en de steeds groeiende konkurrentie, schreef de sekretaris van de Lebbeekse harmonie in 1880: la concurrence n'est plus possible pour des so- ciétés d'amateurs». Toch blijkt uit de verslagboeken, die sinds 1891 bewaard ble ven, dat de maatschappij op het einde van _de 19de eeuw zeer bloeiend was. Ze had verscheidene stamloka- len, w.o. «Le Boulevard du midi» bij Louis Van Molle, «Café Het Gemeentehuis» bij Wed. E. De Vos, «De Roos», bij J. Heyndricks, «Den Otter» bij J. Klin- ckaert, «Den Vetten Os» bij Louis Cooreman. Het be stuur zag er uit als volgt: voorzitter A. Cooreman, on dervoorzitters Felix Putte- man en Louis Borms, Alfons Vaal, Gustaaf De Witte, Th. Van Biesen, J. Seghers, A. Verleye, J.B. Cooreman, Fr. Hofman, Fr. Lissens en als sekretaris Frans De Geest, die in 1897 werd opgevolgd door Louis Van den Broeck. Naast het opluisteren van de plaatselijke feestelijkheden nam ze ook deel aan ver scheidene uitstappen en op tredens in andere gemeen ten. «SPRUITEN MET PETAT- TEN» Het bestuur zorgde goed voor de spelers. Tijdens een uitstap naar Heizijde in 1893 schonk men 100 eieren aan de muzikanten en tijdens een uitstap naar de Molen straat schonk men 200 eie ren met pistolets. Daarente gen vindt men regelmatig in de verslagen, dat de wens geuit wordt de nogal hoge uitgaven voor drank aan de muzikanten te beperken. Jaarlijks werd een Cecilia- feest gehouden. In 1892 werd het eetmaal verzorgd door zaaluitbarer L. De Vos tegen 1,45 F per persoon. Het menu bestond uit: bouillon, bouillie met sprui ten of savoyen, rosbif met petatten, iedereen tourt van 10 centiemen, ieder om 15 cent kaas. Dit menu moet eenieders goedkeuring mee gedragen hebben want het bleef tot aan de eerste wereldoorlog onveranderd. Enkel in 1911 werden, we gens het mislukkenvan de koolgewassen, de spruitjes vervangen door worteltjes, bovendien werd de wens uitgedrukt dat «eere- en spelende Cecilianen dien dag aangezocht worden geen misbruikte maken aan tafel.» STERKER DAN OOIT In 1897 was de «Toonkunst maatschappij St.-Cecilia» sterker dan ooit. Zij telde 36 werkende en 131 ereleden. Onder het voorzitterschap van Ad. Cooreman en met een dynamisch bestuur werd een aanvraag inge diend om de titel Koninklij ke harmonie te mogen voe ren. Men kon hierbij rekenen op de steun van de plaatse lijke volksvertegenwoordi gers G. Van den Steen en L. De Bruyn, toenmalig mini ster van Landbouw. In een schrijven aan de gouverneur werd meegedeeld dat de maatschappij reeds meer dan 100 jaar nl. sinds 1875 bestond en tot doel had de muziekbeoefening aan te moedigen en private men publieke feesten op te lui steren Op de vraag welke de politieke kleur mwas werd geantwoord«francement catholique». De leden werde genoemd te behoren tot de «classe bourgeoisie aisée». Reeds op 7 februari 1897 schreef graaf de Borchgrave d'Altena, kabinetschef van Leopold II, dat het verzoek werd ingewilligd. De brieven van erkenning werden inge lijst en ten huize van de voorzitter opgehangen. Een groot feest had plaats met medewerking van de plaat selijke zangmaatschappijen Minnestraat en Breestraat, de Fanfare de Moedige Mak kers, de fanfare Orpheus en de harmonies van dender monde, St.-Gillis, Buggen- houten Denderbelle. In de zitting van 4 mei 1900 werd besloten dat ingevolge de wet op de schrijversrech ten de harmonie geen ande re stukken meer zal opvoe ren, dan degene die vrij waren of door haar leden opgesteld. In 1905 traden de Cecilianen o.m. op bij de inhuldiging van de Kapellekens van Ze ven Weeën. Twee jaar later openden zij de bewaarscho len van de Minnestraat en Heizijde. Ook in de luister rijke jubelfeesten van 1908, ter gelegenheid van de 800ste verjaardag van de bouw van de kerk, heeft de harmonie haar steentje bij gedragen. Al de bestuursle den gaven 100 F, waarvoor kleren aangekocht werden voor de deelname van de harmonie aan de historische stoet, waarin zij keizer Con- stantinus en zijn officieren uitbeelden. Kort daarop in 1908, gaf C. Kelbert, sinds meer dan twintig jaar diri gent, zijn ontslag. Hij werd voorlopig opgevolg door Frans De Clercq uit Dender monde en in 1911 door Victor Jacobs uit Asse. NA DE EEUWWISSELING In het begin van de twintig ste eeuw woonde de harmo nie talrijke muziekfestivals bij. Op de wereldtentoon stelling van 1910 te Brussel oogstte zij grote bijval, sinds 1 december 1901 werd de jaarlijkse drukbijge- woonde winterconcerten van de toneelmaatschappij «de Vrede» opgeluisterd. SCHAPPIJ «de Vrede» opge luisterd. In 1913 overleed Adolf Coo reman, sinds 32 jaar voorzit ter en bezieler van de har monie. Alfons Du Bois werd tot zijn opvolger benoemd. In het jaarverslag van 1974 leest men o.a.de harmonie is eene machtige, bloeien de, eensgezinde vereniging met als leuze godsdienst en broederlijkheid. Zij is de steun en de ziel van de Katolieke Partij op de gemeente; haar spelende afdeling is geacht en be roemd, niet enkel ter plaatse maar in gans den omtrek». Het uitbreken van de eerste wereldoorlog bracht de vere niging een lelijke slag toe: de instrumenten werden ontvreemd en haar werking opgeheven. Na de oorlog werden de aktiviteiten her nomen. Het bestuur was toen samengesteld uit A. Dubois, Oscar De Witte en L. Borms, P.A. Heyndricks, Henri Van den Abbeele, Jan Cooreman, Gustaaf Singe- lée, Theophiel Van Rans- beeck, Jozef Van der Veken, Alois Tirez, Jozer Blan- quaert. Louis Hofman, Fau- stin Walles, Ed. De Decker, Jan Hofmans en Louis Van den Broeck als sekretaris. De muziekschool werd weer geopend. In 1924 telde zij terug 55 spelende leden en bereiken. Drie kwartier later, omstreeks 20 uur, brengen alle maatschappijen hier een ge- zamelijke uitvoering van de mars «Orpheus 100», een kompositie van de ere-dirigent der jubilerende fanfare, de h. Frangois Schollaert. Hiermee is de muzikale kous nog lang niet af, want om 20.30 uur brengen een vijftal majoretten- en trommelkorpsen een taptoe in de Laurierstraat. Klimaks van de avond wordt dan het op treden van de feestvierende maatschappijongeveer 100 uitvoerders met als speciale attraktie de show gebracht door de Majorettengroep «Orphea» eveneens in nieuw uniform en in het bezit van lichtgevende stiks. In volgorde van optreden ne men volgende maatschappijen deel aan de optocht: de «Feest en Muzikale kring uit St.- Andries Brugge, de Koninklijke Fanfare «De Jonge Denderlin- gen» uit Denderbelle, de Kon. Blauwe Fanfare uit St.-Gillis Dendermonde, de Kon. Har monie «St.-Cecilia» uit Den dermonde, de Kon. Liberale Harminie «St.-Cecilia» uit Baasrode, de Kon. Lib. Fanfare «De Leerzuchtige Broeders» uit Zele, de Kon. Lib. Harmonie «Trouw aan de kunst» uit Moerzeke, Verder in de toekomst staan nog andere interessante muzi kale evenenmenten op het programme. Zo komt op zater dag 18 mei e.k. de bekende Kon. Lib. Fanfare «De 34 van Kapellen» naar de zaal Casino en krijgen de muziekliefheb bers maandag 10 juni e.k. de kans een koncert bij te wonen, eveneens in de zaal Casino, van het bekende Muziekkorps der Gidsen. De liefhebbers van muziek en show staan beslist nog mooie dagen te wachten te Lebbeke. PIERRE VAN ROSSEM Eens kwam er een minis ter naar Aalst die met zwie rige stijl, een minister ei gen, een zogenaamde eer ste steen metselde van iets waarvan alle Aalstenaars hoopten dat het ooit het Kultureel Centrum zou worden. Ministers met nog meer zwier en stijl kwamen naar Aalst en deden nog plechtiger uitspraken. Het Kultureel Centrum bleef wat het was... een triestige bouwput, waar eenieders interesse voor verloren ging en bovendien waar eenieders centen in staken. Aalsterse politici waanden zich zelf promotor van het majestueuse projekt, ter wijl anderen zich «en petit comité» voorzichtig uitlie ten over een mogelijke an dere bestemming van de fundamenten van wat eens Aalsts kulturele trots zou wezen. Het Aalsters Kultu reel Centrum kreeg ten slotte een typisch Belgisch oplossing... alles bleef zoals het was.» Zo zullen inderdaad binnen een tiental jaar vaders aan hun kinderen de story van de kulturende bouwput in de Molenstraat kunnen ver tellen. Welke ook de geuite meningen, de vooropge zette mogelijkheden en de diverse ministeriële be sprekingen tot op heden geweest zijn, hoe achtens waardig deze initiatieven op zichzelf geweest zijn, het resultaat blijft steeds hetzelfde, dit wil zeggen: nihil, de goede bedoelin gen ten spijt. Meer dan zes jaar zijn er verlopen sedert de eerste steenlegging door de toe nmalige minister voor kui tuur Van Elslande. Eendie- der kan de resultaten gaan bewonderen... Met de regelmaat van een klok schrikt de pers even recht voor deze eeuwig vette perskluif wanneer her en der eens een insider zich even vergalloppeert en een stout woord laat vallen. Daarna wordt het een zo veelste koelen zonder bla zen. Na zes jaar wordt het tijd dat dergelijke uitspra ken niet zomaar lukraak uitgestrooid worden, doch indien ze ernstig te nemen zijn, in hun volle draag wijdte besproken worden in de schoot van de be voegde instanties, waar de uiterste konsekwenties van een standpunt dienen on derzocht te worden. Slechts een rechtlijnig daadwerkelijk zoeken naar een oplossing of een alter natieve oplossing biedt uitkomst. Men kan zich immers niet én voorstander verklaren van de huidige formule van lang uitblij vende staatssubsidie, én voorstander van een mogelijke wijziging in be stemming van het projekt. J. VELGHE 207 ereleden. Het gezame- lijk ledencijfer zou in 1925 een hoogtepunt van 326 bereiken. De dertiger jaren werden gekenmerkt door een alge mene ontreddering, die in het maatschappelijk leven merkbaar was. Toch bleef de muziekschool werkzaam en had de harmonie talrijke uitstappen. NA DE TWEEDE WERELD OORLOG Na de tweede wereldoorlog organiseerde men te Lebbe ke een Leopold-Ill hulde en de harmonie nam deze gele genheid te baat om opnieuw het hoofd boven water te steken. Met een 10-tal leden was zij op deze manifestatie aanwezig, het startsein voor een nieuw begin. Het be stuur werd aangevuld, de instrumenten hersteld en dirigent Victor Jacobs werd opnieuw chef van het spe lend korps. In 1949 werd de harmonie in tweede katego- rie geklasseerd. In dat jaar had ook de grote jubileum viering van het 150-jarig bestaan plaats, waaraan acht maatschappijen, in een groots opgezet programma, hun medewerking verleen den. In feite bestond de vereniging toen reeds 164 jaar. De laatste decennia is de harmonie er nog heel wat op vooruit gegaan. Ze speelt thans in uitmuntendheid, iets wat zeker niet in het minst te danken is aan de opeenvolgende dirigenten:. De Munter, Petrus Pieters, Ernest Maes, Arnold Vinck en Etienne Baert. Talrijke jonge elementen, evenals een groep KLJ-ers en vende liers, hebben zich bij haar aangesloten. Pascal De Saédeleir, sinds 1959 voorzitter, werd in 1966 opgevolgd door Marcel Van Humbeeck. Verscheidene toegewijde leden staan hem bij in de uitoefening van zijn taak, w.o. ondervoorzitter Clement Van Weyenberg en Achilles Mertens, sekretaris Frans Moyersoen en pen ningmeester Jules Callaert. Het bestuur heeft het gepast geoordeeld dit jaar het jubi leum te vieren van deze vere- niging die reeds meer dan 175 jaar «kunst en muziek» te Lebbeke brengt. Daarom werd een bijzonder feest komitee opgericht, o.l.v. Gaston Van Biesen en met Piet VanBossche als sekre taris. De harmonische ver houding die momenteel be staat tussen het bestuur en de meer dan 45 ijverige muzikanten, laat voorzien dat de harmonie nog heel lang haar taak van volksop leiding in Lebbeke zal kun nen uitoefenen. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1974 | | pagina 3